Fotbalová národní liga - 18. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Pardubice : Prostějov - 26. května 2020   17:00

Pardubice
Pardubice
23' Hlavatý
1:0
(1:0)
Prostějov
Prostějov
Pardubice
Boháč – Prosek, Šejvl, Toml, T. Čelůstka – Jeřábek (C) – Zifčák, Solil, Hlavatý (89. F. Čihák), Pfeifer (68. Paixao da Silva) – P. Černý (84. Tischler).
Hrnčíř – F. Čihák, Lee, Tischler, Paixao da Silva, Surzyn, Šplíchal.
Orel – Blažej, Hock
Stadion Pod Vinicí, Pardubice
Prostějov
Bréda – Pašek (84. Koudelka), Bialek, Schuster, Stříž – Polák (C) – Stáňa, Šteigl (46. Sus), Slaměna (84. Pernackyj), Zapletal (46. Biolek) – Rolinc (68. Kroupa).
Mucha – Kroupa, Koudelka, Biolek, Machynek, Pernackyj, Sus.

Zápas je u konce! Pardubice porazily Prostějov nejmenším možným výsledkem a na čele tabulky si tak, prozatím, vytvořily šestibodový náskok!
90+2'
90+1'
Jeřábek to provedl zkušeně, když se nechal faulovat Stáňou a ušetřil tak cenné desítky sekund.
90'
Rozhodčí nastavuje dvě minuty.
90'
A další postavení mimo hru v podání hostujících fotbalistů. Domácí už se jen snaží udržet jednobrankové vedení.
89'
Střídání v týmu FK Pardubice: ze hřiště odchází Michal Hlavatý, přichází Filip Čihák.
88'
Aleš Schuster byl faulován hned dvěma protihráči najednou a hosté tak mají přímý kop.
86'
Veškeré vzrušení je zbytečné, Prostějov se hnal do přečíslení, nakonec rozhodčí signalizuje ofsajd.
84'
Střídání v týmu 1. SK Prostějov: ze hřiště odchází Patrik Slaměna, přichází Olexandr Pernackyj.
Střídání v týmu 1. SK Prostějov: ze hřiště odchází David Pašek, přichází Jan Koudelka.
Střídání v týmu FK Pardubice: ze hřiště odchází Pavel Černý, přichází Emil Tischler.
83'
Pavel Zifčák si pokryl balón a vybojoval přímý kop. Čelůstka trefil jen bránícího hráče. Ewerton poté předvedl
81'
David Pašek (1. SK Prostějov) dostává žlutou kartu za stejný prohřešek, jako před chvílí Jan Polák.
78'
Mohlo to být 2:0! Vzdušný balón do pokutového území skončil na hlavě Pavla Černého. Ten zamířil směrem na branku a Bréda se musel pořádně natáhnout, aby míč vytáhl nad břevno!
77'
Jan Polák (1. SK Prostějov) protestoval proti výroku rozhodčího a vidí za to žlutou kartu.
75'
Míč, který soupeři vypíchl Hlavatý se odrazil k Pavlu Zifčákovi, jenž z dálky vyprášil rukavice Brédy.
72'
A prakticky vzápětí mohl vyrovnat Karel Kroupa! Ten naopak ukázal, proč ho trenér Šustr poslal na hřiště. Naběhl si totiž mezi obránce na přesnou průnikovou přihrávku a překonal brankáře, balón jen proletěl kolem tyče!
71'
Znovu v akci Michal Hlavatý! Už podruhé v krátkém sledu ukázal, že má ještě sil dost. Nejprve totiž bleskově dostoupil k soupeři a poté si obhodil obránce, zakončení však skončilo o pár čísel vedle pravé tyče!
71'
Ani tentokrát Pardubice nedokázali vytěžit nic z rohového kopu a tak mohou útočit Prostějovští.
70'
Hlavatý přesprintoval přes polovinu hřiště a vybojoval rohový kop pro svůj tým.
68'
Střídání v týmu 1. SK Prostějov: ze hřiště odchází Jakub Rolinc, přichází Karel Kroupa.
Střídání v týmu FK Pardubice: ze hřiště odchází Lukáš Pfeifer, přichází Ewerton Paixao da Silva.
66'
Přetažený centrovaný balón si na zadní tyči našel Pavel Černý, který sice zamířil mezi tři tyče, gólman Prostějova znovu v pozoru.
63'
Čelůstka se rozhodl vystřelit, Miloslav Bréda to sice měl proti slunci, i tak však dokázal vyboxovat pokus domácího levého beka.
62'
Pardubice se hned dostaly k pokutovému území soupeře a po faulu na Pfeifera bude Čelůstka rozehrávat přímý kop ze zajímavé pozice.
61'
A další roh na druhé straně. Patrik Slaměna našel hlavu Martina Susa, jehož hlavička skončila kousek vedle levé tyče.
60'
Už poněkolikáté domácí v druhé půli vybojovali roh, ani tentokrát si ale nevytvořili žádnou větší šanci. K odraženému míči se poté dostal Prosek, jeho zakončení z prvního dotyku skončila daleko vedle branky.
58'
Boháč si zakřikl a založil protiútok, Pfeifer ale Bialka neobehrál.
58'
Od rohového kopu bude rozehrávat i Prostějov po obranném zákroku Šejvla.
57'
Rohový kop z kopačky Čelůstky nenašel nikoho v červenobílém. Domácí ale zůstali na míči po odvrácení soupeře, Toml ale míč na hrací ploše neudržel.
55'
Další centr Tomáše Čelůstky. Tentokrát se dostal až do pokutového území, na zadní tyči číhající Zifčák se k němu nedostal, Miloslav Bréda si dobře povyběhl.
51'
