FORTUNA:LIGA - Základní část - 12. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Liberec : Plzeň - 21. října 2023   15:00

Liberec
17' Tupta (Frýdek) • 67' Kulenović (Tupta) • 86' Červ
3:0
(1:0)

Bačkovský – Mikula (C), Chaluš, Pourzitidis – Ghali, Červ, Žambůrek (89. Prebsl), Preisler (73. Fukala) – Frýdek (72. Višinský) – Kulenović (89. Okoh), Tupta (81. Rabušic).
Vliegen – Varfolomejev, Doumbia, Penner, Horský, Hudák.
M. Radina – J. Váňa, L. Machač | VAR: D. Černý | AVAR: P. Caletka
Stadion U Nisy, Liberec
3127 diváků
Tvrdoň – Hranáč, Dweh, Jemelka – Cadu (76. Mosquera), Bucha (77. Sýkora), Kalvach (C), Kopic – Šulc (60. Traoré) – M. Vydra (60. Kliment), Durosinmi (54. Chorý).
Baier – Řezník, Jirka, Holík, Vlkanova, Hejda.

SESTŘIH: Liberec - Plzeň 3:0. Tvrdoň nepodržel Viktorii, Slovan konečně vyhrál

To je ode mě vše a u dalšího onlajnu na viděnou.
Máme za sebou zápas 12. kola FORTUNA:LIGY, ve kterém nastoupil domácí Slovan Liberec proti Viktorii Plzeň. Možná trochu nečekaně se liberečtí fotbalisté dostali již v 17. minutě do vedení, když střelou zpoza vápna rozvlnil síť Ľubomír Tupta. Plzeň se snažila ještě do poločasu srovnat, ale nedokázala využít sérii standardních šancí a do kabin se odcházelo za stavu 1:0. Do druhé půle lépe vstoupili hosté, ale nedokázali využít šance a Liberec je potrestal. V 67. minutě využil rychlý brejk po ideální přihrávce od Tupty Luka Kulenović a v závěru zvýšil na konečných 3:0 Lukáš Červ.
90'
Rabušic zakončil za Tvrdoně! Ale branka odvolána kvůli ofsajdu
90+4'
90+4'
Vypadalo to, že se domácí budou moci radovat ještě z jedné branky. Ale VAR nakonec upravil rozhodnutí hlavního sudího a potvrdil předcházející ofsajd, ve kterém se nacházel zakončující Rabušic. Sudí následně zapískal konec zápasu.
90+4'
Kliment se ještě dostal k zakončení, ale z voleje bránu Bačkovského netrefil.
90+3'
Rychlý brejk Plzně razantním odkopem odmítl Chaluš.
90+2'
Ghali byl faulován a Slovan bude moci rozehrát standardní situaci. S exekucí nikam nepospíchá...
90+1'
Plzeň se snažila ještě sevřít Liberec, ale k zakončení se nedostala.
90+1'
Žlutá karta pro tým FC Slovan Liberec (Hugo Jan Bačkovský).
90'
Druhý poločas bude nastaven o čtyři minuty.
90'
Okoh svedl souboj s Hranáčem, ale balón vybojovat nedokázal.
89'
Střídání v týmu FC Slovan Liberec:
ze hřiště odchází Jan Žambůrek, přichází Filip Prebsl.
89'
ze hřiště odchází Luka Kulenović, přichází Chidera Okoh.
88'
Vypadá to, že utkání na stadionu U Nisy se bude už spíše dohrávat. Do konce chybí posledních pár minut.
86'
Opět nejistý Tvrdoň, Červ zvýšil na 3:0
86'
Liberec právě vstřelil branku!
Slovan Liberec dnes hraje velmi dobrý zápas a je za svou aktivitu odměněn. Skákající pokus Višinského sice dokázal Tvrdoň vyrazit, ale před dobíhajícím LUKÁŠEM ČERVEM už zasáhnout nedokázal.
85'
Rabušic byl držený Jemelkou a liberečtí hráči budou moci rozehrát standardní situaci.
84'
Žlutá karta pro tým FC Slovan Liberec (Denis Višinský).
