FORTUNA:LIGA - Základní část - 21. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Olomouc : Hr. Králové - 17. února 2024   15:00

Macík (46. Stoppen) – Pokorný, Beneš, F. Novák – Křišťál, Breite (C), Zorvan (73. Fortelný), Pospíšil (84. Ventúra), Vodháněl (59. Langer) – Singhateh (73. Amasi), L. Juliš.
Sláma, Matys, J. Spáčil, Mikulenka, Uriča.
Černý – Paták, Hurych
Andrův stadion, Olomouc
2683 diváků
Zadražil – Ja. Klíma, Čihák, Leibl (73. K. Spáčil) – Horák (59. Šašinka), Pudhorocký, Kodeš (C) (73. Čech), Kučera – Krejčí st., Kaštánek (89. Dancák) – Vašulín.
Knobloch, Vízek – Hais, Harazim, P. Juliš, Koubek.

SESTŘIH: Olomouc - Hradec Králové 0:0. Dietní fotbal, dvě tyče, žádné góly

Utkání v Olomouci je u konce a domácí ani napodruhé na jaře neskórovali. Proti Hradci si toho příliš nevytvořili a se soupeřem se rozcházejí po bezbrankové remíze.
90+4'
90+4'
Juliš byl sudím posunut, aby autové vhazování rozehrál o pár metrů dále. To se domácímu hráči nelíbilo a zahodil míč. Žlutá karta pro útočníka Sigmy.
90+3'
Snaha domácích k ohrožení branky nevede. Jedna z posledních možností přišla z kopačky Křišťála, jehož centr skončil za brankou.
90+2'
Olomoučtí se snaží o závěrečný tlak. Hosté se brání a zakopávají do autu.
90+1'
Ve druhé půli se budou nastavovat čtyři minuty.
89'
Střídání v týmu FC Hradec Králové:
ze hřiště odchází Daniel Kaštánek, přichází Samuel Dancák.
89'
Domácí opět bez ohrožení branky. Míč skončil v autu.
89'
Spáčil srazil míč na rohový kop, který půjde rozehrát Fortelný.
88'
Pokorného nákop na Fortelného skončil ofsajdem domácího hráče.
87'
Langer centrem našel jen připraveného Pudhorockého, který nikým neatakován odehrál míč do bezpečí.
86'
Langer po souboji s Krejčím upadl na zem. Faul se však nepíská, zákrok byl v pořádku. Sigma vzápětí získává roh.
84'
Střídání v týmu SK Sigma Olomouc:
ze hřiště odchází Martin Pospíšil, přichází Denis Ventúra.
83'
Hosté jsou i nadále před domácí brankou. Olomoučtí se osvobozují jen za cenu odkopnutí míče na druhou stranu hřiště.
82'
Vašulín blízka orazítkoval tyč
82'
Před domácí brankou zůstal osamocený Vašulín, který trefil tyčku!
81'
Krejčí rozehrával míč z poloviny hřiště, kde před tím byl faulován Kaštánek. Pas po lajně skončil v autu, takže k míči půjdou domácí.
79'
Langer našel centrem hlavu Juliše, který nedokázal usměrnit míč mezi tyče a branku netrefil.
78'
Spáčil se opřel do odraženého míče a z nějakých pětadvaceti metrů poslal míč mimo.
77'
Olomoučtí se marně snaží dobýt území Hradce. Sigma měla k dispozici roh, ovšem dnes standardky domácím nejdou. Míč na první tyč Votroci odvrátili.
76'
Žlutá karta pro tým FC Hradec Králové (Rolko (asistent trenéra)).
75'
Přestože měl Křišťál vpravo díky výborné práci Pospíšila dostatek času, jeho centr před branku Hradce nebyl dobrý. Míč přeletěl celou šestnáctku a skončil v autu.
73'
ze hřiště odchází Petr Kodeš, přichází František Čech.
73'
ze hřiště odchází Michal Leibl, přichází Karel Spáčil.
73'
ze hřiště odchází Filip Zorvan, přichází Jan Fortelný.
73'
ze hřiště odchází Ebrima Singhateh, přichází Moses Emmanuel Amasi.
72'
Před hostujícím vápnem zůstal ležet hostující Leibl, na hřiště tak míří klubový lékař.
71'
Pudhorocký opět hledal někoho před brankou, ovšem i nyní k ohrožení branky nedošlo. Obránci Sigmy odvrátili míč z malého vápna do autu.
69'
Singhateh dostal míč, se kterým se chytal do úniku. Ovšem zastavil jej zdvižený praporek sudího.
68'
Pudhorovský měl dostatek prostoru na pravé straně. Nakonec se rozhodl poslat centr, který si ve vápně našel Vašulín. Jeho pokus hlavou skončil nad domácí brankou.
67'
Langer poslal dobrý centr do šestnáctky, ovšem ani Zorvan ani Juliš ne něj nedosáhli.
66'
Zadražil šel ven z branky, aby vyboxoval míč. To se mu také povedlo, ovšem ve výskoku přelétl přes záda domácímu hráči. I když se okamžitě vrátil na nohy, sudí hru pozastavil, aby se přesvědčil, že je vše v pořádku.
65'
Čihák byl u míče jako druhý a v souboji s Julišem poslal domácího hráče k zemi. Sigma bude rozehrávat.
64'
Křišťál v souboji s Kučerou přišel o míč. Hostující hráč pak o toho domácího poslal balon do autu, takže rozehrávat budou Hradečtí.
63'
