Fotbalová národní liga - 16. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Třinec : Prostějov - 12. listopadu 2022   10:15

Třinec
Třinec
26' Omasta  • 68' Elbel(vl.)
2:2
(1:1)
Prostějov
Prostějov
36' Elbel   • 54' Kušej
Třinec
Kerl – Jursa (85. Tandara), Brak (61. Gembický), Straňák, Hýbl – Habusta (C), Foltyn – Omasta, Kateřiňák, Kania (81. Obadal) – Samiec.
Schovanec – Szewieczek, Machuča.
Dorušák – Dresler, Pospíšil.
Stadion Rudolfa Labaje, Třinec
455 diváků
Prostějov
Krynskyj – Bolf, Gáč, Bialek, Elbel – Kušej, Šumbera, Koudelka (C), M. Mach (62. Omale), Bartolomeu (43. Stříž) – Pinc (43. Píchal).
Pařízek – Ali-Abubakar, Ščedryj, M. Zapletal.

Třinečtí ziskem bodu poskočili v tabulce na dvanácté místo před pražskou Duklu, která má zápas k dobru stejně jako poslední dva Vlašim a béčko Slavie.

Nahoru zamířil také Prostějov, který po remíze přeskočil o skóre Jihlavu a s 21 body je sedmý.
Vyrovnaný zápas skončil dělbou bodů. Třinečtí ve druhém poločase museli útočit do plných, naopak prostějovští hráči hrozili z brejkových situací. Jednu z nich využil Kušej, který zužitkoval laxnost třinecké obrany po rychlém rozehrání přímého kopu a střelou k tyči poslal Hanáky do vedení. Prostějovu se zároveň podařilo vyrovnat, když si do vlastní branky odhlavičkovali centr Hýbla z pravé strany. Závěr zápasu nabídl akce na jedné i druhé straně, ale ani jeden z brankářů už třetí gól za svá záda nepustil.
90+3'
90+3'
Habusta vypustil dlouhý centr z levé strany za pravou tyč, kam si naběhl Gembický, který zkoušel míč v akrobatické pozici usměrnit do brány, jenže míč poslal do ochranné sítě.
90+3'
Rozhodnout mohl na druhé straně Koudelka, který dostal přihrávku na pravou stranu, opřel se do míče, avška vypálil vedle branky.
90+2'
Kateřiňák vysunul na pravé straně Gembického, Omale minul skluzem míč, Gembický pokračoval do šestnáctky, ale následnou přihrávkou celou akci zkazil.
90'
Po rohovém kopu se míč dostal v pokutovém území k Habustovi, který vystřelil k tyči, brankář Krynskyj vyrazil míč vedle brány!
89'
Habusta vyslal střelu z přímého kopu pod břevno do středu brány, kde byl připravený gólman Krynskyj a míč rukou odrazil nad břevno.
88'
Kateřiňák vzal akci na sebe, namířil si to do středu, kde jej před šestnáctkou podrazil Omale. Domácí mají výhodu přímého kopu z nějakých dvaceti metrů.
86'
Píchal dostal dlouhý míč do úniku pravou stranou, před šestnáctkou zpomalil, aby přihrál nabíhajícímu Kušejovi, jenže trefil jen bránícího Straňáka.
85'
Domácí trenér naposledy střídal, Tandara nahradil Jursu.
85'
Oba hráči už jsou za hrací plochou.
83'
Tvrdá srážka dvou čtrnáctek, Bolf se srazil se Straňákem a udělal salto. Hůř však vypadá domácí hráč, kterému Bolf vyrazil dech. Na hřišti jsou zdravotníci obou celků.
82'
Přímý kop vzal na sebe Kušej, přestřelil ochrannou síť a dokonce trefil prostor mezi okny správní budovy.
82'
Koudelka faulován nějakých třicet metrů od třinecké brány. Uvidíme, zda z toho Prostějov vytěží zajímavý moment.
81'
Domácí trenér podruhé vystřídal. Kaniu nahradil Kryštof Obadal.
80'
Dobrou střelu ze střední vzdálenosti má i Kateřiňák, ale ani on netrefil bránu.
79'
O něco přesnější byl střílející Kušej, který z levé strany za šestnáctkou vypálil nepříjemný míč, který o pár desítek centimetrů minul pravou tyč Kerlovy brány.
77'