83'
Nakonec z celé akce nic nebude, Chorý byl přistižen v ofsajdu.
83'
Plzeň je v držení míče a připravuje se k útoku.
82'
Centr Sýkory dokázal odklidit Kulenović, který skvěle vypomohl obraně.
81'
ze hřiště odchází Ľubomír Tupta, přichází Michael Rabušic.
81'
Hosté měli šanci zahrozit ze standardky, po centru bude následovat roh Plzně.
80'
Plzni se zatím nedaří vytvořit si tlak, aby mohla snížit. Liberec dobře brání a daří se mu sbírat centrované balóny.
78'
Mosquera daroval Slovanu tutovku, Fukala v gólovce trefil tyč
78'
Liberec nevyužil další tutovku! Sám na branku postupoval Fukala, který se rozhodl zakončit na zadní, ale obránce Slovanu trefil pouze tyč a následně se balón odrazil do náručí brankáře hostí.
77'
Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň:
ze hřiště odchází Pavel Bucha, přichází Jan Sýkora.
76'
Tvrdoň podcenil Kulenovičovu hlavičku, která skončila na tyči
76'
ze hřiště odchází Cadu, přichází Jhon Mosquera.
76'
Velká šance Slovanu Liberec. Ghali poslal načechraný centr do vápna, který ještě hlavou prodloužil Kulenović. Míč padal až za záda brankáře Plzně a skončil na tyči.
75'
Liberec zatlačil na Plzeň a ta se nepřesnou rozehrávkou připravila o balón.
74'
Plzeň si dlouho připravovala pozici pro centr. Nakonec z toho byla hlavička Klimenta na zadní. Chorý se po dorážce natahoval marně.
73'
ze hřiště odchází Dominik Preisler, přichází Michal Fukala.
72'
ze hřiště odchází Christian Frýdek, přichází Denis Višinský.
72'
Žlutá karta pro tým FC Viktoria Plzeň (Lukáš Kalvach).
70'
Na druhé straně se hnal do dobré šance Kliment, ale byl zastaven Chalušem. Plzeňský fotbalista si ještě stěžoval, že byl faulován a postupoval by sám na bránu, ale hlavní sudí faul nepískl.
69'
Slovan hned o dvě minut později hrozil z dalšího nebezpečného brejku. Akci vedl Ghali, který se snažil hledat znovu Kulenoviće, ale marně.
67'
Kulenovič ušmudlaným gólem po Tuptově sólu zvýšil na 2:0
67'
Plzni se vůbec nepovedl rozehrát rohový kop a jejich myšlenku skvěle přečetl Ghali. K míči se následně dostal Ľubomír Tupta, který přesprintoval prakticky celé hřiště a následně předložil ideálně míč LUKOVI KULENOVIĆOVI. Útočník Slovanu si před brankářem ještě zpracoval a následně uklidil balón do sítě.
66'
Klimentův tečovaný centr skončil na tyči
66'
Kliment si zpracoval dobře přenesený balón a z křídla se rozhodl vyslat prudký centr. Jeho pokus pravděpodobně tečoval ještě Chaluš a fanoušci slyšeli tyč branky!
65'
Dweh nedovoleně zastavil Kulenoviće a může být rád, že nevidí žlutou kartu.
64'
Tupta dokázal udržet balón a vybojoval pro svůj tým autové vhazování. Přesto se domácí u míče dlouho neohřáli, byl jim odpískán útočný faul.
63'
Centr Jemelky končí pouze v zámezí. Rozehrávat od brány bude Bačkovský.
62'
Frýdek se snažil uvolnit, ale sám se trochu zahnal a pozastavil slibně rozvíjející se akci Liberce.
60'
Buchova efektní rána zamířila vedle brány
60'
