Fotbalová národní liga - 22. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Ústí : Prostějov - 12. dubna 2019   18:00

Ústí
Ústí
7' Brak  • 69' Brak
2:1
(1:1)
Prostějov
Prostějov
40' Vošahlík
Ústí
Lindr – Strada, Brak, Pimpara, Šimeček – D. Richter (90. Valenta), J. Peterka (C), Miskovič – Krátký, Šup (62. Matějka), D. Procházka (81. Prošek). Trenéři: Aleš Křeček, Petr Vrabec, Juraj Šimurka.
D. Němec – Janso, M. Bílek, Prošek, Valenta, Matějka, Nágl.
Rejžek – Kubr, Melichar; delegát: Helebrant; technický delegát: Hubička
Městský stadion, Masarykova 780/228, Ústí nad Labem-Bukov
528 diváků
Prostějov
P. Le Giang – Machynek (75. Biolek), Janíček (C), Schuster, Slaninka – Sus (47. Koudelka) – Píchal, Vošahlík, Polák, Lutonský – A. Ševčík (72. Kroupa). Trenéři: Oldřich Machala, Petar Aleksijević.
Mucha – Kroupa, Koudelka, Pančochář, Biolek, Zapletal, Žikol.

Stejně jako v úvodním dějství se i ve druhé půli prosadil Vojtěch Brak, jehož zásluhou si Ústí nad Labem připisuje do soutěžní tabulky plný bodový zisk. 528 diváků bylo také svědky červené karty, kterou v 84. minutě uviděl po druhé žluté kartě Tomáš Janíček.

Z Ústí nad Labem je to ode mě pro dnešek vše, těším se na počtenou opět někdy příště. Zdeněk Kamínek ml.
:
Pozápasové statistiky:

Branky:
7. a 69. Brak – 40. Vošahlík.
ŽK 36. J. Peterka – 5. Sus, 51. Janíček, 60. Polák.
ČK: 84. Janíček (PRO; po 2. ŽK).
Střely na branku: 5:3 (3:2).
Střely mimo branku: 5:3 (3:1).
Rohové kopy: 14:2 (8:2).
Ofsajdy: 2:1 (0:0).
Fauly: 11:22 (3:11).
90+3'
Konec zápasu po nastavení dvou minut a deseti sekund ve druhém poločase.
90+2'
Prostějov nepříjemně napadá domácí.
90+1'
Jan Vošahlík upadl v útočném pokutovém území a doslova celá hostující střídačka se dožadovala penalty, píšťalka hlavního sudího zůstala němá.
90+1'
Druhé ofsajdové postavení domácích (na ofsajdy 2:1).
90+1'
Hlavní rozhodčí Pavel Rejžek nastaví druhou půli o dvě minuty.
90'
Utkání končí také pro Daniela Richtera, kterého severočeský kouč nahrazuje Matějem Valentou.
89'
Aleš Schuster se svou jedovkou neprostřelil obranu domácích.
87'
Daniel Richter vyslal do brejku Lukáše Matějku, který stejně jako Daniel Procházka v prvním poločase bránu minul.
84'
Prostějov bude dohrávat v deseti. Tomáš Janíček zastavil na obranné polovině Army Lukáše Matějku, který by šel úplně sám na bránu. Kapitán hostů obdržel druhou žlutou a automaticky červenou kartu. Kapitánskou pásku převzal Jan Vošahlík.
83'
Martin Slaninka přestřelil.
83'
Ofsajd Ústí nad Labem (na ofsajdy 1:1).
81'
Za potlesku fanoušků opouští hrací plochu Daniel Procházka, tým posílí čerstvými silami Václav Prošek.
78'
Ofsajd hostů (na ofsajdy 0:1).
75'
Naposledy dnes střídá Oldřich Machala a Petar Aleksijević. Zápas končí pro Lubomíra Machynka, naopak příležitost dostane Matěj Biolek.
Dnešní utkání sleduje 528 diváků.
72'
Druhé střídání Prostějova. Adama Ševčíka nahradí Karel Kroupa.
72'
Na hřišti se přiostřilo a rozhodčí musí hráče od sebe odhánět!
69'
Ústí nad Labem právě vstřelilo branku!
Arma se vrací do vedení! VOJTĚCH BRAK se prosadil ze středu z nenápadné akce a zapisuje se dnes podruhé do listiny střelců.
68'
Lukáš Matějka nastřelil břevno!
67'
Arma se usadila na polovině soupeře, faulován nyní byl před velkým vápnem na levé straně Marek Krátký.
64'
Hra je nyní často kouskována drobnými fauly. Diváci nemají možnost sledovat pohledný fotbal jako v prvním poločase.
62'
Změnu v sestavě provedl také Aleš Křeček. Místo Dominika Šupa zaujme Lukáš Matějka.
60'
Bude se opět žlutit. Žlutou kartu obdržel v přerušené hře Jan Polák (PRO).
59'
Daniel Richter nemířil mezi tři tyče.
58'
Jiří Miskovič si došel pro faul na středové čáře.
56'
Martin Slaninka z přímého volného kopu vystřelil vysoko nad.
55'
David Píchal faulován na útočné polovině.
52'
Centr Daniela Richtera neprošel přes pozornou defenzivu Prostějova.
51'
Žlutou kartu vyfasoval Tomáš Janíček (PRO).
50'
Daniel Procházka zleva nevyzrál na Patrika Le Gianga.
49'
Rohový kop pro Armu.
47'
První střídání připravil realizační tým Prostějova. Trávník opustil Martin Sus, opačným směrem putuje Jan Koudelka.
46'
Dominik Šup rozehrál druhou půli.
46'
Během úvodní části hry byla lepším celkem Arma, která se zásluhou Vojtěcha Braka v sedmé minutě také ujala vedení. V minutě čtyřicáté ale domácí pozapomněli uhlídat Jana Vošahlíka, který stanovil dosavadní vyrovnaný stav 1:1.

