Fotbalová národní liga - 12. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Vlašim : Hr. Králové - 20. října 2019   15:30

Vlašim
Vlašim
0:2
(0:0)
Hr. Králové
Hr. Králové
53' Čech   • 78' Firbacher
Vlašim
Řehák – Mil. Kadlec, Broukal, P. Breda, P. Pilík – Janda, P. Plachý (68. Jandera), Svoboda (83. Blecha), Januška – Průcha (75. Fotr), A. Jakubov.
Bačkovský – Jandera, Sváta, Blecha, Šabanov, J. Štochl, Fotr.
Klíma – Novák, Poživil
Stadion v Kollárově ulici, Vlašim
Hr. Králové
Ottmar – Urma, Kvída, Leibl, Zbrožek – Soukeník, Vlkanova, Čech, D. Procházka (72. Doležal) – Jukl (84. Kopečný), Šípek (61. Firbacher).
Vízek – Kopečný, Doležal, Firbacher, M. Černý.

90+4'
90+2'
Vlkanovu na druhé straně odzbrojil Řehák.
90+1'
Kadlecova rána jde hodně nad branku.
Domácí jsou na polovině soupeře a snaží se alespoň o čestný úspěch....
89'
Žlutou kartu dostává Miloš Kopečný (FC Hradec Králové).
88'
Žlutou kartu dostává Michal Leibl (FC Hradec Králové).
85'
Hradec vybojoval výhodnou pozici pro rozehrání přímého kopu u vápna domácích. Zdá se, že o vítězi dnešního střetnutí je rozhodnuto.
84'
Střídání v týmu FC Hradec Králové: ze hřiště odchází Robert Jukl, přichází Miloš Kopečný.
83'
Střídání v týmu FC Sellier & Bellot Vlašim: ze hřiště odchází Václav Svoboda, přichází Filip Blecha.
82'
Žlutou kartu dostává Jiří Januška (FC Sellier & Bellot Vlašim).
81'
Vlašim vrhla veškeré síly do útoku a byly z toho dva rychle brejky Votroků, které zaváněly nebezpečím.
78'
Hradec Králové právě vstřelil branku!
Rohový kop hostům nevyšel ale následná akce už se povedla. Před brankou se ocitl osamocený FILIP FIRBACHER a po krasné přihrávce měl jednoduchou práci uklidit míč do odkryté branky.
77'
Rohový kop pro hosty. Domácím se nedaří dostat soupeře pod tlak a hrstka fanoušků Hradce je zatím nad míru spokojena.
75'
Střídání v týmu FC Sellier & Bellot Vlašim: ze hřiště odchází Petr Průcha, přichází Oskar Fotr.
74'
Centr z dílny hostů jen prosvištěl pokutovým územím Vlašimi.
72'
Střídání v týmu FC Hradec Králové: ze hřiště odchází Daniel Procházka, přichází David Doležal.
70'
Rychlý brejk do otevřené obrany, ale míč končí v rukavicích Řeháka.
70'
Dnešní utkání sleduje 525 diváků.
69'
Rohový kop hosté dokázali pokrýt, ale domácí jsou stále u míče....
68'
Střídání v týmu FC Sellier & Bellot Vlašim: ze hřiště odchází Petr Plachý, přichází Rostislav Jandera.
67'
Jakubov vypálil! Střela byla tečována obráncem na rohový kop!
65'
Svoboda jen těsně nyní nedosáhl na centr z levé strany!
64'
Rozehrávka se Hradci moc nevydařila a domácí mohou být v klidu.
64'
Kadlec fauluje a hosté budou rozehrávat přímý kop daleko od své brány, což je v současné chvíli pro hosty dobrá zpráva.
62'
Rohový kop se podařilo domácím ubránit.
61'
Střídání v týmu FC Hradec Králové: ze hřiště odchází Jakub Šípek, přichází Filip Firbacher.
61'
Centr končí opět v rukavicích Ottmara. Hostující brankář založil protiútok svého celku na jehož konci byla střela Vlkanovy, kterou Řehák vyrazil na roh.
60'
Nyní si domácí vybojovali rohový kop....
59'
Opět domácí. Tentokrát byla střela Kadlece zablokována a následná dorážka Průchy tečována mimo branku.
57'
Vlašim se postupně oklepává a nyní zahrozil Průcha svou střelou, ale ta mířila vysoko nad branku!
55'
Domácím vzala inkasovaná branka vítr z plachet a je na nich vidět určitá nervozita. Naopak Hradec se snaží hru kontrolovat.
53'
Signál vyšel hostům na výbornou! Na konci secvičené akce byla hlavička FRANTIŠKA ČECHA.
53'