Kodeš zahrál úmyslně rukou, a tak je tu i pro něj žluté napomenutí.
62'
Zorvan se snažil míč posunout dopředu, ovšem byl u něj později než Čihák, kterého fauloval. Po zásluze si tak domácí hráč zapisuje do statistik žlutou kartu.
61'
Domácí se ubránili, ovšem i nadále zůstávají pod tlakem soupeře.
61'
Vašulín se dostal s míčem až do vápna, kde do jeho centru skluzem vlétl Pokorný. Roh pro Hradec.
59'
ze hřiště odchází Jan Vodháněl, přichází Štěpán Langer.
59'
ze hřiště odchází Daniel Horák, přichází Ondřej Šašinka.
59'
Singhateh se rozhodl projít přes hradbu těl, ovšem bez úspěchu.
58'
Hradečtí měli k dispozici dva rohové kopy, ovšem do přímého ohrožení branky se nedostali.
56'
Votroci na druhé straně vybojovali rohový kop. Ještě před tím sudí rozdal dvě žluté karty, po jedné na každé straně. Za menší roztržku jsou napomínáni Novák a Pudhorocký.
55'
Singhateh nejprve parádní přihrávkou vybídl spoluhráče do úniku, ovšem tomu se míč spíše zamotal pod nohami. Následně Singhateh zkusil štěstí proti pětici bránících hráčů, ovšem neuspěl.
54'
Hanáci se hnali dopředu, ovšem akce skončila nepřesnou přihrávkou z kopačky Vodháněla.
53'
Kučera se pokusil posunout míč na Vašulína, který jej ale na hrací ploše nestihl. Stoppen bude rozehrávat od své branky.
52'
Křišťál hezky vysunul Vodháněla, ovšem ten při snaze o centr lehce podklouzl a přihrávka mu nevyšla.
51'
Už se zdálo, že přihrávka Zorvana propadne na rozběhnutého Nováka, který by unikal sám na branku soupeře. V poslední možné chvíli ale hosté akci soupeře zastavili.
49'
Rohový kop domácí ubránili. Odražený míč ještě poslal na branku Sigmy Horák, ale Stoppena nepřekvapil. Brankář Sigmy si tak za první minuty pobytu na hřišti připsal více zákroků jak jeho kolega v celé první půli.
48'
Novák si nechal utéct Kaštánka, který následně poslal míč na volného Pudhorovkého, který protáhl Stoppena. Hosté budou mít roh.
47'
Vodháněl poslal centr do vápna, ovšem prostor byl střezen Zadražilem, který v klidu sebral míč do rukavic.
46'
Hosté se hnali do zajímavého brejku, ovšem nevyřešili jej dobře. K zakončení se nedostali.
46'
ze hřiště odchází Matúš Macík, přichází Tadeáš Stoppen.
46'
Oba celky se pomalu vrací na hřiště. Druhá půle za chvíli odstartuje.
První půle zápasu mezi Sigmou a Hradcem příliš šancí nenabídla. Sigma trefila prostor branky dvakrát, hosté poprvé až v závěru první půle. Gólmani ale zůstávají nepřekonáni, a tak je stav bezbrankový.
45+1'
45+1'
Breite zaváhal na polovině hřiště, čehož mohli hosté využít. Obrana Sigmy se ale stihla včas zformovat a dovolila jen nepříliš nebezpečnou střelu z kopačky Vašulína.
44'
Vašulín si počkal na dlouhý pas z obranného území a míč zpracoval hlavou na své spoluhráče. Kromě ofsajdu ale hlavní sudí píská i nedovolený zákrok, kterým si útočník Hradce pomohl.
43'
Novák dloubl míč dopředu a zdálo se, že Zorvan nebo Juliš u něj budou dříve. Zadražil ovšem včas vyběhl a těsně před domácími hráči jej sebral do rukavic.
42'
Olomoučtí kombinovali u vlastní šestnáctky a hosté je nebezpečně napadali. Nakonec Hanáci o míč přišli, protože domácí nedokázali správně rozehrát.
41'
Nepřesnost v kombinaci domácích dává možnost hostům, kteří získávají míč.
38'
Singhateh sprintoval za míčem a možná i s přispěním drobného faulu jej získal. Následně se pokusil z levé strany projít po brankové čáře, kterou ale těsně před přihrávkou s míčem překročil.
36'
Kučera v souboji s Benešem uspěl a dostal se tak do zajímavé pozice. Jeho střelecký pokus z hranice vápna těsně minul levou tyč Macíkovy branky.
35'
Singhateh se protáhl s míčem středem hřiště a jelikož měl dostatek prostoru, vypálil. Zadražil jeho pokus napoprvé sice neudržel, ale před dobíhajícím Julišem jej přeci jen schoval.
34'
Zorvanův centr šikovně tečoval Juliš
34'
Rohový kop sice hosté ubránili, ovšem domácí zůstali u míče. A branku soupeře nakonec ohrozili. Zorvanův další centr lehce tečoval Juliš, jehož pokus skončil těsně vedle branky.
33'
Centrované míče dnes Sigmě moc nevychází. Ale nyní budou mít další pokus. Po průniku Singhateha vybojovali domácí roh.
32'
Sigma rychle rozehrála od své branky a hostující Klíma musel zastavit akci faulem.