Koudelka se odhodlal použít svou silnou zbraň – střelu ze střední vzdálenosti. Mířidla neměl dobře upravené a balón vylétl až na střechu správní budovy.
76'
Koudelka prošel na pravé straně přes Straňáka, dvakrát jej pokořil svými kličkami, aby následně odcentroval do pokutového území, kde zaúřadoval Jursa a míč odhlavičkoval mimo šestnáctku.
75'
Píchal zkoušel akrobaticky vystřelit odražený míč, ale z hranice vápna trefil jen třineckého hráče.
74'
Straňák se převalil přes Píchala a Prostějov bude mít výhodu přímého kopu nějakých 35 metrů od branky.
73'
Habustova přihrávka na Kaniu skončila v autu. Vhazují hráči Prostějova. Domácí jsou při chuti a chtějí zápas otočit na svou stranu.
72'
Rozmíška mezi Jursou a Píchalem, rozhodčí bude udělovat karetní tresty. Oba hráči inkasovali od rozhodčího žlutou kartu.
68'
Třinec právě vstřelil branku!
Straňák od střídaček nakopl míč před šestnáctku, kde Bialek prodloužil míč hlavou za sebe a tam ještě balón hlavou zasáhl JAKUB ELBEL. Prostějovský hráč si nešťastně usměrnil míč do vlastní branky! Brankář Krynskyj ještě zkoušel zasáhnout, ale ani on na balón nedosáhl – 2:2!
67'
Velmi aktivní Kušej měl na kopačce další šanci, když akci rozehrál na levou stranu, odkud dostal zpětnou přihrávku od Koudelky. Následnou střelu k tyči zastavil až bránící Straňák.
66'
Kania s Kateřiňákem rozehráli situaci nakrátko, jenže druhý jmenovaný poslal přihrávku pouze na nohu prostějovského hráče.
66'
Po akci Kanii a jeho centru bude následovat rohový kop.
66'
Prostějovští útočí z brejků, Kušej ale neprošel přes Hýbla u pravé postranní čáry.
65'
Dlouhý centr Foltyna na Hýbla přelétl hlavu třineckého obránce a odrazil se až od reklamních panelů.
64'
Gembický hledal přihrávkou z levé strany pod sebe nabíhajícího Kaniu, ale míč doskákal jen k prostějovskému hráči.
64'
Druhý roh Koudelky našel za zadní tyči hlavu Bialka, od které se míč odrazil za koncovou čáru.
63'
Po rohovém kopu Prostějova z pravé strany následuje v krátké době druhý z levé.
62'
Prostějov střídá. Hřiště opouští Mach, místo něj vyběhne na trávník Omale.
62'
Kušej rozjel rychlý protiútok, přihrál na pravou stranu Koudelkovi, který akci strhl do středu a prudce vystřelil do pravého horního rohu. Brankář Kerl vylétl do vzduchu a míč vytáhl nad břevno!
61'
Trenér Zbončák se rozhodl prostřídat. Hřiště opustil obránce Brak a nahradil jej rychlonohý Gembický.
60'
Po Koudelkově faulu domácí rozehráli přímý kop nakrátko, Kateřiňák vběhl s míčem před pokutové území, ale jeho následná střela byla zblokována.
58'
Šumbera přeloboval na levé straně domácí obránce a zkusil vybídnout k centru Stříže, kterému míč nakonec těsně unikl za koncovou čáru.
57'
Hýblův centr téměř od pravého rohového praporku končí v náručí brankáře Krynskyje.
54'
Prostějov právě vstřelil branku!
Rozhodčí odpískal Prostějovu faul, Šumbera přímý kop rychle rozehrál na rozběhnutého VASILA KUŠEJE, který se zjevil sám v levé části pokutového území a střelou k bližší tyči poslal Hanáky do vedení – 1:2!
53'
Kateřiňák sebral míč na útočné polovině Elbelovi a namířil si to středem do pokutového území. Před šestnáctkou přihrál Foltynovi, který vnikl do vápna z levé strany a zpětnou přihrávkou vybídl ke střele Kaniu. Třinecký záložník trefil z první ruce Kateřiňáka, kterými si chránil obličej.
52'