ze hřiště odchází Matěj Vydra, přichází Jan Kliment.
60'
ze hřiště odchází Pavel Šulc, přichází Ibrahim Traoré.
60'
Pohledná a rychlá akce hostí gólem neskončila, přestože se Bucha dostal k akrobatickému zakončení a příliš nechybělo, jeho pokus skončil mimo tři tyče.
60'
Dnešní utkání sleduje 3127 diváků.
59'
Slovanu se po dalším ofenzivním snažení podařilo vybojovat roh.
58'
Preisler se rozhodl vyřešit rychlý brejk zakončením. Jeho střela sice nebyla špatná, ale Tvrdoň mohl zůstat v klidu, protože pokus mezi tři tyče nesměřoval.
57'
Pourzitidis si nyní dobře poradil s Chorým ve vápně a nový muž na hřišti nedokázal vybojovat ani rohový kop pro hosty.
56'
Cadu byl faulován a útočné snažení Slovanu je pozastaveno.
55'
Zmatku ve vápně po rohu se snažil využít Liberec. Kulenović zakončoval, ale trefil pouze jednoho z obránců. Liberečtí ještě reklamovali ruku, ale zdá se, že se bude pokračovat ve hře.
54'
ze hřiště odchází Rafiu Adekunle Durosinmi, přichází Tomáš Chorý. Tak nakonec je vše jinak, útočník Plzně nyní odchází z hrací plochy.
53'
Kroucený centr do vápna dokázal hlavičkou odklidit Durosinmi. Následně zůstal útočník Plzně ležet na hřišti, ale vypadá to, že bude moci pokračovat.
52'
Vypadá to, že Plzeň se po přestávce snaží o větší aktivitu směrem dopředu. Po centru hlavičkoval Šulc a moc nechybělo, aby prodloužil ještě na nabíhajícího Durosinmiho.
51'
Tupta si snažil ve vápně zpracovat centr Ghaliho. Avšak prudký míč mu odskočil a skončil pouze v zámezí.
50'
Bucha po přihrávce Kalvacha napřáhl k dalekonosnému pokusu. Ale balón netrefil ideálně a jeho zakončení pouze zaplachtilo směrem na tribunu.
49'
Opravdu tomu bylo tak. Po hlavičce Chaluše se dostal k zakončení Kopic, ovšem z velkého úhlu se mu Bačkovského překvapit nepodařilo.
48'
Plzeň má k dispozici standardní situaci, exekuce se ujme Kalvach, který pravděpodobně pošle míč do vápna.
48'
Pohlednou akci patičkou se snažil rozjet Tupta, ale Kulenović si počínal nedovoleně a byl mu odpískán faul.
47'
Kalvach fauloval Ghaliho, na míči bude tedy mužstvo v modrých dresech.
46'
Tentokrát obstaral výkop druhé půle Liberec, ale dlouhý centr směřovaný na Kulenoviće skončil pouze v zázemí.
46'
Oba týmy se již pomalu vrací na hřiště. Druhý poločas za chvíli započne.
Máme za sebou první poločas utkání, ve kterém nastoupil domácí Slovan Liberec proti Viktorii Plzeň. Možná trochu překvapivě šel do vedení domácí Liberec, když se v 17. minutě trefil střelou zpoza vápna Tupta. Plzeň zatlačila svého soupeře především pomocí standardních situací, ale branky se nedočkala a ve druhé půli bude muset dohánět jednogólové manko.
45+2'
45+2'
Do vápna letěli dva nebezpečné centry, ale ani jeden nepřinesl zakončení. Hosté se ještě dožadovali penalty, ale zatím marně. Hra nakonec pokračovala a Plzeň se snažila ještě zahrozit dlouhým vhazovaním. Nakonec neúspěšně a do kabin se odchází za stavu 1:0 pro domácí Liberec.
45+1'