Rohový kop Hlavatého Jeřábek sklepl Pavlu Černému, jehož tvrdou střelu Bréda jen kontroloval očima, jelikož šla vedle.
50'
Pfeifer se vlevo dobře uvolnil a vysunul Čelůstku, jehož pokus najít ve vápně Černého byl neúspěšný. Matěj Biolek odvrací na roh.
49'
Prostějov vstoupil do druhé půle ve vyšším tempu a už několikrát poslal do pokutového území míč z křídla. Nyní Stáňa trefil jen dobře postaveného Proska.
47'
První akce druhého poločasu v podání domácích fotbalistů skončila přihrávkou do zámezí. Rozehrávají hosté.
46'
Střídání v týmu 1. SK Prostějov: ze hřiště odchází Michal Zapletal, přichází Matěj Biolek.
Střídání v týmu 1. SK Prostějov: ze hřiště odchází Jan Šteigl, přichází Martin Sus.
46'
Po prvních 45 minutách vedou domácí Pardubice nad Prostějovem 1:0, když se červenobílí dostali do vedení po tečované přihrávce Hlavatého a následném doklepnutí Čelůstky.
Druhý poločas začne v 18:00.
45'
45'
V poslední minutě poločasu si domácí vybojovali rohový kop.
45'
Teď už to vypadalo, že bude mít Marek Boháč nějakou práci, nakonec ale mohl zůstat v klidu. Postranní rozhodčí zdvihl praporek kvůli ofsajdu.
44'
Jan Jeřábek podkopl Rolince a tím tak znemožnil soupeři dostat se na útočnou polovinu.
42'
V závěru první půle se do útoku dostávají hráči v modrobílém, zatím se ale nedostávají na dostřel branky Pardubic.
39'
V trochu netradičních rolích se nyní objevili dva hráči domácích. Pavel Černý totiž z pravé strany našel v pokutovém území Lukáše Pfeifera. Ten si snažil míč zpracovat, dobrým vyběhnutím však zakročil Bréda.
37'
Už to vypadalo, že Pardubice půjdou do protiútoku čtyři na čtyři, Tomáš Solil ale nepřihrál přesně a tak se Prostějov nemusel strachovat.
35'
U míče jsou hosté, na své polovině ale branku Boháče jen těžko ohrozí.
31'
Na druhé straně rozehrával Michal Hlavatý přímý kop po faulu na Čelůstku, obrana Prostějova si poradila.
29'
Centr Paška z oravé strany propadl na zadní tyč. Tam ho jeden z hostů narazil Michalu Střížovi, jehož dělovka skončila v rukavicích Boháče.
26'
Svěřenci Jiřího Krejčího se znovu tlačili k brance Milioslava Brédy, tentokrát jeho svatyni neohrozili. Následně se proti pravidlům provinil Hlavatý.
23'
Pardubice právě vstřelily branku!
Je tu první gól zápasu! Kombinace po pravé straně naprosto vyšachovala obranu Prostějova a domácí jdou do vedení. Po tečované přihrávce Michala Hlavatého míč na zadní tyči doklepl za brankovou čáru MICHAL HLAVATÝ!
21'
A další nepřesná rozehrávka Bialka. Tentokrát míč skončil za brankovou čarou.
19'
Vzdušná přihrávka směrem kupředu z kopačky Daniela Bialka skončila v rukavicích Marka Boháče, jenž rozehrává další akci Pardubic.
17'
Centr Čelůstky bez teči proletěl pokutovým územím. Poté míč do ohně vracel Martin Šejvl a následně Bréda vyboxoval míč k Michalu Hlavatému, kterému volej levou nohou nesedl.
16'
Domácí celek začíná stupňovat svůj tlak. Nyní předvedl rychlý protiútok, po kterém musel Polák zahrát na roh z levé strany.
14'
Lukáš Pfeifer dostal přihrávku z rohového kopu na hranici vápna. Ještě chtěl nacentrovat, což se mu vymstilo. Míč skončil vysoko nad bránou Miloslava Brédy.
13'
Solil to sice vůbec neměl lehké, proti přesile ale dokázal vybojovat první rohový kop díky teči Slaměny.
12'
David Pašek vyslal tvrdý centr do pokutového území, na jehož konci byla hlava Martina Šejvla. Následující další balón do pokutového území končí v zámezí.
12'
Nedovolený zákrok ze strany domácího celku znamená, že přímý kop bude rozehrávat velezkušený Jan Polák.
10'
První střelecký pokus dnešního zápasu! Skvělá kombinace Pardubic skončila finální přihrávkou Solila na Michala Hlavatého, který z velmi dobré pozice přestřelil!
8'
Pfeifer to nyní myslel dobře, když hledal na levé straně Čelůstku, jeho úmysl však vystihl Patrik Slaměna.
6'
David Pašek se snažil kolmou přihrávkou vysunout jednoho ze spoluhráčů, místo toho trefil jen Čelůstku.
4'
První akce domácích po levém křídle byla neúspěšná. Pfeiferova patička, která měla mířit na Michala Hlavatého, skončila za postranní čarou.
3'
Jak se dalo očekávat, tak u míče jsou zatím hráči Pardubic. Nyní rozehrává gólman Marek Boháč.
2'
I přes důrazná omezení dostalo možnost přijít podpořit domácí fotbalisty přibližně třicet fanoušků, kteří se snaží o vytvoření co nejlepší atmosféry.
1'
Zápas mezi Pardubice a Prostějovem právě začal. Domácí hrají v tradiční červenobílé, hráči Prostějova jsou v bílomodrém.
1'

