Fotbalová národní liga - 17. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Prostějov : Ústí - 7. března 2020   14:30

Prostějov
Prostějov
39' Šteigl
1:1
(1:0)
Ústí
Ústí
60' Brak
Prostějov
Bréda – Stříž, Machynek, Bialek, Pašek – Koudelka, Slaměna (88. Pernackyj), Polák (C), Lutonský – Stáňa (90+2. Zapletal), Šteigl (65. Rolinc).
Mucha – Pernackyj, Schuster, Dittmer, Zapletal, Rolinc.
Adámková – Horák, Matoušek
Stadion Za Místním nádražím
Ústí
Tvrdoň – M. Bílek (90. D. Richter), Brak, Pimpara, Strada – M. Valenta, Drame (66. Bassey), J. Peterka (C), Prošek (36. Písačka), Miskovič – L. Matějka.
J. Plachý – Hudec, Bassey, Písačka, P. Škoda, Chodora, D. Richter.

Držení míče: 46 % : 54 %.
Střely na branku: 4:2. Střely mimo: 5:5. Rohy: 13:12.
S těmito slovy se s vámi ze Stadionu za místním nádražím loučím a srdečně váz zvu k našim dalším textovým přenosům z FORTUNA: NÁRODNÍ LIGY.
Ústí ve druhé půli vyrovnalo hru a nakonec se mu podařilo i vyrovnat stav utkání. Po rohovém kopu se hlavou prosadil Vojtěch Brak a přisoudil tak zápasu nakonec asi spravedlivou remízu 1:1. Prostějov může mrzet promarněná převaha a neproměněné šance v prvním poločase, v tom druhém už iniciativu totiž převzalo Ústí. Hanáci ale přece jen mohli v závěru strhnout vedení na svou stranu, Severočechy však podržel spolehlivý Marián Tvrdoň. Oba týmy si tak rozdělí po bodu a Prostějov tak doma bodoval poosmé z devíti případů.
90+3'
90+3'
Místo zakončení se Bassey po lehoučkém kontaktu s Polákem skácel k zemi a jeho výkřik museli slyšet až v Olomouci. Rozhodčí zůstala v klidu a toto utkání skončí remízou.
90+3'
Po ruce Koudelky ještě bude Strada zahrávat standardní situaci!
90+3'
Stříž ubránil po dlouhém Tvrdoňově nákopu Matějku, vypadá to na dělbu bodů.
90+2'
Bassey kombinuje nakrátko s Richterem, k zakončení to ale nevedlo.
90+2'
Poslední střídání domácích, Zapletal nahrazuje Stáňu.
90+1'
Valentův míč nikdo z hostů nezasáhl a poté se Ústí provinilo faulem.
90+1'
Bialek skvěle pokryl Matějku a pak se snažil i zachránit míč před rohem, to se mu ale nepovedlo. Eminentní nebezpečí pro branku Prostějova.
90'
Ústí při střídání viditelně zdržuje a najednou se strachuje i o svůj jeden bod.
90'
Střídání v týmu FK Ústí nad Labem: ze hřiště odchází Michal Bílek, přichází Daniel Richter.
89'
Prostějov se v závěru vybičoval k neskutečnému tlaku a dobrou střelou mířenou k tyči se prezentoval Koudelka. Tu ale zneškodnil slušným savem Tvrdoň.
89'
Koudelkův pas se snažil v letu zasáhnout jak Lutonský, tak po odrazu Machynek, ani jeden ale neuspěl.
88'
Prostějov vyztužil na závěr utkání defenzívu. Do hry se dosral Olexandr Pernackyj, do kabin odešel Slaměna.
87'
Parádní Střížova dělovka proletěla jen těsně kolem levé Tvrdoňovi šibenice.
87'
Strada ho ale poslal jen na prsa Stříže a Hanáci se snaží rychle otočit hru.
86'
Ten vypadal o poznání hůře, z následné situace ale vysoký míč vyboxoval Bréda jen za koncovou čáru a v rychlém sledu následuje třetí roh Army.
85'
Stradův centr odvrátil hlavou Bialek, následná střela Valenty byla tečovaná a roh Ústí se opakuje, tentokrát z druhé strany.
