Konferenční liga -  ONLINE PŘENOS -  AS Řím : Bodo/Glimt - 14. dubna 2022   21:00

AS Řím
AS Řím
5' T. Abraham  • 23' Zaniolo (Lorenzo Pellegrini) • 29' Zaniolo (Zalewski) • 49' Zaniolo (Cristante)
4:0
(3:0)
Bodo/Glimt
Bodo/Glimt
AS Řím
Patrício – Mancini, Smalling, Ibañez – Karsdorp, Cristante, Mchitarjan (85. Veretout), Lorenzo Pellegrini (C) (76. S. Oliveira), Zalewski (85. Maitland-Niles) – Zaniolo (60. Afena-Gyan) – T. Abraham (85. C. Pérez).
Sánchez (ESP) – Cabañero (ESP), Prieto (ESP)
Stadio Olimpico, Řím
Bodo/Glimt
Chajkin – Sampsted, Moe (61. Boniface), Höibraaten, Wembangomo (88. Kvile) – Vetlesen, Hagen, Saltnes (C) – Koomson (73. Mugisha), Espejord (61. Sery Larsen), Solbakken (88. Nordäs).

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Držení míče: 41 % : 59 %.
Střely na branku: 9:1. Střely mimo: 6:3. Rohy: 5:2. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 16:4.
Je dobojováno. Druhý poločas už nebyl v podání AS takovou smrští, jako před přestávkou, neboť italský celek měl nahráno a nemusel nikam spěchat. Přesto hned v úvodu padl čtvrtý gól, kterým Nicolò Zaniolo zkompletoval hattrick a bylo vymalováno. Pak už se hrál takový udržovací fotbal, do několika šancí se dostali i hosté, nedočkali se však ani snížení. Zápas tak skončil výsledkem 4:0 a AS Řím se tak může těšit na semifinále proti Leicesteru.
90+4'
90+3'
Závěr se dohrává na polovině Bodo/Glimt a čeká se na závěrečný hvizd.
90+2'
Afena-Gyan svedl běžecký souboj s Kvilem a pomohl si u toho nedovoleným zákrokem.
90+1'
Mancini s Karsdorpem kombinují na vlastní polovině, domácí se už nikam neženou.
90'
Budou se nastavovat čtyři minuty.
88'
Střídání v týmu FK Bodo/Glimt: ze hřiště odchází Brice Wembangomo, přichází Sigurd Kvile.
88'
Střídání v týmu FK Bodo/Glimt: ze hřiště odchází Ola Solbakken, přichází Lasse Nordäs.
88'
Střídat se bude i na hostující straně, přijdou hned dva noví hráči.
87'
Stadion už zpívá a oslavuje postup do semifinále Evropské konferenční ligy.
85'
Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Nicola Zalewski, přichází Ainsley Maitland-Niles.
85'
Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Henrich Mchitarjan, přichází Jordan Veretout.
85'
Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Tammy Abraham, přichází Carles Pérez.
84'
Tammy Abraham špatně došlápl a kulhá. Bude střídat.
83'
Domácí dávají soupeře v závěru více prostoru na práci s míčem, norský klub toho ale zatím nedokáže využít.
82'
Bodo/Glimt na chvíli u míče, už je ale u míče brankář Patrício a ten bude odkopávat na půlku.
81'
Centr domácích z přímého kopu, vysoký centr propadl až na malé vápno a Chajkin si na míč snadno počkal.
80'
Malá domů na Chajkina, ten ihned rozehrál na pravou stranu.
79'
Hosté v jednom z ojedinělých útoků, do voleje se pokládal Boniface, ale byl u toho dokonale zablokován Karsdorpem.
79'
Karsdorp vhazuje u půlící čáry, nikam nechvátá.
77'
Roh domácích, Marius Höibraaten dokázal centr hlavou rázně odvrátit ven z vápna.
76'
Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Lorenzo Pellegrini, přichází Sérgio Oliveira.
76'
Proběhlo dokonce krátké ošetřování a po něm bude následovat i střídání.
75'
Nehrajeme, neboť na trávníku posedává domácí Lorenzo Pellegrini a drží se za pravou nohu.
74'
Roh domácích. Na prudký centr si naběhl Felix Afena-Gyan, jeho hlavička šla ale vysoko nad branku.
73'
Střídání v týmu FK Bodo/Glimt: ze hřiště odchází Gilbert Koomson, přichází Joel Mugisha.
71'
