Fotbalová národní liga - 22. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Hr. Králové : Jihlava - 12. dubna 2019   18:00

Hr. Králové
Hr. Králové
0:1
(0:1)
Jihlava
Jihlava
35' Klobása
Hr. Králové
Ottmar (C) – Kopečný (72. J. Pokorný), Kvída, M. Plašil, Urma – Jukl (53. W. Da Silva), M. Černý – Vlkanova, Zorvan, Leibl (53. Durdević) – Firbacher.
Vízek – Finěk, J. Pokorný, Durdević, Soukeník, Šípek, W. Da Silva.
Nenadál – Horák, Pečenka
Všesportovní stadion, Hradec Králové
986 diváků
Jihlava
Vejmola – P. Breda, Tijani, Chlumecký, F. Novotný (72. Vedral) – Šulc, Vaculík (C) (83. Petr) – Javůrek, Zoubele, Preisler – Klobása (87. Machuča).
Veselý – Šumský, Jawo, Machuča, Petr, Vedral, Šefčík.

90+4'
90+4'
Zoubele byl však prvním hráčem, který se míče dotkl a raději ho poslal na rohový kop. Po tom kulatý nesmysl jen prosvištěl vápnem a nakonec upustil hrací plochu.
90+3'
Možná poslední šance Votroků, další standardní situace z pravé strany. Tu bude zahrávat Urma, Ottmar je jediný, kdo není ve vápně.
90+1'
Nastavují se čtyři minuty, které začaly přímým kopem hostů. Míč však ulovili rychle domácí a už spěchají směrem dopředu.
90'
Žlutou kartu dostává Jan Kvída (FC Hradec Králové).
Žlutou kartu dostává Jakub Petr (FC Vysočina Jihlava).
89'
Hradec místo toho, aby se dostal do tlaku, tak ztrácí míče a nepřesně nakopává. Dnes to budou zřejmě hosté, kteří se budou radovat, i když je před námi ještě nastavení, kde se pochopitelně může stát cokoliv!
87'
Střídání v týmu FC Vysočina Jihlava: ze hřiště odchází Stanislav Klobása, přichází Ondřej Machuča.
86'
Ta však dopadla velice špatně! Rozehrávku na krátko totiž hosté vystihl a poté mazali v několika hráčích do brejkové situace, kterou táhl Šulc, jenž nakonec i nenalezl správně řešení.
85'
Zoubele na pravé straně hřiště fauloval a domácí tak budou mít už několikátou výhodu přímého kopu.
83'
Střídání v týmu FC Vysočina Jihlava: ze hřiště odchází Lukáš Vaculík, přichází Jakub Petr.
80'
Na držení míče vedou i nadále rozhodně domácí, na to důležité, branky, ale stále hosté, kteří se navíc už dopředu příliš neženou a soustředíme se čím dál více na defenzivu.
77'
Hradec je už opět u míče, ale nemá potřebnou přesnost. Nyní byl vidět Vlkanova, který jednou střílel po zemi na bližší tyč a poté chtěl oslovit Firbachera. To už balon skončil v zázemí a Jihlava se tak i nadále bezpečně brání.
75'
Patnáct minut před uplynutím základní hrací doby se však mohlo rozhodnout! Ve velké příležitosti se totiž na malém vápně po rohovém kopu ocitl už skoro sedící Zoubele, skóre se však nemění!
73'
Hradec má na hřišti podstatě veškerou dnešní ofenzivní sílu, jejich převaha v útoku je však zatím znatelná jenom trochu, Votrokům se totiž nedaří dostat do pořádného tlaku.
72'
Střídání v týmu FC Vysočina Jihlava: ze hřiště odchází Filip Novotný, přichází Filip Vedral.
Střídání v týmu FC Hradec Králové: ze hřiště odchází Miloš Kopečný, přichází Jakub Pokorný.
70'
Východočeši se snaží vrátit k ofenzivní hře, která se jim dařila praktikovat především v prvním poločase. Nyní to skončila přihrávkou do středu pole na Zorvana, který v běhu však trefuje vysoko nad!
68'
Votroci zahrávali po faulu vedle vápna zajímavou standardní situaci, po které se míč dostal na hranici vápna, odkud tvrdě pálil Djurdjević. Se štěstím si pak ve vápně ještě pohrával tečující Firbacher, balón ale letí těsně vedle!
66'
Velká šance hostů! Zpoza vápna obstřelil všechny stojící hráče Šulc, levý prostor branky ale netrefuje!
64'
Když už se domácí dostanou do útoku, tak to většinou končí nějak zbrklou přihrávkou nebo nepřesným centrem, což samozřejmě do karet Vysočině.
62'
Velká mela ve vápně Hradce, který je zase nyní v pozici bránícího celku, protože hosté hrají náhle jako vyměněni! Po tvrdé střele z hranice vápna se však míč naštěstí pro Hradec zastavil o jednoho z domácích hráčů, jinak by měl Ottmar plné ruce práce!
60'
Hosté se najednou hnali do rychlého brejku, když míč ulovil Klobása a nahrával ho na nabíhajícího Zoubeleho. Vysočina se však do koncovky nedostala, protože se píská faul prvně jmenovaného!
59'
Druhý poločas zatím příliš pohlednou podívanou nenabízí, směrem dopředu je vidět sice jenom domácí tým, jenomže Vejmola zatím extra zákroky dnes vytahovat nemusel.
57'
Zřejmě Plašil centroval z levé strany do vápna, kde míč nakonec propadl a nebýt včasného zásahu brankáře Vejmoly, mohl by zcela sám zakončovat Da Silva. Ovšem nestalo se tak.
55'
Po rohovém kopu přišla také velká šance domácích, balón však prudce zamířil pouze vedle branky!
53'
Střídání v týmu FC Hradec Králové: ze hřiště odchází Robert Jukl, přichází Wesley Da Silva.
Střídání v týmu FC Hradec Králové: ze hřiště odchází Filip Firbacher, přichází Fahrudin Durdević.
