Fotbalová národní liga - 6. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Jihlava : Líšeň - 23. srpna 2019   18:00

Jihlava
Jihlava
33' Klobása  • 63' Mikuš  • 89' Lacko
3:2
(1:0)
Líšeň
Líšeň
73' T. Machálek   • 87' M. Vintr
Jihlava
Vejmola – J. Pavlík, Tlustý, Tijani, Javůrek – Smejkal, Fortelný (60. Jakub Rezek), Vaculík (C), Mikuš – Klobása (81. Lacko), Jawo (60. Zoubele).
Veselý – Vedral, Koubek, Svoboda, Zoubele, Jakub Rezek, Lacko.
Hocek – Novák, Poživil
Stadion v Jiráskově ulici, Jihlava
1308 diváků
Líšeň
Šustr – Jeřábek (46. Málek), Hlavica (C), Bednář – Ad. Čermák – Reteno Elekana, Minařík (70. M. Vintr), Suchý, Rolinek (46. Zikl) – T. Machálek, Hladík.
Vítek – M. Vintr, Fila, Málek, Zikl, Kříž.

6. kolo FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY je v Jihlavě minulostí. Domácí kráčeli za jasnou výhrou, na 2:0 zvyšoval v 63. minutě Mikuš, ale domácí od té doby přestali hrát a hosté vycítili svou šanci. O deset minut později snížil Machálek a tři minuty před koncem srovnal stav Vintr. Ale o dvě minuty později vrátil vedení na stranu Jihlavy Lacko. Vysočina si tak do tabulku připisuje tři body a do sobotního duelu Pardubic bude na prvním místě.
90+2'
90+2'
Hosté vhazují na polovině hřiště, moc čau na vyrovnání již nemají.
90+1'
Hosté se mohli dostat do zajímavé možnosti, ale hlavní rozhodčí jim odpískal ofsajd.
90'
Druhý poločas bude o dvě minuty delší.
89'
Jihlava právě vstřelila branku!
Hosté se z vyrovnání dlouho neradovali. Domácí se z následujícího útoku prosazují, Zoubele uvolnil na levé straně Tomáše Smejkala, který přetáhl míč doprava na Jakuba Rezka, jenž sklepl míč na MATÚŠE LACKA, který posílá svůj celek do vedení.
87'
Líšeň právě vstřelila branku!
A hosté se za svou aktivitu dočkali vyrovnání. Míč ve vápně propadl k MARKU VINTROVI, který si již věděl rady.
85'
Z pravé strany rozehrál rohový kop Jaroslav Machálek, ale se svými spoluhráči nedokázal ohrozit branku Vysočiny.
83'
Do šance se ve vápně dostával Lukáš Zoubele, ale nedokázal zkrotit skákající míč.
82'
Jaroslav Málek rozehrál z pravé strany rohový kop nakrátko na Elekana Retenu, jenž našel Adriána Čermáka, který se ale mezi tři tyče netrefil.
81'
Žlutou kartu vidí Luděk Vejmola.
81'
A vystřídáno má také Vysočina, autora úvodní branky Stanislava Klobásu nahrazuje Matúš Lacko.
80'
Centr Jaroslava Machálka z levé strany do vápna nenašel nikoho z adresátů.
79'
Hosté jsou nyní aktivnějším týmem a jsou častěji ve vápně soupeře.
78'
Tomáš Machálek si sice obhodil Petra Tlustého, ale k míči měl pak blíže Luděk Vejmola.
77'
Lukáš Zoubele oslovil na pravé straně nabíhajícího Lukáše Vaculíka, jmuž se ale centr do vápna nepovedl.
75'
Jaroslav Málek rozehrál rohový kop z pravé strany, ve vápně nejvýše vyskočil Michal Suchý, ale gólmana Vejmolu překonat nedokázal.
73'
Jaroslav Málek rozehrál z pravé strany rohový kop, ve vápně posunul míč Michal Suchý na TOMÁŠE MACHÁLKA, který udělal kličku Vejmolovi a dramatizuje páteční duel.
72'
Petr Tlustý vidí za faul žlutou kartu.
Dnešní utkání sleduje 1308 diváků.
70'