Pellegrini přibrousil u pomezní čáry Wembangoma, obešlo se to bez žluté karty.
70'
Karsdorp vysunoval Manciniho, dal mu to ale až moc od nohy a míč skončil v zámezí.
68'
Možná trochu zbrklý odkop v podání Chrise Smallinga, hosté budou vhazovat na útočné polovině.
67'
Střela z ostrého úhlu, Chajkin si tentokrát připsal celkem snadný zákrok.
66'
AS nikam nepospíchá, nemá ani důvod, náskok je dostatečný a postup prakticky v kapse.
64'
Přihrávka na druhé straně také postrádal přesnost, Nicola Zalewski byl navíc v ofsajdu.
62'
Přihrávka na Solbakkena byla až moc prudká, tohle Karsdorp hravě pohlídal a přihrál na svého gólmana.
61'
Střídání v týmu FK Bodo/Glimt: ze hřiště odchází Brede Moe, přichází Victor Boniface.
61'
Střídání v týmu FK Bodo/Glimt: ze hřiště odchází Runar Espejord, přichází Japhet Sery Larsen.
60'
Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Nicolò Zaniolo, přichází Felix Afena-Gyan.
59'
Vypadá to, že Zaniolo má dnes dost, nyní sedí na trávníku a trápí jej křeče.
58'
Po rychlém přechodu do útoku přihrál Pellegrini na Zaniola, ten si však v tuto chvíli čtvrtý gól nepřipsal, zamířil přesně do míst, kde stál připravený Chajkin.
57'
Z levého rohu pokutového území to zkusil Solbakken, jeho prudká rána se stočila mimo Patríciovu branku.
56'
Velká malá domů na Patrícia, ten si tak mohl po delší době zase trochu osahat míč.
54'
Nyní se už ale pískalo a domácí Gianluca Mancini dostal za zastavení protihráče žlutou kartu.
53'
Na hranici pokutového území střílel hostující Solbakken, jeho rána byla ale okamžitě zablokována. Hosté ještě reklamovali šlapák, ovšem bez úspěchu.
52'
Z pravé strany si pečlivě chystal centr Pellegrini, jenže svou přihrávku vzduchem poslal zcela mimo své spoluhráče.
50'
Nicolò Zaniolo tak touto trefou zkompletoval hattrick!
49'
AS Řím právě vstřelil branku!
A už je asi definitivně rozhodnuto. Cristante poslal na útočnou polovinu rychlou přihrávku, NICOLÒ ZANIOLO se obtočil kolem Höibraatena a z pravé strany vyslal nechytatelnou křížnou ránu do horní části Chajkinovy branky – 4:0.
48'
Táhlý centr byl prodloužen Smallingem mimo vápno, hosté tak budou pouze vhazovat.
47'
Hned v úvodu je tu Ibañezův faul kousek od půlky a tím pádem přímý kop pro Bodo/Glimt.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 22:03.
Je za námi první poločas, který byl zcela v duchu domácího celku. AS se hned od úvodu vrhlo do útoku a první gól padl již v páté minutě, kdy Chajkin vyrazil centr po rohu před sebe a Tammy Abraham hravě dorážel. Druhý gól přišel ve 23. minutě, to si za obranu hostů naběhl Nicolò Zaniolo a střelou po zemi překonal gólmana Bodo/Glimt. To však nebylo vše, ve 29. minutě se do dalšího brejku dostal opět Nicolò Zaniolo a tentokrát brankáře překonal povedeným obloučkem. Hosté toho v první půli opravdu moc nepředvedli a pokud chtějí pomýšlet například na prodloužení, potřebují po pauze dát dva góly a neinkasovat.
45+1'
45'
Rozhodčí bude nastavovat jednu minutu.
44'
Už to vypadá, že oba celky chtějí poločas dohrát v poklidu, nikdo se nikam nežene.
42'
Po rohu k ohrožení Chajkinovy branky nedošlo, na zemi pak ale po souboji zůstal hostující Hagen.
41'
Přihrávku do běhu dostal Abraham, po zpracování sice vyběhl z ideálního úhlu, ale i tak vystřelil. Rána byla tečována, a je tu tak roh.
39'
Domácí byli najednou blízko čtvrtému gólu, když z dálky vystřelil Pellegrini, Chajkin míč neudržel a dobíhající Abraham se snažil o dorážku. Höibraaten jej ale dokázal ubránict a zastavit před brankovou čárou!