32'
Hosté dostali možnost standardky, kterou rozehrál Krejčí. Centrovaný míč sice ve vápně Sigmy zasáhl někdo z hostů, ovšem branku netrefil.
30'
Novák nasadil brankáři jesle, trefil ale tyč
30'
Novák zůstal za obranou soupeře a vyběhnutého Zadražila prostřelil. Pomalý míč se následně zastavil o tyč hostující branky. Není však jasné, zda by případná branka platila, protože jakmile celá akce skončila, sudí na lajně zvedl praporek.
29'
Vodháněl si navedl míč ke střele, ovšem trefil jen dobře postaveného Čiháka.
29'
Juliš vybojoval míč na pravé straně a snažil se jej posunout do šestnáctky, ovšem obránci hostů byli proti. Sigma zůstává u míče.
28'
Centr z kopačky Krejčího se dlouho nesl, hlavou jej pak odehrál do bezpečí Novák.
27'
Hradečtí se dostali k zakončení. Tečovaná rána skončila vedle domácí branky. Votroci budou mít roh.
25'
Sigma zkusila projít středem hřiště kombinací, která se dařila až po hranici vápna, kde se Vodhánělovi míč zamotal pod nohami.
24'
Centr z levé strany lehce hlavou tečoval Kučera, ovšem prostor branky netrefil.
23'
Další z pokusů Pokorného najít rozběhnutého spoluhráče skončil neúspěchem. Zorvan měl k míči daleko.
22'
Hanáci stále zkouší nakopávat dlouhé míče, ale dosud bez výsledku. Vodháněl měl nyní k míči znovu dále, Zadražil byl bez práce.
19'
Z rohového kopu domácí nezahrozili, na první tyči odehrál míč Kučera. Následný druhý centr z produkce Sigmy už vypadal lépe, ovšem Zadražil míč chytil.
18'
Další dlouhý nákop z kopačky Pokorného získal Křišťál, který následně vybojoval roh.
17'
Pokorný hledal dlouhým pasem rozběhnutého Vodháněla, kterého o míč připravil Leibl. Následně na druhé straně neuspěl s centrem Vašulín.
16'
Centr z levé strany domácí odvrátili. Následně se ke střele z pětadvaceti metrů odhodlal Kodeš, ale domácí branku přestřelil.
16'
Vodháněl zastavil akci soupeře jen za cenu faulu, a tak nyní čeka na Hradecké možnost standardky.
15'
Pospíšil prudkým přízemním pasem hledal spoluhráče, ale přihrávka byla příliš rychlá.
14'
Většinu času drží míč na kopačkách hosté, kteří jsou zatím aktivnější a domácím moc nedovolují.
13'
Souboj mezi Benešem a Vašulínem skončil nedovoleným zákrokem hostujícího útočníka, který postrčil domácího hráče.
12'
Zaváhání v domácí rozehrávce musel vyřešit Macík, který vyběhl daleko z branky. Jeho odkop sice nebyl ideální, ale soupeř toho naštěstí pro domácí nevyužil.
12'
Pospíšilův dlouhý pas za obranu soupeře měl najít Singhateha, ale přetažený míč skončil až u Zadražila.
11'
Pokorný při pokusu o odkop trefil do obličeje jednoho ze soupeřů, a tak sudí raději hru přerušil, aby se ujistil, že je hradecký fotbalista v pořádku.
10'
Na druhé straně zůstal Juliš v hraniční situaci osamocený a po zpracování míče vyzkoušel pozornost Zadražila, který si připisuje první zákrok.
9'
Nedorozumění před brankou Sigmy k ohrožení Macíka nevedlo. Olomoucká defenziva by si měla dávat pozor.
8'
Z rohové kopu Votroci nezahrozili. Poté ještě měl aut Kučera, ale Beneš soupeře ve vápně Sigmy ubránil. Domácí se zmocnilili míče.
7'
Pokorný chybně rozehrál, čímž dostal soupeře do šance. Ránu z hranice vápna z kopačky Vašulína domácí zblokovali. Následně ještě pálil Pudhorocký, do jehož střely vlétl Pokorný. Hosté budou mít roh.
6'
Košel poslal vysoký míč za obranu Sigmy, kam měl seběhnout Vašulín. Beneš byl u míče jako první a odehrál jej do autu.
5'
Singhateh se dostal k míči a narazil si se Zorvanem. Zpětná přihrávka ale nebyla z nejpřesnějších, a tak se hosté ubránili.
4'
Juliš se hnal za nákopem na hostující branku, ovšem Zadražil měl k míči blíže a domácímu útočníkovi nepovolil zakončit.
3'
Votroci rozehráli míč na krátko. Následně je domácí celek vytlačil z prostoru kolem branky Macíka až na polovinu Hradce.
2'
Vašulín se po levém křídle protáhl až do vápna Sigmy, kde se z úhlu snažil o zakončení, ovšem domácí jeho ránu zablokovali. Hosté budou mít roh.
1'
Utkání právě začalo. Výkop měli hosté, které do Olomouce přijela podporovat skupina zhruba padesáti fanoušků.
Oba celky nastupují na hrací plochu. Olomoučtí fotbalisté vyběhli v tradičních modrých dresech. Hosté z Hradce zvolili pro dnešní duel žlutou barvu.

