Fotbalová národní liga - 21. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Jihlava : Varnsdorf - 5. dubna 2019   18:00

Jihlava
Jihlava
38' P. Breda  • 44' Vaculík  • 62' Šulc
3:1
(2:0)
Varnsdorf
Varnsdorf
54' Dordić
Jihlava
Vejmola – P. Breda, Tijani, Chlumecký, Preisler (68. Šefčík) – Šulc, Vaculík – Javůrek (C) (85. Jiří Klíma), Zoubele, F. Novotný – Klobása (90. Šumský).
Veselý – Šefčík, Vedral, Jiří Klíma, Šlein, Jawo, Šumský.
Klíma – Pelikán, Šimáček
Stadion v Jiráskově ulici, Jihlava
1187 diváků
Varnsdorf
Porcal – Heppner, M. Kubista, Zbrožek, M. Richter – Kodeš, Bláha – Dordić, Kocourek (61. Schön), Rudnytskyy (C) (83. L. Novák) – Ondráček (56. Barac).
Samoel – Zezula, L. Novák, Schön, Barac, Votava.

Vysočina se za výhrou nasměrovala již v prvním poločase, kdy se v jejím závěru trefili Breda a z penalty Vaculík. Na začátku druhé půle sice snížil Dordič, ale o pár minut později navýšil vedení Šulc. Více branek již v utkání nepadlo, i když šance na to byly.
Vysočina po zásluze získává tři body. Hosté toho směrem dopředu příliš nepředvedli. Domácí měli daleko více ze hry a také velké množství šancí, které zůstaly nevyužity, jinak by výsledek byl daleko vyšší.
90+2'
Hosté ještě stačili rozehrát standardní situaci, ale do zakončení se opět nedostali. Následně hlavní rozhodčí odpískal konec zápasu.
90+1'
Hosté se dostali do útoku, ale ohrozit gólmana Vejmolu opět nedokázali.
90+1'
Žlutou kartu vidí Jiří Klíma.
90'
Druhý poločas bude o dvě minuty delší.
90'
Ve vápně hledal Lukáš Zoubele svého spoluhráče Pavla Šulce, ale ten s ek míči nedostal.
90'
Vysočina má také dostřídáno. Stanislava Klobásu nahrazuje Nikolas Šumský.
87'
Hrdinou okamžiku se mohl stát Jiří Klíma, který šel sám na Porcala, ale trefil jen tyč. Následné akce, kdy se o dorážku pokoušel Zoubele již byla posouzena jako ofsajd.
87'
Domácí drží míč na svých kopačkách a nepouští tak hosty do hry.
85'
Vysočina podruhé střídá, Jana Javůrka nahrazuje na poslední minuty Jiří Klíma.
84'
Hosté se drali do zakončení, ale Vejmola měl k míči nejblíže a tak jej pohodlně lapil.
83'
Varnsdorf naposledy střídá, Pavla Rudnytskyyho nahrazuje Lukáš Novák.
82'
Šulc poslal přihrávku doprava na Jana Javůrka, který si míč navedl na střed, ale jeho pokus šel mimo tři tyče.
80'
Do hry se nám vloudily nepřesnosti, proto se míč nyní nachází kolem poloviny hřiště.
79'
Ten jim u nohou dlouho nevydržel. Nyní budou vhazovat hráči Vysočiny.
78'
Na polovině hřiště byl faulován Richter, hosté zůstanou u míče.
78'
Zoubele posílal míč doleva na svého spoluhráče Šefčíka, ale ten si balón nedokázal zpracovat. Hosté tak budou vhazovat.
76'
Vaculík se snažil oslovit svého spoluhráče Klobásu, ale pro něj byla přihrávka příliš rychlá.
74'
Javůrek na hranici vápna vyhrál hlavičkový souboj, ale k míči se už následně nedostal.
73'
Šefčík na polovině hřiště fauloval, hosté zůstanou u míče.
72'
Další gól měl na noze Stanislav Klobása, poprvé ale promáchl a podruhé poslal míč z vápna vysoko nad bránu.
70'
Hosté mohli jít sami na brankáře, ale na poslední chvíli zasáhl stoper Martin Chlumecký a poslal míč do autu.
69'
Lukáš Zoubele mohl přidat čtvrtý gól svého týmu, ve vápně si položil obránce, ale neodhodlal se ke střele a vrátil se s míčem z malého do velkého vápna, kde už jeho pokus byl zblokován.
