Fotbalová národní liga - 21. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Třinec : Olomouc B - 8. dubna 2023   10:15

Ukončeno
Třinec
Třinec
52' Hrdlička 
1:1
(0:0)
Olomouc B
Olomouc B
47' Kramář  
Třinec
Sestavy:
Adamuška – Jursa, Foltyn, Straňák (41. Szewieczek), Hýbl (81. Slaninka) – Holík, Machuča, Habusta (C) (13. Kania, 81. Gembický), Hrdlička – Juřena, Samiec (46. Omasta).
Náhradníci:
Hasalík – Tandara.
Rozhodčí
Kvítek – Vyhnanovský, Mojžíš.
Stadion Rudolfa Labaje, Třinec
279 diváků
Olomouc B
Sestavy:
Stoppen – Hadaš, Bednár, Dohnálek, Galus (C) – Israel, Langer – Kramář, Slaměna (80. Fabiánek), Šíp (46. Uriča, 90+4. Mikulenka) – Zlatohlávek (70. Fiala).
Náhradníci:
Digaňa – Nwankwo, Cahel.
Přenos se aktualizuje automaticky

Třinec se ziskem bodu posunul v tabulce na nesestupovou čtrnáctou pozici před béčka pražských "S". Hanáci zůstávají na desátém místě.
Před utkáním oba celky dělily tři body, stejný rozestup zůstane i po dnešním souboji. Olomouc šla ve druhé půli do vedení gólem Kramáře, ale Třinec brzy odpověděl Hrdličkou. Další gól už ani jeden z týmů nepřidal a zápas skončil zaslouženou remízou 1:1.
90+4'
Konec zápasu.
90+4'
Taktické střídání v olomouckém celku. Uriču nahradil Mikulenka.
90+2'
Slezanům přímý kop z pravé strany nevyšel. Míč prolétl ve vápně k hráčům Olomouce, ti mohli rozjet rychlý protiútok, ale po nepřesném pasu se míč dostal k brankáři Adamuškovi.
90'
Galus opět zahrál míč na přední tyč, kde byl povalen na zem Bednár, ale rozhodčí faul nepískl.
89'
Kramář prošel v pokutovém území přes Slaninku, ale do souboje rychle přispěchal Szewieczek a odkopl míč do zámezí. Rohový kop pro Hanáky.
88'
Rohový kop Galuse domácí odvrátili a založili protiútok, po kterém Galus fauloval třineckého hráče. Kapitán Olomouce uviděl žlutou kartu.
85'
Uriča utekl levou stranou, ale následný centr příliš povedený nebyl. Israel se musel vracet pro míč.
84'
Dnešní utkání sleduje 279 diváků.
83'
Zajímavá akce Hanáků. Kramář na pravé straně vybídl zpětnou přihrávkou k centru Fabiánka, do míče se na zadní tyči opřel hlavičkující Fiala a usměrnil míč k tyči, kam skočil brankář Adamuška a míč vyrazil před brankovou čáru. Jeden z jeho kolegů následně balón odkopl do autu.
81'
Dvojité střídání na třinecké straně. Hřiště opustili Hýbl s Kaniou a místo nich naskočili Slaninka s Gembickým.
80'
Trenér Chromý sáhl ke změně. Slaměnu vystřídal Fabiánek.
79'
Přímý kop Machuči minul modrou zeď, ale také olomouckou branku.
78'
Holík se rozběhl z levé strany do středu před šestnáctku a nějakých osm metrů od hranice pokutového území byl faulován Israelem.
74'
Machuča zahrál rohový kop na přední tyč, kde byl připravený jeden z obránců v modrém dresu a míč odhlavičkoval mimo vápno.
74'
Hýblův pokus o centr sklepl k reklamním panelům Slaměna. Následuje kop od rohového praporku.
72'
Olomouc měla výhodu přímého kopu z pravé strany po faulu na Israela, ale Galus zahrál míč přímo do náručí gólmana Adamušky.
70'
Střídání na straně Olomouce. Utkání skončilo pro Zlatohlávka, na trávník vyběhnul Fiala.
69'
Rohový kop dolétl na zadní tyč k Holíkovi, po jeho hlavičce se míč odrazil k Foltynovi, který střelou z voleje poslal míč vedle levé tyče Adamuškovy branky.
68'
Jursa zkoušel po pravém kraji projít přes Galuse, ale získal jen rohový kop, který rozehraje dvojice Hýbl – Machuča.
67'
Galus odcentroval z levé strany do pokutového území k bližší tyči, kam si naběhl vysoký Zlatohlávek, ale hlavou poslal míč přímo do míst, kde byl třinecký brankář Adamuška.
65'
Sice jsme ve druhé půli viděli dva góly, ale také hodně neurovnanou hru na obou stranách.
62'
Olomouc má další rohový kop, znovu to zkusila pravou stranou, ale víc než standardní situaci nezískala.
61'
Menší prodleva způsobena ošetřováním je minulostí, opět nám celky běhají mezi šestnáctkami.
57'
Hanáci rozjeli rychlý protiútok, Zlatohlávek přihrál na pravou stranu Kramářovi, který odcentroval míč do pokutového území. Dobíhající Holík zahrál míč hrudí k brankáři Adamuškovi.
56'
Zlatohlávek nedovoleně přerušil rychlý protiútok domácího celku a zaslouženě inkasoval žlutou kartu.
55'
Slaměna rozehrál rohový kop po zemi do pokutového území, kde se míče zmocnili domácí.
55'
Langer zkoušel odcentrovat z pravého křídla do pokutového území, ale trefil jen nohu Hýbla. Hosté budou zahrávat rohový kop.
52'
Třinec právě vstřelil branku!
Vedení Olomouce dlouho netrvalo. Po centru Jursy z pravé strany se míč dostal za vápnem k LUKÁŠI HRDLIČKOVI, který strhl svou cestu do středu a pravačkou napálil míč k bližší tyči Stoppenovy brány – 1:1!
