Fotbalová národní liga - 10. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Pardubice : Líšeň - 28. září 2019   10:15

Pardubice
Pardubice
21' Kohút  • 90+1' Miker
2:0
(1:0)
Líšeň
Líšeň
Pardubice
Letáček (82. Šmíd) – Prosek, Šejvl, Toml, T. Čelůstka – Jeřábek (C) – Kohút, Sokol (73. Miker), Solil, Zifčák – P. Černý (90+5. Mužík).
Šmíd – Sláma, F. Čihák, Lee, Kovář, Mužík, Miker.
Hanousek – Myška, Lakomý
Stadion Pod Vinicí, Pardubice
1282 diváků
Líšeň
Šustr – Jeřábek, Hlavica (C), Bačo – Reteno Elekana, Ad. Čermák, Demeter (62. Málek), Hladík, O. Vintr (46. M. Vintr) – Zikl (67. O. Ševčík), T. Machálek.
Vítek – M. Vintr, Minařík, Málek, O. Ševčík.

Zápas je u konce! Pardubice v něm už poosmé v aktuální sezóně vítězí a udrží si minimálně čtyřbodový náskok i před blížícím se derby proti Hradci Králové. Dnes porazily Líšeň 2:0, když se v první půli prosadil Michal Kohút a tečku za dnešním zápasem udělal v 90. minutě Jiří Miker.
90+5'
90+5'
Střídání v týmu FK Pardubice: ze hřiště odchází Pavel Černý, přichází Ladislav Mužík.
90+4'
U míče jsou nyní na vlastní polovině domácí fotbalisté, kteří si kráčí pro již osmou výhru v této sezóně!
90+2'
U míče je nyní Líšeň, zatím se ale nedokáže dostat před branku domácích.
90'
Rozhodčí nastavuje pět minut.
90+1'
Jiří Miker (FK Pardubice) si po gólu sundal dres a vidí žlutou kartu.
90+1'
Pardubice právě vstřelily branku!
S největší pravděpodobností je rozhodnuto! Domácí se dostali do několikanásobného protiútoku, který vedl Pavel Černý. Ten to udělal famózně, když míč potáhl k brankové čáře a před odkrytou brankou našel JIŘÍHO MIKERA, který to už měl jednoduché!
89'
Čelůstka poté z rohového kopu našel Černho, který míří vedle.
89'
Tomáš Čelůstka sice vystřelil přímo na Šustra, ten ale míč jen vyrazil před sebe a obrana na poslední chvíli odvrací na roh.
88'
Žlutí se i na druhé straně. Michal Jeřábek (SK Líšeň) stáhl k zemi Zifčáka a vidí za to žlutou kartu.
87'
Pavel Zifčák (FK Pardubice) zastavil rychlou akci Líšně za cenu žlutého napomenutí.
86'
Hosté v posledních minutách hrozí. Znovu byl v akci Málek ,který odcentroval do pokutového území a pro míč si došel Šmíd.
85'
Jiří Miker si nepokryl míč před soupeřem a poté ho fauloval. Líšeň se tedy znovu vrhne do útoku.
84'
Nicolas Šmíd se uvádí skvělým zákrokem, když vyrazil střelu Jaroslava Málka z velmi dobré pozice!
82'
Střídání v týmu FK Pardubice: ze hřiště odchází Jiří Letáček, přichází Nicolas Šmíd.
80'
Stále se nehraje. Domácí brankář je odnášen na nosítkách.
78'
Jiří Letáček vyběhl pro míč do rohu hřiště a byl faulován. Navíc se domácí brankář svíjí na hřišti v bolestech a vůbec to s ním nevypadá dobře.
77'
Michal Jeřábek poslal míč do pokutového území z hloubi pole, našel ale jen brankáře Letáčka.
76'
Žlutí se i na lavičce Líšně, žlutou kartu dostal trenér hostujícího celku.
76'
Dnešní utkání sleduje 1282 diváků.
75'
Jan Prosek si rovnal na pravém křídle míč na centr, ovšem při pokusu poslat míč před branku zakopl o míč.
73'
Střídání v týmu FK Pardubice: ze hřiště odchází Pavel Sokol, přichází Jiří Miker.
72'
V rychlém protiútoku domácích zakončoval po pasu Solila Michal Kohút, jeho pravačka ale tentokrát přesná nebyla.
72'
Roh Čelůstky prodloužil Pavel Černý a na zadní tyči vše zavíral Martin Toml, ten netrefil míč.
71'
Přízemní centr Pavla Zifčáka odkopl Ondřej Bačo na rohový kop.
68'
Hosté jsou od vyloučení svého kapitána pod tlakem, nyní je zachránil asistent rozhodčího, který signalizuje ofsajd.
67'
