Fotbalová národní liga - 13. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Jihlava : Pardubice - 25. října 2019   18:00

Jihlava
Jihlava
3' Jawo  • 30' Jawo  • 38' Lacko
3:2
(3:0)
Pardubice
Pardubice
48' P. Černý   • 73' Jeřábek
Jihlava
Vejmola – Mikuš, Tlustý, Tijani, F. Novotný – Lacko, Vaculík (C) – Smejkal, Fortelný (89. Vedral), Zoubele (79. Jakub Rezek) – Jawo (83. Koubek).
Veselý – Pojezný, Vedral, Koubek, J. Pavlík, Svoboda, Jakub Rezek.
Zelinka – Mojžíš, Mikeska
Stadion v Jiráskově ulici, Jihlava
1531 diváků
Pardubice
Šmíd – Prosek, Toml, Šejvl, T. Čelůstka – Jeřábek (C) – Kohút (76. Lee), Sokol (46. Miker), Hlavatý (82. Mužík), Zifčák – P. Černý.
Hrnčíř – Zukal, Sláma, F. Čihák, Lee, Mužík, Miker.

Ze skoro jasného zápasu po prvním poločase bylo nakonec drama. Hosté se dostali do hry na začátku druhé půle, když se také ve třetí minutě prosadil Pavel Černý. Na rozdíl jedné branky poté snížil kapitán Jan Jeřábek. Pardubice poté měly dvacet minut na vyrovnání, ale srovnat krok se jim nepodařilo. Ve šlágru kola tak vítězí Vysočina nad svým soupeřem těsně 3:2.
90+3'
90+3'
Dva rohového kopy krátce po sobě zahrávali hosté. Z pravé strany poslal míč do vápna Tomáš Čelůstka a z levé tentýž hráč. Hosté se k ohrožení branky nedostali.
90+3'
Rohový kop pro hosty, do vápna jde i gólman Šmíd.
90+2'
Hosté zůstanou u míče, faulem se provinil Filip Novotný.
90+2'
Žlutou kartu za faul na polovině hřoště vidí Matúš Lacko.
90+1'
Luděk Vejmola poslal dlouhý míč na útočnou polovinu, ale Matěj Koubek balón podběhl.
90'
Druhý poločas bude o tři minuty delší.
89'
Vysočina má také vystřídáno, Jana Fortelného nahrazuje Filip Vedral.
88'
Ve vápně se dostával do zakončení Jiří Miker, ale na Luďka Vejmolu si nepřišel.
87'
Jakub Rezek mohl uvolnit Tomáše Smejkala, ale neposlal mu přesnou přihrávku. Záložník Vysočiny by pak šel sám na gólmana.
86'
Pardubice rozehrály rohový kop z levé strany, míč se dostal k Sanghyeokovi Lee, jeho pokus ale Luděk Vejmola chytá.
85'
Centr Jiřího Mikera zablokoval Petr Tlustý.
84'
Filip Novotný rozehrál standardní situaci, ale našel jen náruč Nicolase Šmída.
83'
Vysočina podruhé střídá, střelce dvou branek Lamina Jawa nahrazuje Matěj Koubek.
82'
Pardubice mají vystřídáno, Michala Hlavatého nahrazuje Ladislav Mužík.
82'
Pavel Černý fauloval Lukáše Vaculíka a vidí žlutou kartu.
81'
Lukáš Vaculík poslal na polovinu soupeře dlouhý míč, tohle ale nikdo z jeho spoluhráčů nemohl doběhnout.
79'
Vysočina poprvé střídá, Lukáše Zoubeleho nahrazuje Jakub Rezek.
Dnešní utkání sleduje 1531 diváků.
76'
Pardubice podruhé střídají, Michala Kohúta nahrazuje Sanghyeok Lee.
75'
Hosté rozehráli rohový kop z pravé strany, míč se ve vápně dostal k Pavlu Černému, jehož hlavičku Luděk Vejmola chytá.
75'
Jiří Miker byl blízko vyrovnání. Hosté budou zahrávat rohový kop.
73'
Pardubice právě vstřelily branku!
Východočeši se dostali na dostřel. Hosté vhodili aut, míč propadl až do velkého vápna, kde si jej našel JAN JEŘÁBEK a dramatizuje dnešní duel.
72'
Michal Hlavatý se snaži u rohového praporku doběhnout míč, ale právě praporek nakonec balón zastavil. Vhazovat tak bude Vysočina.
70'
Zoubele posílal míč z pravé strany doleva, kde si jej našel Filip Novotný, jenž se snažil balón dostat do vápna, ale své spoluhráče již nenašel.
