Přenos se aktualizuje automaticky

Třinec zvládl za tři body i druhé domácí utkání na jaře a v pořadí se posune na 12. místo právě před Ústí nad Labem. Arma zůstane na 13. příčce, ale sesadit ji zítra bude moci Frýdek-Místek, ten bude hrát na půdě posledního Kolína.

Pro dnešek je to tedy z Třince všechno. Já se s vámi loučím, přeji dobrou chuť k obědu a děkuji za pozornost. U dalších přenosů se těším, na počtenou!
Je dobojováno! Druhý poločas začal ve velmi vlažném tempu, Třinečtí však postupně ústeckou Armu přehráli a dokráčeli pro tři body. Do vedení se Slezané dostali zničehonic po výkopu Palečka. Míč se dostal k Janoščínovi, jehož první střelu vyrazil Zacharda, ale na dorážku už neměl nárok. V šestašedesáté minutě předvedl velmi důležitý zákrok domácí gólman Paleček, když nohou reflexivně vytáhl zakončení Vaňka z bezprostřední blízkosti.

V závěru už byl Třinec jasně lepším mužstvem, Joukl trefil přímo z rohového kopu břevno, Martykánovu střelu po chybě Vomáčky zastavili třinečtí obránci a po další akci už se domácí radovali. Tomečkův centr dopravil hlavou do brány Dedič a proměnil rychlý brejk v pojišťující gól na 3:1. Ústí nad Labem na konci dvakrát střídalo, jenže v žádný tlak tento tah nevyústil. Arma ukončila svou vítěznou sérii a v tabulce pustí Třinecké před sebe.
90+3
Konec zápasu.
90+3
Joukl byl Vraštilem uprostřed hrací plochy sražen k zemi, Ceplák proto v akci nepokračuje a Třinec ještě rozehraje standardní situaci, jmenovitě to bude Vomáčka.
90+2
Utkání se dohrává. Třinecká defenziva ubránila Smolu, Matouškův odkop potom udržel na hřišti Ceplák. Je jisté, že ústecká série čtyř vítězných zápasů v řadě ve Fotbalové národní lize dnes skončí.
90+1
Hlavní rozhodčí Adámková nastavuje nad rámec devadesáti minut další tři minuty. V útoku jsou stále Slezané, a to na levé straně.
90
Hosté vyčerpali také své třetí střídání. Ze hry odchází Jakub Pícha, častý exekutor rohových a přímých kopů. Třinecký trávník okusí David Šraga.
89
Peterka vzápětí fauloval uprostřed hřiště, a tak přejde do útoku zase Třinec. Zdá se, že pro Severočechy je utkání ztraceno, rozehrává Vomáčka.
88
Třinec si vybojoval rohový kop, který rozehrál Tomeček. Jeho centr zamířil do vápna na Motyčku, jenž však nezakončoval přesně a navíc fauloval Peterku.
87
Arma střídá podruhé v zápase. Trenér Němec stáhl na lavičku útočníka Richarda Veverku. V Třinci si v závěru utkání zahraje mladíček Filip Novotný.
86
Vaněk důrazně odkopl až na útočníky, Smola se však provinil nedovoleným zákrokem na bránícího Vomáčku. Třinec má teď zápas pevně pod kontrolou.
85
Za potlesku tribun opouští hrací plochu střelec druhé třinecké branky, Jiří Janoščin. Na poslední minuty ho na trávníku nahradí slovenský záložník Miroslav Ceplák.
84
Třinečtí ubránili několik ošemetných situací před Palečkem a z rychlého protiútoku sami udeřili. Za faul na Matouška uprostřed hřiště viděl žlutou kartu Lukáš Vaněk (UNL).
83
Třinec právě vstřelil branku!
Ústeckým se přímý kop nepodařil a Třinec utekl do rychlého brejku! Janoščín přetáhl hru na pravou stranu, kam si nabíhal Tomeček. Balon si zpracoval a posadil svůj centr přesně na hlavu RENÉHO DEDIČE, který neměl problém se zakončením k tyči – 3:1!
83
