Fotbalová národní liga - 9. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Jihlava : Varnsdorf - 16. září 2022   18:00

Jihlava
Jihlava
45' Gabriel
1:2
(1:1)
Varnsdorf
Varnsdorf
38' Dordić   • 50' Dordić
Jihlava
Jágrik – Křišťál (46. Ogiomade), Vedral, Gabriel, T. Svoboda – Lacko (C), Tureček (79. Shudeiwa) – Křivánek (62. Tall), Selnar, Peřina – Araujo-Wilson (79. L. Fila).
Soukup – Christodoulou, Vítek.
Zaoral – Ratajová, Cichra
Stadion v Jiráskově ulici, Jihlava
502 diváků
Varnsdorf
Vaňák – Richter, Kubista, Kouřil, Radosta – Bláha (C), Kříž (85. Rudnytskyy) – Samko (64. Tanko), Ondráček (73. Michal), Dordić – Schön (73. Ludvíček).
Šerák – Pajkrt, Vachoušek.

FK Varnsdorf má po výhře na svém kontě 16 bodů a je prozatím druhý. FC Vysočina Jihlava zůstavá na třinácti bodech a čeká jí propad tabulkou.V příštím kole míří Jihlava na hřiště Dukly Praha. Varnsdorf doma přivítá Vlašim.
9. kolo FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY je v Jihlavě minulostí. Hosté se dostali do vedení ve 38. minutě, když pokutový kop proměnil Bojan Dordić. V poslední minutě prvního poločasu srovnal stav Šimon Gabriel, když využil centru Jakuba Selnara. O zisku tří bodů pro hosty rozhodl v 50. minutě opět Bojan Dordić. Vysočina sice měla v závěru tlak, ale k ohrožení branky Martina Vaňáka se pořádně nedostala. Hosté si tak po výhře 2:1 odváží domů tři body. Domácí si zapisují třetí porážku v řadě.
90+5'
90+5'
Žlutá karta pro tým FC Vysočina Jihlava (Jaroslav Peřina).
90+4'
Žlutá karta pro tým FK Varnsdorf (Martin Vaňák).
90+4'
Do ohně se snažil poslat míč Adam Jágrik, ale obrana hostí pracuje dobře.
90+3'
Severočeši zkušeně u rohového praporku, nyní sice budou pouze vhazovat, ale čas domácím utíká.
90+2'
Hosté jej budou rozehrávat nakrátko neb ve vápně je jedinný hráč hostí Abdullahi Tanko.
90+1'
Rohový kop pro hosty.
89'
Rozhodnout mohl Abdullahi Tanko, který dostal do vápna přihrávku od Bojana Dordiće, ale Adam Jágrik jeho slabý pokus chytá.
88'
Jakub Selnar poslal z pravé strany centr do vápna, k hlavičce se chystal Fares Shudeiwa, ale nakonec na míč nedosáhl.
87'
Zpoza velkého vápna se ke střele dostal Jakub Selnar, ale jeho pokus mířil těsně nad.
86'
Martinu Vaňákovi se nepovedl odkop od brány, poslal míč do autu.
85'
Střídání v týmu FK Varnsdorf:
ze hřiště odchází Dominik Kříž, přichází Pavlo Rudnytskyy.
84'
K hlavičce se dostal Lukáš Fila, ale gólman hostí se překvapit nenechal.
84'
Z pravé strany poslal centr do vápna Jakub Selnar, ale nikdo z jeho spoluhráče zakončit nedokázal.
83'
Žlutá karta pro tým FC Vysočina Jihlava (Tomáš Svoboda).
83'
Martin Kouřil se ve vápně dostal k hlavičce, ale Adam Jágrik se překvapit nenechal.
82'
Obrana hostí si bude moci odpočinout, domácí se na své polovině provinili faulem.
80'
Jakub Selnar vhodil na levé straně dlouhý aut, ve vápně se k míči dostal Filip Vedral, ale k zakončení se nedostal.
