Francouzský pohár -  ONLINE PŘENOS -  Rennais : Paris SG - 27. dubna 2019   21:00

Rennais
Rennais
42' Kimpembe(vl.)  • 68' Mexer
2:2
(1:2)

6:5 (PEN)

Paris SG
Paris SG
15' Alves   • 23' Neymar
Rennais
Koubek – Traoré, Da Silva, Mexer, Bensebaini – Sarr, André (C), Grenier, Boutigeaud (106. Lea Siliki) – Ben Arfa, Niang
Diallo – Zeffane, Johansson, Del Castillo, Hunou, Gelin
Buquet – Debart, Pacelli
Stade de France, Paříž
Paris SG
Aréola – Dagba (106. Diaby, 120+1 Nkunku), Marquinhos (C), Kimpembe, Bernat – Alves, Verratti, Draxler (91. Cavani) – Di María (76. Paredes), Mbappé, Neymar
Buffon – Paredes, Cavani, Choupo-Moting, Kurzawa, Nkunku, DIaby

Držení míče: 34 % : 66 %.
Střely na branku: 2:12. Střely mimo: 4:7. Rohy: 3:7. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 28:17.
Rennes i s českým brankářem Tomášem Koubkem slaví zisk Francouzského poháru. Ve finálovém duelu proti PSG rozhodl ve prospěch Rennes penaltový rozstřel!

Pařížané vstoupili do zápasu ve velkém stylu, v úvodních dvaceti minutách nepustili soupeře téměř k balonu. O úvodní trefu se postaral po Neymarově rohovém kopu Dani Alves, který z voleje napálil míč do sítě. Druhý zásah přidal sám Neymar, když zužitkoval parádní přihrávku za obranu. PSG následně polevilo a Rennes snížilo ztrátu, když si Traorého centr srazil do sítě Kimpembe.

Také ve druhém poločase byli více u balonu hráči PSG. O jediný zásah druhé půle se ale postaral stoper Rennes Mexer, který překonal Aréolu po rohovém kopu. Další branka už nepadla a zápas dospěl do prodloužení.

V nastavené půlhodině nejprve trefil Kylian Mbappé tyč. Následně pálil pořádně nebezpečně také Hatem Ben Arfa. V samém závěru prodloužení trefil Mbappé koleno Da Silvy a viděl rovnou červenou kartu.