Matoušek s Peterkou zůstali ležet na trávníku, odpískán byl faul na hostujícího fotbalistu. Standardní situaci Army z nějakých třiceti metrů rozehraje zřejmě Pícha.
82
Severočeši rozehrávali po Krátkého rohu také z druhé strany, kde si vzal míč na starosti Pícha. Ke střele se dostal Martykán, avšak balon mu špatně skočil a Matoušek odkopl.
81
Velkou příležitost ke srovnání však měla také Arma! Vomáčka chyboval, Pavlatův centr pak Paleček vyrazil jen k Martykánovi, jehož pokus srazili domácí obránci na roh!
80
Joukl zakroutil svůj centr tak mocně, až se Ústečtí strachovali, aby z toho nebyl gól! Balon se otřel o horní tyč branky a pak se odrazil daleko od brány!
79
Janoščín otřel svůj centr o Vaňka a vybojoval rohový kop. K míči se staví Joukl s Tomečkem, do konce utkání zbývá nějakých třináct minut.
78
Smola se na Píchův centr musel sbíhat někam k penaltovému puntíku a potom hlavičkoval nedůrazně, navíc několik metrů vedle Palečkovy brány.
77
Píchův centr zprvu nevypadal moc nebezpečně, ale nadělal Palečkovi potíže. Třinecký gólman od tyče raději vyrážel na roh, který rozehraje znovu Pícha.
76
V souboji dvou čtyřek měl nejdříve s Jouklem problém Vaněk, ale později dostal míč pod kontrolu, zasekl a třinecký útočník situaci přeběhl.
75
Třinečtí ztratili míč před vlastní střídačkou u pomezní čáry a potom měli mezi sebou nějaký problém Pícha s Dedičem. Vše už je vyřešeno a hraje se dál.
74
Severočeši po vystřídání pokračovali v útočné akci a k hlavičce se protlačil Krátký. Jenomže to bylo zakončení ze stoje a Paleček v pohodě zakročil.
73
Leibl centroval nebezpečně před třineckou branku, odkud míč před Smolou odhlavičkoval Hloch. Mezitím Arma poprvé střídá. Michala Leibla nahrazuje Michal Pavlata.
72
Tomečkova přihrávka ze středu hřiště na Dediče byla příliš dlouhá a míč skončil až u Vaňka. Ústeckým se však další rozehrávka nepodařila a museli faulovat.
71
V týmu Třince dochází k další změně. Hřiště opustí další útočník Pavel Malcharek, na trávníku se stane novým mužem střelec tří gólů, Petr Joukl.
70
Leibl zakončoval z otočky jen nad Palečkovu branku. Útok po pravé straně zatím ale nevychází ani domácím Slezanům.
69
Na dnešní utkání si našlo cestu 813 diváků. Ti teď sledovali zákrok Palečka po nákopu Vaňka a o něco později Hlochův odkop na tribunu.
68
Dlouhé vhazování až do vápně předvedl Zeman, z nebezpečného prostoru třinečtí obránci míč dostali. Ústečtí jsou nazlobeni, reklamují ruku a žádají si penaltu.
67
Veverka na svou osobu vykoledoval faul u pomezní čáry a přímý kop rozehrál Pícha. Nalezl jen domácího Kubáně, jenž odhlavičkoval míč do zámezí.
66
Avizované střídání je tady. Ze hry je stažen třinecký útočník Ondřej Smetana. Toho nahradí typologicky podobný typ fotbalisty, Slovák René Dedič.
66
Do obrovské šance se po centru Píchy dostal neobsazený Vaněk a zakončoval z bezprostřední blízkosti branky! Gólman Paleček prokázal skvělý reflex a nohou balon vykopl!
65
Píchův centr doplachtil až na malé vápno, kde se poodrážel pod nohama a zamířil pryč. V další situaci Vomáčka před šestnáctkou fauloval Smolu.
64
Smola dokázal i přes bránícího Vomáčku vystřelit a Paleček měl co dělat, aby jeho pokus vyrazil na rohový kop. Ten rozehraje tradičně Pícha.
63