Fauly: 3:11.

Druhý poločas začne přibližně v 19:02 hod.
45+2'
První poločas skončil po nastavení jedné minuty a dvou sekund.
45+1'
Úvodní dějství se dohrává na útočné části hrací plochy Army.
45'
Hlavní rozhodčí Pavel Rejžek nastaví v první půli jednu minutu.
44'
Arma se trochu zatáhla, Vojtěch Brak volil jistou malou domů téměř z poloviny hřiště.
43'
Prostějov vycítil šanci a vytvořil si menší tlak na útočné polovině.
40'
Prostějov právě vstřelil branku!
Hosté trestají několik nevyužitých šancí domácích! Po Martinu Slaninkovi se míč dostal na nohu JANA VOŠAHLÍKA, který nikým nehlídaný prostřelil na bližší tyč Jiřího Lindra.
39'
Druhý roh Prostějova zahraje Martin Slaninka.
37'
Osmý rohový kop v podání Army neznamenal pro hosty ohrožení brány.
36'
Jan Peterka (UNL) byl za předchozí faul, po kterém Pavel Rejžek ponechal Prostějovu výhodu, potrestán žlutou kartou.
35'
Pokus Martina Slaninky neprošel přes obranu domácích.
34'
A rýsovala se další branková příležitost Severočechů! Jiří Miskovič zleva hledal napravo Dominika Šupa, který nezpracoval balón podle svých představ.
33'
Dominik Šup povzbuzovaný vlastním koučem vybojoval aut, následně se prezentoval i kotrmelcem.
31'
Marek Strada mířil z trestného kopu pod břevno, skvělým zákrokem se ale blýskl Patrik Le Giang, jenž vyrazil míč na roh!
30'
Toto nebyl na pohled hezký moment. Tomáš Janíček fauloval před vlastním pokutovým územím Dominika Šupa, kupodivu všech fanoušků zůstává počínání kapitána Prostějova kartou nepotrestáno.
29'
Rohový kop si zahraje také Prostějov.
26'
Michal Šimeček předal míč Jiřímu Miskovičovi, který přihrával za obranu Danielu Richterovi či Dominiku Šupovi. Oba ale zůstali na místě a kulatého nesmyslu se proto ujímá soupeř.
24'
Daniel Procházka šel úplně sám na gólmana Prostějova! Levý útočník Army ve finální fázi bránu netrefil, Patriku Le Giangovi vyšlo zmenšení střeleckého úhlu na jedničku.
22'
Jiří Miskovič zastaven před vlastní střídačkou za cenu faulu.
21'
David Píchal z dálky nemířil přesně a nezaměstnal Jiřího Lindra.
19'
Martin Slaninka zůstal ležet ve vlastním pokutovém území, hra hlavním sudím přerušena.
18'
Téměř ztracený balón v zámezí nevzdal Dominik Šup a z ostrého úhlu překvapil hájce hostující svatyně, který balón pouze vyrazil na roh. Od rohového praporku bude Arma dnes zahrávat standardní situaci již pošesté.