Střídání v týmu SK Líšeň: ze hřiště odchází Martin Zikl, přichází Ondřej Ševčík.
66'
Centr Čelůstky odkopla obrana k Janu Proskovi. Ten chtěl zakončit, ještě předtím ale zasáhl obránce a tak je tu roh pro Pardubice.
66'
Další tvrdý zákrok hostujícího hráče, Michal Jeřábek loktem v hlavičkovém souboji přejel Jana Jeřábka a může být rád, že vyvázl bez karty.
64'
Pozor! Jan Hlavica (SK Líšeň) při snaze odkopnout míč nakopl Pavla Sokola a vidí druhou žlutou, a tedy i červenou, kartu!
62'
Adrián Čermák vystřelil z velké vzdálenosti, Letáček ale mohl být klidný, jelikož míč letěl hodně vedle domácí svatyně.
62'
Střídání v týmu SK Líšeň: ze hřiště odchází Patrik Demeter, přichází Jaroslav Málek.
61'
Jan Jeřábek nyní skluzem zastavil akci Líšně a může být rád, že neuviděl druhou žlutou kartu.
61'
Čelůstka vyslal nepříjemný centr na zadní tyč, kde číhal Jeřábek, ten zakončil vedle branky.
60'
Žlutou kartu nyní dostal i trenér Pardubic Jiří Krejčí.
59'
Hra se nyní hodně kouskuje. Nyní fauloval Jan Hlavica a Pardubice budou rozehrávat přímý kop ze slibné pozice.
58'
Michal Kohút (FK Pardubice) a Marek Vintr (SK Líšeň) si vyměnili důrazně názory a oba dva za to vidí žlutou kartu.
57'
Marek Vintr se trochu až překvapivě pustil do slalomu proti několika protihráčům a málem mu to vyšlo, na poslední chvíli se mu ale pod nohy vrhl Jiří Letáček.
56'
Černý se dostal za obranu a předložil míč Pavlu Sokolovi. Ten si ho hodil na levačku a snažil se o obstřel, Jeřábek se ale obětavě položil do střely.
55'
Centr Tomáše Solila z pravé strany odvrátil obránce a Černý poté fauloval v hlavičkovém souboji.
53'
Kohút utíkal s balónem po pravém křídle, bohužel pro domácí si ho ale až příliš předkopl a včas mu ho ukopl Jan Hlavica.
50'
Petr Černý po souboji v pokutovém území zůstává na zemi před brankou Šustra, hra je přerušena.
49'
Nový muž na trávníku, Marek Vintr, dostal na levé straně hodně prostoru a navedl si míč na pravou nohu, aby mohl vystřelit. Jeho následný pokus tref jen obránce.
49'
Jeřábek se dostal přes obránce, potom ale svou přihrávkou nenašel ani jednoho ze spoluhráčů.
47'
Centr Elekana z pravé strany odvrátila obrana před pokutové území, kde byl Michal Jeřábek. Ten napřáhl ke střele, kterou ale poslal daleko od branky Letáčka.
46'
Střídání v týmu SK Líšeň: ze hřiště odchází Ondřej Vintr, přichází Marek Vintr.
46'
První poločas utkání mezi Pardubicemi a Líšní je u konce. Zatím byl k vidění vyrovnaný fotbal s minimem šancí na obou stranách. I tak ale domácí tým vede, když se ve 21. minutě prosadil Michal Kohút. Po první půli je tedy stav utkání FK Pardubice – SK Líšeň 1:0.
45'
43'
Po ztrátě Sokola se Líšeň hnala směrem kupředu, po útočném faulu Martina Zikla se ale znovu musí bránit.
40'
Centr Elekana z pravé straně přeletěl všechny v pokutovém území Pardubic.
39'
Jan Jeřábek (FK Pardubice) nyní loktem trefil protihráče a dostává od rozhodčího žlutou kartu.
38'
Jeřábek skvělým centrem z levé strany hledal Zifčáka, který se k míči dostal, pomohl si ale faulem.
38'
Domácí nyní rozehrávku až příliš uspěchali a Čelůstka pod tlakem útočníka přihrál jen do autu.
36'
Kohút si ve sprintovém souboji odstrčil Hlavicu rukama a tudíž budou hosté rozehrávat z klidu.
34'
Po sklepnutí od Tomáše Solila vystřelil z velké dálky Pavel Černý, mezi tři tyče ale nezamířil.
32'
Ondřej Vintr se dostal k dalšímu zakončení, i tentokrát jeho pokus zastavil Prosek.
31'
Hosté kombinovali na útočné polovině, jejich akci ale zastavil praporek asistenta, který byl zdvižen poté, co se Demeter objevil v ofsajdovém postavení.
