To je pro dnešní den z Brna vše, u dalších přenosů, tentokrát hokejových, se ohlásím koncem týdnem z běloruského Minsku. Hezký vstup do nového týdne a na počtenou.
Hubené, ale zasloužené vítězství pro Zbrojovku, která si tak upevnila první místo v rámci juniorské ligy. V prvním poločase vstřelil jedinou branku zápasu Alois Hyčka, ve druhém části musel Hladký řešit několik dobrých šancí soupeře, nicméně vše pochytal. Na druhé straně se dařilo i Brukovi, jehož výkon výrazně dopomohl Třinci, aby neinkasoval větší počet gólů.
90
Nastavují se dvě minuty.
90
Hostující Dino Trajkovski dostává žlutou kartu.
88
Střídání v týmu FC Zbrojovka Brno: ze hřiště odchází Dvořák, přichází Duda.
88
Ne, třinecká brána je pro Zbrojovku až na jednu výjimku zakletá. Další střelecký pokus měl Hyčka, ale z penaltového puntíku mířil mimo Brukovu svatyni.
86
Střídání v týmu FC Zbrojovka Brno: ze hřiště odchází Brigant, přichází Krejčíř.
86
A pochvalu zaslouží i Bruk, jednoznačně nejlepší hráč Třince v tomto mači.
85
Brigant si dvěma kličkami poradil s obránci a dostal se až před brankáře Bruka, ten i v tomto případě dokázal úspěšně zakročit. Domácí fotbalista nehraje vůbec špatně, ale ta koncovka...
83
Domácí jsou na tom podobně, alespoň jeden gól vstřelit dokázali.
82
Na Slezanech je vidět chuť s výsledkem něco udělat, je třeba Třinec pochválit za sympatický výkon, leč střelecká produktivita je prostě klíčovým faktorem.
80
Ještě zhruba deset minut do konce zápasu, druhý poločas se hrstce diváků ve slunečném odpoledni musí líbit.
77
Těch šancí především na straně Zbrojovky přibývá. Fojtík měl na kopačce jasný gól, jenže jeho tvrdá pumelice končí na Brukovi. Ten chytá dnes skvěle a poradil si i s dorážkou Hyčky.
75
Druhý poločas není vůbec špatný, na obou stranách jsme viděli už řadu šancí, výsledek je však stále stejný.
74
Protože Kufa mohl zničehonic vyrovnat. Vypálil ze zhruba dvaceti metrů a Hladký musel ukázat své prvoligové zkušenosti, zasáhl výtečně.
73
Brno stále drží hubené vedení a nemusí se to vyplatit. Zahozené šance mohou mrzet.
71
Zbrojovka rozehrávala standardku a Dvořákův pokus volal po gólů, jenže míč netrefil zcela ideálně a Bruk může zůstat v klidu.
69
Střídání v týmu FC Zbrojovka Brno: ze hřiště odchází Vávra, přichází Fojtík.
63
Další velké šance Zbrojovky na zvýšení výsledku. Centr Hyčky propadl na malé vápno, kde byl Brigant, jenže ten ani nadvakrát nedokázal výborného Bruka překonat. Poradil si jak se střelou, tak i dorážkou.
61
Třinec zahrozil z rychlého kontru, před Kufou však výborně zakročil Malík.
60
Po hodině hry sledujeme tutovku pro změnu na straně Brna. Uvnitř vápna si našel míč Šumbera a jeho pokus končí na pravé tyči brankáře Bruka. Mohlo být na Srbské ještě veseleji.
58
Tomáš Kunc už nepokračuje pro zranění ve hře. Kouč Dostálek jej tak musel stáhnout ze hry.
57
Střídání v týmu FC Zbrojovka Brno: ze hřiště odchází Kunc, přichází Studený.
54
Zbrojovka si vytvořila několik ošemetných situací před Brukovou bránou, ale nedokázala se prosadit.
52
Na druhé straně hlavičkoval Tomáš Kunc a v souboji se nepříjemně zranil. Musí být ošetřován.
50
Obrovská šance Třince, Hladký šel do souboje těsně za vápnem a hlavičkou poslal míč relativně do bezpečí, jenže Trajkovski to zkusil lobem a míč šel jednoznačně do sítě. V hodině dvanácté vyhlavičkoval míč z brankové čáry obránce Malík.
48
Třinec ve druhém poločase vystřídal a ihned se tlačí do útoku. Zahrával dokonce dva rohové kopy v řadě.
46
Střídání v týmu FK Fotbal Třinec: ze hřiště odchází Machala, přichází Hála.
46
Druhý poločas začne přibližně v 16:03.
A tím končí první dějství, které vyhrává Zbrojovka Brno výsledkem 1:0. Tři minuty před koncem poločasu se prosadil hlavou Alois Hyčka. Třinec nehrál špatně, ale své náznaky šancí nedokázal využít.
45
44
Blíží se konec prvního poločasu a Zbrojovka potřebovala uklidňující gól. I když neměla nikterak velkou herní převahu, podařilo se jí Hyčkou otevřít skóre.
42
Brno právě vstřelilo branku!
Domácí jdou vedení, po perfektním centru Briganta. Ten uviděl na malém vápně připraveného ALOISE HYČKU, který v pohodě uklidil míč do Brukovy sítě. Sice to netrefil zcela ideálně, ale kus kulatého nesmyslu se do brány dostal.
41
Hyčkova nepovedená střela nemohla Bruka ohrozit. Nicméně po delší době jsme sledovali rychlou kombinační akci.
40
Oba týmy chybují v rozehrávkách, kombinace na obou stranách vázne.
37
Zhruba osm minut do konce prvního dějství, sledujeme fotbal spíše průměrných kvalit.
35
Pěkná šance Brna na otevření skóre. Do míče se před vápnem opřel Tomáš Kunc a jen kousek chyběl, aby jeho pokus zapadl k pravé Brukově tyči. To byla vůbec největší šance Zbrojovky v prvním poločase.
33
Centr Matouška šel do pokutového území na zadní tyč, u míče byl dřív a v pravý moment Drahoš.
32
Třinec je i v osobních soubojích daleko důraznější a odvážnější, pohyb hráčů dělá Zbrojovce problémy. Navíc budou hosté zahrávat další roh.
30
Naskočil si na něj Malík, zakončení ovšem nebylo vůbec přesné. Zbrojovka ale dál pokračuje v útočení.
29
Také na druhé straně budeme sledovat rohový kop v podání Lutonského.
27
To centr Velnera byl daleko lepší a hlavně nebezpečnější. Hladký spolu s obranou měl plné ruce práce, aby se Kufa nedostal do zakončení.
25
Třinec rozehrával rohový kop, ale centr Vovose skončil na kopačce Pospíšila, Brno odvrací.
23
Třinec je o něco lepší v útočné fázi, jen mu chybí přesnost v zakončení. Hladký si ale musí neustále dávat pozor na duo Švábík – Kufa.
22
Zatím je to z obou stran hodně opatrné utkání bez nějakých větších šancí.
20
Zbrojovka dál pokračovala v útočném snažení, ale ve vápně fauloval Brigant a bude se znovu kopat od hostující brány.
18
Nakonec to zkusil Šumbera a jeho centr nebezpečně prodloužil Vávra. Hlavička domácího útočníka končí v rukavicích Bruka.
17
Další standardka pro brněnský tým, tentokrát z větší vzdálenosti. To by bylo pro Zavadila, ale ten zde jaksi není.
15
Lutonského střílený centr nemohl brankáře Bruka překvapit. Bude se rozehrávat od jeho svatyně.
14
Třinec zatím nehraje vůbec špatně, spoléhá se na brejky a další pořádný vítr v brněnské obraně udělal Kufa, zakončení však bylo podstatně horší než v případě Švábíka.
12
To nebyla vůbec špatná šance Švábíka. Třinecký hráč se dostal za obranu a vypálil přízemní střelu na Hladkého, ten si ale bezpečně poradil.
10
Tak nakonec z toho byla střela pouze do zdi, následně byla na hranici velkého vápna skrumáž, žádná šance větší šance se však neurodila.
9
Faul Vovese na Lutonského těsně před pokutovým územím a budeme sledovat velice zajímavou standardku brněnského týmu.
8
Hlavička Malíka byla sražená na další rohový kop pro Brno.
6
Drahoš zbytečně přišel na půlící čáře o míč a málem toho využil Švábík, který by šel sám na bránu. Naštěstí pro Brno nedokázal míč ideálně zpracovat.
5
Zase byl v útoku hostující Kufa, ale rozhodčí mu odpískali ofsajd. A dle všeho byl očividný.
4
Na druhé straně se tlačil do šance Daniel Kufa, Hladký však odhadl situaci a byl u míče dřív.
3
Šimon Šumbera podruhé za sebou ve střelecké pozici a opět byl jeho pokus zablokován. Posléze střílel Brigant na brankáře Bruka, jednak jeho šanci chytil a jednak to byl ofsajd.
2
Do první šance se tlačil Šimon Šumbera, který chtěl vypálil z pravé strany. Byl z toho alespoň roh.
1
Oba týmy včetně rozhodčích jsou již na hřišti, duel může začít.

