Fotbalová národní liga - 28. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Hr. Králové : Ústí - 12. května 2019   17:00

Hr. Králové
Hr. Králové
14' Vlkanova  • 20' Šípek
2:0
(2:0)
Ústí
Ústí
Hr. Králové
Vízek – Urma, Kateřiňák (87. Soukeník), Zorvan, Vlkanova (C) – Šípek (46. Firbacher), Durdević (55. M. Černý), Leibl, J. Pokorný – Finěk, Jukl.
Ottmar – Soukeník, M. Černý, Firbacher, W. Da Silva, Mahr, Ptáček.
Rejžek Pavel, Kotalík Petr, Pečenka Jiří
Všesportovní stadion, Hradec Králové
Ústí
Lindr – Janso, Brak, Pimpara, D. Richter (69. Šup) – J. Peterka (C), D. Procházka, Miskovič (62. M. Bílek), Strada – R. Dvořák (46. Prošek), Matějka.
Tvrdoň – Krátký, M. Bílek, Šimeček, Prošek, Šup, Valenta.

Je konec, Hradec Králové dnes díky dvě brankám z prvního poločasu dokázal zvítězit a udržet si tak naději na vybojování poslední barážové pozice až do konce sezony. Zatímco Severočeši už zřejmě mají definitivně po nadějích. Díky za pozornost a příště zase na počtenou.
90+3'
90+2'
Firbacher tentokrát chtěl už sám zakončovat, když se dostal do dobré příležitosti ve vápně. Lindr mu ale skočil pod nohy a nadvakrát dokázal celou situaci uhasit!
90+1'
Nastavují se tři minuty.
89'
Firbacher dostal dlouhý míč do samostatného úniku, když ho ale na hranici vápna dostihl bránící hráč, dokázal ještě v pádu efektivně nahrát na Zorvana, jenž však celou situaci nedokázal vyřešit gólem!
87'
Střídání v týmu FC Hradec Králové: ze hřiště odchází Jiří Kateřiňák, přichází Dominik Soukeník.
85'
Dalekonosná střela končí sice v brance Vízka, ale je to až po odpískání faulu, což samozřejmě celou věc mění.
83'
Pokračuje se na polovině hostů, kteří se snaží brzy dostat k míči, Hradec ale hraje takticky a spíše kombinuje.
81'
Přihlížející diváci už příliš atraktivní hru nesledují, zápas se spíše dohrává, Ústí se sice snaží neustále snížit, Hradec se však poměrně bezpečně brání a navíc má i bezpečné vedení.
79'
Balon směřoval zřejmě na nejmenšího hráče na hřišti, Vlkanovu, který proti přesile bránících hráčů nemohl rozhodně uspět.
78'
Hra už pokračuje a Votroci budou zahrávat rohový kop.
76'
Na hřišti je kromě velké strkanice už také ošetření u Kateřiňáka, který však nakonec bude zřejmě naštěstí v pořádku a pokračovat ve hře.
75'
Žlutou kartu dostává Michal Leibl (FC Hradec Králové).
75'
Hrubý zákrok nyní předvedl hostující kapitán Peterka, který zajel do ex-ústeckého Kateřiňáka po odehrání míče. Sudí Rejžek bez váhání vytahuje červenou kartu! Naprosto zbytečný faul od hostujícího zkušeného hráče.
73'
Z hranice pokutového území pálil severočeský Prošek, Vízek byl ovšem pozorný a balón uklidil do připraveného koše.
71'
Dobrá příležitosti pro ústeckého Matějku! Vízek byl ale opět pozorný, každopádně hostující zmiňovaný hráč je před brankou zatím ve druhém poločase vidět nejvíce.
69'
Střídání v týmu FK Ústí nad Labem: ze hřiště odchází Daniel Richter, přichází Dominik Šup.
67'
Do případné brejkové situace se snažil hnát Hradec, tentokrát se ale nedostal ani k pokutovému území, jelikož o balon rychle přišel.
65'
A málem se tak stalo! Prokeš se totiž dostával v pokutovém území do hodně dobré příležitosti, poté ale bez zavinění někoho z domácích upadl!
64'
Hraje se mezi vápny, ani jeden z brankářů se teď do hry nemusel zapojovat. Každopádně u míče je nyní hostující tým, který by se opět rád dostal do příležitosti, ze které by zahrozil snížením.
62'
Střídání v týmu FK Ústí nad Labem: ze hřiště odchází Jiří Miskovič, přichází Michal Bílek.
61'
Dlouhý pas letěl mezi vyběhnutého Lindra a dobíhajícího Vlkanovu, úspěšnější byl brankář Army.
60'
Pohledně prošel přes pravé křídlo až k přední tyči Urma, jenž se snažil zřejmě propasírovat balon mezi tyčku a brankáře Ústí. Ten ovšem tento záměr přečetl a vyrazil na roh!
58'
Z hranice pokutového území střílel Zorvan, nezvolil však potřebnou razanci, což znamenalo bezpečnou práci pro Lindra.
56'
Milan Černý se hned zapojil do hry, a to tím, že zabránil rozehrání Lindrovi, což pochopitelně viděl a odpískal i sudí Rejžek.
55'
Střídání v týmu FC Hradec Králové: ze hřiště odchází Fahrudin Durdević, přichází Milan Černý.
52'
První velká šance druhého pokračování! Hostující Matějka se dostal ve vápně k obrovské příležitosti, kterou však dokázal zmarnit skvělým zákrokem Vízek! Následně pak ještě odkopl míč do bezpečných míst jeden z obránců.
50'
Následně se i na druhé straně píská faul na brankáře, rozehrávat tak bude tentokrát Vízek.
49'
Do hry musel poprvé ve druhém poločase zapojit už i Lindr, který byl však faulován, což neuniklo ani oku sudího.