84'
Slaměna se nechal obehrát od Bílka, který viděl vyběhnutého Brédu a snažil se ho překonat dlouhým obloučkem. Bréda se tak tak stihl vrátil do branky a vyrazil míč na roh.
84'
Dlouhý míč si Valenta zpracoval ve vápně rukou a rozehrávat bude Bréda.
83'
Jak ubíhají poslední minuty zápasu, iniciativu znatelně přebral ústecký fotbalový tým a z posledních sil se snaží urvat na Hané tři body.
82'
Trenér Křeček se ve svém území hodně rozohnil a musí ho umravňovat nejen místní publikum, ale také pomezní rozhodčí.
81'
Exekutorem se stal Miskovič, odražený balon se dostal k Pimparovi, který ho velmi nešikovnou střelou poslal mimo branku.
80'
Ve středu hřiště zastavil Slaměna nedovoleně Matějku a hosté rozehrávají přímý kop z velmi dobré pozice.
80'
Lutonský nezastavil svůj pohyb včas a při snaze skluzem vybojovat míč trefil brankáře Tvrdoně. Znovu se v Prostějově zažlutilo.
79'
Prostějov rozehrává s rozvahou a vypadá to, že s remízou proti favoritovi bude spokojen.
78'
Koudelka se odkopem směrem na branku Severočechů snažil vysunout Stáňu, ten ale vystartoval moc pozdě a míč nedostihl.
77'
Stáňa byl pomalejší než Brak, míče se nakonec zmocnil až Tvrdoň.
77'
Stříž se Slaměnou ale Stradu vytlačili směrem vzad a nakonec ho o míč obrali.
76'
Stejná situace o pár metrů dál, Ústí se pomalu ale jistě posouvá směrem k brance svého soka.
76'
Postupný útok zastavil dobrým obranným zákrokem ve středu hřiště Slaměna, Arma ale bude vhazovat.
74'
Další rohový kop Prostějova přišel vniveč, ústecká obrana v druhé půli působí mnohem soudržnějším a zodpovědnějším dojmem.
73'
Slaměna s ním nenaložil moc dobře a Bassey se vrhnul do rychlého protiútoku, proti Polákovi se zamotal do vlastních technických fines a o míč přišel.
72'
Další rohový kop v podání Koudelky skončil na hlavě Písačky, domácí si ale roh zopakují tentokrát z druhé strany.
72'
Na druhé straně zahrozil znovu Rolinc, který jen těsně netrefil Koudelkovu pobídku vzduchem. Tribunami to jen zahučelo.
71'
Matějka mířil svůj pokus po zemi do protipohybu Brédy, míč se kutálel pomalu mimo dosah brankáře, ale také mimo tři tyče.
70'
Poprvé se připomněl Jakub Rolinc, který se obrovskou rychlostí vrhl proti volnému míči a tvrdě pálil, jenže skluzem se do jeho pokusu vložil Pimpara a nepovolil míči průchod na branku.
69'
Valentův kroucený centr mířil na Matějku, dříve ho ale zasáhl Stříž a poslal ho do bezpečí co nejdále od vlastní branky.
68'
To se jim ale moc nepodařilo, protože zbytečně složitou kombinací o míč rychle přišli.
68'
Trenér Ústí nabádá své hráče, aby nebláznili a hráli v klidu.
67'
Lutonský hlavou prodloužil centr na Rolince, míč ale letěl jen do autu a i kdyby ne, blíže k němu měl Brak.
66'
Stejně tak činí i trenér Ústí Křeček, který odvolal ze hřiště Drameho a pustil do hry Basseyho.
65'
Ze hřiště odchází nejaktivnější hráč Prostějova a jeho jediný střelec Šteigl, kterého vystřídal dlouhán Jakub Rolinc.
64'
Pašek odvrátil další nebezpečný útok soupeře dlouhým odkopem.
63'
Najednou se hraje především na útočné polovině Ústí, které vyrovnání řádně nakoplo.
62'
Prostějov ze své převahy v první půli vytěžil jen jednu branku a teď ho inkasovaný gól zničehonic pořádně zaskočil.
60'
Ústí nad Labem právě vstřelilo branku!