FK Pardubice: Boháč – Prosek, Šejvl, Toml, T. Čelůstka – Jeřábek (C) – Zifčák, Solil, Hlavatý, Pfeifer – P. Černý.
Náhradníci: Hrnčíř – F. Čihák, Lee, Tischler, Paixao da Silva, Surzyn, Šplíchal.

1. SK Prostějov: Bréda – Pašek, Bialek, Schuster, Stříž – Polák (C) – Stáňa, Šteigl, Slaměna, Zapletal – Rolinc.
Náhradníci: Mucha – Kroupa, Koudelka, Biolek, Machynek, Pernackyj, Sus.

Rozhodčí: Orel – Blažej, Hock.
Prostějov už na tom tak dobře není. V sedmnácti zápasech má na svém kontě přesně polovinu bodů, jako jeho dnešní soupeř. Zatím jediný soutěžní zápas pod vedením Pavla Šustra Prostějov odehrál doma proti Ústí nad Labem, se kterým díky brance Jana Šteigla získal bod za remízu 1:1.
V krátké přípravě na soutěžní zápasy si Moravané dvakrát zahráli s tým z nejvyšší soutěže. K prvnímu zápasu přijela do Prostějova blízká Sigma a ta se vracela zpět do Olomouce s výpraskem 0:4. Druhý zápas v Uherském Hradišti už tak úspěšný nebyl. Slovácko zvítězilo 4:1.
Pardubice si na podzim vybudovali velice slibnou výchozí pozici pro jarní část soutěže. Přezimovaly totiž na prvním místě tabulky a toto umístění udržely i po prvním jarním kole, když zvítězily ve Vlašimi díky brance Pavla Zifčáka. Poté ale celý sportovní svět zastavila koronavirus a soutěže tedy byly na více než dva měsíce přerušené.
Východočeši před dnešním zápasem stihli odehrát tři přátelské utkání. Dvakrát hráli nerozhodně, když remizovali 1:1 jak s Vlašimí, tak s blízkou Chrudimí. V generálce na restart mistrovských utkání si svěřenci Jiřího Krejčího a Jaroslava Novotného poradili s třetiligovými Živanicemi 3:0.
Vítejte u online přenosu ze zápasu 18. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY, ve kterém se utká FK Pardubice a 1. SK Prostějov. Úvodní výkop je naplánován na 17:00.
Vzhledem k tomu, že vláda vyhlásila ve čtvrtek odpoledne v souvislosti s šířením koronaviru na území Česka nouzový stav, byla všechna utkání FORTUNA:LIGY a FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY až do odvolání odložena!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:15.