Fotbalová národní liga - 3. kolo -  ONLINE PŘENOS -  MFK Vyškov : Táborsko - 13. srpna 2022   10:15

MFK Vyškov
MFK Vyškov
55' Fofana  • 57' Kanakimana  • 70' Fofana
3:1
(0:1)
Táborsko
Táborsko
17' Nešpor
MFK Vyškov
Kinský – Ilko, Štěpánek (C) (34. Matys), Srubek, Kubala – Fofana – Kratochvíla (35. Alégué Elandi), Krška (75. Lacík), Weber (46. Cabadaj), Kanakimana – Vintr (75. Klesa).
Jícha – Lual.
Křepský – Pfeifer, Poživil
Stadion Drnovice
737 diváků
Táborsko
Kotek – Kone, Navrátil (C), Mezera (63. Musa) – Plachý (78. M. Šplíchal), Bezpalec, J. Mach, Kopřiva (78. Provazník) – Nešpor (63. Varačka), Babacar (63. Tolno), Tusjak.
Zadražil – Kosek.

To je z mojí strany pro toto utkání vše. Děkuji za pozornost a budu se na vás těšit odpoledne u zápasu FORTUNA:LIGY, v němž Zbrojovka Brno bude hostit Mladou Boleslav. Do té doby na shledanou!
Utkání dvou poločasů nakonec vyznívá jasně ve prospěch domácích. Vyškov sice ztrácel po nevýrazném výkonu v prvním poločase, jenže branky si nechal do druhé části utkání a masivně otočil na 3:1. Svěřenci kouče Jana Trousila se tak aspoň prozatím posunují do čela F:NL. Zato Táborsko zůstává ve spodní části tabulky.
90+3'
90+2'
Kanakimana s Fofanou si opět vzájemně vyměňovali balon a zdálo se, že by mohla přijít další gólová spolupráce. Tentokrát však šel míč po zemi do rukou brankáře.
90'
Protivníka zastavil načasovaným skluzem, kdy zahrál balon do zámezí, Kanakimana.
90'
Bezpalec předal míč Konemu, jehož pokus neměl směr ani tvrdost.
89'
Hostující mančaft se stále snaží s výsledkem něco udělat, proti nabuzenému Vyškovu však zůstává bez větších nadějí.
88'
Navrátil stál dobře v cestě míče a zamezil tomu, aby Táborsko čelilo další příležitosti.
87'
Ještě se rodí možný průnik Vyškovských, z něhož přichází střela z dálky. Kotek byl vzadu úspěšný.
86'
Tečovaná rána Jana Macha narazila jen do boční sítě. Táborsko se tedy připravuje na rohový kop, který ale letí daleko od kýženého místa.
85'
Lacík dostal pod tlak rozehrávku hostujícího brankáře, který šikovným přiťuknutím vysunul své spoluhráče.
84'
Vyškovští stopeři nedopustili vzadu žádné klopýtnutí a kontrolují, co se děje ve vápně.
83'
Štiplavá střela se zrodila nedaleko domácího brankáře, když na něho šel nepříjemný pokus od Matouše Varačky.
82'
Míč míří od Kotka do křídel, kde se mohou rozvíjet další snahy Táborska.
80'
Kinský nikam nechvátá a rovná si míč k dlouhému nákopu za středovou čáru.
79'
Standardka v táborském podání se zatoulala vysoko nad břevno. Vyškov se nemusí ničeho obávat.
78'
Střídání v týmu FC SILON Táborsko:
ze hřiště odchází Petr Plachý, přichází Martin Šplíchal.
ze hřiště odchází Jakub Kopřiva, přichází Adam Provazník.
77'
Lacík sotva vtrhl na hřiště, už se snažil vířit vody mezi hostujícími beky. Jenže neúspěšně.
75'
Střídání v týmu MFK Vyškov:
ze hřiště odchází Ondřej Vintr, přichází Michal Klesa.
75'
ze hřiště odchází David Krška, přichází Barnabáš Lacík.
74'
Dotírající Vintr hostujícího brankáře nijak neznervóznil. Skákavý míč lapil s velkým přehledem.
73'
Vysoký balon šel jen do zámezí, což dovoluje rozehrávat jihočeskému výběru.
72'
Kanakimana opět letěl dopředu a Táborsko mělo co dělat, aby jeho obránce dokázal zastavit akci. Kotek se navíc musel bleskově vrátit dozadu, protože se pohyboval daleko od brankové čáry.
