Fotbalová národní liga - 3. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Vítkovice : Vyšehrad - 2. srpna 2019   17:00

Vítkovice
Vítkovice
11' Matoušek  • 62' Pardubský(vl.)  • 66' Praus  • 90' Kania
4:2
(1:2)
Vyšehrad
Vyšehrad
7' Verner   • 37' Čvančara
Vítkovice
Květon – Stříž, V. Cverna, Mikula (C), Surzyn – Buchvaldek (46. Zorvan), Matěj (71. Kania), Praus (83. Motyčka), Holiš, Matoušek – M. Kovařík.
Simkanič – Kania, Chvěja, Motyčka, Zorvan, Klusák, Suchan.
Vyšehrad
Otáhal – Pardubský, Švejdík, Drozda, V. Mareš – Žežulka (76. Veselý), Verner, Drobílek (C), Vejvar (68. Rataj), Čvančara (73. Gebert) – Pouček.
Dočekal – Brejcha, Rataj, Laňka, Veselý, Freit, Gebert.

90+2'
90+1'
Z tribun se ozývá pískej konec a není divu, Vítkovice jsou blízko prvním bodům do tabulky.
90'
Vítkovice právě vstřelily branku!
Matoušek si potáhl míč k lajně a už se zálo že jeho prudký centr nikoho nenajde, ovšem LUKÁŠ KANIA v pádu na zadní tyči překonal Otáhala.
90'
Standardka z kopačky Vernera ale končí jen v rukavicích ostravského brankáře.
89'
Žlutou kartu dostává Martin Motyčka (MFK Vítkovice).
89'
Stoper Cverna si dovolil kličku před vápnem a vypálil, Otáhal musel na zem.
88'
Třicet metrů od branky dostal nakopnuto Martin Motyčka, Vítkovice budou rozehrávat standardku.
86'
Marián Kovařík (MFK Vítkovice) byl tvrdě odzbrojen a neodpustil si komentář za který dostává žlutou kartu.
85'
Hráči Vyšehradu drží míč, ale kombinují jen po vápno. Další pokus z dálky z kopačky Vernera končí daleko mimo tři tyče.
83'
Střídání v týmu MFK Vítkovice: Za potlesku tribuny ze hřiště odchází střelec prozatím vítězné branky Matěj Praus, defenzívu vystuží Martin Motyčka.
82'
Slavoj tlačí, nákop Vernera na poslední chvíli odkopává Stříž. Následně se k míči ve vápně dostává Veselý, vynikajicí blok ovšem předvádí Cverna.
81'
Ve vápně se po vzájemném držení ocitl Veselý, píšťalka Hanouska však zůstává němá.
80'
Verner a Kovařík se po vzájemném souboji ocitli na zemi. Nejprve byla situace posouzena jako pro Vítkovice, ale nakonec se bude k nevoli fanoušků kopat proti brance domácích.
79'
Za dojetí Prause žlutou kartu dostává Vojtěch Gebert (FC Slavoj Vyšehrad).
77'
Vyšehrad se snaží, ale poté co dostane míč do vápna o něj rychle přichází, tentokrát nebezpečí zažehnal Cverna.
76'
Poslední střídání v týmu FC Slavoj Vyšehrad: ze hřiště odchází Ondřej Žežulka, přichází Lukáš Veselý.
75'
Hosté teď hodně zatopili obraně Vítkovic, ale i když míč létal vápnem, nakonec zakončoval až Verner ranou mimo tři tyče.
73'
Střídání v týmu FC Slavoj Vyšehrad: ze hřiště odchází Tomáš Čvančara, přichází Vojtěch Gebert.
73'
Povedenou standardkou se prezentoval Kania, Matoušek v akrobatické pozici míří nad.
71'
Střídání v týmu MFK Vítkovice: ze hřiště odchází Jan Matěj, přichází Lukáš Kania.
71'
Rohový kop rozehrál Verner na hlavu Mareše a míč končí jen těsně vedle.
69'
Stačilo pět minut a vše je jinak! Vítkovice si berou vedení a na tahu je Slavoj.
68'
Střídání v týmu FC Slavoj Vyšehrad: ze hřiště odchází Jan Vejvar, přichází Michal Rataj.
66'
Vítkovice jdou poprvé do vedení!
Míč se ve vápně dostal k MATĚJI PRAUSOVI a ten míří přesně k tyči.
65'
Tak tohle se musí líbit. Nejprve centroval aktivní Pouček, hra se přenesla na druhou stranu, kde centroval pro změnu Stříž a jen to zašumělo.
65'
Obránce MFK si ovšem počínal stejně jako před 15 minutami a míč končí daleko mimo.
64'
Vítkovicím bod nestačí a chtějí víc, roh Surzyna k tomu ale nevedl. Po faulu ovšem bude standardku z rohu vápna rozehrávat Stříž.
62'
To je premiéra jako hrom! V rohu vápna se míč ocitl pod Kovaříkem, když v tom přiběhl Jakub Matoušek, potáhl jej směrem k brance, našel FILIPA ZORVANA a ten obloučkem srovnal stav. Nakonec ovšem branka byla určena jako vlastní VÁCLAVA PARDUBSKÉHO.
61'
Pouček opět v kaci, ale jeho prudký nákop napříč vápnem nikoho z hráčů Slavoje nenašel.
59'
Žlutou kartu dostává za faul na půlce Jakub Matoušek (MFK Vítkovice).
58'
Drobílek nádherným pasem přes celou šířku našel Poučka, jeho centr však sbírá zev zduchu Květon.
55'
Po rohu se míč dostal zpět na polovinu Vítkovic, odkud jej nedokázal vrátit zpět do ohně Praus a naopak nahrál Pražanům do slibného brejku. Ten ale Vyšehradští zazdili, řítili se ve třech na branku Vítkovic, zakončili a míč sice překonal brankáře Květona, leč zblokoval jej tělem Mikula.
54'
Souhra Kovaříka se Zorvanem končí obrany hostí odkopem.
54'
..nákop však končí v zemi nikoho.
53'
Vítkovice zůstávají v tlaku. Po ruce jednoho z hostů při zpracování mají k dispozici slibnou standardní sitauci. U míče je Stříž.
52'
Po něm Matoušek vybídl autem ke skórování Matěje, Otáhal ovšem byl u své levé tyče včas a míč vyrazil.
51'
Zelení ovšem zůstávají na polovině soupeře a budou kopat další roh. Míč odkopává do bezpečí Surzyn
50'
Po autu se míče před vápnem zmocnil Verner, jeho střela ovšem neměla gólové parametry a končí v zámezí.
49'
Po dlouhém nákopu v souboji skončil ve vápně na zemi Kovařík, kontakt tam byl, ale Hanousek ukazuje, že se bude hrát dále.
47'
Z pravé strany neprotlačil do vápna balón Drobílek, Vyšehrad bude kopat roh.
46'
Očekávané střídání se stalo skutečností, Lukáše Buchvaldka nahrazuje exhradecký Filip Zorvan.
46'
První poločas skončil. Viděli jsme neuvěřitelný gól z rohu a vyrovnaný zápas, ve kterém sice mají opticky malinko navrch domácí, ovšem hosté jsou zatím efektivnější a v Ostravě vedou 2:1.