Líšeň naposledy střídá, Václava Minaříka nahrazuje Marek Vintr.
69'
Na polovině hřiště kombinují s míčem domácí, ale vzápětí o míč přichází kapitán Lukáš Vaculík.
68'
Hosté jsou u míče, ale vhazují poblíž svého velkého vápna.
66'
Lukáš Zoubele vybojoval míč, ale neposlal Jakubu Rezkovi přesný pas.
65'
Od své brány poslal míč do hry gólman Luděk Vejmola.
63'
Centr Jana Javůrka z levé strany uklízí do brány u vzdálenější tyčky hlavičkující RAJMUND MIKUŠ.
62'
Od své brány pošle míč do hry gólman Martin Šustr.
60'
Vysočina provedla dvojité střídání, Lamina Jawa nahradil Lukáš Zoubele a Jana Fortelného poté Jakub Rezek.
60'
Rajmund Mikuš rozehrál standardní situaci, ale trefil jen zeď, odražený míč se dostal ke Klobásovi, jeho nůžky ale neměl nárok ohrozit gólmana Šustra.
59'
Na hranici velkého vápna byl faulován Lukáš Vaculík Michalem Bednářem a vidí žlutou kartu.
58'
Jan Hladík rozehrál rohový kop nakrátko na Jaroslava Málka, ale více již host nevytěžili.
57'
Rohový kop z levé strany rozehrál nakrátko Vaculík na Javůrka, ten posunul na Fortelného. Na jeho centr do vápna neměl Klobása nárok.
56'
Rajmund Mikuš připravil pozici pro Tomáše Smejkala, jehož pokus na bránu byl tečován.
54'
Líšeň s míčem kombinuje na útočné polovině a snaží se ohrozit branku Luďka Vejmoly.
52'
Stanislav Klobása oslovil přihrávkou Lamina Jawa, který se nenechal odstavit a vystřelil, jeho pokus se ale mezi tři tyče nevešel.
51'
Faulem se nyní prezentovali domácí a u míče tak zůstane Líšeň.
50'
Hosté se na polovině hřiště provinili útočným faulem. Rozehrávat ak budou domácí.
49'
Stanislav Klobása chtěl oslovit Lamina Jawa, ale ten jeho náznak nepochopil.
48'
Stanislav Klobása se provinil útočným faulem. Od své brány tak pošle míč do hry Martin Šustr.
47'
Po střele Jaroslava Málka z hranice velkého vápna se nad Vejmolou rozeznělo břevno.
46'
Líšeň provedla dvojí střídání, do hry se nově zapojili Martin Zikl a Jaroslav Málek. Naopak v kabině zůstali Michal Jeřábek, Martin Rolinek.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 19:05.
První poločas je v Jihlavě minulostí. Po něm zaslouženě vedou domácí, kteří měli více brankových příležitostí. Do vedení je mohl poslat Rajmund Mikuš který šel sám na Šustra. Kouzlo hostujícího gólmana odčaroval až ve 33. minutě Stanislav Klobása, který mohl vzápětí přidat druhý gól. Za Vysočinu se mohl prosadit i Lamin Jawo, ale nedokázal překonat ležícího Martina Šustra. Hosté měli pár zajímavých možností. Obranu Vysočiny zlobili Adrián Čermák a Martin Rolinek.
45+2'
45+2'
Na vlastní polovině byl faulován Lukáš Vaculík a domácí zůstanou u míče.
45+1'
Do hry poslal míč od své brány Luděk Vejmola, ale našel jen své protihráče.
45'
První poločas bude o dvě minuty delší.
45'
Hosté se dostali na útočnou polovinu, ale prozatím jen za cenu autového vhazování.
44'
Lamin Jawo chtě oslovit Tomáše Smejkala, ale jeho přihrávka nebyla přesná.
43'
Hosté prozatím kombinují na vlastní polovině.
41'
Lamin Jawo se poblíž velkého vápna provinil útočným faulem. Od své brány tak pošle míč do hry Martin Šustr.
40'
