Fotbalová národní liga - 21. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Prostějov : Vlašim - 8. dubna 2023   16:30

Prostějov
Prostějov
0:4
(0:1)
Vlašim
Vlašim
13' Horský   • 58' A. Svoboda   • 69' Suchan   • 88' Bialek (vl.)
Prostějov
Vejmola – Bolf (46. Blahuta), Gábriš, Schaffartzik (C) (46. Vlachovský), Rolinek (46. Chvěja) – Bartolomeu, Gouamene, M. Mach (70. Moučka), Kulig, Koudelka – Malec (46. Bialek).
M. Bárta – Karásek.
S. Volek – D. Žurovec, P. Pospíšil.
Vlašim
Vágner – D. Vala II (78. Janda), Vilotić, Halinský, Horský – Smejkal (70. Solomon), Onije, Křišťan, Suchan (C) (85. Nogha), Rigo – A. Svoboda (78. Biegon).
Kolář – Kulhánek, Šimeček.

Vlašim naprosto zaslouženě poráží Prostějov. Nikdo by se ani nemohl divit, kdyby Prostějov dostal dvakrát tolik branek, jelikož byli dnes Moravané opravdu špatní. O góly se postarali Horský, Svoboda a Suchan. Špatný výkon domácích podtrhl v 88. minutě smolný vlastní gól Bialeka. Vlašim se tak po fantastické výhře dostává na 6. místo před pražskou Duklu, zatímco Prostějov je na tom ještě hůře v boji o záchranu.
90+2'
90+1'
Prostějov bude mít ještě před koncem zápasu k dispozici standardní situaci. Domácí se tak mohou pokusit o úpravu konečného výsledku.
89'
Vlastní gól z 88. minuty podtrhl dnešní výkon Prostějova, dneska to nebyl dobrý výkon od moravského týmu.
88'
Vlašim právě vstřelila branku! Jeden z hráčů Vlašimi skvěle potáhl míč po lajně a následně odcentroval a domácí DANIEL BIALEK nešťastně srazil míč za záda prostějovského brankáře Vejmolu.
87'
Vlašim i přes pohodlné skóre nepolevuje v napadání soupeřovy rozehrávky.
86'
Domácí se marně snaží, ale dnes to prostě nejde.
85'
Střídání v týmu FC Sellier & Bellot Vlašim:
ze hřiště odchází Jan Suchan, přichází Raymond Roan Nogha.
84'
Rigo mohl napravit své zaváhání před malým momentem, za hranou vápna si našel míč a vypálil. Střela mu však vůbec nesedla a končí vysoko nad bránou.
83'
Ani teď se domácí hráči nedočkali branky. Po chybě Riga běželo hned několik hráčů do otevřené obrany, ale nedokázali toto zaváhání potrestat, bude se kopat jen od rohového praporku.
81'
Onije běžel sám na bránu, ale zastavit ho na poslední chvíli dokázal jeden z hráčů Prostějova.
80'
Prostějov bude mít šanci ohrozit bránu soupeře od rohového praporku po tečované střele jednoho z útočníků.
79'
Vlašim bude zahrávat rohový kop.
78'
ze hřiště odchází Denis Vala, přichází Ladislav Janda.
78'
ze hřiště odchází Antonín Svoboda, přichází Erik Biegon.
78'
Suchan opět unikal domácí obraně, následně se snažil najít své spoluhráče před Vejmolovou bránou, ale jeden z obránců Prostějova zasáhl skvělým obranným zákrokem.
76'
Prostějov bude mít altové vhazování, ale opět z toho mohli vytěžit více, Bartolomeův centr byl sražen.
75'
Jakmile dokáží domácí vybojovat po velkém snažení míč hned vzápětí ho ztratí, dnes je to opravdu den Vlašimského týmu.
74'
Vlašim momentálně kombinuje na vlastní polovině.
72'
Žlutá karta pro tým 1. SK Prostějov (Daniel Bialek).
72'
Na polovině hřiště u lajny probíhá aktuálně strkanic mezi hráči obou týmů, rozhodčí má celou situaci pod kontrolou.
71'
Prostějov bude zahrávat rohový kop z levé strany hřiště.
70'
Střídání v týmu 1. SK Prostějov:
ze hřiště odchází Marek Mach, přichází David Moučka.
70'
ze hřiště odchází Tomáš Smejkal, přichází John Solomon.
69'
Vlašim právě vstřelila branku! Opět hosté potvrdili to, že si dělají se svým soupeřem to co chtějí. Potvrdil to speciálně JAN SUCHAN, který si ve vápně pracoval míč a vypálil na zadní tyč, Vejmola byl na jeho střelu krátký.
68'
Vlašim kombinuje na vlastní polovině, Prostějov se snaží vybojovat míč aktivním napadáním soupeřovy rozehrávky, ale nedaří se jim to.
67'
Prostějov v posledních minutách otevřel obranu a Vlašim toho využívá, jak se ji jen zachce.
66'
Další gólová šance Vlašimi. Prostějov v posledních minutách otevřel obranu a hosté toho využívají, opět nikým nebráněn pálil záložník hostů do prostorů domácí brány. Vejmola skvělým zákrokem vyráží na rohový kop.
64'
Obrana domácích hoří! Suchan unikl obraně a vymíchal si posledního hráče soupeře, Vejmola však drží naděje svého týmu a fantastickým zákrokem opět zabránil inkasování gólu.
62'
61'
Obrovská šance, ve které selhal Tomáš Rigo. Z úrovně malého vápna nedokázal překonat Vejmolu do odkryté brány. Brankář Prostějova si připisuje opravdu skvostný zákrok.
59'
Prostějov bude zahrávat další rohový kop.
58'
Vlašim právě vstřelila branku! Prosadil se ANTONÍN SVOBODA po krásné akci hostujícího celku. Vlašimští hráči se uvolnili na levé straně a následně dokázali poslat míč do vápna, kde se nacházel Svoboda, který do odkryté brány dostal míč a zvyšuje náskok svého týmu.
57'
Bartolomeu si našel odražený míč po rohovém kopu a vypálil, jeho střelu zblokovala a odvrátila domácí obrana.
56'
Domácí budou mít k dispozici rohový kop.
55'
Hra je přerušena, aktuálně probíhá ošetřování Denise Halinského.
54'
Prostějov bude mít aut na polovině soupeře, altového vhazování se ujme Bartolomeu a pošle míč do vápna soupeře.
52'
Vlašim bude rozehrávat faul z vlastní poloviny.
51'
Obrovská šance Prostějova! Bartolomeu tvrdě odstavil svého protihráče a následně odcentroval do vápna, na centr vyskočil Bolf, ale míč do brány nedostal.
