Fotbalová národní liga - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Sokolov : Hr. Králové - 20. července 2019   10:15

Sokolov
Jakub Dvořák I. – Mejdr, Hošek, O. Ševčík, Jakub Dvořák II. (C) – Machek, Kopřiva (68. Vávra) – Štípek, Glaser, Wermke (77. Fišer) – Šmehyl (83. A. Čihák).
Šiman – Šulc, Fišer, Vávra, Ruml, A. Čihák.
Pavel Rejžek – Petr Kotalík, Jiří Pečenka
Městský stadion, Sokolov
910 diváků
Hr. Králové
Vízek – M. Černý, Kvída, Zbrožek, Urma (C) – Kateřiňák (79. Ch. Frýdek), Jukl – Doležal, Djurdević (85. D. Procházka), Vlkanova (67. Šípek) – Prekop.
Ottmar – Soukeník, Šípek, Ch. Frýdek, Kopečný, Čech, D. Procházka.

Zápas končí spravedlivou remízou, oba týmy berou na úvod sezóny po bodu. Sledovali jsme v podstatě vyrovnaný fotbal s minimem šancí. To je ze západu Čech vše, hezký zbytek víkendu.
90+3'
90+2'
Závěrečný tlak votroků, domácí se zatím brání dobře.
90'
Nad rámec základní doby se budou hrát tři minuty.
90'
Nepříliš povedený centr odhlavičkoval Fišer.
89'
Zajímavá pozice se rodí pro hosty, kteří budou zahrávat trestný kop z rohu pokutového území na levé straně.
88'
Rychlý kontr Baníku šancí neskončil, Čihák posléze centroval jen za bránu hradeckého týmu.
87'
Frýdkův přetažený centr k zadní tyči usměrnil Procházka hlavou pouze do zámezí.
86'
Při nákopu do sokolovského vápna fauloval Prekop Hoška, takže ani hosté nebudou moci zahrozit.
85'
Střídání v týmu FC Hradec Králové: ze hřiště odchází Fahrudin Djurdević, přichází Daniel Procházka.
85'
Jenže místo rohu musel za záchrannou brzdu zatáhnout Machek a je z toho jasná žlutá.
84'
Mejdrův centr sražen do zámezí, domácí budou kopat roh.
83'
Střídání v týmu FK Baník Sokolov: ze hřiště odchází Šimon Šmehyl, přichází Adam Čihák.
83'
Agilní Štípek dělá potíže všem protihráčům, ti jej zastavují jen za cenu faulu.
82'
Dnešní utkání sleduje 910 diváků.
81'
Fišer uviděl žlutou za dohrání gólmana Vízka.
80'
V pomalejším tempu teď absentují jakékoliv kvalitní momenty, hraje se mezi šestnáctkami s častými fauly.
79'
Střídání v týmu FC Hradec Králové: ze hřiště odchází Jiří Kateřiňák, přichází Christian Frýdek.
79'
Vávra kroutil míč na vzdálenější tyč, kde však jeho spoluhráči chyběli.
77'
Střídání v týmu FK Baník Sokolov: ze hřiště odchází Roman Wermke, přichází Patrik Fišer.
77'
Šmehyl fauloval Kateřiňáka, takže se opět hraje na sokolovské polovině. Jenže hostům utekl míč do zámezí, a tak budou pokračovat baníkovci.
76'
Baníkovci se ubránili a po faulu nad Vávru mohou zaútočit nyní oni.
75'
Odražený míč si našel Wermke, jenže mu nevyšel krok a střílel vysoko nad.
74'
Wermke byl faulován, trestný kop Baníku od levé lajny.
73'
Jukl si narazil se spoluhráčem, ale z hranice pokutového území poté vystřelil po zemi jen doprostřed brány.
71'
Po střídáních je hra trochu rozhozená, navíc rozhodčí přerušuje utkání a posílá všechny hráče občerstvit.
68'
Střídání v týmu FK Baník Sokolov: ze hřiště odchází Jakub Kopřiva, přichází Stanislav Vávra.
67'
Střídání v týmu FC Hradec Králové: ze hřiště odchází Adam Vlkanova, přichází Jakub Šípek.
65'
Na střídačce Hradce Králové se chystá první střídání.
64'
Ukvapený pokus Kopřivy zamířil vysoko nad bránu hostů.
64'
Vlkanova nemilosrdně sestřelil u lajny Štípka a po zásluze dostává žlutou kartu.
62'
Glaser to zkusil přímo na bránu, byla z toho pěkná rána, která pravou šibenici minula. Vízek plachtil vzduchem, zasahovat nemusel.
61'
Další faul, tentokrát byl k zemi poslán Glaser a domácí budou zahrávat trestný kop z nějakých třiceti metrů.
60'
Glaser zkusil soupeře překvapil, poslal za obranu votroků lob na Ševčíka, což zaregistroval Vízek a pro míč si před domácím obráncem doběhl.
59'
Průnik hostů do šestnáctky domácích se nepovedl, hra se rychle přesunula na hradeckou polovinu, kde byl faulován Wermke.
57'
K míči se postavil opět Kateřiňák, jeho centr však spoluhráče nenašel.
57'
Další Hoškův faul vyústil ve standardku Hradce Králové z levé strany hřiště.
56'
Hráči se přetahují o střed hřiště, rozhodčí Rejžek je v permanenci kvůli častým faulům.
54'
Vlkanova utekl po pravé straně, Ševčíka pak neobešel, takže vrátil míč Doležalovi, jehož zatočená střela neměla šanci branku Baníku ohrozit.
52'
Z přímého kopu mířil Kateřiňák přes zeď zhruba metr vedle levé tyče. Dvořák byl na místě a míč kontroloval.
51'
Za ostrý šlapák na Vlkanovu vidí žlutou domácí Hošek.
50'
Ani další rohový kop Baníku se příliš nepovedl, míč směřující na přední tyč hosté bez problémů ubránili.
50'
Přetažený centr poslal před Hoškem do zámezí kapitán hostů Urma.
49'
Na druhé straně se v zajímavé pozici ocitl Šmehyl, nakonec rohový kop.
48'
Djurdević chtěl proti Mejdrovi vybojovat roh, jenže domácí bek se míče ani nedotkl.
47'