68'
Lukáš Vaculík přihrál na Lamina Jawa, který chtěl přenechat Janu Fortelnému, ale přihrávka nebyla přesná.
67'
Pardubice kombinují na útočné polovině, ale k ohrožení branky se zatím Východočeši nedostali.
66'
Pavel Zifčák posílal z levé strany míč do vápna, kde se pokusil zakončit Jiří Miker, ale jeho střelu vyrazil Luděk Vejmola. Gól by ale stejně neplatil neb se hráč Pardubic ocitl v ofsajdu.
64'
Ve vápně se dostal ke střele Jan Jeřábek, jeho pokus ale doputoval jen k Petru Tlustému.
62'
Do akce se dostával Michal Kohút, jeho střela šla ale nad bránu.
62'
Lukáš Vaculík zahrál rukou. Poblíž velkého vápna tak pošle míč do hry gólman Nicolas Šmíd.
61'
Do vápna propadl míč na Tomáše Smejkala, který se ke střele z první neodhodlal a vzápětí o míč přišel.
60'
Další akce Vysočiny byla zastavena neb se Jan Fortelný ocitl v ofsajdu.
59'
Dopředu se snažil dostat Lukáš Zoubele, ale byl na polovině hřiště faulován. U míče tak zůstane Vysočina
57'
První žlutou kartu v zápase vidí Rajmund Mikuš.
57'
Vysočina rozehrála rohový kop z pravé strany, Lukáš Vaculík poslal centr do vápna. Obrana Pardubic se ubránila.
56'
O chvilku později se již záložník Vysočiny k míči dstal a s jeho jedovkou měl Šmíd plné ruce práce. Roho pro domácí.
56'
Lukáš Vaculík posílal z levé strany míč do vápna, ale k TOmáši Smejkalovi se balón nedostal.
54'
Nicolas Šmíd poslal míč na Michala Hlavatého, ten jej ale zpracoval až za postranní čarou.
53'
Domácí se provinili faulem, hosté tak zůstanou na útočné polovině.
52'
Rajmund Mikuš se snažil projít přes Pavla Zifčáka, ale míč mu utekl do autu.
51'
Vysočina rozehrála rohový kop nakrátko, Filip Novotný posílal centr do vápna, odražený míč se dostal k Tomáši Smejkalovi, který levačkou poslal míč nad bránu.
51'
Domácí vybojovali rohový kop.
48'
Hosté na začátku druhého poločasu snižují. Z levé strany poslal centr do vápna Pavel Zifčák a PAVEL ČERNÝ jej hlavou umístil za záda Luďka Vejmoly.
47'
Rajmund Mikuš se snažil oslovit Tomáše Smejkala, ale obránce hostí jej k míči nepustil.
46'
Hosté do druhého poločasu udělali jednu změnu. Pavla Sokola nahradil Jiří Miker.
46'
Domácí vedou po první poločase o tři branky. První šanci měli sice hosté již ve dvacáté vteřině, ale gólově udeřila Vysočina. Ve třetí minutě se prosadil Lamin Jawo. Ve 30. minutě pak útočník Jihlavy přidal druhý gól. Na průběžných 3:0 poté o osm minut později upravil Matúš Lacko. Uvidíme, s čím hosté přijdou do durhého poločasu a zda se ještě dočkáme nějakého drama.
Druhý poločas začne přibližně v 19:01.
45'
43'
Domácí se dostávali do zajímavé akce, Lukáš Zoubele přihrál ve vápně na Lukáše Vaculíka, který se ale mezi tři tyče trefit nedokázal.
40'
Hosté se snaží o nějakou odpověď, ale k míči nepustil Pavla Černého Mohamed Tijani.
38'
Jihlava právě vstřelila branku!
Lukáš Vaculík rozehrál z levé strany rohový kop, míč propadl na Rajmunda Mikuše, který jej hlavičkou o zem dostal k MATÚŠI LACKOVI, který jej poslal za záda gólmana Šmída.
38'
Lamin Jawo vedl po levé straně míč, ale celou akci zpomalil, sice stihl přihrát na Lukáše Zoubeleho, ale ten se již ocitl v obležení protihráčů a nezakončil.
37'