17'
Jiří Miskovič z přímého volného kopu trefil připraveného gólmana hostů.
16'
Dominik Šup faulován těsně před pokutovým územím, příležitost pro Armu!
16'
Centr Jiřího Miskoviče vyboxoval Patrik Le Giang pouze do autu.
15'
Hlavička Jiřího Pimpary skončila jen těsně nad!
14'
Daniel Procházka si vyměnil míč s Markem Krátkým, který z dvaceti metrů vybojoval další rohový kop. Míč skončil vedle brány jen o pár centimetrů.
13'
Střelecký pokus Jana Vošahlíka zblokoval Vojtěch Brak.
12'
Martin Slaninka hledal zleva v pokutovém území Adama Ševčíka, avšak defenziva Ústí nad Labem se měla na pozoru.
10'
Arma si roh zopakuje pro změnu z pravé strany.
9'
Daniel Procházka se zasloužil o třetí rohový kop ve prospěch domácích.
7'
Souhra ústeckého tria slaví úspěch! Marek Krátký poslal z hranice velkého vápna míč za obranu k Danielu Richterovi, který na opačné straně nalezl VOJTĚCHA BRAKA. Posledně jmenovaný následně prostřelil vše, co mu stálo v cestě.
6'
Centr Daniela Procházky z levé strany přinesl Armě alespoň rohový kop.
5'
Žlutou kartu za nedovolený zákrok na Marka Krátkého ve středovém kruhu inkasoval Martin Sus (PRO).
4'
Arma za bouřlivých pokřiků domácího kotle kombinuje na ofenzivní části hrací plochy.
3'
Standardní situaci domácích od rohového praporku Prostějov přečkal bez ohrožení vlastní brány.
2'
První rohový kop zápasu zahraje Jiří Miskovič.
1'
V první minutě si pro faul těsně za středovou čárou došel Daniel Richter.
1'
Úvodní výkop obstaral Adam Ševčík.
1'
Před začátkem střetnutí je popřáno k 80. narozeninám za asistence člena představenstva FK Ústí nad Labem Václava Voříška někdejšímu fotbalistovi Jiřímu Čmejlovi (2. 4. 1939).
Arma nastupuje v bílomodré barvě dresů, Prostějov se představí v dresech výstražně žlutých. Rozhodčí zvolili pro dnešní soudcování barvu černou.
Celá jména sudích a delegátů:

Hlavní rozhodčí:
Pavel Rejžek.
Asistenti: Jaroslav Kubr, Vít Melichar.

Delegát svazu: Luboš Helebrant.
Technický delegát: František Hubička.
Domácí pro dnešní utkání nastoupí v ofenzivním rozestavení 4-3-3, hosté volí rozestavení 4-1-4-1.

FK Ústí nad Labem: Lindr – Strada, Brak, Pimpara, Šimeček – D. Richter, J. Peterka (C), Miskovič – Krátký, Šup, D. Procházka. Trenéři: Aleš Křeček, Petr Vrabec, Juraj Šimurka.
Náhradníci: D. Němec – Janso, M. Bílek, Prošek, Valenta, Matějka, Nágl.