50'
Vlašim bude kopat standardní situaci z velkého úhlu, nejspíš uvidíme centr do vápna.
49'
Vágnerovi se vůbec nepovedl výkop od brány, naštěstí pro Vlašim dokázali brankářovo zaváhání napravit hostující stopeři.
48'
Vágner bude mít výkop od brány, pravděpodobně pošle míč daleko za půlkruh.
47'
Prostějov bude zahrávat rohový kop.
47'
Krásná akce Vlašimi, po parádní přihrávce centroval Onije, jeho centr však nenašel nikoho v modrém dresu.
46'
46'
ze hřiště odchází Jakub Bolf, přichází Jarmil Blahuta.
46'
ze hřiště odchází Tomáš Malec, přichází Daniel Bialek.
46'
ze hřiště odchází Martin Rolinek, přichází Ondřej Chvěja.
46'
ze hřiště odchází Jan Schaffartzik, přichází Martin Vlachovský.
Hráči už nastupují na hrací plochu, druhý poločas tak začne za malý okamžik.
.
První poločas skončil a Vlašim jde do kabin ve vedení 1:0. Nikdo by se však nedivil kdyby bylo skóre po prvních 45 minutách 3:0. Už ve 13. minutě poslal Vlašim do vedení po úniku Svoboda. Ve 35. minutě trefil tyč křídelník Vlašimi. O pouhé 4 minuty později mohl přijít další šok pro Prostějov, po krásné akci zakončoval Horský, ale trefil opět tyč.
45+1'
45+1'
Domácí měli k dispozici před změnou stran ještě jednu akci, ale skvělý obranný zákrok předvedl obránce Vlašimi.
45'
44'
Vejmola pošle míč do hry odkopem od brány.
42'
Hosté pokračují v aktivním držení míče, Vlašim už mohla vést 3:0 a nikdo by se nedivil.
41'
Prostějov bude vhazovat na polovině Vlašimi.
40'
Žlutá karta pro tým FC Sellier & Bellot Vlašim (Filip Horský).
39'
Další obrovská šance Vlašimi! Svoboda poslal do samostatného úniku na bránu jednoho ze svých spoluhráčů. Ten v samostatném úniku z úhlu zamířil na přední tyč a trefil opět jen tyč.
38'
Centr na Svobodu končí v rukavicích Vejmoly.
37'
Vlašim aktuálně drží míč na polovině soupeře a jasně v zápase dominuje.
35'
Obrovská šance Vlašimi, která však nekončí brankou! Suchan pálil úplně osamocený ve vápně soupeře, ale trefil jen domácího obránce. Míč se následně odrazil k hráči Vlašimi, který trefil tyč.
34'
Útočnou akci domácího týmu překazilo postavení mimo hru jednoho z křídelních hráčů.
33'
Suchan byl faulován na polovině hřiště, Vlašim bude zahrávat standardní situaci a nejspíše se dočkáme centrovaného míče do vápna.
32'
31'
Vlašim se opět snažila překvapit soupeře rychlým přechodem, tentokrát se jim to však nepodařilo kvůli chybné přihrávce.
30'
Po rohovém kopu domácích uvidíme odkop od brány Vlašimi.
30'
Prostějov bude zahrávat rohový kop, všichni hráči jsou v pořádku a zápas pokračuje.
29'
Hra je přerušena, ve vápně Vlašimi se tvrdým způsobem střetli dva hráči.
27'
Rigo se uvolnil ve vápně, jedním dotykem přebral míč a druhým pálil. Střela mu však vůbec nesedla a končí hodně daleko mimo bránu.
26'
Dalekonosnou střelu z levé strany Vlašimi likviduje photvým zákrokem brankář Vejmola.
25'
Suchan byl faulován na polovině hřiště, Vlašim okamžitě rozehrála standardní situaci na krátko.
23'
Vlašim bude pokračovat v rozehrávce z vlastní poloviny.
21'
Velký závar před bránou Vlašimi, Bartolomou stříleným centrem donutil k vyražení brankáře Vágnera, bohužel pro Prostějov nikdo z hráčů v bílých dresech nedokázal dorazit míč za záda mladého brankáře.
20'
Opět centr na zadní tyč, tentokrát si to však brankář Vejmola dokázal pokrýt.
19'
Skvělý přechod do útoku v podání hostů, Svoboda nestřílel, ale přihrával pod sebe. Vlašim toho mohla z celé akce vytěžit více, ale budou zahrávat pouze rohový kop.
17'
Prostějov se dokázal z odkopu Vejmoly dostat až na polovinu soupeře a nakonec budou domácí kopat roh.
16'
Brankář Vejmola bude vykopávat od brány.
15'
Gouamene si na polovině soupeře pomohl v osobním souboji faulem.
13'
Vlašim právě vstřelila branku! Postaral se o to FILIP HORSKÝ, který dokázal potrestat zaváhání domácí obrany. Díky své rychlosti předběhl laxního obránce a běžel sám na bránu. Následně už jen krásně umístil míč k tyči a posílá tak Vlašim do vedení.
12'
Po nacvičeném signálu přišla velká šance, celé akci však přecházel ofsajd a případný gól by tak neplatil.
11'
Vlašim bude mít k dispozici další roh, tentokrát po sraženém centru.
10'
Zajímavá akce hostující Vlašimi. Kapitán Suchan si navedl míč do vápna a vypálil, jeho střela však nenašla cest mezi tři tyče.
9'
Vlašim aktuálně kombinuje na polovině soupeře.
8'
Domácím se otevřela pravá strana, ale Bartolomeu nevyzrál na obránce soupeře.
7'
Nebezpčný centr od rohového praporku, Prostějov však vyvázl bez inkasované branky.
7'
6'
Rohový kop domácího týmu končí v rukavicích Vágnera.
5'
První zakončení do prostoru tří tyčí! Postaral se o to Gouamene, jeho přízemní střelu k pravé tyči však dokázal vyrazit na rohový kop brankář Vágner.
4'
Filip Horský vybojoval pro své spoluhráče první rohový kop v zápase.
4'
Svoboda byl teď na polovině hřiště seslán k zemi Machem, hlavní sudí posoudil situaci jako nedovolený zákrok.
3'
Svoboda se hnal za dlouhým míčem, následný centr se mu však nepovedl a skončil v rukavicích brankáře Vejmoly.
2'
Premiérový útok domácích skončil parádním obranným zákrokem jednoho z hráčů Vlašimi. Následovat bude odkop od brány.
1'
Úvodní výkop obstarají hosté z Vlašimi.
Oba týmy už jsou nastoupeny na hrací ploše, čeká se na los o míč a následný úvodní hvizd.