47'
Tvrdý zákrok předvedl na polovině hřiště hostující Matějka, jenž vidí následně i zaslouženou žlutou kartu.
47'
Střídající Firbacher hned přiťukl balon ve vápně hostů na Urmu, kterému se však střela hodně nepovedla a míč letěl skoro na autové vhazování.
46'
Střídání v týmu FC Hradec Králové: ze hřiště odchází Jakub Šípek, přichází Filip Firbacher.
46'
45+1'
45+1'
Šípek se snažil vyslat Vlkanovu do samostatného úniku, přes posledního bránícího hráče ale míč už nepropasíroval.
45'
Nastavuje se jedna minuta.
44'
Poslední chvíle prvního poločasu přinášejí poměrně zajímavé momenty, a to nakonec převážně ze strany domácích. Ti si nyní vybojovali po další zajímavé šanci rohový kop. Ten už ale úspěch nepřinesl.
42'
Následně se odraženého balonu v pokutovém území Severočechů ujal střelou na zadní tyč Urma, těsně ale netrefuje!
40'
Kousek od svého vápna se Arma dopustila faulu, následoval tak přímý kop, který však překvapivě příliš nebezpečí nepřinesl. Ústí se totiž o balon postaralo ještě před vlastním územím.
38'
Leibl dostihl nakopnutý míč směrem k brance hostů, následně ho nahrál pod sebe na Vlkanovu, který se snažil pálil podstatě z první. Lindr ale vůbec zasahovat nemusel, jelikož se o míč svým tělem postaral bránící hráč.
36'
Blížící se konec prvního poločasu zatím patří spíše hostům, kteří se snaží dostat ke snížení všemi různými akcemi a kombinacemi. Zatím neúspěšně.
34'
Severočeši zahrávali následně ještě rohový kop, kde byl sebejistý Vízek, jenž míč vyboxoval až za hranici pokutového území.
32'
I na druhé straně to vypadalo hodně nadějně! Arma to vykombinovala až před velké vápno, kde už v pádu zakončoval Procházka, nebýt skluzu jednoho z domácích obránců by se jistě jednalo minimálně o hodně obtížnou práci pro Vízka. Takhle však kulatý nesmysl končí pouze nad břevnem!
30'
Votroci se teď zastavili v útoku a dlouhé chvíle si míč vyměňoval především Vlkanova se Zorvanem, defenziva Ústí ale tak dlouho a pečlivě vyčkávala, až se nakonec píská faul hradeckého týmu.
28'
Ovšem mohlo to také dopadnout už vedení Hradce 3:0! Do brejkové situace utekl Vlkanova, který si poté ve vápně zasekl hostujícího kapitána, jenž se pak ještě podle domácích dotkl míče rukou. Sudí však nic takového neviděl, proto se pokračuje.
26'
Severočeši asi vycítili šanci, proto se také drží v útoku a snaží se probojovat k dalším příležitostem. Zatím ale platí, že nejvážnější byla ta před malou chvílí.
24'
Z ničeho nic tak mohlo přijít snížení! Dlouhý pas za obranu na hranici pokutového území už zakončoval v pádu Miskovič, jehož však skvělým zákrokem vychytal Vízek!
22'
Po dvoubrankovém vedení domácích se zatím hraje nudnější pasáž hry, oba týmy se pohybují spíše mezi vápny, což neznačí problémy ani pro jednoho brankáře.
20'
Hradec Králové právě vstřelil branku!
Ve vápně hostí se k míči dostal JIŘÍ KATEŘIŇÁK, jehož prudký míč dokázal Jiří Lindr jenom vyrazit, čehož naopak využil rychle u pravé tyčky JAKUB ŠÍPEK, jenž nehlídaný dorazil bezpečně balón do sítě – 2:0!
17'
Arma se hned vehnala do útoku a snažila se dlouhou kombinací dostat k brance Vízka. Defenziva Votroků však pracuje dobře a hostům z toho tak žádná skulinka zatím nepramenila.
14'
ADAM VLKANOVA poslal míč prudce k pravé tyčce, kam sice skákal i Jiří Lindr, avšak o kousek nedosáhl, takže se domácí ujímají vedení 1:0!
14'
Sudí nakonec kartu neuděluje, nicméně pokutový kop samozřejmě platí a na penaltový puntík si míč staví Vlkanova.
13'
Tentokrát se hnal do zakončení Vlkanova, který nejprve střílel a po střetu s ex-hradeckým brankářem Lindrem se píská pokutový kop pro Hradec!
11'
Konečně něco pořádného! domácí Zorvan si ze strany hřiště navedl míč na hranici šestnáctky a prudkou ranou k tyčce nechal vyniknout ústeckého brankáře Lindra!
9'
Nyní se hra drží blíže k brance hradeckého celku, zatím ale stále platí, že ani z toho nepramenila žádná větší příležitost.
7'
Směrem na branku Lindra se teď hnala dobrá brejková situace po levém křídle, ani tohle však nebezpečím neskončilo. Zatím se tedy nehraje přílišn zajímavé utkání.
5'
Na druhé straně si s domácím týmem pohrál pohledně Procházka, který si obehrál snad trojici Hradeckých, ale nakonec pálil vedle.
3'
Teď to ze strany domácích vypadalo už o poznání lépe! Po velkém závaru na hranici pokutového území ovšem ani tentokrát nemusel brankář ještě zasahovat.
2'
Oba týmy si připsaly po prvním útoku, ani jeden ale neskočil zakončením, natož nějakou větší příležitostí.
1'

