FORTUNA:LIGA - Základní část - 24. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Slovácko : Jablonec - 9. března 2024   15:00

0:1
(0:0)
Jablonec
61' Štěpánek  (Kanakimana)

Heča – Reinberk (87. Vecheta), Hofmann, Daníček (C), Doski – Trávník (66. Kvasina), Havlík – Petržela (62. P. Juroška), Kohút (46. Kim), Siňavskij (66. Kalabiška) – Cicilia.
Fryšták – Břečka, Blahút, Mihálik.
J. Všetečka – P. Caletka, M. Novák | VAR: M. Zelinka | AVAR: J. Paták
Městský fotbalový stadion Miroslava Valenty, Uherské Hradiště
4229 diváků
Hanuš – Tekijaški, Štěpánek, D. Souček – Hollý (83. Alégué), Kratochvíl (C), Nebyla, F. Souček, Čanturišvili – Drchal (74. Hübschman), Chramosta (46. Kanakimana, 90. Karban).

SESTŘIH: Slovácko - Jablonec 0:1. Zápas s minimem šancí rozhodl Štěpánek

Slovácko nepotvrdilo tři body z Karviné a podlehlo Jablonci 0:1. O jedinou branku utkání se postaral Štěpánek, který po centru Kanakimany zavíral zadní tyč a překonal Heču, domácí poslali do hry čerstvé síly, do zálohy a do útoku, snažili se přejít přes jablonecká val, ale nakopávané míč dokázali hostující hráči uskákat. Brankář Hanuš musel řešit jen tvrdou ránu Petržely doprostřed branky.
90+4'
90+4'
Hosté šli do protiútoku, který hasil za cenu žluté karty Seung Bin Kim.
90+3'
Daniel Souček vrazil do Hofmanna, který upadl. Jedna z posledních možností pro Slovácko, z branky je také Heča.
90+2'
Další dlouhý míč od Doskiho doputoval k Hanušovi.
90+1'
Doski se snažil odcentrovat z levé strany, ale centr mu vůbec nesedl, Hanuš bude rozehrávat od své branky.
90'
Střídání v týmu FK Jablonec:
ze hřiště odchází Bienvenue Kanakimana, přichází Kryštof Karban.
90'
Stejný hráč nacentroval míč z rohového kopu, domácí obrana se se situací vypořádala.
89'
Za zdržování hry byl potrestán Alexis Aléqué.
88'
Hosté se dostali k míči zadarmo, když Daniček hlavičkoval Hečovi, domácí brankář upadl, naštěstí balon nešel do brány.
87'
Střídání v týmu 1.FC Slovácko:
ze hřiště odchází Petr Reinberk, přichází Filip Vecheta.
85'
Havlík nacentroval míč, k odraženému balonu se dostal Kim, jeho rána šla metr vedle.
85'
Hosté nacentrovali míč do vápna, kde domácí jej odvrátili.
84'
Alégué upadl u rohového praporku a sudí Všetečka zapískal faul.
83'
ze hřiště odchází Dominik Hollý, přichází Alexis Alégué.
81'
Slovácko operuje na polovině Jablonce. Nakopává míč na dvojici vysokých hráčů Kvasina – Cicilia, první jmenovaný nyní hlavičkoval po centru Kalabišky, pokus nebyl přesný.
80'
Kratochvíl byl faulovaný na polovině Slovácka, hosté balon rozehráli, ale nakonec skončil nepřesně za brankou Heči.
78'
Slovácko sice kombinovalo kolem vápna Jablonce, ale následně centr Kima přistál jen do rukavic Hanuše.
76'
Domácí celek ze standardní situace nic nevytěžil, hosté šli do rychlého kontru, ale také nebyli v přechodové fázi úspěšní.
75'
Doski byl faulovaný Nebylou, kterému se po pádu moc zvednout nechtělo z trávníku.
74'
ze hřiště odchází Václav Drchal, přichází Tomáš Hübschman.
72'
Kalabiška dlouhým míčem našel Ciciliu, který hlavičkoval do strany, ale Juroška byl u míč později než hostující hráč.
70'
Po centru Reinberka se míč dostal ke Kimovi, který si jej zpracoval, ale ke střele se nedostal.
68'
Marek Havlík nasměřoval míč levačkou nad branku Jablonce.
66'
Doski si narazil před vápnem balon s Ciciliou, následně byl faulovaný, zprvu nechal sudí hru pokračovat, poté se k nedovolenému zákroku vrátil.
66'
ze hřiště odchází Michal Trávník, přichází Marko Kvasina,
ze hřiště odchází Vlasij Siňavskij, přichází Jan Kalabiška.
65'
