Fotbalová národní liga - 12. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Třinec : Jihlava - 15. října 2022   10:15

Třinec
Třinec
70' Straňák
1:1
(0:1)
Jihlava
Jihlava
28' Křivánek
Třinec
Hasalík – Jursa, Brak, Straňák, Szewieczek (66. Samiec) – Habusta (C), Foltyn – Holík (90+1. Machuča), Kateřiňák, Kania (76. Tandara) – Juřena.
Kerl – Buryan, Obadal.
Krejsa – Kotalík, Matoušek.
Stadion Rudolfa Labaje, Třinec
312 diváků
Jihlava
Jágrik – T. Svoboda, Vedral, Piško, Peřina – Shudeiwa (83. L. Fila), Tureček – Selnar (71. Lacko), Křivánek, Ogiomade (83. Křehlík) – Zoubele (C) (68. Araujo-Wilson).
Soukup – Christodoulou, Gabriel.

Z dnešního utkání je to vše. Děkuji vám za pozornost a přeji příjemný zbytek víkendu. Od klávesnice se s vámi loučí Igor Mainka.
Třetí remíza ve vzájemných zápasech v řadě ani jednomu týmu příliš nepomohla. Jihlava v tabulce poskočila na deváté místo před Duklu, ale všichni soupeři mají zápas k dobru. Třinec se vzdálil béčku Slavie na rozdíl dvou bodů, avšak stále zůstává na 13. místě.
Jihlava vstoupila do druhého poločasu velmi aktivně, vytvořila si dvě dobré příležitosti, ale ani jednu neproměnila. Velkou šanci zahodil také Habusta, který nedokázal z bezprostřední blízkosti nedokázal usměrnit míč do branky. Důležitým okamžikem byla červená karta pro Juřenu, která tým nezlomila. Slezanům se v oslabení povedlo vyrovnat, když krásnou střelou o tyč vstřelil druhý gól ve druhém zápase obránce Straňák a rozhodl o dělbě bodů.
90+3'
90+2'
Araujo fauloval u středové čáry Braka, po odpískání poskakoval kolem rozhodčího jako opička, což se Krejsovi nelíbilo a vytáhl z kapsičky žlutou kartu.
90+1'
Domácí střídali, Holíka nahradil Machuča.
90+1'
Jihlava rozehrála přímý kop nakrátko, ze střední vzdálenosti vystřelil Tureček, ale míč letěl vysoko nad branku.
90'
Jursu musel ošetřit vynikající masér třineckého týmu René Raszka, který ve stejné roli působí i u národního týmu.
89'
Na trávníku zůstali ležet Jursa s Holíkem, rozhodčí nechal situace pokračovat, po faulu Holíka udělil třineckému hráči žlutou kartu.
88'
Obrovská šance Arauja, který dostal krásný centr z pravé strany od Svobody, ale svou hlavičkou v gólové pozici přestřelil branku! Gólman Hasalík si mohl hluboce vydechnout.
84'
Po rohovém kopu z pravé strany hlavičkoval jeden z jihlavských hráčů z oblasti penaltového puntíku, brankář Hasalík úspěšně zasáhl.
83'
Trenér Kameník sáhl k dvojí změně. Hřiště opustili Shudeiwa s Ogiomadem a místo nich přišli Fila s Křehlíkem.
83'
Po střetu s Araujem zůstal ležet na zemi Straňák, nakonec vstal bez pomoci zdravotníků.
81'
Straňák u středového kruhu poslal na zem Lacka, který se drží za hlavu.
81'
Akce Jihlavy skončila rychle. Po rohovém kopu rozhodčí Krejsa odpískal hostům faul a ukázal Křivánkovi žlutou kartu.
81'
Po centru Křivánka z pravé strany se míč odrazil od třineckého hráče na hranici vápna, odkud střílel Ogiomade, ale střelou z první trefil pouze domácího hráče. Rohový kop.
80'
Rohový kop Kateřiňáka dopadl přímo na nohu Samiece, ale ten v krkolomné pozici nedokázal míč kopnout do branky.
79'
Červení po krátké době vybojovali rohový kop.
78'
K přímému kopu se postavili Straňák s Jursou, střílel prvně jmenovaný, ale trefil jen modrou zeď. Následná dorážka letěla vysokým obloukem nad břevno.
77'
Kateřiňák se rozběhl před šestnáctku a Tureček jej podrazil. Domácí mají výhodu přímého kopu z nějakých dvaceti metrů.
76'
Domácí střídají. Ze hřiště odešel Kania a na jeho místo přišel Tandara.
74'
Jursův centr z pravé strany prodloužil Kania pouze ke Svobodovi, který hlavou přihrál míč brankáři Jágrikovi.
74'
Lacko zkoušel protlačit míč do pokutového území přes trojici hráčů v červených dresech, ale neuspěl.
71'
Trenér Jihlavy zareagoval na vyrovnání střídáním. Lacko zastoupil Selnara.
70'
