Fotbalová národní liga - 24. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Pardubice : Prostějov - 20. dubna 2019   10:15

Pardubice
Pardubice
52' A. Fousek  • 63' A. Fousek
2:1
(0:0)
Prostějov
Prostějov
62' Píchal
Pardubice
Letáček – Prosek, Šejvl, Piroch, T. Čelůstka – Jeřábek (C) – Mužík, Tischler, Toml (70. Petráň), A. Fousek (83. Lee) – P. Černý (90+2. Kovář).
Šmíd – Zukal, Kopřiva, Kovář, Lee, Petráň, Šafařík.
Petřík – Hock, Leška
Stadion Pod Vinicí, Pardubice
496 diváků
Prostějov
P. Le Giang – Biolek (67. Pančochář), Schuster, Sus, Slaninka (60. Zapletal) – Machynek, Janíček (C), Polák (78. A. Ševčík), Koudelka – Lutonský, Píchal.
Mucha – Pančochář, A. Ševčík, Fládr, Zapletal, Pernackyj, Žikol.

Konec utkání! Pardubice porazily Prostějov 2:1. Po příliš nezáživném prvním poločasu se hned v 52. minutě trefil z penalty Adam Fousek. O deset minut později sice z protiútoku vyrovnal David Píchal, necelých 60 sekund poté ale vrátil domácím vedení znovu, Adam Fousek.
90+2'
90+2'
Střídání v týmu FK Pardubice: ze hřiště odchází Pavel Černý, přichází Daniel Kovář.
90+1'
Domácí už šetří čas v rohu hřiště a brání výsledek 2:1.
90'
Hra je nastavena o dvě minuty.
90'
Michal Petráň dostal přihrávku mezi obránce a poslal míč pod sebe. Balón mířil na Leeho, před kterým ale zasáhl bránící hráč.
89'
Mužík byl v rohu tvrdě faulován a Pardubice mají k dispozici přímý kop, ale jen tři hráče v pokutovém území.
88'
Pavel Černý v rohu hřiště pokryl míč od obránce a poté právě od Lutonského šel míč do zámezí.
87'
Hosté si vytvářejí tlak. K další střele se dostal David Píchal, Jan Jeřábek byl ve správný čas na správném místě a dokázal zastavit pokus.
86'
Pavel Černý (FK Pardubice) zastavil rozvíjející se protiútok Prostějova a vidí za to žlutou kartu.
85'
Lee se na levé straně trochu se štěstím dostal k míči, potom ale nepřihrál přesně.
83'
Střídání v týmu FK Pardubice: ze hřiště odchází Adam Fousek, přichází Sang-hjuk Lee.
82'
Po ošetřování Petráně a Susa hra pokračovala a centr Píchala z levé strany zablokoval Piroch. Rohový kop.
79'
Petráň si pokryl balón a dostal se přes obránce, Martin Sus se dokázal vzpamatovat a vypíchl míč domácímu útočníkovi.
78'
Střídání v týmu 1. SK Prostějov: ze hřiště odchází Jan Polák, přichází Adam Ševčík.
77'
Jan Koudelka napřáhl ke střele z dobrých 25 metrů. Míč byl tečovaný a Letáček ho vytěsnil na rohový kop.
75'
Domácí šli do rychlého protiútoku. Ladislav Mužík mohl přihrát na úplně volného Pavla Černého, který by šel sám na branku. Místo toho volil pas na Adama Fouska, jehož následný centr odvrátila obrana.
72'
Centr Čelůstky nepřesný a i kdyby našel někoho z domácích, tak by byl odpískán nedovolený zákrok Jana Jeřábka.
71'
Ladislav Mužík si u pravého rohového praporku pokryl míč a donutil protihráče faulovat.
70'
Střídání v týmu FK Pardubice: ze hřiště odchází Martin Toml, přichází Michal Petráň.
70'
Na levé straně se David Píchal zbavil protihráče, potom ale nepřesně odcentroval.
69'
Jiří Letáček vyboxoval rohový kop z kopačky Koudelky. K tomu se poté míč vrátil a namazal ho na nohu Jeřábka, který zakládá protiútok.
67'
Střídání v týmu 1. SK Prostějov: ze hřiště odchází Matěj Biolek, přichází Josef Pančochář.
65'
Snaha o rychlou odpověď hostů byla neúspěšná. Od vlastní branky bude odkopávat Jiří Letáček.
63'
Pardubice právě vstřelily branku!
Vyrovnané skóre ale nevydrželo ani minutu! ADAM FOUSEK napřáhl ke střele v pokutovém území a zavěsil přímo k pravé tyči!
62'
Prostějov právě vstřelil branku!
Domácí sice byli v posledních minutách aktivnější, i tak ale hosté vyrovnávají! Po zmíněném volném přímém kopu dostal přihrávku do úniku DAVID PÍCHAL. Ten přesprintoval Martina Šejvla a poradil si i s brankářem, 1:1!
61'
Domácí zůstanou na útočné polovině po faulu u postranní čáry.
61'
Pardubice nyní zahrozily po centru z pravé strany. Míč si totiž na zadní tyči našel Tomáš Čelůstka a jeho centr pouze tečoval Pavel Černý.
60'
Střídání v týmu 1. SK Prostějov: ze hřiště odchází Martin Slaninka, přichází Michal Zapletal.
59'
Pavel Černý parádním pasem mezi obránce našel Adama Fouska, ten měl hned za sebou Matěje Biolka, který ho včas zastavil.
56'
Přihrávka Poláka, který hledal na levém křídle Slaninku, skončila v zámezí. Po následovném autu vybojovali míč zpět hráči Prostějova.
55'
Rychlý výpad Pardubic vedl Pavel Černý, který přihrál na levou stranu, kde byl Mužík. Jeho centr brankáři vypadl z rukavic a Prostějov měl štěstí, že Adam Fousek nezareagoval dříve.
54'
Centr Slaninky našel Suse, ten ale jen prodloužil na kopačky domácích, kteří jdou do protiútoku.
54'
Prostějov bude zahrávat roh, jako poslední se totiž dotkl míče Jan Prosek. Míč si staví Martin Slaninka.
53'
Hosté mohli rychle odpovědět! Centr z levé strany spadl přímo na hlavu Matěje Biolka a Jiří Letáček měl co dělat, aby míč vytáhl nad břevno!
53'
Dnešní utkání sleduje 496 diváků.
52'
Domácí se dostávají do vedení! K exekuci pokutového kopu se postavil ADAM FOUSEK, který bezpečně překonal brankáře!
51'