Na domácí straně se chystá dvojí střídání, do hry půjdou Kalabiška a Kvasina.
62'
ze hřiště odchází Milan Petržela, přichází Pavel Juroška.
61'
Centr Kanakimany zužitkoval Štěpánek, 0:1
61'
Jablonec právě vstřelil branku!
Hosté jdou do vedení po střele DAVIDA ŠTĚPÁNKA, který zavíral zadní tyč po centru Kanakimany z levé strany.
60'
Na míč z rohového kopu vyskočil Reinberk a zakončil nad branku.
59'
Cicilia rozběhl brejk Slovácka, přihrál doleva Kimovi, který se ve vápně "uvařil" v kličkování, nakonec Slovácko bude zahrávat roh.
58'
Hosté se teď přesunuli na domácí polovinu, z levé strany letěl centr, který odvrátil domácí hráč ve vápně, Kim ještě balon odkopem prodloužil.
56'
Daníček ve snaze získat balon u vápna Jablonce fauloval Filipa Součka.
54'
Štěpánek se snažil vysunout Kanakimana, na něj to bylo až moc rychlé a hostující hráč nestihl míč na hrací ploše.
53'
Petrželovu bombu krotil Hanuš nadvakrát
53'
Cicilia ustrážil míč na polovině Slovácka, poté našel na levé straně Siňavského, který šel s ním až do vápna, jeho rána byla ztečována k Petrželovi, který vypálil tvrdou ránu doprostřed branky, Hanuš nadvakrát chytá.
51'
Petržela nadýchaným centrem našel ve vápně Siňavského, který si míč zpracoval a hledal si místo pro střelu, nakonec vypálil, rána byla zblokována.
50'
Po kombinaci v zadních řadách ztrácejí míč hosté špatným odkopem Hanuše.
49'
Hosté si nevypracovali žádnou příležitost k ohrožení branky, nicméně jsou na míči.
48'
Hofmann fauloval u postranní čáry Hollého, Jablonec bude zahrávat standardní situaci.
46'
Kim na pravé straně spolupracoval s Trávníkem, druhý jmenovaný si narazil poté se spoluhráčem, ale jeho následný dotyk ve vápně nebyl přesný a balon skončil u Hanuše.
46'
ze hřiště odchází Michal Kohút, přichází Sung-pin Kim.
46'
ze hřiště odchází Jan Chramosta, přichází Bienvenue Kanakimana.
46'
Po prvním poločase je zatím stav 0:0. Do zápasu vstoupilo aktivně Slovácko, které si vytvořilo převahu, hosté si poté vymanili z tlaku a měli první velkou šanci, ale Hollému v dobré pozici byla střela ztečována na roh, ze strany Slovácka měl první příležitost hlavičkující Cicilia, Hanuš byl na místě. Ve 30. minutě se domácí fanoušci radovali ze vstřelené branky Petržely, který balon usměrnil přesně k tyči, branka byla nakonec odvolána, jelikož Reinberk stínil chytajícímu Hanušovi. Na konci poločasu ještě Nebyla dobře zakroutil míč k tyči, Heča si s ranou dokázal poradit.
45+1'
45+1'
Nastavený čas se odehrál na polovině Jablonce.
44'
Heča vytáhl ze šibenice skvělý Nebylův přímák
44'
Hosté se neprosadili z rohového kopu, nicméně na míči zůstali.
44'
Nebyla zakroutil míč k tyči, Heča s velkou námahou jej dostat mimo tři tyče.
42'
Milan Petržel je čtvrtým potrestaným hráčem v prvním poločase, když zastavil Hollého.
41'
Štěpánek měl spoustu času si přichystat míč na přesný centr, nakonec balon nasměřoval jen do náruče Heči.
40'
Dominik Hollý byl potrestán žlutou kartou, když zastavil rozvíjející se akci Slovácka.
39'
Po několika dotecích střílel Cicilia technicky pravou nohou, ale míč se k Hanušovi nedostal.
39'
Čanturišvili fauloval na pravé straně Havlíka a domácí celek bude zahrávat volný přímý kop.
37'
Štěpánek si prodloužil míč špičkou kopačku u postranní čáry přes Doskiho, jenže balon už přes Daníčka nestihl na hrací ploše.
36'
Dominik Hollý se unáhlil a vystřelil ránu ze střední vzdálenosti na protější tyč, střela se mu hodně nepovedla.
33'
Havlík našel před vápnem Petrželu, který si míč nadhodil a vystřelil pravou nohou vysoko nad branku.
30'
