Na trávníku si fotbalisté Army zaslouženě vybojovali po roce postup do Gambrinus ligy. To však stejně nemusí znamenat, že si nejvyšší soutěž skutečně zahrají. Bude se ještě rozhodovat kvůli nevyhovujícímu stadionu Ústeckých u zeleného stolu a účast v Gambrinus lize musí schválit ligové shromáždění. Na úkor Ústí by rádo do nejvyšší soutěže například Brno, které má jako jeden z mála druholigových klubů stadion pro první ligu. Patří mu však až pátá příčka v tabulce a sportovní cestou by pravděpodobně nepostoupilo.
Fotbalisté dělají vláček a užívají si tento obrovský sportovní úspěch! Probíhá děkovačka s fanoušky. Ústí mělo utkání s Vlašimí pod kontrolou a soupeři toho moc nedovolilo. A především neproměnilo spoustu vyložených šancí.
Ústečtí fotbalisté jsou po roční pauze opět v první lize! Hráči slaví spolu s fanoušky, na stadionu v Ústí panuje skvělá atmosféra. Na Městském stadionu propuká euforie a oslavy. Ústí suverénně vládne druhé lize a vítězstvím nad Vlašimí si vybojovalo definitvní jistotu postupu!
90+1
Rozhodčí nastavil jednu minutu.
90
V samém závěru si žlutou kartu vykoledoval ústecký kapitán Martykán.
87
Po hodně dlouhé době jsou vlašimští na útočném výletě. Blízko rohového praporku autoval Průcha. Posléze vletěly do vápna Army dva centry, oba domácí odvrátili.
85
Je tohle možné? Domácí Holek selhal v jasné gólovce a neprostřelil Hanuše. Severočeši neproměnili už tolik vyložených šancí, že to snad ani nejde.
84
Ústí naposledy vystřídalo. Na trávník zamířil Dragoun místo Jablonského.
83
Ústečtí jsou v posledních minutách jasně lepším týmem.
82
Ústecký Moulis se řítil sám na gólmana Hanuše, ale v jasné gólovce nedokázal skórovat! Takové šance se musí proměňovat.
81
Na druhé straně málem potrestal kiks gólmana Hanuše ústecký Rosendo! Argentinec obral v rohu vápna brankáře o míč, ale nedokázal balón dopravit do prázdné brány!
80
Vyrovnat mohl vlašimský Macek, ale míč se mu v poslední chvíli zamotal mezi kopačky!
79
Žlutou kartou byl napomenut ústecký Zeman.
78
Střídá i Vlašim. Místo Jandy dostal prostor Demeter.
76
Hřiště opustil střelec zatím jediné branky Gulajev. Nahradil ho argentinský záložník Rosendo.
76
Ústí opět po čase přešlo na vyšší rychlostní stupeň. Vlašim se téměř za celou druhou půli nedostala z vlastní poloviny.
74
Ústecký Lácha si došel pro faul za polovinou hřiště. Domácí budou rozehrávat.
72
Hra ve druhém poločase postrádá takové tempo. Vlašim moc nebezpečí pro domácí zatím nečiní a ústečtí jsou v útoku nepřesní.
70
Z dobrých třiadvaceti metrů vystřelil ústecký Lácha a míč zakroutil jen těsně nad břevno vlašimské brány.
68
Ze střední vzdálenosti střílel domácí Zeman, avšak velmi nepřesně.
67
Zajímavý útok Vlašimi zastavil ofsajd.
65
Nebezpečná akce domácích! Po Zemanově centru minul míč o centimetry před brankou Holek.
64
Poprvé střídá i Vlašim. Hřiště opustil Nečas, vystřídal ho Červenka.
63
Ústečtí jsou stále aktivnějším týmem. Vlašim se ke slovu prakticky nedostává.
61
Dnešní utkání sleduje 1268 diváků.
60
Domácí trenér Habanec poprvé střídá. Na hřiště poslal Láchu místo Peterky.
57
Valenta kopal další roh, vlašimská obrana však nadále nechybuje.
56
Domácí se tlačí do branky a vytváří na vlašimskou defenzivu tlak.
54
Následně po rohovém kopu došlo k mele ve vápně Vlašimi! Ústečtí však nedokázali doklepnout míč za brankovou čáru.
53
Vzápětí se do velké šance dostal Martykán, vlašimští zadáci na poslední chvíli odvrátili na roh!
52
Ústecký Valenta se pustil do exekuce standardní situace. Vlašimská obrana si s jeho nákopem poradila.
51
Do útoku individuálně zamířil Holek, ale proti přesile tří obránců neměl nárok.
49
Do vápna Ústí přiletěl vysoký balón, Valenta situaci s klidem vyřešil a míč odpálil do bezpečí.
48
Druhý poločas začal bez větších příležitostí. Bojuje se spíše na polovině hřiště.
46
První poločas nabídl zajímavý a především ofenzivní fotbal z obou stran. Oba celky si vytvořily řadu šancí, Ústečtí měli více vyložených. Domácí hráči zatím kráči za postupem do první ligy.