79'
Střídání v týmu FC Vysočina Jihlava:
ze hřiště odchází Justin Araujo-Wilson, přichází Lukáš Fila,
ze hřiště odchází Miroslav Tureček, přichází Fares Shudeiwa.
77'
Do vápna sice vždy pošle někdo centr, ale míč jde úplně mimo dalších hráčů Vysočiny.
76'
Hosté již vsadili na pozornou obranu a nikam se neženou.
74'
Jakub Selnar vhodil aut až do vápna, ale jeho spoluhráči se k němu nedokázali dostat.
73'
ze hřiště odchází Patrik Schön, přichází David Ludvíček,
ze hřiště odchází Adam Ondráček, přichází Kristian Michal.
72'
Justin Araujo-Wilson se dostal s míčem do vápna, ale záhy se s ním dostal až do zámezí.
Dnešní utkání sleduje 502 diváků.
70'
Vysočina sice nyní kontroluje míč, ale je s ním na vlastní polovině.
69'
Jakub Selnar se snažil přihrávkou oslovit Justin Araujo-Wilsona, ale hosté balónu na něj zamezili.
67'
Míč už ale mají v moci hosté, kteří na své polovině vhazovali.
67'
Od své brány rozehraje míč Adam Jágrik.
66'
Domácí se na své polovině dostali k míči, budou na levé straně vhazovat.
64'
ze hřiště odchází Denny Samko, přichází Abdullahi Tanko.
63'
Žlutá karta pro tým FC Vysočina Jihlava (Matúš Lacko).
62'
ze hřiště odchází Radek Křivánek, přichází Mame Tall.
61'
Tomáš Svoboda poslal centr z pravé strany do vápna, kde se snažil míč zpracovat Jakub Selnar, ale nepovedlo se mu následně ohrozit branku hostí.
60'
Bojan Dordić se vrátil na hřiště a ještě to zkusí.
59'
Hosté budou nejspíše střídat, s autorem obou branek to nevypadá dobře.
57'
Filip Vedral nenechal hosty získat rohový kop, domácí rozehrávají od své brány.
56'
Miroslav Tureček se pokusil o zakončení, ale Martin Vaňák bez problému chytá.
55'
Amadin Marvis Ogiomade posílal přihrávku do vápna, kde si nabíhal Jakub Selnar, ale míč poslal mimo bránu.
54'
Matúš Lacko posílal z levé strany centr do vápna, ale míč jeho spoluhráče přeletěl.
53'
Jakub Selnar posílal centr do vápna, ale Justin Araujo-Wilson se k zakončení nedostal.
52'
Žlutá karta pro tým FK Varnsdorf (Marek Richter).
50'
Varnsdorf právě vstřelil branku!
Hosté podnikli rychlý brejk do otevřené obrany, z pravé strany poslal míč do vápna Patrik Schön a BOJAN DORDIĆ měl před sebou odkrytou bránu.
48'
Domácí jsou u míče, neb se hosté provinili na polovině hřiště faulem.
46'
Centr Radka Křivánka do vápna se dostal mimo vymezené území.
46'
ze hřiště odchází Vojtěch Křišťál, přichází Amadin Marvis Ogiomade.
46'
První poločas je v Jihlavě minulostí. Dočkali sme se dvou branek, po jedné na každé straně. Hosty poslal do vedení Bojan Dordić, když proměnil pokutový kop po faulu na svou osobu. V poslední minutě prvního poločasu pak srovnal stav Šimon Gabriel, když si naběhl na cetr Jakuba Selnara.
Druhý poločas začne přibližně v 19:03.
45+1'
45'
Jihlava právě vstřelila branku!
Jakub Selnar rozehrál rohový kop z pravé strany, na bližší tyč si naběhl ŠIMON GABRIEL a srovnává stav duelu.
45'
Před dobíhajícím Jakubem Selnarem posílá míč na roh Ondřej Bláha.
