Fotbalová národní liga - 13. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Sparta B : Třinec - 23. října 2022   10:30

Sparta B
Sparta B
0:1
(0:1)
Třinec
Třinec
28' Machuča
Sparta B
Tůma – Suchomel, Pudhorocký (C), Goljan, Gedeon (46. O. Novotný), Horák (80. Ambler), Kaštánek, Schánělec, Večerka, Holoubek (20. Jonáš, 34. Šilhart), Kukučka.
Nalezinek – Ševinský, Hodouš.
Všetečka – Vodrážka, Pfeifer
Seifertova 2871, Praha 3 - Žižkov
365 diváků
Třinec
Hasalík – Hýbl, Holík (89. Brak), Jursa, Samiec (84. Gembický), Foltyn, Straňák, Habusta (C), Kania (90+3. Szewieczek), Machuča, Kateřiňák (90+3. Tandara).
Kerl – Obadal.

Tímto vám děkuji za pozornost a přeji vám příjemný zbytek neděle! Mějte se hezky.
Gól Ondřeje Machuči z prvního poločasu tak zůstává vítězným a zařizuje svému týmu první venkovní triumf v této sezoně.
Už je to zpečetěno závěrečným hvizdem! Třinec slaví vybojované vítězství, protože zejména ve druhé půli byl pasivnějším týmem, ale sparťané doplatili na spoustu nepřesností a chyb v kombinaci. Když už bylo potřeba, Lukáš Hasalík úspěšně zasáhl.
90+6'
90+5'
Rozhodčí ještě dává Spartě trošku času navíc za hostující střídání a zdá se, že máme před sebou rozhodující moment. Dominik Straňák (TRI) tvrdě dohrál Šilharta a vidí žlutou kartu.
90+4'
Jursa byl u odraženého míče první, proto byl tvrdý zákrok Martina Amblera (SPB) posouzen jako nedovolený – žlutá karta.
90+3'
Střídání v týmu FK Třinec:
ze hřiště odchází Lukáš Kania, přichází Michal Szewieczek,
ze hřiště odchází Jiří Kateřiňák, přichází Marián Tandara.
90'
Suchomelův centr byl příliš vysoký a prudký, proto si pro jeho pobídku dobíhá neohrožený Hasalík. Hra je znovu přerušena kvůli faulu na polovině hřiště.
90'
Třinec vhazuje na útočné polovině, kde se pochopitelně pokusí odehrát co nejvíce času a ideálně zakončit.
89'
ze hřiště odchází Lukáš Holík, přichází Vojtěch Brak.
89'
Na středu hřiště zůstal ležet Holík, který už odkulhává na střídačku.
88'
Přetažený centr z pravé strany zkoušel na zadní tyči vracet Goljan, ale na vysoký míč byl příliš nízký. Vzápětí zastavuje třinecký brejk faul Sparty.
87'
Spartě nelze odepřít snahu a dobrou myšlenku, ale provedení je mizerné. Další nepřesný centr míří do zámezí.
86'
Přízemní centr na přední tyč však nenašel nikoho v rudém, jen kopačky hostů, kteří se úspěšně brání a odkopávají míč.
85'
Goljan se po levé straně prokombinoval k centru, který však na zadní tyči obránce odvrací na další roh.
Dnešní utkání sleduje 365 diváků.
84'
ze hřiště odchází Martin Samiec, přichází Dominik Gembický.
83'
Sparta si vybojovala rohový kop, který Pudhorocký zakroutil těsně vedle levého horního růžku branky. Odkop od branky.
82'
Třinec už se soustředí na zodpovědnou defenzivu, Sparta tak dobývá jeho území velmi těžce.
81'
Třineckým však rozehrávka vůbec nevyšla, snadno přichází o míč a sparťané mohou ze své poloviny zaútočit.
80'
Střídání v týmu AC Sparta Praha B:
ze hřiště odchází Daniel Horák, přichází Martin Ambler.
80'
Petr Pudhorocký (SPB) zajel na polovině hřiště do rozehrávajícího Machuči, za což vidí žlutou kartu – právem.
79'
Kateřiňák však pálí pouze do zdi, přesto stihl doběhnout pro sražený míč a prudkou přízemní střelou prověřil Tůmu!