Matoušek se prosmýkl po pravém křídle a odcentroval před branku. Ještě před Smetano stačil odvrátit Vaněk, Tomečkova střela už pak nebezpečná nebyla.
62
Po vstřelené brance se Třinečtí přeci jenom možná trochu uklidnili a v pohodě kombinují vzadu. S míčem hrají Kubáň, Hloch a Vomáčka.
61
Veverka vybojoval míč po autovém vhazování Kubáně a jde do útoku. Mezitím se na střídačce Slezanů připravuje první střídající hráč.
60
Motyčkův dlouhý nákop nalezl vepředu Malcharka, ten měl na zádech nalepeného Zemana, a tak zvolil přihrávku dozadu na Kubáně.
59
Pro Armu je inkasovaný gól studenou sprchou, protože se prakticky jednalo o první střelu Třince na branku v druhé půli. Na Janoščína však hostující beci zapomněli.
58
Třinec právě vstřelil branku!
Třinec si po nevýrazném úseku hry bere vedení zpět na svou stranu! Míč se po výkopu Palečka dostal na levou stranu k volnému JIŘÍMU JANOŠČÍNOVI. Zimní třinecká posila si škodolibě narazila o brankáře Zachardu a pak už balon dorazil do prázdné branky – 2:1!
57
Tomeček vybojoval míč na pomezní čáře a hnal se sám do protiútoku, který však neměl dlouhého trvání. Na druhé straně odskočil míč Peterkovi, což byl jasný signál pro Palečka.
56
Poklidné tempo nadále pokračuje. Oba týmy ztrácejí balony uprostřed hřiště, nedostávají se do zakončení. Fotbalu chybí jeho hlavní koření a kouzlo.
55
Jan Peterka (UNL) to s důrazem v souboji proti Tomečkovi přehnal. Je odpískáno a Peterka je prvním hráčem, který dnes viděl žlutou kartu.
54
Tomečkův centr do pokutového území odvracel hlavou Vraštil, před dobíhajícím Motyčkou zase odkopl Vaněk. Ozývá se kromě domácích příznivců také skupina fanoušků, kteří dorazili až z Ústí nad Labem.
53
Asistent hlavního rozhodčího už je zpět. Po Zachardově výkopu získali míč zase Třinečtí. Matoušek obil míč o Veverku a bude vhazovat.
52
Mezitím má jeden z pomezních rozhodčích nějaký blíže nespecifikovaný technický problém a odběhl na chvilku do kabiny.
51
Malcharek se v souboji s Vaňkem provinil útočným faulem, Zacharda si odkop zopakuje, akorát si míč posunul o něco dopředu.
50
To se potvrdilo i na druhé straně, kde Třinečtí lacino přišli o balon a rozehrával Zacharda. Pouze nakopl míč směrem na útočníky.
49
Další ústeckou akci zastavil zdvižený praporek pomezního a Hloch bude rozehrávat. Ve druhém poločase se zatím hraje s mnoha nepřesnostmi.
48
Zemanovi dlouho trvalo, než vhodil autové vhazování, nakonec z toho nic nebezpečného nebylo. Smola o balon v souboji s třineckými obránci přišel.
47
Druhá půle začala ve vlažném tempu. Bojuje se především na polovině hřiště. Oběma týmům jde o hodně, ale v první půli to tak příliš nevypadalo.
46
Ve druhém poločase pokračují oba týmy beze změn v sestavách. První rohový kop Třince rozehrál Malcharek, Peterka centr odvrátil.
46
Začal druhý poločas.
Utkání Třince s ústeckou Armou začalo poněkud svižně a už v sedmé minutě šli domácí do vedení. Malcharek se po vhazování Kubáně uvolnil ve vápně a prostřelil Zachardu. Za další tři minuty mohlo Ústí nad Labem srovnat, ale Paleček vyrazil Veverkovu hlavičku před sebe a pak míč odvrátili jeho spoluhráči. Severočeši byli v dalších minutách o dost aktivnější, Veverka střílel jen do Palečka, ale v třiadvacáté minutě už se hosté radovali.

