Přenos se aktualizuje automaticky

Z Vlašimi je to pro tuto chvíli vše, přeji příjemný zbytek pátečního večera a hezký víkend.
Fotbalisté Vlašimi dlouho vedli, vypracovali si řadu velkých šancí, jenže v koncovce několikrát selhali a poté zákonitě přišel trest v podobě srovnávacího gólu. Graffin tak remizoval se Sokolovem 1:1 a v případě hostujícího týmu je to první zápas, ve kterém v aktuální sezoně nedokázal vyhrát a navíc obdržel první gól v sezoně. Zajímavostí také je, že Vlašim obdržela třetí červenou kartu ve třetím utkání po sobě.
90+2
Konec zápasu.
90+1
Zápas se dohrává ve středu pole, oba týmy si nyní několikrát počínaly nedovoleně.
90
Hlavní rozhodčí nastavuje 2 minuty.
90
Střídání v týmu FC Graffin Vlašim: ze hřiště odchází Nečas, přichází Jícha.
88
Závěr zápasu se zřejmě odehraje před brankou Vlašimi. Graffinem lehce otřásla vyrovnávací branka, navíc jsou hosté na koni.
85
Martin Nový fauloval u postranní čáry Kosaka a jelikož viděl už svou druhou žlutou kartu, pakuje se předčasně pod sprchy. Další nepříjemnost pro Vlašim.
84
Sokolov právě vstřelil branku!
A je to tady, domácí mohou litovat neproměněných šancí. Na rohový kop Dvořáka si naskočil bývalý hráč Vlašimi JAN KOSAK a přesnou hlavičkou k tyči srovnal na 1:1.
83
Urma si šikovně obhodil protihráče ve vápně a jeho tečovaná rána poté skončila na boční síti.
81
Václav Prošek sestřelil u postranní čáru Ondřeje Průchu a viděl žlutou kartu.
81
Krásná přihrávka letěla na levou stranu na Haška, hrozný centr pak od něj do vápna. Teda ne do vápna, za bránu až k rohovému praporku.
77
Střídání v týmu FK Baník Sokolov: ze hřiště odchází Pouček, přichází Vaněček.
Střídání v týmu FC Graffin Vlašim: ze hřiště odchází Hronek, přichází Vebr.
77
Střídání v týmu FK Baník Sokolov: ze hřiště odchází Pouček, přichází Vaněček.
Střídání v týmu FC Graffin Vlašim: ze hřiště odchází Hronek, přichází Vebr.
76
Obrovská šance hostů. Tři hráči Baníku mířili sami na bránu Vlašimi, Urma z levé strany odcentroval na Procházku, před nímž však zasáhl brankář Budínský. Skvělé čtení hry slovenského gólmana.
74
Hronek obral o míč váhajícího stopera Vondráčka a posunul jej na Nečase. Ten dva metry před vápnem vystřelil, jenže minul. Další promarněná šance Graffinu, jen aby to domácí v závěru nemrzelo.
72
Vlastimil Petržela nyní pochvalně pohladil u postranní čáry středního záložníka Petra Hronka. A zaslouženě, domácí středopolař je ve druhém poločase hodně vidět.
71
Panajotis Kucalas, mimochodem bývalý hráč Vlašimi, zajel uprostřed hřiště do protihráče a viděl žlutou kartu.
69
Tarczal nádherně vysunul Nečase, který si ve vápně obhodil míč kolem bránícího stopera a vystřelil. K jeho smůle však mířil doprostřed brány a Belaň jeho střelu nadvakrát kryl.
69
Ondřej Průcha fauloval Víta Vrtělku a i on je dalším žlutě potrestaným.
68
Po pěkné kombinaci centroval z levé strany Průcha na Reitera, ten se k hlavičce neprocpal.
66
Domácí nyní zazdili obrovskou šanci, která byla však tak trochu se štěstím. K balonu se totiž na malém vápně nedostal Tarczal, obránce Baníku však míčem trefil Průchu před prázdnou bránou, od něhož se míč odrazil nad Belaňovu svatyni.
65
Nečas si obhodil balon kolem Vrtělky a mířil vpřed, ale než se stačil rozeběhnout, stáhl jej k zemi kapitán hostů Vrtělka. Zasloužená žlutá karta.