Kvídova dalekonosná dělovka nadělala Dvořákovi potíže, ten raději balón vyboxoval.
46'
Urmovu střelu pravačkou zastavil svým tělem Ševčík, Hradečtí ovšem zůstávají nadále v útoku.
46'
Hradečtí i sokolovští fotbalisté se vrací zpět na trávník, druhý poločas za pár minutek začne.
V první půli jsme po většinu času sledovali bojovný fotbal v podání obou mužstev. Výjimkou byl královehradecký Vlkanova, který dvakrát pořádně zaměstnal sokolovskou obranu, na druhé straně hezky střílel Kopřiva a v závěru poločasu měl gól na kopačce Ševčík, potažmo Hošek. Stav je tedy 0:0.
45+1'
45'
Dvořák kroutil míč do brány, kde jej tečoval Ševčík, ale jeden z protihráčů zastavil míč na brankové čáře! Z dorážky pálil Hošek nad. Baníkovci se marně dožadovali penalty, neboť viděli ruku hradeckého hráče.
45'
Další rohový kop pro domácí, kdy Glaserův centr prodloužil Kvída.
44'
Nebo ne? Šmehyl vybojoval na Vízkovi rohový kop.
44'
Blíží se konec poločasu a zdá se, že oba celky půjdou do šaten za bezbrankového stavu.
39'
Urma dostal na levé straně hodně prostoru, proto vyslal před bránu Baníku povedený centr, na který si naskočil Prekop, jenže hlavičkoval vysoko nad.
36'
Kateřiňák poslal do šestnáctky Baníku centr, který hlavou prodloužil do autu Ševčík. Hosté zůstávají u míče a snaží se zaútočit z levého křídla.
35'
Dva bochánky z kopačky Glasera mohly znamenat nebezpečí, ale nejprve Dvořák mířil špatně, poté ukradl gólovou hlavičku Ševčíkovi hostující gólman.
34'
Parádní klička v podání Wermkeho vyústila v rohový kop pro Baník.
32'
Útok Baníku byl zastaven čistým zákrokem na Mejdra, pokus o hradecký protiútok skončil nepřesným pasem na rozeběhnutého Prekopa.
31'
Vidíme spoustu soubojů uprostřed hřiště, hodně bojovné utkání v úvodní půlhodině.
28'
Na dlouhý aut Djurdeviće se nejvýše vyšrouboval Hošek a míč odvrátil. Podobná situace se opakovala o pár vteřin později.
26'
Wermke načechral balón zleva na hranici pokutového území, kde jej sice z první, ale špatně trefil Kopřiva. Snadná práce pro Vízka.
24'
Po krátkém ošetření je i Doležal zpět na hřišti. Baník se snaží protlačit přes pozornou obranu soupeře, který prozatím brání bezchybně.
23'
Šmehyl vybojoval balón pro Wermkeho, který ho pak posunul na střelu Kopřivovi a nováček v sestavě Baníku nakonec vypálil kousek nad břevno!
22'
Na hřišti se srazila dvojice Ševčík – Doležal, hůře to vypadá s hostujícím hráčem, který je za postranní čárou ošetřován.
21'
Kateřiňákův roh mířil na Zbrožka, který slabě hlavičkoval k Dvořákovi. Ten dlouhým odkopem poslal baníkovce do brejku, ale Štípek měl nakonec k míči dále než hradecký brankář.
20'
Vlkanova odcentroval zprava, balón poslal do bezpečí Ševčík. Po zásahu Mejdra budou rohový kop zahrávat poprvé i hosté.
18'
Kateřiňák rozehrál signálem, ovšem jeden z jeho spoluhráčů vybíhal z ofsajdové pozice, takže Hradečtí branku domácích neohrozí.
18'
18'
Po faulu Hoška standardka ve prospěch hostů od půlícího kruhu.
15'
Krkolomný útok Baníku opět po levé straně skončil po ose Ševčík – Dvořák II – Wermke v zámezí. Od branky rozehrává Vízek.
14'
Na Urmův centr z levé strany naskočil nejvýše Ševčík, který míč odhlavičkoval před Prekopem. Poté následoval průnik zprava, ale razantní odkop Glasera ukončil útočnou snahu Hradce.
11'
Baníkovci propadli ve středu hřiště, míče se chopil Vlkanova, který se vyhnul Glaserova skluzu, poté pláchl Hoškovi, ale slabou střelu gólman Baníku bez větších potíží lapil.
11'
Hra je z obou stran neurovnaná, oba celky se v úvodu utkání zatím hledají.
8'
Průnik Štípka po levém křídle končí míčem v autu, domácí pak rychle rozehráli, ale centr směřující do šestnáctky vyboxoval pozorný Vízek.
7'
Hradec zaútočil po levé straně, nákop Urmy uklidil hlavou do autu Hošek.
6'
Balón trestuhodně proletěl pokutovým územím, aniž by ho někdo z hráčů zasáhl. Poté fauloval Wermke, takže se hra trochu uklidní a rozehrávat bude Zbrožek.
5'
Domácí výběr dostane možnost prvního rohového kopu.
4'
Sokolovský brejk táhl Wermke, který jej zakončil střelou do protihráče. Baníkovci však zůstávají na polovině Hradce.
3'
Vlkanova vymyslel nebezpečný průnik z levé strany, dostal se až před Dvořáka, kterého překonal, ale balón vykopl jeden z obránců u brankové čáry!
2'
Úvodního výkopu se zhostili hráči z východu Čech, ale k brance Baníku se nedostali. Poté se do kombinace pustili domácí fotbalisté, jenže také nebyli úspěšní.
1'
Všichni aktéři jsou na trávníku, baníkovci ve žlutém, hradečtí fotbalisté v bílém.
Dobré dopoledne ze západočeského Sokolova, kde za pětadvacet minut začne duel 1. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY, ve kterém domácí Baník vyzve hostující votroky. Podmínky jsou zcela ideální, uvidíme, jaká se na sezónní premiéru sejde návštěva.

