Fotbalová národní liga - 24. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Olomouc B : Příbram - 24. dubna 2023   16:00

Olomouc B
Olomouc B
8' Kramář  • 21' Slaměna  • 40' Kramář  • 63' Vaněček
4:1
(3:0)
Příbram
Příbram
62' Čejka
Olomouc B
Trefil – Galus, Bednár, Poulolo, Hadaš – Israel (78. Fabiánek), Langer (C) (90+1. Grečmal) – Slaměna – Kramář (78. Fiala), Vaněček (67. Zlatohlávek), Šíp (68. Uriča).
Digaňa – Dohnálek.
Kotala – Mikeska, Žurovec.
Andrův stadion, Olomouc
253. diváků
Příbram
Melichar – Stropek (80. Jahić), Fišl, Dudl (18. Čejka), Youssef (46. Mašek) – J. Jeřábek (46. Anih), Langhamer, Petrák, Zeronik, Vokřínek (73. Schindler) – Wágner (C).
Smrkovský – Šimáček.

Držení míče: 50 % : 50 %.
Střely na branku: 7:3. Střely mimo: 5:8. Rohy: 7:5.
Druhý poločas nabídl po jedné brance na obou stranách a to znamená jediné – Sigma Olomouc B dotáhla překvapení kola a zaskočila ambiciózní Příbrami čtyřgólovým přídělem.

