Fotbalová národní liga - 11. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Olomouc B : Slavia B - 10. října 2022   15:00

Olomouc B
Olomouc B
35' Vraštil  • 68' Zlatohlávek  • 75' Zlatohlávek  • 90+2' Fabiánek
4:0
(1:0)
Slavia B
Slavia B
Olomouc B
Digaňa – Slavíček, Vraštil, Vepřek (C), Galus – Vodháněl (46. Zlatohlávek), Grygar (81. Fabiánek), Langer – Šíp (58. Hadaš), Zifčák (73. Uriča), J. Matoušek (81. Nwankwo).
Koutný – Bednár.
Kvítek – Kubr, Žurovec.
Andrův stadion, Olomouc
280. diváků
Slavia B
Dvořák – Trédl (68. Pudil), Kričfaluši, Švec, Labík – Nikl (C) – Šubert (73. Beran), Planka, M. Jurásek, Singhateh – Šmiga (85. Pudil).
Kolodziej – Behenský, Kneifel, Kopáček.

Držení míče: 48 % : 52 %.
Střely na branku: 5:4. Střely mimo: 7:8. Rohy: 1:5.
Olomouc nakonec ve druhé půli i přes dobrý nástup Slavie zejména na začátku druhého dějství zpečetila své vítězství dalšími třemi přesnými zásahy dvakrát díky Tomáši Zlatohlávkovi, v posledních momentech duelu pak díky Jakubu Fabiánkovi.

Olomouc tak po sérii zápasu bez vítězství a po debaklu v Příbrami odpovídá nejlepším možným způsobem, naproti tomu béčko Slavie zůstává v nižších vodách tabulky pouze bod od sestupových pozic.
90+2'
90+2'
Olomouc B právě vstřelil branku!
JAKUB FABIÁNEK v posledních momentech zápasu nádhernou ranou na zadní tyč zpoza vápna pečetí výhru Olomouce! Střelec Sigmy si skvěle převzal míč, s ničím se nerozparoval, a poslal jej nechytatelně i s odrazem o tyč počtvrté v zápase za záda Dvořáka.
90+1'
Slavia přece jenom v nastavení zkouší zaznamenat čestný úspěch, obrana Sigmy ale už nechce Digaňu připravit o nulu a velmi pozorně brání i v nastavení druhé půle.
90'
Utkání už se z velké části pouze dohrává, oba týmy se střídají v klidné kombinaci s míčem.
89'
Juráskův pokus z hranice vápna netrefuje prostor tří tyčí, Digaňa bude moci v poklidu rozehrát od své branky.
88'
Digaňa nepřesně rozehrál a Slavia se rychle přesouvala do útoku po levé straně, celou akci ale uhasil přesným skluzem Slavíček.
87'
Slavia se snaží i v posledních momentech utkání najít cestu alespoň za korekcí skóre, velmi pevná obrnaa Sigmy ale nepouští hosty k žádnému nebezpečnému zakončení.
86'
Sigma se řítila do rychlého útoku, obrana Slavie jej ale zastavila ještě před pokutovým územím.
85'
Střídání v týmu SK Slavia Praha B:
ze hřiště odchází Daniel Šmiga, přichází Miloš Pudil.
84'
Digaňa schoval míč do svých rukavic a vybízí své spoluhráče k co nejrychlejšímu protiútoku.
83'
Galusův kroucený míč ale obraně soupeře příliš starosti nenadrobil, hosté odklízí míč na polovinu hřiště.
82'
Faul na pravé straně hřiště přisuzuje míč k rozehrávce domácím. Ti s jeho rozehrávkou pochopitelně příliš nespěchají.
81'
Střídání v týmu SK Sigma Olomouc B:
ze hřiště odchází Daniel Grygar, přichází Jakub Fabiánek,
ze hřiště odchází Jakub Matoušek, přichází Precious Uchechukwu Nwankwo.
80'
Rozehrávka standardky se Slavii příliš nevyvedla, Olomouc bez větších obtíží odklízí míč do bezpečí.
79'
Zbytečný faul Slavíčka ale nabízí Slavii možnost alespoň korigovat skóre zápasu.
78'
Sigma vysoko presuje soupeře na jeho polovině a způsobuje hostům nemalé potíže s rozehrávkou.
77'
Snaha o rychlou průnikovku hostům nevyšla, brankář Digaňa bere míč do své moci a s jeho rozehrávkou vůbec nespěchá.
76'
Slavia ale nebalí kufry a nadále se tlačí dopředu. Olomouc ale drží kompaktní obranu a nepouští Pražany vůbec k blízkosti svého vápna.
75'
Rozklad obrany Slavie. Skvělou ránu po individuální akci Uriči Dvořák vyrazil pouze před sebe, kde už číhal TOMÁŠ ZLATOHLÁVEK a dorazil míč za bezmocného brankáře. Obrana Slavie teď svému brankáři vůbec nepomohla.
74'
Olomouc kombinuje na své polovině a určuje tempo hry.
73'
ze hřiště odchází Pavel Zifčák, přichází Filip Uriča.

