Fotbalová národní liga - 3. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Ústí : Prostějov - 2. srpna 2019   18:00

Ústí
Ústí
58' Matějka  • 83' Miskovič  • 87' Krátký
3:1
(0:0)
Prostějov
Prostějov
78' Šteigl
Ústí
Tvrdoň – Strada, Pimpara, T. Vlček, Písačka – J. Peterka (C), M. Valenta (80. Bassey), D. Richter – Drame (72. Krátký), Matějka, Jirkovský (46. Miskovič). Trenéři: Aleš Křeček, Petr Vrabec, Juraj Šimurka.
Plachý – Brak, Krátký, M. Bílek, Bassey, Miskovič, Jakubov.
Cihlář – Mokrusch, Kubr; delegát: Kabyl; technický delegát: Kruliš
Městský stadion, Masarykova 780/228, Ústí nad Labem-Bukov
871 diváků
Prostějov
Bréda – Biolek, Schuster, Janíček, Zapletal (71. Korovikov) – Píchal (78. Šteigl), Střeštík, Pernackyj, Lutonský (64. Pašek) – Koudelka – Rolinc. Trenéři: Oldřich Machala, Ladislav Onofrej.
Mucha – Kotouč, Pašek, Šteigl, Kiška, Korovikov, Dittmer.

Druhé dějství předehrávky 3. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY ČR nabídlo po bezbrankové první půli v součtu čtyři branky. Skóre otevřel v 58. minutě Lukáš Matějka, vyrovnat se podařilo o dvacet minut později střídajícímu žolíkovi Janu Šteiglovi. Vedení vrátil Armě v 83. minutě Jiří Miskovič, pojistku přidal za čtyři minuty Marek Krátký.

Z Ústí nad Labem je to ode mě pro dnešek vše, těším se na počtenou opět někdy příště. Zdeněk Kamínek ml.
:

Pozápasové statistiky:

Branky:
58. Matějka, 83. Miskovič, 87. Krátký – 78. Šteigl.
ŽK: 75. J. Peterka – 47. Schuster, 52. Střeštík, 54. Pernackyj, 90. Biolek, 90+2. Šteigl.
Střely na branku: 4:4 (1:3).
Střely mimo branku: 6:5 (3:3).
Rohové kopy: 6:2 (4:2).
Ofsajdy: 0:1 (0:1).
Fauly: 6:23 (4:7).
90+3'
Konec zápasu po nastavení dvou minut a pěti sekund.
90+2'
Zápas se dohrává na útočné polovině Army.
90+2'
Střídající Jan Šteigl (PRO) po zákroku na Jana Peterku uviděl žlutou kartu.
90+1'
Jan Cihlář nastaví ve druhé půli dvě minuty.
90'
Fortune Akpan Bassey faulován na útočné polovině. Žlutou kartu obdržel Matěj Biolek (PRO).
89'
Arma se poučila, drží balón na vlastní polovině a nikam se nežene.
87'
Ústí nad Labem právě vstřelilo branku!
Přečíslení využívají domácí k navýšení vedení! Fortune Akpan Bassey s balónem na středu vyčkal a servíroval na pravou stranu MARKU KRÁTKÉMU. Posledně jmenovaný lobem k opačné tyči přelstil gólmana Prostějova.
86'
Stoper Jiří Pimpara se zmohl pouze na odkop míče k půlicí čáře.
83'
Arma zpět ve vedení! Další střídající hráč se zapisuje do listiny střelců! Za asistence Lukáše Matějky z pravé strany se ze středu prosazuje JIŘÍ MISKOVIČ, jenž nedal Miloslavu Brédovi šanci na nějakou reakci.
80'
Poslední střídání v tomto utkání. Aleš Křeček stahuje ze hřiště Matěje Valentu, na jehož místo přichází Fortune Akpan Bassey.
78'
Prostějov právě vstřelil branku!
Je vyrovnáno! Žolík Oldřicha Machaly JAN ŠTEIGL se odvděčuje nejlepším možným způsobem, když po standardní situaci po přihrávce Oleksandra Pernackyho prostřelil Mariána Tvrdoně.
78'
Poslední střídání Prostějova, Davida Píchala nahrazuje Jan Šteigl.
77'
Prostějov se snaží nakopávanými balóny o zvrat výsledku. Tomáš Vlček si počínal nedovoleně v souboji s Jakubem Rolincem.
75'
Kapitán Jan Peterka (UNL) za faul na útočné polovině potrestán žlutou kartou.
75'
Balón putoval zprava po ose Marek Krátký, Marek Strada, následnou přihrávku vystihla hostující defenziva.
Dnešní utkání sleduje 871 divák.
74'
Lukáš Matějka hlavičkoval vedle.
72'
Střídání hostů využil ještě k rychlostřídání Aleš Křeček. Za potlesku opouští trávník Youba Drame, opačným směrem putuje Marek Krátký.
71'
Podruhé zasáhne do sestavy Oldřich Machala. Michala Zapletala nahradí Viktor Korovikov.
68'
Jan Peterka po centru Jiřího Miskoviče z pravé strany nezakončil podle svých představ.
65'
Lukáš Matějka v další gólové šanci! Střední útočník Army mířil jen pár centimetrů vedle levé tyče. K bráně ještě dobíhal Youba Drame, jenž mohl tečí poslat balón do zcela odkryté brány.
64'
První změna v sestavě Prostějova. Milana Lutonského zaujme David Pašek.
62'
Velká příležitost Ústí nad Labem! Youba Drame z pravé strany zahlédl u značky pokutového kopu Lukáše Matějku, který při zakončení v souboji s Alešem Schusterem upadl. Podle Jana Cihláře se jednalo o souboj čistý a i přes menší diskuzi se penalta pískat nebude.
62'
Jakub Rolinc hlavičkoval z velkého vápna nad.
61'
Youba Drame se octl v přečíslení po přihrávce Lukáše Matějky, střela prvně zmiňovaného hájce hostující svatyně nezaměstnala.
58'
Arma jde do vedení! Daniel Richter prodloužil centr z levé strany na LUKÁŠE MATĚJKU, který nenápadnou tečí před Miloslavem Brédou změnil směr míče a otevírá skóre.
57'
Daniel Richter přestřelil z pětadvaceti metrů.
54'
Hosté faulují v úvodu druhého poločasu o sto šest. Po šestém faulu Prostějova v tomto dějství obdržel žlutou kartu také Oleksandr Pernackyj (PRO).
52'
Marek Střeštík (PRO) ošklivě fauloval Jana Peterku, střední záložník Prostějova inkasoval žlutou kartu.
50'
Arma se octla v přečíslení, Youba Drame nedosáhl na centr Jiřího Miskoviče.
48'
David Píchal odvrátil odražený míč po přímém volném kopu domácích na roh.
47'
Po faulu na Daniela Richtera uviděl Aleš Schuster (PRO) žlutou kartu.
46'
Lukáš Matějka odstartoval výkopem ze středového kruhu druhou půli.
46'
První střídání připravil o přestávce kouč Aleš Křeček. Martina Jirkovského nahradí Jiří Miskovič.
46'
V úvodní pětačtyřicetiminutovce branka nepadla, skórovat mohly oba celky. Od Ústí nad Labem ale domácí příznivci čekali pravděpodobně více.

Fauly: 4:7.