FC Hradec Králové: Vízek – Urma, Kateřiňák, Zorvan, Vlkanova (C) – Šípek, Durdević, Leibl, J. Pokorný – Finěk, Jukl.
Náhradníci: Ottmar – Soukeník, M. Černý, Firbacher, W. Da Silva, Mahr, Ptáček.

FK Ústí nad Labem: Lindr – Janso, Brak, Pimpara, D. Richter – J. Peterka (C), D. Procházka, Miskovič, Strada – R. Dvořák, Matějka.
Náhradníci: Tvrdoň – Krátký, M. Bílek, Šimeček, Prošek, Šup, Valenta.

Rozhodčí: Rejžek Pavel, Kotalík Petr, Pečenka Jiří.
Dobré nedělní odpoledne z Hradce Králové s FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA! Domácí, ale také ti hostující fotbalisté, dnes sehrají podstatě jedno z dalších klíčových utkání celé sezony. V honbě za dohnáním momentálně třetí Zbrojovky Brno se na východě Čech střetne domácí celek s tím z Ústí nad Labem. Jedno je jasné, tým, který dnes zvítězí, si v posledních dvou kolech zahraje ještě reálně o postupové místo. Ten, který by dnes prohrál, tak své šance s velkou pravděpodobností už ztratí a v případě remízového výsledku by bylo Brno už též hodně blízko konečné třetí pozici v tabulce, a tedy vybojování barážové vstupenky!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.