63
Vlašim znovu hrozila. Průcha s Nečasem běželi dva na jednoho, prvně jmenovaný však následnou přihrávku namířil do nohou obránce Baníku. Ten tak trochu se štěstím překazil domácím nebezpečnou akci.
62
Domácí si nyní v zadních řadách zahrávali s osudem, nakonec z toho byla šance na druhé straně. Vondra vysunul Hronka, který hledal ve vápně někoho ze svých spoluhráčů. Belaň však byl u balonu dřív a tentokrát jej pro jistotu ukryl ve svých rukavicích.
61
Sokolov podruhé střídá. Zápas končí pro Bidje Manziu, na hřišti jej střídá Jiří Procházka.
59
Belaň vyběhl mimo vápno a stihl míč před napadajícím Průchou, jenže ho odkopl tak nešťastně, že se odrazil k Petru Hronkovi. Ten neváhal a ihned zkusil levačkou trefit prázdnou bránu, jenže nepřesně.
58
Utkání v Kollárově ulici sleduje 492 diváků.
56
Balon až do vápna nyní zavezl Jakub Nečas a poté vystřelil zhruba metr a půl vedle Belaňovy svatyně.
55
Pouze jednočlennou zeď si postavil Belaň, jako kdyby tušil centr. Martin Nový však střílel, ale slabě a hlavně nepřesně.
54
Žlutou kartu viděl hostující Vojtěch Machek.
54
Na Nového rohový kop vyskočil nejvýše Štochl, ale balon nezasáhl. Domácí nyní budou kopat standardku z dobré pozice.
52
Poprvé střídají také hosté. Hřiště opouští Laco Takács, kterého nahrazuje Jan Kosak.
51
Průchovu přihrávku z levé strany do vápna mohl usměrnit do poloprázdné brány Hronek, ale pas byl příliš dlouhý. Domácí nakonec vybojovali roh.
50
Reiter je hodně vidět! Nyní na pravé straně, řečeno fotbalovou terminologií, „udělal“ Urmu a Nečasovu hlavičku kryl Belaň. Poté nepřesnou rozehrávku vystihl znovu Nečas, který však Belaně znovu nepřekonal. Mohl přihrávat na lépe postaveného Hronka, ale nepřihrál.
48
Nebezpečný centr Reitera z pravé strany přizvedl hlavou Vondráček, dobíhající Průcha poté nechal míč projít na roh.
47
Třímetrový ofsajd zastavil akci Baníku na levé straně.
46
Domácí opravdu střídají. Na hřiště míří Rudolf Reiter, který nahrazuje Ladislava Jandu.
46
Začal druhý poločas.
Domácí zřejmě do druhého poločasu vystřídají, asistent trenéra Vladimír Kout si k sobě přivolal Rudolfa Reitera, kterému říká pokyny.
Druhý poločas začne zhruba v 18:33.
První poločas nabídl spíše boj než fotbal, přesto bylo k vidění několik šancí. Udeřit však dokázali jen domácí, když se po krásné akci a centru Jandy z pravé strany trefil na zadní tyči nechytatelnou bombou Ondřej Průcha.
Domácí ještě v závěru kopali standardku po faulu Takácse na Haška, ale Tarczal ji rozehrál nakrátko a udržel míč až do konce úvodního poločasu.
45+2
První poločas skončil.
45+1
Janda chtěl udržet balon u rohového praporku a dohrát tam první poločas, dostal se však do zámezí.
45
Rozhodčí nastavuje 1 minutu navíc.
44
Manzia zřejmě dostal kolenem do zad a nyní se s křikem skácel k zemi. Stačilo však deset vteřin a hbitý útočník je zase na nohou.
43
Nečas nepřesně přihrával Hronkovi, poté se akci snažil zachránil individuální akcí, jenže o balon jej čistým skluzem připravil dlouhán Takács.
42
Z hodně velké dálky střílel mimo bránu Budínského hostující stoper Zbyněk Vondráček.
41
Výborně nyní zvládl svou úlohu Vondra, který nejenže obral o míč unikajícího Manziu, ale ještě získal autové vhazování pro svůj celek.
40
Sám sobě zahrál na housle na vlastním vápně Vrtělka. Vyřešil to však skvěle, oklamal hned dva hráče Graffinu a sklidil obdiv i od domácích fandů.
