Fotbalová národní liga - 23. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Prostějov : MFK Vyškov - 19. dubna 2023   17:00

Prostějov
Prostějov
68' Schaffartzik
1:0
(0:0)
MFK Vyškov
MFK Vyškov
Prostějov
Vejmola – Bolf, Gábriš (46. Kulig), Schaffartzik, Rolinek, Bialek (63. Vlachovský) – Bartolomeu, Mach, Moučka (90+2. Gouamene), Koudelka (90. Chvěja) – Malec.
Krynskyj – Blahuta, Zbožínek.
Zelinka – Kotík, Dobrovolný
Stadion Za Místním nádražím, Prostějov
650 diváků
MFK Vyškov
Kinský – Němeček (75. Srubek), Štěpánek, Matys, Ilko – Lahodný (88. Ramathan), Cabadaj – Kanakimana, Souaré (58. Vintr), Alégué Elandi – Lacík (58. Bayo).
Jícha – Fulnek, Dweh.

Hanácké derby nakonec urval na svoji stranu Prostějov, který proměnil penaltu ve druhém poločase a zajistil si plný bodový zisk. To je z mojí strany pro dnešek vše a budu se těšit opět někdy příště. Mějte se krásně, na shledanou!
90+4'
90+3'
MFK se ještě snaží přenést hru dlouhým centrem, šance z toho ovšem nebude.
90+2'
Střídání v týmu 1. SK Prostějov:
ze hřiště odchází David Moučka, přichází Dano Gouamene.
90'
Míč do vápna se Vyškovu nevydařil, Prostějov odvrací úspěšnou hlavičkou.
90'
ze hřiště odchází Jan Koudelka, přichází Ondřej Chvěja.
89'
Minuty pomalu běží a Prostějov se každou chvílí přibližuje vítězství.
88'
Střídání v týmu MFK Vyškov:
ze hřiště odchází Lukáš Lahodný, přichází Musa Ramathan.
88'
Žlutá karta pro tým 1. SK Prostějov (Tomáš Malec).
85'
Matys se dobře postavil míči a odrazem ho dostává na roh.
84'
Do předbrankového místa vyslal pobídku z přímého kopu Alegue, o chvilku později se ale finální střela vydala mimo.
83'
Kanakimanův pas sice nikdo z hostů nepřevzal, došlo však k faulu kousek od vrcholu vápna.
82'
Spolupráce Vlachovského s Rolinkem se příliš nevydařila, Vyškov je zdárně obsazuje.
81'
Vyškov šel do útočného průniku aktivně a získává rohový kop.
80'
Míč propadl k Aleguemu, jenž ho předává nejblíže stojícím spoluhráčům.
79'
Kinský rozehrává nakrátko a pokouší se zrychlit hru už od počátku akce.
78'
Nalevo vznikal prostor k vyškovskému centru, doletěl však jen na obsazenou osu hřiště.
78'
Malec se nechává faulovat a získává balon ve prospěch Prostějova.
77'
Vejmola sbírá nepřesný míč z produkce Vyškova, s rozehrávkou však nijak zvlášť nespěchá.
75'
ze hřiště odchází David Němeček, přichází Jaromír Srubek.
75'
Žlutá karta pro tým MFK Vyškov (Lukáš Lahodný).
71'
Žlutá karta pro tým MFK Vyškov (Filip Štěpánek).
68'
Prostějov právě vstřelil branku!
Pokutový kop bez sebemenších potíží využívá JAN SCHAFFARTZIK, který nechal skočit Kinského do strany a s přehledem rozvlnil síť.
67'
Obrovskou možnost spálil Robert Bartolomeu, který si naběhl na vrchol vápna a škrtal balon směrem na branku. Míč nakonec v bráně neskončil, ale během akce došlo k faulu na penaltu.
66'
Pas na Baya byl příliš prudký, a navíc si ho domácí pohlídali defenzivním zákrokem.
65'
Vyškov přečkal potíže ve vápně, kdy Prostějov usilovně bojoval o míč a snažil se získat střeleckou pozici.
63'
ze hřiště odchází Daniel Bialek, přichází Martin Vlachovský.
62'
Prostějovští měli co dělat, aby vytěsnili vyškovský přímák do klidnější části hřiště.
61'
Lahodného obloučkem se dostal k Aleguemu, který si vynucuje faul na boku od pokutového území.
60'
Ofenzivní snaha Vyškova se tentokrát nesetkává s úspěchem, místo toho následuje rozehrávka pro domácí fotbalisty.
58'
ze hřiště odchází Barnabáš Lacík, přichází Fahad Bayo,
ze hřiště odchází Cheick Souaré, přichází Ondřej Vintr.
57'
Hru vytáhl dopředu Bartolomeu, navazující centr zleva ovšem skvěle přečetl Kinský.
57'
Vejmola posílá odkop jen do míst, kde pečlivě hlídkují protivníci.
56'
Do hry se zapojuje celá obranná linie MFK, dlouhý nákop ale neznamenal šanci pro její útočící kolegy.
55'
Aktivní pressing se ve větší prostějovskou možnost nevyvinul, míč totiž končí v zámezí.
54'
Ve sprintu jeden na jednoho Bartolomeu neobstál, balon sráží ve svůj prospěch hostující obránce.
53'
Ilko přihrává Cabadajovi a pokouší se najít cestu, kudy by mohl vést další vyškovský útok.
53'
Vhodný moment k centru prováhal Lacík, načež mu míč odebral skluzem domácí bek.
52'
Lahodný byl dobře postavený u půlicí čáry a stál na počátku útočné kombinace.
52'
Vyškov pouze odevzdává balon přímo do rukavic Vejmoly.
51'
Řada lítých osobních soubojů končí nedovoleným zákrokem domácích.
50'
Domácí brankář rozpohyboval akci těsně za svým vápnem.
49'
Ani nadvakrát nepustil Vejmola štiplavý pokus z vyškovské dílny! Napoprvé míč vyrazil, načež se vypořádal také s druhým pokusem z větší vzdálenosti.
48'
Cabadaj obstál v tvrdém osobním souboji a pomohl Vyškovu udržet útočnou polovinu hřiště.
47'
Balon posílají dopředu stopeři Vyškova, přímočarý postup ale protivník zmařil.
46'
Míč vedl až do malého vápna Alegue, zamotal se mu však mezi nohama a situaci bere do hrsti Vejmola.
46'
Prostějov zahajuje druhé dějství zápasu a pokouší se bez čekání vyrazit dopředu.
46'
ze hřiště odchází Šimon Gábriš, přichází Samuel Kulig.
46'