1. SK Prostějov: P. Le Giang – Machynek, Janíček (C), Schuster, Slaninka – Sus – Píchal, Vošahlík, Polák, Lutonský – A. Ševčík. Trenéři: Oldřich Machala, Petar Aleksijević.
Náhradníci: Mucha – Kroupa, Koudelka, Pančochář, Biolek, Zapletal, Žikol.

Rozhodčí: Rejžek – Kubr, Melichar; delegát: Helebrant; technický delegát: Hubička.
Úvodní zápasy jara obou mužstev:

FK Fotbal Třinec – FK Ústí nad Labem 1:2 (0:2)
FK Ústí nad Labem – FC Sellier & Bellot Vlašim 0:0
FK Viktoria Žižkov – FK Ústí nad Labem 0:1 (0:0)
FK Ústí nad Labem – SK Dynamo České Budějovice 0:1 (0:0)
FC Zbrojovka Brno – FK Ústí nad Labem 0:0

FK Viktoria Žižkov – 1. SK Prostějov 4:1 (3:1)
1. SK Prostějov – SK Dynamo České Budějovice 0:1 (0:1)
FC Hradec Králové – 1. SK Prostějov 3:0 (1:0)
FC Zbrojovka Brno – 1. SK Prostějov 1:0 (0:0)
1. SK Prostějov – 1. SC Znojmo FK 5:1 (3:0)

Sázkové kanceláře pro dnešní střetnutí favorizují mužstvo FK Ústí nad Labem.
Červené karty:

FK Ústí nad Labem:
Michal Leibl, Jiří Lindr, Marián Tvrdoň – všichni 1 červená karta.

1. SK Prostějov:
Martin Sus, Josef Pančochář, Tomáš Janíček – všichni 1 červená karta.
Žluté karty:

Jiří Miskovič – 7 žlutých karet;
Michal Bílek – 5 žlutých karet;
Marek Krátký, Adam Nágl, Michal Leibl, Vojtěch Brak – všichni 4 žluté karty;
Jiří Pimpara – 3 žluté karty.

Martin Sus – 9 žlutých karet;
Martin Slaninka, Tomáš Janíček, Jan Koudelka, Aleš Schuster – všichni 5 žlutých karet;
Jan Polák – 4 žluté karty;
Karel Kroupa, Matěj Biolek, Jan Vošahlík – všichni 3 žluté karty.
Porovnání brankářů obou mužstev v soutěži:

Jiří Lindr – 2 nuly z 15 zápasů (1 245 minut); 16 inkasovaných branek, 1 červená karta;
Marián Tvrdoň – 2 čistá konta z 8 zápasů (643 minuty); 9 inkasovaných branek; 1 červená karta.

Miloslav Bréda – 6 nul z 16 zápasů; 20 inkasovaných branek, bez karet;
Patrik Le Giang – žádné čisté konto z 5 zápasů; 10 inkasovaných branek; bez karet.
Nejlepší střelci obou celků v lize:

Martin Jindráček* – 5 gólů;
Daniel Richter, Lukáš Matějka, Michal Leibl, Daniel Procházka – všichni 3 góly;
Jiří Pimpara, Dominik Šup – oba 2 góly.

Karel Kroupa – 4 góly;
Jan Koudelka, Lukáš Hapal, David Píchal – všichni 2 góly.

Rozhodčí: Mikyska – Vít, Poživil.
ŽK: 28. Pančochář, 72. Polák, 79. Koudelka – 87. Miskovič.
Diváci: 985.
Letošní bilance obou týmů v soutěži:

21 zápas: 10 výher, 3 remízy, 8 proher; skóre 26:25, 33 body, 6. místo.

21 zápas: 5 výher, 6 remíz, 10 porážek; skóre 18:30, 21 bod, 14. místo.
:
Příjemné pozdní páteční odpoledne z krajské metropole Ústeckého kraje, kde zanedlouho budeme svědky zápasu 22. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY ČR. Hráči FK Ústí nad Labem vyzvou celek 1. SK Prostějov.
Vítáme Vás u on-line přenosu z Ústí nad Labem, kterým Vás bude provázet Zdeněk Kamínek ml. Utkání začíná v 18:00 hod.