Třinec právě vstřelil branku!
Je vyrovnáno! Habusta se po střetu se soupeřem dožadoval penalty, sudí nechal pokračovat ve hře, míč se dostal k DOMINIKU STRAŇÁKOVI, který se z hranice šestnáctky opřel do míče a střelou o tyč vyrovnal na 1:1!
68'
Střídá také Jihlava, kapitána Zoubeleho nahradil Araujo Wilson.
66'
Třinečtí zahodili dobrou příležitost, Křivánek se rozběhl do protiútoku a Juřena jej nevybíravě srazil k zemi. Rozhodčí Krejsa neváhal a vytáhl červenou kartu.
66'
Třinečtí poprvé vystřídali, Szewieczka nahradil Samiec.
64'
Vedral nacentroval míč od středové čáry do pokutového území na Ogiomadeho, ten s míčem vycouval, přihrál Zoubelemu, který poslal míč na pravý kraj Svobodovi, jeho centr Ogiomade prodloužil mimo branku.
62'
Třinečtí přišli o míč, poté co před jihlavskou šestnáctkou fauloval Juřena Vedrala.
60'
Kateřiňák zkusil přihrávkou po zemi najít v pokutovém území jednoho z dvojice Holík, Juřena, ale míč zamířil jen do míst, kde byl gólman Jágrik.
56'
Stoprocentní zahozenou šanci mají na svém kontě už i domácí! Rohový kop Kateřiňáka Habusta prodloužil na zadní tyč, domácí pokračovali v akci, na zadní tyč přilétl centr z levé strany, kde číhající Habusta nedokázal míč dopíchnout do odkryté branky!
56'
Kateřiňák odcentroval z pravé strany na přední tyč, kam si nabíhal Juřena, ale před ním míč odvrátil jeden z jihlavských hráčů.
54'
Třinečtí rozjeli rychlý brejk, Kateřiňák přihrál na levou stranu Kaniovi, který strhnul akci do středu a pravačkou vystřelil do středu branky, kde byl připravený gólman Jágrik.
53'
Přetažený centr k levé tyči vytáhl mimo pokutové území gólman Hasalík. Jihlava bude vhazovat.
52'
Další rohový kop, míč si u levého praporku postavil Selnar. Jeho centr na přední tyč třinecká obrana odvrátila do reklamních panelů.
51'
Následný rohový kop Třinečtí odvrátili.
51'
Další povedená akce Jihlavy! Zhruba dva metry za šestnáctkou se dostal k míči Selnar a povedenou střelou donutil k zákroku brankáře Hasalíka, který míč letící k levé tyči vyrazil.
48'
Ogiomade překvapil třinecké publikum a zpoza šestnáctky se opřel do míče. Míč nabral točivý směr do levého horního rohu třinecké branky, ale nakonec spojnici břevna a tyče minul.
47'
Centr Kanii z přímého kopu se odrazil od hlavy třineckého hráče nad břevno.
46'
Kapitán Zoubele fauloval na obranné polovině Holíka a uviděl z rukou rozhodčího první žlutou kartu.
46'
Ani jeden z trenérů nesáhl o přestávce ke změně.
46'
První poločas nabídl svižný fotbal se zajímavými momenty na obou stranách. Jediný gól vstřelila Jihlava, když ve 28. minutě proměnil rychlou akci v úvodní gól Křivánek. Třinečtí také měli šance, ale jejich problémem je přesnější zakončení. Uvidíme, co nám hráči nabídnou ve druhém poločase.
45+1'
44'
Szewieczek rozehrál aut dozadu, třinečtí hráči přesunuli hru na pravou stranu, odkud vypustil vysoký míč na hrot Jursa, jenže hlavičkující Juřena šel do souboje z ofsajdové pozice.
43'
Napadání domácích hráčů slavilo úspěch. Třinečtí donutili soupeře chybovat a získali autové vhazování.
42'
Nepovedený centr Selnara z levé strany lapil do rukou gólman Hasalík.
42'
Snaha Jihlavy na levé straně dovedla Vysočinu k rohovému kopu, když míč do třineckého hráče zahrál Peřina.
40'
Kateřiňákův centr na přední tyč odkopl Křivánek mimo šestnáctku, následný pas Jursy na Kateřiňáka nebyl přesný a skončil za brankou.
40'
Centr Kanii Jágrik vyboxoval do volného prostoru vedle pokutového území, tam domácí vybojovali rohový kop.
39'
Po centru Jursy zahrál Ogiomade rukou vedle pokutového území a nabídl domácím standardní situaci.
38'
Střet Juřeny s Piškem nejvíce odnesl jihlavský obránce, který leží na trávníku. Ošetřit ale nepotřebuje, stejně jako třinecký útočník.
37'
Křivánek je dnes rozjetý, zpětnou přihrávkou z pravé strany nabídl míč Zoubelemu, který z první těsně minul levý horní roh třinecké branky.