Z následného rohu se ale Ústí prosazuje a vyrovnává! Vysoký balón si našel ve vzduchu našel VOJTĚCH BRAK a bezpečně ho hlavou uklidil za bezmocného Brédu.
60'
Slušný Brakův centr trefil jen temeno Polákovy hlavy, od které se odrazil do zámezí.
59'
Pašek si v defenzívě počínal s přehledem, proti Valentovi bez problému míč uklidil do autu a nepřipustil komplikace.
59'
Se standardní situací naložili domácí parádně, pokus Koudelky téměř lízl levou Tvrdoňovu tyčku.
58'
Lutonský se Šteiglem se obrovskou rychlostí hnali do přečíslení, které zarazil faulem zezadu Písačka. I u jeho jména bude svítit po zápase žlutý obdélníček.
57'
Slaměna ve dvou soubojích po sobě odstavil od míče Peterku, jenže v druhém případě si počínal nedovoleně a vrátil balon na nohy Army.
56'
Drame zpracoval dlouhý míč do běhu a poradil si i s bránícím Bialkem, svým centrem ale napálil jen Stříže a o slušnou pozici rázem přišel.
55'
Peterka sice Stradův centr z rohu netrefil hlavou ideálně, ale míč mu nepředpokládaně sklouzl z hlavy a pořádně vystrašil Miloslava Brédu.
53'
Bialek tvrdě skluzem zajel do Braka a vysloužil si za to žlutou kartu. Své oběti se sportovně omluvil a trenér Křeček slovy: "Fotbal bolí, zvedej se a hraj!" vyzval Braka, aby se zbytečně dlouho neválel po hřišti.
52'
Dobrý kroucený pokus za obranu vyslal Slaměna, pro Stáňu byl ale příliš dlouhý a stal se pouze lahůdkou pro Tvrdoňe.
51'
Přímo na hřišti byl ošetřený Koudelka, který bude dle svých slov směrem k trenérovi Šustrovi připraven pokračovat.
50'
Chybu po rohu Prostějova okamžitě vystihl Matějka, který se vrhl do sprinterského souboje s Paškem, který vyhrál. Matějka dokázal zakončit a míč dokonce prošel mezi Brédovýma nohama, mířil ale nakonec mimo tři tyče.
49'
Jako blesk z čistého nebe se vřítil do pokutového území Šteigl a snažil se trefit prudký Střížův pas. Přes klubko obránců měl ale těžkou pozici a míč netrefil ideálně.
48'
Hra je na začátku druhé půle znovu plná nepřesností, tři pokusy o rozehrávku skončily několika auty na obou stranách.
47'
Rychlou kombinací, do které se zapojil Valenta, Matějka a Strada se chtěli Ústečtí propracovat k zakončení, to se jim ale díky zmařené poslední přihrávce nepovedlo.
47'
Slaměna ubránil Stradu, chvíli po něm ho Lutonský tvrdě srazil k zemi.
46'
Zisk míče a střelu z toho Prostějov nevyužil, naopak ho rychle odevzdal na hostující kopačky.
46'
Stříž pohotovým skluzem zabránil autu, ten naopak vybojoval o kousek dál Slaměna.
46'
Oba týmy už jsou zpátky na hřišti, zanedlouho započne druhá půle dnešního střetnutí.
První půlka se odehrávala výhradně dle not domácího celku. Ten hýřil aktivitou, skvělým pohybem, slušným napadáním, spolehlivou defenzívou a měl také střeleckou převahu. Nejaktivnějším mužem na hřišti byl jednoznačně prostějovský útočník Jan Šteigl, který ze svých šancí nakonec využil tu největší, když zužitkoval rychlý kontr, ve kterém ho podpořil asistencí Koudelka. Hanáci si tedy do kabin nesou nejen těsné vedení, ale i dobrý dojem ze zatím skvělého výkonu po všech stránkách.
45+2'
45+2'
Pašek se ještě mohl dostat do posledního útoku, ten však zmařil Písačka a první poločas Jana Adámková ukončuje svým hvizdem.
45+2'
Bialek znovu hlavou bezpečně odvrátil Peterkův centr a zažehnal jakékoliv nebezpečí.