71'
Kotek vybíhá ven z pokutového území a pokouší se zrychlit hru.
70'
MFK Vyškov právě vstřelil branku!
Další velkolepá akce v podání domácího mužstva. Kanakimana opět zařadil nejvyšší rychlostní stupeň, utekl po straně a z boční strany vápna se dostal do nebezpečného prostoru. Odtam ještě hledal úplně volného ADAMA FOFANU nedaleko penaltového puntíku, odkud bezchybně propálil brankáře.
69'
Zajímavá situace se naskýtala Fofanovi, jenž mohl buď vypálit, nebo připravit přihrávku do ještě lepší pozice sprintujícímu Kanakimanovi. Střelec se ale rozhodl vzít situaci na sebe a napálil před ním číhající zeď.
68'
Musa vede nově vznikající ofenzivní postup Táborska. Zatím bez výraznějšího tempa.
67'
Rozhodčí signalizuje ofsajd a hra se obrací pro Vyškov.
66'
Tentokrát se Kanakimana snažil o kombinaci vzadu, jenže přihrávku mu vzal jeden z hráčů Táborska. Přesto se Vyškov dostal k míči zpět a zvládl chvilkový nápor.
65'
Kanakimana přesprintoval čerstvě střídajícího Musu a ještě stihl přihrát před Kotka. Nicméně tam nikdo nečekal a gólman udělal přesný zásah.
64'
Skvěle narýsovaný pas se nabízel Vintrovi, táborská defenziva se ale stačila dobře zformovat.
63'
ze hřiště odchází Jiří Mezera, přichází Abdulrasheed Itopa Musa.
63'
ze hřiště odchází Martin Nešpor, přichází Matouš Varačka.
ze hřiště odchází Sy Babacar, přichází Emmanuel Tolno.
61'
Mančaft hostů si připravuje odkop, zatímco uprostřed hřiště se srocují fotbalisté obou celků.
60'
Kinský si dal pozor v předbrankovém prostoru, kde v klidu chytil míč přímo do náručí.
59'
Od autu vrhá balon zpět do hřiště Tusjak, který se nedlouho poté ujímá i rozehrávky přímého kopu.
58'
Žlutá karta pro tým FC SILON Táborsko (Martin Nešpor).
57'
Vynikající obrat během tří minut předvádí Vyškov. Parádní úprk předvedl BIENVENUE KANAKIMANA, jenž setřásl ze zad všechny obránce, v běhu nezazmatkoval a v ideální moment nasměroval balon ke vzdálenější tyči, a to navíc do protipohybu Kotka.
56'
Na polovině Táborska vznikal zmatek, a proto se jihočeští beci rozhodli uklidnit dění odkopem.
55'
Vyškovští chvilku otáleli s rozehrávkou standardky, což možná trochu zaskočilo hostující obránce. Nakonec však přišel centr Vintra přímo na hlavu Srubka, který ve vápně ještě posouval hlavou k ADAMU FOFANOVI. Ten se zorientoval mezi obránci a připravil si dělovku pod břevno.
53'
Pořádně se opřel do míče Mach, jenže rána se zatoulala mimo hrací plochu.
51'
Mezera přenáší balon do výhodnějších prostor pro Táborsko. Soupeř se však brání.
50'
Po rohovém kopu se objevil na hranici vápna Kanakimana, jenž měl ideální možnost opřít se do balonu a prověřit gólmana. Vypálil ale jen doprostřed brány, kam se stačil Kotek včas natáhnout.
49'
Ilko sice vyhrál hlavičkový souboj poblíž postranní čáry, jenže míč nepřenesl k žádnému ze svých spoluhráčů.
48'
Jihomoravané rozehrávají rohový kop, ovšem pobídka šla jen do volného místa, kde nikdo nečíhal.
48'
Domácí fotbalisté obléhají pokutové území Táborska. Soupeř ale zatím stíhá.
47'
Srubek odráží balon o protihráče, což znamená vhazování Vyškova.
46'
Míč do běhu se dostal k Vintrovi, který ještě hledal do druhé vlny Kršku. Ten ale byl pomalý a chybělo mu dost, aby šel do zakončení.
46'
ze hřiště odchází Tomáš Weber, přichází Tomáš Cabadaj.
46'
Po ospalém vstupu Vyškova do utkání působilo aktivněji Táborsko, které vedle šancí dokázalo i skórovat. Nešpor poslal Silon do vedení 1:0 a až ke konci prvního poločasu se naskytly významnější momenty v podání MFK. Uvidíme, jak se obraz hry změní do další části hry.