68'
Vysočina poprvé střídá, Dominika Preislera nahrazuje Samuel Šefčík.
66'
Domácí se po vstřelení třetí branky usadili na útočné polovině a nechtějí pustit hosty znovu do hry.
64'
Žlutou kartu vidí Ondřej Bláha.
Dnešní utkání sleduje 1187 diváků.
62'
Jihlava právě vstřelila branku!
Domácí odskakují na rozdíl dvou branek. Ve vápně s k míči dostal PAVEL ŠULC a gólmanu Porcalovi nedal šanci.
61'
Varnsdorf podruhé střídá, Ondřej Kocourek má pro dnešek dohráno, místo něj si zahraje Patrik Schön.
60'
Lukáš Zoubele si ve vápně zpracoval míč rukou. Od své brány tak bude rozehrávat Radek Porcal.
58'
Petr Breda přihrál Lukáši Zoubelemu, který se ihned odhodlal ke střele, ale jeho pokus mířil mimo tři tyče.
57'
Útočná akce Vysočiny byla zastavena neb se Lukáš Zoubele ocitnul v ofsajdu.
56'
Hosté poprvé střídají, Adama Ondráčka nahrazuje Jakub Barac.
54'
Varnsdorf právě vstřelil branku!
Vypadalo to na ofsajd, ale asistent na pomezí nic nesignalizoval, a tak BOJAN DORDIČ utíkal sám na gólmana Vejmolu, Brankáři domácích prošel míč mezi nohama. Hosté se tak dostávají do hry.
52'
Pavlo Rudnytskyy rozehrál z pravé strany rohový kop, ale k míči se dostal Jan Javůrek, který jej ale příliš dlouho nepodržel.
51'
Ve vápně se prodral Pavel Šulc, ale s míčem se dostal na brankovou čáru a k přihrávce na spoluhráče se již nedostal.
50'
Hosté jsou nyní aktivnější, ale k přímému ohrožení Luďka Vejmoly se nedostali.
48'
Hosté měli zajímavou možnost standardní situace, kdy pár metrů před velkým vápnem byl faulován jeden z hráčů Varnsdorfu, ale domácí obrana si poradila.
47'
Z levé strany se snažil poslat centr do vápna Filip Novotný, ale jeho pokus nebyl přesný.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 19:01.
První poločas je v Jihlavě minulostí. Domácí zaslouženě vedou 2:0. Hosté nic nepředvedli, gólmana Vejmolu ohrozit nedokázali. Vysočina se dostala do vedení ve 38. minutě když se trefil pravý obránce Petr Breda. Minutu před pauzou zvýšil vedení domácí družiny kapitán Lukáš Vaculík.
45'
44'
K pokutovému kopu se postavil kapitán domácích LUKÁŠ VACULÍK a poslal gólmana Porcala na opačnou stranu. Ten skákal ze svého pohledu doprava.
44'
Hosté zahráli ve vápně rukou, hlavní rozhodčí tak odpískal pokutový kop. Za následné protesty vidí žlutou kartu Kristian Zbrožek.
42'
Jan Javůrek posílal z pravé strany centr do vápna, Stanislav Klobása se pokusil o nůžky, ale balón nedokázal trefit.
40'
A domácí mohli vést o dvě branky, ale Stanislav Klobása se nedokázal ani nadvakrát prosadit, vždy jej vychytal Radek Porcal.
38'
Domácí standardní situaci rozehráli, ale hosté jejich pokus odvrátili, následně do vápna přiletěl další centr, který si již našel PETR BREDA, který nadvakrát dokázal dostat míč do brány a posílá svůj celek do vedení.
37'
Petr Kodeš těsně před velkým vápnem fauloval Filipa Novotného a vidí žlutou kartu.
36'
O centr z levé strany se pokusil Lukáš Zoubele, ale při centru upadl.
36'
Hráči Vysočiny z rozehrávky nic nevytěžili, záhy se k míči dostali hosté.
35'
A na karty máme vyrovnáno. Ondřej Kocourek fauloval na polovině hřiště Jana Javůrka a vidí žlutou kartu.
34'