52'
Žlutou kartu dostává Michal Leibl (FC Hradec Králové).
50'
Na druhé straně vyslal Klobása povedenou ulicí míč na Zoubeleho, který však neměl potřebnou rychlost a pod nohy mu poté navíc skočil Ottmar.
49'
Domácí zůstávají aktivnější, jenomže se jim nedaří dostat se na dostřel branky. Nyní dobře centroval Leibl z levého křídla, míč však padl přesně na hlavu vracejícího se obránce.
47'
Hradec chtěl začít útočně, po autovém vhazování však o balon rychle přišel a rázem musí myslet na zadní vrátka.
46'
45+1'
45+1'
Nastavovat se bude jedna minuta, ta probíhá zatím na polovině Hradce.
44'
Votroci vepředu lítají a snaží se hodně napadat, Jihlava však hraje hodně zodpovědně a nepouští teď domácí příliš do hry.
42'
Další akce Vysočiny a další ofsajd, hosté si nyní dvakrát po sobě nepohlídali své kroky při přechodu do útoku.
40'
Na druhé straně mohlo být z ničeho nic klidně vyrovnáno, proti přesile se totiž dostával Vlkanova, až se nakonec míč prudce odrazil těsně vedle tyčky!
38'
Další obrovská šance Klobásy! Ten střílel z hranice malého vápna mimo branku, navíc se píská ofsajd, pro Hradec ale velký varovný prst!
36'
Jihlava se i nadále drží v útoku, jednobrankové vedení ji pochopitelně nestačí a domácí se musí hodně snažit, aby pro ně nebylo po zápase.
35'
Jihlava právě vstřelila branku!
Po signálu hostů se míč dlouho nedostával z vápna, až se do něho nakonec opřel ex-hradecký Jan Javůrek, který prudkou střelou ve vápně trefil STANISLAVA KLOBÁSU. Od toho se míč odráží do druhé strany, než skákal domácí brankář, takže Vysočina vede – 0:1!
33'
Nějakých osm metrů před vápnem fauloval hradecký Černý, sudí kartu neuděluje, jenom viditelně razantně domlouvá. Hosté každopádně budou zahrávat z hodně dobré pozice!
32'
Vysočina je při chuti a konečně také déle drží míč ve své moci, nyní se snaží dostat dopředu středem pole.
30'
Ottmar si naběhl pro centr z pravé strany, rychle ho lapil do rukavic a pokusí se dostat hru zase daleko od své branky.
28'
Hra zase ze svého, už teď nijak velkého tempa, trochu ubrala, balon se začíná trochu držet už i na kopačkách hostů, kteří se ho už dobrých pár minut pořádně nedotkli.
26'
Ano, povedl! Urma se do balonu opřel někde na hranici penalty a možná příliš nescházelo! Vejmola však lapil a poslal hru rychle dopředu.
25'
Pokračuje se dalším rohovým kopem, povede se domácím více než ten předchozí?
23'
Standardní situace příliš rozruchu nepřinesla, Hradec ale trochu spokojený být může, jelikož nepřišel o balon a kombinuje. Navíc nedaleko branky.
22'
Zorvan levou stranou pronikl do vápna a vypadalo to, že ho bránící hráč stáhl na trávník. Sudí však stál blízko něho a razantně ukazuje, že se o nic nejednalo. Pokračovat se bude rohovým kopem.
20'
Nedaleko vápna Hradce nyní zůstal ležet hostující Klobása, který obdržel ránu do nepříjemných míst. Rozhodčí u něho dlouho stál a zřejmě nechtěl, aby na hřiště spěchalo zbytečně ošetření, takže se po krátké pauze bude pokračovat bez něho.
18'
Domácí jsou dopředu aktivnější, zatím se ale nějak atraktivní zápas nehraje.
17'
Hradečtí si nyní zahráli na vlastní polovině trochu hlavičkovanou, ve které byli úspěšní a dostali míč nakonec na zem a do vlastní moci.
15'
Z ničeho nic se teď prosmýkl po levém křídle Urma, jen povedeně nacentroval na zadní tyč pro Kopečného. Ten ale na zakončení nedosáhl, protože na poslední chvíli zasáhl brankář Vysočiny.
13'
Kvída prošel s balonem skoro až do prostoru velkého vápna Jihlavy, nakonec se za míčem mohl ještě vydat Firbacher, tomu však chyběla potřebná rychlost.
11'
A také z toho bylo pozdvižení! Akorát se odehrálo nakonec bez účastni hostů, jelikož balón kolem nich pouze poskakoval a pak za pomocí defenzivy domácích odlétl daleko pryč.
10'
Pokračovat se bude rohovým kopem také pro Vysočinu, většina hráčů je teď nastěhována v pokutovém území.
8'
Po rohovém kopu došlo na další velká závar ve vápně, všechno nakonec končí razantním odkopem přes středový kruh až k brance Ottmara!
7'
Do balonu se parádně opřel Urma, jenž ho poslal přes zeď přímo k levé tyčce. Vejmola však tygřím skokem dokázal kulatý nesmysl vytěsnit alespoň na rohový kop!
6'
Domácí se dokázali poprvé výrazně dostat dopředu, z čehož těžil Vlkanova, který byl nakonec faulovaný a na řadu přijde poměrně dobrá standardní situace.
4'
Nyní musel tedy expresně rychle z domácí branky Ottmar, jelikož odražený balon byla někde na polovině poloviny, nakonec to ale zvládl právě domácí hráč před dotírajícím útočníkem.
3'
Jinak se hraje ve středu pole, kde se hodně bojuje o balon, zatím to směrem dopředu zatím žádný celek viditelně netáhne.
2'
První nákop na branku si chtěli vzít na bedra hosté, střela od Preislera ale skončila zablokována.
1'