44'
Centr Matúše Lacka do vápna nenašel nikoho z jeho spoluhráčů.
43'
Vysočina dvakrát vhazovala na polovině hřiště, ale k vápnu se dokázat nedostala.
41'
Z pravé strany jej rozehrál Miroslav Tureček, ve vápně se k hlavičce dostal Justin Araujo-Wilson, ale míč poslal mimo tři tyče.
41'
Jakub Selnar rozehrál z levé strany rohový kop, hosté posílají míč do zámezí. Další roh pro Vysočinu.
40'
Domácí pokud nechtějí odehrát třetí duel po sobě bez vstřelené branky, budou muset hodně zabrat.
39'
Žlutá karta pro tým FC Vysočina Jihlava (Jakub Selnar).
38'
K penaltě se postavil BOJAN DORDIĆ a gólmana Adama Jágrika poslal na opačnou stranu. Brankář domácích skákal doleva, míč poslal skórující hráč doprava.
37'
Bojan Dordić byl ve vápně faulován. Hosté budou kopat penaltu.
35'
Hosté rozehráli z levé strany rohový kop nakrátko, míč do vápna nakonec poslal Dominik Kříž, o zakončení se pokusil Ondřej Bláha, ale mezi tři tyče se netrefil.
34'
Adam Ondráček posílal centr do vápna, ale obrana domácích jeho spoluhráče do zakončení nepustila.
34'
Hosté zůstanou na své útočné polovině neb se domácí provinili faulem.
33'
Bojan Dordić trefil bohužel pro své barvy jen boční síť.
31'
Z pravé strany rozehrál rohový kop Adam Ondráček, ale obrana domácích byla pozorná.
31'
Matěj Radosta protáhl Adam Jágrik, který míč vyrazil nad břevno.
29'
Z pravé strany odcentroval do vápna Adam Ondráček, míč si našel Marek Richter, ale poslal jej nad bránu.
28'
Patrik Schön vybojoval rohový kop pro své barvy.
28'
Jaroslav Peřina chtěl zrychlit hru, ale neposlal přesný centr na své spoluhráče.
26'
O zakončení se pokusil Šimon Gabriel, ale jeho pokus bez problémů chytá Martin Vaňák.
25'
Ani jeden z týmu není schopný si vyměnit více přihrávek.
23'
Jakub Selnar se snažil přihrávkou oslovit Justin Araujo-Wilsona, ale ten na jeho nabídku reagoval pozdě.
22'
Hosté se na polovině hřiště provinili faulem, u míče tak budou domácí.
21'
Do vápna si na přihrávku nabíhal Denny Samko, ale těsně na ní nedosáhl.
20'
Hosté rozehráli z levé strany rohový kop nakrátko, ale Patrik Schön se k centru do vápna nedostal, naopak o míč přišel.
19'
Radek Křivánek se snažil doběhnout dlouhý míč, ale nejblíže k němu měl gólman Martin Vaňák.
19'
Patrik Schön si míč špatně zpracoval, vhazovat tak bude Vysočina.
18'
Řada nepřesných přihrávek na obou stranách. U míče jsou ale hosté.
16'
Zpoza velkého vápna se pokusil o střelu Miroslav Tureček, ale jeho pokus šel hodně mimo.
16'
Tomáš Svoboda se snažil vhodit míč až do vápna, ale nepodařilo se a hosté se osvobodili.
15'
Tomáš Svoboda se snažil dostat míč do vápna, ale obrana hostí byla proti.
14'
Z pravé strany rozehrál rohový kop Dominik Kříž na Patrika Schöna, který poslal míč do vápna, tam však nejvýše vyskočil Vojtěch Křišťál.
12'
Vysočina dokáže rychle získat ztracený míč, ale žádnou další nadstavbu prozatím nepředvádí.
10'
Domácí se pokusili o kolmici do vápna, ale k míči měl nejblíže Martin Vaňák.
