Fotbalová národní liga - 20. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Vlašim : Třinec - 1. dubna 2023   16:30

Vlašim
Vlašim
7' Horský  • 13' Suchan  • 29' Rigo  • 60' Smejkal
4:0
(3:0)
Třinec
Třinec
Vlašim
Vágner – D. Vala II, Vilotić, Halinský (70. Nogha), Horský – Smejkal (64. Šimeček), Onije, Křišťan, Suchan, Rigo (70. Janda) – A. Svoboda (83. Biegon).
Kolář – Diao, Kulhánek.
Zaoral – Caletka, Pochylý
Stadion v Kollárově ulici, Vlašim
Třinec
Adamuška – Brak, Jursa, Slaninka (46. Hýbl), Straňák – Holík, Samiec (46. Gembický), Kania (46. Hrdlička), Habusta (78. Omasta), Machuča – Juřena (78. Tandara).
Hasalík – Szewieczek.

90+2'
90'
Nastavují se dvě minuty.
90'
Žlutá karta pro tým FK Třinec (Marián Tandara).
88'
Na druhé straně Vilotič výborně zastavil unikajícího Tandaru.
86'
Po rohovém kopu zůstal na zadní tyči volný Suchan a střelou z první pořádně vystrašil Adamušku. Naštěstí pro hosty střela mířila nad branku!
83'
Střídání v týmu FC Sellier & Bellot Vlašim:
ze hřiště odchází Antonín Svoboda, přichází Erik Biegon.
80'
Vlašim drží nyní míč daleko od své branky a v poklidu kombinuje.
78'
Střídání v týmu FK Třinec:
ze hřiště odchází Jakub Habusta, přichází Tomáš Omasta,
ze hřiště odchází Václav Juřena, přichází Marián Tandara.
75'
Centr Holíka na druhé straně pohlídal Vágner.
73'
Janda nacentroval do vápna, kde byl osamocený Suchan, ale domácí záložník nedokázal včas vystřelit, když se mu pod nohy vrhl jeden z obránců a zakončení mu znemožnil.
72'
Dnešní utkání sleduje 325 diváků.
70'
ze hřiště odchází Tomáš Rigo, přichází Ladislav Janda,
ze hřiště odchází Denis Halinský, přichází Raymond Roan Nogha.
68'
Hosté se po závaru ve vápně dožadovali odpískání pokutového kopu, ale sudí Zaoral je klidný.
66'
Žlutá karta pro tým FC Sellier & Bellot Vlašim (Stefan Vilotić).
64'
ze hřiště odchází Tomáš Smejkal, přichází Filip Šimeček.
63'
Vlašim přidává další branku, ale ta pro ofsajd neplatí.
60'
Vlašim právě vstřelila branku! Halinský dostal přihrávku mezi obránce a ještě našel TOMÁŠE SMEJKALA, který střelou na zadní tyč zvyšuje na 4:0.
57'
Vlašim překombinovala svou akci a byl z toho nakonec brejk v podání Gembického, který ještě našel Jursu. Jeho centr chtěl na zadní tyči zakončovat jeden z třineckých hráčů, ale k zakončení jen nepustil Halinský.
55'
Vlašim zabrala a nyní měli více práce obránci hostujícího celku. Nakonec však snahu svěřenců trenéra Hyského ukončil ofsajd.
51'
Na druhé straně nyní domácí kopali rohový kop. Centr na zadní tyč sklepl Suchan pro Halinského. Domácí stoper míč posunul obloučkem na branku, ale tu přestřelil.
50'
Vlašimský trávník kropí déšť, což v úvodu druhého poločasu svědčí více hostům, kteří jsou aktivnější.
48'
Žlutá karta pro tým FK Třinec (Ondřej Machuča).
48'
Hosté se dočkali branky, když nadvakrát překonal Vágnera Ondřej Machuča, ale branka neplatí. Podle signalizace sudího si pomohl hostující hráč rukou.
46'
ze hřiště odchází Martin Samiec, přichází Dominik Gembický,
ze hřiště odchází Martin Slaninka, přichází Matěj Hýbl,
ze hřiště odchází Lukáš Kania, přichází Lukáš Hrdlička.
46'
Hosté do druhého poločasu připravili hned trojité střídání.
45+1'
45'
Nastavuje se jedna minuta.
44'
Po krátkém ošetření domácí stoper pokračuje v utkání.
43'
Halinský po jednom ze soubojů zůstal ležet na hřišti a domácí obránce musí být ošetřen.
41'
Rychlý přechod do útoku předvedli vlašimští! Smejkal se neunáhlil a udržel míč, který pak předložil na Tomáše Riga. Domácí záložník pálil zpoza vápna k tyči a jen o kousek minul!
40'
Pro dlouhý nákop do vápna si došel Vágner a alespoň na chvíli se zahřál.
38'
Třinec se na chvíli dokázal udržet míč na polovině soupeře, ale k ohrožení branky se hráči v červených dresech nedostali. Pochvalu zaslouží i čtveřice fanoušků hostů, kteří i přes nepříznivý vývoj utkání stále fandí svým oblíbencům.
35'
Aktuální dění na hřišti odpovídá tomu, jaké je skóre. Domácí hrají uvolněně a hosté se sice snaží, ale Vágner je v domácí brance v posledních minutách bez práce.
32'
Do brejku vyslali hosté Juřenu, který ale nedokázal míč udržet pod kontrolou a hrát mohou domácí.
29'
Vlašim právě vstřelila branku! TOMÁŠ RIGO si vzal na starost rozehrávku přímého kopu a přesnou ranou navyšuje vedení domácích!
27'
Žlutá karta pro tým FK Třinec (Vojtěch Brak).
23'
Vlašim se dostala před vápno, ale k ohrožení Adamušky to nakonec nevedlo.
20'
Nyní se hra odehrává mezi vápny. Aktivnější jsou přeci jen domácí borci, kteří mají míč častěji ve své moci.
18'
Rohový kop Vlašimi hosté ubránili a vyrazili do brejku, ale jejich snažení ukončuje ofsajd.
15'
Přímý kop hostujícího celku nepřinesl pro domácí branku výraznější ohrožení.
13'
Vlašim právě vstřelila branku! A na druhé straně opět udeřilo! Zpoza vápna napřáhl ke střele JAN SUCHAN jeho pokus zapadl do sítě!
11'
Střelu zpoza vápna kryje Vágner spolehlivým zákrokem.
10'
Domácím se nyní nepodařilo udržet před vápnem soupeře a hra se stěhuje na střed hřiště.
9'
Svoboda se snažil zakončit, ale míč mu nesel ideálně na kopačku a vykopávat bude hostující brankář.
7'
Vlašim právě vstřelila branku! Domácí dávají hostům lekci z produktivity. Sám se ve vápně ocitl FILIP HORSKÝ a nedal Adamuškovi šanci.
6'
Onije si nyní nerozuměl s Vágnerem a Třinec měl zajímavou možnost využít zmatku v domácí defenzivě, ale Onije nakonec dokázal míč zastavit a odvrátit hrozící nebezpečí.
5'
Tomáš Jursa se dostal k odraženému míči a z první jej napálil na branku. Naštěstí pro domácí mířil nad!
4'
Nedůslednost při odkopávání míče znamená rohový kop pro Třinec.
2'
Domácí se ujali aktivity a Smejkal se nyní snažil vystřelit z otočky, ale jeho pokus zablokovali obránci. N8sledně ještě přišel centr směrem na Svobodu, ale před ním zachytil míč do rukavic Adamuška.
1'
Hráči nastupují na hrací plochu.