Druhý poločas začne přibližně v 18:59 hod.
45+1'
První poločas skončil po nastavení dvou sekund.
45+1'
Michal Zapletal zůstal ležet ve středovém kruhu, sudí Jan Cihlář dělá za prvním poločasem tlustou čáru.
45'
Lukáš Matějka po rohu Marka Strady hlavičkoval mimo tři tyče.
44'
Youba Drame vybojoval čtvrtý rohový kop pro Armu.
42'
Daniel Richter se snažil probojovat k bráně prostějovského gólmana z pravé strany, defenziva hostů je ale neoklamná.
40'
Domácí se dostali do mírného tlaku, hosté ale pozorně brání.
38'
Ofsajdové postavení Prostějova (na ofsajdy 0:1).
37'
Marek Strada si z trestného kopu vybral Matyáše Písačku, který hlavičkoval vedle.
36'
Domácí kombinují na vlastní polovině.
33'
V rámci fair-play vrátil Jakub Rolinc míč fotbalistům Army, kteří před zraněním Davida Píchala zakopli balón za postranní čáru.
33'
Po krátké pauze se bude znovu ve hře pokračovat.
32'
Rozhodčí Jan Cihlář nabídl hráčům pauzu na občerstvení vodou, přitom v Ústí nad Labem teplota panuje kolem třiadvaceti stupňů Celsia.
32'
Na půlicí čáře zůstal ležet David Píchal, domácí zakopli balón do autu.
31'
Oleksandr Pernackyj z dálky nemířil přesně.
30'
Youba Drame přihrál Danielu Richterovi, jehož střelecký pokus z hranice velkého vápna byl zblokován.
28'
Pas Jiřího Pimpary na Lukáše Matějku za obranu soupeře byl příliš dlouhý.
26'
Střelecká muška Marka Střeštíka nebyla přesná, kulatý nesmysl zamířil nad bránu.
25'
Martin Jirkovský upadl na útočné polovině s míčem, čehož využil k přečíslení David Píchal. Výsledkem je pouze druhý roh ve prospěch Prostějova.
23'
Z prvního rohu mohli hosté udeřit! Marek Střeštík adresoval míč na Jakuba Rolince, který z bezprostřední blízkosti trefil Mariána Tvrdoně.
23'
Prostějov se nyní usadil na útočné polovině, zatím z toho vznikl pouze vybojovaný rohový kop.
20'
Centr Matyáše Písačky si Miloslav Bréda pohlídal.
19'
Youba Drame z pravé strany minul vysněný cíl.
18'
Jan Koudelka přízemní jedovkou z dálky k pravé tyči protáhl Mariána Tvrdoně, který skokem musel vyrazit míč!
18'
Lukáši Matějkovi byl odpískán útočný faul.
17'
Matěj Biolek se zapojil do ofenzivy, ohrozit bránu domácích se ale pravému obránci Prostějova nepodařilo.
15'
Tutová šance Army! Daniel Richter z levé strany nalezl Marka Stradu, který se zjevil osamocený před hranicemi malého vápna. Druhý jmenovaný si vylámal zuby na skvělých reflexech Miloslava Brédy.
13'
Tomáš Vlček hrubou chybou při rozehrávce zatopil Mariánu Tvrdoňovi, který musel hasit akci rychlým výběhem a odkopem míče do autu.
12'
Marek Strada z trestného kopu přestřelil.
11'
Série faulů ze strany hostů pokračuje, Matěj Biolek si pomohl nedovoleným zákrokem v souboji s Martinem Jirkovským.
10'
Pro faul si došel na ofenzivní části hrací plochy také Youba Drame, třetí provinění hostů proti pravidlům.
9'
Centr Jana Peterky skončil v rukou prostějovského brankáře, Youba Drame byl od balónu příliš daleko.
8'
Martin Jirkovský při pronikání na útočné polovině faulován, následovat bude přímý volný kop ve prospěch Severočechů.
6'
Z tlaku vybojovali domácí pouze třetí roh, pro změnu první zprava.
5'
Marek Strada před zahráním rohového kopu zakopl a upadl, rozeběh k míči si zopakuje.
5'
Matyáš Písačka zkoušel střelecké štěstí z levé strany, Arma bude kopat druhou standardní situaci od rohového praporku.
4'
Lukáš Matějka hlavičkoval po rohu Marka Strady do náruče připraveného Miloslava Brédy.
3'
První rohový kop Ústí nad Labem obstará Marek Strada.
1'
Michal Zapletal upadl při souboji v pokutovém území a dožadoval se penalty, píšťalka Jana Cihláře zůstala němá.
Úvodní výkop Jana Koudelky se bude opakovat, protože Jakub Rolinc vyběhl za půlicí čáru dříve, než se prvně jmenovaný dotkl balónu.
1'
Zápas začne o minutu dříve.
Arma nastupuje v bílomodré barvě dresů, Prostějov se představí v dresech svítivě žlutých. Rozhodčí zvolili pro dnešní soudcování barvu černou.
Po necelých čtyřech kalendářních měsících zavítá na sever Čech v rámci 3. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY ČR tým 1. SK Prostějov.
Arma se po domácí remíze s Jihlavou a prohře na půdě Vyšehradu bude snažit o reputaci.
Svěřenci Oldřicha Machaly zahájili nový soutěžní ročník domácími zápasy a podle losu měli první dvě kola výhodu domácího prostředí. Na úvod nejprve přemohli nováčka z Vyšehradu 1:0, následně ale nestačili na Vlašim 0:1 (oba výsledky z pohledu Prostějova).
Domácí pro dnešní utkání nastoupí v ofenzivním rozestavení 4-3-3, hosté sází na rozestavení 4-4-1-1.