Vyškov si vytvářel kontinuálně více šancí a postupů dopředu, zatím se však skóre ani jednou neměnilo. Prostějov svoji bránu pokaždé uhájil a sám se několikrát vydal dopředu. Zdali se některý z mančaftů přece jen dostane do vedení, se ukáže již za pár momentů, kdy odstartuje druhá půle.
45'
45'
Poločas se chýlí ke svému konci, Lacík se ještě pokouší projít po levé lajně.
44'
Kinský se musel vydat dopředu z pokutového území, aby odvrátil možnou střelu soupeře.
43'
Výpad hostů se zastavuje nedaleko Vejmoly, kde úřadovali jeho kolegové.
42'
Rána Prostějova se vydává jenom vysoko nad Kinského břevno, vzniká tak akce opačným směrem.
41'
Alegueho pokus zpoza vápna byl zblokován hráčem domácích, který zůstává ležet na zemi.
39'
Hostujícím hráčům se vydařil návrat do obrany a eliminovali nebezpečí.
38'
Volný kop provedl na vlastní polovině Prostějov a pokouší se ohrozit MFK.
37'
Kinský na poslední chvíli přihrával před dotírajícím protihráčem. Vyškov se však z komplikací vymotal.
35'
Do opuštěného vápna Prostějova letěl velmi solidní balon, nikdo z hostů se ho ovšem nezmocnil.
34'
Žlutá karta pro tým 1. SK Prostějov (Vybíhal Matěj, asistent trenéra).
34'
Žlutá karta pro tým 1. SK Prostějov (Daniel Bialek).
32'
Bartolomeu odvrátil nebezpečný míč ven z vápna a nabízí se postup Prostějova.
31'
Hostující mančaft si zajišťuje další roh, fotbalisté se tak přemisťují do pokutového území.
30'
Vyškovská ztráta pomáhá 1. SK k uklidnění tempa zápasu.
29'
Ze série soubojů ve vzduchu vychází o něco lépe Vyškov, který může vyrazit do protiakce.
28'
Rozehrávka rohu po zemi se hostům vůbec nevydařila a Prostějov může hrát.
27'
Alegue proběhl zleva až před vápno, kde nechal vypálit Souarého. Ten donutil brankáře k zákroku a blíží se rohový kop.
26'
Aut vzal na sebe Bialek a nachází Bartolomea, jenž se snaží vymotat kolem vyškovských obránců.
26'
Moučka svým skluzem komplikuje rozehrávku hostů, Vyškov se k míči zatím není schopný vrátit.
25'
Standardní situaci uvedl do pohybu Koudelka, který zvolil přihrávku doprava.
24'
Prostějov přečkal nápor z levého křídla a může se nachystat k dalekému odkopu.
24'
Rozruch před brankářem Prostějova zůstává bez využití. Míč se nezbedně potuloval kolem kopaček Lacíka i jeho spoluhráčů, nikdo ovšem nebyl připraven k palbě.
23'
Rozehrávku Vyškova se marně snažil ohrozit Tomáš Malec.
22'
Napravo se rozbíhal Robert Bartolomeu, přihrávka na něj ale byla o kousíček delší, než potřeboval.
21'
Hru vytahuje více dopředu Matys, celá linie Vyškova se tak může přiblížit bráně protivníka.
20'
Vejmola zklidňuje dění nedaleko jeho pokutového území tím, že posílá míč do zámezí.
19'
Souarému úplně nesedla střela, když zkoušel napálit míč ze vzduchu rovnou na bránu.
18'
Štěpánek zjišťuje své možnosti na levé straně, kde nachází Němečka.
17'
Rozruch kolem vyškovského vápna zastavuje hvizd rozhodčího, jenž přisuzuje balon MFK.
15'
Jihomoravané zvládli další příchozí útok a vyhání Prostějov daleko za středovou čáru.
14'
Vhazování nedaleko útočného rohu Prostějovu nevyšlo a blíží se Kinského odkop.
13'
Lacík byl tísněný dvěma prostějovskými beky. Hosté to tedy vzápětí zkoušeli přes Alegueho, ani on ovšem nevyzrál na pozorné rivaly.
12'
Domácí celek se stačil přemístit do míst, odkud hrozila vyškovská hlavička.
11'
Napravo se otevírala ulička Vyškovu, finální přihrávka ale byla mizerná a Prostějov si s přehledem zachytil.
11'
Alegue předkládal centr do prostoru kolem soupeřovy brány, nikdo se však nedostal ke střele.
10'
Ze souboje uprostřed pažitu vychází lépe domácí, jejich akce po levém křídle se ale zadrhává.
9'
Souaré se svojí snahou vepředu neobstál, když Vejmola stačil uzmout míč do rukavic.
9'
Míč je pod kontrolou Kinského, který ho může rozdávat do stran.
8'
Prostějov vede postup z osy hřiště na levé křídlo. Tím se rodí potenciální příležitost.
7'
Další solidní možnost se rýsovala Lahodnému v předbrankovém prostoru, míč se ale pouze kutálel kolem a prostějovská obrana si s ním dokázala na poslední chvilku poradit.
6'
Po přiťuknutí ze strany v podání Alegueho mohl pálit ze střední vzdálenosti Souaré. Jeho pokus se vydává vysoko nad.
5'
Velkou nepříjemnost museli řešit Prostějovští potom, co se úplně nevydařil výběh brankáři Vejmolovi. Ten se vydal až z pokutového území, přičemž mu uskočil balon při zpracování a zůstala prázdná brána. Vyškov ovšem nedostal šanci ke snadné střele.
5'
Do zakončení se pokoušel prokličkovat Kanakimana, domácí formace ale zůstala ve správném postavení.
4'
Koudelkovo napadání se nesetkalo s úspěchem, Vyškov drží míč mimo dosah protivníka.
3'
Němečkův centr do domácího vápna se neuchytil a přichází brejk Prostějova. Kinský každopádně zasahuje bezchybně.
3'
Jeden z hostujících fotbalistů se dral do pokutového území, soupeři k němu ovšem včas přispěchali.
Prostějovští se museli zkonsolidovat vzadu, aby odvrátili skákavý balon.
2'
Přihrávka vzduchem Prostějovu vůbec nevyšla a zatoulala se mimo hrací plochu.
1'
Alegue přenechává spoluhráči poblíž postranní čáry, větší rozruch v podání hostů však nepřichází.
1'
Hosté provádí výkop ze středového kruhu a míč jde nalevo na Štěpánka.
1'