Zpoza velkého vápna se odhodlal ke střele Filip Novotný, ale jeho pokus mířil mimo tři tyče.
33'
Jan Javůrek rozehrál standardní situaci, ale ve vápně se útočným faulem provinil Mohamed Tijani. Rozehrávat od své brány tak bude Radek Porcal.
31'
Na levé straně utíkal s míčem Filip Novotný, ale dostal se již do autu. Vhazovat tak budou hosté.
30'
Kapitán hostí byl faulován ač se to tedy domácím nelíbí. Pár metrů za polovinou rozehráli Severočeši standardní situaci, ale obrana Vysočiny hosty do další akce už nepustila.
28'
Do vápna posílal centr Petr Breda a Stanislavu Klobásovi moc nechybělo, aby se mohl stát úvodním střelcem.
27'
Jan Javůrek chtěl z pravé strany odcentrovat, ale jeho pokus byl zblokován do autu.
26'
První žlutou kartu v utkání vidí Mohamed Tijani.
25'
Lukáš Vaculík byl faulován kapitánem hostí a rovnou rozehrál, svůj centr posílal do vápna, ale bez nějakého efektu.
24'
Z levé strany se snažil poslat svůj centr do vápna Dominik Preisler, ale jeho pokus byl znovu odvrácen do bezpečí.
23'
Na opačné straně si vzal slovo Petr Heppner, ale se svým centrem z levé strany neuspěl.
22'
Hráči Vysočiny jsou sice častěji na míči, ale k nějakým větším šancí to nevede.
20'
Z levé strany posílal centr do vápna Dominik Preisler, ale jeho pokus byl až moc nepřesný.
19'
Domácí družina se usadila na útočné polovině, ale obrana hostí jej k vápnu nepouští.
17'
Do vápna se chtěl prodrat Stanislav Klobása, ale Ondřej Bláha jej nepustil.
17'
Z levé strany rozehrál rohový kop Pavlo Rudnytskyy, míč do bezpečí pro Vysočinu poslal Mohamed Tijani.
15'
Z levé strany jej rozehrál Lukáš Vaculík, našel hlavu Stanislava Klobásy, který poslal míč svou hlavou jen doprostřed brány, kde byl připravený Porcal.
14'
Filip Novotný na levé straně vápně se snažil najít Jana Javůrka, ale bude z toho jen rohový kop.
13'
Z pravé strany rozehrál rohový kop Jan Javůrek, poslal střílený centr do vápna, kde se snažil naběhnout Lukáš Zoubele, ale ten poslal balón nad.
12'
Tijani se na pravé straně snažil oslovit Bredu, ale obrana hostí na něj míč nepustila.
11'
Z levé strany jej rozehrál kapitán Lukáš Vaculík, ale našel jen náruč Radka Porcala.
11'
Lukáš Zoubele vybojoval rohový kop.
10'
Na svou útočnou polovinu se vydali i hosté, Bojan Dordič ale nenašel ve vápně nikoho ze svých spoluhráčů.
8'
Z levé strany se snažil dostat míč do vápna Dominik Preisler, ale ani jednou ze svých dvou pokusů úspěšný nebyl.
6'
Filip Novotný ve vápně upadl. Domácí se dožadovali penalty, ale sudí ukazuje hrajte dál.
5'
Stanislav Klobása se prodíral do vápna, chtěl přihrát pod sebe na spoluhráče Lukáše Zoubeleho, ale obrana hostí tuto přihrávku nepustila.
4'
Od své brány bude rozehrávat Radek Porcal. Neposlal ale svým spoluhráčům dobrý míč.
2'
Domácí se na chvíli usadili na útočné polovině, ale oba týmy hrály spíše vzduchem než po zemi.
1'
Domácí družina nastoupila v modré kombinaci dresů a hosté jsou celí ve žlutém.
1'
Na hrací plochu za doprovodu sudích nastupují základní jedenáctky obou celků. Utkání za malý okamžik začne.
Do začátku duelu chybí deset minut a oba týmy zamířily do kabin, kde si hráči poslechnou poslední pokyny od trenérů.
Do začátku duelu chybí dvacet pět minut a oba celky se na hrací ploše rozcvičují.