Zemanův centr umístil hlavou k tyči Smola a bylo vyrovnáno. Nehrál se typický záchranářský souboj a šancí bylo k vidění dost. Vomáčka na opačné straně trefil jen Zachardu, ústecký brankář si poradil také se zakončením Smetany a vytáhl jeho hlavu na roh. Po prvním poločase je tedy stav nerozhodný, doufejme, že v docela pohledném fotbale se bude pokračovat i nadále.
Druhý poločas začne přibližně v 11:17.
45
První poločas skončil.
45
Po souboji s Hlochem zůstává na trávníku ležet Veverka. Mezitím vyhrál Hloch další střetnutí se Smolou, pak ale míč sportovně zakopl do zámezí.
44
Peterka přišel o balon ve středu hřiště a Ústečtí byli nuceni míč odkopem odevzdat. Vzadu hraje Kubáň a spěchá s nákopem na útočníky.
43
Po nahrávce Píchy se centr ze strany vůbec nevyvedl Leiblovi a balon skončil za brankou Palečka. S jedním z posledních útoků první části tak přichází Třinec.
42
Tomeček po přihrávce od Malcharka odcentroval na Smetanu, jenž sklepával míč pod sebe Motyčkovi. Tento úmysl přečetla stoperská dvojice Army a nebezpečí odvrátila.
41
Hloch na pomezí čáře ustrážil Veverku a vybojoval pro svůj tým autové vhazování. Rozbíhá se nám zhruba poslední pětiminutovka prvního poločasu.
40
Hupka nakopl balon dopředu na Smetanu, který ovšem ve vzdušném souboji fauloval Zemana. Míč se navíc odrazil přímo ke gólmanovi Zachardovi.
39
Motyčka svůj centr na Smetanu přetáhl, alespoň však našel na opačné straně Janoščina. Ten zkoušel vystřelit, absolutně se mu to nepovedlo a situace skončila Zemanovým odkopem.
38
Rohový kop rozehrál Malcharek, Zacharda balon bez větších potíží vyboxoval. Následný pas Vomáčky z obrany byl na Kubáně moc dlouhý.
37
Malcharek se uvolnil okolo Vaňka a odcentroval do vápna! Tam byl zcela volný Smetana, hlavičkoval k tyči, ale balon na poslední chvíli vyrazil brankář Zacharda na roh!
36
Hupkův nákop doleva na Matouška byl až příliš dlouhý a Zeman si třineckého obránce v pohodě pohlídal. Míč doputoval za čáru, z malého vápna tedy rozehraje Zacharda.
35
Hloch si narazil s Janoščinem, který mu však trestuhodně nedokázal přihrát na dva metry. Míč ovšem po vhazování ztratilo také Ústí nad Labem, jehož hráči poté faulovali Motyčku.
34
Po nakopávané uprostřed hřiště to na sebe vzal Peterka, obešel středem dva hráče a uvolňoval Smolu. Naštěstí pro domácí byl útočník Severočechů v ofsajdu.
33
Zemanovi přeskočil míč na půlce hřiště kopačky a skončil v zámezí. Třinečtí rozehráli rychlé vhazování nepřesně a Arma znovu rozehrává.
32
Tomeček vyslal do souboje s Vaňkem Malcharka, ale ten vrátil hru zpět dozadu. Odražený balon si pak našel Kubáň, avšak střela z velmi těžké pozice mu vůbec nesedla.
31
Centr od rohového praporku Ústeckým propadl až na zadní tyč, kde jej vybojoval Vomáčka! Třinecký kapitán se uvolnil a vystřelil, trefil však jen padajícího Zachardu!
31
Třinec míč znovu vybojoval, ve vápně se točil Malcharek a s přispěním teče některého střílel nad branku Tomeček. Ten také rozehraje rohový kop.
30
Tomeček se efektivně zbavil bránícího Píchy, jenže potom nepřidal přesný centr. Jeho nabídku na přední tyč odvracel Martykán.
29
Arma je v první půli rozhodně lepším celkem, přestože nehraje na domácím hřišti. Leibl procpal míč do vápna na Veverku, kterého musel před střelou zastavovat Kubáň.
28
Pícha se po minutě zvedl a ve hře bude nejspíš pokračovat. Kubáňův zákrok se protentokrát obešel bez žluté karty. Ústeckým se standardní situace nevydařila.
27
Matouškův dlouhý aut vyhlavičkoval z vápna Zeman, s odkopem dopředu pak pomohl Leibl. Šlapákem na půli hřiště fauloval Kubáň Píchu a je upozorňován sudí Adámkovou.
26
Hraje se u střídaček, stále se mění jedno vhazování za druhým. Třinci nevychází přechod do útočné fáze, většinou se hráči jen naslepo zbaví míče.
25
Nutno podotknout, že Arma byla v posledních momentech velmi aktivní, vytvářela si řadu rohových kopů a dalších příležitostí. Zatím se v Třinci hraje pohledný fotbal, navzdory očekávání.
24
Třinečtí se snažili okamžitě odpovědět dlouhým nákopem na útočníky, ale situaci před Malcharkem zvládl Zeman a zahrál malou domů Zachardovi.
23
Ústí nad Labem právě vstřelilo branku!
Je vyrovnáno! Tomeček ztratil míč uprostřed hřiště, Martykán roztáhl hru na Zemana, který odcentroval přesně do vápna. Tam si naběhl prostovlasý TOMÁŠ SMOLA a hlavou umístil balon za Palečka – 1:1!
22
Na druhé straně pálili Slezané nejdříve mimo, později nevyšla předávka míče Tomečkovi s Malcharkem. V klidu proto může rozehrát Zacharda.
21
Smola si poradil v souboji před brankou na pravé straně a přihrál do gólové šance Veverkovi! Ten nastřelil Hlocha a pak se předvedl skvělým zákrokem Paleček! Veverka reklamoval Hlochovu ruku marně.
21
