Fotbalová národní liga - 23. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Dukla : Opava - 17. dubna 2024   17:00

Dukla
Dukla
38' Mešanović  • 59' Mešanović
2:0
(1:0)
Opava
Opava
Dukla
Šťovíček – Vondrášek (90. Zeronik), Peterka (C), D. Hašek, Ludvíček – Kozma – J. Hora, Douděra (80. Barac), Kozel (46. J. Jeřábek), Moulis (75. Helešic) – Mešanović (80. Matějka).
Rada – Buchvaldek.
Machálek – Matoušek, Pospíšil
Na Julisce, Praha-Dejvice
890 diváků
Opava
Číž – Kopečný (89. Wehowský), Srubek, Janoščín (C), Kadlec (72. Haitl) – Pejša, Blecha (89. Šrek) – Rataj (72. Vaněček), Málek, Přichystal (46. Hýbl) – Marzuq.
Hafera – Velička.

Tímto vám děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek večera!
Míč vybojovala Dukla, přenesla hru do středu hřiště, kde nakonec zápas dohrála. Dejvický celek tak zůstává v čele tabulky, a to díky dvěma pěkným zásahům Murise Mešanoviče. K ideálu měl dnešní výkon daleko, ale důležité jsou body a čisté konto potěšující.
90+3'
90+3'
Opava ještě vhazuje v blízkosti vápna, ale vyrovnání už nestihne.
90+2'
Domácí byli aktivní a velmi blízko třetí trefě! Na pravé straně vápna se opřel do míče Hora, který trefil jen levou spojnici branky.
90+1'
Dukla rozehrála nakrátko, načež se soustředí na udržení míče ve své moci.
90+1'
Na začátku minimálně dvouminutového nastavení se Dukla natlačila do vápna, kde mohl z otočky zakončovat Matějka, ale vybojoval jen roh.
90'
Střídání v týmu FK Dukla Praha:
ze hřiště odchází Tomáš Vondrášek, přichází Jakub Zeronik.
89'
Střídání v týmu Slezský FC Opava:
ze hřiště odchází Miloš Kopečný, přichází Patrik Wehowský.
88'
Na konci rychlého brejku skončil míč u Matějky, ale ten byl na hranici vápna proti přesile bránících hráčů sám, proto se k zakončení nedostal.
87'
Opava obléhá domácí šestnáctku, ale vůbec se jí nedaří najít prostor k zakončení. Defenziva Dukly pracuje prozatím dobře.
86'
Slibný bordel ve vápně Dukly nakonec k zakončení nevedl, naopak nastartoval brejk domácích, který však byl stejně mizerný.
85'
Dukla se přesunula na útočnou polovinu, kde si po krátké přetahované vybojovala faul u postranní čáry. Krátce po rozehrávce střílel Hora, ale jeho pokus z úhlu letí hodně vedle branky.
83'
Vzápětí míří hostující hráč jen vysoko nad domácí branku! Šťovíček s rozehrávkou pochopitelně nespěchá.
83'
Filip Blecha (OPA) rozehrál i přes varování sudího ukvapeně, za což vidí žlutou kartu.
82'
Matějka byl ve středu své poloviny příliš důrazný a faulem na Janoščína nabídl soupeři standardní situaci.
81'
Opava se pokouší otevřít defenzivu Dukly, ale ke Šťovíčkovi prochází maximálně centry, které bez výraznějších potíží sbírá.
80'
ze hřiště odchází Martin Douděra, přichází Jakub Barac,
ze hřiště odchází Muris Mešanović, přichází Lukáš Matějka.
78'
Marzuq se pokusil proniknout po pravé straně do vápna, kde šel do souboje s Ludvíčkem a byl mu odpískán útočný faul.
78'
Centr z levé strany jen proletěl vápnem, načež Ludvíček jen pohlídal letící míč na autové vhazování.
77'
Opava je v posledních minutách více na míči, jelikož Dukla už se soustředí zejména na poctivou defenzivu bez chyb, ale Šťovíček je prozatím bez práce.
76'
Nepříjemný centr do domácího vápna Šťovíček jen kontroloval, a přestože to tribunami jen zahučelo, Marzuq nakonec nezakončil.