Pro Hanáky jde navíc bodově o výraznou vzpruhu do zbytku jarní části, kdy alespoň pro tuto chvíli výrazněji opouštějí vody, které jsou blízko sestupovým pozicím, pro Příbram jde naopak o další komplikaci na cestě za vysněným návratem do nejvyšší soutěže.
90+3'
90+2'
Útočný faul Fialy nabídl Příbrami ještě jednu útočnou akci, ani z té ale nebezpečí pro Trefila nejspíše hrozit nebude.
90+1'
Střídání v týmu SK Sigma Olomouc B:
ze hřiště odchází Štěpán Langer, přichází Daniel Grečmal.
90'
Wágner vyhrál silový souboj s Poulolem a vybojoval pro svůj tým alespoň vhazování, Příbram se přesouvá do vápna soupeře.
89'
Sigma si vypracovala ještě jednu gólovku! Do zakončení se tlačil Fiala, jeho snaha dostat míče za ležícího Melichara se ale nesetkala s gólovým úspěchem.
88'
Hadašovo vhaozování jen přibližuje hru blíže k Melicharovi, Příbram se ale ujímá míče do svého držení.
87'
Kapitán Wágner po prohraném souboji frustrovaně jen vykračuje u postranní čáry.
86'
Útočný faul Schindlera míří rozehrát až brankář Trefila, kterého hlavní sudí hlasitým hvizdem vyzývá k rychlé rozehrávce.
85'
Fialovo dohrání stopera domácích bylo spíše taktického rázu, Olomouc díky tomu získává další dobrou půlminutu k dobru.
83'
Rozkouskovaná hra na polovině hřiště vyhovuje domácím, ti drží míč na svých kopačkách.
82'
Rychlý přechod Příbrami obrana Olomouce bez větších obtíží zastavuje, dokonce bude vhazovat z pravé strany hřiště.
Dnešní utkání sleduje 253 diváků.
81'
Nedovolený zákrok Jahiče u postranní čáry opětovně kouskuje hru, Sigma už kouskuje hru se vším všudy.
80'
Střídání v týmu FK Viagem Příbram:
ze hřiště odchází Daniel Stropek, přichází Hasan Jahić.
79'
Sigmáci vysokým presinkem vůbec neulehčují Příbrami přechod do útočné fáze a skvěle je drží na její polovině.
78'
ze hřiště odchází Dele Ola Israel, přichází Jakub Fabiánek,
ze hřiště odchází Denis Kramář, přichází Jan Fiala.
77'
Kroucený centr dokázal vyrazit Melichar, celou akci ale i tak zastavuje ofsajdové postavení.
76'
Faul hostí ale přisuzuje standardní situaci domácí Olomouci, ta pochopitelně s rozehrávkou nebude vůbec spěchat.
75'
Sigmáci naspořili další cenné vteřiny u rohového praporku, Příbram rychle rozehrává.
74'
Žlutá karta pro tým FK Viagem Příbram (Jakub Schindler).
73'
ze hřiště odchází Jan Vokřínek, přichází Jakub Schindler.
72'
Melichar schoval skákající míč do rukavic a vyslal své spoluhráče ihned do protiútoku, ti ale ztroskotali na vlastní nepřesnosti při rychlé kombinaci.
71'
Skvělá individuální akce Israele! Malá rychlonožka obehrála ze středu hřiště hned tři protihráče a ze skvělé akce vybojovala alespoň rohový kop pro Olomouc, který uspoří další cenné vteřiny.
70'
Langer vybojoval další vhazování pro Sigmu.
69'
Sigma po delší odmlce drží míč déle na svých kopačkách, Hadaš si i s vhazováním dává pochopitelně na čas.
68'
ze hřiště odchází Jáchym Šíp, přichází Filip Uriča.
67'
ze hřiště odchází David Vaněček, přichází Tomáš Zlatohlávek.
66'
Nepříjemně dohraný Israel si zakřičel a donutil na pár chvil hlavního sudího přerušit hru.
65'
Příbramští se ale rozhodně nevzdávají, jejich obléhání velkého vápna nadále pokračuje.
63'
Olomouc B právě vstřelila branku!
Hanáci si ale tříbrankové vedení berou ihned zpět! DAVID VANĚČEK se zorientoval na malém vápně ze všech nejlépe a rychlou dorážkou nikým nebráněn poslal míč za bezmocného Melichara.
62'
Příbram právě vstřelila branku!
A Příbram z ničeho nic dává svůj první gól! Skvělý centr Langamera poslal přesnou hlavičkou za záda Trefila přesně k tyči FELIX ČEJKA. Hosté navíc hrají dobrý druhý poločas, jejich branka ještě slibuje do závěru utkání pořádné drama.
60'
Kramář si společně s Fišlem zaskákali u postranní čáry na špičkách, na což už se nemohl dívat Anih a a záshal, následně vybojoval autové vhazování.
59'
Obléhání obrany Olomouce pokračuje, hosté se ale s míčem pohybují stále pouze okolo velkého vápna. Sigmáci dobře zavírají průnikové prostory do území Trefila.
58'
Trochu rozkouskovanou hru podpořil dalekým odkopem Poulolo, Příbram bude vhazovat.
57'
Hlavní rozhodčí přerušuje hru, na zemi zůstal po nepříjemné střetu ležet Zeronik držící se za záda.
56'
Šíp vedl rychlý kontr Olomouce a nakonec sám před vápnem zakončoval, jeho pozemní rána ale pouze provětrala rukavice Melichara bez potřebné razance.
55'
Příbram drží balón na svých kopačkách, nedaří se jí ale proniknout do obranných řad domácích hráčů. Ti se s ničím nepárají a odvracejí míč dalekým nákopem.
54'
Skvělý Anih začíná větrat obranu Olomouce. Malý rychlonohý křídelník si poradil hned se dvěma protihráči a vracel míč před pokutové území, kde ovšem celá akce hostí skončila.
53'
Melichar poněkud kaskadérsky zastavil rychlou akci Sigmy a dobrých 15 metrů za velkým vápnem odhlavičkoval rychlý míč za obranu.
52'
Wágner se zkušeně propracoval i přes dva protihráče a už to vypadalo, že bude pálit v gólové pozici, míč se ale nakonec odrazil k Anihovi, proti kterému ale skvěle vyběhl Trefil, který mu zúžil úhel natolik, že následuje jen rohový kop.
51'
Opět přichází pouze dlouhý nákop hostí, který vyústil v útočný faul poblíž rohového praporku.
50'
Příbram si vyměňuje na své polovině s řadou nepřesností, jakoby hráči Příbrami nechali i ve druhé půli nohy stále v autobuse.
49'
Útočný nedovolený zákrok Zeronika přisuzuje míč olomouckým.
48'
Kramář přibrzdil rychlou akci a snažil se ve vápně najít z druhé vlny dobíhající Slaměnu, skvělý obranným zákrokem se ale zaskvěl Čejka.
47'
Sigma se snažila vymotat od rohového praporku po vhazování, Příbram ale odpaluje míč až na polovinu hřiště.
46'
ze hřiště odchází Jakub Jeřábek, přichází Emmanuel Anih,
ze hřiště odchází Mohamed Ahmed Youssef, přichází Dominik Mašek.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 17:04.
Béčko Sigmy Olomouc v první půli zaskočilo na své půdě favorita z Příbrami a po třech brankách má skvěle nakročeno do druhé půle za ziskem tří bodů.