39
Lehké zmatky v domácí obraně utnul až ofsajd Baníku. Z vlastního vápna tak bude odkopávat Budínský.
38
Po standardce hlavičkoval mimo Vondráček, ale Manzia ještě stihl balon na hřišti a z velkého úhlu prověřil Budínského. Domácí se následně ubránili.
37
Urma byl faulován Novým a poté měl na srdci mu ještě vyčinit. Baník bude kopat standardku z větší vzdálenosti a Nový viděl žlutou kartu.
36
Sokolov rozehrál roh nakrátko, ale z něj nezapršelo. Následující centr Machka znovu krotil ve svých rukavicích Budínský.
35
Baník se nyní pokusí udeřit z rohového kopu.
34
Tentokrát už byl Manzia faulovaný a v tomto případě se dá hovořit o chytrém taktickém faulu. Jinak mohlo být pro Graffin zle nedobře.
34
Bidje Manzia už se řítil do šance, mohl jít sám na bránu, ale zezadu přiběhl Tomáš Matějka a čistě jej obral o míč.
33
Na standardku Machka si ve vápně naskakoval Takács, ale balon stáhl ze vzduchu slovenský gólman Budínský.
31
Další nebezpečná akce Graffinu. Janda odcentroval na zadní tyč, kde Průcha vracel míč na Nového. Ten se k zakončení už ale nedostal.
31
Ven z brány musel Belaň, který si nakonec v souboji s Nečasem poradil a míč dokázal odvrátit mimo nebezpečí.
30
Hostující Dvořák, který unikal po pravé straně, se s míčem dostal do zámezí, takže domácí budou vhazovat aut.
28
Vlašim právě vstřelila branku!
Tak jsem to zakřikl a domácí se dostávají do vedení po nádherné akci. Tarczal krásným pasem vysunul na pravém křídle Jandu, který následně odcentroval do vápna. Nabíhající Nečas sice na míč nedosáhl, ale za ním ONDŘEJ PRŮCHA nechytatelnou ranou z voleje poslal domácí Graffin do vedení.
28
Na hřišti se toho nyní příliš neděje, je to tvrdý boj o míč ve středu pole.
26
Tarczal vybojoval míč ve středu pole, pak o něj ale přišel Nečas.
25
Diváci se neustále zaobírají hostujícím koučem Šmejkalem, kterého vidí za prostorem vymezeným pro trenéry. Fotbalem se příliš nebaví, tak aspoň tímto.
23
Zatím není příliš vidět, že stoper Vlašimi Matějka je vlastně útočník. Nyní si mazácky poradil s napadajícím Manziou.
22
Otto Urma nyní nepřesně přihrával na své levé straně, od brány tak odkopává Viktor Budínský.
21
Vlašim rozehrála standardku nakrátko, akci však ukončil Janda, jehož střela levou nohou skončila hodně mimo.
20
V následném protiútoku sestřelil Nečase hostující Urma a standardku budou kopat i domácí. Levý bek Baníku navíc viděl žlutou kartu od rozhodčího a na své tváři červenou barvu, protože mu teče krev.
19
A domácí mohli inkasovat! Standardku rozehrál Machek přesně na hlavu stopera Vondráčka, který mířil těsně vedle.
19
Tarczal fauloval Urmu a hosté budou kopat „roh“. K faulu totiž došlo asi metr od rohového praporku.
18
Velkou šanci si vypracoval i Baník. Na Machkův centr si ve vápně naskočil Takács a jeho hlavička zamířila do tyčky, která za bránou napíná její síť.
16
Tarczal po Průchově sklepnutí střílel z velké dálky nad bránu Belaně.
15
První větší šance zápasu! Kucalas špatně odkopl balon ve vápně a namazal přímo Nečasovi, který ještě hledal na penaltě Hronka. Jeho střela však byla zablokována a na bránu vůbec neprošla.
15
Vojtěch Machek rozehrál standardku z levé strany přímo do náruče Viktora Budínského.
14
Zatímco tedy Takács kulhá za postranní čárou a snaží se rozhýbat, z pravé strany centroval útočník Nečas. Našel však jen bariéru za bránou.
13
Laco Takács odkulhal za postranní čáru, měl by se však brzy vrátit do hry.
12
Tarczal byl ve středu pole faulován Takácsem, přesto na zemi zůstává ležet právě záložník Baníku. Následuje ošetření a obstřik.