Protiútok domácích zakončoval centrem Tomáš Čelůstka, který centrem hledal na zadní tyči Ladislava Mužíka. Ten byl při snaze zakončit faulován obráncem a je z toho pokutový kop pro Pardubice!
51'
Penalta pro Pardubice!
49'
Centr Čelůstky z přímého kopu odvrátila obrana před pokutové území na Martina Šejvla, po jehož pokusu musel poprvé v utkání zasahovat brankář Patrik Le Giang.
48'
Mužík si u postranní čáry v obtížné situaci píchl míč kolem tři protihráčů a Aleš Schuster (1. SK Prostějov) ho fauloval za cenu žluté karty.
47'
Pardubice vstoupily do druhé půle aktivně. Po kombinaci na pravé straně centroval Mužík. Na zadní tyči Fousek posouval na Tomla, který se do zakončení neprotlačil.
46'
První poločas utkání mezi Pardubicemi a Prostějovem je u konce. K vidění nebyl příliš pohledný fotbal a tak je stav stále 0:0. Ani jeden tým si nevypracoval žádnou střelu na branku, ani žádnou vyloženou gólovou šanci. Druhý poločas začne asi v 11:18.
45+2'
45+1'
Hra se stále pohybuje kolem poloviny hrací plochy a ani jeden tým se nedokáže dostat do tlaku.
45'
Hlavní rozhodčí nastavuje dvě minuty.
44'
V domácích řadách je v posledních minutách vidět mnoho nepřesností, toho ale zatím Prostějov nedokáže využít.
41'
Na míči jsou v posledních chvílích převážně hosté, ti se ale zatím pohybují jen kolem středového kruhu.
39'
Po vysokém míči mířícím do domácího pokutového území nastaly menší zmatky před brankou Letáčka a toho mohl využít David Píchal, ten ale nasměroval míč jen vedle tyče.
37'
Domácí fotbalisté dvakrát v rychlém sledu ztratili míč a z toho vyústila šance pro Prostějov. Biolek postrčil míč na Jana Koudelku, který levačkou trefil jen boční síť.
36'
Pokus Jana Koudelky zpoza pokutového území zablokoval Martin Toml, Pardubice jdou do protiútoku.
35'
Rohový kop Čelůstky propadl až na zadní tyč, kde číhal Martin Toml. Pokus domácího středopolaře přeletěl i síť za svatyní Le Gianga.
34'
Lubomír Machynek se vrátil na hrací plochu a hned zablokoval centr z kopačky Adama Fouska. Roh pro domácí.
32'
Hra pokračuje. Útok domácích po pravé straně nebyl úspěšný a tak bude rozehrávat brankář hostů od vlastní branky.
30'
Na hrací plochu nyní ulehl Lubomír Machynek a musí být ošetřován.
29'
Jan Jeřábek se parádně vyhnul několika protihráčům a potom chtěl ve středu najít jednoho ze spoluhráčů, nikdo v červenobílém tam však nebyl.
28'
Vzdušný balón, mířící na domácí polovinu, odhlavičkoval Martin Šejvl. Prostějov zůstane u míče na útočné polovině.
27'
Tischler postrčil míč na Ladislava Mužíka, který k němu měl až příliš daleko. Obránce poté odkopl do zámezí.
25'
Po souboji s Janem Jeřábkem se ocitl na zemi kapitán Prostějova Tomáš Janíček. Vypadá však, že bude v pořádku.
25'
Pardubice vybojovaly rohový kop z levé strany.
23'
Tischler ztratil míč ve středu pole a následná přihrávka mířila na Jana Koudelku, toho čistě odstavil Martin Šejvl.
22'
Tomáš Čelůstka vyslal po levé straně Adama Fouska, který si zaběhl za obranu Prostějova. Brankář chybně vyběhl a Fousek se ho snažil přehodit, branku ale minul.
21'
Adam Fousek si na levé straně vyměnil balón s Martinem Tomlem a odcentroval, míč ale poslal jen nad branku Le Gianga.
19'
Matěj Biolek si před pokutovým územím Pardubic zpracoval míč a vystřelil, svým pokusem ale ohrozil pouze rohový praporek. Odkop od branky domácího týmu.
17'
Jeden z fotbalistů Prostějova nepříjemně atakoval domácího brankáře při výskoku a vypadá to, že Jiří Letáček má vyražený dech.
16'
Pardubická defenziva si nyní několikrát vyměnila míč u poloviny hřiště a tempo chtěl zrychlit Jan Jeřábek, ale jeho vzdušný míč skončil na kopačkách hostů.
14'
Adam Fousek trefil jen zeď. Domácí poté mohli pokračovat v akci, ale prostrčení Čelůstky vystihl Martin Sus.
13'
Tomáš Janíček fauloval Emila Tischlera a Pardubice budou zahrávat přímý kop ze slibné střelecké pozice. U míče je Adam Fousek a Pavel Černý.
12'
Po slabších prvních minutách přebírají iniciativu utkání fotbalisté v červenobílých dresech.
10'
Pavel Černý se proměnil v roli nahrávače a skvělým dloubáčkem našel Ladislava Mužíka. Ten se do zakončení nedostal i přesto, že si při zpracování pomohl rukou.
9'
Čelůstkův roh našel hlavu Emila Tischlera a jeho zakončení z hranice pokutového puntíku skončilo v náruči brankáře.
9'
Tischler vyslal do vápna míč šajtlí, obrana odhlavičkovala za čáru, roh pro Pardubice.
8'
Z druhé strany chtěl také odcentrovat domácí kapitán, jeden z obránců odvrátil do autu.
7'
Čelůstka vyslal krásný míč na křídlo, který si našel Adam Fousek. Ten si ho zpracoval a odcentroval, Patrik Lé Giang ukryl do rukavic.
6'
Prosek z pravé strany dobře zakřižoval Lutonského, ten byl jinak měl před sebou úplně volnou cestu na branku.
5'
Východočeši se poprvé v utkání dostali na delší dobu k míči. Rozehrávku z vlastní poloviny diriguje Jan Jeřábek.
3'
Centr Janíčka z pravé strany proletěl domácím pokutovým územím a převzali ho znovu hosté, kteří zatím Pardubice nepustili na míč.
2'
Míč se dostal k domácímu brankáři, který byl pod tlakem od útočníka Prostějova a musel ho hned odkopnout na kopačky hotů.
1'
Rozehrávky se ujali hostující fotbalisté a hned se s míčem dostali na útočnou polovinu.
1'