36'
Jursa odcentroval z pravé strany do pokutového území, tam jihlavští zaúřadovali a odvrátili míč mimo šestnáctku. Vzápětí sudí odpískal Kateřiňákovi ofsajd.
34'
Jihlava měla vést 2:0, Křivánek utekl po pravé straně, doběhl až k pravé tyči, odkud přihrál na druhou tyč Ogiomademu, který z metru nedokázal uklidit míč do odkryté branky! Míč mu proskočil mezi nohama.
33'
Po přímém kopu bude Kateřiňák zahrávat míč od rohového praporku, kam balón doputoval po odrazu od jihlavského hráče.
33'
Jihlava nyní často kouskuje hru. Za středovým kruhem leží faulovaný Kateřiňák.
32'
Kateřiňák rozehrál přímý kop dlouhým centrem do vápna, kde se po sérii odrazů od hlav jihlavských hráčů dostal balón k Foltynovi, který se opřel do míče a z voleje trefil ochrannou síť vysoko nad jihlavskou brankou.
31'
Křivánek fauloval pronikajícího Kaniu, který se snažil zamířit do středu pole od levé strany. Míč si bere Kateřiňák.
29'
Třinečtí mohli bleskově vyrovnat, konkrétně Kania, který si naběhl z levé strany před šestnáctku a prudkou střelou těsně nad zemí minul levou tyč jihlavské branky!
28'
Jihlava právě vstřelila branku!
Vysočina jde do vedení! RADEK KŘIVÁNEK dostal přihrávku do volného prostoru, naběhl si do volného prostoru a střelou k pravé tyči otevřel skóre dnešního zápasu – 0:1!
27'
Centr z pravé strany Brak prodloužil za sebe, kde byl zcela volný Kateřiňák. Třineckému středopolaři nevyšel krok a jeho skákavá střela tak nenadělala problémy brankáři Jágrikovi, který míč chytil před brankovou čárou.
26'
Szudeiwa hledal kolmicí před šestnáctkou rozběhnutého Zoubeleho, ale pro zkušeného Jihlaváka byla přihrávka příliš dlouhá.
24'
Kania zahrál přímý kop na přední tyč, kam si nabíhal Kateřiňák. Třinecký záložník se zkoušel dostat ke střele, ale dobrou obrannou práci odvedl Piško, který jej nepustil do zakončení.
23'
Rychlou akci Jihlavy pokazil po dlouhém pasu Selnara kapitán Zoubele, který zkusil zahrát míč zpět do pokutového území, ale trefil jen bránícího hráče.
22'
Brankář Jágrik musel znovu do akce, ale spoluhráči mu proti nepřesné přihrávce domácích pomohli.
18'
Kania poslal míč z přímého kopu rovnou na branku, ale střela postrádala razanci, proto gólman Jágrik neměl problém s lapením míče.
17'
Po faulu na Foltyna mají Slezané výhodu přímého kopu z nějakých dvaceti pěti metrů.
14'
Holík dostal trochu prostoru na pravé straně, zpětnou přihrávkou zkusil vybídnout ke střele Kaniu, ale k míči se jako první dostal jihlavský hráč.
13'
Selnarův přetažený centr našel pouze hlavu třineckého hráče, který balón odhlavičkoval daleko od šestnáctky.
13'
Rohový kop pro Jihlavu. K míči se staví Selnar.
11'
Parádní zákrok má na svém kontě brankář Hasalík, když Selnar vysunul kolmicí do úniku Ogiomadeho, který vsadil na střelu po zemi ke vzdálenější tyči. Třinecký gólman natáhl nohu a míč vykopl vedle branky!
10'
Kateřiňák odcentroval z pravé strany příliš daleko, míč zamířil do zámezí.
10'
Třinečtí budou rozehrávat rohový kop.
9'
Jihlavští zkusili sehrát kombinaci na jeden dotek, ale centr Svobody téměř od pravého rohového praporku zamířil za třineckou branku.
5'
Ani z této standardní situace nezapršelo. Míč má v moci brankář Hasalík.
5'
Po akci pravou stranou bude zahrávat rohový kop Jihlava.
4'
Rohový kop Jihlavští ubránili.
3'
Šance také na druhé straně. Po přihrávce z levé strany se opřel do míče z hranice šestnáctky Habusta. Prudkou střelou trefil jen bránícího hráče, následně střílel Jursa, ale jeho pokus z pravé strany obrana Vysočiny srazila na rohový kop.
3'
Jihlava je v prvních minutách aktivnější, trenér Kameník zřejmě nařídil svým hráčům šlápnout na to od prvního hvizdu.
1'
Hned v úvodu zkoušel střílet z hranice šestnáctky Tureček, ale jeho pokus zblokoval domácí bránící hráč.
1'

