FORTUNA:LIGA - Základní část - 23. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Pardubice : Plzeň - 2. března 2024   18:00

Pardubice
55' Daněk (Zlatohlávek) • 72' Kalvach(vl.)
2:3
(0:1)
Plzeň
42' Kalvach  (Souaré) • 47' Šulc  (Červ) • 49' Šulc  (Mosquera)

Budinský – Icha, Halinský, Ortíz, Chlumecký – Solil, Vacek (C) (63. Darmovzal), Kissiedou (78. Mareš) – Daněk – Krobot (17. Surzyn, 78. Tischler), Zlatohlávek (63. Černý).
Kinský – Donát, Míšek, Sychra, Kukučka.
Machálek – Caletka, Dohnálek
CFIG Arena
3849 diváků
Jedlička – Hranáč, Dweh, Jemelka – Mosquera (62. Sýkora), Kalvach (C), Kopic, Červ (62. Valenta), Souaré – Šulc (90+2. Traoré), Chorý (62. M. Vydra).
Tvrdoň, Baier – Hejda, Paluska, Kliment, Cadu, Metsoko.

SESTŘIH: Pardubice - Plzeň 2:3. Zářil Šulc, v oslabení domácí sahali po bodu

Fotbalisté Pardubic podlehli Plzni 2:3, nicméně jejich výkon ve druhém poločase můžeme označit za heroický!