ze hřiště odchází Martin Šubert, přichází Štěpán Beran.
72'
Zifčák odnesl tvrdý souboj do oblasti kostrče a těžce se zvedal z trávníku, útočník Sigmy ale bude v pořádku.
71'
Zákrok za žlutou kartu nepříjemně odnesl Šubert a je stále ošetřován na zeleném pažitu. Vypadá to ale, že by měl být schopen pokračovat ve hře.
70'
Žlutá karta pro tým SK Sigma Olomouc B (Tomáš Zlatohlávek).
68'
Nádherná akce domácích přináš druhý gól v zápase! TOMÁŠ ZLATOHLÁVEK dostal od Matouška nádhernou rychlou přihrávku do prostoru pokutového puntíku a prvně jmenovaný po zpracování míče poslal míč nechytatelně do protipohybu brankáře Dvořáka.
68'
ze hřiště odchází Jan Trédl, přichází Adam Pudil.
67'
Digaňa schoval míč do svých rukavic a uklidňuje hru.
66'
Singateh, jeden z nejativnějších Slávistů se znovu tlačil do zakončení z levé strany, proti dvojici soupeřů ale neměl příliš šancí na úspěch.
65'
Sigma začíná čím dál více zlobit před vápnem soupeře, Olomouci se ale nedaří najít cestu k finálnímu zakončení, kterým by mohla stvrdit své vedení druhým gólem v zápase.
64'
Hadaš neodpískaný souboj na jeho samotného doprovodil slovy „To si děláš p*del“, na verdiktu sudích to ale nic nezměnilo a u míče bude moci být znovu Slavia.
63'
Zlatohlávek měl na hlavně druhý gól! Centr Galuse by ale potřeboval o pár centimetrů níže tak, aby mohl jeho trajektorii změnit směrem na bránu soupeře.
62'
Hadaš neustál souboj se Šubertem a Slavia může vhazovat.
61'
Digaňa při zákroku podrazil vlastního obránce Vepřeka, který se na pár chvil nezvedal z trávníku. Nakonec to však, vypadá, že kapitán domácích bude v pořádku.
60'
Zlatohlávek se i přes drobné komplikace dostal do zakončení ve vápně, pálil ovšem s míčem za tělem, což logicky vyústilo v nedostatečně razantní pokusu, který schoval Dvořák do svých rukavic.
59'
Vepřek dostal hlavičkou míč na Digaňu a uklidňuje s ním hru na polovině Sigmy.
58'
ze hřiště odchází Jáchym Šíp, přichází Matěj Hadaš.
57'
Ofsajdové postavení Zifčáka jej nepouští ani do zakončení. Slavia bude moci rozehrávat.
56'
Neuvěřitelná smůla pro domácí! Dvořák vůbec neodhadl rychlost Šípa, který jej obešel a mohl zakončovat do prázdné branky, křídelník domácích ale netrefil odkrytou bránu a napálil míč pouze do boční sítě!
55'
Galus se rozeběhl s míčem po levé straně a vytvořil pro Sigmu výhodu držení míče na polovině soupeře, ta nyní obléhá Slavii před jejím vápnem.
54'
Slávistický útok ukončila řada nepřesností. U míče jsou znovu Olomoučtí.
53'
Zkušenosti Vepřeka se znovu zmocnili v souboji se Šmigou, Olomouc může rozehrávat ze své poloviny.
52'
Sigma ustála tlak soupeře v úvodu druhé půle a nyní se i ona tlačí do útoku. Slavia ale prozatím dobře brání území před pokutovým územím.
51'
Singateh vedl útok Slavie po levé straně, k dobré střele se ve vápně nakonec dostal Jurásek, při ráně ale podklouzl a Digaňa tak neměl příliš starostí s chycením jeho rány.
50'
Útočný faul Langera zastavuje slibně se rozvíjející útok Olomouce. Slavia může znovu zkonsolidovat své síly do útoku.
49'
Labík hledal skvělým centrem ve vápně Šmigu, jeho hlavička ale netrefuje prostor tří tyčí.
48'
Šubert skvěle napřáhl zpoza vápna, střelou na vzdálenější tyč ale o milimetry netrefuje branku Digani.
47'
Nepřesnosti na obou stranách nakonec končí míčem v moci Dvořáka, ten vykopává dlouhý míč na polovinu Sigmy.
46'
ze hřiště odchází Jan Vodháněl, přichází Tomáš Zlatohlávek.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 16:01.
První půle byla ve znamení soubojového fotbalu, ve kterém nakonec vytěžili dvě gólová zakončení hráči domácí Olomouce, skóre ale ukazuje v poločase skóre 1:0.