V penaltovém rozstřelu si pět sérii brankáři téměř nesáhli na balon. Následně proměnil penaltu také Ismaïla Sarr, za PSG už nedokázal odpovědět Christopher Nkunku a bylo rozhodnuto.
Christopher Nkunku vstoupil do zápasu z lavičky až těsně před penaltami. Nkunku přestřelil branku Tomáše Koubka a Rennes se raduje z cenné trofeje!
Stále jen jednadvacetiletý Ismaïla Sarr otevřel šestou sérii finálového rozstřelu. Také on zvolil krátký rozběh, ale risk mu vyšel a posílá Rennes opět do výhodné pozice.
Neymar se postavil k penaltě v kritický moment, musel dát. Brazilský útočník počkal, kam půjde Koubek a poté zakončil mimo dosah.
Ramy Bensebaini překonává Aréolu pokusem po trávníku. Brankář PSG nebyl daleko od balonu, ale ten mu utekl pod rukou.
Krajní obránce PSG Juan Bernat poslal míč levačkou opět do protipohybu českého gólmana. Drama vrcholí.
Čtvrtou sérii odstartoval James Lea Siliki. Další střídající fotbalista neměl problém překonat Aréolu. Rennes je krok od trofeje.
Mladý Argentinec Leandro Paredes dostal šanci při penaltovém rozstřelu. Tomáš Koubek sice vystihl stranu, ale balon zapadl přesně k tyči.
Clément Grenier se rozběhl k míči velmi rychle a poté po trávníku uklidil penaltu na opačnou stranu, než kam padal Aréola.
Zkušenost poslalo do hry také PSG. Pětatřicetiletý Dani Alves také velmi jistě překonal Tomáše Koubka ránou k tyči.
Jako další se představil v penaltovém rozstřelu Hatem Ben Arfa. Zkušený útočník umístil balon nechytatelně k tyči.
Edinson Cavani přišel do hry až na prodloužení. Nyní se jako první postavil Tomáš Koubkovi. Český brankář netrefil stranu a Cavani snadno proměňuje.
Jako první si postavil míč na značku penalty čtyřiadvacetiletý Senegalec Mbaye Niang. Útočník Rennes byl oslňován laserem těsně před zahráním pokutového kopu. Následně ale uklidil míč přesně k levé tyči.
Střílení penalt začíná.
Ani třicetiminutové prodloužení o trofeji nerozhodlo. Na řadu přichází penaltový rozstřel!
120+3'
Druhé prodloužení skončilo.
120+2'
Hlavní rozhodčí nastavuje ve druhém prodloužení dvě minuty.
120+1'
Střídání v týmu Paris Saint-Germain FC: ze hřiště odchází Diaby, přichází Nkunku.
120'
Kylian Mbappé trefil ze strany koleno Da Silvy a je po zásluze vyloučen. Případné penalty budou bez dvacetiletého střelce!
119'
Po krátkém ošetření se může pokračovat ve hře. PSG sice drží v prodloužení více balon pod kontrolou.
118'
Lea Siliki tvrdě přišlápl Neymarovi dlouho léčený pravý nárt. Hlavní rozhodčí musí krotit vášně na trávníku. Velmi aktivní byl Dani Alves.
117'
Po dlouhém nákopu prohrál hlavičkový souboj Mbaye Niang. PSG se vydalo do útoku, ale Verratti znovu zbrzdil akci přihrávkou zpět.
116'
Verratti přišel o balon ve střední části trávníku. Po několika soubojích se dostal k míči Neymar, následně předvedl tvrdý faul právě brazilský útočník.
115'
Edinson Cavani zatím není po svém příchodu na trávním příliš vidět. Nyní ale zkoušel najít Neymara na levé straně, který ještě posunul míč Diabymu do ofsajdu.
114'
Ramy Bensebaini zahrál na trávníku rukou a je za to potrestán žlutou kartou.
113'
Rennes se tlačí do útoku. Verratti chtěl rozehrávat konstruktivně, ale namazal Bensebainimu, který skončil po kontaktu s Diabym na trávníku.
112'
Hatem Ben Arfa nebyl daleko od třetího zásahu! Ismaïla Sarr zavezl míč až do těsné blízkosti pokutového území, následně vypálil pořádnou raketu Ben Arfa, ale balon se do branky těsně nevešel.