Sotva se Motyčka po jednom ze soubojů zvedl velmi těžce, fauloval Krátký na polovině hřiště Hupku a ani tomu se z trávníku nezvedá dvakrát lehce.
20
Hloch posunul Krátkého centr na další rohový kop pro Ústí nad Labem. Pak už se ale Arma před Palečkem neudržela, po centru Píchy zahrál do zámezí někdo z hostí.
19
Třinečtí roh odvrátili i podruhé, pak ovšem Tomeček nedovoleně zastavil Píchu a standardní situaci ze strany tentokráte rozehraje Krátký.
18
Pícha akorát přeběhne na druhou stranu, ale kop od rohového praporku si i teď napodruhé zopakuje. Ve vápně zůstává ležet Krátký.
17
Hupka odhlavičkoval Zemanovo dlouhé vhazování jen na rohový kop. Exekutorem této standardní situace se znovu stane Pícha.
16
Třinečtí tentokrát vhazování rozehráli nakrátko a spíše dozadu. Poté o míč přišli, Hloch fauloval na půlce hřiště Smolu a rozehrávat budou Severočeši.
15
Před Smetanou zahrál pouze do zámezí Vraštil, a tak bude znovu vhazovat Kubáň. Určitě vzpomínáte, čím tato situace naposledy skončila.
14
Vaněk poslal Malcharkův centr hlavou na rohový kop. Ten rozehrál opět Malcharek, ale přesně na brankáře Zachardu. Ten balon nejprve vyrazil, po následné hlavičce Janoščina už i chytil.
13
Ústečtí faulovali u pomezní čáry a Třinec bude rozehrávat standardní kop. K míči se staví dvojice hráčů Malcharek a Tomeček.
12
Pro další z řady centrů od levého obránce Army Píchy si došel Paleček a vyboxoval míč daleko od branky. Přesto zůstávají u míče v posledních minutách aktivnější hosté.
11
Bude se kopat už čtvrtý rohový kop Army v řadě. Smolu po tom posledním nepustil k zakončení Motyčka, ale míč od noh dalšího Třinečana zamířil opět do zámezí.
10
Píchův centr doplachtil na zadní tyč, kde stál připravený Veverka! Paleček jeho hlavičku vyrazil před sebe, jeho spoluhráči pak dostrkali míč z nebezpečného prostoru na další roh!
9
Motyčka odhlavičkoval severočeské vhazování pouze na rohový kop. K rohovému praporku se rozběhl Pícha a vypadá to, že právě on bude rozehrávat.
8
Ústecký Krátký byl ve sprinterském souboji na Matouška krátký a třinecký obránce ustrážil cestu míče za brankovou čáru. Od své svatyně vykopává Paleček.
7
Třinec právě vstřelil branku!
Třinečtí se dostali k dalšímu vhazování o poznání blíže ústecké branky. Kubáňův hod prodloužil hlavou do malého vápna Smetana, tam se k míči protlačil důrazný PAVEL MALCHAREK a prostřelil Zachardu! Ústí nad Labem inkasovalo na jaře poprvé – 1:0!
6
Ústeckým nevyšel podle představ útok po pravé straně, a tak vhazoval Matoušek. Následně se o balon bojuje okolo půlící čáry.
5
Vomáčkův daleký odkop odhlavičkoval před Malcharkem Vraštil. Potom míč znovu vybojovali Třinečtí a po centru Motyčky hlavičkoval právě Malcharek. Zacharda balon znovu pokryl.
4
Janoščin zachytil krátký výkop brankáře Zachardy a přihrál Motyčkovi. Ten se pokusil o další ránu, tentokrát už branku trefil, jenže brankář Army byl na svém místě včas.
3
Na opačné straně se k prvnímu střeleckému pokusu odhodlal Motyčka. Ke střele ze střední vzdálenosti mu nabil Smetana, pak ovšem třinecký středopolař nezamířil přesně.
2
Veverka prodlužoval hlavou na Smolu, jenže ten se k míči neprocpal. U balonu byl dříve Kubáň a zahrál malou domů Palečkovi.
1
Ústeckým první útočná akce nevyšla, totéž se dá napsat o té třinecké. Vomáčkův nákop na Malcharka byl příliš dlouhý, a tak už zimní posila Třince centrovala zpoza čáry.
1
Utkání právě začalo.
Fotbalisté s triem rozhodčích už přicházejí na trávník. Domácí se dnes představí jako „slezský bílý balet". Hosté z Ústí nad Labem jsou celí v modrém.
Necelou čtvrthodinku před startem zápasu vrcholí rozcvičky obou mužstev. Zaplňovat se začíná také tribuna stadionu Rudolfa Labaje, dnes počasí na fotbal rozhodně láká. V Třinci se navíc odehraje velice důležité utkání v boji o udržení.
Ani Arma nenastupuje v tom samém složení jako naposled v Mostu. Do Třince s týmem nepřicestovala jeho největší zimní posila, bosenský útočník srbského původu Alen Melunović, místo něhož se mezi jedenáct vyvolených posunul Tomáš Smola. Na lavičce náhradníků je novým mužem Michal Hanich, protože, jak už bylo zmíněno, Melunović do dnešního zápasu nezasáhne. Kouč Němec do Slezska nepřivezl ani dalšího fotbalistu z Balkánu, a to Ervina Kuće z Černé Hory.
Třinečtí udělali v sestavě oproti minulému zápasu v Opavě několik změn. V brance ale začne znovu Lukáš Paleček, náhradníka mu bude dělat Václav Bruk. Ze základní sestavy byli na lavičku náhradníků přesunuti Michal Velner, Marek Čelůstka a René Dedič. Do základu se naopak po karetním trestu vrací Michael Hupka a také Tomáš Matoušek s Ondřejem Smetanou, kteří v Opavě začínali na lavičce. Svěřenci trenéra Kalivody jsou v nejsilnějším složení, schází pouze dlouhodobě zraněný Slovák Tomáš Gavlák.
Úvodní sestavy:

FK Fotbal Třinec: Paleček – Kubáň, Vomáčka (C), Hloch, Matoušek – Tomeček, Motyčka, Hupka, Janoščín – Malcharek, Smetana. Trenér: Marek Kalivoda.
Náhradníci: Bruk – Velner, Joukl, Malíř, Čelůstka, Ceplák, Dedič.

FK Ústí nad Labem: Zacharda – Zeman, Vaněk, Vraštil, Pícha – Peterka, Martykán (C), Krátký, Leibl – Smola, Veverka.Trenér: Petr Němec.
Náhradníci: Novák – Zukić, Šraga, Pavlata, Hanich, Novotný.

Rozhodčí: Jana Adámková – Jiří Kříž, Zdeněk Arnošt.
Delegátem utkání bude pan Jaroslav Kubíček.
VZÁJEMNÁ UTKÁNÍ

Po roční anabázi Ústí nad Labem v nejvyšší soutěži v sezoně 2010/11 odehráli Slezané se Severočechy pět zápasů. V prvních třech zvítězila Arma, poslední dva duely včetně toho podzimního z roku 2014 ovládl Třinec.

10. kolo, sobota 8. října 2011, Ústí nad Labem:
FK Ústí nad Labem vs. FK Fotbal Třinec 1:0 (0:0)
Branka: 63. Brunclík.
Diváci: 646.

24. kolo, sobota 21. dubna 2012, Třinec:
FK Fotbal Třinec vs. FK Ústí nad Labem 1:2 (0:2)
Branky: 79. Nekuda – 8. a 33. Martin Holek.
Diváci: 528.

3. kolo, sobota 10. srpna 2013, Ústí nad Labem:
FK Ústí nad Labem vs. FK Fotbal Třinec 3:1 (3:1)
Branky: 4. Valenta (pen.), 23. Smola, 42. Moulis – 40. Čelůstka.
Diváci: 1348.

17. kolo, sobota 8. března 2014, Třinec:
FK Fotbal Třinec vs. FK Ústí nad Labem 1:0 (0:0)
Branka: 75. Wojnar.
Diváci: 723.

5. kolo, pátek 29. srpna 2014, Ústí nad Labem:
FK Ústí nad Labem vs. FK Fotbal Třinec 1:3 (1:0)
Branky: 35. Veverka – 50. Vomáčka, 58. Malíř (pen.), 88. Kubáň.
Diváci: 758.
STATISTIKY A ZAJÍMAVOSTI

Nejlepším střelcem Třince je Slovák Tomáš Gavlák, který se však na podzim zranil a nenastupoval ani v zimní přípravě. V brance mají Slezané vyrovnanou dvojici zkušených gólmanů, přednost však dostává Lukáš Paleček, nápadně připomínající Gianluigiho Buffona.