Před nabíhajícím Pavel Černým poslla míč do bezpečí Filip Novotný.
34'
Tomáš Čelůstka po faulu Filipa Novotného rozehrál standarndí situaci, ale obrana domácích se ubránila.
32'
Hosté zahrávali z pravé strany rohový kop, ale do zakončneí se nedostali neb se provinili útočným faulem.
30'
LAMIN JAWO se dostal s míčem do vápna, jeho střelu ještě hosté zblokovali, k míči se dostal Tomáš Smejkal, který gólmanovi udělal kličku, ale s míčem se dostal mimo výhodnou pozici, vrátil tak balón do ohně, kde našel útočníka Vysočiny, který již neměl probém trefit odkrytou bránu.
29'
Filip Novotný poslal z levé strany centr, na něj si ve vápně vyskočil Lamin Jawo, ale balón poslal těsně nad břevno.
27'
Lamin Jawo postupoval s míčem po pravé straně, ale už se dostal s balónem za čáru.
26'
Michal Kohút se přes Filipa Novotného nedostal, hosté ale zůstanou u míče neb budou vhazovat.
26'
Akce Vysočiny zastavena neb LUkáši Zoubelemu byl odpískán ofsajd.
24'
Michal Hlavatý vytsřelil na Luďka Vejmolu, jeho pokus lehce tečoval Tijani. Gólman Vysočiny svůj tým uchránil od inkasované branky.
23'
Hosté rozehráli standardní situaci, ve vápně se dostal k hlavičce Jan Prosek, ale Luděk Vejmola se překvapit nenechal.
21'
K rozehrání standardní situace se postavil Michal Hlavatý, jeho pokus ale mířil hodně vysoko nad.
20'
Bude tu zajímavá možnost pro hosty. Vaculík se pár metrů před velkým vápnem dopustil faulu.
19'
Filip Novotný poslal z levé strany přetažený centr, který se od pravé čáry snažil vrátit do vápna Rajmund Mikuš, ale trefil prvního bránícího hráče.
18'
Tentokráte byl v ofsajdu znovu přichycen Lamin Jawo. Na polovině hřiště tak budou rozehrávat hosté z Pardubic.
16'
Michal Hlavatý se dostal do vápna a snažil se o zakončení, ale byl mu odpískán ofsajd.
15'
Vysočina rozehrála rohový kop z pravé strany, Filip Novotný poslal centr do vápna, kde si míč našel Petr Tlustý, ale svou střelou trefil prvního bránícího hráče.
14'
Lamin Jawo se už už dostával za obranu hostí, ale nechal míč zasebou.
12'
Domácí mohli navýšit své vedení, Fortelný nalevo uvolnil Zoubeleho, který přihrával do vápna na Lamina Jawa, který sice zakončil do tyče, ale i kdyby vstřelil branku, tak by nebyla pro ofsajd uznána.
11'
Hosté se na polovině hřiště provinili faulem, u míče tak zůstane Vysočina.
10'
Domácí si málem zavařili ve svém vápnu, Petr Tlustý ale stačil poslat míč do bezpečí.
10'
U míče jsou domácí, balón pošle do hry Filip Novotný.
7'
Hra se přesunula na střed hřiště a je to boj o každý balón.
5'
Lamin Jawo dostal chuť na další branku a podél čáry se snažil dostat do vápna, jeho střelu ale Šmíd vyrazil.
3'
Vysočina jde do vedení, centr z pravé strany usměrnil mezi tři tyče hlavičkující LAMIN JAWO.
1'
Už v první minutě musel Luděk Vejmola zasahovat, ale střela šla přímo doprostřed brány, takže s ní domácí gólman neměl problém.
1'
Domácí nastupují v modré speciální sadě dresů a hosté v červeno bílé kombinaci.
1'
Za doprovodu trojice sudích nasutpují obě základní jedenáctky na hrací plochu. Utkání za malý okamžik začne.
Deset minut do začátku duelu a oba týmy zamířily do kabin. Tam si hráči poslechnou poslední pokyny.
Do začátku duelu zbývá něco málo přes dvacet minut a oba celky se na hrací ploše rozcvičují.

