Fotbalová národní liga - 24. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Vlašim : Varnsdorf - 22. dubna 2023   17:00

Vlašim
Vlašim
15' Horský  • 45+2' Rigo
2:2
(2:1)
Varnsdorf
Varnsdorf
21' Schön   • 72' Ludvíček
Vlašim
Vágner – Biegon (78. Janda), Halinský, Heppner (78. Diao), Horský, Křišťan, Solomon, Nogha, Rigo, Suchan (C), D. Vala II (61. Onije).
Kolář – Kulhánek, Vilotić, Šimeček.
V. Opočenský – M. Vyhnanovský, P. Kotalík.
Stadion v Kollárově ulici, Vlašim
Varnsdorf
Sirotník – Kouřil, Bláha, Kubista, Ondráček (68. Zbrožek), Richter, Rudnytskyy (C) (61. Osmančík), Samko (61. Dufek), Švanda (82. Kurka), Tanko, Schön (68. Ludvíček).
Vaňák – Penc.

Druhý poločas byl velmi vyrovnaný, v 52. minutě měl obrovskou šanci Suchan, který jen těsně minul z dobré pozice bránu. V 72. minutě mohl navýšit náskok Vlašimi Solomon, kterému chyběl kousek k tomu aby se zapsal do střelecké listiny. V 72. minutě potrestal neefektivnost vlašimského útoku hlavou z rohu Ludvíček. V 89. minutě běžel sám na bránu Tanku, ale přestřelil. Remíza asi může o něco více mrzet Vlašim, ale jinak to byl velmi vyrovnaný zápas.
90+3'
90+2'
Vlašim v nastaveném čase vyvíjí velký nátlak na svého soupeře.
90+1'
Suchan unikl soupeřově obraně, ale nedokázal zakončit celou situaci.
90'
Varnsdorf bude zahrávat rohový kop.
89'
Obrovská šance, Tanku mohl využít podklouznutí domácího obránce a běžel sám na bránu. Následovala střela, ale pouze nad bránu Vágenra, který mu skvěle výběhem zmenšil úhel.
88'
Domácí fanoušci se teď zlobí, jelikož si myslí, že Onije byl ve vápně soupeře faulován. Hlavní rozhodčí si však myslí něco jiného.
87'
Po centru do vápna Vlašimi se někdo z hráčů provinil útočným faulem, 3 minuty před koncem základní hrací doby bude na míči opět Vlašim.
86'
Varnsdorf bude zahrávat standardní situaci z pravé strany.
85'
Hra je teď velmi vyrovnaná, hraje se nejčastěji ve středu hřiště a je to hodně soubojové.
84'
Varnsdorf bude mít altové vhazování na polovině soupeře.
83'
Nově příchozí Kurka se mohl stát hrdinou, jeho střela však letěla vysoko nad bránu soupeře.
82'
Střídání v týmu FK Varnsdorf:
ze hřiště odchází Josef Švanda, přichází Petr Kurka.
81'
Obrovská šance domácích! Střídající Onije trefil tyč! Ze strany si navedl míč na levou nohu a vypálil, jeho technická střela mířila do brány, ale Sirotník ji nejspíš vytáhl na tyč.
80'
Vlašim aktuálně obléhá vápno soupeře, ale Varnsdorf zatím velmi solidně vzdoruje.
79'
Při dlouhém nákopu za obranu od Sirotníka byl jeden z hráčů Varnsdorfu v ofsajdu.
78'
Střídání v týmu FC Sellier & Bellot Vlašim:
ze hřiště odchází Petr Heppner, přichází Aliou Diao,
ze hřiště odchází Erik Biegon, přichází Ladislav Janda.
77'
Při útočné akce si pomohl nedovoleným zákrokem Filip Horský, na míči tak bude Varnsdorf.
76'
Vlašim po inkasovaném gólu začala hrát o něco více aktivněji dopředu, zatím ji však chybí finální fáze.
74'
Vlašim ze standardní situaci neohrozila bránu soupeře a následovat bude odkop od brány.
73'
Vlašim bude mít k dispozici zajímavou standardní situaci.
72'
Varnsdofr opět vyrovnává po rohovém kopu. Prosadil se DAVID LUDVÍČEK, který vyskočil nejvýše na centr od rohového praporku. Svojí prudkou hlavičkou nedal brankáři soupeře jedinou šanci.
71'
70'
Solomonovi chyběl opravdu jen kousíček k tomu aby využil zaváhání v rozehrávce brankáře Sirotníka. Míč se od Solomona odrazil a skončil jen těsně vedle pravé tyče brány Varnsdorfu.
68'
ze hřiště odchází Patrik Schön, přichází David Ludvíček,
ze hřiště odchází Adam Ondráček, přichází Kristian Zbrožek.
68'
Vlašim se dokázala ubránit nebezpečí v podobě rohového kopu.
67'
65'
Halinský vzal veškerou zodpovědnost na sebe a vypálil, střela mu nesedla a skončila vysoko nad bránou.
64'
Vlašim bude mít k dispozici velmi zajímavou standardní situaci po faulu na Křišťana. Tento přímý kop je jednoznačně na střelu, SIrotník už si tak staví snad pětičlennou zeď.
63'
Dnešní utkání sleduje 392 diváků.
63'
Onije centroval z pravé strany, jeho centr odvrátila hostující obrana.
61'
ze hřiště odchází Denis Vala, přichází Chisom Onije.

