Fotbalová národní liga - 21. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Varnsdorf : Slavia B - 9. dubna 2023   16:30

Varnsdorf
Varnsdorf
45+2' Osmančík
1:0
(1:0)
Slavia B
Slavia B
Varnsdorf
Vaňák – Kurka, Kouřil, Zbrožek, Ludvíček (54. Švanda) – Bláha (C), Dufek (80. Penc) – Schön, Ondráček (80. Kubista), Osmančík (68. Rudnytskyy) – Tanko.
Porcal.
Dorušák – Pochylý, Lakomý
Městský stadion v Kotlině, Varnsdorf
958 diváků
Slavia B
Dvořák – Hošek (73. Švec), Konečný, Kopáček (C), Labík – Šubert (86. Žitný), Beran, Hunal (81. Nikl) – Singhateh (81. Planka), Šmiga, A. Pudil.
Kolodziej – Trédl, Alrashdi.

90+3'
90'
Sudí nastavuje tři minuty.
90'
Slavia se drží na polovině Varnsdorfu.
90'
Varnsdorf dvakrát po sobě vhazuje.
89'
Na druhé straně centroval Kubista. Mířil ale na druhé hřiště.
88'
Centr proletěl skrze všechny hráče až do zamezí. Vaňák nespěchá.
87'
Slavia si po střídání vytvořila standartní situaci.
86'
Střídání v týmu SK Slavia Praha B:
ze hřiště odchází Martin Šubert, přichází Matěj Žitný.
86'
Pražané mají teď převahu. Chrlí do vápna jeden centr za druhým.
85'
Slavia má míč na svých kopačkách.
84'
Hraje se převážně na polovině hřiště.
83'
Šmiga se otočil v malém vápně a zkusil vystřelit. Trefil ale pouze boční síť.
81'
ze hřiště odchází Ebrima Singhateh, přichází David Planka,
ze hřiště odchází Eric Hunal, přichází Matouš Nikl.
80'
Václav Penc se do sestavy vrátil po vleklém zranění.
80'
Střídání v týmu FK Varnsdorf:
ze hřiště odchází Adam Ondráček, přichází Matěj Kubista,
ze hřiště odchází Ladislav Dufek, přichází Václav Penc.
79'
Miroslav Holeňák, kouč domácích, chystá dvojité střídání.
78'
Nakonec je z toho kombinace až přes stopery.
78'
Varnsdorf se ubránil a zakládá protiútok.
77'
Martin Kouřil odvrací na další roh pro Pražany.
76'
Jeden z domácích hráčů zůstal po kontaktu na zemi. Sudí ale nechává hru pokračovat.
75'
Tanko se snažil po zpracování vystřelit, Dvořák ale neměl problém.
75'
Vzápětí je faulován Dufek.
74'
Kouřil si kryl míč tělem a byl faulován. Varnsdorf nespěchá.
73'
ze hřiště odchází Michal Hošek, přichází Michal Švec.
72'
Slavia se dostala na dostřel domácí branky. Přízemní střela ale končí metr vedle.
71'
Domácí si roh zopakují. Tentokrát z druhé strany.
70'
Varnsdorfský Schön dnes nemá svůj den. I další, asi patnáctý, pokus končí po teči na rohu.
69'
Centr do pokutového území domácího týmu likviduje brankář Vaňák.
68'
Slavia obléhá velké vápno Varnsdorfu.
68'
ze hřiště odchází Pavel Osmančík, přichází Pavlo Rudnytskyy.
67'
Kurka skvěle vyslal do úniku Tanka, který si zasekl míč, poté ale mířil vysoko nad.
66'
Tanko se provinil faulem u rohového praporku. Slavie žádá kartu. Sudí je ale v klidu.
64'
Bláha kombinoval se Schönem, ale obrana zablokovala centr Varnsdorfu na rohový kop.
63'
Standardní situace pro Slavii.
63'
Na hřišti se přiostřilo, několik hráčů po sobě řve.
62'
Schön si navedl míč, střela mu ale nesedla.
62'
Varnsdorf teď přežil dvě vyložené šance a snaží se hru zklidnit. Dopouští se ale faulu.
61'
A opět Vaňák, který likviduje i další hlavičkový pokus.
61'
Vaňák drží svůj tým! Po skrumáži ve vápně se k míči dostal Šubert, který mířil do šibenice. Skvělý zákrok varnsdorfského gólmana a je z toho roh.
60'
Na druhé straně budou zahrávat roh hosté.
59'
Signál na přední tyč. Zbrožek míjí.
58'
Schön, Osmančík a pak hosté zablokovali přízemní střelu na rohohový kop.
58'
Standardní situace a centr na Kouřila. Dvoumetrový stoper ale míří hlavičkou vedle.
57'
Tanko chtěl zrychlit hru, ale byl faulován.
57'
Šmiga si příliš předkopl míč, ten končí u Vaňáka.
56'
Schön byl na polovině hřiště zastaven nedovoleně.
55'
Dnešní utkání sleduje 958 diváků.
54'
ze hřiště odchází David Ludvíček, přichází Josef Švanda.
53'
Další roh likviduje pozorný Dvořák.
52'