Rohový kop vybojovali hosté....
52'
Hra je nyní kouskována častým přerušováním. Nyní například kvůli faulu na Šípka.
50'
Kadlec pokračuje ve hře a nyní sám fauloval.
48'
Domácí mají o hráče méně. U střídaček je ošetřován Kadlec.
46'
Šípkova tvrdá rána k tyči pořádně protáhla Řeháka v domácí brance. Celé akci předcházela nepřesná rozehrávka domácích.
46'
45'
44'
Na druhé straně končí míč v náručí Ottmara.
44'
Domácí o míč přišli a nakonec hradečtí dokázali zahrozit. Ovšem hlavička ze záklonu poslal hostující hráč nad branku.
42'
Vlašim je na polovině soupeře. Uvidíme, co vymyslí domácí tým....
40'
Žlutou kartu dostává Adam Vlkanova (FC Hradec Králové).
40'
Krásný centr z přímého kopu poslal Januška na zadní tyč, kde skluzem zasáhl míč Svoboda! Skóre se však nemění – míč zamířil vedle.
38'
Centr od rohového praporku míří přímo do rukavic Ottmara.
37'
Vlašim ubránila přímý kop a Plachý hned na druhé straně vybojoval roh.
35'
Žlutou kartu dostává David Broukal (FC Sellier & Bellot Vlašim).
34'
Roh Hradec Králové ubránil a Ottmar vykopává od své branky.
34'
Velký závar před hostující brankou končí "jen" rohovým kopem pro domácí.
32'
Žlutou kartu dostává Jakub Šípek (FC Hradec Králové).
30'
Je za námi úvodní půlhodina zápasu a zatím můžeme říci, že vidíme celkem vyrovnané utkání s občasným nebezpečím na obou stranách.
28'
Po faulu na Průchu je tu důrazná domluva rozhodčího k hostujícímu Procházkovi.
27'
Janda na hranici ofsajdu postupoval k brance v těsné součinnosti s obráncem a dokázal mu vyklouznout, ale z velkého úhlu potřeboval větší podporu spoluhráčů, které se mu nedostalo.
25'
Po faulu Vlašimi bude z poloviny hřiště rozehrávat Zbrožek.
23'
Domácí se nyní snažili bránit Votrokům v jejich útočném snažení, ale nepodařilo se jim to úplně. Ovšem přetažený centr na zadní tyči nikdo v černo bílém dresu nedokázal posunout na branku.
21'
Plachý nyní nedostal dostatek prostoru k zakončení.
19'
Tak tohle vonělo gólově! Kadlec si obhodil obránce dokázal odcentrovat na dobře postaveného Janušku, jehož rána šla těsně nad branku!
18'
Na druhé straně o něco lépe zakončoval Vlkanova. Jeho střela měla ideální výšku, ale mířila mimo.
17'
Vlašimští se dostali do vápna odkud míč putoval na nabíhajícího Průchu, který však poslal míč nad branku.
15'
Vlašim před Vlkanovou zahustila střed hřiště před vápnem a znemožnila tak přímé zakončení hostujícímu hráči.
14'
Pro vysoký centr si došel Řehák.
13'
Nepřesnost i v rozehrávce Vlašimi. Na útočnou polovinu se tak stěhují hosté.
11'
Domácí Svoboda opět zakládal protiútok, ale tentokrát si ukopl míč. Hosté tohoto zaváhání nedokázali využít a míč rovněž ztratili.
9'
Svoboda dostal míč a založil rychlý kontr Vlašimi. Akce vypadala nadějně. Jakubov nabíhal volný, ale nedostal ideální přihrávku.
7'
K odraženému míči se dostal Soukeník, ale neuspěl se svým pokusem vrátit míč do ohně. Vykopávat bude Řehák.
6'
Rohový kop vybojovali hosté.
4'
Po rychlém brejku Votroků zakročil dobrým obraným zákrokem Broukal. Domácí hráč by následně i faulován.
3'
A bylo nebezpečno i před hradeckou brankou. Domácí dostali míč na hranici vápna, kde se snažil Jakubov najít Jandu, který však nakonec nedokázal v tísni obránce vystřelit.
2'
Pilík odebral hostům míč a vzápětí byl faulovaný. Z poloviny hřišti rozehrává Vlašim.
1'
Hned první centr do vápna Vlašimi zaváněl nebezpečím, ale hostující hráč z první míč posunul vysoko nad branku.
1'
Oba celky nastupují na hrací plochu a utkání za malý okamžik začne.