Děje se tak díky přesnému zásahu Lukáše Vraštila, branka Zifčáka nebyla sudímu pro jejich nepozornost uznána.
45+1'
45+1'
Nakonec se Singateh dostal k úžasné střele z hranice vápna! Digaňa se ale proti jeho ráně vytáhl skvělým zákrokem.
45+1'
Závěr první půle už je pouze ve znamení kombinace středu pole.
45'
Sigma se ještě v závěru půle tlačí do zakončení! Vodhánělovi ale chyběly dva, možná tři kroky, aby dokázal doběhnout míč a dostat je do odkryté brány.
44'
Matoušek se z ničeho nic zjevil před malým vápnem a pálil těsně mimo levou tyč Dvořákovy brány!
43'
Další nepřesnost při rozehrávce Slavie, Digaňa drží míč ve své moci.
42'
Hra je před koncem poločasu dosti rozkouskovaná, oba týmy už se zjevně vidí v kabině.
41'
Útok Slavie nyní jasně vázne. Sigma bude moci odkopávat znovu od své branky.
40'
Faul Juráska na útočné polovině připravuje Pražany o balón u vápna soupeře.
39'
Faul Matouška přisuzuje míč na kopačky Slavie, ta pochopitelně s rozehrávkou příliš nespěchá a snaží se zkoncentrovat své síly po tlaku soupeře.
38'
Švec při snaze odkopnout balón trefil pouze Nikla, balón do bezpečí dostal až na druhý pokus. Sigma ale má nyní jednoznačně více ze hry.
37'
Šíp skvěle zalepil dlouhý míč na fotbalový pažit a snažil se proklestit cestu do středu hřiště, narazil však na obranný blok dvou protihráčů.
36'
Olomouc uklidněna vedoucím gólem nemusí nikam spěchat, stoperská dvojice kombinuje na své polovině.
35'
Sigma jde ale nakonec přece jenom do vedení! LUKÁŠ VRAŠTIL si nechal spadnout centrovaný míč na hlavu a zamířil nechytatelně přesně k tyči. Obrana béčka Slavie tady neuvěřitelně zaspala a svěřenci trenéra Chromého tak mají první důvod k radosti.
35'
Galusova rána ale trefila pouze postavenou zeď.
34'
Faul na Matouška přisuzuje Olomouci další slibnou standardní situaci.
33'
Ta se ale Sigmě vůbec nevyvedla, Slavia se rychle zmocňuje míče na své polovině.
32'
Digaňa si doběhl pro centr z rohového kopu a vysílá své spoluhráče do rychlé protiakce.
31'
Šmiga prozatím prokazuje skutečně instinkt zabijáka. Hlavička po přesném centru nadělala Digaňovi nemalé starosti se zpracováním míče, Vepřek jej nakonec raději odkopl na rohový kop.
30'
Slavia se ihned vydala do protiútoku, po faulu ve středu hřiště bude moci rozehrávat.
29'
Olomouc byla pravděpodobně připravena o gól! Nádherná rána Zifčáka se od tyče odrazila za brankovou čáru a kvůli zpětnému rázu se odrazila zpět do vápna, načež ani brankový sudí nebyl schopen pomoci hlavnímu v posouzení brankové situace.
28'
Rána Švece, který dostal nabito do ideální pozice před vápno, míří vysoko nad branku soupeře.
27'
Slávisté jsou v posledních momentech zápasu výrazně více na míče, Šubertův centr se i s velkým štěstím pro domácí otřel pouze o horní břevno.
26'
Řada nepřesností na obou stranách. Slavia bude vhazovat na útočné polovině.
25'
Žlutá karta pro tým SK Slavia Praha B (Daniel Šmiga).
24'
Matoušek trefuje ze standardní situace břevno branky Slavie! Neuvěřitelná smůla pro domácí, míč se odrazil od horní tyče zpět do hřiště.
23'