111'
Alphonse Aréola se také po dlouhé době zapojil do hry. Přízemní centr z levé strany sebral do rukavic. PSG bude pokračovat v tlaku od svého brankáře.
110'
Marco Verratti dlouho neměl komu nahrát, přihrávku na Neymara dokázal pokrýt Mexer a Rennes mohlo jít do kontru. Souhra Sarra s Ben Arfou nebyla nejpřesnější.
109'
PSG se drží u balonu na útočné polovině. Alvesovi se postavil na pravém kraji Ramy Bensebaini. Následně po autovém vhazování byl vytlačen Neymar.
108'
Žlutou kartu po souboji s Kimpembem schytal také Mbaye Niang. Hlavní rozhodčí tresty rozhodne nešetří.
107'
Moussa Diaby vstoupil do zápasu pořádně nažhaven. Ihned po svém příchodu na trávníku poslal k zemi Ismaïlu Sarra.
106'
Střídání v týmu Stade Rennes FC: ze hřiště odchází Bourigeaud, přichází Lea Siliki.
106'
Střídání v týmu Paris Saint-Germain FC: ze hřiště odchází Dagba, přichází Diaby.
106'
Začalo druhé prodloužení.
I před druhou částí prodloužení mají oba týmy k trofeji stejně daleko. Pokud by nepadla branka v prodloužení, následoval by penaltový rozstřel.
105'
První prodloužení skončilo.
105'
Mbappé si netroufl kličku na Traorého, následně vnějším nártem poslal balon do běhu Cavanimu, ale Koubek stačil centr stáhnout do rukavic.
104'
Po faulu na Paredese sice ještě zakončoval Ben Arfa, ale to už hlavní rozhodčí dávno odpískal. Pokus na branku PSG tak Aréola řešit nemusel.
103'
Propagační střelu Neymara si Koubek s klidem pohlídal. Balon stáhl do náruče, po rychlé rozehrávce fauloval u středového čáry Juan Bernat.
102'
Kylian Mbappé trefil tyč! Neymar poslal do šance Mbappého, ten si poradil v souboji s Mexerem, ale obstřelem Koubka našel jen brankovou konstrukci.
101'
Také Niang se odhodlal ke střele. Z velké dálky však Aréolu nevystrašil. Balon vylétl mimo hrací plochu.
100'
Neymar chtěl zaskočit Koubka dalekonosnou ránou téměř ze středu trávníku. Balon ale skončil vysoko nad brankou českého gólmana.
99'
Kylian Mbappé chtěl patou najít Cavaniho, ale balon ujel jen k nohám Bensebainiho. Následně byl faulován Neymar Andrém za žlutou kartu.
98'
Traoré si opět pomohl přihrávkou na Sarra, následný centr dokázal pokrýt na zadní tyči Colin Dagba. PSG se začalo soustředit také na obrannou fázi.
97'
Leandro Paredes přijel do souboje s Ben Arfou příliš pozdě a je potrestán žlutou kartou. Boj o cennou trofej pokračuje.
96'
Niang vysunul na pravé straně Sarra, následně si chtěl Traoré vymodlit faul těsně před vápnem, ale lehký kontakt s Dagbou hlavní rozhodčí přešel bez povšimnutí.
95'
Benjamin André fauloval na útočné polovině Dagbu. PSG rozehrávalo jen bez větší útočné snahy uprostřed hrací plochy.
94'
Neymar si dlouho posouval míč kolem obránců, nakonec vypálil z úhlu křížem do vzdálenějšího rohu, ale Tomáš Koubek byl připraven.
93'
Edinson Cavani se po příchodu na trávník zapojil do kombinace. S Bernatem se však až do pokutového území neprodrali.
92'
První část prodloužení odstartovala rozehrávka Rennes. Ještě ve střední části trávníku se ale provinil proti pravidlům Grenier.
91'
Střídání v týmu Paris Saint-Germain FC: ze hřiště odchází Draxler, přichází Cavani.
91'
Začal první poločas prodloužení.
Základní hrací doba nerozhodla, finálový duel bude za několik málo okamžiků pokračovat prodloužením.
90+2'
Druhý poločas skončil.
90+2'
