Fotbalová národní liga - 7. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Vítkovice : Pardubice - 30. srpna 2019   17:00

Vítkovice
Vítkovice
22' Zorvan
1:3
(1:3)
Pardubice
Pardubice
7' Solil   • 26' Jeřábek   • 28' T. Čelůstka
Vítkovice
Květon – Stříž (65. Buchvaldek), Mikula (C), V. Cverna, Surzyn – Holiš – Praus (46. Suchan), Zorvan, Matěj, Kania – M. Kovařík (74. Martišiak).
Simkanič – Buchvaldek, Matoušek, Martišiak, Suchan, Motyčka, Chvěja.
Alex Denev – Tomáš Batík, Jakub Mojžíš.
Městský stadion, Ostrava-Vítkovice
683 diváků
Pardubice
Letáček – Prosek, Toml, Šejvl, T. Čelůstka – Jeřábek (C) – Kohút (75. Miker), Solil, Hlavatý, Pfeifer (67. Zifčák) – P. Černý (86. Kepl).
Šmíd – Zukal, Kovář, Zifčák, Sokol, Miker, Kepl.

90+4'
90+3'
Buchvaldek dostal míč za obranu, ale tísněný vypálil daleko vedle.
90+1'
Buchvaldek dobře vybojovalzdánlivě ztracený míč a získal rohový kop Ale ani centr Kanii neznamenal ohrožení branky.
90'
Díky řadě ošetřování se budou nastavovat čtyři minuty.
90'
Nó, tak po odrazech od hlav míč končí kousek vedle. Blíž ve druhé půli Vítkovice brance nebyly.
89'
Dobrá příležitost, Kania bude rozehrávat standardku ze 30 metrů, ovšem z těžšího úhlu.
88'
No, druhý poločas diváky bohužel příliš nebaví...
86'
vynucené střídání, Černý nemůže pokračovat, a tak nastupuje Kepl.
85'
Ne, ne ne... takhle to nepůjde, přihrávky před vápnem a nákop na nikoho od Zorvana. Mezitím si ošetření vyžádal na zemi ležící Černý, jenž se střetl se Cvernou.
84'
Miker si počínal v soboji se Surzynem nedovoleně a i on dostává žlutý kartónek.
82'
Červenobílí získávají další nákop ze středu hřiště, po centru Šejvla se ale provinil i jeden z hostujicích hráčů a nakopávat budou opět modrobílí.
80'
Čelůstka zůstal ležet na hranici vápna, po krátkém ošetření je ovšem schopen pokračovat ve hře. Byť úplně bez bolesti to není.
80'
Ostravané jsou zlomení a zkrátka neví, jak by dobře hrajicí blok Pardubic překonaly. Hosté jdou za udržením prvního místa v tabulce.
79'
Mikula dokázal u rohového praporku odstavit Zifčáka od míče a vykopávat bude Květon.
77'
Ani z rohu Vítkovice neudeřily a naopak musí pospíchat rychle zpět.
75'
Další výměna na hřišti, namísto Kohúta dostane šanci Miker .
74'
Poslední střídání Vítkovic, odchází Kovařík, v útoku tak bude působit Martišiak.
74'
Pardubice jsou si velmi dobře vědomy svého vedení a trpělivě čekají na své příležitosti k útokům do otevřené obrany MFK.
71'
Povedený centr poslal do vápna Surzyn, ale Kania si jej musel zpracovat zády k brance a ke střele se následně nedostal.
70'
Výborný zákrok Cverny, který přerušil nadějnou šanci Pardubic. Následně zatáhl za záchranou brzdu Hlavatý a vidí žloutou kartu.
68'
Velké pochybení v podání Jana Suchana, přišel o míč, fauloval a následně jej odkopl pryč. Dostává žlutou kartu.
67'
Střídají také hosté, míč opouští Pfeifer, nastupuje Zifčík.
66'
A právě nový muž na trávníku mohl jít do šance po přiklepnutí Kovaříka, leč chyběla mu rychlost a přihrávce na něj přesnost.
65'
Vítkovice si nevytvářejí brankové příležitosti, na to trenér Balcárek reaguje střídáním, šanci dostává Buchvaldek, dohrál Stříž.