75'
ze hřiště odchází Pavel Moulis, přichází Matěj Helešic.
74'
Centrovaný míč však končí ve Šťovíčkových rukavicích. Na tahu je tak opět domácí Dukla, která si vybojovala faul na polovině hřiště.
73'
Opava se ještě pokouší s výsledkem něco udělat, ale čas se jí výrazně zkrátil. Haitl si však vybojoval obranný faul ve středu útočné poloviny – přímý kop pro Slezany.
72'
ze hřiště odchází Tomáš Rataj, přichází David Vaněček,
ze hřiště odchází Jan Kadlec, přichází Patrik Haitl.
71'
Tribuny vzápětí ožily, jelikož se do útoku vydala Dukla. Na první pokus neuspěla, při druhém předvedl Muris Mešanovič (DUK) hereckou vložku ve vápně, za což vidí žlutou kartu.
70'
Povedené zakončení Málka nebylo vůbec špatné, ale hostující borec trefuje jen tyč držící brankovou síť!
69'
Opava nakonec ustála standardní situaci, po které se vydala do útoku a nakonec si dokázala sama vybojovat přímý kop.
67'
Tvrdý zákrok Kopečného na polovině hřiště se neobešel bez povšimnutí. Ležící domácí hráč potřebuji asistenci lékařů – nepříjemný souboj.
66'
Že by se nám Opava přeci jen nadechla? Z nenápadné akce mohlo zahrozit Kopečný, který se zjevil ve vápně a povedenou střelou prověřil Šťovíčka!
65'
Náznak domácího brejku uhasila hostující defenziva, přesto se musí Opava nadále bránit na vlastní polovině. Domácí už se nikam neženou a jen čekají na chybičky – prozatím bez šance.
64'
Horův zakroucený míč na zadní tyč zkoušel usměrnit Kozmna, ale i kdyby se mu to podařilo, gól by neplatil – ofsajd.
63'
Dejvický celek se nadále nemůže dostat do zakončení, ale má k dispozici další zajímavý přímý kop – obranný faul Opavy u postranní čáry.
62'
Dukla je opět nastěhovaná na polovině Opavy, která se prozatím úspěšně brání a nepouští domácí do dalšího zakončení.
60'
Když už se Opava nadechovala alespoň k náznakům, přichází tvrdý úder. Upřímně nevím, co by se muselo stát, aby Dukla dnešní zápas ztratila – Opava je téměř bezzubá.
59'
Dukla právě vstřelila branku!
Juliska propukla v radost! Nenápadný nákop na hranici vápna hledal zřejmě Horu, jemuž z ofsajdu vystupující MURIS MEŠANOVIČ šikovně nechal prostor, ale míč se nakonec odrazil k bosenskému útočníkovi. Ačkoliv si Číž na jeho střelu sáhl, nakonec dopadla do středu branky.
58'
Rychlý brejk Opavy nakonec k zakončení nevedl, jelikož Marzuqovi odskočil míč na hranici vápna a kvůli špatnému zpracování končí u Šťovíčka.
57'
Kadlecův prudký centr do vápna zkoušelo usměrnit několik hostujících hráčů, leč bez úspěchu.
56'
Vzápětí si Opava vybojovala zajímavou standardku u pravé postranní čáry. Prudký nízký centr odvrací Hora jen na rohový kop.
55'
Nepříjemný dalekonosný pokus Málka jen proskákal vedle levé tyče!
54'
Janoščín chybnou přihrávkou nastartoval protiútok Dukly, který nakonec sám uhasil rychlým návratem. Další náznak brejku ohrožení branky nepřinesl.
53'
Ze slibného brejku nic nebylo, Douděra raději počkal na své spoluhráče a rozjel další postupnou kombinaci svého mužstva – zatím bez efektu.
52'
Na tahu je pro změnu Opava, jejíž centr z levé strany se neujal. Žluto-modří neuspěli ani podruhé, načež na útočné polovině ztrácí míč.
51'
Přetahovaná z první půle pokračuje, a to i s optickou převahou Dukly, která se však nedostává do nebezpečnějšího zakončení.
49'
A jelikož Ludvíček se svými parťáky vybojoval alespoň cenné metry, získal alespoň dlouhý aut, který propadl k Mešanovičovi, ale tomu střela z otočky nesedla ideálně.