Bourigeaud poslal k zemi na útočné polovině Verrattiho. Už to vypadá, že základní hrací doba finálový duel nerozhodne.
90+1'
Hlavní rozhodčí nastavuje ve druhém poločase dvě minuty.
90'
Neymar s Mbappém pádili do útoku. Obrana Rennes se ale bleskově zformovala před pokutovým územím. Útočník faulem se poté provinil Neymar.
89'
Renne už už vyváželo balon na útočnou polovinu, ale Sarra připravil o rychlý protiútok Draxler. Je pískán faul německého reprezentanta.
87'
PSG mohlo rozhodnout. Verratti poslal parádní kolmici na Mbappého, ten ještě cpal balon před prázdnou branku Neymarovi, kterému chybělo k rozhodnutí několik centimetrů.
86'
za ofsajdovou linií se octil také Grenier. Po rychlé rozehrávce Marquinhose se pustil do útoku Dani Alves, následně už byl ale ubráněn Kylian Mbappé.
85'
Bensebaini odvrátil Neymarův centr jen na rohový kop. Další pas před Koubka poslal znovu Neymar. Před Draxlerem odklidil balon do bezpečí Mexer.
84'
Ben Arfa nastartoval prudkou přihrávkou Nianga, rychlé nohy ukázal i Marquinhos, který si v nouzi pomohl s Aréolou. Drama ve finále Francouzského poháru pokračuje.
83'
Zhruba posledních deset minut i s nastavením zbývá do konce druhého poločasu. Alves v pokutovém území poslal k zemi Bensebainiho, hlavní rozhodčí ale nechává hru pokračovat.
82'
Hatem Ben Arfa byl s balonem už na hranici vápna, po lehkém podklouznutí ale přišel o pozici i balon zásluhou Kimpembeho.
80'
Po faulu na Draxlera rozehrával volný přímý kop Neymar. Na první tyči si ale pohlídal prostor Tomáš Koubek. Marquinhos následně jen prolétl do sítě bez možnosti hlavičkovat.
79'
Alvesův centr z pravé strany propadl až k Neymarovi. Brazilec ale neměl příliš mnoho času na zakončení, navíc se nedokázal ani otočit čelem k brance.
78'
Traoré byl v nebezpečném náběhu na pravé straně. Přetaženým centrem ale už nenašel dalšího spoluhráče. Zpoza postranní lajny následně vhazoval míč do hry Dagba.
77'
Paredes se ihned po svém příchodu na trávník zapojil do hry. Neymar našel Alvese, který ale nevysunul do pokutového území Mbappého.
76'
Střídání v týmu Paris Saint-Germain FC: ze hřiště odchází Di María, přichází Paredes.
75'
Grenier nedokázal překonat obrannou hradbu v čele s Marquinhosem. PSG se opět dostalo do blízkosti pokutového území soupeře, ale tentokrát fauloval Draxler.
74'
Neymar roztáhl hru na Alvese, ten na nic nečekal a ihned cpal balon do pokutového území. Z prvního doteku zakončoval Mbappé pouze do boční sítě.
73'
Kombinace pařížského celku pokračovala u levé postranní lajny. Bernat našel Draxlera, následně hosté byli vytlačeni až ke Kimpembemu.
72'
Tomáš Koubek rozehrával od své branky. Rennes se u balonu dlouho neudrželo a do útoku mohl jít Neymar společně s Draxlerem. Právě Neymar byl znovu faulován Bourigeaudem za žlutou kartu.
70'
U balonu byli Neymar i Di María. Ke střele z velmi nebezpečné pozice se nakonec odhodlal brazilský útočník, který sice přestřelil zeď, ale netrefil branku.
69'
PSG se tlačí do útoku. Juan Bernat si narazil s Alvesem, poté přišla přihrávka k Neymarovi. Před vápnem byl faulován Kylian Mbappé právě střelcem vyrovnávací branky.
68'
Rennes právě vstřelilo branku!
Rennes srovnává krok! Po bloku Dagby rozehrával domácí celek rohový kop, obrana Pařížanů nechala zcela volného třicetiletého MEXERA, který umístil hlavičku nechytatelně do sítě.
67'