45+1'
Peterka rozehrál standardku ze středu hřiště, míč odkopl Lutonský do autu.
45+1'
Budou se nastavovat dvě minuty.
45'
Drame mířil svůj pas za obranu na Matějku, pozorný byl ale znovu stoper Bialek, který podává zatím ve svém prvním utkání v novém působišti zodpovědný výkon.
44'
Ústí se snaží před posledním hvizdem první půle o postupný útok, jeho snaha je ale zatím poněkud bezmyšlenkovitá a pomalá.
43'
Šteigl si vyměnil míč s Koudelkou, který rychlým a přízemním centrem hledal v pokutovém území Stáňu. Rychlejší byl ale Tvrdoň, který vyběhl z branky a balon si pohlídal.
43'
Bréda za daného stavu a času pochopitelně s rozehrávkou spěchat nebude.
42'
Peterka se ve vápně dotkl míče rukou, stejně jako posléze při bránění Machynek. Ani jeden z prohřešku rozhodčí nepostřehli a hraje se dál.
42'
Rozhodčí Jana Adámková Písačkovi v přerušení vysvětlila, že podobné jednání rozhodně tolerovat nebude.
41'
Písačka se namísto snahy o zakončení skácel po minimálním kontaktu s Machynkem k zemi a snažil se tímto chabým pokusem vymodlit si penaltu. Marně.
39'
Prostějov právě vstřelil branku!
Hanáci jsou po bleskovém protiútoku do vedení! Rohový kop domácí defenziva skvěle odvrátila a do bleskurychlého přečíslení vystartovali Koudelka s JANEM ŠTEIGLEM. První jmenovaný na sebe natáhl obránce a pasem do běhu krásně uvolnil svého jmenovce, který si zasekávačkou položil Tvrdoně a bez problémů dopravil míč do odkryté branky.
38'
Valenta si skvěle poradil s Lutonským, jenže svůj pas poslal přímo do bránícího Paška, od jehož těla se odrazil do rohu.
36'
První střídání přichází celkem záhy, trenér Křeček odvolal z hřiště Proška, kterého nahradí Matyáš Písačka. Ten se ještě na chvíli zapomněl na lavičce a nebyl na střídání nachystaný, za což si vysloužil posměšné poznámky prostějovského publika.
35'
Stáňa na druhé straně vybojoval aut z dobré pozice, k rychlé střele se odhodlal Slaměna, branku ale těsně netrefil.
34'
První slušná šance hostí se naskytla Dramemu, který si vytvořil pozici rychlýma nohama a Brédu se snažil překvapit střelou do protipohybu. Domácí gólman se ale stačil natáhnout a míč polapil.
34'
Domácí specialisty na rohy Jan Koudelka poslal načechraný míč na hlavu svého jmenovce Poláka, ten ale netrefil prostor mezi třemi tyčemi, jelikož mířil nad.
32'
Nejaktivnější hráč domácích Jan Šteigl tentokrát se střelou neváhal a na hranici velkého vápna se rychle otočil a pokusem po zemi prověřil Tvrdoně. Ten se hbitě do střely položil a připisuje si další úspěšný zásah.
32'
Valenta ledabyle odevzdal míč a vysloužil si za to nelichotivá slova od svého trenéra Křečka.
31'
Pašek si v klidu poradil proti napadajícímu Matějkovi, Stáňa pak proti Miskovičovi vybojoval alespoň aut.
31'
Pilíř v domácí obraně Daniel Bialek znovu odehrál vysoký míč hlavou mimo dosah nabíhajícího Matějky.
30'
Miskovič doslova zahodil o hlavu menšího Koudelku k zemi při jeho rychlému průniku a faulem zastavuje postup Hanáků.
29'
Rohového pokusu se zhostil Valenta, který ho poslal přesně na hlavu Pimpary. Míč se od něj ale znovu dostal jen k prostějovským obráncům.
28'
Ke střeleckému pokusu se dostal Bílek, jeho přízemní střelu znovu zneškodnila domácí obrana. Bréda zatím moc práce neměl.
28'
Tvrdoň nakopl balon přes celé hřiště na aktivního Drameho, tomu ale i s přispěním Lutonského utekl do autu. Hrát bude Ústí.