Petržela skóroval, jenže Reinberk stínoval v ofsajdu. Gól neplatil
30'
Slovácko právě vstřelilo branku!
Havlík zahrával zkrácený rohový kop, balon se odrazil k MILANU PETRŽELOVI, který levou nohou přesně k tyči překonal Hanuše. Hosté ještě situaci reklamovali pro údajný ofsajd. Tak nakonec branka nebyla uznána po přezkoumání VARem, pro postavení Reinberka v ofsajdu.
28'
Miloš Kratochvíl viděl žlutou kartu za faul na Siňavského.
27'
Po špatné přihrávce Heči, který nepřesně přihrál, hostující hráč si potáhl míč a vystřelil, brankář Heča balon vyrazil.
27'
Po běžeckém souboji Doskiho a Drchala hostující hráč upadl ve vápně a dožadoval se pokutového kopu, sudí Všetečka rozpažil.
26'
Michal Kohút zastavil nedovoleně hostujícího hráče a byl potrestán žlutou kartou.
24'
Cicilia se položil do centru ze strany a jen těsně minul hostující bránu.
22'
Daníček srazil k zemi Hollého, Nebyla našel ve vápně Davida Štěpánka, který zakončil nad branku.
21'
Hosté o míč rychle přišli, na druhé straně se také domácím nepodařilo nic vymyslet na polovině Jablonce.
21'
Stejný hráč Jablonce byl nyní faulován Daníčkem ve středu hřiště.
20'
David Štěpánek se snažil podél lajny vysunout Drchala, ten se nacházel v době přihrávky v ofsajdu.
18'
Nebyla opět z rohového kopu centroval na přední tyč, kde byl domácí Hofmann, který neměl sebemenší problém balon odvrátit.
17'
Domácí vybojovali míč u vápna Jablonce, Cicilia jej posunul Petrželovi, jemuž se nepodařil centr, ten byl přetažený, na dlouhou nohu zakončoval Siňavskij.
16'
Nyní musel Hanuš reagovat na hlavičku Cicilii, který hlavou do míče ťuknul po centru od Reinberka.
13'
Hosté vybojovali další rohový kop, Nebyla je zahrál, Hofmann jej na první tyči odhlavičkoval a tím zahájil útočnou akci svého týmu, ale na polovině při individuální akci Petržela fauloval.
12'
Jablonec velice dobře kombinuje, snaží se hlavně kolmými přihrávkami za obranu vyslat své útočníky.
11'
Drchal se vehementně dral k míči, že fauloval u lajny Doskiho.
9'
Domácí na polovině Jablonce ztratili míč a hostující hráči šli do rychlého protiútoku, Chramosta nakonec vysunul Hollého, který si proti vybíhajícímu Hečovi balon posunul, ale už nedokázal zakončit, jelikož si balon moc dopředu ve vápně pokopl.
8'
Trochu byli hosté zahnáni na svoji polovinu, odkud budou zahajovat další útočný výpad.
7'
Jablonec se z úvodního tlaku vymanil a převzal nyní iniciativu a snaží se kombinovat na polovině Slovácka.
6'
Ze standardní situace hlavičkoval Kratochvíl, Heča efektně skočil po míči a chytil jej do rukavic.
4'
Trávník pokazil přihrávku, když balon přesně přihrál Chramostovi, ten jej potáhl, přihrál Čanturišvilimu, který našel před malým vápnem Hollého, jeho ránu stačil domácí obránce tečovat na roh.
3'
Nyní na trávníků zůstali Havlík a Tekijaški po vzájemném souboji, oba dva budou v pořádku.
3'
Ze standardní situace domácí celek nic nevytěžil, Jablonec se postupně dostal z potíží.
2'
Opět dlouhý nákop v podání Daníčka směřoval na svého spoluhráče Čanturišvili prodloužil míč za brankovou čáru.
1'
Po výkopu se hned dostalo Slovácko na polovinu soupeře po nákopu od Daníčka, ve vápně Reinberk hledal spoluhráče, ale jablonecká obrana stačila odvrátit, z podobného místa opět následovala přihrávka do vápna a druhý případ vyřešili hosté.
1'
-3'
Tri rozhodčích přivádí základní sestavy na hrací plochu, Slovácko bude hrát ve svých tradičních bílých kompletech a Jablonec také ve své zeleno – bílé kombinaci.
-27'
Obě dvě mužstva jsou již na hrací ploše, probíhá předzápasová rozcvička.