Benjamin Bourigeaud v šanci. Niang nechal propadnout balon na zadní tyč, kde byl osamocený Bourigeaud, ale Dagba skvěle vystoupil proti střelci a odrazil balon do bezpečí.
66'
Tempo hry ve druhém čase opadává. Marquinhos se ujal role rozehrávače, na pravé straně našel Alvese, kterému ale balon utekl až za postranní čáru.
65'
Traoré napadal Kimpembeho, ale stoper PSG vytloukl soupeře a hosté mohli vhazovat zpoza postranní lajny. U balonu se ale rychle zjevil Bensebaini.
64'
Draxlera poslal k zemi ve středu pole André. Pařížané bleskově rozehrávali, ale Neymarova přihrávka na Mbappého neprošla přes skvěle postaveného Da Silvu.
63'
Di Maríovu přihrávka chtěl patou posunout do vápna Mbappé. Následně byl u balonu Dani Alves, který si ale nepohlídal ofsajdovou pozici.
62'
Neymar je ve druhém poločase téměř neviditelný, nyní ale vybojoval pro svůj tým faul ve středovém kruhu. PSG může pokračovat v kombinaci daleko od svého vápna.
61'
Di María přišel o balon a hráči Rennes šli do otevřené obrany ve třech na tři obránce. Benjamin Bourigead pořádně protáhl Aréolu táhnou ránou.
60'
I po hodině hry vede PSG nad Rennes ve finále Francouzského poháru o jednu branku. Ve druhém poločase se hraje výrazně opatrněji, než před přestávkou.
59'
K rozehrávce standardní situace se postavil Benjamin Bourigeaud. Před Aréolou bylo pořádně rušno, ale jako první se dostal k balonu Kimpembe.
58'
Colin Dagba vystihl přihrávku Sarra, dlouho u balonu ale nevydržel, když skončil na trávníku souboji s Bensebainim. Žlutou kartu následně vidí Ángel Di María za podražení Sarra.
57'
Alphonse Aréola rozehrával od své branky. Na levé straně byl pod tlakem Juan Bernat, ale s napadajícím Niangem si poradil ve spolupráci s Alvesem.
56'
Sarr byl úspěšnější v silovém souboji než Verratti. Poté mohl pokračovat v akci Hatem Ben Arfa, ale s Dagbou už si nevěděl rady. Rennes bude vhazovat zpoza postranní lajny.
54'
Také Rennes se dostalo s balonem na útočnou polovinu. Sarr posunul míč Traorému, který sice mohl centrovat, ale poslal míč jen do bránícího Bernata.
53'
PSG se po přestávce dostává znovu do tlaku. André neuspěl v souboji s Alvesem, Kimpembe chtěl podpořit spoluhráče, ale mizernou přihrávkou poslal balon do zámezí.
52'
Hatem Ben Arfa se dokázal uvolnit k centru. Prudký pas do šestnáctky PSG dokázal zpracovat Presnel Kimpembe. Poté už směřoval do útoku Draxler s Neymarem.
51'
Neymar s Bernatem mířili do otevřené obrany dnes domácího celku. Další Bernatova přihrávka zpět měla najít Mbappého, ale mladý útočník PSG byl schován za obráncem.
50'
Mexerova přihrávka přes velkou část útočné poloviny našla Nianga. Rennes přišlo o balon až zásluhou nepřesného Bourigeauda.
49'
Bernata v klíčovou chvíli zradilo zpracování. Španělský obránce už mohl pálit, ale po odskočení balonu skončil do pokusu Da Silva. Následná rána Verrattiho už skončila na tribuně.
48'
Neymar spolupracoval s Draxlerem, následně byl ve hře Colin Dagba, který ale už neměl kam dál posunout balon a tak zvolil přihrávku jen k Marquinhosovi.
47'
Druhý poločas finálového duelu rozehráli ze středového kruhu hráči PSG. Na pravé straně si řekl o přihrávku Dani Alves, následně však favorité ustoupili a zahrál si i Aréola.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 22:09.
Nakonec se hrálo přes čas v první poločase hned tři minuty. Fotbalisté PSG vedou ve finále Francouzského poháru nad Rennes 2:1.