Rozehrávka Slavie v posledních momentech zápasu více než vázne. Matoušek se zmocnil míče na její polovině a sám se protáhl až před vápno, kde si jako zkušený matador došel pro faul obrany hostí.
22'
Šíp je dnes hodně vidět! Rychlonožka Sigmy se dostala do zakončení z bezprostřední blízkosti, z ostrého úhlu ale nedokázal propálit brankáře Dvořáka.
21'
A roh způsobil Slavii lehké potíže v jejím vápně, míč však odklízí nekompromisně do bezpečí Singateh.
20'
Jeho cent zblokovala obrana hostů pouze na rohový kop, Sigmáci tak budou moci zahrávat obdobnou standardku od rohového praporku.
19'
Zkrácený roh bude zahrávat Jakub Matoušek.
18'
Útok Sigmy z pravé strany zastavila pozorná obrana Slavie už v jejím zárodku, Olomouc ale zůstává v držení míče.
17'
Vodháněl v rychlém kontru hledal Šípa v pokutovém území, míči dal ale přílišnou razanci a ten skončil až v rukou brankáře Dvořáka, který je doposud spíše bez práce.
16'
Šubertova rána pořádně provětrala letecké schopnosti Digani, brankář Sigmy ale nakonec zasahovat nemusel, míč se pouze otřel o boční síť.
15'
Po faulu na Singateha se Slavii nabízí slibná standardní situace z hranice pokutového vápna. Provinilým na straně domácích byl Grygar.
14'
Slávisté vyzkoušeli své útočné štěstí po levé straně hřiště, zbytečný útočný faul ale zastavuje snahy hostů ještě na polovině hřiště.
13'
Vepřek prokázal nespočet zkušeností a Juráska v pokutovém vápně připravil o balón v nebezpečně se rozvíjející akci.
12'
Singateh se snažil z rychlé protiakce sklepnout vysoký balón hlavičkou na spoluhráče, dopravil jej ale pouze na kopačky Vepřeka, který jej posílá na svého brankáře.
11'
Zifčák se vrhnul do plné obrany, zavčas si ale uvědomil, že sám toho proti několika protihráčům příliš nezmůže. Sigma zůstává v držení míče.
10'
Labík byl znovu viditelný, tentokrát však v útočné fázi akce Slavie. Jeho pokus o doběhnutí dlouhého míče se ale nesetkal s úspěchem.
9'
Tvrdý skluz Labíka trefil nepříjemně Matouška u postranní čáry, hlavní sudí Kvítek Labíkovi důrazně domlouvá s tím, že podobný zákrok příště ocení žlutým kartónkem.
8'
Nepřesný útok ale také na druhé straně v podání Pražanů, nákop končí pouze v rukou brankáře Digani.
7'
Snaha o průchod přes levou lajnu Sigmě vůbec nevyšel. Slavia se zmocňuje míče a drží jej na své polovině.
6'
Sigmákům se nedaří průchod přes střed hřiště, který hosté velmi dobře brání. Slavíček bude vhazovat z pravé strany hřiště.
5'
Sešívaní lehce uklidnili hru na své polovině a rychlým nákopem Kričfalušiho se pokusili o překvapivě rychlý útok, míč ale končí pouze na kopačkách Vraštila.
4'
Opětovně o sobě dal vědět rychlonožka Šíp, obrana Slavie ale nyní jeho nastartované motory udusala ještě dříve, než se dostal do pozice, ze které by mohl ohrozit branku.
3'
Slávisté si vybojovali první standardní situaci v podobě rohového kopu, který zakončoval kapitán Nikl. Jeho hlavička ale letěla pouze nad horní tyč Digaňovy svatyně.
2'
Šíp sebral balón sešívaným na jejich polovině a využil své bleskové rychlosti, aby se protáhl až do vápna, jeho pokus najít Zifčáka se ale nesetkal s úspěchem.
1'
Úvodního výkopu se zhostili hráči hostí a od té doby drží míč na svých kopačkách. Prozatím však pouze kombinují na své polovině.
1'