1.FC Slovácko: Heča – Reinberk, Hofmann, Daníček (C), Doski – Trávník, Havlík – Petržela, Kohút, Siňavskij – Cicilia.
Náhradníci: Fryšták – Břečka, Vecheta, Blahút, Kim, Mihálik, Kalabiška, P. Juroška, Kvasina.
Trenér: Martin Svědík

FK Jablonec: Hanuš – Tekijaški, Štěpánek, D. Souček – Hollý, Kratochvíl (C), Nebyla, F. Souček, Čanturišvili – Drchal, Chramosta.
Náhradníci: Fendrich – Náprstek, Kanakimana, Hübschman, Karban, Alégué, Krulich.
Trenér: Radoslav Látal

Rozhodčí: J. Všetečka – P. Caletka, M. Novák | VAR: M. Zelinka | AVAR: J. Paták.
Do sestavy Slovácka se po dvouzápasovém trestu vrací Daníček na pozici středního obránce a také na hrotu bude operovat Cicilia, který taktéž vynechal zápas v Karviné. Jeho protějšek Látal udělal několik změn v sestavě, od první minuty bude hrát v obraně Štěpánek místo Hurtada a také Daniel Souček, v záloze nastoupí Kratochvíl a Souček a v útoku bude duo Drchal, Chramosta.
Slovácko odehrálo s Jabloncem celkem 43 zápasu v české lize, jen devětkrát vyhráli modrobílí, 16 krát utkání skončilo remízou a zbytek zápasů vyhrál Jablonec. Nejčastější výsledek byla remíza a to 1:1, která svítila na světelné tabuli po skončení duelu.
FK Jablonec

Severočeši jsou na 11. místě, se ziskem 25 bodů, na jaře taktéž jen jednou vyhráli a dvakrát remizovali. Mrzet je může dobře rozehrané derby v Liberci, kde vedli 3:1, ale nakonec brali jen bod. V domácím střetnutí s Hradcem Králové nejprve prohrávali zkraje zápasu brankou Spáčila, ale deset minut do konce poločasu srovnali Chramostou. Ambice Jablonce na tři body zbrzdil Hurtado, který viděl červenou kartu po intervenci VAR. Do dvou šancí se ještě dostal Hradec, ale ani Čihák, ani Kučera nepřekonali Hanuše.
1. FC Slovácko

Slovácko je v tabulce na čtvrtém místě, má náskok před ostravským Baníkem čtyři body. V minulém kole přerušilo třízápasovou sérii bez výhry vítězstvím v Karviné, i když modrobílí prohrávali v první půli o jednu branku, do poločasu dokázali manko stáhnout vyrovnávající brankou Siňavského. Důležitým okamžikem zápasu bylo vyloučení Ayaosiho po druhé žluté kartě. Svěřenci trenéra Svědíka ve druhém poločase využili přesilovku a vstřelili ještě dvě branky, nejprve po centru se hlavou prosadil Hofmann a Marek Havlík proměnil s přehledem pokutový kop, když předtím nastřelil ruku jednoho z bránících hráčů ve zdi, na což upozornil až VAR.
Příjemné sobotní odpoledne z Uherského Hradiště, vítám vás u sledování 24. kola FORTUNA:LIGY, ve kterém se střetnou fotbalisté 1. FC Slovácko s FK Jablonec.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.