FK Třinec: Hasalík – Szewieczek, Foltyn, Straňák, Brak – Habusta (C), Holík – Jursa, Kateřiňák, Kania – Juřena.
Náhradníci: Kerl – Tandara, Buryan, Samiec, Obadal, Machuča.
Trenér: Zbončák.

FC Vysočina Jihlava: Jágrik – T. Svoboda, Vedral, Piško, Peřina – Shudeiwa, Tureček – Selnar, Křivánek, Ogiomade – Zoubele (C).
Náhradníci: Soukup – Christodoulou, Gabriel, Araujo-Wilson, Lacko, Křehlík, L. Fila.
Trenér: Kameník.

Rozhodčí: Krejsa – Kotalík, Matoušek.
Kdo je favoritem zápasu? Z posledních výsledků je to těžké odhadnout, ale pro Jihlavu hovoří vzájemné zápasy. Slezané naposledy zvítězili nad Jihlavou 9. října 2010. Od té doby Jihlava jednou remizovala a osmkrát vyhrála. Až v loňské sezóně skončily oba duely znovu remízou.
31. srpna, den kdy se fotbalisté Třince a Jihlavy naposledy radovali z vítězství ve druhé lize. Od té doby nedokázali plně bodovat, pouze v MOL Cupu postoupili přes slabšího soupeře.

Jihlava dobře vstoupila do letošního ročníku. Z prvních šesti zápasů udělala 13 bodů za 4 vítězství, 1 remízu a 1 prohru. Sérii zlomila domácí prohra s Opavou, která odstartovala šňůru pěti zápasů, ve kterých získala jediný bod. Povedlo se jí to v posledním utkání proti Prostějovu, kde přišli o vedení z první půle a nakonec remizovali 1:1.

Třinec je na tom podobně, po úvodní prohře s Karvinou remizoval v Prostějově a pak dvakrát doma zvítězil. Duklu porazil 2:0, Slavii 4:2 a Vlašim dokonce 4:0. Mezitím prohráli ve Varnsdorfu. Slezany jako by zlomily nové dresy se jmenovkami. Od té doby nedokázali zvítězit a tabulkou se propadli na 13. místo. V posledním zápase prohráli na hřišti Táborska 1:2.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:15.