Fotbalová národní liga - 13. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Opava : Příbram - 21. října 2022   18:00

Opava
Opava
0:1
(0:0)
Příbram
Příbram
68' Wágner
Opava
Lasák – Helebrand, Bílek, Janoščín (C), Kadlec – Kopečný, Gorčica (79. Dostál), Ščudla – Kramář – Rataj (75. Janjuš), Yunis.
Číž – Pejša, Celta, Macháček, Doleček.
Opočenský – Matoušek, Lakomý.
Stadion v Městských sadech, Opava
1 250 diváků
Příbram
Melichar – Sakala, J. Jeřábek, Fišl – Osmančík (79. Čejka), M. Čermák (90+2. Vokřínek), Petrák (65. Zeronik), Musil (78. Švestka), Dudl – Wágner (C), Anih (65. V. Novotný).
Smrkovský – Hájek.

Příbram uspěla na horké opavské půdě díky trefě Tomáše Wágnera. Zkušený útočník po hodině hry proměnil penaltu nařízenou po faulu na Čermáka a zajistil hostujícímu celku vítězství.

Středočeši tak potvrdili vynikající formu, ve FORTUNA:NÁRODNÍ LIZE neprohráli už jedenáct utkání v řadě a poskočili na první místo tabulky, kde budou minimálně do sobotního odpoledne. Naopak Slezané zapsali třetí porážku v řadě.