27'
Matějka ve středu hřiště zaváhal, jenže po několika odrazech se míč dostal přece jen do běhu na Drameho. Machynek v obraně domácích byl ve střehu a Drameho nepustil ani k zakončení.
26'
Hostující kouč Křeček nabádá své hráče ke kombinaci na krátko, která se Ústím zatím hrubě nevede.
25'
Koudelka i Šteigl neúnavně napadají a Arma má momentálně obrovské problémy s rozehrávkou. Na její útočné polovině se prakticky nehraje.
24'
Znovu v akci Jan Šteigl, který se tentokrát konečně dostal k zakončení. Jeho vysoká hlavička Tvrdoně pořádně protáhla, na první gól ale stále čekáme.
23'
Další roh Koudelky skončil jen v rukavicích Tvrdoně.
22'
Šteigl znovu předvedl kvalitní náběh a zužitkoval pas Slaměny, znovu byl ale zablokovaný tentokrát pozorným Pimparou.
20'
Rohy zatím nejsou devízou Moravanů, další pokus Koudelky tentokrát zleva skončil jen na prvním bránícím hráči, kterým byl Brak.
19'
Krásný pas Stáni skončil až v malém vápně přesně na noze Šteigla. Jenže než se domácí forvard s míčem otočil, už byl čistě ozdbrojen vracejícím se Brakem.
19'
Prostějov hraje v posledních minutách s velkým sebevědomím a soupeři nepůjčuje míč.
18'
Bialek dnes nadále prokazuje, že bude pro Hanáky přínosem zejména ve vzdušných soubojích. V jednom z takových teď předčil Drameho a získal pro svůj tým míč.
17'
Krásný technický pokus Jana Koudelky zakroutil domácí oblíbenec skvěle, jenže stejně kvalitním zákrokem se blýskl Tvrdoň v brance Ústí.
17'
Domácí naděje se ale ze střetu rychle oklepala a je připravena dál bojovat.
16'
Šteigl ve středu pole schytal tvrdý úder do hlavy a skácel se k zemi. Pašek okamžitě odehrál míč do zámezí a Koudelka společně s rozhodčí odběhli ke zraněnému hráči.
15'
První pokus Koudelky okamžitě zmařil Prošek, na druhý míč si ale ve vápně dobře naskočil Bialek. Jeho hlavičku i následný pokus Poláka zneutralizovala ústecká defenzíva.
14'
Stáňa se vytočil kolem Peterky a posléze vybojoval pro Prostějov druhý roh.
13'
Hra je hodně neurovnaná a každý druhý pas končí ztrátou a následným autem. Diváci na stadionu se momentálně fotbalem příliš nebaví.
13'
Lutonský sklepával autové vhazování do běhu na Staňu, tomu k zisku míče chyběl zhruba půlkrok a jeho spoluhráč se mu za nepřesný pas ihned omluvil.
12'
Lutonský prokázal své obrovské zrychlení a zachránil zdánlivě ztracený míč těsně před koncovou čárou. Koudelka ale následně ve středu hřiště nic nevymyslel a přišel o balon.
11'
Pašek hodně otálel s autovým vhazování, pak míč poslal jen na kopačky Miskoviče, který ho znovu dostal jen do zámezí.
10'
Machynek vyhrál běžecký souboj proti Dramemu a zakombinoval si s Brédou ve své brance.
9'
Potlesk si vysloužila akce Jana Poláka, která skončila slušným a přesným obloučkem na hlavu Bialka, který ale trefil jen boční síť.
8'
S ním si ale Koudelka neporadil dle představ, promarněná šance domácích.
8'
Centr Patrika Slaměny si hostující obrana pohlídala a odkopla míč na roh.
7'
Matějka skvěle ve středu hřiště uvolnil Drameho, ten se ale sám zamotal do vlastních kliček a ani nezakončil, i když se mu ještě na přihrávku nabízel volný Valenta.
6'
Oběma trenérům se zatím hra jejich svěřenců moc nelíbí a dávají to svými hlasitými pokyny všem na stadionu najevo.