78'
Uvidíme, zda Třinečtí zvolí centr nebo střelu. Celá situace však nabízí druhou variantu, Tůma se musí mít na pozoru.
77'
K zakončení se nedostal, ale před vápnem ho nedovoleně zastavuje Martin Suchomel (SPB). Kartu však dostává také Lukáš Kania (TRI), který však vybojoval zajímavý přímý kop!
76'
Srážku dvou hráčů ve středu hřiště sudí posoudil jako výhodu pro hosty, načež se Kania vydává s míčem dopředu!
76'
Útočný faul Jiřího Kateřiňáka (TRI) sudí nepřehlédl a tentokrát už ho potrestal žlutou kartou.
75'
Třinečtí vybojovali vykopnutý míč, a přestože je sparťané zarazili, budou vhazovat na útočné polovině.
74'
Přihrávka na nabíhajícího Šilharta do pravé strany už byla příliš dlouhá. Třinec si může oddechnout, našetřit cenné vteřiny a rozehrát.
73'
Sparta šla do protiútoku po levé straně, kam dostal pěkný pas Horák. Jeho centr sice obránce odvrátil, ale Suchomel dobře přečetl hru a vydal se pro odražený míč až před vápno, odkud pálí nad branku!
72'
Kateřiňák vbíhá na hrací plochu, zatímco jeho spoluhráči útočí. Zatím bez střeleckého efektu.
71'
Sudí Všetečka přerušil hru, uklidnil rozhádané účastníky a jde se věnovat ošetřovanému třineckému hráči ve vápně Sparty.
70'
Když už se sparťané dostanou do ofenzivy, často si ji pokazí nepřesnou přihrávkou. Na druhý pokus sice zakončili, ale ukvapená střela končí v Hasalíkových rukavicích.
69'
Zajímavý útok Třince zakončil hlavičkující Samiec, ale na malém vápně už to měl těžké a Tůma jeho pokus do země pokryl.
68'
Hasalík si připisuje další zákrok po střele do středu branky! Třinecký gólman je rozhodně ve větší permanenci, než tomu bylo v první půli.
67'
Hezký fotbalový moment! Goljan se po rozehrávce nakrátko dostal ke střele, která letěla parádně, ale Hasalík byl pozorný!
66'
Na polovině Sparty zůstal po souboji ležet Samiec, zatímco sparťané rozehráli protiútok, jenž ukončil obranný faul u postranní čáry. Přímý kop.
64'
Hezkou kombinaci Sparty zakončil centrem z levé stran Goljan, jehož pobídka našla ve vápně zcela volného Pudhorockého. Kapitán domácích se položil do střely, ale nesedla mu tak, aby s ní měl Hasalík větší potíže.
63'
Sparta se rychle vrátila k vápnu, ale bohužel pro ni Schánělcův přízemní centr z pravé strany letěl jen do hloučku třineckých fotbalistů.
62'
Nízký centr na hranici vápna byl ale mizerný, obránce ho snadno odhlavičkoval k Suchomelovi, jehož vysoký nákop míří do zámezí.
61'
U postranní čáry fauluje pro změnu hostující kapitán Jakub Habusta (TRI), po jehož žluté kartě sparťané kopou přímý kop.
60'
Nutno přiznat, že defenziva Třince pracuje velmi dobře, ačkoliv jí to sparťané svými nepřesnostmi usnadňují. Domácí se při akci po pravé straně sami zahnali do zámezí – odkop od branky.
59'
Za půlící čárou dostal míč Večerka, a když neměl s kým kombinovat, vydal se směrem dopředu a pěknou střelou na přední tyč donutil Hasalíka zakročit!
58'
Sparta je ve druhé půli výrazně aktivnější a více na míči, jenže pokračuje i v nepřesnostech, které jí ubírají šanci na zakončení.
56'
Tentokrát se sparťané zahnali sami do zámezí, tudíž sudí signalizuje odkop od branky.
55'
Žižkovským stadionem se ozývá potlesk. Sparta přidala a po závaru ve vápně je Kašťánkovo zakončení sraženo na další roh.
