Fotbalová národní liga - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  MFK Vyškov : Chrudim - 30. července 2022   10:15

MFK Vyškov
MFK Vyškov
11' Kanakimana  • 17' Kanakimana  • 55' Fofana
3:0
(2:0)
Chrudim
Chrudim
MFK Vyškov
Kinský – Ilko, Němeček (76. Oulehla), Fofana, Štěpánek (C) – Lahodný (87. Cabadaj), Weber (65. Moučka) – Kanakimana, Krška, Lacík (77. Klesa) – Kratochvíla (65. Vintr).
Jícha – Matys.
Všetečka – Hrabovský, Líkař
Drnovice
Chrudim
Floder – Koželuh, Hašek, Harušťák, Kesner (C) (89. Skwarczek) – Vrána (65. Jančura) – Záviška (65. Juliš), Řezníček, Průcha, Kodýdek (65. Firbacher) – Jedlička.
O. Mach – Kejř, Gregovský.

Ode mě je to pro dnešek z Drnovic vše, hezký zbytek dne.
Držení míče: 49 % : 51 %.
Střely na branku: 5:6. Střely mimo: 3:5. Rohy: 5:5.
Utkání je u konce! Vyškov vstupuje do nové sezóny FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY přesvědčivou výhrou nad Chrudimí a zapisuje zaslouženě tři body.