62'
Přetažený centr Čelůstky vrátil do vápna Kohút, Cverna míč uklízí daleko od vlastního vápna. Pardubice ale zůstávají u míče. Modrobílí se nedokážou osvobodit.
59'
Suchan to zkoušel z levé strany, obraný odkop předvedl Kohút.
58'
Po ztrátě ve středu pole se už hosté ve dvou řítili do protiútoku, ten ale výborně zastavil Mikula.
58'
Domácí tápou, dlouhá rozehrávka před vápnem po několika přihrávkách končí opět u Květona.
55'
Kania dostal míč do běhu, ale nakonec si jej zasekl a posunul na Suchana, ten nedokázal dobře odcentrovat.
53'
Standardka Hlavatého se kroutila pěkně, ale branku míjí o dva metry.
51'
Vítkovice to popět zkoušejí ze strany blíž tribuny, výsledkem je rána Matěje, které ale chybí nejen přesnost, ale také razance.
48'
Pěkná akce Vítkovic zprava, centr Suryzna před dotírajicím Kovaříkem jen tak tak vyboxoval Letáček.
47'
První příležitost hostí, standardka y kopačky Hlavatého a akrobatické zakončení Černého míří nad branku.
46'
Domácí trenér je velmi nespokojen a důsledkem je první střídání, hřiště opustil Matěj Praus, nastupuje Jan Suchan.
46'
45'
45'
Viděli jsme čtyři branky, takže v celku logicky Denev nastavuje jednu minutu. Míč mají od kontrolou Pardubičtí.
43'
Kohút pošel vším co mu stálo v cestě, ale následně zakončil dva metry mimo.
40'
Nepovedený odkop Holiše znamená roh šestý roh pro hosty, a byl to právě domácí záložník, který do vápna mířící centr odklidl do bezpečí.
39'
Standardka Čelůstky byla příliš vysoká a míč sbírá domácí brankář.
38'
Klidnější pasáž utkání, ve kterém jsme viděli již čtyři branky. Domácí se i nadále snaží, ovšem o míč je připravují laciné ztráty. Zorvanův aut teď nepochopil Praus a Letáček tak může v poklidu vykopávat.
35'
Do útoku se zapojil již i stoper Mikula, leč míč opět končí u hráčů hostí.
33'
Největší rozdíl je dnes ve středu hřiště, kde červenobílí jasně dominují. Dokážou podržet míč a dobře rozehrát. Oproti tomu Ostravané rychle o míč přicházejí.
32'
Konečně se domácí dokázali osvobodit, ale centr z prava se k nabíhajicímu Matějovi nedostal.
30'
Domácí obrana hoří, další dlouhý míč si už zpravovával Černý ale vytěžil pouze roh.
28'
Východočeši nechtějí dopustit další vyrovnání a nyní zamkli domácí. Výsledkem je ťukec mířící na TOMÁŠE ČELŮSTKU, který vletěl do vápna ranou na zadní překonává Květona.
26'
Nechytatelná penalta umístěná k tyči v podání kapitána JANA JEŘÁBKA, Pardubice opět ve vedení.
25'
Domácí kapitán David Mikula za svůj zákrok dostává žlutou kartu.
25'
Uvidíme penaltu, po centru z prava Mikula chtěl odehrát míč, ale přibral k tomu i Pavla Černého. Velká šance pro hosty.
23'
Pardubický gólman musí být pozorný, tentokrát musel spěchat před vápno odkopnout míč před Kovaříkem.
22'
FILIP ZORVAN potvrzuje, že střely z dálk jsou jeho doménou a svým dalším projektilem nádherně překonává Letáčka. Máme vyrovnáno.
18'
Ostravané jsou nyní více na míči a budou rozehrávat druhý roh, který si po centru na přední tyč následném obraném zákroku zopakují. I dalšímu centru Surzyna sel ale Pardubičtí ubránili.
17'
Kovařík se pěkně uvolnil na pravé straně, ale následný centr nenaše správného adresáta.
16'
Centr z pravé strany a Mikula se jen tak tak nedostal k hlavičce na malém vápně, to byla slibná šance domácích. Ti získali alespoň první roh, ale rozehrávka nakrátko byla velmi nepovedená.