54'
Zleva se protáhl do vápna Horák, který nezakončil, ale vybojoval rohový kop pro svůj tým.
53'
Obrovská šance Sparty! Šilhart se krásně protáhl po pravé straně, načež předložil míč na malé vápno volnému Novotnému, který trestuhodně minul!
52'
Třinec obsadil velké vápno, jeho obléhání však k úspěchu nevedlo a po nepřesném centru útočí sparťané.
51'
Žlutou kartu vidí Filip Šilhart (SPB). Otřesený hráč Třince by měl být nakonec v pořádku a pokračovat ve hře.
50'
Přetažený centr vracel do vápna Novotný, ale jen do moci třineckého hráče. Vzápětí je odpískán útočný faul.
49'
Karty se obrací, fauluje pro změnu Třinec a dává Spartě možnost zajímavého přímého kopu.
48'
Letící centr zaplul jen do Tůmových rukavic, na tahu jsou tedy sparťané, kteří útočí po pravé straně.
47'
Vzápětí odpovídá Třinec útokem po levé straně, díky kterému si vybojoval faul u postranní čáry. Zajímavý přímý kop.
46'
Sparta vstoupila do druhé půle aktivně, jenže její dva útoky po pravé straně byly úspěšně odraženy.
46'
ze hřiště odchází Filip Gedeon, přichází Ondřej Novotný.
46'
První polovina zápasu je za námi a v pěkných fotbalových podmínkách nabídla jediný gól. Sparta byla aktivnější, ale svými nepřesnostmi nedokázala na útočné polovině zahrozit. Přibývající minuty se pak hra vyrovnala, naopak začal kousat Třinec, který byl i nebezpečnější.

Střelecké pokusy však mířily mimo, ale i přes několik sparťanských rohů třinecká aktivita narůstala. Odměnou byl zasloužený gól Ondřeje Machuči, který byl i přes závěrečný tlak domácích jediný v půli.
45+1'
45'
Sparta mohla jít do zajímavého přečíslení, ale Pudhorocký se ve středu hřiště ukvapil a poslal přihrávku na bránícího hráče.
44'
Útok Sparty ani Třince však k zakončení nevede, oba brankáři jsou tak prozatím bez výraznější práce.
43'
Hra byla několik desítek vteřin přerušena kvůli otřesenému Suchomelovi na trávníku, ale už jedeme opět naplno.
42'
Pudhorocký dostal míč na velkém vápně, ale už kolem něj bylo více soupeřů, a když se dostal zády k brance, šance skončila.
41'
Šilhart dostal lob za obránce, ale následně jeho centr usměrnil obránce pryč. I když se zdálo, že vzápětí domácí hráč fauloval, hra pokračuje autem Sparty.
40'
Už se zdálo, že Sparta zakončí, když se po levé straně podél vápna hezky prosmýkl Goljan, ale v zaplněné šestnáctce trefil jen bránící hráče.
39'
Před velkým vápnem dostal míč Gedeon, který si ho sklepl na trávník, ale následně pálí vysoko nad.
39'
Obránce na přední tyč nezaváhal a hlavičkuje míč ven ze šestnáctky. Tlak Sparty i přesto pokračuje.
38'
Sparta svírá soupeře víc a víc, ale Hasalík je zatím bez práce. Uvidíme, co při následujícím rohovém kopu.
37'
Sparta přesunula hru na třineckou polovinu, kde se jí ovšem nedaří otevřít třineckou defenzivu.
36'
Rudí tentokrát rozehráli nakrátko, načež Horák po narážečce s Gedeonem zakroutil míč na malé vápno, kde je pohotový Hasalík. Navíc byl faulován.
35'
Útok Sparty po pravé straně k zakončení nevedl, ale domácí budou mít příležitost vzápětí, protože Suchomel vytlačil obránce až za brankovou čáru – rohový kop.
34'
ze hřiště odchází Tomáš Jonáš, přichází Filip Šilhart.
34'
Holík prudkou střelou zpoza vápna trefil jen svého parťáka na penaltě, tudíž míč končí v zámezí a sparťané rozehrávají.
33'
Nákopy a nepřesné přihrávky snižují úroveň první půle z obou stran. Na tahu je tentokrát Třinec.