FK Ústí nad Labem: Tvrdoň – Strada, Pimpara, T. Vlček, Písačka – J. Peterka (C), M. Valenta, D. Richter – Drame, Matějka, Jirkovský. Trenéři: Aleš Křeček, Petr Vrabec, Juraj Šimurka.
Náhradníci: Plachý – Brak, Krátký, M. Bílek, Bassey, Miskovič, Jakubov.

1. SK Prostějov: Bréda – Biolek, Schuster, Janíček, Zapletal – Píchal, Střeštík, Pernackyj, Lutonský – Koudelka – Rolinc. Trenéři: Oldřich Machala, Ladislav Onofrej.
Náhradníci: Mucha – Kotouč, Pašek, Šteigl, Kiška, Korovikov, Dittmer.

Rozhodčí: Cihlář – Mokrusch, Kubr; delegát: Kabyl; technický delegát: Kruliš.
Celá jména sudích a delegátů:

Hlavní rozhodčí:
Jan Cihlář.
Asistenti: Tomáš Mokrusch, Jaroslav Kubr.

Delegát svazu: Jiří Kabyl.
Technický delegát: Ladislav Kruliš.
Úvodní kola v podání obou mužstev:

FK Ústí nad Labem – FC Vysočina Jihlava 0:0
FC Slavoj Vyšehrad – FK Ústí nad Labem 4:1 (1:0)

1. SK Prostějov – FC Slavoj Vyšehrad 1:0 (1:0)
1. SK Prostějov – FC Sellier & Bellot Vlašim 0:1 (0:0)

Sázkové kanceláře pro dnešní střetnutí favorizují mužstvo FK Ústí nad Labem.
Žluté karty:

FK Ústí nad Labem:
Jiří Pimpara, Marek Strada, Vojtěch Brak, Marián Tvrdoň – všichni 1 žlutá karta.

1. SK Prostějov:
Martin Sus, Jan Koudelka – oba 2 žluté karty.
Porovnání brankářů obou mužstev v soutěži:

Marián Tvrdoň – 1 čisté konto ze 2 zápasů; 4 inkasované branky; 1 žlutá karta.

Miloslav Bréda – 1 nula ze 2 zápasů; 1 inkasovaná branka; bez karet.

Technický delegát: Bohuněk.
ŽK: 28. Pančochář, 72. Polák, 79. Koudelka – 87. Miskovič.
Diváci: 985.

22. kolo FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY ČR, 12. 4. 2019
FK Ústí nad Labem – 1. SK Prostějov
2:1 (1:1)
Branky: 7. a 69. Brak – 40. Vošahlík.
ŽK: 36. J. Peterka – 5. Sus, 51. Janíček, 60. Polák.
Letošní bilance obou týmů v soutěži:

2 zápasy: 0 výher, 1 remíza, 1 prohra; skóre 1:4, 1 bod, 15. místo.

2 zápasy: 1 výhra, 0 remíz, 1 porážka; skóre 1:1, 3 body, 9. místo.
:

Příjemný páteční podvečer z krajské metropole Ústeckého kraje, kde zanedlouho budeme svědky utkání 3. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY ČR. Hráči FK Ústí nad Labem hostí tým 1. SK Prostějov.
Vítáme Vás u on-line přenosu z Ústí nad Labem, kterým Vás bude provázet Zdeněk Kamínek ml. Utkání začíná v 18:00 hod.

Stadion: Městský stadion, Masarykova 780/228, Ústí nad Labem-Bukov;
souřadnice: 50° 40′ 30,13" s. š., 14° 0′ 58,47" v. d.;
kapacita: 4 000 diváků;
rozměry: 105 x 68 m.