V kabině Ostravanů se dá očekávat velká bouře a možná dojde i k nějaké té změně. Na lavičce se dnes poprvé objevil také Filip Zorvan, který nedávno skončil v Hradci Králové.
45+1'
Buchvaldek se probíjel hrází zelených těl a vybojoval standardku. Surzynův centr namířil Kovařík nad branku Pražanů.
44'
Natavuje se jedna minuta, tu mají hosté v plánu strávit před brankou Vítkovic.
42'
O střelu z dálky se pokusil také domácí Holiš, balón ale končí vysoko nad.
42'
Před vápnem se odhodlal ke střele Jakub Matoušek a jeho projektil proletěl těsně vedle pravé tyče Otáhalovy branky.
40'
VÁCLAV PPARDRUBSKÝ fauloval před střídačkami Buchvaldka a dostává první žlutou kartu utkání.
39'
Mužstvo Jiřího balcárka se snaží o odpověď ovšem ani z šestého rohu se neurodilo.
37'
Tak to je pro domácí hodně studená sprcha. Za obranu se dostal TOMÁŠ ČVANČARA a nedůrazným, leč nesmírně efektivním, zakončením poslal míč o tyč do branky.
36'
Matoušek opět předvedl svůj um a kličkou se dostal až k brankové čáře, odkud centroval před branku. I přes velkou snahu však kulatý nesmysl nedokázal tečovat Kovařík ani nikdo další v modrobílém.
35'
Rychlý aut a náběh kapitána Drobílka na pravé straně, centr sbírá Květon.
33'
Výborně se do zakončení tlačil Čvančara, jeden z obranců si neporozuměl s Květonem a raději odkopává do bezpečí. Následný roh mnoho vzrušení nepřinesl.
31'
Standardka Holiše končí na prvním hráči, zblkovaná je i následný pokus o střelu v podání Holiše.
30'
Vítkovicím se nedaří dostat za půlku, uvidíme co teď, poté co Květon zkrotil dlouhý nákop.
29'
Míč zblokoval Surzyn a následná rána Vejvara by ohrozila spíše rugbyovou branku.
28'
Praus zblokoval nákop z pravé strany a uvidíme další roh, tentokrát z kopačky jednoho z hostí.
26'
Na zemi se ocitl aktivní Verner a rozhodčí přerušil hru. Hráči využili krátkou pauzu k občerstvení.
25'
Jen to zahučelo! Po odrazu měl na hranici malého vápna gól na hlavě Cverna, míč ovšem končí nad břevnem.
23'
Vítkovičtí kombinují na pravé straně a vybojovali čvrtý roh, který se po obranému bloku bude opakovat, tentokráte z druhé strany.
21'
Stříž se dostal k centru z levé strany, a míč si ve vápně našel Kovaříka, ten sice mířil k tyči, ovšem zakončení chyběla potřebná razance. Přesto se z tribuny ozývá potlesk.
19'
Standardka zelených sice byla zblkována, leč Verner bojoval do posledního okamžiku a donutil domácí k chybě. Míč se však nakonec vrací do obrané linie Pražanů.
16'
Už už za míčem pospíchal Pouček, ale je pískán ofsajd.
14'
Pražané jsou opaření a modrobílí mají v těchto mminutách navrh. Pohledně narážečkou zakombinovali Stříž a Matěj, znásledné akončení ovšem bylo zblokováno.
13'
Jakub Matoušek je při chuti, Otáhala protáhl další střelou.
11'
Po následném autu a poedené narážečce se šikovnou tečí uvnitř malého vápna prosazuje Jakub Matoušek
8'
Pěkná souhra Prause a Surzyna, ale výsledkem je pouze roh, který odvrací Pouček
7'
Tak to je neskutečné! Miroslav Verner rozehrál roh tak šikovně, že míč skončil přímo v brance. Hosté mohou slavit.
6'
I ten se nakonec opakoval po zásahu Surzyna.
5'
Nákop Vernera proletěl celým pokutovým územím, hráči Vyšehradu ale zůstávají na útočné polovině a Mareš vybojoval další roh.
4'
Po tečovaném nákopu již nedokázal Pepa Květon chytnout míč před čarou, roh budou kopat také v zeleném hrajicí hosté z Prahy
3'
Od rohového praporku ovšem míč směřoval jen do rukavic brankáře hostí.
2'
Rychlá akce Vítkovic. Holiš táhl brejk a přihrál na Matouška, ten pořádně protáhl Otáhala v brance Vyšehradu. Bude se kopat roh.
1'