45+3'
45+3'
Dani Alves napálil ještě jednu ránu na Koubka. Po zákroku českého brankáře se měl ještě kopat rohový kop, ale hlavní rozhodčí ukončil první půli.
45+2'
Hlavní rozhodčí nastavuje v prvním poločase dvě minuty.
45+1'
Tomáš Koubek opět podržel svůj tým. Kylian Mbappé si to namířil do pokutového území, prudce vystřelil, ale Koubek vynikajícím zákrokem zamezil téměř jistému gólu.
45'
Těsně před přestávkou je potrestán žlutou kartou Neymar. Po ztrátě balonu přišlápl Bensebainiho na hranici vápna Rennes.
45'
Bourigeaud si žádal rohový kop, ale podle hlavního rozhodčího se balonu jako poslední dotkl právě krajní záložník Rennes. Aréola bude opět rozehrávat ze svého vápna.
44'
Minutu před pauzou rozehrával od své branky Alphonse Aréola. PSG se u balonu příliš dlouho neohřálo, závěr první půle patří jednoznačně Rennes.
43'
Rennes je po snížení při chuti. Bourigeaud přihrával do pohybu Sarrovi, který si poradil s Bernatem, ale následně už situaci pohlídal ve vápně Marquinhos.
42'
PSG polevilo a je po zásluze potrestáno. Hamari Traoré obelstil na pravé straně Bernata, posunul si míč kolem španělského obránce. Následně odcentroval do pokutového území, kde si balon srazil do vlastní sítě PRESNEL KIMPEMBE.
41'
Na druhé straně měl plné ruce práce také Tomáš Koubek. Julian Draxler byl v nadějném náběhu na levém kraji, ale po postupu do vápna mířil jen do prostoru, kde byl Koubek připraven.
40'
První poločas pomalu míří ke svému závěru. Rennes mohlo snížit ztrátu. Marquinhos opět zaváhal v obraně, k balonu se dostal Hatem Ben Arfa, který ale trefil jen vzdálenější tyč.
39'
Aktivita Pařížanů se s blížícím závěrem první půle lehce snižuje. Hned několikrát si vyměnil míč ve střední části trávníku Dani Alves s Verrattim a Draxlerem.
38'
Juan Bernat parádně zpracoval do pohybu centr Verrattiho. Stejně dobře se ale stačil vrátit do obrany Hamari Traoré. Následný centr Neymara od rohového praporku si stáhl do rukavic český brankář.
37'
Ve středu pole zůstal na trávníku Di María. Argentinec to dnes nemá vůbec lehké, další faul musel skousnout od Andrého. Hlavní rozhodčí píská proti brance Rennes.
36'
Dvacetiletý Colin Dagba si pohrál s napadajícím Bourigeaudem. Záložník Rennes projel kolem Dagby ve skluzu, ale následně si obránce PSG snadno poradil zasekávačkou.
35'
Tak přece jen mohl pálit z hranice vápna Clément Grenier. Po chybě Marquinhose se opřel do balonu záložník Rennes, ale trefil pouze připraveného Kimpembeho.
34'
Rennes se stále nemůže dostat s balonem na útočnou polovinu. Snahu Greniera utnul čistým zákrokem Juan Bernat. Tlak PSG může okamžitě pokračovat.
33'
Další souhra Alvese s Neymarem třetím gólem neskončila. Těsně před útočníkem PSG odvrátil balon mimo pokutové území Ramy Bensebaini. Rohový kop si následně už Koubek pohlídal.
32'
Finálový duel pokračuje v obrovském tempu. Důrazně si počínal Bernat i Sarr, hlavní rozhodčí nechal hru pokračovat a u balonu jsou hráči pařížského celku.
31'
Na trávníku se pořádně jiskří. Tentokrát v tom je ale Marco Verratti nevinně, když před soubojem s Grenierem podklouzl a poté trefil soupeře v pádu.
30'
Po půlhodině hry přitvrdil v souboji s Bensebainim také Presnel Kimpembe. Hlavní rozhodčí ale střet ve střední části trávníku přechází bez žlutého trestu.
29'
Ángel Di María je zpět na trávníku připraven pokračovat ve hře. Právě zkušený Argentinec zkoušel lobem oslovit Mbappého, ale balon skončil až u Koubka.
28'
Spor Bensebainiho s Mbappém musel uklidňovat až hlavní rozhodčí. Kylian Mbappé lehce došlápl na kotník protihráče.
27'
Zatímco je Di María ošetřován za postranní lajnou tak rozehrával z místa přestupku Verratti. Následně přihrával Mbappé Neymarovi, ale obrana Rennes byla připravena.
26'
Ángel Di María musel skousnout pořádně tvrdý zákrok od Greniera ve středu pole. Grenier vidí okamžitě žlutou kartu a argentinský kouzelník musí být ošetřován.
25'
Rennes se po rozehrávce ze středového kruhu muselo zatáhnout až ke Koubkovi. Po dlouhém nákopu českého brankáře sebral balon pro PSG Verratti.
23'
Paris Saint-Germain právě vstřelilo branku!
Další fantastická akce PSG a je to o dva góly. Ángel Di María měl spoustu prostoru na geniální přihrávku za obranu, kde už číhal na šanci NEYMAR. Po vzoru Karla Poborského přeloboval Koubka, který neměl žádnou šanci si na míč sáhnout.
23'
Tentokrát je pískán faul Neymarovi, který přitlačil v souboji na Da Silvu. Rennes se ale u balonu příliš dlouho nezdrželo, Andrého přihrávka nebyla přesná.