FC Hradec Králové: Ottmar (C) – Kopečný, Kvída, M. Plašil, Urma – Jukl, M. Černý – Vlkanova, Zorvan, Leibl – Firbacher.
Náhradníci: Vízek – Finěk, J. Pokorný, Durdević, Soukeník, Šípek, W. Da Silva.

FC Vysočina Jihlava: Vejmola – P. Breda, Tijani, Chlumecký, F. Novotný – Šulc, Vaculík (C) – Javůrek, Zoubele, Preisler – Klobása.
Náhradníci: Veselý – Šumský, Jawo, Machuča, Petr, Vedral, Šefčík.

Rozhodčí: Nenadál – Horák, Pečenka.
Hezký páteční podvečer z Hradce Králové, vítejte u sledování šlágru 22. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY. Domácí třetí celek tabulky totiž přivítá druhou Jihlavu. Oba tyto týmy se tak drží na barážových pozicích, Votroci mají na čtvrtý tým náskok jednoho bodu, Vysočina pak bodů šest. Po dnešním duelu ale může být ještě všechno jinak!
Vetší jarní formu mají hráči hostující Jihlavy, která si bezpečně drží druhé místo tabulky a body příliš neztrácí. Třikrát vyhrála, jednou remízovala a stejně tak prohrála. První celek Českých Budějovic tak sice neohrožuje, Vysočina však i nadále vstříc kráčí za udržením druhého místa a zřejmě poslední možné ohrožení by mohlo přijít v případě dnešní prohry na východě Čech.
Naopak Hradci se na jaře zatím nedaří podle představ. Trápí je především enormní malé množství vstřelených branek, což dokazuje i to, že v posledních dvou duelech neskóroval! Svoji třetí pozici v tabulce si i tak drží, se čtvrtým Varnsdorfem už má ovšem horší vzájemný zápas, proto se musí spoléhat pouze na bodový náskok. Jak už bylo řečeno, pokud by Votroci naopak pomýšleli ještě na útok o jednu pozici nahoru, Vysočinu by dnes museli porazit, jelikož jiná cesta by už do konce základní části zřejmě nevedla.