Ústecký tým byl v utkání aktivnější, avšak Sokolov dlouho držel naději na bodový zisk. Oba soupeři si vytvořili gólové situace, ale definitivní jistotu vítězství přiřkl domácím v 86. minutě Martykán, který dokončil velmi pohlednou akci domácích. Nadělil si tak dárek k dnešním 29. narozeninám.
Je dobojováno! Ústí v zajímavém duelu přetlačilo Sokolov a připsalo si důležité tři body v boji o postup do Gambrinus ligy. Po dnešním hracím dni mohou mít domácí s ohledem na postup do první ligy už velmi nadějný náskok před svými konkurenty.
90+1
Ústečtí fotbalisté drží míč na svých kopačkách a v poklidu kráčí k vítězství.
90
Sudí nastaví zápas o jednu minutu!
88
Naposledy střídají i domácí. Na poslední minuty si zahraje místo aktivního Holka Radomír Vlk.
86
Ústí právě vstřelilo branku! Tohle byla akce alá Barcelona! Ústečtí totálně rozebrali sokolovskou defenzivu. Holek sebral míč brankáři Bučkovi, našel Zachariáše, který předložil balon volnému JANU MARTYKÁNOVI. A ústecký záložník nezaváhal!
83
Ústí posiluje defenzivu. Místo Moulise míří na trávník defenzivní štít Dragoun.
81
Ústecký Martin Holek hraje snad životní zápas. Je velmi aktivní a pro sokolovskou defenzivu představuje velké nebezpečí.
80
Další šance severočechů! Do Martykánova centru se vložil Holek a hlavičkoval jen těsně vedle!
79
Ústečtí hrozí z brejků, tentokrát v sokolovském vápně sóloval Moulis.
77
Další gólovka Ústí! Sokolovská obrana nyní hořela, jak papír a domácí Zachariáš napálil tyč!
75
Ústí mohlo rozhodnout! V přečíslení se tři domácí fotbalisté řítili na Bučka, přičemž Martin Holek vypálil ostrou bombu na gólmana Sokolova. Tomu míč vypadl z rukavic a ještě dorážel Martykán. Buček nadvakrát situaci zachránil.
74
Sokolov naposledy vystřídal. Hrošovského nahradil Benda.
73
Sokolov si sice vytváří jakýsi nápor, ale ztroskotává na nepřesnostech v rozehrávce.
71
Ze střední vzdálenosti vystřelil Martykán, ale jeho střela nenadělala Bučkovi příliš starostí.
68
Sokolov podruhé střídá. Na střídačku zamířil Krmenčík, místo něj si zahraje Geňo.
63
Přičemž při třetím rohu byli nejvíce nebezpeční. Jenže Džubanova hlavička postrádala patřičnou razanci.
62
Ústečtí nyní uzamkli Sokolov před jeho brankou. A vybojovali tři rohové kopy v řadě.
60
Poprvé střídají i domácí. Místo Láchy, který skóroval v minulém kole na hřišti Karviné, vyběhl na trávník kanonýr Veverka.
59
Ústečtí unikali do útoku v přečíslení. Holek sice mohl ještě přihrávat, nakonec se však uvolnil do samostatné akce a jeho nebezpečnou střelu se štěstím vytáhl Buček na roh!
58
Sokolov poprvé v utkání střídá. Ze hřiště odchází Metelka, nahrazuje ho Vaněček. Ten přitom ještě na podzim kopal za Ústí.
55
Do vápna Sokolova centroval Dvořák. Na jeho nákop však nikdo z domácích nedoskočil.
54
Oba celky bojují spíše ve středu hřiště.
53
Dnešní utkání sleduje 1 620 diváků.
52
Hanzlíkův dlouhý nákop zkrotil bez potíží v rukavicích domácí brankář Novák.
51
Nyní se hra už srovanala, přesněji však kombinují hosté.
49
Z následné standardky hosté nic nevytěžili. Vrtělka nasměroval míč pouze do zdi.
48
Vzápětí centroval do vápna Metelka. Nakonec se posléze sám těsně před pokutovým území skácel k zemi, poté co ho vysokou nohou zasáhl Martykán kopačkou do obličeje.
47
Sokolov se hned po přestávce tlačí do útoku, nyní před Novákem operoval Krmenčík, který nedosáhl na míč.
46
V prvním poločase jsme sledovali ofenzivní fotbal, který musel bavit. Oba celky se dostávaly do šancí a solidně kombinovaly. Zatím jsou blíže k bodovému zisku domácí, kteří se ujali vedení po trefě Martina Holka. Co nabídne druhá polovina?
45
Ze střední vzdálenosti to zkoušel sokolovský Krmenčík, jeho střelecký pokus však postrádal přesnost.
43
Od vlastního vápna unikal do brejku ústecký Peterka. Nakonec byl čistě zasteven na hranici velkého vápna Sokolova.
41
Na polovině hřiště fauloval ústecký Peterka, takže rozhodčí už popáté v utkání vytahuje žlutou kartu.
40
Ústí se v závěru poločasu snaží o vstřelení druhé branky. Přestože mají domácí více ze hry, větší šance z jejich snažení zatím nepramení.
38
Hra se po několika nebezpečnáých situacích na obou stranách uklidnila. Domácí kombinují ve středu hřiště.