22'
Po drtivé převaze z úvodních minut nyní PSG nechává hrát soupeře. Boutigeaud si narazil s Niangem, který ještě našel Bensebainiho. Tvrdá rána z velké vzdálenosti se ale do branky nevešla.
21'
Marco Verratti se připomněl na trávníku. S Di Maríou překonali úvodní hráz Rennes, ale následná přihrávka na Neymara už nebyla z nejpřesnějších.
20'
Po dvaceti minutách si chtěl Dani Alves narazit s Mbappém, stále jen dvacetiletý útočník ale nedal o poznání zkušenějšímu kolegovi přesně balon do běhu.
19'
Favorité zápasu jsou stále u balonu. Di María spolupracoval na pravém kraji s Dagbou, následně byl ve hře i Dani Alves.
17'
Tlak Pařížanů pokračoval od rohového praporku. Di María přízemním centrem hledal v pokutovém území Draxlera, před kterým ale balon tečoval na poslední chvíli Mexer.
16'
PSG pokračuje v aktivní hře i po vstřelené brance. Draxler přihrával Mbappému, který se dostal až do pokutového území, ale Koubek předvedl parádní zákrok proti mladému útočníkovi.
15'
Neskutečná souhra Brazilců v dresu PSG přináší úvodní gól! Neymar našel centrem od rohového praporku DANIHO ALVESE na hranici pokutového území, velezkušený Jihoameričan napálil míč z voleje pro Koubka nechytatelně k levé tyči.
14'
Dani Alves vystrašil Koubka nepřesným centrem, který se snášel přesně pod břevno. Pařížané budou rozehrávat od rohového praporku.
14'
Niang chtěl překonat obranu PSG individuálně. Čtyřiadvacetiletý Senegalec kličkoval těsně před vápnem soupeře, ale přes zhuštěný prostor se do vápna neprodral.
13'
U balonu na místě přestupku stáli Ángel Di María a Dani Alves. Právě Brazilec se opřel do přímé rány, ale Koubek neměl ani po odskoku balonu od trávníku žádný problém.
12'
Clément Grenier fauloval Neymara na třiceti metrech od branky. Hlavní rozhodčí ale záložníka Rennes pouze slovně napomíná. PSG bude rozehrávat nebezpečnou standardní situaci.
11'
Po odvráceném rohu se PSG hnalo do nebezpečného protiútoku. Verratti ale zbrzdil celou akci nepřesným přenesením hry k Bernatovi. Již jistý mistr Ligue 1 se ale okamžitě dostal zpět k balonu.
10'
Marquinhos nezasáhl v obraně ideálně a Rennes rozehrávalo vůbec první rohový kop. Od rohového praporku centroval Bourigeaud, na první tyči ale nedokázal tečovat balon Ben Arfa.
9'
Kimpembe se ujal rozehrávky ze středu pole. Na levém kraji viděl volného Bernata, ale ihned po pomalé nahrávce byl španělský obránce PSG napadán Traorém.
8'
O rozehrávku od své branky se postarala Tomáš Koubek. Kimpembe byl pod tlakem Sarra, který dokázal získat míč pro Rennes. Po autovém vhazování se už ale obrana PSG stačila zformovat.
7'
Marquinhos si několikrát vyměnil míč s Dagbou, následně se favorité dnešního duelu přesunuli na levou stranu, kde si ale nerozuměli Draxler s nabíhajícím Bernatem.
6'
Fotbalisté PSG stále nepouští soupeře k balonu. Kimpembe zpracoval aut Bernata, následně se Pařížané usadili v kombinaci ve střední části trávníku.
5'
PSG pokračuje ve velkém stylu. Tentokrát posílal míč do pokutového území Kylian Mbappé. Na zadní tyči se snažil zakončovat Dani Alves, ale na zádech ho udržel před Koubkem Mexer.
4'
Neymar měl velmi záhy po startu prvního poločasu na kopačce gólovku. Dagbův centr prolétl bez povšimnutí až do pokutového území, kde se nacházel také brazilský útočník, ale z voleje netrefil branku.
3'
Ofenzivní hráči Rennes se snažili rychle napadat rozehrávku PSG. Marquinhos si ale zkušeně pomohl přihrávkou k Dagbovi, i dvacetiletý obránce pařížského celku poslal míč přesně k Draxlerovi.
2'
O úvodní rozehrávku se postaral ze středového kruhu Hatem Ben Arfa. Rennes se ihned pokoušelo přejít před pravou stranu až před Aréolu, ale Traoré nedokázal přehrát bránícího Bernata.
1'
Na trávníku při slavnostním nástupu je také francouzský prezident Emmanuel Macron. Oba kapitáni poté hlavě státu představují hráče základní sestavy.
Hlavní rozhodčí již přivádí obě úvodní jedenáctky na hrací plochu. Finálový zápas Francouzského poháru může za několik málo okamžiků odstartovat.
V brance Rennes nechybí ani ve finále Francouzského poháru český reprezentant Tomáš Koubek. V dresu pařížského celku se objevuje v základní sestavě uzdravený Neymar, který už odehrál poločas v duelu s Monakem, ale nyní začíná po zranění poprvé od úvodní minuty. Naposledy brazilský útočník nastoupil v úvodní jedenáctce na konci ledna v utkání proti Štrasburku.