Domácí se dostali do brejku, ale naložili s ním bídně. Ondráček chtěl vybídnout Schöna, chyběla ale přesnost, nakonec je z toho další roh
51'
Nakonec je z toho roh.
50'
Na druhé straně se do zakončení po delší době dostal Tanko. Na něho si hosté dávají obzvlášť pozor.
49'
Domácí si oddechli podruhé. Singhateh se opět ocitl za domácí obranou a přehodil Vaňáka, ale i tentokrát se nacházel v ofsajdu.
48'
Už se ale hraje. A Varnsdorf hned zkusil pretažený centr na zadní tyč. Tam ale nikdo ve žlutém není.
47'
Zbrožek oloupil o míč Kopáčka a zakopl ho do autu. Ondráček je po souboji na zemi.
46'
Obě mužstva vstoupila do druhé půle se stejnou sestavou.
46'
45+2'
45+2'
Varnsdorf právě vstřelil branku!
Autorem branky je PAVEL OSMANČÍK. Rohový kop propadl až na zadní tyč, kde byl připravený Pavel Osmančík a hlavou otevírá skóre.
45'
Sudí nastavuje 2 minuty.
44'
Ondráček nezpracoval a hrát bude hostující brankář.
44'
Žlutá karta pro tým SK Slavia Praha B (Štěpán Beran).
42'
Hosté jsou teď ve vápně Varnsdorfu. Domácí hráči po sobě řvou a nešetří slovy.
41'
Slavia bude mít po zablokovaném centru roh.
40'
Teď se hra výrazně zrychlila. Nicméně obě mužstva doplácí na přesnost.
39'
Schön o sobě dal vědět. Tvrdě zajel do Hoška.
38'
Rychlý protiútok Varnsdorfu. Dufek hledal zpětnou přihrávkou Osmančíka, ten v pádu jen těsně míjí!
37'
Varnsdorf bude rozehrávat až přes Vaňáka.
36'
Slavia se drží na polovině soupeře.
35'
Schön se snažil projít do vápna, pomohl si ale faulem.
34'
Varnsdorf to zkusil na zadní tyč. Pozorná obrana hostů odvrací.
33'
Labík obdržel za faul na domácího Schöna žlutou kartu.
32'
Hra se teď přelévá ze strany na stranu.
30'
Komplikace pro domácí. David Ludvíček musel zatáhnout za ruční brzdu, za což si vykoledoval žlutou kartu.
28'
Slavia si poradila s Kurkou i Zbrožkem a odcentrovala. Ludvíček odvrací na roh.
27'
Kurka pláchl po lajně a hledal na zadní tyči Ludvíčka. Jeho hlavičce ale chyběla razance.
26'
Singhateh doslova přejel Osmančíka, faul.
25'
Kouřil likviduje další průnik Slavie do pokutového území.
24'
Varnsdorf se ubránil, nicméně tahá teď za kratší konec.
23'
Labík rozjel akci, která přinesla první větší šanci v zápasu. Centr na zadní tyč chtěl uklidit Singhateh, Vaňák ale předvedl skvělý zákrok. Následná dorážka končí v zamezí. Byla tam ale teč. Roh.
22'
Hra je přerušena. Kopáček je na zemi. Nic vážného to ale nebude.
21'
Schön vystihl rozehrávku Slavie, ale ani jeho další střelecký pokus není úspěšný.
20'
Osmančík si v souboji s Kopáčkem pomohl loktem. Faul.
19'
Na druhé straně pálil Schön, mířil ale vysoko nad.
18'
Singhsteh už zvedal ruce, ale předčasně. Ofsajd.
17'
Hosté teď kombinují na polovině soupeře.
16'
Slavia předvedla pěknou kombinaci na jeden dotek. Tu jim ale na poslední chvíli zhatil vracející se Schön.
15'
Ondráček fauluje u rohového praporku.
15'
Tlak Varnsdorfu pokračuje. Chybí ale přesnost.
14'
Osmančík se zničeho nic dostal do vápna, v pádu ale nedokázal vystřelit.
14'
Následuje roh.
13'
Slavia ubránila standardní situaci.
12'
Atraktivní soupeř přilákal do ochozů dost lidí. Na oficiální číslo je ale ještě brzo.
11'
Kopáček teď zajel do Ondráčka. Faul.
10'
Prvních deset minut za námi. Více ze hry má zatím Varnsdorf, k ohrožení branky ale zatím nedošlo.
9'
Schön zastaven nedovoleně
8'
Kurka si udělal výlet po lajně, přes obranu ale neprošel.
7'
Ten si nakonec zopakují.
7'
Ludvíček odvrátil centr na zadní tyč. Pražané budou zahrávat roh.
6'
Zbrožek si z pozice stopera vyšlápl na jednoho ze Slávistů. Faul na polovině hřiště.
5'
Tanko se dral do malého vápna, pozorná obrana hostů mu ale nedala šanci.
4'
Hosté se dostali až do vápna, sudí ale signalizuje ofsajd.
3'
Slavii se nedaří kombinace. Nicméně Ondráček fauluje.
2'
Varnsdorf je na polovině hostů. Třikrát po sobě vhazuje.
1'
Hosté se hned dopouští faulu.
1'
Úvodní rozehrávku bude mít Slavia.
Vše je připraveno. Obě mužstva jsou na hřišti.