Jednoznačně největším kanonýrem Ústí nad Labem je s pěti zásahy Tomáš Smola. Několik dalších hráčů má na kontě po dvě branky. V brance vládne Zdeněk Zacharda, ale kdykolik je za něj připraven naskočit náhradník Radim Novák.

Pořadí střelců

1. Lukáš Budínský,
Ľubomír Urgela (oba Karviná),
Jakub Plšek,
Michal Ordoš (oba Olomouc),
Zdeněk Folprecht (Žižkov) – všichni 8 gólů
16. Tomáš Smola (Ústí nad Labem) – 5 gólů
20. Tomáš Gavlák (Třinec) – 4 góly
33. Petr Joukl, Martin Motyčka (oba Třinec) – 3 góly
56. René Dedič,
Pavel Malíř,
Ondřej Smetana
(všichni Třinec),
Jan Martykán,
Lukáš Vaněk,
Richard Veverka,
Michal Leibl
(všichni Ústí nad Labem) – všichni 2 góly

Pořadí brankářů

1. Jaroslav Belaň (Sokolov),
Radek Porcal (Varnsdorf) – oba 8 nul
10. Zdeněk Zacharda (Ústí nad Labem) – 4 nuly
13. Radim Novák (Ústí nad Labem),
Lukáš Paleček (Třinec) – oba 2 nuly
18. Pavel Rohel (Třinec) – 1 nula

Třinečtí doma odehráli devět utkání s bilancí 3-3-3 a řadí se v tomto ohledu na desáté místo v tabulce. Ústí nad Labem hrálo na cizím hřišti také devětkrát a s bilancí 2-2-5 mu v pořadí "venku" patří dvanáctá pozice.

Celky ze severu Čech rozhodně nemají cestování do Třince v lásce. Například Ústečtí musejí před zápasem urazit bezmála 500 km a projet se napříč celou republikou. Mnohem nepříjemnější je se potom vláčet domů s prázdnou.

Když Arma vítězí, tak jedině s nulou vzadu. Opravdu to platí, Ústí nad Labem zvládlo v sezoně za tři body šest zápasů a nikdy v těchto duelech neinkasovalo. Pokud připočteme závěr podzimní části, vezou se Severočeši na čtyřzápasové vítězné vlně, přičemž ve všech těchto zápasech uspěli v poměru 1:0. Na závěr podzimu Ústí tímto výsledkem přehrálo Karvinou a Znojmo.
FK ÚSTÍ NAD LABEM
12. místo, 20 bodů, skóre 17:27


Severočeši rozjeli letošní sezonu prachmizerně a po šesti kolech měli na kontě pouhý bod. Pak přišel k týmu kouč Petr Němec, Arma sice ještě přezimovala na patnácté pozici, v prvních dvou utkáních jara však získala maximální počet šesti bodů. Přes zimu v městě na Labi kádr příliš neměnili, do Teplic se z hostování vrátil Jursa, opačným směrem zamířil ofenzivní Bošnan původem ze Srbska Melunović. Právě tato posila jediným gólem rozhodla jarní premiéru Ústí nad Labem proti Opavě, v Mostu pak Arma zvítězila stejným výsledkem, prosadil se kapitán Martykán. Severočeši začali jarní část nejlépe, jak mohli.

ÚSTECKÉ ZÁPASY V JARNÍ ČÁSTI

17. kolo, pátek 6. března, Ústí nad Labem:
FK Ústí nad Labem vs. SFC Opava 1:0 (0:0)
Branka: 48. Melunović.
Diváci: 1213.

18. kolo, neděle 15. března, Most:
FK Baník Most 1909 vs. FK Ústí nad Labem 0:1 (0:1)
Branka: 32. Martykán.
Diváci: 629.

Sestava Ústí nad Labem z utkání s Mostem:
Zacharda – Pícha (46. Šraga), Vaněk, Vraštil, Zeman – Leibl, Martykán (C), Krátký, Peterka – Melunović (69. Smola), Veverka (81. Pavlata). Trenér: Petr Němec.
Náhradníci: Novák – Zukić, Šraga, Pavlata, Smola, Novotný.