Od začátku šlo totiž vše proti domácím. Hned v úvodu jim byl po intervenci VAR vyloučen stoper Halinský. Pak se bránili drtivému náporu soupeře a ve 42. minutě nakonec inkasovali laciný gól po nenápadné střele Lukáše Kalvacha. V úvodních minutách druhé půle se pak dvakrát prosadil nejlepší ligový střelec Pavel Šulc a zdálo se, že zbytek duelu bude jen otázkou skóre. V 55. minutě ale převzal míč na pravém křídle Kryštof Daněk, který si ho dovedl k šestnáctce a střelou do šibenice snížil. V 72. minutě přišel i kontaktní gól. Po rohovém kopu Daňka tečoval míč do vlastní brány Lukáš Kalvach a najednou bylo na světě nečekané drama. V závěrečných minutách se pak Západočeši viditelně o vítězství báli. Východočeši tam měli několik náznaků a nebezpečných centrů, k vyrovnání to už však nevedlo. I tak ovšem domácí hráče nakonec vyprovází ze hřiště potlesk.
90+5'
90+4'
Domácí se po dlouhém autu Ichy do šance nedostali. Zabojovat se snažil Ortíz, míč šel ale do autu od něho. Vhazují Západočeši a tohle si už asi pohlídají.
90+4'
Dweh musel hrát do autu před Ichou. Domácí směřují do pokutového území soupeře...
90+2'
Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň:
ze hřiště odchází Pavel Šulc, přichází Ibrahim Traoré.
90+1'
Martin Jedlička měl po standardní situaci Daňka problémy, když nedokázal míč dostat pod svou kontrolu! Balón se pak dostal opět k Daňkovi, který našel Dominika Mareše. Ten zakončoval z pravé strany šestnáctky do boční sítě! Nebyla to snadná pozice, ale ani beznadějná.
Dnešní utkání sleduje 3849 diváků.
89'
Po centru Marka Ichy šel Pavel Černý do souboje s Jedličkou. Ten balón po kontaktu s domácím útočníkem neudržel. Následovala rána zpoza šestnáctky, která skončila nad bránou hostí. Západočeši se musejí bát o výsledek, byť to dlouho vypadalo na jejich jasnou výhru!
88'
Lukáš Kalvach se hlásil o rohový kop, ale rozhodčí viděl jeho poslední dotek s míčem. Kope se naopak od brány Pardubic.
87'
Skvěle hrající Pavel Šulc se pustil do kličkované, při níž si vybojoval nedovolený zákrok na svou osobu.
86'
Icha zkusil dlouhý nákop do šestnáctky. Obránci Plzně byli pozorní.
85'
Marek Icha zamířil dopředu a na půlce byl faulován.
84'
Domácí už nemají co ztratit a i v oslabení přistoupili na hru nahoru – dolů. Centr Kryštofa Daňka zkusil využít Pavel Černý. U toho ale fauloval svého strážce Dweha.
83'
Následoval navíc rychlý kontr Plzně. Matěj Vydra se po hraničním zákroku ocitl na zemi. Pokračovat mohl Cheick Souaré, který byl v šestnáctce včas odblokován a volný míč chytá Budinský.
83'
Daněk to zahrával opět na přední tyč. Hosté s tím tentokrát počítali a ubránili se.
82'
Po Ichově standardce a centru bude následovat rohový kop Pardubic. Z jednoho dnes už domácí skórovali...
82'
Domácí se ubránili a za nakopnutým míčem pospíchal Emil Tischler. Jan Sýkora ho na chvíli chytil za dres a dostává za to žlutou kartu.
81'
Jan Sýkora byl na pravém křídle faulován Chlumeckým. Standardní situace pro Plzeň, kterou si staví opět Sýkora.
80'
Valenta do tyče, Šulc do břevna
80'
Po dalším Sýkorově rohu hlavičkoval Matěj Valenta do pravé Budinského tyče! Další hlavička Robina Hranáče zapadla těsně nad břevno!
79'
Nebezpečný roh Plzně! Na centr Sýkory si naskakoval Sampson Dweh. Jeho hlavičku však přizvedl nad bránu bránící Pablo Ortíz, který tak pomohl Budinskému.
78'
Střídání v týmu FK Pardubice:
ze hřiště odchází Michal Surzyn, přichází Emil Tischler,
ze hřiště odchází Laurent Kissiedou, přichází Dominik Mareš.
78'
Pavel Šulc ale pokračuje ve výborném výkonu. Aktivitou na pravé straně získal pro hosty roh.
76'
Čtvrthodina do konce řádné hrací doby. Plzeň rázem nepůsobí zdaleka tak suverénně. Po střídání už to není tak dobré především směrem dopředu.
74'
Domácí, kteří hrají celý zápas v početní nevýhodě a v utkání prohrávali už 0:3, najednou cítí šanci. Výrazně ožilo také publikum.
73'
Budinský vyrazil Sýkorovu střelu na bližší tyč
73'
Hosty mohl zase uklidnit Jan Sýkora. Z levé strany šestnáctky střílel tvrdě na bližší tyč, Budinský však balón vytěsnil na roh a podržel Východočechy.
72'
Pardubice právě vstřelily branku!
Je tu nečekané drama! Domácí zahrávali rohový kop. Kryštof Daněk vyprodukoval povedený centr, který se točil směrem na bránu. Balón na bližší tyči nešťastně hlavou lízl LUKÁŠ KALVACH a pomohl tak hrací předmět nasměrovat do sítě – 2:3.
70'
O chvíli později si na pravé straně šestnáctky navedl míč na levačku Jan Sýkora. Jeho střelu vyboxoval Budinský.