14'
Ten už byl o poznání slibnější. po dvou odrazech se dostal ke střele z úhlu Solil a pořádně protáhl Květona, ten míč vyrazil nad břevno. Následný roh skončil ihned v zámezí.
13'
První roh rozehrály Pardubice na krátko, následný centr Černého byl sražen, a tak si hosté situaci zopakují.
11'
Surzyn si počínal blízko vlastního praporku za hranou pravidel a dostává první žlutou kartu zápasu.
11'
Pardubice opět útočí, po pěkné akci centroval do vápna Pfeifer, ale modrobílí odvrací.
7'
Laciná ztráta musí Vítkovice mrzet, TOMÁŠ SOLIL odybrojil domácí, potáhl si míč před vápno a i když mohl nahrávat na další dva spoluhráče, nijak se nerozpakoval a povedenou ranou překonal Květona.
6'
Domácí rozvíjejí útok, Matěj dokázal podržet míč, ale celá akce končí faulem na Prause uprostřed hřiště.
5'
Tohle už vypadalo zajímavěji, nákop našel rozběhnutého Pfeifera, ale ten jen střelou pozdravil vyběhnutivšího Pepu Květona
3'
Na nákop Surzyna Cverna nedosáhl a po sérii nepřesností se Pardubice dokázaly osvobodit.
2'
Nákop ze středu hřiště na Kohúta byl příliš nepřesný, do předu mohou Vítkovice, ale Zorvan byl faulován a uvidíme první standardku.
1'
Vítkovický útok ještě pořádně nezačal a červenobílí se zmocňují míče.
1'
A oba týmy již s menším zpožděním přicházejí na zelený pažit spoře zaplněného Městského stadionu. Domácí hrají klasicky v modrobílé pruhované kombinaci, hosté ve svých červenobílých dresech.
Úvodní utkání 7. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY bude řídit Alex Denev, na čarách mu budou pomáhat Tomáš Batík a Jakub Mojžíš.
Sestava MFK Vítkovice: Květon – Stříž, Mikula (C), V. Cverna, Surzyn – Holiš – Praus, Zorvan, Matěj, Kania – M. Kovařík.
Náhradníci: Simkanič – Buchvaldek, Matoušek, Martišiak, Suchan, Motyčka, Chvěja.
Sestava FK Pardubice: Letáček – Toml, Prosek, T. Čelůstka, Šejvl – Solil, Kohút, Hlavatý, Jeřábek, Pfeifer – P. Černý.
Náhradníci: Šmíd – Zukal, Kovář, Zifčák, Sokol, Miker, Kepl.
Ve vzájemných duelech většinou vítězí mužstvo, které hraje doma. Jedinou výjimku tvoří dva roky starý zápas, kdy na městském stadionu Pardubice vyhrály 1:0. Poslední vzájemné utkání se hrálo poměrně nedávno, na konci května doma Vítkovice při oslavách sta let zvítězily 1:0.
FK Pardubice jsou prozatím dozajista největším překvapením FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY. Východočeši ještě nepoznali přemožitele a zaslouženě tak vévodí celé soutěži. Svěřencům trenéra Krejčího hraje do karet los, ale hlavně fakt, že se podařilo nahradit odchody dvou nejlepších střelců – Petráně a Fouska. Body Pardubičtí ztratili jen remízami na půdě Brna a Prostějova. V Ostravě budou favoritem a rádi by si odvezli body všechny.
MFK Vítkovice zatím nenavázal na výborný loňský ročník a pryč jsou ty časy, kdy soupeři na Městský stadion do Ostravy jezdili s obavami. V šesti zápasech svěřenci Jiřího Balcárka zvítězili pouze jedinkrát, a to když na vlastním hřišti otočili nepříznivě se vyvíjející duel s Vyšehradem. Čtvrtý, a prozatím poslední bod, zajistila Vítkovicím remíza 2:2 s Prostějovem, i v tomto utkání hraném před 14 dny museli Ostravané dotahovat. Modrobílí by ovšem v pátek rádi navázali na dobrý výkon s Brnem a konečně se odrazili ode dna.
Vítáme vás u on-line přenosu z utkání sedmého kola F:NL mezi MFK Vítkovice a FK Pardubice. Utkání začíná v 17:00.