Góly Hanáků přitom nebyly dílem náhody, ale skvěle vypracovaných akcí či exkluzivně proměnné standardní situace v podání Patrika Slaměny.
45+3'
45+2'
Melichar boxoval nepříjemný centr do jeho vápna, i druhý následný centr schoval do rukavic.
45+1'
Langer u rohového praporku i proti dvojnásobné přesile vybojoval alespoň autové vhazování.
45'
Příbram pouze kombinuje u vlastního vápna, presink Sigmy navíc hostům nedovoluje rozehrát bez větších obtíží.
44'
Na druhé straně byl velmi blízko dalšímu gólu Šíp, jeho zakončení ale netrefilo prostor tří tyčí.
43'
Melichar posílal dlouhý míč na polovinu soupeře a do úniku se následně málem dostal Zeronik, chyběly mu ale jeden či dva kroky, aby si přiťukl míč za obránce soupeře.
42'
Příbram se pokusila o rychlý útok a alespoň korekci skóre před poločasem, rychlý útok ale končí nepřesným zakončením.
40'
Hanáci jdou do trháku! Skvěle rozehraná standardka nakonec vyústila hned ve dvě dorážky a tou druhou poslal míč i přes hradbu těl z místa určeného pro rozehrávání pokutových kopů do branky DENIS KRAMÁŘ.
39'
Žlutá karta pro tým FK Viagem Příbram (Jakub Jeřábek).
38'
Melichar po ubráněném rohu uklidňuje hru a vyčkává na pohyb svých spoluhráčů.
37'
Příbram, už to vypadalo, že vyveze rychle míč do protiakce, místo toho se ale málem pískal pokutový kop v jejich vápně po střetu Vaněčka s protihráčem, Olomouc zůstává na míči.
36'
Rohový kop pro Olomouc, tempo hry je nyní značně rozkouskované.
35'
Útok tentokrát i po pravé straně Olomouce je zbržděn obranou Příbrami, vhazovat bude Langer.
34'
Útočný faul Wágnera dává Sigmě znovu podržet míč na svých kopačkách.
33'
Šíp skvěle zastavil rozvíjející útok a z druhé vlny vrátil míč na Slaměnu, který vyzval ke skórování Kramář, jeho pozemní rána jen o pár centimetrů minula prostor vzdálenější tyče!
32'
Šíp dostal skvělou přihrávku za obranu, jeho první dotek ale poslal míč rovnou k brankáři Melicharovi.
31'
Ten ale nepřinesl výraznější ohrožení pro bránu domácího brankáře, míč končí na polovině hřiště.
30'
Tempo hry domácí Sigmy začíná upadat, hosté se čím dál častěji dostávají před Trefila, nyní budou zahrávat rohový kop.
29'
Pohledná kombinace Příbrami si říkala o gól, Zeronik ale po skvělém přiklepnutí nedokázal z bezprostřední blízkosti nikým nebráněn poslat míč mezi tři tyče Trefilovy svatyně.
28'
Příbramští postupně svírají olomoucké blíž a blíž jejich vápnu, nedaří se jim ale dostat k souvislejší kombinaci.
27'
Šíp nezastihl míč od Israele, Příbram bude vhazovat.
26'
Fišl se pokusil zaskočit obranu soupeře a ihned rozehrál dlouhým nákopem z poloviny hřiště, ani rychlonohý Zeronik ale míč nedostihl.
25'
Zmatky v malém vápně Příbrami nakonec uhasila obrana hostí odkopem míče téměř na polovinu hřiště, Hanáci ale zůstávají v tlaku.
24'
Šípův průnik zastavil na pravé straně Stropek, Olomouc si začíná vytvářet další tlak na polovině soupeře.
23'
Sigma drží i po druhé brance míč na svých kopačkách.
21'
Excelentní trefa PATRIKA SLAMĚNY ze standardní situace posílá Sigmu do dvoubrankového vedení! Tvořivý hráč Olomouce zamířil z úctivé vzdálenosti neuvěřitelně přesně a razantně přesně do rohu Melicharovy svatyně.