FK Pardubice: Letáček – Prosek, Šejvl, Piroch, T. Čelůstka – Jeřábek (C) – Mužík, Tischler, Toml, A. Fousek – P. Černý.
Náhradníci: Šmíd – Zukal, Kopřiva, Kovář, Lee, Petráň, Šafařík.

1. SK Prostějov: P. Le Giang – Biolek, Schuster, Sus, Slaninka – Machynek, Janíček (C), Polák, Koudelka – Lutonský, Píchal.
Náhradníci: Mucha – Pančochář, A. Ševčík, Fládr, Zapletal, Pernackyj, Žikol.

Rozhodčí: Petřík – Hock, Leška.
Prostějov na tom tak dobře není. Je na třinácté příčce s 24 body a gólovým rozdílem -12. Jeho hráči totiž vstřelili 21 gólů a 33 jich dostali. Mužstvo postavené kolem matadora Jana Poláka si ale z posledních tří utkání připsalo šest bodů za dvě výhry a jednu prohru. Doma totiž Prostějov rozstřílel Znojmo poměrem 5:1. Poté sice prohrál v Ústí nad Labem 1:2, stejným výsledkem ale doma porazil Sokolov a tak má na předposlední Táborsko šestibodový náskok.
Pardubice jsou na sedmém místě tabulky se ziskem 35 bodů a skóre 36:25. Východočeši před týdnem před kamerami České televize zdolali Viktorii Žižkov 2:1 po divokém závěru a ve středu se vydali do Brna, kde se utkali s místní Zbrojovkou v důležitém boji o třetí místo. V tom podlehli 1:3 a na barážové místa tedy ztrácí čtyři body. Trenérský tandem Jiří Krejčí a Jaroslav Novotný se už delší dobu musí obejít bez nejlepšího střelce, Michala Petráně, který se zranil 16. 3. v Chrudimi a od té doby nenastoupil.
Vítejte u online přenosu ze zápasu 24. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY, ve kterém se utkají týmy FK Pardubice a 1. SK Prostějov. Úvodní výkop na pardubickém stadionu Pod Vinicí je naplánován na 10:15.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:15.