Na dvě trefy Kanakimany z první půle mohli hosté zareagovat hned zkraje půle druhé, ale ani Záviška, ani Vrána ve velkých šancích neuspěli. To na druhé straně domácí navýšili svůj náskok, po rohu se prosadil nehlídaný stoper Adama Fofana. Vyškov od té doby i nadále kontroloval svůj náskok a brankář Antonín Kinský nakonec zaslouženě vychytal nulu.
90+3'
90+3'
Ještě poslední nákop do vápna Vyškova, ale domácí se nadvakrát ubránili a vše nakonec poté vyřešil odhlavičkováním Štěpánek.
90+2'
Domácí MFK s míčem na kopačkách a z tribun se ozývá sborové "Hoši, děkujem!".
90+1'
Znovu zleva centroval Klesa, ale jeho dva spoluhráči ve vápně si nejspíš lehce překáželi, a tak se k zakončení nakonec nedostal ani jeden z nich.
89'
Střídání v týmu MFK Chrudim:
ze hřiště odchází Ondřej Kesner, přichází Michal Skwarczek.
88'
Klesá doběhl na levé straně míč a svůj centr posadil na hlavu Moučky, ten mířil vedle branky.
87'
Střídání v týmu MFK Vyškov:
ze hřiště odchází Lukáš Lahodný, přichází Tomáš Cabadaj.
86'
A nakonec celou útočnou fázi hostů zastavil faul ve vápně Kinského.
84'
Hosté měli k dispozici opět přímý kop, vysoký centr odvrácen. Domácí už se soustředí výhradně na obranu.
83'
Štěpánek sice po rozehrávce zakončoval hlavou, ale už při náběhu do vápna byl domácím pískán faul.
82'
Kanakimana na levé straně kousek od vápna faulován, domácí chystají rozehrávku přímého kopu.
80'
Rozbíhá se poslední desetiminutovka duelu, domácí jsou na míči a nic nenasvědčuje tomu, že by se mělo utkání ještě nějakým způsobem zkomplikovat.
79'
Klesa se dostal při rozehrávce pod tlak, ale nakonec vše zvládl a ve spolupráci s Kinským dostali míč do bezpečí.
77'
ze hřiště odchází Barnabáš Lacík, přichází Michal Klesa.
76'
ze hřiště odchází David Němeček, přichází Jiří Oulehla.
76'
Němeček zůstal v bolestech ležet na zemi, hosté ale v akci pokračovali a rodil se brejk. Nakonec přišel ostrý centr na zadní tyč, kde na poslední chvíli zasáhl Štěpánek.
75'
Znovu míč na polovině domácích a hosté hrozili, Jedlička hlavou prodlužoval za sebe, ovšem našel jen rukavice Kinského.
74'
Střídající Firbacher hlavou kousek před vápnem sklepával míč Řezníčkovi, ten měl zajímavou palebnou pozici, jenže střela mu vůbec nesedla.
73'
Rohové kopy nakrátko se opakovaly, ale domácí z nich nic nevytěžili. Míč sebral Floder.
72'
Vintr na pravé straně sebral míč a krásně vysunul Kanakimanu, který sám před brankou útočil na hattrick, ovšem tentokrát měl navrch Floder a jeho pokus vyrazil.
71'
Právě Lahodný poté fauloval soupeře na útočné polovině a na světě je první žlutá karta zápasu.
70'
To z další akce už Vyškov zahrozil, sražený centr sklepl Vintr pro Lahodného, jehož tvrdá rána šla kousek vedle branky.
69'
Rohový kop domácí ubránili a po dlouhém nákopu musel ven z branky Floder, aby odehrál míč před dotírajícím Kanakimanou.
68'
Hašek vsadil při rozehrávce na razantní ránu po zemi, ta byla sražena na rohový kop.
67'
Fofana fauloval při hlavičkovém souboji Jedličku, Chrudim získává další zajímavou standardní situaci.
65'
ze hřiště odchází Matyáš Kodýdek, přichází Filip Firbacher.
ze hřiště odchází Jan Záviška, přichází Petr Juliš.
ze hřiště odchází Michal Vrána, přichází Lukáš Jančura.
65'
ze hřiště odchází Tomáš Weber, přichází David Moučka.
ze hřiště odchází David Kratochvíla, přichází Ondřej Vintr.
64'
Ze strany hostů se rodil brejk, ale nakonec celou akci zastavil ofsajd.
63'
Vyškov s míčem na kopačkách šetří cenné sekundy, za současného stavu se nikam tlačit nemusí.
62'
Chrudim je s míčem opět aktivnější, ale nedaří se jim momentálně prokousávat obranou Vyškova. Ten chystá dvojnásobné střídání.
61'
Kesner a Hašek kooperovali na pravé straně, nakonec se ale vůbec nedomluvili, a tak je výsledkem jen odkop od branky Kinského.
59'
Rozehrávky se chopil Petr Průcha a míč umně zakroutil kolem zdi, ale také daleko od branky.
58'
Hašek a Kanakimana se srazili kousek před vápnem Vyškova, rozhodčí nakonec nařizuje přímý kop pro hosty.
56'
Mohlo být sníženo! Vrána vyslal zprava krásný centr, na který si naběhl Průcha, jenže jeho tvrdá hlavička šla těsně nad břevno.
55'
MFK Vyškov právě vstřelil branku! Domácí přidávají svou třetí branku. Po rohu prodloužil jeden z hráčů Vyškova míč hlavou na malé vápno, kde se stope ADAMA FOFANA odpoutal od svého strážce a z první zakončil po zemi mimo dosah Flodera.
54'
Přes Lacíka a Kanakimanu se dostal míč doprava ke Krškovi, do jehož přihrávky skočil obránce a výsledkem je tedy rohový kop.
53'
Jan Řezníček podpořil akci Chrudimi náběhem z druhé vlny a opřel se do střely z první, ta mu však nesedla podle představ a Kinský si připsal snadný zákrok.
52'
Jedlička se pod tlakem zbavil soupeře a už chtěl vysunout spoluhráče do úniku, Fofana dobře zapracoval a přihrávku přečetl.
51'
Aktivní Vrána se vydal za dlouhým nákopem soupeře, proti dvojici soupeřů se však nakonec k míči neprobojoval.
50'
Po rohu se hned tři hosté tlačili do zakončení hlavou, míč byl ale nakonec o něco přetaženější.
49'
Další šance Chrudimi. Rychlý centr našel přesně hlavu nabíhajícího Vrány, který se v pádu opřel do zakončení, ovšem Kinský byl u tyče opět připraven a skvěle vyrazil míč na roh.
48'
Kanakimana na pravé straně čistě zastaven, hosté rychle otočili hru, nicméně jejich akce byla zastavena faulem.
47'
Chrudim do druhé půle pořádně vletěla a znovu zatápí obraně Vyškova, ta ale dokázala další přečíslení zastavit.
46'
Druhá půle odstartovala obrovskou šanci hostů! Hned po dlouhém nákopu propadl míč na Závišku, který šel zleva sám, ale Kinskému jesličky nenasadil.
46'
Úvodní dějství je za námi a domácí ve vydatném dešti odcházejí do kabin viditelně spokojenější. Jednoznačnou hvězdou první půle byl Bienvenue Kanakimana, který zařídil oba góly. Nejprve se prosadil po samostatné akci a přesné střele levačkou k tyči, následně si narazil ve vápně s Kratochvílou a propálil Flodera pro změnu pravačkou. Domácí poté měli ještě několik zajímavých šancí, hosté naopak zahrozili až v závěru po ranách Haška s Průchou.