45+2'
45+2'
Žlutá karta pro tým MFK Vyškov (Pavol Ilko).
45+2'
V samotném závěru poločasu si skvěle navedl balon Kanakimana, který ještě zkusil zasekávačku a místo střely hledal před bránou Alexise. Ten to zkusil z první, jenže trefil jen tělo brankáře a stoprocentní šanci zahodil.
45'
Daleký odkop Kotka neměl chtěný směr a Vyškov se může dostávat hlouběji do hřiště.
44'
Tentokrát už Alexis neudělal výraznější vítr před Kotkem. Jihočeši dobře odolávají.
43'
Pokus přímo z rohu schoval v rukavicích Kinský. A hned se rodí potenciální možnost na opačné straně.
42'
Táborsko opět udává tempo zápasu. Těsně před Machem musel ve vápně zasahovat Srubek.
41'
Žlutá karta pro tým FC SILON Táborsko (Jiří Mezera).
41'
Matys se nedokázal po rohu propracovat k hlavičce, a tak Silon kontroluje hru.
40'
Až na poslední chvíli zachytil míč Weber, který ho protáhl až na útočnou polovinu. Tam přišla nahrávka doleva pro střídajícího Alexise, jenž málem prostřelil hostujícího gólmana. Od něj se střela odráží na roh.
39'
Srubek uvádí míč do pohybu a hledá mezírku v postavení táborské formace.
38'
Táborsko vypálilo daleko od pokutového území a donutilo Vyškov se vrátit dozadu.
36'
Napravo nestihl zpracovat balon Plachý, a proto se signalizuje vhazování Vyškova.
35'
ze hřiště odchází David Kratochvíla, přichází Alexis Alégué Elandi.
35'
Míč rotuje na polovině hostů, kde u něj ale zůstává Táborsko.
34'
ze hřiště odchází Filip Štěpánek, přichází František Matys.
33'
Žlutá karta pro tým MFK Vyškov (Fotis Maniatis, kondiční trenér).
32'
Štěpánek je znovu na zemi po dalším nesmlouvavém zákroku. A nevypadá to, že by domácí obránce měl v duelu pokračovat.
31'
Žlutá karta pro tým FC SILON Táborsko (Mamadou Kone).
30'
Na pravé straně se dostal do zajímavější pozice Bienvenue Kanakimana, který si vzal míč a pokusil se zlomit dosavadní střeleckou nemohoucnost MFK. Míč ovšem neměl razanci a Kotek si připisuje jistý zákrok.
29'
Dozadu přispěchal Kubala a získal míč, jenže jeho přenesení hry bylo marné.
28'
Vyškovský průnik neznamenal žádné zásadnější problémy pro defenzivu protivníka. Naopak se naskytl brejk, který ovšem končí v zámezí.
27'
Po přímém kopu se nabízela hlavička Konemu, byl však zavřený mezi dvěma soupeři a jeho pokus se nevydal mezi tyče.
26'
Srubek ustál nabídku míče ze strany, kterou vysílal Plachý. Vyškov se díky stoperově hlavičce osvobozuje.
25'
Táborsko s rozehráním autu nijak zásadně nespěchá.
24'
Odkop provádí Kinský, souboj vepředu ale prohrál Kanakimana a situace se naklání zpět ve prospěch Silonu.
23'
Hra rukou vrací balon ke kopačkám Jihočechů, akci řídí zezadu Kotek.
22'
Táborsko se už opět žene do útočného postavení. Vyškov zatím nechává soupeře dělat to, co chce.
21'
Nešpor se znovu objevil v poměrně zajímavé pozici! Přišel rohový kop hostů a táborský střelec zkusil důraznou ránu hlavičkou, ovšem umístil ji jenom ke zdi za bránou.
20'
Kubala působil u lajny sebejistě a příchozí míč okamžitě odvrátil mimo.
19'
Dalekonosný pas se vydařil domácímu gólmanovi, míč do běhu však neměl Krška šanci dohonit.
17'
Táborsko právě vstřelilo branku!
Domácí fotbalisté inkasují první gól tohoto utkání. Na začátku byl jejich nedůraz, díky němuž se Táborsko dostalo až do nebezpečné blízkosti vápna. Ze strany potom přišel centr, který vyškovští beci málem zachytili, ale nakonec v souboji obstál MARTIN NEŠPOR a po vydřeném zpracování prostřelil Kinského.
17'
Kone se dostává pod tlak při napadání kolem autu, hosté se však z největších komplikací vymotali.