V závěru půle uvidíme ještě jeden rohový kop. Cadu nastřelil Ghaliho a Plzni se otevírá ideální možnost pro skórování.
45'
První poločas bude nastavený o dvě minuty.
45'
Dalekonosný centr, který málem skončil velkým nebezpečím. Vydra si ukázal, kam chce balón a následně se uvolnil náběhem. Snažil se zpracovat míč na hruď, ale odskočil mu a pozorný Bačkovský z pohledu Liberce dokázal vše vyřešit.
43'
Durosinmi si naběhl dobře za obranu a už se chystal i k zakončení. Nakonec celá akce byla pozastavena kvůli ofsajdovému postavení plzeňského útočníka.
42'
Jemelkův dlouhý centr dokázal odvrátit Chaluš. Vhazovat bude Ghali.
41'
To samé můžeme říci o Bačkovském, který si stáhl centr ze vzduchu a zamezil Plzni v zakončení.
40'
Kulenović se dokázal uvolnit na kraji a vybojoval pro své mužstvo roh. Ten zakončoval hlavičkou Chaluš, ale neměl potřebnou razanci a Viktorka si poradila.
38'
Do třetice se Plzni centr nepovedl. Byl přetažený a Kopic na něj nedosáhl. Přesto se do další akce dostali hosté a celou situaci musel uklidnit až stáhnutím míče ze vzduchu Bačkovský.
37'
I tentokrát Plzeň zahrozila. Po dalším signálu střílel na zadní z voleje Kopic. Balón se odrazil ještě k Jemelkovi, i ten zkoušel svoje štěstí, ale trefil pouze někoho z obránců. Tlak bude pokračovat dalším rohem hostů.
36'
Po signálu zakončoval jeden z Plzeňských hráčů, ale trefil pouze bráního fotbalistu a následovat bude další roh.
36'
Preisler dokázal centr Plzně odvrátit pouze na roh. Dočkají se hosté šance ze standardní situace?
35'
Dweh ostře dohrál Preislera, hlavní sudí, ale ukázal výhodu a hra pokračuje bez zastavení.
33'
Durosinmi se snažil centrovat, ale neúspěšně. Následovala střela, kterou vyslal Cadu, ale z úctyhodné vzdálenosti bránu Bačkovského neohrozil.
32'
Jemelka přidělal trochu práce Tvrdoňovi, když poslal pomalejší malou domů. Na šanci čekal Tupta, ale marně hosté si poradili.
31'
Frýdek fauloval a hrát bude moci Dweh.
30'
Cadu přišel v souboji s Ghalim o balón a pak ještě fauloval. Hrát budou domácí.
29'
Slovan měl k dispozici první roh utkání a nebyl vůbec daleko ke skórování. Na přední tyči prodloužil centr Chaluš a našel Kulenoviće. Ten se snažil ještě reflexivně usměrnit míč hlavou, ale bránu těsně netrefil.
28'
Po centru Žambůrka za obranu musel z brány vystartovat Tvrdoň, aby odvrátil balón před sprintujícím Ghalim. Situaci zvládl a zamezil nebezpečně se rozvíjející šanci.
27'
Aktivní napadání Tupty ovoce nepřineslo, s míčem na kopačkách pokračuje Plzeň.
26'
Skvělý centr Durosinmiho vyslal do útoku Kopice. K záložníkovi Plzně se skvěle dokázal vrátit Pourzitidis a odvrátil na aut. Po dlouhém vhazování zakončoval Šulc, ale před změtí těl pouze přestřelil vysoko nad.
25'
Následuje klidnější pasáž hry, ve které drží míč Slovan a pomalu rozehrává až od brankáře.
23'
V zajímavé šanci byl nyní Šulc, který ještě přihrával Kopicovi. Plzeňský útočník byl již ve vápně a zkoušel centrovat na zadní tyč. Jeho pokus byl trochu přetažený a Durosinmi se natahoval marně.