FK Varnsdorf: Vaňák – Kurka, Kouřil, Zbrožek, Ludvíček – Bláha (C), Dufek – Schön, Ondráček, Osmančík – Tanko.
Náhradníci: Penc, Švanda, Rudnytskyy, Kubista.
Trenér: Miroslav Holeňák

SK Slavia Praha B: Dvořák – Hošek, Konečný, Kopáček (C), Labík – Šubert, Beran, Hunal – Singhateh, Šmiga, A. Pudil.
Náhradníci: Kolodziej – Švec, Nikl, Trédl, Alrashdi, Planka, Žitný.
Trenér: Marek Jarolím

Rozhodčí: Dorušák – Pochylý, Lakomý.
Nejlepší střelci

Nejlepším střelcem Varnsdorfu je se sedmi zásahy Abdullahi Tanko.

U Slavie je to Štěpán Beran, který má na svém kontě branek šest.
SK Slavia Praha

Rezerva Slavie vstoupila do jarní části sezóny stejně jako Varnsdorf. Tedy dvěma prohrami (0:2 AC Sparta Praha, 1:4 FK Dukla Praha), jednou výhrou (3:1 FK Třinec) a remízou. Ta se zrodila v posledním kole proti Opavě poté, co z přímého kopu vyrovnal Štěpán Beran.

Trenér Marek Jarolím zapojuje do zápasů také hráče z A-týmu. Naposledy se představili například Tecl či Jurásek. Vzhledem k souběhu zápasu A-týmu v Boleslavi je pravděpodobné, že se v rezervním týmu objeví pouze pár jmen.

Poslední vzájemné utkání 4. září 2022 skončilo výhrou Pražanů 3:2.
FK Varnsdorf

Fotbalisté Varnsdorf mají na jaře výsledky jako na houpačce. Na svém kontě mají remízu, výhru a dvě prohry. Ta poslední se zrodila v úterý, kdy v dohrávce hostil tým ze Šluknovského výběžku pražskou Duklu. Svěřencům Miroslava Holeňáka nevyšel první poločas, ve kterém inkasovali hned třikrát. Stíhací jízda v druhém poločasu nakonec vyšla naprázdno – 3:4.

Severočeši chtějí zaváhaní v posledním kole napravit. „Čeká nás velmi mladé, aktivní a kombinačně silné mužstvo. Rozhodně nechceme zopakovat utkání z podzimu, kdy jsme prohráli. Soupeře musíme předčit v nasazení, jsme odhodlaní jít za vítězstvím,“ řekl pro klubový web obránce David Ludvíček.

Na jaře Varnsdorf získal zatím čtyři body. I tak mu ale patří v neúplné tabulce páté místo s jednatřiceti body.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:30.