1. SK Prostějov: Vejmola – Bolf, Gábriš, Schaffartzik, Rolinek, Bialek – Bartolomeu, M. Mach, Moučka, Koudelka – Malec.
Náhradníci: Krynskyj – Blahuta, Kulig, Zbožínek, Vlachovský, Chvěja, Gouamene.
Trenér: Jan Trousil

MFK Vyškov: Kinský – Němeček, F. Štěpánek, Matys, Ilko – Lahodný, Cabadaj – Kanakimana, Souaré, Alégué Elandi – Lacík.
Náhradníci: Jícha – Srubek, Fulnek, Bayo, Dweh, Vintr, Ramathan.
Trenér: Michal Šmarda

Rozhodčí: Zelinka – Kotík, Dobrovolný.
Co se týče vzájemných utkání ve druholigové historii, navrch má jednoznačně Vyškov. Oba týmy se ve F:NL dosud utkaly třikrát, přičemž dvakrát slavili vítězství hráči MFK po výsledcích 4:0 a 4:1. Jednou se soupeři rozešli smírně při skóre 2:2.
Celek Vyškova má zato mnohem příjemnější starosti. Jihomoravští hráči jsou čtvrtí v tabulce ligy a jsou pouhý jeden bod od třetí příčky, jež zaručuje postup do baráže o nejvyšší soutěž. Tuto pozici si MFK vybudovalo v uplynulém kole, když dvěma trefami v posledních minutách otočilo proti Třinci a bralo všechny body za úspěch 2:1.
Domácí mužstvo aktuálně čelí velkým potížím. Prostějovští v jarní části soutěže dosud ani jednou nevyhráli, když získali přinejlepším dvě remízy 1:1 proti Chrudimi a Varnsdorfu. Tento zisk jim aktuálně stačí aspoň na čtrnáctou příčku, což znamená výhodu pouze jediného bodu na sestupové pozice.
Dobrý den u 23. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY, které se koná netradičně ve středečním termínu. Na programu je měření sil mezi domácími fotbalisty 1. SK Prostějov a hostujícími MFK Vyškov.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.