Děkujeme vám za pozornost a těšíme se na vás u dalších on-line přenosů.
Držení míče: 51 % : 49 %.
Střely na branku: 3:3.
Střely mimo: 5:5.
Rohy: 11:3.
90+5'
90+4'
Žlutá karta pro tým FK Viagem Příbram (Vít Novotný).
90+4'
Žlutá karta pro tým SFC Opava (Kryštof Lasák).
90+4'
Teď ale Opava vybojovala autové vhazování. Po něm chtěl Bílek poslat balon do vápna, ale jeho "svíce" končí v zámezí. Melichar uvede míč do hry odkopem od své brány.
90+3'
Nyní navíc Slezané sami sebe připravili o balon svou nepřesností a hosté samozřejmě nikam nespěchají.
90+3'
Opavští tlačí, ale s dlouhými nákopy nemá hostující obrana problém.
90+2'
Střídání v týmu FK Viagem Příbram:
ze hřiště odchází Marcel Čermák, přichází Jan Vokřínek.
90+2'
Hosté se rozčilují, ale rozhodčí dobře viděl faul na Janjuše. Opavští mohou znovu dopředu, ale nejprve se bude střídat.
90+1'
Středočeši mohli přidat pojistku, střelu Wágnera ovšem reflexivním zákrokem zastavil Lasák!
90'
Hostující Dudl fauloval a sudí Opočenský opět vytahuje žlutou kartu. Standardka pro Opavu, zhruba třicet metrů od brány Příbrami.
89'
Středočeši mezitím zamířili dopředu, jejich kombinaci vedl Čermák, ale svou ránu napálil nad bránu Opavy a Lasák rychlým odkopem posílá míč dopředu.
88'
Ale dnes už skoro tradičně z něj žádné nebezpečí pro Melichara a spol. není.
87'
Roh pro Opavu. Rozehraje ho Bílek.
87'
Nyní to vypadalo velmi slibně. Kopečný prudkou přihrávkou našel u bližší tyče úplně volného Janjuše. Ten sice zakončil pohotově, ale jeho stela postrádala razanci. Míč schoval v rukavicích Melichar.
86'
Janjuš vybojoval aut, Kopečného centr do vápna ovšem hlavou odvrátil Fišl. Domácí ještě zůstávají u míče.
85'
Opavští ovšem získali balon a mířili dopředu, hosté jejich útok zastavují drobným faulem u středového kruhu.
84'
Středočeši se nyní po krátké odmlce dostali na útočnou polovinu, kdy nyní hlavně šetří čas.
83'
Střídající Dostál si nyní neporozuměl s Kopečným, z nepřesnosti Opavy těží hosté.
82'
Příbramská defenziva si s ním ale bez potíží poradila.
82'
Míč po Ščudlově zblokovaném centru končí v zámezí, roh pro SFC.
81'
Hosté se ihned vydali dopředu, ale jejich útočné snahy zastavil ofsajd.
80'
Kopečného centr z pravé strany zablokoval Dudl.
79'
ze hřiště odchází Pavel Osmančík, přichází Felix Čejka.
79'
Střídání v týmu SFC Opava:
ze hřiště odchází Adam Gorčica, přichází Radim Dostál.
78'
ze hřiště odchází Lukáš Musil, přichází Patrik Švestka.
76'
Bílek se snažil průnikovkou vysunout Kramáře, jenže ten na balon nedosáhl. Následuje odkop od příbramské brány.
75'
ze hřiště odchází Tomáš Rataj, přichází Teodor Janjuš.
75'
Žlutou kartu vyfasoval i domácí kapitán Janoščín.
73'
Čermákovi nyní sice nedovolil odcentrovat Bílek, ale hosté mají k dispozici roh.
72'
Střídající Zeronik si obhodil Janoščína, který ho zastavil pouze za cenu faulu. Standardka pro hostující celek.
71'
Právě Wágner nyní vidí žlutou kartu.
70'
Opavští chtějí ihned reagovat, Kramářův centr ovšem Středočeši odvrátili.
68'
Příbram právě vstřelila branku!
Hostující celek jde do vedení! Příbramský kapitán TOMÁŠ WÁGNER vsadil na razanci, a to se mu vyplatilo! Penaltu proměňuje tvrdou dělovkou pod břevno, na kterou opavský gólman Kryštof Lasák neměl šanci reagovat.
67'
Pokutový kop pro Příbram! Kadlec ve vápně srazil k zemi Čermáka a rozhodčí Opočenský bez váhání píská penaltu!
65'
ze hřiště odchází Emmanuel Anih, přichází Vít Novotný.
65'
ze hřiště odchází Adam Petrák, přichází Jakub Zeronik.
63'
Bílkův centr propadl vápnem až na zadní tyči, kde Ščudla před prázdnou bránou netrefil míč a balon skončil na tyči.
63'
Standardka pro Slezany.
62'
Z něj ale Opavští nezahrozili.
61'
Bilek vysunul aktivního Ščudlu, který se opřel do míče a Melichar měl co dělat, aby míč vytěsnil na roh!
60'
Dnešní utkání sleduje 1 250 diváků.
59'
Kramář předložil míč Bílkovi, jenž se na hranici vápna opřel do míče, ale minul hostující bránu.
57'
Anih dostal míč do běhu, navedl si ho na osu hřiště, ale trefil pouze clonícího Janoščína do stehna.
55'
Ščudla opět ukázal svou rychlost, z jeho průniku po levé straně vytěžili domácí roh.
54'
Hra je přerušena, na trávníku leží hostující Sakala.
53'
Zajímavá akce Opavy na pravé straně. Kopečný vysunul Kramáře, ale jeho centr sbírají hosté.
52'
Fišl tvrdě fauloval ve středu pole a od sudího Opočenského obdržel žlutou kartu.
49'
... Kopečného centr si ramenem zpracoval Ščudla, ale nakonec o balon přišel.
47'
Opavští jsou před vápnem Příbrami ...
46'
Druhý poločas začne přibližně v 19:03.