ze hřiště odchází Denny Samko, přichází Ladislav Dufek,
ze hřiště odchází Pavlo Rudnytskyy, přichází Pavel Osmančík.
60'
Rozběhnutého Banka dokázal zastavit velmi dobrým a důležitým obranným zákrokem Heppner.
59'
Rigo sklepnul míč Křišťanovi, ten pálil pouze do hráče ve zdi.
58'
Vlašim bude zahrávat zajímavou standardní situaci, pozice je na střelu i na centr, uvidíme, jak to Křišťan s Rigem vyřeší.
57'
Dravý Tanko se prodral do vápna Vlašimi a přihrával pod sebe, jeho přihrávka našla jen rozběhnutého obránce, jehož střelu zblokoval senzačním zákrokem Nogha.
55'
Hostující celek bude zahrávat standardní situaci na úrovni poloviny hřiště.
54'
Tanka si našel míč a vypálil z velké dálky, jeho střelu zblokovala domácí obrana.
53'
Za dlouhým míčem se hnal Horský, celou situaci však zakončil útočným faulem na brankáře Sirotníka.
52'
Obrovská šance Vlašimi! Solomon krásně vyvezl míč a ve vápně našel osamoceného Suchana, který pálil z první. Střela vlašimského kapitána skončila jen těsně vedle levé tyče.
51'
Vlašim se dokázala standardní situaci ubránit.
50'
Obránce domácích Nogha právě viděl žlutou kartu. Varnsdorf bude zahrávat standardní situaci.
49'
Vlašim šla po rohovém kopu do rychlého brejku, Richter tedy zatáhl za záchranou brzdu a protiútoku zastavil, bohužel pro něj to bylo za žlutou kartu.
49'
Vysoký centr od rohového praporku pohotově lapil brankář Vágner.
49'
Hostující tým bude zahrávat rohový kop.
48'
Varnsdorf zahrozil po rychlém brejku, domácí se však stihli včas zformulovat a ubránit se.
46'
Aktivní Tanku mohl zahrozit hned po změně stran, ale celé situaci předcházelo ofsajdové postavení.
46'
První poločas byl velmi dramatický a nabídl spoustu šancí. Skóre otevřel v 15. minutě po krásné týmové akci Horský. Ve 21. minutě snížil po perfektní asistenci Tanka Schön. Ve 23. minutě neproměnil po skvělém zákroku Vágner penaltu Kouřil. Ve 45+2 poslal Vlašim znovu do vedení knádherným gólem záložník Rigo.
45+2'
45+2'
Nádherný góóóól! Autorem branky je TOMÁŠ RIGO, který si našel míč za hranou vápna a technicky zamířil do pravé šibenice a tu také trefil, míč se při cestě do brány ještě otřel o tyč a krásně zaplul za záda Sirotníka.
45+1'
Varnsdorf šel ve třech do otevřené obrany, Tanko se snažilnajít centrem jednoho ze svých spoluhráčů, ale celou akci skvěle přečetl brankář Vágner a pro míč si došel.
44'
Do vápna Varnsdorfu přiletěl centr z pravé strany, hosté se dokázali ubránit a celá situace následně skončila útočným faulem.
43'
Opět se chvíli hrát nebude, na zemi tentokrát leží hráč Vlašimi.
42'
Křišťan byl blízko k finální přihrávce na Solomona, jeho průnikovku však zastavil hostující stoper.
41'
Zápas pokračuje i s hráčem, který byl před malou chvíli ošetřován.
40'
Na zemi aktuálně leží hráč Varnsdorfu, hra je přerušena, jelikož dochází k jeho ošetření.
39'
Další útok Vlašimi, který skončil zakončením, střela však byla nepřesná a skončila nad bránou, následovat bude odkop od brány.
38'
Žlutou kartu za tvrdý zákrok viděl kapitán Rudnytskyy.
37'
Varnsdorf v nejbližších momentech setrvá na polovině soupeře, z levé strany bude vazovat aut.
36'
Schön mohl rychle využít zaváhání v obraně Vlašimi, svoji ideální příležitost však protáhla a následně byl ztrojen.