38'
Je tu menší útlum v tempu hry, spíše teď sledujeme kombinace ve středu hrací plochy.
36'
Cristante útočil pravou stranou do plných, pro svůj tým však vybojoval alespoň autové vhazování.
34'
Zalewskiho centr z levé strany byl sražen a vysoký oblouček skončil v rukavicích gólmana Chajkina.
33'
Publikum je unešeno prozatímním průběhem a neúnavně žene své oblíbence do dalších útoků.
32'
Pravou stranou unikal Karsdorp, jenže těsně před centrem si dal míč daleko od nohy a akce tak skončila mimo hrací plochu.
31'
Domácí nemají dost, cítí, že soupeř je zralý na ručník a tak jej chtějí ještě do půlky dorazit.
29'
Hostům roh absolutně nevyšel, Höibraatenův centr obrana AS odvrátila a hned tu byl rychlý brejk. Po sprintu přihrál Zalewski mezi obránce, na jeho pas si naběhl NICOLÒ ZANIOLO a obloučkem překonal o zákrok se pokoušejícího Chajkina – 3:0.
28'
V lepší pozici se ocitl Koomson, mohl zakončovat z pravé strany, na poslední chvíli jej ale zablokoval Ibañez.
26'
Svůj první zákrok si připisuje i gólman Patrício a to proti střele Huga Vetlesena z hranice šestnáctky.
24'
Zaniolo v další šanci. Nyní si zasekl ve vápně, jeden z obránců upadl, jenže následná rána šla vysoko nad branku.
23'
Nápor domácích nese ovoce a je tu už druhý gól. Po kombinaci na útočné polovině přišla rychlá narážečka na střed za obranu, za kterou si naběhl NICOLÒ ZANIOLO a po zemi překonal vyběhnutého Chajkina – 2:0.
22'
Hra se ale záhy vrátila před Chajkina a ten musel po centru z pravé strany pohotově zasahovat proti zakončení zblízka.
21'
Hosté se po dlouhé době možná podívají na útočnou polovinu, Mancini totiž odvrátil akci Bodo u půlky na aut.
20'
Z dálky to zkusil Nicolò Zaniolo, jeho odvážná střela se zatočila směrem od Chajkinovy branky.
18'
Pokračuje fotbal na jednu branku, na tu norskou. Bodo/Glimt se pouze brání.
16'
AS Řím tlačí. Po akci pravou stranou přilétl do vápna nízký centr, na ten si nabíhal Abraham, jenže v plné rychlosti i on sklepl míč vedle Chajkinovy branky!
15'
Po Pellegriniho přihrávce pod sebe střílel opět Mchitarjan, nemá však zatím seřízená mířidla.
13'
Do odraženého míče se koníčkem opřel Mchitarjan, jeho skákavá střela prolétla kousek vedle pravé Chajkinovy tyče.
12'
A zase faul kousek od půlící čáry. Provinil se Mancini a i když s odpískáním nesouhlasil, už se poctivě vrací do obrany.
10'
Další nedovolený zákrok, nyní ale ze strany domácích hráčů, na zemi se ocitl Brice Wembangomo.
9'
V osobním souboji utrpěl šrám domácí Mchitarjan, ošetření však nebude potřeba.
8'
Trocha uklidnění na hrací ploše, domácí neprošli levou stranou a norský klub bude vhazovat.
7'
Rohový kop pro Bodo/Glimt, po centru se však domácí bleskově osvobodili a hned založili protiakci.
6'
AS Řím opět v útoku a opět to byl Abraham, kdo zakončoval. Chajkin tentokrát jeho hlavičku dokázal chytit.
5'
Ta tohle je pro domácí tým výborný start. Po rozehrání rohu nakrátko přilétl do vápna centr, který chtěl tečovat Cristante, gólman Chajkin si musel dávat pozor jak na míč, tak i na soupeře a tak pas pouze vyrazil před sebe. Toho využil pohotový TAMMY ABRAHAM a zblízka dorážel do sítě – 1:0.
4'
Domácí Zaniolo sice nedokázal odcentrovat, vybojoval však alespoň rohový kop z pravé strany.
3'
Dlouhý nákop norského celku až před Patrícia, ten za pomoci obránců skryl míč u sebe a poté hned rozehrál.
2'
Domácí celek poprvé na útočné polovině, skončilo to však ještě před případným zakončením.
1'