FK Baník Sokolov: Jakub Dvořák I. – Mejdr, Hošek, O. Ševčík, Jakub Dvořák II. (C) – Machek, Kopřiva – Štípek, Glaser, Wermke – Šmehyl.
Náhradníci: Šiman – Šulc, Fišer, Vávra, Ruml, A. Čihák.

FC Hradec Králové: Vízek – M. Černý, Kvída, Zbrožek, Urma (C) – Kateřiňák, Jukl – Doležal, Djurdević, Vlkanova – Prekop.
Náhradníci: Ottmar – Soukeník, Šípek, Ch. Frýdek, Kopečný, Čech, D. Procházka.

Rozhodčí: Pavel Rejžek – Petr Kotalík, Jiří Pečenka.
Informace o hostech
Mužstvo Zdenka Frťaly v létě neoslabilo, takže by se opět mělo zařadit mezi top celky druhé ligy. Z Varnsdorfu přišel stoper Zbrožek, ze Sparty mladý Christian Frýdek. Kostra týmu zůstala neměnná, všechny opory v klubu zůstaly. Hradečtí budou jistě spoléhat na gólmana Ottmara i technické ofenzivní hráče, jakým je bezesporu Adam Vlkanova, případně i Filip Zorvan.

V přípravě si Východočeši poradili s Trenčínem a béčkem Sparty Praha, v generálce vyhráli v třetiligovém Písku. Dále remizovali s Varnsdorfem a podlehli prvoligovým mužstvům Olomouce a Jablonce.
Informace o domácích
Na západě Čech nezůstal po nepovedené sezóně kámen na kameni. Sportovní kariéry ukončili gólman Belaň a záložník Kosak, další hráči odešli. Klub angažoval nového trenéra Františka Šturmu, který do kádru zabudoval hned deset nových fotbalistů. Ty nejzajímavější jména jsou tři – obránce Jan Hošek a útočník Marek Červenka, oba mají bohaté prvoligové zkušenosti, navíc v Baníku působili. Zajímavé bude také sledovat počínání talentovaného Ondřeje Štursy, sokolovského odchovance přicházejícího na hostování z Plzně.

V přípravě Sokolovští třikrát prohráli s prvoligovými týmy (Plzeň, Teplice, Mladá Boleslav), porazili regionální celek Kynšperka nad Ohří a v generálce třetiligové Domažlice.
Čekání je u konce, v sobotu v 10:15 začne sokolovským a královehradeckým fotbalistům nový ročník FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY. Oba celky v loňské sezóně zažily odlišnou cestu. FK Baník Sokolov bojoval až do předposledního kola o záchranu, což se mu podařilo, zatímco FC Hradec Králové se snažil o zajištění si barážových příček o možnost zahrát si o návrat do nejvyšší soutěže. To se votrokům nepovedlo, a tak budou chtít letos tento cíl uskutečnit. Podobně jsou na tom baníkovci, letos chtějí být v horní polovině tabulky.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:15.