48'
Tvrdý souboj na útočné polovině Moulis neustál, ale hra pokračovala. Domácí nakonec vybojovali aut u půlící čáry.
47'
Hýblův centr do šestnáctky domácí defenziva odvrací do bezpečí, přesto se musela nadále bránit. Opavský nátlak však zastavuje útočný faul Marzuqa.
46'
Úvodní opavský nákop jen doskákal k vyběhnutému Šťovíčkovi, jenž tak rozjíždí další postupný útok Pražanů.
46'
ze hřiště odchází Jakub Přichystal, přichází Matěj Hýbl.
46'
ze hřiště odchází David Kozel, přichází Jakub Jeřábek.
46'
Úvodní poločas příliš fotbalové krásy nenabídl. Dukla je od počátku opticky aktivnější, měla i několik slibných momentů a po zásluze vede, když se v závěru poločasu po pěkné akci prosadil Muris Mešanovič. Opava je až na drobné náznaky prozatím bez nebezpečnější střely.
45+4'
45+3'
Prudký centr do zahuštěného malého vápna Šťovíček vyboxoval do zámezí. Sudí Machálek dává hostům ještě jednu příležitost.
45+3'
V závěru poločasu ještě hrozí Opava! Přímočará akce po pravé straně skončila centrem, který si ve vápně našel Přichystal a po lehké teči bránícího hráče hlavičkuje nad branku – roh.
45+2'
Peterkův lob za obranu jen doskákal k Čížovi, přesto se Opavě nedaří uklidnit hru a udržet ji dále od své branky.
45+1'
Vzdušný souboj na polovině hřiště končí pro změnu faulem Srubka, po němž domácí zahajují tříminutové nastavení s míčem na kopačkách.
45'
Krásně zakroucený míč z Horovy kopačky letěl na zadní tyč, kam nabíhali tři jeho spoluhráči, a přestože byl Kozma nejblíže, nakonec míč nezasáhl!
44'
Pejša si v obranném souboji s Mešanovičem pomohl faulem a domácí dostávají v závěru poločasu slibnou standardku.
43'
Už se pokračuje ve hře, leč bez radosti. Horova spolupráce s Mešanovičem na pravé straně končí nepřesnou přihrávkou. Opava však rychle ztrácí míč a musí se znovu bránit.
42'
Na Julisce se aktuálně nehraje, protože Opavští ukopli pravý rohový praporek a je potřeba dosadit nový.
40'
Pozor na Opavu! Kadlec krásně odcentroval od levého praporku, načež si do malého vápna nabíhal Rataj a míč minul jenom o malý kousek!
38'
Ale tak tohle byla lahůdka, to zase jo! Míč za vápnem propadl k Horovi, který nezazmatkoval a pěkným malým lobem za obranu připravil šanci pro MURISE MEŠANOVIČE, který ve slibné šanci nezaváhal a přesnou trefou poslal svůj tým do vedení.
38'
Obléhání hostujícího vápna pokračuje. Nepříjemný centr odvrací Pejša za hranici vápna.
37'
Dukla je nebezpečná k vápnu, kde její síla opadne. Opava svou šestnáctku dobře brání, a když už nějaký centr proletí, Číž je pozorný.
36'
Slibný náznak Opavy! Prudký centr z pravé strany hledal nabíhajícího Marzuqa, před kterého se však dokázal dostat Šťovíček a ukrýt míč do svých rukavic.
35'
Janoščín ztratil míč na své polovině, čehož mohl před vápnem využít po Horově posunutí Mešanovič, ale jestli to byla střela, anebo centr, to ví jen on sám. Ať je to jakkoliv, míč letí lidově řečeno do kukuřice.
34'
Po delší době se Opava dostala s míčem na útočnou polovinu, ale i tento útočný výpad měl jepičí život. Míč má opět Dukla.
33'
Slibný protiútok Dukly táhl Vondrášek, jenž na pravé straně posunul míč k Douděrovi, ale jeho centr Číž bez potíží ukryl do své náruče.
31'
Ofenzivní trápení Dukly bohužel pro sympaticky zaplněné tribuny pokračuje. O Opavě ani nemluvě, ta je až na malinké náznaky úplně bezzubá.