5'
Prostějov to, vypadá to, bude sázet na dlouhé balóny za obranu, jenomže na poslední nákop z nohy Koudelky Šteigl na hrotu znovu nedosáhl. Míč v klidu polapil Tvrdoň v brance Ústí.
4'
Střela Drameho Brédu hodně vystrašila a navíc ji nedokázal zkrotit, po zmatcích v obraně zachránil situaci odkopem Polák.
4'
Po skrumáži se pomalý míč došoural až k Brédovi, který ho bez okolků zakopl do bezpečí.
3'
V rychlém sledu i autové vhazování na druhé straně, jenže Prošek poslal balón jen na kopačky bránícího Bialka.
3'
Pašek v rohu hřiště odkopl míč před dotírajícím Proškem do autu.
2'
Polák se snažil dlouhým nákopem uvolnit Šteigla, ten byl ale skvěle pokrytý Pimparou, který ho k míči nepustil.
2'
V útoku Hanáci nic nevymysleli a první výkop předvedl také brankář Tvrdoň.
1'
Polák v souboji osmiček ve středu hřiště podlehl Bílkovi, hostující hráč si ale počínal nedovoleně a hraje Prostějov.
1'
První míč se od kopaček hostů, dostal do autu a poprvé si kopnou domácí borci.
1'
Úvodního výkopu se zhostí hostující Michal Bílek.
Prostějov hraje tradičně v modrobílé variantě trikotů, protože Ústí má stejné klubové barvy, muselo dnes vytáhnout náhradní fosforovou sadu dresů.
Domácí příznivci vítají na hřišti své oblíbence, stejně jako zdraví svého dnešního soupeře z Ústí. Vše se pomalu schyluje k úvodnímu výkopu, což signalizuje hlavní rozhodčí Jana Adámková.
Severočeši nastoupí v podstatě v nejsilnější možné sestavě, za domácí se dnes nepředstaví harcovník Karel Kroupa, mimo soupisku jsou také Matěj Biolek, Martin Sus či David Píchal. Prostějov tak postrádá hned trojici útočníků, i proto dnes na hrotu naskočí Jan Šteigl, který se v přípravném období řádně rozstřílel. V útoku pravděpodobně bude zaskakovat i posila z prvoligové Opavy Bronislav Stáňa, jenž standardně naskakuje v záloze.
Do úvodního výkopu zbývá posledních 10 minut, v Prostějově je momentálně zataženo, na déšť to ale nevypadá. Tribuny jsou zatím zaplněny hodně skromně. Dnes se na Hané hraje i hokejové utkání Chance ligy taktéž proti Ústí nad Labem, v akci je rovněž místní basketbalový celek, který nastoupí v Olomouci proti lídrovi z Nymburku. Sportovní publikum je tedy dnes v Prostějově řádně roztříštěné.

1. SK Prostějov: Bréda – Stříž, Machynek, Bialek, Pašek – Koudelka, Slaměna, Polák (C), Lutonský – Stáňa, Šteigl.
Náhradníci: Mucha – Pernackyj, Schuster, Dittmer, Zapletal, Rolinc.

FK Ústí nad Labem: Tvrdoň – M. Bílek, Brak, Pimpara, Strada – M. Valenta, Drame, J. Peterka (C), Prošek (36. Písačka), Miskovič – L. Matějka.
Náhradníci: J. Plachý – Hudec, Bassey, Písačka, P. Škoda, Chodora, D. Richter.

Rozhodčí: Adámková – Horák, Matoušek.
Vzájemná bilance hovoří jasně ve prospěch hostujícího celku. Z posledních pěti případů uspělo Ústí hned čtyřikrát, ve dvou z těchto utkáních nasázelo Hanákům tři góly. Navíc Severočeši získali na podzim o bod více na hřištích soupeřů a i dle postavení v tabulce bude do utkání jako favorit nastupovat Arma. Prostějov však v lize doma nebodoval jen jednou, a to v 2. kole proti Vlašimi. Od té doby si připsal dvě výhry a čtyři remízy. Hanáky trápí domácí produktivita, na vlastním hřišti rozvlnili síť z osmi případů jen desetkrát.