FC Sellier & Bellot Vlašim: Vágner – D. Vala II, Vilotić, Halinský, Horský – Smejkal, Onije, Křišťan, Suchan, Rigo – A. Svoboda.
Náhradníci: Kolář – Nogha, Diao, Janda, Kulhánek, Šimeček, Biegon.
Trenér: Hyský

FK Třinec: Adamuška – Brak, Jursa, Slaninka, Straňák – Holík, Samiec, Kania, Habusta, Machuča – Juřena.
Náhradníci: Hasalík – Tandara, Hýbl, Szewieczek, Gembický, Omasta, Hrdlička.
Trenér: Zbončák

Rozhodčí: Zaoral – Caletka, Pochylý.
V dosavadním průběhu jarní části FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY Třinec ve třech zápasech získal tři body. První dvě utkání prohrál. Nejprve na půdě Dukly 0:2 a poté na Slavii B 1:3. Body získali třinečtí v domácím utkání s Varnsdorfem po výhře 2:1. Vlašim má na svém kontě na jaře zatím bodů šest po domácí výhře 3:0 nad Spartou B a v minulém kole porazila Opavu na jejím hřišti 1:0. Porážku zaznamenala družina trenéra Hyského v prvním jarním kole v Líšni 0:2.
„Start do jara máme zatím velmi slušný. Máme dvě vítězství a jednu porážku. Prohraný zápas nás velmi mrzí a všichni víme, že jsme v Líšni mohli udělat více a zápas také vyhrát. Věřím, že se nám nadále bude dařit a body budou na našem kontě přibývat,“ říká před sobotním utkáním obránce Vlašimi Denis Vala.
„Chceme předvést výkon, který povede k bodům. Tabulka je tak vyrovnaná, že potřebujeme bodovat. Víme, že na domácím hřišti jsme silnější, ale připravujeme se tak, abychom přivezli body i z Vlašimi,“ řekl pro klubový web třineckého celku před zápasem trenér Martin Zbončák.
Třinecký fotbalový klub v letošním ročníku druhé nejvyšší soutěže zatím bojuje ve spodních patrech tabulky, ale to ve vyrovnané soutěži nic neznamená. Svěřenci trenéra Martina Zbončáka jsou po odehraných devatenácti zápasech na 14. pozici se ziskem jednadvaceti bodů a pouhou tří bodovou ztrátou na právě sedmou Vlašim, která má čtyřiadvacet bodů.
První duben bude ve Vlašimi ve znamení fotbalového utkání 20. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY. Místo fotbalisté budou ve druhém letošním domácím utkání hostit FK Třinec. Zápas startuje v 16:30 na stadionu v Kollárově ulici.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:30.