22'
Další brejk vedl Tupta s Frýdkem, tentokrát zakončoval na hranici vápna Červ. Ale jeho střela z voleje zamířila mimo tři tyče.
20'
Domácí Liberec byl i nadále při chuti, ale v dalším rozvoje nebezpečného útoku ho zastavila nepřesná přihrávka.
19'
Žlutá karta pro tým FC Viktoria Plzeň (Jan Kopic).
17'
Tvrdoňova hrubka, propadla mu Tuptova rána mezi rukama
17'
Skvělá rychlá akce Slovanu. ĽUBOMÍR TUPTA si vyměnil míč s Christianem Frýdkem a vytvořil si palebnou pozici. Neváhal a tvrdou ranou k tyči zpoza vápna rozvlnil síť.
17'
Vydra při zpracování míče podklouzl a na míči bude znovu Slovan.
15'
Šulc v obrovské šanci, dostal tutovku na hlavu!
15'
Plzni se povedlo skvěle přenést hru na levou stranu, kde byl volný Cadu. Následoval centr a zakončení úplně volného Šulce. Hráč Plzně ve velké šanci nedokázal umístit svoji hlavičku přesně a bránu netrefil.
13'
Kopicův centr vypadal nebezpečně, ale nikdo z jeho spoluhráčů na něj nedosáhl Mikula odhlavičkoval míč do bezpečí z pohledu Liberce.
12'
Chaluš se možná snažil zaskočit brankáře Tvrdoně, ale jeho dalekonosný pokus postrádal razanci i přesnost.
12'
Tupta táhl rychlý kontr domácích, ale Dweh byl včas na zemi a skluzem mu vypíchl balón do zámezí.
11'
Další postupný útok Liberce skončil pouze odevzdáním míče.
9'
Skutečně tomu bylo tak. Frýdek se snažil najít na zadní tyči Kulenoviće nebo Tuptu, ale balón byl přetažený a skončil v zázemí.
9'
Šulc nyní musel zastavit Frýdka pouze za cenu nedovolených pravidel. Slovan bude mít k dispozici standardku a dá se očekávat centr do vápna.
8'
Ghali si nyní u hlavního rozhodčího stěžoval, že byl faulován. Avšak ten mu jasně dává najevo, že podobné zákroky pískat nebude.
7'
Viktorka měla nyní šanci připravit si útok, ale centr směřovaný na Durosinmiho dokázal odvrátit Preisler.
5'
Ghali se příliš neukvapoval, a když se před ním otevřel prostor rozhodl se zpoza vápna vystřelit. Přízemním pokus musel Tvrdoň likvidovat nadvakrát, balón mu totiž nejprve vypadl.
5'
Preisler se sice po levé straně prosmýkl přes jednoho hráče, ale pak narazil na Dweha, který mu zabránil v dalším postupu.
4'
Hranáč si celou situaci nekomplikoval a před dotírajícím Kulenovićem odehrál míč do autu.
4'
Další z útoků vedl až od obrany Pourzitidis, ovšem jeho centr Kulenoviće nenašel a liberečtí fotbalisté budou muset začít znovu od zadu.
3'
Hned z kraje zápasu se dostal do dobré střelecké pozice Bucha, ovšem trefil pouze jednoho z bránících hráčů.
1'
Výkop utkání obstarali plzeňští fotbalisté, ale hned první centr dopředu byl nepřesný a tvořit budou moci hráči Liberce.
1'
Ještě před začátkem utkání proběhla minuta ticha za všechny, kteří byli v posledních dnech zasaženi tragickými událostmi ve světě.
Domácí fotbalisté nastoupí ve své typické modré kombinaci a hráči Viktorky dnes obléknou černé dresy se světle modrými prvky.
Za malý okamžik již započne zápas a hlavní sudí Marek Radina pomalu přivádí oba týmy na stadion.