32'
Centr na zadní tyč nedokázal Kaštánek vrátit, přesto sparťané zůstali na míči a kombinují před hranicí vápna.
31'
Ke střele nedošlo, ale domácí si u postranní čáry vybojovali faul, po němž budou rozehrávat zajímavou standardku.
30'
Sparta odpovídá povedenou kombinací na útočné polovině, která se zatím trpělivě posouvá blíže vápnu.
28'
Třinec právě vstřelil branku!
Už se zdálo, že Kaniův vysoký padáček zapadne do kolonky mizerných centrů, jenže míč se nebezpečně snesl do malého vápna, odkud ho sparťané odvrátili jen k ONDŘEJI MACHUČOVI, který otevírá skóre!
28'
A zřejmě se bude pokračovat v podobném duchu, jelikož Pudhorocký na útočné polovině fauluje.
28'
Slezané jsou v posledních minutách nebezpečnější, tentokrát však dalekonosná střela letí vedle pravé tyče.
27'
Tůmova mizerná rozehrávka však vrátila hosty do hry. Domácí brankář vše napravil o pár vteřin později, kdy pokryl Kaniovu střelu ze strany.
26'
Rozkouskovanou pasáž hry mohla okořenit šance Třineckých, jenž jejich kombinaci ve vápně zastavuje ofsajd.
24'
Nepřesnosti však kupí oba týmy, Sparta po jedné z nich musela uklidit míč na autové vhazování.
24'
Útočný faul u postranní čáry však připravuje hosty o naději na úspěch, naopak vrací míč domácím fotbalistům.
23'
Podařilo se jim to, ale následně přišel faul několik metrů před šestnáctkou. Třinec tak rozehrává.
22'
Nepřesná přihrávka připravila hosty o převahu, míč drží sparťané, kteří se snaží ze své poloviny zaútočit.
21'
Třinečtí sympaticky kombinují na útočné polovině, kde si vybojovali faul. I přes výhodu však dostal hostující Holík slušný vítr od sudího za neustálé připomínky.
20'
ze hřiště odchází David Holoubek, přichází Tomáš Jonáš.
19'
Třinec vyhrál okopávanou ve středu hřiště, ale jeho postup byl pozastaven na hranici velkého vápna. Chystá se nám první střídání.
19'
Na přední tyči si našel prudký centr Schánělec, jenž ovšem hlavičkuje pouze nad branku. Hasalík může rozehrávat.
18'
Suchomel chytrým centrem po pravé straně vysunul Goljana, jehož střelu z úhlu odhlavičkoval obránce na roh.
17'
Sparta se i díky rohu udržela na míči, který míří do třineckého kotlíku za brankou. Z druhé vlny se k němu totiž dostal Gedeon, jehož pokus letí jen nad břevno.
16'
Vedení viselo ve vzduchu také na druhé straně! Schánělec obešel obránce, načež měl před sebou jen brankáře, a přestože ho doplnil Goljan, gól nepadl. Druhý jmenovaný trefil při pokusu do odkryté branky jen obránce.
15'
A přece se jim to podařilo! Kateřiňákův centr sice úspěch neslavil, ale ke sraženému míči se dostal Habusta, jenž prudkou přízemní střelou prověřil Tůmu!
14'
Míč je v posledních desítkách vteřin převážně na kopačkách hostů, kteří se marně snaží přenést hru na útočnou polovinu.
13'
Sparta kombinovala na útočné polovině, kde její snažení ukončila nepřesná přihrávka Gedeona, jenže Třinečtí vzápětí odevzdali míč.
12'
Aktivní Holík větrá sparťanskou defenzivu, ale i přes jeho vybojovaný aut v blízkosti vápna se Třinec nedostal do zakončení.
11'
Sparta přece jen vybojovala míč zpět, načež Gedeon posunul na pravé straně Suchomela, jehož nepříjemný centr třinecká obrana ustála. Následuje sparťanský faul.
10'
Dlouhý míč na nabíhajícího Horáka byl naivní, obránce v pohodě sklepává míč na prsa a rozehrává.
9'
Útočný faul u postranní čáry tentokrát na druhé straně. Horák rozehrává ze země na své polovině.