První půle je za námi a neviděli jsme špatnou podívanou, jen tomu chybí góly. Více ze hry měli Slezané, ale slibné šance neproměnili Kopečný, Yunis či Kramář. Na opačné straně zahrozil Anih, ale ani jeho tvrdý projektil neskončil v síti. Dokáže jedno z mužstev po změně stran překlopit výsledek utkání na svou stranu?
45+2'
45+2'
Kopečný vybojoval aut, Opavští jdou dopředu. Víc už se toho ale zřejmě nestane.
45+1'
Hosté jsou usazeni na útočné polovině hřiště, ale kombinují daleko od opavské brány.
44'
Helebrand zastavil faulem útok Příbrami a od sudího Opočenského vidí za svůj zákrok žlutou kartu.
43'
K další hlavičce se prodral Yunis, ale jeho zakončení skončila nad příbramskou bránou.
42'
Opavští utahují šrouby. Rataj nyní předal míč rozběhnutému Kramářovi, jeho ránu z ostrého úhlu vyrazil Melichar před sebe! Domácí se znovu zmocnili míče, celá akce končí faulem hostů. Standardka pro Slezany.
41'
Na druhé straně měli domácí k dispozici další roh, ale přímé ohrožení příbramského gólmana Melichara z něj nebylo.
40'
A pozor, zahrozila také Příbram. Wágner podržel míč, počkal na své spoluhráče, Petrák vysunul Aniha, jenž vypálil zpoza vápna těsně nad bránu Opavy!
39'
Po něm hlavičkoval Yunis nad břevno hostující brány.
38'
Velká šance domácích! Rataj prudkou přihrávkou našel rozběhnutého Ščudlu, jeho ostrý centr proletěl malým vápnem a míč si skluzem málem srazil do vlastní brány Dudl! Roh pro Opavu.
37'
Hostující Emmanuel Anih trefil kopačkou obličej Kopečného, sudí Opočenský stál blízko a bez váhání tasí žlutou kartu.
34'
Dravý Ščudla opět ukázal rychlé nohy při napadání hostující rozehrávky, ale Melichar v pohodě odkopl míč do středu pole.
33'
Ale jen na chvíli, Janoščínův nákop totiž končí v autu.
32'
Kadlec nyní s pomocí teče protihráče osvobozuje Slezany.
30'
Hosté v těchto chvílích obléhají opavskou šestnáctku, zatím se ale do zakončení nedostali.
28'
Středočeši ovšem rychle obrátili hru a po zblokovaném centru Musila mají k dispozici roh.
27'
Příbram to zkusil po pravé straně, ale Bílek nedovolil odcentrovat Musilovi. Směr hry se obrací.
26'
Nadějný útok Opavy vedl Ščudla, přihrávkou pod sebe chtěl míč předat Gorčicovi, jenže ten to měl na dlouhou nohu.
25'
Kadlec odcentroval na Kopečného, který zblízka hlavičkoval jen těsně vedle levé tyče!
24'
Ščudla na levé straně dělá hostujícímu celku problémy. Po jeho centru se míč odrazil ke Kadlecovi, ten ale trefil do zad jednoho z příbramských hráčů. Roh pro Opavu.
23'
Kramář vystřelil z otočky, do dráhy střely se ještě vložil Yunis, ale domácí nakonec příbramskou bránu neohrozili.
22'
Teď se žlutí i na druhé straně. Kartu vyfasoval Sakal, který u lajny složil k zemi Yunise.
20'
Dlouho se nehraje, Melichar je stále v péči lékaře a maséra hostujícího týmu. Domácí fanoušci nahlas protestují.
19'
Kramář si obhodil jednoho z příbramských hráčů, ale následně si moc předkopl míč. U něj byl dřív hostující gólman Melichar, kterého Kramář zřejmě trefil. Melichar se svíjí v bolestech, domácí borec vidí za svůj faul žlutou kartu.
17'
Yunis teď ve vzdušném souboji ve středu pole povalil Fišla, sudí přerušuje hru.
16'
Středočeši s rohem ale nenaložili vůbec dobře a vůbec neohrozili opavskou bránu.
15'
Musil chytrou uličkou vysunul Osmančíka, ten svůj centr z pravé strany cpal na Čermáka, před ním ovšem jeden z domácích hráčů tečoval míč. Roh pro Příbram.
14'
V Opavě se hustě rozpršelo, i proto má hra zatím rychlý spád.
13'
Slezané už ale znovu spěchají do útoku. Z brejku vytěžili roh, který rozehraje Kadlec.
12'
Na opačné straně zahrozil Musil, míč se po jeho technické střele zpoza šestnáctky zakroutil těsně vedle opavské brány.
10'
Obrovská šance Opavy! Gorčica předal míč doleva na Ščudlu, který výtečným centrem našel ve vápně Yunise, jenž sám před Melicharem poslal míč placírkou těsně vedle pravé tyče!
9'
Z necelých pětadvaceti metrů to zkusil hostující Čermák, jenže střela mu vůbec nesedla a míč končí pouze na tribuně za opavskou bránou.
8'
Ščudla sice získal v souboji s Osmančíkem u levé lajny balon, jenže si počínal příliš agresivně a sudí Opočenský píská faul.
6'
Teď to ovšem vypadalo zajímavě pro Příbram. Anih se po průnikové přihrávce ocitl před Lasákem, jenže pomezní sudí signalizuje ofsajd.
5'
Domácí jsou zatím aktivnějším celkem, ale gólman Melichar ještě zasahovat nemusel.
4'
... Ani z tohoto rohového kopu si ovšem Opavští nevytvořili šanci.
3'
Hostující Sakala odvrátil přihrávku Kadlece zleva pouze na roh ...
2'
Rozehrál ho Kadlec, ale po jeho přetaženém centru nevzniklo pro hostující celek žádné nebezpečí.
1'
Slezané začali útokem podél levé lajny a vybojovali roh.
1'
Aktéři utkání už za potlesku diváků míří na hřiště, duel co nevidět odstartuje.
Trávník v Městských se zdá být skvěle připraven. Nyní už jen čekáme na nástup hráčů a rozhodčích na hrací plochu.