Habusta fauloval Šumberu u středové čáry, když do něj vlétl jak rozjetý vlak a trefil jej na rameno. Rozhodčí odpískal faul a ponechal míč Prostějovu.
51'
Na druhé straně Píchal zakroutil polovysoký centr na bránu, kde hledal Koudelku. Prostějovský kapitán to měl k míči daleko. Brankář Kerl bude rozehrávat od vlastní brány.
50'
Prostějovští se ubránili rohovému kopu, a také následnému centru Kanii z levé strany.
50'
Jursa odcentroval z pravé strany na zadní tyč, kam si nabíhal Kania, ale míč před ním odhlavičkoval vedle branky prostějovský Bolf. Rohový kop pro Třinec.
47'
Rozhodčí znovu sahá do kapsičky, tentokrát pro žlutou kartu. Po faulu u střídaček jí uviděl kapitán Prostějova Jan Koudelka.
46'
Po faulu Píchala zůstal ležet na trávníku domácí obránce Brak. Třinecký hráč nepotřebuje pomoc maséra.
46'
Brak zkoušel po pravé straně přihrát Foltynovi, ale míč minul kopačku třineckého hráče.
46'
První půle nabídla zajímavý fotbal se šancemi na obou stranách. Domácí se dostali do vedení, když závar před prostějovskou brankou využil Omasta. Z podobné situace se povedlo vyrovnat i Prostějovu, když u levé tyče zůstal volný Elbel. Klíčový moment zápasu zřejmě nastal ve 40. minutě, kdy Gáč sestřelil na útočné polovině Kateřiňáka a po červené kartě musel do šatny. Domácí tak odstartují druhou půli přesilovou hrou.
45+2'
45+1'
Následný rohový kop prostějovští hráči odvrátili.
45+1'
Omasta se uvolnil na hranici šestnáctky kolem dvou bránících hráčů a vystřelil k levé tyči. Brankář Krynskyj se natáhl a vyrazil míč vedle brány!
45'
Píchal v hlavičkovém souboji v pokutovém území fauloval Braka.
45'
Krynskyj lapil do rukou rohový kop Kanii.
44'
Foltyn pronikal pravou stranou do pokutového území, ale soupeř zblokoval následný centr. Rohový kop pro červené.
43'
Trenér Prostějova zareagoval na červenou kartu dvojím střídáním. Útočníka Pince nahradil Píchal a Bartolomea zastoupí Stříž.
42'
Zraněný Kateřiňák je v péči maséra Reného Raszky.
41'
David Gáč tvrdě zajel na útočné polovině do Kateřiňáka, rozhodčí ponechal výhodu a Třinečtí šli do brejku, kde Samiec ztratil míč. Rozhodčí se po přerušení hry vrátil k situaci a poslal prostějovského obránce ze hřiště!
39'
Zažlutilo se také na druhé straně, loktem si v souboji s třineckým hráčem pomohl Dušan Pinc.
37'
Šumberův nepovedený centr z pravé strany minul třineckou branku.
36'
Je vyrovnáno! Koudelkův přímý kop z levé strany se v pokutovém území odrazil k levé tyči, kam si naběhl JAKUB ELBEL, který následně napálil balón do horní poloviny brány! Brankář Kerl neměl šanci na úspěšný zákrok – 1:1!
35'
Domluva už nestačí Brakovi, který fauloval na pravé straně obránce Gáče. Rozhodčí jeho zákrok ocenil žlutou kartou.
34'
Samiec šlapákem zasáhl bývalého spoluhráče Bolfa, když vložil nohu do jeho odkopu. Sudí Dorušák řeší situaci ráznou domluvou.
33'
Kania zahrál rohový kop do malého vápna, míč se od hlavičkujících hráčů odrazil za zadní tyč, kde se položil do střely Jursa, ale v akrobatické pozici trefil jen boční síť prostějovské branky.
33'
Omasta zkoušel projít po pravém křídle kolem Kušeje, ale ten jej nepustil, Domácí budou zahrávat rohový kop.
32'
Daniel Kerl si po dlouhé době připsal první zásah, když chytil do rukavic nepovedenou střelu Macha z hranice šestnáctky.
31'
Brak vyhrál hlavičkový souboj s Kušejem. Případná prohra by mohla znamenat únik prostějovského hráče k brance.