FC Vysočina Jihlava: Vejmola – Vaculík (C), Tlustý, Tijani, F. Novotný – Fortelný, Lacko – Mikuš, Zoubele, Smejkal – Jawo.
Náhradníci: Veselý – Pojezný, Vedral, Koubek, J. Pavlík, Svoboda, Jakub Rezek.

FK Pardubice: Šmíd – Prosek, Toml, Šejvl, T. Čelůstka – Jeřábek (C) – Kohút, Sokol, Hlavatý, Zifčák – P. Černý.
Náhradníci: Hrnčíř – Zukal, Sláma, F. Čihák, Lee, Mužík, Miker.

Rozhodčí: Zelinka – Mojžíš, Mikeska.
Na Vyšehrad jste jeli s kompletním kádrem, ale už v 80. minutě duelu jste věděli, že v pátek budete postrádat vyloučeného Javůrka? Kdo místo něj nastoupí? Registrujete další absence? „Na pozici Javůrka se nabízí Novotný nebo Pavlík. Více nás však trápí zdravotní stav stoperů Tlustého a Tijaniho, jejichž start je ohrožen. Vidím to 50 na 50,“ uvedl k sestavě domácích pro web fcvysocina.cz hlavní lodivod Kučera.
„Pardubice to mají postavené na výborné týmové hře, pracovitosti a poctivosti v každém zápase. Ve velkém počtu hráčů se zapojují do defenzívy, dokáží čekat na svoji příležitost, jsou trpěliví a šance dokáží proměnit. Klíčovou osu tvoří ostřílený defenzivní záložník Jeřábek, talentovaný křídelník Kohút a zkušený hrotový útočník Černý. Důležitým hráčem nejen pro zahrávání standardek je Čelůstka. Výborně pro tým pracují i další záložníci Solil, Hlavatý a Zifčák,,“ uvedl pro web fcvysocina.cz trenér Radim Kučera
A jaká je bilance posledních tří vzájemných zápasů? Ta je příznivější pro Vysočinu. Na jaře roku 2005 zvítězila Jihlava v Pardubicích 4:2, když po prvním poločase vedla 4:1. Góly: 45. Koukal, 84. Kaciáň – 5. a 10. Simr, 4. Lovětínský, 16. vlastní Šimáček.

Na podzim roku 2018 se doma ze zisku tři bodů radovala Vysočina, když zvítězila 1:0. Už v prvním poločase se ve 14. minutě trefil Klobása.

Na jaře letošního roku se nedokázal v Pardubicích trefit ani jeden z týmů, a tak si oba celky připsaly do tabulky po bodu.
A jak si oba celky vedly v minulém kole? Pardubice doma hostily Třinec a v zápase domácí potvrdili výbornou obranu, kdy málo inkasují. K vítězství jim stačila jedna vstřelená branka, kterou dal ve 20. minutě Kohút.

Vysočina cestovala do Prahy, kde jí čekal Vyšehrad. Po zápase se hodně mluvilo o velmi přísné penaltě a několika otočených autech. Domácí šli tedy do vedení, když pokutový kop proměnil ve 47. minutě Nitrianský. Za hosty srovnal krok v 70. minutě Smejkal. Oba celky se tak rozešly smírně.
Ve šlágru 13. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY přivítá čtvrtá Vysočina první Pardubice. Východočeši mají na svém kontě dvacet devět bodů, dokázali vstřelit dvacet branek a pouze šest jich obdrželi. Jihlavané mají o pět bodů méně než lídr druhé nejvyšší soutěže. Dokázali sice vstřelit o tři góly více, ale naopak inkasovali celkem patnáct branek.