9'
Neuhlazenou kombinaci Sparty zakončuje útočný faul Pudhorockého, po němž může Hasalík vykopávat.
8'
Hlavní dění se přesouvá k rohovému praporku u branky Třince, který vhazuje a pokouší se vymanit z tlaku.
7'
Zakroucený míč našel Straňáka, jenž se dostal k hlavičce. S bránícím hráčem na zádech to však měl těžké a míří nad branku.
6'
Nepříjemný útok Třince středem hřiště končí povedenou střelou zpoza vápna, proti které se Tůma natáhl k pravé tyči a vyškrábl míč na roh!
6'
Domácí však akci nezakončili, navíc je hra přerušena kvůli střetu sparťanského hráče s třineckým. Oba leží na hrací ploše.
5'
Sparta se u levé čáry dostala pod nepříjemný tlak, ale Horák skvělým průnikem obešel soupeře a vyvezl míč až na útočnou polovinu.
4'
Třinec zachytil domácí vhazování, po němž se podél vápna posunul Samiec, jehož cesta zleva do středu skončila nepovedenou střelou k pravé tyči.
4'
Třinec se dostal na útočnou polovinu, kde se Samiec pokusil lobem za sebe pobídnout spoluhráče, leč mířil jen do autu.
3'
Hýbl měl problémy s přebráním skákavé přihrávky od brankáře, čehož dva dobře napadající sparťané málem využili. Na štěstí pro hosty však dokázali nebezpečí rychle odvrátit.
2'
Dva rohy v krátkém sledu Spartě úspěch nepřinesly, oba dva byly odvráceny bránícím hráčem na přední tyči.
1'
Úvodní nákop Třince sparťanská defenziva zachytila, načež Suchomel po pravé straně vyslal Goljana, ale ten byl vytlačen za čáru – roh.
1'
Hlavní sudí Jan Všetečka vede oba týmy na hrací plochu za potlesku sympaticky zaplněné tribuny. Slyšet je i třinecký fanklub, čítající pět hlav a obrovský transparent.
Na žižkovský trávník doléhá příjemné sluníčko, díky kterému budeme sledovat utkání v ideálních podmínkách. Za pár minut začínáme!

AC Sparta Praha B: Tůma – Suchomel, Pudhorocký (C), Goljan, Gedeon, Horák, Kaštánek, Schánělec, Večerka, Holoubek, Kukučka.
Náhradníci: Nalezinek – Jonáš, O. Novotný, Ševinský, Ambler, Hodouš, Šilhart.
Trenér: M. Horňák

FK Třinec: Hasalík – Hýbl, Holík, Jursa, Samiec, Foltyn, Straňák, Habusta (C), Kania, Machuča, Kateřiňák.
Náhradníci: Kerl – Tandara, Gembický, Obadal, Brak, Szewieczek.
Trenér: M. Zbončák

Rozhodčí: Všetečka – Vodrážka, Pfeifer.
Vzájemné zápasy však bývají bohaté na góly! Tři z posledních čtyř duelů nabídly alespoň čtyři trefy, když poslední utkání na jaře skončilo ve Slezsku po divoké první půli 2:2.
Sparta po nevydařeném začátku sezony zabrala, když si ze tří zápasů proti Opavě, v Prostějově a s Líšní vybojovala sedm bodů! Série s bodovým ziskem však skončila ve Varnsdorfu, kde sparťané prohráli 0:2. Důvodem trápení je zejména ofenziva, protože domácí jsou s 12 góly třetím nejhorším týmem celé soutěže.

Třinec je na tom střelecky o tři trefy lépe, jenže negativní venkovní bilance 0-2-3 ho řadí o dva body před čtrnáctou Vlašim. Slezané čekají na ligovou výhru už čtyři zápasy, ve kterých získali jediný bod, a to doma proti Jihlavě. V týdnu hosté pro změnu prohráli pohárové utkání v Ďolíčku, kde i přes rychlé vedení prohráli s Bohemians 1:2.
Hezké nedělní dopoledne! Fanoušci Sparty vyhlíží velké večerní derby na Slavii, ale malým předkrmem bude utkání rezervy proti Třinci od 10:30.