30'
Nadzemní centr Jursy z pravé strany odkopl ze šestnáctky Mach, Prostějovští si mohou na chvíli vydechnout.
29'
Samiec se dostal k zakončení z pravé strany, těžkou střelu poslal prudce do středu brány, kde byl připravený prostějovský Krynskyj.
28'
Po standardní situaci Prostějova mohli domácí rozehrát rychlý protiútok, ale Omastův průnik po pravé straně hráči v bílomodrých dresech včas přerušili.
26'
Slezané jdou do vedení! Kania odcentroval z levé strany do pokutového území, kde se k míči na zadní tyči dostal TOMÁŠ OMASTA a razantní střelou pod břevno poslal domácí celek do vedení 1:0!
25'
Třinečtí zahrávali přímý kop, Kateřiňák poslal balón do vápna, k odraženému míči se dostal zřejmě Foltyn a napálil míč z první nad bránu.
23'
První gólová šance zápasu! Po centru Kanii z pravé strany se míč odrazil ve vápně k dvojici Omasta, Samiec. První jmenovaný nedokázal přes bránícího hráče vystřelit, v leže nadzvedl míč oběma nohama a zkoušel ten míč dopravit netradičním stylem, ale ani tak neuspěl. K volnému balónu se dostal ještě Samiec, ale na hranici malého vápna trefil bránícího soupeře.
20'
Zajímavý protiútok Prostějova skončil nepřesnou přihrávkou Bolfa, kterou zachytil obránce Straňák.
19'
Samiec dostal trochu prostoru za šestnáctkou. Z levé strany se odhodlal ke střele, ale míč se zakroutil od brány a nakonec to měl blíž k rohovému praporku.
18'
Koudelka zahrál rohový kop na přední tyč přímo do rukavic brankáře Kerla.
17'
Koudelka se prokličkoval po levé straně přes trojici domácích hráčů až k centru, který jeden z hráčů v červených dresech srazil na roh.
15'
Dlouhý aut Jursy dolétl ke Straňákovi, ale ten byl o míč rychle připraven.
14'
Bialek našel centrem na penaltovém puntíku hlavu zcela volného Kušeje, ten z výskoku vystřelil na branku, ale zbytečně. Pomezní rozhodčí odmával prostějovskému hráči ofsajd.
13'
Dlouhý centr Elbla z levé strany zamířil jen do míst, kde byl gólman Kerl.
11'
Slezané zaútočili, Kateřiňák se na levém kraji nedokázal dostat přes bránícího hráče, přihrál Hýblovi, který odcentroval do vápna, tam míč proskákal až k Samiecovi. Třinecký útočník zkusil z kroku vystřelit na branku, ale pomalý skákavý míč nemohl nadělat problémy brankáři Prostějova. Krynskyj míč chytil.
8'
Kateřiňák zahrával rohový kop, v pokutovém území našel hlavu Samiece, ale ten tísněný hlavičkoval ze záklonu do míst, kde byli prostějovští hráči.
7'
Habusta zachytil nepřesnou přihrávku Gáče a vydal se zaútočit na prostějovskou branku. Třinecký kapitán vběhl do pokutového území a z pravé strany zkusil vystřelit, jenže trefil jen bránícího hráče soupeře.
4'
Koudelka hledal uličkou na levé straně Kušeje, ale na něj byl míč příliš dlouhý.
3'
Koudelka zahrál přímý kop z levé strany, míč se odrazil od třineckého hráče před šestnáctku, kde se opřel do balónu Bartolomeu a napálil jej vysoko nad třineckou bránu.
2'
Prostějov začal úvodní minuty aktivně, ale před pokutové území se s míčem nedostal. Vypadá to, že trenér Šustr naordinoval svým svěřencům kombinační hru po zemi.
1'
Hráči už nastupují na hrací plochu, domácí celí v červeném, prostějovští hráči mají na sobě modrobílé svisle pruhované dresy.
Trenér Zbončák musel udělat v sestavě jednu vynucenou změnu. Na postup brankáře nahradil Hasalíka Kerl. Do obrany se vrátil po karetním trestu Foltyn.