SK Sigma Olomouc: Macík – Pokorný, Beneš, F. Novák – Křišťál, Breite (C), Zorvan, Pospíšil, Vodháněl – Singhateh, L. Juliš.
Náhradníci: Stoppen – Amasi, Sláma, Matys, Ventúra, J. Spáčil, Fortelný, Langer, Mikulenka, Uriča.
Trenér: Jílek

FC Hradec Králové: Zadražil – Ja. Klíma, Čihák, Leibl – Horák, Pudhorocký, Kodeš (C), Kučera – Krejčí st., Kaštánek – Vašulín.
Náhradníci: Knobloch, Vízek – Dancák, Hais, K. Spáčil, Čech, Harazim, P. Juliš, Šašinka, Koubek.
Trenér: Kotal

Rozhodčí: Černý – Paták, Hurych.
Podzimní vzájemný duel skončil výhrou Sigmy v poměru 3:1. O branky se postarali Zmrzlý, Vodháněl a Juliš. První jmenovaný nyní už Sigmě nepomůže, neboť v zimní pauze přestoupil. Za Votroky vsítil jedinou branku Ladislav Krejčí st.
SK Sigma Olomouc

Hanáci zahájili jarní část soutěže tak, jak ukončili tu podzimní – porážkou. Olomoučtí se minulý týden vydali do Liberce, kde po nepřesvědčivém výkonu prohráli 0:2. V tabulce tak mužstvu trenéra Jílka patří páté místo. Mezi Sigmou a výše postavenými týmy se začíná tvořit mezera, naopak páté místo drží Olomouc jen díky lepšímu skóre. Aby se Hanáci podruhé v řadě dostali do skupiny o titul, budou muset začít bodovat.
FC Hradec Králové

Votroci jsou po dvaceti odehraných kolech na dvanácté pozici, která by je po základní části posunula pouze do skupiny hrající o záchranu. Na desáté místo Votroci ztrácí jen dva body.

Právě tyto dva body navíc mohl Hradec získat před týdnem doma proti Bohemians. Dvoubrankové vedení však tým trenéra Kotala neudržel a pouze remizoval.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.