Dámy a pánové, tohle byl gól sezóny druhé nejvyšší soutěže.
20'
Po několika nepřesnostech na obou stranách přichází faul hostí, Sigma bude rozehrávat z poloviny hřiště.
19'
Kroucený míč na přední tyč odvrací obrana Sigmy jen na další rohový kop.
18'
ze hřiště odchází Václav Dudl, přichází Felix Čejka.
17'
Ošetřování hráče Příbrami nyní zdržuje rozehrávku rohového kopu, s hráčem hostí to nevypadá vůbec dobře.
16'
Bednár si nedělal zbytečné starosti a z nebezpečné akce odpálil míč raději na rohový kop.
15'
Wágner se pokusil poslat centr do vápna, jeho snažení ale bylo překaženo a míč končí v zámezí.
14'
Olomouc se nyní drží na útočné polovině a diktuje tempo hry, nedaří se jí ale najít recept na pevnou obranu soupeře.
13'
Sigma se vydala ihned do protiakce vybojovala alespoň rohový kop.
12'
Fišl se pokusil o přímé zakončení z úctyhodné vzdálenosti, Trefil schoval jeho dělovku do rukavic.
11'
Velmi nepříjemný koňár rozdal nyní Bednár na obranné polovině Olomouce. Od hlavního rozhodčího dostává důraznou domluvu, hrozba žlutého kartónku mu nyní visí nad hlavou.
10'
Příbram se ale inkasované branky nezalekla a ihned se tlačí kupředu. Akci po levé straně ale zastavuje Galus.
8'
Nedáš, dostaneš! Sigma se ihned z následné akce dostává do vedení! Na konci pohledné akce byl DENIS KRAMÁŘ, který i přes stín obránce poslal nádhernou obalovačku na zadní tyč. Gól, který by mohl být jednoznačně kandidátem na gól kola.
8'
Wágner dostal do pravé strany skvělou průnikovku za obranu a posílal nebezpečný míč na malé vápno, kde se jen tak tak nedostal ke gólovému zakončení Zeronik. Jeho spíše ťuknutí do míče než střela zamířilo dobrý metr vedle tyče.
7'
Příbramští se vykombinovali z náročné situace poblíž lajny a uklidňují hru na polovině hřiště.
6'
Zeronik se pokusil nadýchat centr střílenou přihrávkou na zadní tyč, balón ale skončil bez většího drama v rukou Trefila.
5'
Faul domácích poblíž pokutovému území nabízí i na druhé straně slibnou standardní situaci.
4'
První rohový kop Sigmy natropil drobné starosti hostující obraně, brankář Melichar ale nakonec vyskočil po několika odrazech ze všech nejvýše a schoval míč do svých rukavic.
3'
Šíp kombinoval se spoluhráčem na levé straně hřiště, obrana soupeře ale dostává míč za zámezí.
2'
Šíp si vyměnil míč se Slaměnou a z pohledné kombinace domácích nakonec byla střela Israele, ten ale placírkou poslal míč daleko mimo prostor tří tyčí.
1'

SK Sigma Olomouc B: Trefil – Galus, Bednár, Poulolo, Hadaš – Israel, Langer (C) – Slaměna – Kramář, Vaněček, Šíp.
Náhradníci: Digaňa – Dohnálek, Uriča, Zlatohlávek, Grečmal, Fabiánek, Fiala.

Trenér: Augustin Chromý.

FK Viagem Příbram: Melichar – Stropek, Fišl, Dudl, Youssef – J. Jeřábek, Langhamer, Petrák, Zeronik, Vokřínek – Wágner (C).

Náhradníci: Smrkovský – Čejka, Schindler, Jahić, Šimáček, Anih, Mašek.

Trenér: Dušan Uhrin.

Rozhodčí: Kotala – Mikeska, Žurovec.
SK Sigma Olomouc B

Béčko Sigmy Olomouc pokračuje na jaře s utrápenými výkony.

Sympatické výkony olomouckých mladíků, kteří z drtivé části tvoři kádr olomouckého B-týmu, stejně jako na konci podzimní části nepřinášejí ani na jaře kýžené body. Svěřenci Augustina Chromého se navíc začínají ocitat nad propastí, v tuhle chvíli jejich náskok na sestupová místa tvoří pouhé tři body.

Sigmáci se ale v případě bodového zisku můžou i naopak vyšoupnout do klidnějších vod středu tabulky druhé nejvyšší soutěže.

FK Viagem Příbram

Příbramští fotbalisté neúnavně směřují za vysněným postupem do nejvyšší fotbalové ligy.

Přesto ale museli v posledních třech kláních zkousnout pachuť porážky a ztráta šesti bodů s Třincem a Varnsdorfem může ještě pořádně zamíchat pořadím i v závěru FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY. Středočeši nicméně oproti svým hlavním sokům mají k dobru dva duely.

Na záda už ovšem Příbrami dýchají Varnsdorf, Dukla Praha i Vyškov.

Forma v posledních 5 utkáních: 3-0-2
Třinec vs. Příbram 2:1
Dukla Praha vs. Příbram 1:2
Příbram vs. Varnsdorf 1:2
Prostějov vs. Příbram 0:2
Příbram vs. Líšeň 2:0
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.