FK Ústí nad Labem

Ústecký celek předvedl na podzim spoustu slušných výsledků, které střídavě proložil s méně povedenými zápasy, jež přišly zejména na konci první části ligy. Zisk 25 bodů nakonec Severočechům stačil na sedmou příčku s nadějným odstupem šesti bodů na příčky zajišťující boj o vyšší soutěž. V Ústí se nekladou malé cíle a pokud uspějí v následujících zápasech proti těžkým soupeřům z Prostějova, Brna a Pardubic, mohou nadále o postupu do baráže snít, pokud ne, podstatně se jim tato vidina vzdálí.

Ani kádru Army se nevyhnuly změny v kádru, mnohem více položek však registrovali fanoušci Ústí na straně odchodů. Ztrátou bude rozhodně odchod Tomáše Vlčka a Ondřeje Jakubova, kteří se vrátili z hostování do svých mateřských prvoligových klubů. Ústecký dres nebudou nadále oblékat ani Marek Krátký, Ondřej Kolařík a Martin Jirkovský, kteří se přesunuli na hostování do nižší soutěže. Naopak do krajského města na severu Čech se stěhují Bohumil Hudec a Vladimír Chodura, kteří se naopak z hostování vrátili.

Severočeši odehráli v zimě celkem 11 přípravných duelů, dokázali však uspět jen ve čtyřech z nich. Pyšnit se ale mohou triumfem nad lídrem fotbalového Česka – Slavií Praha. O výhře 1:0 rozhodl v Praze Michal Bílek. Z přípravného období vzešly také tři slušné přestřelky. Na Chomutov si Ústí vyšláplo a rozneslo ho 6:0, jenže doma nestačilo na Vyšehrad v poměru 2:5 a prohrálo po devítigólové podívané také v Jihlavě, když mu na výhru nestačily ani čtyři vstřelené branky. Zapojí se Arma na jaře do bojů o postup?
1. SK Prostějov

Prostějovský fotbalový celek přezimoval v tabulce druhé nejvyšší české soutěže na poměrně klidném desátém místě s náskokem osmi bodů na sestupové příčky. Ten se ale může během pár kol rychle smrsknout a pokud chtějí Hanáci prožít klidnou jarní část, zejména doma by měli sbírat body nejlépe po třech, což se jim letos zatím příliš nedařilo.

Pomoci k tomu má modro-bílým i trojice posil, zbrusu nový realizační tým a také nový kapitán. Nejzvučnějším jménem z trojlístku příchozích hráčů je středopolař Bronislav Stáňa, který přišel na Hanou na půlroční hostování s prvoligové Opavy. Kádr Eskáčka vyztužil také stoper Daniel Bialek z Frýdku Místku a univerzál Michal Stříž z Vítkovic. Naopak v Prostějově nepokračují Tomáš Janíček, Marek Střeštík a Jan Kotouč. Novým kapitánem byl namísto Karla Kroupy jmenován osmatřicetiletý bývalý reprezentant Jan Polák. A aby toho nebylo málo, obměnila se i celá lavička, na níž sídlí realizační tým. Odvolanou dvojici Machala-Onofrej nahradil na pozici hlavního kouče Pavel Šustr, jenž v říjnu opustil trenérské křeslo brněnské Zbrojovky. Jako asistenti budou u A-týmu působit i Tomáš Hunal a Matěj Vybíhal, který se posunul k áčku po letech u prostějovské mládeže.

V zimní přípravě se Prostějovští postavili celkem deseti soupeřům, pět z nich dokázali pokořit a třikrát remizovali. Za zmínku určitě stojí skalp regionálního rivala z nejvyšší soutěže Sigmy Olomouc v poměru 2:0. Hanáci si také s chutí zastříleli proti divizním Skašticím a také Frýdku-Místku. Celkové skóre 23:0 hovoří za vše, o osm z těchto branek se postaral Jan Šteigl. Podaří se Hanákům pod novým koučem vzestup tabulkou a setrvání v klidných vodách daleko od hrozby sestupu?
Vítejte v západním cípu Hané v Prostějově, kde na Stadionu Za místním nádraží vypukne jarní část FORTUNA: NÁRODNÍ LIGY. V rámci jejího 17. kola se utká domácí 1. SK Prostějov proti FK Ústí nad Labem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:30.