Ke změnám musel sáhnout také trenér Šustr. Zraněného Bártu nahradil v brance Krynskyj, Schaffartzika v obraně pak bývalý stoper Třince Gáč a Kuliga v záloze zastoupí Mach.

FK Třinec: Kerl – Jursa, Foltyn, Straňák, Hýbl – Habusta (C), Brak – Omasta, Kateřiňák, Kania – Samiec.
Náhradníci: Schovanec – Tandara, Gembický, Obadal, Szewieczek, Machuča.
Trenér: Zbončák.

1. SK Prostějov: Krynskyj – Bolf, Gáč, Bialek, Elbel – Kušej, Šumbera, Koudelka (C), M. Mach, Bartolomeu – Pinc.
Náhradníci: Pařízek – Omale, Ali-Abubakar, Stříž, Ščedryj, M. Zapletal, Píchal.
Trenér: Šustr.

Rozhodčí: Dorušák – Dresler, Pospíšil.
Podzimní vzájemný zápas nepoznal vítěze. Prostějov v utkání vedl, ale obránce Foltyn stihl do konce zápasu ještě vyrovnat a připravit Hanáky o vítězství.

Prostějov – Třinec 1:1 (1:0)
Branky: 17. Bialek – 66. Foltyn. Rozhodčí: Vokoun. ŽK: Bartolomeu, Mach, Omale – Hýbl, Kania, Kateřiňák. Diváci: 620.
Závěr podzimní části druhé nejvyšší fotbalové soutěže klepe na dveře. Dohráno už mají čtyři kluby – Příbram, Chrudim, Jihlava a Olomouc B. Dalších dvanáct celků zakončí svou pouť o víkendu. Třinec a Prostějov tak učiní v sobotu dopoledne.

Stadion Rudolfa Labaje nabídne zápas třináctého proti osmému týmu tabulky. Oba celky od sebe dělí pouhé tři body. Lépe je na tom Prostějov, který v 15 duelech rovnoměrně rozložil výhry, remízy i prohry. Hanáci navíc neprohráli v posledních pěti zápasech, kdy remizovali v Jihlavě a s Opavou a zvítězili s Karvinou, v Líšni a s Duklou.

Velkou roli sehrál Vasil Kušej, který v posledních třech zápasech vstřelil tři góly. O gól méně zasadil soupeřům Dušan Pinc.

Slezané na tom jsou mnohem hůř. Na Žižkově sice prolomili dlouhou sérii bez vítězství, když porazili béčko Sparty 1:0, ale v dalších dvou zápasech získali pouze bod. Líšni doma podlehli 0:4 a v Opavě se také netrefili, ale uhájili nulu vzadu.

Tým trenéra Zbončáka kosí jeden zdravotní problém vedle druhého. V minulém utkání chyběli například útočník Juřena nebo obránce Foltyn, který stál za červenou kartu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:15.