30'
Konečně nějaký rozruch! Vondrášek vybojoval centr z pravé strany, který dopadl až k Moulisovi, ale Rataj s Kopečným mu ve vápně nedovolili ideálně zakončit.
29'
Mizerná rozehrávka Opavy však předcházela ztrátě míče, po které může kombinovat opět Dukla.
28'
Dukla ztratila míč, načež musel Pavel Moulis (DUK) zařadit zpátečku a po jeho taktickém faulu na Rataje vidí žlutou kartu.
27'
Centr ze strany pro změnu kryje Šťovíček, jenž s prudkým centrem neměl výraznější potíže.
26'
Horův centr za obranu byl pro Douděru příliš dlouhý, proto míč končí u Číže. Dukla je opticky aktivnější, ale chybí tomu více dravosti, přesnosti a šancí.
25'
Přichystal u postranní čáry dojel Vondráška, ale na přímé ohrožení branky to bylo daleko. Letící centr na přední tyč nakonec Číž pokryl, navíc sudí Machálek pískal útočný faul.
24'
Dukla se marně pokouší usadit na soupeřově polovině. Utkání se dostalo do relativně nezáživné pasáže.
22'
Na druhé straně se Opava vydala do útoku po pravé straně, ale Rataj se do zakončení nedostal. Šťovíček se svými spoluhráči rozehrává.
21'
Vondrášek se hnal za přihrávkou do vápna, načež šel do souboje s Blechou, po němž upadl na trávník. Tohle bylo na penaltu fakt málo.
20'
Kombinace končí nepřesnou přihrávkou do zámezí, tudíž může Číž rozehrávat od své branky.
20'
Obrany mají den otevřených dveří. Do úniku se hnal pro změnu Moulis, jemuž však stačil bránící hráč a nakonec mu nedovolil ve vápně zakončit. Nátlak Dukly však trvá.
19'
Dlouhý aut Dukle nevyšel, naopak se nastartoval brejk Opavy, který táhl Rataj. Na hraně ofsajdu vyběhl za míčem, kam se vydal i Šťovíček a málem na svůj risk doplatil! Rataj ho dokázal obejít a z velké dálky poslal míč na prázdnou branku, před kterou se však stihl vrátit Vondrášek.
18'
Dukla se pokusila rozjet rychlý brejk, jenže Moulisovi chyběla potřebná rychlost, proto se spokojil alespoň s vybojovaným autem.
17'
Hru kouskují nepřesnosti a drobné fauly, které si sudí Machálek hlídá. Na tahu byla tentokrát Opava, jejíž útočné tažení skončilo před šestnáctkou.
16'
Dlouhý pas na Ludvíčka do levé strany byl příliš dlouhý, proto ho bránící hráč Opavy jen pohlídal. Aut Slezanů.
15'
Neúspěšný centr Opava odvrací jen ke stoperské dvojici Dukly, která si vypomohla s beky i Šťovíčkem a začíná opět od své branky.
14'
Tvrdý souboj u střídaček odnesl jeden z hostů, jenž zůstává ležet za postranní čárou. Dukla toho času útočí, ale nepřesnou přihrávkou se zahnala zpět ke své šestnáctce.
13'
Juliskou to jen zahučelo! Hezky zakroucený míč na zadní tyč si našel Janoščín, jenž ho usměrnil do postranní sítě!
12'
Karty se tentokrát obrátily. Opava po pravé straně útočnou akci nedotáhla, ale vytěžila jen roh, po němž zkoušel pálit z druhé vlny Kadlec. Jeho střela však byla sražena do zámezí – další rohový kop pro hosty.
11'
Velmi dobře rozběhnutý Kozel nakonec ztratil míč ve středu své poloviny, čímž se hra otočila, ale Rataj se nechal zahnat až k postranní čáře, kde vytěžil alespoň aut.
10'
Domácí se zlobí po odpískání útočného faulu na Srubka, protože se jim zdá situace otočená. Opava tak rozehrává na své polovině.
9'
Třetí roh v krátkém sledu Opava odvrací jen k jednomu z domácích, jehož následná padající střela letí vedle branky!