FC Sellier & Bellot Vlašim: Řehák – Mil. Kadlec, Broukal, P. Breda, P. Pilík – Janda, P. Plachý, Svoboda, Januška – Průcha, A. Jakubov.
Náhradníci: Bačkovský – Jandera, Sváta, Blecha, Šabanov, J. Štochl, Fotr.

FC Hradec Králové: Ottmar – Urma, Kvída, Leibl, Zbrožek – Soukeník, Vlkanova, Čech, D. Procházka – Jukl, Šípek.
Náhradníci: Vízek – Kopečný, Doležal, Firbacher, M. Černý.

Rozhodčí: Klíma – Novák, Poživil.
Poslední vzájemný zápas:

Poslední vzájemný zápas odehrály oba celky proti sobě na jaře letošního roku. Zápas vysílala přímým přenosem Česká televize a utkání skončilo bezbrankovou remízou.

Vlašim – Hradec Králové 0:0

ŽK: Piško, Novotný, Mizerák – Martinec, Firbacher. Diváci: 496. Rozhodčí: Rejžek – Vodrážka, Pfeifer.

Sestavy: Vlašim: Řehák – Pavlík, Piško, Shabanov, Mizerák – Giliazutdinov (46. Fotr), Blecha (76. Fortelný), Skopec, Badocha – Dao, Novotný (66. Plachý).
Hr. Králové: Ottmar – Urma, Kvída, Leibl (46. M. Plašil), Jukl – Martinec, Durdević, Vlkanova, Šípek (46. Zorvan) – Firbacher (76. W. Da Silva), M. Černý.
Vzájemná bilance:
Za posledních pět sezón na sebe týmy Vlašimi a Hradce Králové narazily celkem šestkrát. Výsledkem vzájemných zápasů jsou dvě remízy a ve zbývajících případech čtyři vítězství Votroků.
Votroci, jak si také nechávají hráči z Hradce Králové přezdívat, v posledním kole dokázal svou sílu a porazil do té doby neporažené Pardubice. Tím se dostal na čtvrté místo na dohled příkám zaručujícím přímý boj o nejvyšší soutěž.
Tým Vlašimi se po dvou předchozích porážkách ocitl na předposledním místě tabulky a ve vyrovnané soutěži je pouhé čtyři body od deváté příčky. V domácím prostředí by svěřenci trenéra Šmejkala rádi rozšířili svůj bodový účet a posunuli se tabulkou vzhůru, ale pro 12. kolo jim los určil těžkého soupeře. Tím je FC Hradec Králové, tedy tým hrající v elitní pětce a šilhající po postupových příčkách.

Ovšem jména soupeře a jeho postavení v tabulce se vlašimští nebojí. ,,Čeká nás kvalitní soupeř, který to dokazuje svým postavením v tabulce. Ostatně Hradec Králové dlouhodobě patří mezi adepty na postup. Na druhou stranu věřím, že čím kvalitnější soupeř nás čeká, tím lepší bude i náš výkon a rádi bychom samozřejmě získali body, které potřebujeme,” říká před utkáním trenér Vlašimi Daniel Šmejkal.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.