1. SK Prostějov: Vejmola – Kulig, Bolf, Schaffartzik (C), Gouamene, Rolinek, Gábriš, Bartolomeu, Malec, M. Mach, Koudelka.
Náhradníci: M. Bárta – Blahuta, Vlachovský, Bialek, Chvěja, Karásek, Moučka.
Trenér: Šustr P.

FC Sellier & Bellot Vlašim: Vágner – Halinský, Horský, Křišťan, Onije, Rigo, Smejkal, Suchan, A. Svoboda, D. Vala II, Vilotić.
Náhradníci: Kolář – Biegon, Janda, Solomon, Kulhánek, Nogha, Šimeček.
Trenér: Hyský M.

Rozhodčí: S. Volek – D. Žurovec, P. Pospíšil.
V sobotu od 16:30 nás čeká zápas mezi Prostějovem a Vlašimí. Poslední vzájemným zápasem skončil výhrou Vlašimí 6:1.

Vlašim má velkou formu, v posledních třech zápasech dokázali Středočeši vyhrát všechny tři zápasy. Minulý víkend porazili 4:0 Třinec.

Prostějov se nenachází v tak dobrém rozpoložení jako Vlašim. Prostějov z posledních tří zápasů dokázal získat jen jeden bod. Minulý víkend remizovali hráči Prostějova 1:1 s Chrudimí.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:30.