Stade Rennes FC: Koubek – Traoré, Da Silva, Mexer, Bensebaini – Sarr, André, Grenier, Boutigeaud – Ben Arfa, Niang
Náhradníci: Diallo – Zeffane, Johansson, Del Castillo, Hunou, Gelin

Paris Saint-Germain FC: Aréola – Dagba, Marquinhos, Kimpembe, Bernat – Alves, Verratti, Draxler – Di María, Mbappé, Neymar

Paris Saint-Germain FC

Pařížané dokázali přidat již historicky osmý titul ve francouzské soutěži. Svěřenci Thomase Tuchela mohli slavit už před dvěma týdny, ale proti Štrasburku pouze remizoval 2:2, když světem obletěla především situace z prvního poločasu, kdy Eric Choupo-Moting zastavil na brankové čáře pokus Nkunka směřující do sítě. Následně nedokázali zvítězil ani Lille a Nantes.

Paris Saint-Germain mělo přetěžkou základní skupinu Ligy mistrů. Kromě outsiderů z Bělehradu se francouzský tým postavil také loňským finalistům z Liverpoolu a nebezpečné Neapoli. Přes úvodním porážku v Liverpoolu se dokázalo PSG probojovat až na samotné čelo tabulky, když v dalších pěti zápasech ztratilo jen čtyři body za dva nerozhodné výsledky s italským týmem. Pařížané spoléhali především na svou smrtící ofenzivu, míč do sítě soupeře dostali hned sedmnáctkrát, což bylo nejvíce ze všech týmů. V osmifinále mělo PSG nakročeno do nejlepší osmičky, když na trávníku Manchesteru United zvítězilo 2:0, ale poté na domácí půdě zcela selhalo a po porážce 1:3 se muselo s milionářskou soutěži rozloučit.

Stade Rennes FC

Rennes skončilo v minulém ročníku Ligue 1 jen jednu příčku za Marseille, ale oba týmy dělila propast devatenácti bodů! Povedeným závěrem se ale Rennes vyhouplo před konkurenty z Bordeaux, Saint-Étienne i Nice.

Rennes si v přípravě nevedlo zle. Nejprve devíti góly rozstřílelo rakouský Lienz, následně ale přišly dvě porážky Salcburku a Anderlechtu. V domácím prostředí si Rennes připsalo cenné vítězství 4:1 nad anglickým Evertonem.

V Ligue 1 patří aktuálně týmu Tomáše Koubka až jedenáctá pozice, když především v posledních kolech přichází o pořádnou porci bodů. Naposledy Rennes zvítězilo v Ligue 1 před více než měsícem, když v domácím prostředí přehrálo Caen.

Třetí kolo: Brest – Rennes 2:3
Čtvrté kolo: Saint-Pryve – Rennes 0:2
Osmifinále: Lille – Rennes 1:2
Čtvrtfinále: Orleans – Rennes 0:2
Semifinále: Lyon – Rennes 2:3
Krásný sobotní večer, vítám všechny příznivce fotbalu. Ve Francouzském poháru už zbývá odehrát poslední zápas – finále! Do bitvy o trofej se probojoval také český brankář Tomáš Koubek se svým Rennes, proti kterému nastoupí již jistý vítěz Ligue 1 Paris Saint-Germain FC.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.