29'
Jan Hlavica (SK Líšeň) zezadu kosou sundal Pavla Černého a po zásluze za to vidí žlutou kartu.
28'
Po rohovém kopu se ocitl s míčem úplně osamocený Martin Zikl, ten trefil jen obránce!
27'
Na zadní tyči si na přetažený centr počkal Ondřej Vintr a jeho zakončení z prvního dotyku zablokoval Jan Prosek za cenu dalšího kopu od rohového praporku.
26'
Po rychlé kombinaci po levé straně vystřelil Hladík, obránce do střely nastavil nohu a balón jde na roh.
25'
Právě Solil nyní přehlavičkoval Patrika Demetera, ale pomohl si při tom faulem, tudíž se bude kopat proti brance Pardubic.
24'
Hosté se už poněkolikáté v rychlém sledu, nyní se na zemi po střetu se soupeřem ocitl Tomáš Solil.
23'
A domácí fotbalisté se vrací na útočnou polovinu, když byl za středovým kruhem faulován Martin Toml.
21'
Domácí vedou 1:0! Líšeň propadla na vlastní polovině a MICHAL KOHÚT se dostal do dobré pozice pro centr. Možná trochu překvapivě ale zkusil zakončení a posílá Pardubice do vedení!
20'
Domácí kapitán byl faulován na polovině hřiště a tak Pardubice zůstávají u míče.
16'
Líšenští nyní neměli moc možností na rozehrávku a tak se balón dostal až k Martinu Šustrovi. Ten udělal kličku Černému a odkopl míč až ke svému brankářskému protějšku.
14'
Reteno Elekana dostal míč na pravém křídle. Přes Čelůstku sice neprošel, ale vybojoval rohový kop pro svůj tým.
13'
Domácí ztratili míč na útočné polovině a vypadalo to, že se tým z Brna dostane do slibného protiútoku. Martin Zikl ale podklouzl a k míči se nedostal.
11'
Míč si nyní až příliš předkopl Jan Hladík a jeho pokus dostat se přes obrannou linii Pardubic byl neúspěšný.
8'
Martin Šejvl se dostal k odraženému míči před pokutovým územím a levačkou pořádně prověřil Martina Šustr, který se musel pořádně natáhnout, aby vytáhl pokus domácího stopera!
8'
Tomáš Solil si navedl míč na střelu a vypálil, obránce tečoval míč vedle branky. Další roh pro fotbalisty Pardubic.
7'
Jan Hladík chtěl centrem najít na zadní tyči Adriána Čermáka, ale přehnal to s razancí a tak míč skončil za brankovou čarou. Odkop od domácí branky.
6'
Čelůstka před vlastním vápnem podrazil soupeře a bude z toho zajímavá standardní situace pro Líšeň.
5'
Z následné akce Pardubic vzešla hlavička Michala Kohúta, mladý křídelník domácích branku neohrozil.
5'
Z pravé strany si míč do středu zasekl Tomáš Machálek, zastavil ho ale domácí kapitán.
4'
Do útoku se poté poprvé dostal i domácí celek a Pavel Černý vybojoval první rohový kop.
3'
Černý si nedokázal pokrýt míč před Jeřábkem a přišel o něj. Líšeň se poté prezentovala přihrávkou za obranu, pro kterou si došel gólman.
1'
Hosté se ujali rozehrávky a hned se dostali do útoku. Jan Hladík vyzkoušel střelu z velké dálky, tou ale branku Jiřího Letáčka neohrozil.
1'
Všichni aktéři dnešního utkání jsou na hrací ploše. Pardubice nastoupí v tradiční červenobílé kombinaci, hosté kompletně v tmavě modré.

FK Pardubice: Letáček – Prosek, Šejvl, Toml, T. Čelůstka – Jeřábek (C) – Kohút, Sokol, Solil, Zifčák – P. Černý.
Náhradníci: Šmíd – Sláma, F. Čihák, Lee, Kovář, Mužík, Miker.

SK Líšeň: Šustr – Jeřábek, Hlavica (C), Bačo – Reteno Elekana, Ad. Čermák, Demeter, Hladík, O. Vintr – Zikl, T. Machálek.
Náhradníci: Vítek – M. Vintr, Minařík, Málek, O. Ševčík.

Rozhodčí: Hanousek – Myška, Lakomý.
Vítejte u online přenosu ze zápasu 10. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY, ve kterém se utkají týmy FK Pardubice a SK Líšeň. Úvodní výkop je naplánován na 10:15.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:15.