35'
Rychlý protiútok Vlašimi byl zastaven skvostným obranným zákrokem levého obránce hostí.
33'
32'
Vlašim se dokázala ubránit, bylo to však za cenu autového vhazování pro soupeře.
32'
Křišťan ve vzduchu fauloval Richtera, Varnsdorf tak bude mít k dispozici standardní situaci.
31'
Na zadní tyči se k hlavičce propracoval Solomon, jeho pokus však těsně minul tyč.
30'
Vlašim bude mít k dispozici další standardní situaci, tentokrát to bude ještě více z úhlu a v úvahu spadá centr.
29'
Pro vysoký centr si došel brankář Sirotník.
28'
Vlašim bude mít k dispozici zajímavou standardní situaci, centr do vápna pošle pravděpodobně Suchan.
26'
Zápas pokračuje, Nogha je na nohách a zdá se být v pořádku.
25'
Aktuálně se nehraje, jelikož probíhá ošetřování vlašimského obránce Nogha.
24'
Kouřil neproměňuje pokutový kop po fantastickém zákroku MATYÁŠE VÁGNERA. Kouřil poslal penaltu do levé části branky, Vágner vystihl směr a penaltu skvěle vyrazil.
22'
Byla nařízena penalta. Faulován byl Patrik Schön, který si ve vápně šikovně píchl míč před dotírajícím obráncem.
21'
Vedení Vlašimi netrvalo příliš dlouho, ve 21. minutě vyrovnává skóre PATRIK SCHÖN, který v dobré pozici doklepl míč do prázdné brány po krásném úniku a následné přihrávce Tanka.
20'
Záložník Varnsdorfu se teď dožaduje odpískání přímého kopu, rozhodčí však ukazuje gestem „vstávej“ a hraje se dál.
19'
Velké nedorozumění v obraně mohl potrestat Tanko, jeho lob přes brankáře Vágner však dokázal před brankovou čárou vykopnout obránce Vlašimi.
17'
Míč do hry pošle odkopem od brány Sirotník.
16'
Domácí mohli ihned přidat druhý gól, v koncovce však vyhořel jeden z útočících hráčů a poslal míč hodně mimo branku.
15'
Krásná akce domácích na jejímž konci stál FILIP HORSKÝ! Celá akce začala na polovině hřiště, kde Suchan průtokovou přihrávkou našel Solomona, ten si na zadní tyči všiml volného Horského, který hlavou doklepl míč do odkryté brány. Stav utkání 1:0!
14'
Biegon si zpracoval dlouhý míč, otočil se a vystřelil. Jeho střelu zablokoval obránce Varnsdorfu.
12'
Aktivní Solomon vypálil zpoza vápna, jeho přízemní střela končí mimo soupeřovu branku.
11'
Vlašim měla dobrou šanci po nacvičeném signálu. Na vápně zakončoval jeden z hráčů domácích, ale bránu přestřelil o několik metrů.
11'
Vlašim bude zahrávat rohový kop.
10'
Vlašim měla dobře rozjetou akci, ale to by Solomon nesměl zvolit přihrávku do středu hřiště a celou akci tak pokazit.
9'
Rigo bude na vlastní polovině rozehrávat faul.
7'
6'
Obrovská šance i na druhé straně! Solomon utíkal úplně nestrážený sám na brány z úhlu, snažil se zakončit na zadní tyč, ale střela mu vůbec nesedla a skončila mimo tři tyče.
5'
Obrovská šance hostujícího týmu! Tanku běžel sám na bránu, ale před vyběhnutým brankářem Vágnerem zazmatkoval a netrefil bránu.
4'
Schön pronikal obranou soupeře, ale vyhořel na nepřesné přihrávce spoluhráčovi.
3'
Varnsdorf se ubránil rohovému kopu. a běžel do otevřené obrany soupeře, hráči Vlašimi se však stihli vrátit a celou situaci ubránit.
2'
Vlašim bude zahrávat první rohový kop v zápase.
1'
Oba týmy už jsou nastoupeny na hrací ploše a čeká se pouze na úvodní hvizd.