MFK Vítkovice: Květon – V. Cverna, Stříž, Praus, Matoušek – Surzyn, Matěj, Buchvaldek, M. Kovařík – Mikula, Holiš.
Náhradníci: Simkanič – Kania, Chvěja, Motyčka, Zorvan, Klusák, Suchan.

FC Slavoj Vyšehrad: Otáhal – Drozda, V. Mareš, Žežulka, Drobílek – Vejvar, Pouček, Pardubský, Verner – Čvančara, Švejdík.
Náhradníci: Dočekal – Brejcha, Rataj, Laňka, Kozel, Veselý, Freit..
V Ostravě se již schyluje k začátku zápasu, rozdčími dnes jsou Karel Hanousek a na čarách Radim Dresler a Jan Váňa.
FC Slavoj Vyšehrad je po triumfu v ČFL nováčkem a narozdíl od domácích může být se vstupem do F:NL spokojen. V Prostějově sice Pražané těsně podlehli, ovšem minulý týden porazili Ústí 4:1, když dvě branky dali v nastaveném čase.
Vítkovickým se vstup do podzimní části F:NL příliš nevyvedl, v úvodním utkání podlehli Chrudimi 0:1, v Jihlavě sice dlouho drželi bezbrankový stav, ale nakonec se po třech brankách radovala Vysočina.

Mužstvo trenéra Balcárka je tak posledním, které ještě nebodovalo. Navíc ještě ani nedokázalo vstřelit branku. Velkým problémem MFK je hlavně souhra, neboť kádr prošel řadou změn a je otázkou, jak rychle se dokáže sehrát.
Vítáme vás u on-line přenosu z Městského stadionu v Ostravě, kde se dnes domácí Vítkovice poperou o první body. Nečeká je ovšem nic jednoduchého, neboť nováček z Vyšehradu umí pořídně kousat. Utkání 3. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY začíná v 17:00. U online přenosu vás vítá Martin Hruzík.