ABSENCE, OHLASY PŘED UTKÁNÍM

Ústí nad Labem se podobně jako některé další týmy Fotbalové národní ligy vydává cestou zahraničních posil, a to hlavně z oblasti Balkánu. V týmu již působí Melunović, Zukić a také Černohorec Edvin Kuć, který však na jaře na svou první šanci ještě čeká. Jinak Ústecké marodka netrápí, ani žádné karetní tresty se na jejich mužstvo pro zápas v Třinci nevztahují.

Petr Němec, trenér: „Je to další důležitý zápas. Je to soupeř, který je také ohrožený tím sestupem. Takže znovu to bude boj. Viděl jsem jejich hřiště a to také neoplývá žádnou velkou kvalitou. Bude to válka a ne žádný velký fotbal. Doufám, že budeme úspěšní."
FK FOTBAL TŘINEC
14. místo, 19 bodů, skóre 24:33


Kádr svěřenců trenéra Marka Kalivody prošel během zimní přípravy obměnou. Odešly opory jako Lisický, Lukáš nebo Zawada, zatímco do třinecké kabiny zamířily nové posily Tomeček, Malcharek, Hloch, Gajdošík, Krejčí nebo Janoščin. Hned první jarní utkání bylo pro Třinecké velmi důležité, vždyť v přímém souboji o místa nad sestupovým pásmem hostili Most. Gólem v závěru těsně zvítězili a získali tři body. Další utkání v Opavě už se Třinci tak nevyvedlo. Po poločase hutníci vedli, ve druhé půli však třikrát inkasovali.

TŘINECKÉ ZÁPASY V JARNÍ ČÁSTI

17. kolo, sobota 7. března, Třinec:
FK Fotbal Třinec vs. FK Baník Most 1909 1:0 (0:0)
Branka: 86. Motyčka.
Diváci: 573.

18. kolo, sobota 14. března, Opava:
SFC Opava vs. FK Fotbal Třinec 3:1 (0:1)
Branky: 58. Jursa, 66. Kuzmanović, 78. Schaffartzik – 41. Tomeček.
Diváci: 1434.

Sestava Třince z utkání s Opavou:
Paleček – Velner, Vomáčka (C), Hloch, Kubáň – Čelůstka (79. Smetana), Motyčka – Malcharek (67. Joukl), Tomeček, Janoščín (71. Gajdošík) – Dedič. Trenér: Marek Kalivoda.
Náhradníci: Bruk – Joukl, Matoušek, Malíř, Ceplák, Smetana, Gajdošík.

ABSENCE, OHLASY PŘED UTKÁNÍM

Po karetním trestu budou Třinečtí moci počítat s Michaelem Hupkou. Na marodce stále zůstává slovenský útočník Tomáš Gavlák. Všechny další třinecké opory jsou ale zdravé a měly by svému týmu v boji proti Severočechům pomoci.

Marek Kalivoda, trenér: „Nemůžeme dělat takové triviální chyby jako v Opavě. To potrestá každý soupeř. Jsem rád, že se Hupka vrátí do sestavy, protože v Opavě by nám hodně pomohl v rozehrávce. Budeme v nejsilnějším složení."

Václav Tomeček, záložník: „Stejná jako s Mostem bude minimálně důležitost utkání. Ústí má na jaře dvě vítězství. Myslím si, že přijedou dobře naladěni, ale my nemáme před čím uhýbat. Musíme hrát stejně jako s Mostem, sebevědomě a jít si za vítězstvím. Doufám, že nás fanoušci podpoří. Uděláme vše pro to, abychom uspěli."
Krásné sobotní dopoledne přeji z Třince a vítám vás při sledování textového online přenosu z Fotbalové národní ligy. Naše druhá nejvyšší soutěž má dnes na programu hned pět utkání 19. kola, dvě z nich se hrají již v dopoledních hodinách. Mezi ně patří i záchranářský souboj mezi týmy FK Fotbal Třinec a FK Ústí nad Labem, jemuž se v našem přenosu budeme podrobně věnovat. Třinec získal v prvních dvou jarních zápasech tři body, když hrál proti mužstvům, které jsou stejně jako on ohrožena sestupem. Shodou okolností nastoupilo Ústí nad Labem v přehozeném pořadí také proti Opavě a Mostu, vyválčilo však plný počet šesti bodů. Arma se bude snažit prodloužit vítěznou sérii na stadionu Rudolfa Labaje, kde se začne v tradičních 10:15. Pokud u důležitého zápasu z hlediska boje o záchranu nebudete, pak určitě sledujte náš online přenos! Jste co nejsrdečněji zváni!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:15.


Články odjinud