FC Vysočina Jihlava: Vejmola – P. Breda, Tijani, Chlumecký, Preisler – Šulc, Vaculík – Javůrek (C), Zoubele, F. Novotný – Klobása.
Náhradníci: Veselý – Šefčík, Vedral, Jiří Klíma, Šlein, Jawo, Šumský.

FK Varnsdorf: Porcal – Heppner, M. Kubista, Zbrožek, M. Richter – Kodeš, Bláha – Dordić, Kocourek, Rudnytskyy (C) – Ondráček.
Náhradníci: Samoel – Zezula, L. Novák, Schön, Barac, Votava.

Rozhodčí: Klíma – Pelikán, Šimáček.
„Pevně věříme, že hráči se z posledního zápasu dostatečně poučí. Ve Vítkovicích nám v ofenzívě ke vstřelení branek scházely nadstandardní výkony a herní nadstavba. V kádru máme dostatek kvalitních hráčů, jejichž finální řešení by mělo být mnohem lepší a efektivnější. Stále postrádáme zkušeného stopera Tlustého. Jinak vybíráme z poměrně početného kádru a uvažujeme nad několika změnami. Reálně lze skutečně očekávat, že v pátek vyběhne jiná základní sestava, než proti Vítkovicím,“ uvedl k celku Jihlavy pro web fcvysocina.cz asistent trenéra Radima Kučery.
„V pátek narazíme na kvalitní mužstvo, který se na jaře veze na úspěšné vlně a hraje na maximum. Bezesporu náleží mezi týmy, které reálně atakují barážové příčky. Tento fakt nepochybně zvyšuje důležitost nadcházejícího utkání. Varnsdorf těží z kompaktní hry a poctivé defenzívy celého týmu. Ke svému způsobu hry dokázal nalézt vhodné typy hráčů. V útoku nastupuje pohyblivý Ondráček, kvalitní je středová trojka Kodeš – Bláha – Kocourek a nebezpeční jsou oba křídelníci Dordić a Rudnytskyy,“ popsal soupeře pro web fcvysocina.cz asistent Vysočiny Josef Mucha.
Pojďme se podívat na poslední tři vzájemné duely mezi Vysočinou a Varnsdorfem. Pro Jihlavany není tento soupeř příliš oblíbený. Na podzim roku 2011 se z vítěství 4:0 radovali Severočeši, tři góly padly ve druhém poločase. Na jaře roku 2012 doma Vysočina svému soupeři podlehla těsně 0:1. A doposud poslední zápas se hrál na podzim minulého roku, kdy se Varnsdorf na svém hřišti radoval z výhry 1:0. Uvidíme, zda se tedy Jihlava dočká po delší době vstřelené branky či si body odveze soupeř ze severu Čech.
A jak si oba celky vedly v doposud posledním odehraném kole? Varnsdorf zajížděl do Hradce Králové, odkud si přivezl tři body za výhru 1:0 a bodově se tak dotáhl na svého soupeře. Hosté se prosadili již ve 12. minutě zásluhou Kocourka.

Vysočina cestovala do Vítkovic. Duel dlouho vypadal, že si oba celky připíší po jednom bodu, ale tři minuty před koncem se prosadil domácí Matěj a Jihlavané se domů vraceli s prázdnou.
V rámci 21. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY přivítá druhá Vysočina čtvrtý Varnsdorf. Hosté za dvacet odehraných kol mají na svém kontě 37 bodů. Doposud vstřelili devatenáct branek, což je druhý nejhorší počin z celé ligy, méně branek vstřelil již jen Prostějov. Naopak se hosté mohou chlubit nejlepší obranou, kdy inkasovali pouhých jedenáct branek.

Vysočina má pouze o tři body více než její soupeř, takže o náboj bude postaráno. Domácí patří mezi čtvrtý nejčastěji skórující tým (na jaře se jim však prozatím nedaří – průměr jednoho gólu na zápas) a jejich obrana je třetí nejlepší v lize.