AS Řím: Patrício – Mancini, Smalling, Ibañez – Karsdorp, Cristante, Mchitarjan, Lorenzo Pellegrini (C), Zalewski – Zaniolo – T. Abraham.
Náhradníci: Boer, Fuzato – Viña, C. Pérez, Šomurodov, Maitland-Niles, Veretout, Kumbulla, S. Oliveira, Bove, Afena-Gyan, El Shaarawy.
Trenér: José Mourinho

FK Bodo/Glimt: Chajkin – Sampsted, Moe, Höibraaten, Wembangomo – Vetlesen, Hagen, Saltnes (C) – Koomson, Espejord, Solbakken.
Náhradníci: Smits – Sery Larsen, Boniface, Pellegrino, Konradsen, Fet, Nordäs, Kvile, Mugisha.
Trenér: Kjetil Knutsen

Rozhodčí: Sánchez (ESP) – Cabañero (ESP), Prieto (ESP).
Oba celky jsou již na hrací ploše, zápas za pár okamžiků začne.
Zápas na Stadio Olimpico začne ve 21:00, takže si na večer nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Hlavním sudím tohoto utkání bude José Sánchez, kterému budou na pomezí asistovat Raúl Cabañero a Iñigo Prieto. Čtvrtým rozhodčím byl nominován César Soto. Všichni pánové jsou ze Španělska.
První utkání

Minulý týden se v Norsku odehrál první duel, ze kterého si o něco lepší pozici přináší právě FK Bodo/Glimt. Doma sice nezačali nejlépe, neboť hostující Lorenzo Pellegrini otevřel ve 43. minutě skóre, ale v 56. minutě srovnal Ulrik Saltnes a když už to vypadalo, že duel skončí remízou, tak v úplném závěru rozhodl prudkou hlavičkou Hugo Vetlesen a zápas tak skončil výsledkem 2:1. V Římě to však bude o něčem jiném, favoritem na postup stále zůstává AS.

FK Bodo/Glimt – AS Řím 2:1 (0:1)

Branky: 56. Saltnes (Wembangomo), 90. Vetlesen (Pellegrino) – 43. Lorenzo Pellegrini (Mchitarjan)

Žluté karty: 19. Cristante (ASR), 88. Viña (ASR)

FK Bodo/Glimt: Chajkin – Sampsted, Moe (C) (90+1. Kvile), Höibraaten, Wembangomo – Vetlesen, Hagen, Saltnes – Koomson (82. Mugisha), Espejord (77. Boniface), Pellegrino.

AS Řím: Patrício – Karsdorp, Mancini (69. Smalling), Kumbulla, Ibañez – S. Oliveira, Cristante, Lorenzo Pellegrini (C) – T. Abraham, Zalewski (65. Viña), Mchitarjan (65. Šomurodov).

Rozhodčí: Gozubuyuk – van Zuilen, Balder
Dobrý večer u Evropské konferenční ligy. Společně se podíváme na čtvrtfinálovou odvetu mezi týmy AS Řím a FK Bodo/Glimt.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.