9'
Vondrášek na přední tyči prodloužil míč šikovně, ale jen k bránícímu hráči. Dukla tak měla druhou příležitost, po které se zkoušel ze strany velkého vápna prosadit Moulis, ale tečovaná technická střela letí jen nad!
8'
Mešanovič odmítl vzdát zdánlivě ztracený míč, čímž donutil soupeře chybovat a vybojoval alespoň rohový kop!
7'
Už se zdálo, že Moulis slibně rozjetou akci po levé straně dotáhne, ale nakonec o míč přišel a sudí Machálek vzápětí píská útočný faul domácích.
6'
Vzápětí se domácí Mešanovič dopustil útočného faulu, po němž Srubek rozehrává v blízkosti autové čáry.
6'
Opava si na levé straně vybojovala roh, po němž Přichystal šikovně uvolnil Blecha, ale jeho střílený centr byl sražen ke Šťovíčkovi.
5'
Rychlý kontr domácích po levé straně zakončením neskončil, ale domácí si vybojovali alespoň roh. Přetažený centr propadl na zadní tyč k Vondráškovi, jenž mohl využít podklouznutí Janoščína, ale Číž pohotově uhlídal svou přední tyč!
4'
Na přetažený centr si na zadní tyči nabíhal Janoščín, ale Marzuq se ve vápně dopustil faulu, který Machálek nepřehlédl.
3'
Rozhodčí Machálek poprvé vstupuje do zápasu po obranném faulu ve středu hřiště, po němž zůstává ležet Málek. Přímý kop pro hosty.
2'
Dlouhý nákop po pravé straně dokázal zachytit skluzem Srubek, po jehož zákroku se Opava vydala do brejku, leč bez zakončení.
1'
Úvodní postupnou kombinaci Dukly zastavil útočný faul Opavy, po němž Peterka opět v poklidu rozehrává před svým vápnem.
1'
Došlo k prohození obou týmů, Dukla v klasické kombinaci, stejně jako Opava, která má žluté dresy a modré trenky.
Oba týmy už nastoupily na hrací plochu, kde si bývalý domácí brankář Petr Kostelník přebral oficiální gratulaci k nedávným 60. narozeninám.

FK Dukla Praha: Šťovíček – Vondrášek, Peterka (C), D. Hašek, Ludvíček – Kozma – J. Hora, Douděra, Kozel, Moulis – Mešanović.
Náhradníci: Rada – Barac, Buchvaldek, Helešic, J. Jeřábek, Matějka, Zeronik.
Trenér: P. Rada

Slezský FC Opava: Číž – Kopečný, Srubek, Janoščín (C), Kadlec – Pejša, Blecha – Rataj, Málek, Přichystal – Marzuq.
Náhradníci: Hafera – Haitl, Hýbl, Vaněček, Velička, Wehowský, Šrek.
Trenér: M. Brožek

Rozhodčí: Machálek – Matoušek, Pospíšil.
Ale pozor, tabulka není vše! Oba týmy se utkaly na konci února v rámci čtvrtfinále MOL Cupu, v němž domácí Opava využila rychlé vyloučení Lukáše Matějky a nakonec zvítězila 2:0.

Dukla navíc zdolala Opavu naposledy v srpnu 2021, od té doby má na kontě jednu remízu a čtyři venkovní porážky. Ve Slezsku naposledy zvítězila dokonce až v roce 2008.
Dukla se do čela dostala skvělým vstupem do jara, kdy brala deset bodů v prvních čtyřech zápasech a zejména penaltové formě Jakuba Hory. Následně však padla s Příbramí a z Líšně si odvezla jen bod za bezgólovou remízu. Není žádným překvapením, že tým potrestaného trenéra Petra Rady patří mezi nejproduktivnější a zároveň nejlépe bránící týmy ligy.

Desátá Opava se naopak propadla do středu tabulky, jelikož po úvodní výhře nad Příbramí přišla série čtyř zápasů bez výhry a pohárová porážka se Spartou, byť se Slezané nedali vůbec lacino. Chuť si spravili vzápětí, a to proti sparťanské rezervě, kterou i v deseti zdolali 3:2.
Zdravím všechny fanoušky druholigového fotbalu! Vložené 23. kolo nám od 17:00 hodin nabídne také souboj vedoucí Dukly proti utrápené Opavě.