SFC Opava: Lasák – Helebrand, Bílek, Janoščín (C), Kadlec – Kopečný, Gorčica, Ščudla – Kramář – Rataj, Yunis.
Náhradníci: Číž – Pejša, Celta, Dostál, Macháček, Doleček, Janjuš.

FK Viagem Příbram: Melichar – Sakala, J. Jeřábek, Fišl – Osmančík, M. Čermák, Petrák, Musil, Dudl – Wágner (C), Anih.
Náhradníci: Smrkovský – Čejka, Vokřínek, Švestka, Hájek, V. Novotný, Zeronik.

Rozhodčí: Opočenský – Matoušek, Lakomý.
Delegace rozhodčích
Páteční utkání Slezského FC s Příbramí bude jako hlavní rozhodčí řídit Vojtěch Opočenský, na čarách mu budou asistovat pomezní sudí Lukáš Matoušek (AR1) a Lukáš Lakomý (AR2). Delegátem FAČR je Josef Dvořáček a technickým delegátem LFA je Zdeněk Rumplík.
Domácí Slezský FC Opava v tabulce soutěže figurují na deváté pozici. Opavští zatím v říjnu nebodovali, na konci září doma sice porazili Táborsko díky trefě Jakuba Yunise z penalty, od té doby ovšem vyšli bodově naprázdno.

V derby na půdě ambiciózní Karviné mužstvo pod vedením kouče Romana Westa sahalo po bodu, jenže opavské naděje na bodový zisk zhatil v šesté minutě Nigérijec Lucky Ezeh.

Slezané navíc přišli o jednoho ze svých lídrů, středopolaře Adama Rychlého, jenž byl vyloučen a disciplinárka mu za jeho zákrok zastavila činnost na čtyři soutěžní utkání. Rychlého tak bude Opava postrádat také v pátek. Povede se Slezskému FC zabrat a posunout se do vyšších pater druholigové tabulky?
Hosté z FK Viagem Příbram jsou na tom lépe než Slezané. V tabulce FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY aktuálně okupují třetí příčku s tříbodovým odstupem na lídra soutěže z Líšně.

Středočeši se oklepali z rozpačitého vstupu do sezony, když ze čtyř druholigových zápasů vytěžili pouhý bod. Pak se ovšem rozjeli do parádní formy. Od srpna totiž ani jednou neprohráli (!), zapsali pět vítězství a vyhoupli se na špici tabulky.

Celek pod vedením trenérského dua Marek Nikl – Tomáš Zápotočný v posledních dvou duelech remizoval – na půdě Vlašimi 1:1 a stejným výsledkem skončilo i domácí utkání s Vyškovem. Jak si Příbram povede v Opavě, kde vyhrála naposledy před dlouhými čtrnácti lety?
Fotbalisté Slezského FC Opava v páteční podvečer změří síly s FK Viagem Příbram. Jak si tyto týmy stojí v probíhajícím ročníku FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY? Pojďme zaostřit na oba celky!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.