SK Sigma Olomouc B: Digaňa – Slavíček, Vraštil, Vepřek (C), Galus – Vodháněl, Grygar, Langer – Šíp, Zifčák, J. Matoušek.

Náhradníci: Koutný – Bednár, Fabiánek, Hadaš, Uriča, Zlatohlávek, Nwankwo.

Trenér: Augustin Chromý.

SK Slavia Praha B: Dvořák – Trédl, Kričfaluši, Švec, Labík – Nikl (C) – Šubert, Planka, M. Jurásek, Singhateh – Šmiga.

Náhradníci: Kolodziej – Behenský, Beran, Kneifel, Pudil, Kopáček, Pudil.

Trenér: Marek Jarolím.

Rozhodčí: Kvítek – Kubr, Žurovec.
SK Sigma Olomouc B

Svěřenci trenéra Chromého po famózním vstupu do sezóny strádají. Jejich současná forma navíc nedává tušit, že by i proti béčku Slavii měli jistojistě pomýšlet na bodový zisk, pro však bude výhoda domácího stadionu. Na něm se Sigmákům dlouhodobě daří i napříč koloritu posledních duelů.

Otázkou zůstává start některých pravidelných hráčů B-týmu, kteří například zasáhli do nedělního klání s prvním týmem Slavie, který Hanáci vyhráli 2:0.

SK Slavia Praha B

Slávistické béčko mělo oproti svému hanáckému soupeři o poznání horší vstup do sezóny F:NL po postupu z ČFL. Pražané po deseti kolech drží s jedenácti body první nesestupovou příčku, na půdě béčkového týmu Sigmy Olomouc ale budou mít těžký pažit ke zdolání, v neděli se o tom ostatně přesvědčili jejich kolegové z prvního týmu.

Síly by ale Slávistům mohla dodat poslední výhra nad v současné době třetím Vyškovem.

Forma v posledních 5 utkáních: 2-1-2
Slavia Praha B vs. Vyškov 3:1
Vlašim vs. Slavia Praha B 3:1
Slavia Praha B vs. Příbram 0:4
Slavia Praha B vs. Varnsdorf 4:1
Opava vs. Slavia Praha B 1:1
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.