8'
Hosté zůstanou u míče neb se Radek Křivánek na polovině hřiště dopustil faulu.
7'
Hosté se pokusili o brejk, ale Šimon Gabriel k centru Patrika Schöna nepustil a poslal míč skluzem do autu.
6'
Rohový kop rozehrál z pravé strany Jakub Selnar, do zakončení se dral Vojtěch Křišťál, ale měl to na dlouhou nohu.
5'
Na druhé straně otestoval Martina Vaňáka Vojtěch Křišťál. Bude z toho roh pro domácí.
3'
Pozornost Adama Jágrika vyzkoušel zpoza velkého vápna Denny Samko.
3'
Vysočina získala míč, ale je s ním a vlastní polovině.
2'
S míčem kombinují severočeši na své polovině, ale domácí se snaží vysoko napadat.
1'
Duel rozehráli hráči hostí, jenž nastupují v černých dresech s bílými proužky a domácí dnes ve žluto bílé kombinaci dresů.
1'
Za doprovodu trojice sudích nastupují obě základní jedenáctky na hrací plochu. Utkání za malý okamžik začne.
Deset minut do začátku zápasu a oba celky zamířily do kabin, kde si od trenérů poslechnou poslední pokyny.
Do začátku duelu chybí 35 minut a oba celky se na hrací ploše rozcvičují.
Trenér Jan Kameník učinil oproti duelu v Líšni dvě změny, nehraje Piško a Ogiomade. Místo nich nastoupí Křivánek a Peřina.
Miroslav Holeňák učinil oproti duelu s rezervou Olomouce také dvě změny. Nehrají Zbrožek a Rudnytskyy. Místo nich nastoupili Kouřil a Samko.

FC Vysočina Jihlava: Jágrik – Křišťál, Vedral, Gabriel, T. Svoboda – Lacko (C), Tureček – Křivánek, Selnar, Peřina – Araujo-Wilson.
Náhradníci: Soukup – Christodoulou, Ogiomade, Vítek, Shudeiwa, L. Fila, Tall.
Trenér: Jan Kameník

FK Varnsdorf: Vaňák – Richter, Kubista, Kouřil, Radosta – Bláha (C), Kříž – Samko, Ondráček, Dordić – Schön.
Náhradníci: Šerák – Ludvíček, Pajkrt, Michal, Vachoušek, Rudnytskyy, Tanko.
Trenér: Miroslav Holeňák

Rozhodčí: Zaoral – Ratajová, Cichra.
Utkání jako hlavní rozhodčí bude řídit Vít Zaoral. Jeho asistenty budou Lucie Ratajová a Matěj Cichra. Delegátem asociace je Jiří Kureš, technickým delegátem poté Radek Rabušic.
„Věříme, že kompletní budeme. Tedy včetně zkušeného Zoubeleho, který nám hodně scházel ve druhém poločase s Opavou i v Líšni. Malý otazník máme nad Irodotisem a Piškem, které trápí viróza. Ano, v posledních dvou duelech jsme prohráli, ale v dlouhodobé soutěži to rozhodně nemůže být impuls k tomu, abychom tým překopávali a něco kvapně měnili. Naše filozofie zůstává jasná a neměnná. Na 2-3 pozicích sestavy se v pátek potřebujeme trefit do sportovní formy,“ řekl k týmu Jihlavy pro web fcvysocina.cz asistent Pavlík.
„Jde o výborný a velmi fotbalový tým, zároveň s velkou dávnou bojovnosti a nasazení, což jsme dobře poznali v uplynulé sezóně. Dokáže být nepříjemný pro každého. Varnsdorf se dlouhodobě opírá o zkušenou osu hráčů, přičemž defenzívu drží zkušení stopeři Kubista a Zbrožek. Aktuálně disponuje velmi nebezpečnými hráči v ofenzívě. Na mysli mám Schöna, Rudnytskyyho nebo Dordiće, který už má na kontě čtyři branky a dvě asistence," uvedl k soupeři pro web fcvysocina.cz asistent trenéra Jozef Pavlík.