45+1
Tak ještě jedna akce Ústeckých. Moulis nacentroval na Martykána, který při svém akrobatickém zakončení nakonec míč minul.
45
Sudí Ochotnický nastavil jednu minutu.
44
Rýsovala se další vyložená příležitost domácích. Ústečtí se řítili na vlašimského brankáře v přečíslení tří na dva. Martin Holek našel ze druhé vlny nabíhajícího Jablonského, který však prováhal ideální moment na zakončení a nakonec pouze nastřelil hostujícího obránce.
42
Vlašimský Petrů uviděl žlutou kartu za protesty.
41
V závěru poločasu létají balóny do vápna Vlašimi. Zadáci hostujícího celku však zatím operují na výbornou.
39
Nyní naopak mohlo Ústí podruhé udeřit! Domácí uzamkli Vlašim v malém vápně a několikrát silně zahrozili. Na konci akce pálil Džuban a Hanuš si připsal další perfektní představení.
37
Zatím největší gólovka Vlašimi v probíhajícím útkání! Radim Nečas neuspěl tváří tvář proti Novákovi. Ústecký gólman vytáhl skvělý zákrok.
35
S rohem Vlašimi si však domácí poradili. Nyní se bojuje na polovině hřiště.
34
Vlašimský Nečas úřadoval před brankou Ústí. Nakonec vytěžil rohový kop.
32
Vlašim drží míč na svých kopačkách a výmýšlí, co podnikne v útoku.
30
V útoku stíhal balón vlašimský Nečas. Podstoupil souboj s vybíhajícím brankářem Novákem, který ho skluzem poslal k zemi. Nečas se pochvíli s těžkostí zvedl opět na nohy.
29
Zatímco úvod patřil jasně domácím fotbalistům, kteří si vypracovali několik jasných příležitostí, v dalším průběhu Vlašim hru vyrovnala.
26
Do sóla se pustil vlašimský Macek. Sice vystrašil ústeckou defenzivu, gólman Novák si však s jeho akcí poradil.
25
Z té však hosté nevytěžili z hola nic. Vojta centroval velmi nepřesně.
24
Džuban za polovinou hřiště podnikl ostrý skluz. Vlašim bude zahrávat standardku.
22
Utkání zatím nabízí solidní podívanou. Ústečtí úspěšně kombinují, Vlašim sází na brejky.
20
Vlašim byla prvních dvacet minut pod tlakem, nyní se už však oklepala ze sevření domácích a snaží se o útočnou hru.
17
Ještě jedna šance domácích! Z levé strany vystřelil Moulis, Hanuš znovu skvěle zasáhl.
15
Úvod zápasu nabízí spoustu šancí! Zblízka pálil ústecký Holek, Hanuš jeho ránu vyrazil!
13
Vlašim zahrozila po levé straně. Po následném centru hlavičkoval nepřesně Vaněček.
11
Ústečtí uzamkli Vlašim ve vlastním vápně. Tvrdě pálil Holek, avšak hostující zadáci jeho ránu zblokovali.
9
Až v deváté minutě se hosté poprvé dostali před branku Ústí. Jejich tažení však skončilo v zámezí.
7
Ústí je v úvodu utkání velmi aktivní. Ve vyložené šanci se ocitl Moulis, Hanuš ho však vychytal!
5
Gulajev nahradil v útoku Ústí kanonýra Veverku a při svém prvním startu v základní sestavě se hned zapsal mezi střelce!
4
Ústí právě vstřelilo branku! Na první gól diváci nečekali dlouho! Po rohovém kopu se nejlépe v pokutovém území zorientoval RADEK GULAJEV, který zamířil přesně k pravé tyči.
3
Ústečtí fotbalisté kombinují a drží míč na svých kopačkách.
1
Domácí se hned od začátku tlačí před branku soupeře.
1
Poslední vzájemný souboj obou soupeřů: Vlašim - Ústí 0:2 (0:2) b: 17. Veverka, 30. Holek. ŽK: Nešpor M., Macek - Zeman. Rozhodčí: Lerch - Gallo, Santarius. Vlašim: Toma - Nešpor M., Petrů (c), Nešpor D., Norek - Janda, Kotyza, Pokorný, Mareš (46. Macek), Průcha (60. Vojta) - Strnad. Ústí nad Labem: Novák - Martykán, Džuban (c), Zachariáš, Moulis, Dragoun, Volek, Brunclík, Holek, Zeman, Veverka (90. Benda).
Ústí nad Labem na domácím stadionu může slavit postup do Gambrinus ligy. Svěřenci kouče Svatopluka Habance nevyužili středeční první mečbol na hřišti Varnsdorfu a po porážce 0:2 museli postupové oslavy odložit. K definitivní jistotě stačí fotbalistům Ústí jediný bod, který budou chtít získat již proti Vlašimi. Vlašim naopak chce na trávníku lídra překvapit. Tým trenéra Urbana je velmi blízko záchraně v soutěži. Navíc prožívá v posledních dnech úspěšné období. V posledních třech zápasech s Táborskem, Třincem a Znojmem získal sedm bodů. Graffinu náleží v tabulce jedenáctá příčka.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:15.