Z levé strany opět rozehrál rohový kop Jan Javůrek, ale obrana hostí se bez problémů ubránila.
39'
Jan Javůrek rozehrál z levé strany rohový kop, centr sice našel ve vápně Stanislava Klobásu, ale ten měl problém se zpracováním.
37'
A hosté se hnali za vyrovnáním. Martin Rolinek, ale nestačil včas doběhnout míč směřující do odkryté branky, který nakonec jako první doběhl Tomáše Smejkal a poslal míč do bezpečí.
36'
Do velké šance se dostal Lamin Jawo, ale nedokázal překonat ležícího gólmana
35'
A útočník Vysočiny mohl přidat druhou branku, ale zblízka nedokázal překonat Martina Šustra.
33'
Lukáš Vaculík viděl nabíhajícího STANISLAVA KLOBÁSU, který přízemní střelou k tyči nedal Šustrovi šanci.
31'
Standardní situaci rozehrál Jan Javůrek, jeho centr sice našel ve vápně spoluhráče, ale to bylo ze strany Vysočiny vše.
30'
Adrián Čermák vidí žlutou kartu.
28'
Lamin Jawo se pokusil o střelu z pravé strany, ale pokus mu vůbec nesedl.
26'
Lamin Jawo se provinil útočným faulem. U míče tak budou hosté.
25'
Hlavní rozhodčí nařídil pauzu na občerstvení.
22'
V akci opět Jan Hladík, proti jeho střele z vápna musel své umění předvést Luděk Vejmola. Vzrušení ale nakonec bylo zbytečné neb hostím byl odpískán ofsajd.
22'
Z pravé strany se dostal do vápna Jan Hladík, jeho střela na vzdálenější tyč se ale nakonec do branky nevešla.
20'
Michal Suchý fauloval Tomáše Smejkala a vidí žlutou kartu.
19'
Před dotírajícími hráči Líšně raději poslal Luděk Vejmola míč do autu.
17'
Útočník Vysočiny byl opět faulován, ale domácí z toho nic nevytěžili.
16'
Na útočné polovině byl faulován Stanislav Klobása, Vysočina zůstane u míče.
14'
A Vysočina už mohla jít do vedení, Rajmund Mikuš šel sám na gólmana, který již šel na zem, ale místo kličky doleva zvolil střelu, kterou Martin Šustr ztečoval na tyč.
13'
Domácí se dostali ve vlastním vápně do velkých problémů, ale nakonec vše přežili.
11'
Do dobré příležitosti se dostal Stanislav Klobása. Z první se opřel do míče, ale jeho pokus zamířil nad bránu.
10'
Z pravé strany rozehrál rohový kop Martin Rolinek, za velkým vápnem našel Adriána Čermáka, ale Vejmola se jeho prudkou ranou překvapit nenechal.
8'
Z úhlu vyzkoušel pozornost Martina Šustra Lamin Jawo, ale gólman hostí se překvapit nenechal.
6'
Jan Pavlík byl na vlastní polovině faulován, domácí tak zůstanou u míče.
5'
Závar ve vápně Vysočiny. míč do bezpečí uklidil Mohamed Tijani.
3'
Z levé strany rozehrál Vaculík rohový kop nakrátko na Javůrka, který přihrál Fortelnému, jenž poslal cent do vápna, ale obrana hostí se bez problémů ubránila.
2'
Do zajímavé možnosti se mohl dostat Tomáš Smejkal, ale byl mu odpískán ofsajd.
1'
Pozornost gólmana Vejmoly vyzkoušel Martin Rolinek, jeho pokus se ale mezi tři tyče nevešel.
1'
Duel byl zahájen, hosté nastupují v modré sadě dresů. Domácí ve žlutobílé.
1'
Za doprovodu trojice sudích nastupují obě základní jedenáctky na hrací plochu.
Utkání za malý okamžik začne a oba celky jsou v kabině, kde si hráči poslechnou poslední pokyny od trenérů.
Do začátku duelu chybí něco málo přes půl hodiny a oba celky se na hrací ploše rozcvičují.