45+1'
45+1'
V úplném závěru půle zahrozili ještě hosté. Petr Průcha si v plném běhu zpracoval míč hrudí a z voleje na ose hřiště kousek před vápnem ostře vypálil, k jeho smůle ovšem pouze doprostřed branky, kde byl připraven Kinský.
44'
Znovu v centru dění Krška, narazil si s Ilkem, ale Kanakimanu do brejku vysunout nedokázali. Úvodní půle se chýlí ke konci.
43'
Krška sice nedokázal pod tlakem odcentrovat, stihl však o zdánlivě ztracený míč ještě zabojovat a Vyškov pokračuje s míčem.
41'
Kanakimana se napodruhé na pravé straně dostal k centru, ale pod tlakem soupeře míč až příliš podebral a poslal jej vysoko nad.
40'
Z ničeho nic po sraženém centru hosté zahrozili. Odražený míč vypadl k Haškovi, který se opřel do střely, ale několikrát tečovaný pokus nakonec Kinský u své pravé tyče lapil.
39'
Ilkův nadýchaný centr proletěl překvapivě až k Lacíkovi, který se klidně mohl dostat do zakončení, ale zpracování při otočce mu nevyšlo.
38'
Akci Vyškova zastavil faul na Německa, domácí se v závěru půle nikam vehementně neženou.
37'
Hra je opět kouskována drobnými fauly a nepřenostmi v rozehrávce, ani jednomu celku se nedaří rozjet kloudnější akce.
35'
Krška dostal prostor na útočné polovině a z první chtěl vyslat vpřed duo Kratochvíla – Kanakimana, ty však zastavil vracející se Josef Koželuh.
34'
Po delší prodlevě rozehrál konečně Krška rohový kop, centr byl odvrácen. V pokračování akce fauloval ve vzdušném souboji Kratochvíla.
33'
Celá situace se vůbec nelíbila domácímu kouči Janu Trousilovi, který dostává žlutou kartu.
32'
Kanakimana ulicí uvolnil za obránce Ilka, který jej rychle obskočil a píchl si míč kolem Flodera. Následně byl na hranici faulu povalen k zemi, následuje rohový kop.
30'
Na hranici faulu zastavili hosté akci Vyškova před vápnem, domácí ale vyrážejí do dalšího útoku.
29'
Kanakimana se tentokrát na pravé straně po pasu Ilka k centru nedostal, obrana hostů dobře zapracovala.
28'
Kinský musel nyní po dlouhém nákopu daleko z branky a lehce si zavařil, ale celou situaci vyřešil pomezní sudí, který odmával ofsajd.
27'
Prvotní centr z rohu domácí odvrátili a následný vysoký míč mířil daleko mimo Jedličkův dosah.
26'
Na druhé straně zabojoval o míč Kodýdek, nakonec dokázal odcentrovat a vybojovat rohový kop pro své barvy.
25'
Už to mohlo být o tři branky! Krásný centr z přímého kopu našel nabíhajícího Štěpánka, jehož hlavičku směřující k tyči dokázal Floder reflexivně vyrazit, a Ilko při dorážce podklouznul.
24'
Přetažený centr z dílny Lacíka sklepl Ilko pro Lahodného, ten byl nakonec faulován. Domácím se skýtá rozehrávka zajímavé standardní situace.
23'
Lahodný se nyní při rozehrávce dostal sám pod tlak, ale situaci zvládl a vybojoval alespoň aut. Hosté však pokračují s vysokým presinkem.
22'
Haškův rohový kop se opakoval, míč proletěl vápnem a dlouho nebezpečně poskakoval šestnáctkou, nebezpečí nakonec odvrátil Fofana.
21'
A nakonec po sérii odrazů vybojovali hosté svůj první rohový kop v zápase.
20'
Série nepřesností zastavila útok domácího MFK, na útočné polovině se tak usazují hosté.
19'
Zleva měl centr směřovat na Kratochvílu, ale ten byl ustrašen Haškem. Do odraženého míče se opřel Weber, rána mu však vůbec nesedla.
18'
Trousilovi svěřenci jsou znovu na míči a pokračují ve své aktivní kombinaci.
17'
MFK Vyškov právě vstřelil branku!
Domácí vedou už o dvě branky a BIENVENUE KANAKIMANA si nadále dělá z obrany hostů trhací kalendář. Po rohu nakrátko zafungovala jednoduchá série nahrávek, po Fofaně pasu narazil si Kanakimana narazil s Kratochvílou a sám před brankou propálil Flodera pod ruku na bližší tyč – 2:0.
15'
Vyškov teď diktuje tempo hry a hraje aktivně, po nákopu na Ilka a dobré práci Kršky vybojoval rohový kop.
14'
Bienvenue Kanakimana zatím dělá obraně Chrudimi velké starosti. Znovu utekl po pravé straně s míčem a mohl do úniku vysunout Kratochvílu, poslední z obránců hostů ale ve skluzu fantasticky zasáhl a pas zablokoval.
13'
Ilko a Kanakimana kooperovali na pravé straně, druhý jmenovaný centroval pod sebe, ale obrana Chrudimi však byla připravena.
12'
Hosté jsou sice aktivnějším týmem, přesto ztrácejí. O rychlé srovnání se opět pokoušejí v kombinaci na útočné polovině.
11'
Teď už domácí jdou do vedení. BIENVENUE KANAKIMANA získal míč na pravé straně a celou akci vzal na sebe. Kolem obránce se protáhl až na osu hřiště k hranici vápna a nechytatelnou střelou levačkou k bližší tyči zacílil přesně – 1:0.
10'
Hosté po centru zblokovaném Lahodným reklamovali ruku, hraje se však dál. A Chrudim to opět zkouší útokem po křídle.
9'
Po rohu Kršky se dostal k hlavičce David Kratochvíla, zakončení mu ale nevyšlo podle představ. Jiří Floder bude vykopávat.
8'
Velká šance domácích! Tomáš Weber skvěle hlavou prodloužil do běhu na Kanakimanu, který uháněl sám na branku, jenže v rozhodující chvílí nechal míč pod sebou, a tak stihl vracející se bek jeho pokus zablokovat.
6'
Déšť stále zesiluje a oběma týmům značně komplikuje jakoukoliv snahu o kloudnější kombinaci. U míče opět Vyškov.
5'
Opačným směrem poté rozjel akci Vyškova Bienvenue Kanakimana, pláchl svému strážci, ale kousek před vápnem byl zakřižován a nedostal se k zakončení.
4'
A hosté zatápějí domácí obraně dál. Průniková přihrávka směřovala na Kodýdka, který si chtěl míč píchnout kolem Kinskému, ale ten se vrhnul pod nohy a i s jistou mírou rizika faulu jej odzbrojil.
3'
Poprvé se vpřed dostali také hosté a nebyla to vůbec špatná akce. Na ostrý centr si naskočil nabíhající Jedlička, zblízka ale mířil nad břevno.
2'
Centr z levé strany doputoval ve vápně ke Kratochvílovi, ale tomu nevyšlo zpracování a posléze svého soupeře při snaze získat míč fauloval.
1'
Domácí načali utkání i celou sezónu úvodním výkopem, velmi rychle ale o míč přišli. Chrudim se snažila hned zaútočit, dlouhý centr doputoval jen k brankáři Kinskému.
1'
Oba týmy nastupují na deštěm slušně pokropený trávník drnovického stadionu. Počasí dnes fotbalu moc nepřeje a stále vydatně prší. Domácí hrají v bílém, hosté v červeném.