70'
Budinský rozehrál konstruktivně na Kryštofa Daňka, který byl ale napadán. K míči se dostal Pavel Šulc, který si věří a zkusil tak domácího brankáře přehodit. Nezvládl to však dokonale a Budinský míč lapil do rukavic.
68'
Domácí založili akci pasem do levého křídla, kde ale Michal Surzyn vypustil běžecký souboj. Zřejmě vybíhal z ofsajdové pozice a byl si toho vědom.
67'
Na rohový kop si naskakoval Sampson Dweh, ale z těžké pozice nezamířil přesně. Kope se od brány Pardubic.
66'
Souaré nyní startoval Jana Sýkoru. Ten z levé strany centroval. V náběhu měl i Šulce, jehož míč přelétl, ovšem hosté získávají roh.
64'
Další nadějnou akci Plzně zmařil ofsajd Jana Sýkory.
63'
ze hřiště odchází Tomáš Zlatohlávek, přichází Pavel Černý,
ze hřiště odchází Kamil Vacek, přichází Denis Darmovzal.
62'
ze hřiště odchází Tomáš Chorý, přichází Matěj Vydra,
ze hřiště odchází Jhon Mosquera, přichází Jan Sýkora,
ze hřiště odchází Lukáš Červ, přichází Matěj Valenta.
61'
Domácí zdaleka nebrání tak natěsno jako v první půli. Souaré našel na levém křídle Mosqueru. Ten nahrával na bližší tyč, kde byl Tomáš Chorý. Vysoký útočník zamířil nad.
59'
Aktivní Šulc nyní vybízel na levém křídle Mosqueru. Ten balón nedostihl.
58'
Pavel Šulc pokukuje po hattricku! Po centru Mosquery velmi dobře hlavičkoval, ale Budinský balón vytáhl na roh.
57'
Centr Pavla Šulce směřoval na vzdálenější tyč, kterou zavíral Jhon Mosquera. Do zakončení ale puštěn nebyl.
55'
Daněk se zaskvěl parádní střelou, Jedlička bez šance, 1:3
55'
Domácím se ale podařilo snížit! Tomáš Zlatohlávek získal míč na půlce a nahrál do pravého křídla KRYŠTOFOVI DAŇKOVI. Ten měl před sebou dost volného prostoru a tak s míčem doběhl až k pokutovému území a ranou do levé šibenice překonal Martina Jedličku, který dosud neměl v utkání žádnou práci – 1:3.
52'
Domácí se budou snažit zápas především důstojně dohrát. Aby se vyhnuli nějakému ostudnému debaklu. Na nějaký zvrat o deseti těžko mohou myslet.
50'
Žlutkou kartu vyfasoval hostující Václav Jemelka.
49'
Šulc se trefil i hlavou, 0:3
49'
Plzeň právě vstřelila branku!
PAVEL ŠULC podtrhává svou sezónu snů druhou trefou v krátkém sledu! Gólovou akci si sám rozehrál přihrávkou doleva na Jhona Mosqueru. Následně se rozběhl do šestnáctky, kde si našel Mosquerův centr a přesnou hlavičkou rozvlnil síť pardubické brány.
47'
Do nůžek Červa vložil nohu Šulc a tečoval míč do sítě, 0:2
47'
Hosté přidávají druhý gól a směřují za tříbodovým ziskem! Jhon Mosquera dostihl míč u rohového praporku a předal ho Janovi Kopicovi. Ten z pravé strany odcentroval na vzdálenější tyč, kde vystřihl krásné nůžky Lukáš Červ. Těsně před Budinským balón navíc pohotově tečoval PAVEL ŠULC a gólman domácích byl v tomto případě bez šance – 0:2.
47'
Do akce musel brankář Budinský, který vyboxoval ostrý centr Souarého z levé strany.
46'
První poločas končí za stavu 1:0 pro Plzeň. Velmi důležitý moment přišel už po zhruba 40 sekundách hry, kdy stoper Denis Halinský prošlápl kotník Pavla Šulce. Od rozhodčího za to sice nejprve viděl žlutou kartu, ale pak přišla intervence VAR a sudí Machálek se rozhodl vylučovat. Od té chvíle Viktoria v podstatě jen dobývala bránu o deseti hrajících Pardubic. Domácí odolávali do 42. minuty, kdy nenápadnou střelu Lukáše Kalvacha propustil brankář Budinský k překvapení všech za svá záda.
45+5'
45+4'
Přihrávka Kamila Vacka na útočné polovině nenalezla adresáta. Hosté tak budou vhazovat.
45+3'
Tomáš Chorý dojel Kissiedoua a prohlédl si žlutou kartu.
45+2'
Daněk se štěstím narazil míč o protihráče k Markovi Ichovi. Ten si ho zasekl a nechal se faulovat. Pardubice tak zůstanou v útoku.
44'
Domácí o deseti dlouho odolávali velkému náporu Plzně, pak ale inkasovali hodně laciný gól. Uvidíme, co to s nimi udělá.
42'
Tak tohle si Viktor Budinský za rámeček nedá! Po odvráceném rohu se dostal k míči LUKÁŠ KALVACH. Ten si ho navedl před pokutové území a vystřelil. Jeho přízemní pokus nevypadal nebezpečně, ovšem Budinskému balón propadl skrz rukavice a pod pravou nohou prošel až do brány.
42'
A nyní uvidíme už sedmý roh Plzně.
41'
Pět minut před koncem řádné hrací doby první půle pokračuje marné dobývání pardubické brány. Pavel Šulc nyní převzal míč od Kalvacha a pálil z pravé strany šestnáctky. Balón chytil opačnou rotaci a minul vzdálenější tyč.
39'