FC Vysočina Jihlava: Vejmola – J. Pavlík, Tlustý, Tijani, Javůrek – Smejkal, Fortelný, Vaculík (C), Mikuš – Klobása, Jawo.
Náhradníci: Veselý – Vedral, Koubek, Svoboda, Zoubele, Jakub Rezek, Lacko.

SK Líšeň: Šustr – Jeřábek, Hlavica (C), Bednář – Ad. Čermák – Reteno Elekana, Minařík, Suchý, Rolinek – T. Machálek, Hladík.
Náhradníci: Vítek – M. Vintr, Fila, Málek, Zikl, Kříž.

Rozhodčí: Hocek – Novák, Poživil.
Za Vysočinu se prozatím pětkrát prosadil Klobása a jednu branku vstřelil Tijany.

Střelců Líšně je daleko více. Tři góly vstřelil Vintr, po dvou brankách přidali Krška a Hladík: Po jendom gólů pak na svém kontě mají Reteno Elekana, Rolinek a Machálek.
A jaké jsou změny v kádru Líšně?

Příchody: Zikl, Kříž a Vintr (hostování FC Zbrojovka Brno), Čermák (přestup SK Dynamo České Budějovice), Hladík (přestup FC Viktoria Otrokovice), Jeřábek (hostování MFK Vyškov), Šustr (přestup MFK Vyškov), Málek (přestup FC Hlučín), Suchý (hostování 1.FC Slovácko).

Odchody: Krška (přestup FC Zbrojovka Brno), Černík a Jambor (konec hostování FC Zbrojovka Brno), Daněk a Minárčik (přestup Slovan Rosice), Krula (přestup 1.SC Znojmo), Smejkal (konec hostování FC Vysočina Jihlava), Vavřík (přestup FC Viktoria Otrokovice), Hanuš (přestup MFK Vyškov).
Líšeň se doposud s jihlavským Atýmem nepotkala, vzájemně se utkávala pouze s Btýmem. Jejich poslední zápas se datuje na jaro 2012.
MSFL: SK Líšeň – FC Vysočina Jihlava B 1:4 (1:4)
Góly: 34. M. Krejčí – 5. Šandera, 15. Zeman, 36. Dobrovolný, 43. Sedláček.
Líšeň: Sedmidubský – Benešovský, Drábek, Čampa (8. Suchý), Dostálek, J. Krejčí, Koudelka, Mičko (46. Široká), Skok (46. Oprchal), M . Krejčí, Malý.
Vysočina B: Uvarenko – Fadrný, Kryštůfek, Ptáček, Gavrić – Šandera (84. Cipruš), Kolařík, Vacek, Dobrovolný – Zeman (80. Kavka), Sedláček (66. Přibyl).
A jak si oba celky vedly v posledním kole? Líšeň doma přivítala Vyšehrad. Ani jeden z týmů nebyl schopný překonat brankáře soupeře, a tak se oba celky rozešly smírem po remíze 0:0. Vysočina cestovala na půdu neoblíbeného Varnsdorfu. A byli to právě domácí, kteří poprvé v sezoně překonali gólmana Vejmolu. Trefili se v 53. minutě Schön a v 68. Micovčák. Hosté se dočkali snížení v 83. minutě, když se prosadil Klobása. Jihlavané nejenže poprvé inkasovali, ale také utrpěli první porážku a vedoucí příčku tak přenechali Pardubicím.
V rámci 6. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY přivítá druhá Vysočina třetí Líšeň. Hosté doposud za pět odehraných kol nasbírali devět bodů a nepoznali hořkost porážky. Dokázali vstřelit 10 branek, ale sedm jich také inkasovali. Domácí jsou na tom o bodík lépe a na svém kontě mají tři výhry, jednu remízu ale také porážku. Vstřelili doposud šest branek a pouze dvakrát dostali gól a to v uplynulém kole. Vítěz tohoto duelu půjde tedy minimálně do soboty na první místo.