MFK Vyškov: Kinský – Ilko, Němeček, Fofana, Štěpánek (C) – Lahodný, Weber – Kanakimana, Krška, Lacík – Kratochvíla.
Náhradníci: Jícha – Matys, Cabadaj, Klesa, Vintr, Moučka, Oulehla.

MFK Chrudim: Floder – Koželuh, Hašek, Harušťák, Kesner (C) – Vrána – Záviška, Řezníček, Průcha, Kodýdek – Jedlička.
Náhradníci: O. Mach – Kejř, Juliš, Jančura, Gregovský, Skwarczek, Firbacher.

Rozhodčí: Všetečka – Hrabovský, Líkař.
MFK Chrudim

Východočeši jsou již tradičním účastníkem druhé nejvyšší ligy, ale ani oni to neměli loni vůbec snadné. Po doslova zpackaném podzimu to už vypadalo, že Chrudim spadne, na jaře však předvedla parádní jízdu, kdy pouze jednou prohrála, a zaslouženě se tak zachránila. Tým v létě získal na přestup brankáře Jiřího Flodera, který už na jaře v barvách MFK doslova zářil a pomohl k velkému množství bodů. Co se výsledků v přípravě týče, Chrudim odehrála celkem pět utkání, v nichž měla bilanci tří výher a dvou porážek. v generálce padla s prvoligovým Hradcem Králové 1:4.
MFK Vyškov

Celek z jihu Moravy si loni poprvé vyzkoušel druhou nejvyšší soutěž a i když měl rozpačitý rozjezd, nakonec se v klidu zachránil a letos bude mít zase o něco vyšší ambice. Ale jak se říká, druhá sezóna bývá nejtěžší. Tým v létě udržel většinu klíčových hráčů, do kádru navíc přišly další zkušenosti včetně záložníka Tomáše Webera. V přípravě sehrál Vyškov celkem osm utkání s bilancí čtyř výher, tří porážek a jedné remízy. V generálce porazil třetiligové Znojmo 2:0.
Vítám všechny fanynky a fanoušky druholigového fotbalu! Tento víkend startuje nový ročník FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY. Loňský nováček soutěže MFK Vyškov přivítá na úvod sezóny doma v Drnovicích doma MFK Chrudim.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:15.