Cheick Souaré se dostal do problémů, když si u postranní čáry dal míč daleko od nohy. Ten mu vypíchl Kryštof Daněk, ovšem hráč hostí své zaváhání napravil dobrým obranným skluzem.
38'
Chorého hlavičku zneškodnil Budinský, ten byl na zemi včas
38'
Po centru Kopice z pravé strany hlavičkoval Tomáš Chorý. Budinský míč vyrazil před sebe a před Chorým pak odklízel na roh Marek Icha! Pardubice tak přežily další hostující šanci.
36'
Červ se přimotal do střely Souarého a zmařil mu velkou šanci
36'
Jan Kopic prošel z pravé strany do pokutového území. Tam balón nabídl nejprve Lukášovi Červovi, který neprostřelil bránícího Ichu. Hosté pak mohli i dorážet, ovšem Červ s Cheickem Souarém si navzájem překáželi a druhý jmenovaný poslal míč vedle vzdálenější tyče!
34'
Hodně ambiciózně to zkoušel téměř z poloviny hřiště Tomáš Zlatohlávek. Netrefil to ale dobře a balón směřoval k rohovému praporku.
34'
Domácí přestáli drtivý tlak Plzně, který přišel bezprostředně po vyloučení Halinského. Ne, že by se obraz hry úplně vyrovnal, ale Západočeši si už nevytvářejí jeden nebezpečný závar za druhým.
32'
Zlatohlávek si podržel míč na vlastní polovině a nechal se faulovat. Dobrá práce útočníka Pardubic.
31'
Pavel Šulc šel do běžeckého souboje s Pablem Ortízem. Ten si počínal výborně a hostujícího rychlíka nepustil do šance.
30'
Centr Dweha byl snadnou kořistí pro brankáře Budinského. Domácí zatím odolávají náporu Plzně. O deseti to ale pro ně bude fyzicky velmi náročné.
29'
Lukáš Kalvach pod tlakem udržel míč a poté se nechal faulovat Vackem. Rozehrávka pro Viktorii na útočné polovině.
27'
Pavel Šulc pouštěl v šestnáctce míč pro Tomáše Chorého. Ten ale nebyl v pozici, aby zakončil dostatečně důrazně. Budinský tak zapisuje snadný zákrok.
27'
Držení míče – 24 % : 76 %
26'
Tomáš Zlatohlávek se snažil vyjet s míčem na útočnou polovinu. Tam už ale ztroskotal a hra se otáčí zpátky směrem k pardubické bráně.
24'
Do útoku se zapojují i stopeři Plzně. Dweh u šestnáctky přiťukl míč Robinovi Hranáčovi. Tomu skočila do střely hned dvojice domácích fotbalistů.
23'
K Souarého centru z levé strany se dostal Tomáš Chorý. Jeho hlavička skončila v náručí Budinského, navíc tam byl útočný faul hráče Viktorie.
22'
Centr Cheicka Souarého si stáhl do rukavic Budinský, který si pak lehl na míč. Gólman domácích samozřejmě nemá důvod pospíchat.
21'
Nadále se hraje výhradně na útočné polovině Plzně. Západočeši musejí dobývat uzavřenou obranu soupeře.
20'
Rohové kopy – 0:6
19'
Kalvachův centr směřoval na bližší tyč. Pardubice se ubránily.
19'
Po obranném zákroku Marka Ichy bude Plzeň zahrávat další roh. Ty se rychle množí.
17'
Radoslav Kováč reaguje na vývoj utkání posílením defenzivy. Útočníka Ladislava Krobota nahrazuje obránce Michal Surzyn.
16'
Drtivý tlak Plzně! Po rohu nakrátko centroval Kalvach. Sampson Dweh přehlavičkoval brankáře Budinského, balón však poslal nad bránu.
15'
Kopic tvrdě pálil do Budinského
15'
Cheick Souaré přetáhl míč na pravou stranu šestnáctky, kde byl Jan Kopic. Ten zakončoval z jedničky, ale Budinský se stačil rychle přemístit a nenechal se propálit!
14'
Vzápětí další rohový kop pro hosty. Dá se očekávat, že o deseti hrající Pardubice budou hlavně bránit.
13'
Další roh Plzně. Tentokrát byl rozehrán nakrátko.
13'
Centr Jana Kopice raději přizvedával na roh Viktor Budinský. Respektive spíše neudržel míč v rukavicích.
12'
Hosté zůstali v tlaku po rohovém kopu. Balón se nakonec dostal na pravý roh šestnáctky k Lukášovi Kalvachovi, který neprostřelil obranu Východočechů.
10'
Zlatohlávek takticky fauloval Šulce. Hosté mají rozehrávku z vlastní poloviny.
9'
Sampson Dweh fauloval v hlavičkovém souboji Krobota. Rozehrávají domácí.
9'
Zatím to vypadá na zatažení Tomáše Solila, který původně nastoupil v záložní řadě.
7'
Domácí tedy přišli o stopera. Uvidíme, zda tam trenér Kováč někoho zatáhne, nebo na trávník přijde někdo z hráčů z lavičky.
6'
Rozhodčí už dostal potřebné záběry a rozhodl. Udělení žluté karty bylo zrušeno a Denis Halinský vidí přímou červenou! To je tedy pro dvacetiletého stopera sportovní tragédie. Pardubice dohrávají o deseti.
4'
Situaci komplikuje technický problém s monitorem. Sudí tak nemá k dispozici potřebné záběry. Stále tedy čekáme na verdikt.
2'
Zákrok to byl ostrý a situaci ještě kontroluje VAR! Sudí Machálek byl povolán k monitoru a ve vzduchu tak visí vyloučení!
1'
Halinský prošlápl Šulce a v úvodu zápasu byl vyloučen
1'
Už po 40 sekundách zápasu dostává žlutou kartu Denis Halinský, který dojel podrážkou Pavla Šulce.