12
„Kam to kopeš?“ ptal se nyní vyčítavě trenér Petržela domácího Vondry. Ten si mohl zpracovat balon a pokračovat v akci, místo toho jej odevzdal vzduchem soupeři.
10
Zápas zatím příliš nebaví, hraje se především ve středu pole s mnoha souboji na obou stranách. Větší šanci či nebezpečnou akci jsme tedy ještě neviděli.
8
Baník však brzy míč odevzdal soupeři a Hronek se snažil vysunout Jandu. Ten jeho záměr ale nepochopil a zastavil se.
8
Na druhé straně si počínal nedovoleně levý obránce Jan Vondra, rozhodčí tedy odpískal faul a s míčem bude pokračovat Baník.
7
Hned čtveřice domácích nyní napadala útočníka Manziu, ten si přesto poradil a vysunul do vápna Dvořáka. Akci zastavil ofsajd.
6
Zajímavostí je, že ve středu obrany Graffinu nastoupil po boku Štochla Tomáš Matějka, což je původně útočník. Domácím však chybí vykartovaný Martin Toml a ani na lavičce není další stoper Michal Hell.
4
Domácí záložník Janda se ocitl nyní na zemi, ošetření však nepotřeboval, a tak hra může po krátké pauze znovu pokračovat.
4
Středopolař Laco Takács se dostal až na křídlo, kde jej však odzbrojil Jakub Štochl. Vytáhlý záložník Baníku poté domácího stopera fauloval.
1
Utkání zahájili domácí akcí po pravé straně, Janda centroval do vápna a z levé strany Průcha balon sklepl pro spoluhráče na malé vápno. Míč však z domácích kopaček zamířil za bránu.
1
Utkání právě začalo.
Oba týmy nastupují na hrací plochu. Domácí v modrobílé kombinaci dresů, hosté ze Sokolova ve žlutočerném.
Úvodní sestavy:

FC Graffin Vlašim: Budínský – Nový, Štochl, Vondra, Tarczal (c), Hašek, Janda, Hronek, Průcha, Matějka, Nečas.
Náhradníci: Vorel – Brejcha, Vebr, Jícha, Vopat, Reiter.

FK Baník Sokolov: Belaň – Prošek, Vondráček, Kucalas, Urma – Vrtělka (c), Takács – Machek, Dvořák II., Pouček – Manzia.
Náhradníci: Dvořák I. – Tůma, Vaněček, Blažek, Kosak, Dřížďal, Procházka.

Rozhodčí: Berka – O. Černý, Myška.
Proti Vlašimi bude v tomto utkání hovořit i historie. Středočeský klub se s Baníkem střetl ve Fotbalové národní lize dvanáctkrát a jen jednou vyhrál a čtyřikrát remizoval. Zbylých sedm zápasů vyšlo lépe Sokolovu. První zápas v minulé sezoně skončil ve Vlašimi nerozhodně 1:1, v odvetě na západě Čech vyhrál Baník 2:0.
Jenže proti Vlašimi bude stát rozjetý Baník Sokolov, který v aktuální sezoně ještě neztratil ani bod a navíc neinkasoval ani jeden gól. Baníku po třech odehraných kolech patří první příčka v tabulce po výhrách 1:0 nad Pardubicemi a Varnsdorfem a 3:0 nad Frýdkem-Místkem.
Domácí Graffin Vlašim se bude chtít proti Sokolovu chytit a konečně vyhrát. Svěřenci zkušeného trenéra Petržely sice v prvním kole remizovali s Českými Budějovicemi 1:1, poté však prohráli na půdě nováčka Slavoje Vyšehrad 1:2 a týden nato v Opavě 2:3. Blaničtí rytíři jsou v tabulce až na dvanáctém místě se ziskem pouhého bodu.
Utkání se mělo odehrát v sobotu, ale domácí klub vyšel vstříc fanouškům a z důvodu časové kolize s dvěma dalšími velkými akcemi ve Vlašimi byl zápas přeložen na pátek. V sobotu totiž přiveze do Vlašimi ukázat Stanley Cup místní rodák Michal Rozsíval.
Příjemný páteční podvečer z Vlašimi, kde se dnes odehraje utkání 4. kola Fotbalové národní ligy mezi domácím Graffinem a sokolovským Baníkem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.


Články odjinud