FC Zbrojovka Brno: Hladký – Pospíšil, Šumbera, Malík, Lutonský, Drahoš, Kunc, Dvořák (C), Vávra, Brigant, Hyčka.
Náhradníci: Veselý – Studený, Krška, Duda, Fojtík, Zezula, Krejčíř

FK Fotbal Třinec: Bruk – Roman, Velner, Trajkovski, Kyselý, Matoušek, Kufa, Voves (C), Švábík, Machala, Janec.
Náhradníci: Galusik – Bulawa, Hála, Martynek

Rozhodčí: Buček – Polák, Zaplatilová.
První vzájemný zápas ovšem neměl vítěze. Brno pouze remizovalo, i když po poločase vedlo 2:1. Nakonec se muselo spokojit s bodem po výsledku 2:2.

Branky: 17. Rekish, 64. Adamek – 27. Husár, 40. Fall. Rozhodčí: Machálek – Peřina, Priesol. ŽK: Samek, Lisický – Fall. Diváci: 50.
Favorit je tedy jasný, pokud chce Brno udržet první místo před dotírající se Mladou Boleslaví, potřebuje Třinec porazit. Hosté jsou z jednadvaceti týmů až na osmnácté pozici a bodový rozdíl je přímo obrovský. Rovných čtyřicet rozděluje Brno a Třinec.
Sportu zdar a fotbalu zvlášť. Hezký pondělní den z Brna, kde se dnes v rámci 36. kola představí juniorský tým Zbrojovky Brno a soupeřem bude FK Fotbal Třinec. Zatímco domácí vévodí celému pelotonu, Slezané se ocitají až na osmnáctém místě.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.