Vysočina se naposledy utkala s Varnsdorfem v Jihlavě 23. července roku 2021. Do vedení šli domácí ve 42. minutě zásluhou Selnara, v 55. minutě navýšil vedení Arroyo. Na konečných 2:1 upravil v poslední minutě Bláha.
Branky: 42. Selnar, 55. Arroyo – 90. Bláha.
Karty: 59. Shudeiwa, 82. Kameník – 31. Zbrožek, 64. Pajkrt.
Sestava FC Vysočina Jihlava: Vejmola – Křišťál, Vlček, Pojezný, Svoboda – Lacko (C) (46. Peřina), Shudeiwa (86. Tureček) – Arroyo (70. Křivánek), Zoubele, Selnar (78. Franěk) – Vedral (86. Araujo-Wilson)
Sestava FK Varnsdorf: A. Richter – M. Richter, Heppner (63. Penc), Zbrožek, M. Kubista (59. Ondráček) – Bláha, Žák – Rudnytskyy (C), Schön (59. Pajkrt), Kocourek (76. Lauko) – Velich (59. Šimon)
A jak si oba celky vedly v posledním kole?
Varnsdorf doma v neděli 11. září přivítal rezervu Olomouce. Domácí se dostali do vedení ve 24. minutě, když se trefil Schön. Hosté odpověď najít nedokázali, takže tři body zůstaly na severu Čech.
Branka: 24. Schön.
Karty: 42. Zbrožek, 47. Kříž , 86. Dordić, 89. Michal, 90+1. Holeňák – 44. Slavíček, 82. Vepřek, 90+1. Fendrich, 90+3. Bednár).
Sestava FK Varnsdorf: Vaňák – Richter, Kubista, Zbrožek, Radosta – Bláha, Kříž (72. Ludvíček) – Schön (86. Tanko), Ondráček (72. Michal), Dordić (86. Kouřil) – Rudnytskyy (C) (59. Samko)
Sestava SK Sigma Olomouc B: Fendrich – Slavíček, Bednár, Vepřek (C), Galus (82. David) – Šíp (46. Uriča), Slaměna (66. Vymětalík), Mikulenka (46. Grečmal), Vodháněl (70. Fiala), Grygar – Zifčák

Vysočina cestovala v sobotu 10. září do Líšně. Domácí se dostali do vedení ve 48. minutě, když se prosadil Machalík. V 85. minutě upravil na konečných 2:0 Ulbrich.
Branky: 48. Machalík, 85. Ulbrich.
Karty: 29. Machalík, 55. Bednář, 71. Ulbrich, 90+1. Vajner – 39. Svoboda, 66. Piško
Sestava SK Líšeň 2019: Vajner – Pašek, Jeřábek (C), Černín, Lutonský (9. Ulbrich) – Čermák (87. Laczkó) – Matocha, Machalík (64. Otrísal), Sokol (87. Reteno Elekana), Bednář – Vandas (64. Zikl)
Sestava FC Vysočina Jihlava: Jágrik – Křišťál, Vedral, Gabriel, Svoboda (74. Peřina) – Lacko (C), Piško – Ogiomade (65. Křivánek), Tureček, Selnar (85. L. Fila) – Araujo-Wilson (65. Tall)
V rámci 9. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY přivítá patá Vysočina šestý Varnsdorf. Hosté během osmi odehraných kol vyhráli čtyři zápasy a v jednom remizovali. Na svém kontě tak mají třináct bodů. Doposud vstřelili třináct branek a deset jich inkasovali.
Domácí mají podobnou bilanci jako jejich páteční soupeř. Tudíž čtyři výhry a jednu remízu. Branek vstřelili Jihlavané dvanáct, poslední dva zápasy vyšli střeelcky naprázdno, inkasovali jich osm.