Udělení žluté karty bylo po zásahu VAR odvoláno a Halinský dostane rovnou červenou!
1'
Úvodní rozehrávku obstaraly Pardubice. Ti se neuchýlily k nějakému dlouhému nákopu a zkoušejí to na úvod kombinačně.
1'

FK Pardubice: Budinský – Icha, Halinský, Ortíz, Chlumecký – Solil, Vacek (C), Kissiedou – Daněk – Krobot, Zlatohlávek.
Náhradníci: Kinský – Donát, Černý, Tischler, Darmovzal, Mareš, Míšek, Surzyn, Sychra, Kukučka.
Trenér: Radoslav Kováč

FC Viktoria Plzeň: Jedlička – Hranáč, Dweh, Jemelka – Mosquera, Kalvach (C), Kopic, Červ, Souaré – Šulc, Chorý.
Náhradníci: Tvrdoň, Baier – Hejda, Paluska, Sýkora, Kliment, M. Vydra, Traoré, Cadu, Valenta, Metsoko.
Trenér: Miroslav Koubek

Rozhodčí: Machálek – Caletka, Dohnálek.
Podzimní vzájemný zápas v Plzni nabídl gólové hody. Domácí Viktoria zvítězila 6:2. V minulé sezóně to bylo mnohem vyrovnanější. Doma Plzeň zvítězila 2:1. Odveta, která byla pro Pardubice posledním utkáním v azylu v Ďolíčku před otevřením nového stadionu, skončilo smírně 1:1.
FK Pardubice (13. místo, 6 – 5 – 11, skóre 21:30, 23 bodů)
Východočeši jsou v tabulce třináctí. Na barážové pozice mají pětibodový náskok. Na desáté Bohemians ztrácejí jen tři body, takže je stále na dohled i prostřední skupina. Do jara vstoupily Pardubice velmi dobře, když nejprve vyloupily Slovácko a poté zvládly dohrávku v Karviné, kde zvítězily 3:0. První bodová ztráta přišla za remízu doma s Teplicemi. Naposledy pak svěřenci kouče Radoslava Kováče padli 0:3 na Slavii, byť drželi více než 65 minut bezgólový stav. Nejlepším střelcem týmu ej se šesti zásahy Tomáš Zlatohlávek. Proti plzni bude scházet vykartovaný útočník Vojtěch Patrák.

Posledních 5 zápasů Pardubic:
Pardubice – Liberec 2:0
Slovácko – Pardubice 1:2
Karviná – Pardubice 0:3
Pardubice – Teplice 1:1
Slavia – Pardubice 3:0
FC Viktoria Plzeň (3. místo, 14 – 3 – 5, skóre 52:26, 45 bodů)
Plzeň na podzim oslnila především výkony ve skupinové fázi Konferenční ligy, kde vyhrála všech šest zápasů a hladce tak postoupila do jarního osmifinále. V něm Západočechy už ve čtvrtek čeká švýcarské Servette. V domácí soutěži se Viktoriáni nějakých těch zaváhání nevyvarovali. V tabulce se nacházejí pevně na třetí pozici s desetibodovou ztrátou na druhou Slavii a stejným polštářem na třetí Slovácko. Do jarní části ročníku Plzeň vstoupila domácí remízou 1:1 s Mladou Boleslaví. Pak už ale dokázala třikrát v řadě vyhrát. Naposledy doma přehrála 3:0 Zlín. Nejlepším střelcem týmu i celé F:L je s jedenácti zásahy Pavel Šulc, což je poměrně nečekané jméno.

Posledních 5 zápasů Plzně:
Olomouc – Plzeň 1:3
Plzeň – Ml. Boleslav 1:1
Ostrava – Plzeň 0:1
Bohemians – Plzeň 0:2
Plzeň – Zlín 3:0
Vítám tu všechny milovníky fotbalu! Sobotní program 23. kola FORTUNA:LIGY uzavře podvečerní utkání mezi Pardubicemi a Plzní. Domácí se nacházejí v tabulce na třináctém místě a ve zbytku základní části se budou snažit proniknout do prostřední skupiny, případně si nahrát alespoň co největší odstup na barážové příčky. Viktoria je třetí s desetibodovou ztrátou na druhou Slavii a stejným náskokem na čtvrté Slovácko.