16'
Zadní linie Táborska ukázala nevydařený postup po levé straně. Brzy potom se balon stěhuje k Ilkovi.
15'
Vhazování si bere na starost Kubala, který ale skončil na neprostupné defenzivě rivala.
14'
Obloučkem se snažil vyslat spoluhráče dopředu Vintr, jenže nikdo neměl dostatečnou rychlost, aby přihrávku získal.
13'
Zpracování v pokutovém území úplně nevyšlo Bezpalcovi, a tak se míče okamžitě zmocnil soupeř.
12'
Rohový kop v podání Tusjaka solidně odvrátila obrana Vyškova. Táborsko ale zůstává pořád poblíž vápna.
11'
Bezpalec nedoručil centr do vápna podle představ, když se na něho nikdo z jeho spoluhráčů nedokázal natáhnout.
11'
Štěpánek musel být připravený nedaleko brány, aby se dostal do dráhy míče a bezpečně ho odvrátil pryč.
10'
Jednoduchou akci pokryl hostující brankář a může rozběhnout novou potenciální šanci.
10'
Žlutá karta pro tým FC SILON Táborsko (Michal Bezpalec).
9'
Babacar prokázal velkou bojovnost, jenže nakonec dochází k faulu a balon se stěhuje do moci Vyškova.
8'
Průnikový pas vyzkoušel Kone a hledal cestičku po pravém křídle do útoku. Následuje vhazování Plachého a kombinace Jihočechů trvá.
7'
Filip Štěpánek leží na zemi po jednom z tvrdých zákroků hostů. Po chvilce se zvedá a může pokračovat ve hře.
6'
Příliš dlouhý balon na pravé straně znamená, že MFK přichází o míč. Situaci tak bere do svých rukou defenziva Táborska.
5'
Z dalšího rohu hrozili hostující fotbalisté, když si na centr naskakoval Navrátil. Hostující kapitán ovšem dával hlavou jen do rukavic Kinského.
4'
První důležitá akce se udála před vyškovskou brankou po standardní situaci Táborska. Tvrdou ránu Martina Nešpora musel vyrážet Kinský na rohový kop.
3'
Pas k pravé postranní čáře marně stíhal Plachý, a tak přichází aut ve prospěch Jihomoravanů.
2'
Přihrávka se vrací ke Kotkovi, jenž se připravuje na postupnou rozehrávku.
2'
Ilko provádí vhazování balonu do hry a Vyškov se pokouší prorazit v útočné fázi.
1'
Navrátil má míč u svých kopaček a snaží se ho rozdávat do stran. Domácí ale zatím reagují přesně.
1'
Vyškov právě uvádí míč do pohybu ze středového kruhu a utkání se rozjelo do plného tempa.
1'

MFK Vyškov: Kinský – Ilko, Štěpánek (C), Srubek, Kubala – Fofana – Kratochvíla, Krška, Weber, Kanakimana – Vintr.
Náhradníci: Jícha – Cabadaj, Klesa, Lual, Lacík, Matys, Alégué Elandi.
Trenér: Jan Trousil

FC SILON Táborsko: Kotek – Kone, Navrátil (C), Mezera – Plachý, Bezpalec, J. Mach, Kopřiva – Nešpor, Babacar, Tusjak.
Náhradníci: Zadražil – Musa, Provazník, Varačka, Tolno, Kosek, M. Šplíchal.

Rozhodčí: Křepský – Pfeifer, Poživil.
Táborsko také je zatím v sezóně bez porážky, ale statistiku bodů má mírně horší. Na kontě totiž Jihočechům zatím svítí dva bodíky po dvou remízách – konkrétně se Slavií B a s Příbramí. V obou případech byl konečný výsledek 1:1. Mužstvo Táborska se proto musí momentálně spokojit s desátou pozicí F:NL.
Úvod ročníku zastihl v lepším rozpoložení vyškovské fotbalisty. Do sezóny vstoupili jasnou domácí výhrou nad Chrudimí, která měla podobu 3:0. Svěřenci kouče Jana Trousila následně přidali i cenný bod z horké půdy sparťanského béčka, kde ubojovali remízu 1:1. Celkově to znamená, že Vyškovu aktuálně náleží třetí příčka soutěže.
Dobrý den u zápasu třetího kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY. Druhá nejvyšší fotbalová soutěž v rámci něho nabídne souboj domácího MFK Vyškov s hosty FC SILON Táborsko.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:15.