36
Domácí se ocitli v přečíslení tři na dva, ale Holkovi se nepovedla finální příhrávka.
34
Do sóla se pustil sokolovský Hrošovský! Ve vápně si povodil dva obránce a zamířil nakonec jen těsně vedle pravé Novákovi tyče!
32
Sokolovský tým unikal do dalšího útoku, snažení hostů ovšem zastavil pomocí faulu Zachariáš. Ten už přitom žlutou kartu má, takže si musí dávat pozor.
29
Po levé straně unikal sokolovský Metelka, jeho centr odvrátil na roh obránce Dvořák.
27
A při něm Strnad nasměřoval míč příliš vysoko nad branku.
26
Sudí znovu vytahuje žlutou kartu, tentokrát ji uviděl ústecký Zachariáš. Následovat bude trestný kop pro Sokolov.
24
Po trestném kopu Sokolova nebezpečně hlavičkoval Dřížďal. Brankář Novák chytil míč opět na brankové čáře!
21
Vzápětí uviděl žluté napomenutí i sokolovský obránce Dřížďal.
20
Domácí podnikali další útočný výpad, když sokolovský Glaser poslal k zemi Láchu, takže vyfasoval žlutou kartu.
18
Ústí právě vstřelilo branku! Domácí se dostávají do vedení! Ústí dostalo Sokolov pod tlak, u levé tyče si udělal prostor Dvořák, který naservíroval balon volnému MARTINU HOLKOVI a ten zamířil přesně k tyči.
17
Dlouhý aut Dvořáka nakonec chytá gólman Buček. Toho však atakovali domácí Holek s Moulisem, gólman Baníku musel být na pozoru.
15
Nyní se ke slovu dostali i hosté! Vondráčkovu hlavičku zpacifikoval gólman Ústí Novák na brankové čáře! První šance Sokolova.
14
Žlutou kartu vyfasoval domácí Zeman.
13
Ústí uzamklo Sokolov v jeho vlastním vápně. Nebezpečně před gólmanem Bučkem kombinoval Holek.
11
Holkův průnik odvrátila sokolovská obrana na roh. Ústecký útočník se pustil do solidního sóla a zaměstnal obranu hostů.
9
Do vápna Sokolova nebezpečně centroval Zeman, posléze se ostře opřel do míče Džuban. Obrana hostů zatím odolává.
7
Ústí je zatím aktivnější, nyní byl faulován domácí tvůrce hry Martykán.
6
Po Láchově střele zblokovala sokolovská obrana míč na tyč! Následuje rohový kop. Zatím největší šance zápasu.
3
Zatím sledujeme bojovnou hru, bez větších šancí.
1
Úvodní sestavy: FK Ústí nad Labem: Novák - Zeman, Valenta, Džuban, Dvořák - Peterka, Martykán, Zachariáš, Lácha - Holek, Moulis. FK Baník Sokolov: Buček - Dřížďal, Vondráček, Čada, Hanzlík - Hrošovský, Vrtělka, Glaser, Metelka - Strnad, Krmenčík. Rozhodčí: Proske - Zeman, Vysloužil.
V utkání v dresu Sokolova se představí dva ex-ústečtí fotbalisté, kteří za severočeský tým nastupovali minulou sezónu v Gambrinus lize: brankář Buček a záložník Vrtělka. Rovněž na trávník vyběhne zbrusu nová posila záložník Metelka, naposledy působící v polském klubu Bielsko-Biala. Na svém kontě má však 156 prvoligových startů za Opavu a Baník Ostrava.
Poslední vzájemný zápas obou soupeřů přinesl strhující podívanou. V 5. kole slavil Sokolov, který přetlačil na domácím trávníku Ústí po výsledku 3:2. Divoký byl především závěr utkání. V 87. minutě poslala Sokolov do vedení vlastní branka hostů, o dvě minuty později zvyšoval Benda na 3:1. Jenže v 90. minutě snížil na rozdíl jediné branky Volek, takže se Sokolov musel strachovat o výsledek do poslední sekundy.
S velkou motivací přijíždí do Ústí hráči Sokolova. Těm totiž vůbec nevyšel vstup do jarní části sezóny. Nejprve podlehli Brnu 0:1 a naposledy ztratili body za domácí remízu 2:2 se Znojmem. Přitom ještě deset minut před koncem vedli 2:0. Kolapsem v samém závěru však přišli o vítězství. Nyní by tedy tým Sokolova chtěl potrápit favorita soutěže.
Fotbalisté Ústí za celý podzim neremizovali, zato hned v obou úvodních kláních jarní části skončily jejich duely nerozhodným stavem. I proto by naopak svěřenci trenéra Habance chtěli poprvé na jaře naplno bodovat. Před dvěma týdny na domácí půdě uhráli v oslabené sestavě bezbrankovou remízu s Jihlavou, v minulém kole zaznamenali remízu 1:1 na hřišti Karviné.
Dobré dopoledne z ústeckého Městského stadionu! V utkání 19. kola je na programu souboj mezi lídrem soutěze z Ústí nad Labem a ambiciózním Sokolovem. Utkání předních celků druhé ligy slibuje zajímavou a snad i ofenzivní podívanou. Ústí bude chtít bodovat k udržení vedoucí pozice v tabulce, naopak Sokolov by se rád přiblížil na dohled postupových pozic.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:15.