FC Sellier & Bellot Vlašim: Vágner – Biegon, Halinský, Heppner, Horský, Křišťan, Solomon, Nogha, Rigo, Suchan (C), D. Vala II.
Náhradníci: Kolář – Diao, Janda, Kulhánek, Onije, Vilotić, Šimeček.
Trenér: M. Hyský.

FK Varnsdorf: Sirotník – Kouřil, Bláha, Kubista, Ondráček, Richter, Rudnytskyy (C), Samko, Švanda, Tanko, Schön.
Náhradníci: Vaňák – Dufek, Kurka, Ludvíček, Osmančík, Penc, Zbrožek.
Trenér: M. Holeňák.

Rozhodčí: V. Opočenský – M. Vyhnanovský, P. Kotalík.
Vlašim

Vlašim se nachází na 7. místě se ziskem 31 bodů, na svého protivníka ze severu Česka ztrácí 7 bodů. V posledních 5 zápasech získala Vlašim shodně 10 bodů (3-1-1). Nejlepším střelcem Vlašimi je Jan Suchan, který má na kontě 13 branek a je také tradičním exekutorem pokutových kopů.
Varnsdorf

Severočeši se nacházejí na 4. místě se ziskem 38 bodů, se ztrátou pouze čtyř bodů na první Karvinou. Dá se říct, že jsou hráči Varnsdorfu v dobrém rozpoložení, jelikož z posledních 5 zápasů dokázali získat 10 bodů (3-1-1). Nejlepším střelcem Varnsdorfu je Nigerijec Tanku, který má na kontě již 10 vstřelených branek.
24. kolo Fortuna Národní Ligy nabídne v sobotu od 17:00 souboj mezi Vlašimí a Varnsdorfem. Poslední střetnutí těchto dvou týmů skončilo výhrou Varnsdorfu 3:1 v loňském říjnu. Do tohoto utkání však vstupuje jako favorit na výhru Vlašim s kurzem 1.9. Zápas odřídí zkušený rozhodčí Opočenský.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.