50'
Jursův centr z pravé strany zkoušel na vzdálenější tyči usměrnit hlavou do branky Hrdlička, ale tísněný soupeřem dokázal pouze usměrnit balón mimo šestnáctku.
47'
Olomouc B právě vstřelila branku!
Tak to byl nástup! Po levém křídle unikl Uriča, přihrál míč po zemi do pokutového území, první hráč jej minul, ale dobíhající DENIS KRAMÁŘ si balón zpracoval a střelou do nohou brankáře Adamušky dostal míč do sítě – 0:1!
46'
V obou týmech došlo o přestávce k jedné změně. V domácím celku nahradil Samiece Omasta, v olomouckém týmu zůstal v šatně Šíp a místo něj přišel Uriča.
46'
Začal druhý poločas.
Slušně zaplněná tribuna v prvním poločase neviděla gól. Oba celky měly pár šancí, ale gólmani nemuseli předvést žádný světoborný zákrok. I proto je bezbrankový výsledek zasloužený.
45+3'
První poločas skončil.
45+2'
Třinečtí si teď mohou hluboce vydechnout. Israel se snažil protáhnout kolem levé čáry pokutového území, ale po střetu s Jursou upadl. Vypadalo to na penaltu, ale sudí rozpažil.
45'
Po faulu na Slaměnu uviděl první žlutou kartu zápasu domácí Martin Samiec.
44'
Holík se dostal k odraženému míči, naběhl si do pokutového území, odkud vyslal přízemní centr. Machuča se ke střele nedostal, byl odstaven bránícím hráčem.
41'
Zápas nedohraje ani obránce Straňák. Zdravotní problémy ho donutily opustit hřiště. Místo něj přišel Szewieczek.
40'
Dlouhý nákop z levé strany do pravé části pokutového území zachytil před rozběhnutým Holíkem brankář Stoppen.
38'
Hrdlička se po rohovém kopu opřel do míče, vypálil zpoza šestnáctky na branku, ale míč se ještě od několika hráčů odrazil a zamířil vedle pravé tyče Stoppenovy branky.
38'
Machučův centr z přímého kopu odhlavičkoval Zlatohlávek vedle brány. Rohový kop pro domácí družinu.
37'
Domácí jsou v posledních minutách lepším týmem a nyní mají výhodu přímého kopu z pravé strany z nějakých 30 metrů.
35'
Následný roh zamířil do pokutového území přímo na kopačku Šípa, který balón odkopl jen k domácím fotbalistům. Ti se však nedostali k dalšímu ohrožení olomoucké branky.
34'
Velká šance domácích! Centr Jursy z levé strany doskákal až k Machučovi, který se opřel do balónu, ale z voleje trefil jen bránícího Israela. Rohový kop Slezanů.
31'
Slezané si nerozuměli ve finální fázi, zpětnou přihrávku získal Šíp, ale jeho dlouhý sprint přerušil na domácí polovině obránce Foltyn, který jej dostihl.
30'
Nepovedený nákop Hadaše z pravé strany dolétl přímo do malého vápna, kde si na míč počkal gólman Adamuška a chytil jej do koše.
28'
Straňák na rozdíl od Habusty pokračuje ve hře.
26'
Další nepříjemnost pro třineckého trenéra, na trávníku zůstal po nepovedeném skluzu ležet obránce Straňák. Do akce opět musí vyběhnout domácí zdravotníci.
23'
Kramář zkoušel projít u brankové čáry kolem Straňáka, ale neuspěl. Míč se však odrazil k volnému Hadašovi, který se z první opřel do balónu a poslal jej na střechu správní budovy za třineckou brankou.
22'
Rohový kop si domácí hráči pohlídali, stejně jako soupeř na druhé straně centr Jursy z pravé strany.
21'
Kramář zkusil odcentrovat z pravého kraje do pokutového území, ale jeho pokus byl zastaven za cenu rohového kopu.
18'
Po akci po pravé straně se do šance dostali v pokutovém území Holík a Machuča. Prvně jmenovaný poslal míč pouze do bránícího soupeře, druhý z těžké pozice přestřelil branku.
17'
Třinečtí přímý kop z pravé strany odvrátili, následná akce Hanáků končí odkopem od domácí branky.
16'
U prvního středu dostali hosté výhodu, u druhého už sudí Kvítek odpískal faul Foltyna na Kramáře.
13'
Zraněného Habustu nahradil na trávníku Kania.
13'
Zpoza šestnáctky napřáhl ke střele Šíp a napálil míč kousek vedle levé tyče Adamuškovy branky.
11'
S Habustou to vypadá špatně, kapitánskou pásku předal Juřenovi a nejspíš bude muset střídat.
10'
Šíp vzal akci na sebe, proběhl se po levé straně až do pokutového území, kde však domácí hráč jeho pokus o centr zblokoval. Na trávníku zůstal ležet Habusta, na trávník museli vyběhnout masér s doktorem.
7'
Hýbl zkusil vystřelit po zemi z nějakých pětadvaceti metrů, ale svůj pokus namířil přímo do středu branky, kde byl připravený brankář Stoppen.
6'
Po faulu Langera zůstal ležet na trávníku Hrdlička, ale po chvíli se zvedl a pokračuje ve hře. Z následného přímého kopu domácí nic nevytěžili.
3'
Úvod utkání je opatrný z obou stran, více jsou na polovině soupeře hráči Olomouce.
1'
Utkání právě začalo.
Úvodní sestavy:

FK Třinec: Adamuška – Jursa, Foltyn, Straňák, Hýbl – Holík, Machuča, Habusta (C), Hrdlička – Juřena, Samiec.
Náhradníci: Hasalík – Tandara, Gembický, Kania, Szewieczek, Omasta, Slaninka.
Trenér: Zbončák.

SK Sigma Olomouc B: Stoppen – Hadaš, Bednár, Dohnálek, Galus (C) – Israel, Langer – Kramář, Slaměna, Šíp – Zlatohlávek.
Náhradníci: Digaňa – Uriča, Fabiánek, Mikulenka, Fiala, Nwankwo, Cahel.
Trenér: Chromý.

Rozhodčí: Kvítek – Vyhnanovský, Mojžíš.
Hezké sobotní dopoledne u sledování druholigové kopané. Třinecký stadion Rudolfa Labaje nabídne zápas dvou celků ze spodní poloviny tabulky. Proti sobě se postaví patnáctý a desátý tým.

Hosté z Olomouce jsou na tom o tři body lépe, ale jistotu účasti v příštím ročníku mají ještě hodně daleko. Na sestupové pozice mají náskok pouhých tří bodů, ještě o bod více mají na poslední béčko Slavie.

Hanáci v posledních dvou kolech nezískali ani bod. Prohráli 0:1 na půdě Karviné a výsledkem 1:2 skončil domácí souboj s Líšní.

Třinečtí jsou s jednadvaceti body o skóre za Spartou na předposledním místě. Horší už je zmíněné béčko Slavie. Nepovedený podzim Slezanů pokračuje i na jaře. Tým trenéra Martina Zbončáka prohrál všechny tři zápasy na hřištích soupeřů, pouze doma zvítězil gólem v nastaveném čase proti Varnsdorfu.

Favoritem zápasu je rezerva Olomouce, která může přicestovat do Třince i s posilami z A-mužstva. Třinečtí budou chtít navázat na předchozí výkon v domácím zápase proti Varnsdorfu, kdy soupeře po většinu času nepustili do gólové příležitosti.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:15.


Články odjinud