FC Slovan Liberec: Bačkovský – Mikula (C), Chaluš, Pourzitidis – Ghali, Červ, Žambůrek, Preisler – Frýdek – Kulenović, Tupta.
Náhradníci: Vliegen – Prebsl, Fukala, Varfolomejev, Doumbia, Višinský, Rabušic, Penner, Okoh, Horský, Hudák.
Trenér: L. Kozel

FC Viktoria Plzeň: Tvrdoň – Hranáč, Dweh, Jemelka – Cadu, Bucha, Kalvach (C), Kopic – Šulc – M. Vydra, Durosinmi.
Náhradníci: Baier – Sýkora, Kliment, Traoré, Řezník, Chorý, Mosquera, Jirka, Holík, Vlkanova, Hejda.
Trenér: M. Koubek

Rozhodčí: M. Radina – J. Váňa, L. Machač | VAR: D. Černý | AVAR: P. Caletka.
Ještě jednou krásný den, vítám Vás u textového přenosu z utkání Slovanu Liberec proti Viktorii Plzeň. V Liberci svítí slunce a tribuny se před začátkem zápasu již pomalu zaplňují.
FC SLOVAN LIBEREC

Liberečtí fotbalisté, na rozdíl od Plzně, příliš šťastné období z hlediska výsledků neprožívají. Na výhru totiž čekají již šest ligových zápasů. Naposledy nestačili na silnou Slavii, se kterou doma vedli dokonce o dvě branky. Jedním z rozhodujících okamžiků byla chybně nařízená penalta ve prospěch hostů, která jim nabídla možnost k obratu na konečných 2:3.

Pro situaci v tabulce to znamená, že Slovanu patří 11. příčka s deseti body. V těsném závěsu jsou České Budějovice (stejný počet bodů) a Pardubice (o jeden bod méně). Na šestý Baník se ztráta prohloubila již na osm bodů.

Během reprezentační přestávky se čtveřice hráčů z liberecké mužstva vydala na srazy národních týmů, ale zbytek týmu poctivě trénoval a zároveň sehrál i přípravné utkání proti polskému mužstvu MZKS Chrobry Głogów, které Liberec vyhrál 4:0. Dvakrát se trefil Okoh a po jedné brance přidali i Rabušic a Lexa.
VZÁJEMNÉ ZÁPASY

Zápasy mezi Plzní a Slovanem v poslední době končily vždy těsným výsledkem. Hned třikrát z pěti posledních vzájemných duelů bylo skóre o jednu branku. Minulé dva domácí zápasy Liberce skončily shodně 0:1. Když se oba celky střetly naposled, z výhry 2:1 se radovala Plzeň.
FC VIKTORIA PLZEŇ

Fotbalistům ze západu Čech se zatím v letošní sezoně daří. Prohráli pouze dva zápasy, a to když v prvním kole nestačili na Teplice (0:1) a následně v desátém kole prohráli těsně se Spartou (1:2). Úctyhodná je především jejich ofenzivní bilance. Plzeňští totiž v posledních pěti zápasech vstřelili 19 branek. Výrazně tomu přispěly výhry 7:1 nad Zlínem a 6:2 nad Pardubicemi.

Kromě ligové scény se Plzni daří i v dalších fotbalových soutěžích. V Evropské konferenční lize vede skupinu C s plným bodovým ziskem, poradila si totiž s Ballkani (1:0) i Astanou (1:2). V MOL Cupu zase dokázali svěřenci trenéra Koubka postoupit bez větších problémů do osmifinále, kde narazí na Sigmu Olomouc. Ve třetím kole totiž jednoznačně porazili Mariánské Lázně 10:0.

Tahounem Plzně v této sezoně je bezesporu útočník Rafiu Durosinmi, který nastřílel již šest branek a je nejlepším střelcem týmu. Navíc je platný i v přihrávkách do šancí. Posbíral totiž pět asistencí, stejně jako záložník Lukáš Kalvach. Nebezpeční jsou i Pavlové Šulc a Bucha. První jmenovaný posbíral šest kanadských bodů a druhý má na kontě čtyři gólové trefy. Jedničkou v bráně je Jindřich Staněk, který se ovšem v posledním ligovém zápase s Jabloncem zranil a jeho start je minimálně nejistý. Plzeň bude postrádat i dlouhodobě zraněného Pernicu a Havla.
Dobrý den, vítám Vás u textového přenosu z 12. kola FORTUNA:LIGY, ve kterém nastoupí domácí FC Slovan Liberec proti FC Viktorii Plzeň. Pojďme si oba celky krátce představit.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.