Konferenční liga - 2. kolo -  ONLINE PŘENOS -  AZ Alkmaar : Jablonec - 30. září 2021   18:45

AZ Alkmaar
AZ Alkmaar
53' A. Gudmundsson (Wijndal)
1:0
(0:0)
Jablonec
Jablonec
AZ Alkmaar
Vindahl – Sugawara, Chatzidiakos, Indi, Wijndal /C/ (78. Witry) – Midtsjø, de Wit, Clasie – Guðmundsson (90. Beukema), Pavlidis (66. Abúchlál), Karlsson.
Verhulst, Reus – Koopmeiners, Evjen, Duin, Letschert, Tábúní, Reijnders, Oosting.
Obrenovič – Praprotnik, Kordež (SLO)
AZ Stadion, Alkmaar
Jablonec
Hanuš – Holík, Kubista, Zelený, Krob – Pleštil (70. Malínský), Houska, Považanec /C/ (86. Vaníček), Kratochvíl, Pilař – Čvančara (46. Nešpor).
Vajner, Hrubý – Hübschman, Smejkal, Surzyn, Haitl.

Fotbalisté Jablonce nenavázali na vítězství z úvodního kola a Alkmaaru podlehli nejtěsnějším poměrem 0:1. Po velmi solidní první půli, v níž byli domácím více než vyrovnaným soupeřem, rychle inkasovali a domácí mohli z několika šancí ještě svůj náskok navýšit. Jablonec svou jedinou tutovku nevyužil, když po soupeřově odkopu o břevno vlastní brány selhal při dorážce Nešpor.
Držení míče: 55 % : 45 %.
Střely na branku: 3:2. Střely mimo: 6:8. Rohy: 4:2. Ofsajdy: 4:1. Fauly: 8:8.
90+3'
90+3'
Hrozí opět nizozemský celek. De Wit sklepával míč pro Abúchlála, jenž si ho nechal za patou. Jablonec může přejít do protiútoku, zbývá půl minuty.
90+1'
Jablonečtí spěchají vpřed, Václav Pilař pálí zpoza šestnáctky levačkou nepřesně.
90+1'
Midtsjø podél koncové čáry našel u tyče Abúchlála, který patičkou zády k bráně rozvlnil boční síť.
90+1'
Severočeši mají na vyrovnání ještě tři nastavené minuty.
90'
Střídání v týmu AZ Alkmaar: ze hřiště odchází Albert Guðmundsson, přichází Sam Beukema.
89'
Rozhodčí domlouvá faulujícímu Pilařovi, který si musí v závěru zápasu dávat pozor. Už má žlutou kartu z první půle a teď by se asi druhé nemohl divit.
86'
Pilař vystihl špatnou přihrávku domácího Witryho a vysunul Malínského, který však neměl k Nešporovi přímou cestu a musel obhazovat dvojici obránců, takže míč skončil mimo dosah jabloneckého forvarda.
86'
Střídání v týmu FK Jablonec: ze hřiště odchází Jakub Považanec, přichází Antonín Vaníček.
85'
Jestliže Alkmaar celý první poločas téměř nevystřelil, teď je to v jeho podání neustálý útočný festival. Jesper Karlsson umísťuje křížnou střelu opět vedle.
84'
Žlutou kartu dostává za řeči Jan Krob (FK Jablonec).
83'
Odražený míč si našel Abúchlál a po zemi trochu zpoza nohy střílí několik metrů vedle brány.
80'
Sugawara našel na malém vápně křížným pasem Guðmundssona, který v obrovské šanci otřel svou střelu o pravou tyč jablonecké brány.
78'
Střídání v týmu AZ Alkmaar: ze hřiště odchází Owen Wijndal, přichází Aslak Fonn Witry.
77'
Zakarjá Abúchlál vyřešil slibný brejk ve třech na jednoho po zaváhání Jaroslava Zeleného nejhůře, jak mohl. Na pravé straně byl úplně volný, mohl zakončit či přihrát před bránu Karlssonovi, ale posílá ani střelu – ani centr do zámezí.
75'
Guðmundssonovi nezbaštil slovinský rozhodčí odpadnutí od Kroba v čistém souboji.
74'
Jabloneckým se nedaří vepředu nic vymyslet, bohužel nenavazují na aktivní hru z prvního poločasu.
71'
Kratochvílův centr z kratší strany velkého vápna si snadno stahuje do rukavic Peter Vindahl a ihned vysílá spoluhráče do brejku, který zastavuje čistě Vojtěch Kubista.
70'
Střídání v týmu FK Jablonec: ze hřiště odchází Dominik Pleštil, přichází Tomáš Malínský.
69'
Abúchlál zblízka hlavičkuje nad břevno, ale i kdyby mířil lépe, gól by neplatil, protože střelec stál v jasném ofsajdu.
68'
Jaroslav Zelený odstavil tělem Abúchlála a nepustil ho ke Guðmundssonově průnikové přihrávce.
67'
Právě střídající marocký reprezentant Abúchlál si naběhl na křížnou přihrávku de Wita, přízemní centr však adresoval spoluhráčům zprava za paty.
66'
Střídání v týmu AZ Alkmaar: ze hřiště odchází Evangelos Pavlidis, přichází Zakarjá Abúchlál.
65'
Krobův roh hosté nevyužili k zakončení.
64'
Pantelis Chatzidiakos si málem dal vlastní gól! Odkopem Pilařova centru přehodil brankáře, ale ze smolaře se stal šťastlivcem, když se míč jednak odrazil od břevna a především když se Nešporovi zamotala dorážka v tutové šanci pod nohy.
63'
Hosté nezachytili uvolnění Guðmundssona, který mířil z úhlu do zadní šibenice a Hanuš raději konečky prstů přesměroval nebezpečný míč na roh. Ten Alkmaar nevyužil.
61'
Jan Krob narazil Jaroslavu Zelenému, jehož dloubáček spoluhráči nepochopili a kopat se bude od brány bronzového celku nizozemské ligy.
60'
Houska pronikl do pokutového území a sraženou střelou vybojoval pro hosty roh.
59'
Žlutou kartu dostává Pantelis Chatzidiakos (AZ Alkmaar).
57'
Fotbalisty Alkmaaru uklidnila vstřelená branka, Jesper Karlsson si navedl míč na střelu kolem Holíka a technickým pokusem minul o metr Hanušovu levou tyč.
56'
Nešpor vypálil ukvapeně ze střední vzdálenosti vysoko nad břevno.
55'
Islandského střelce vedoucího gólu ted jablonecká obrana dobře vystavila do ofsajdu.
53'
Alkmaar právě vstřelil branku!
Hodně smolný vývoj pro dosud lepší Jablonec. Z první přímé střely domácích v zápase uklidil Wijndalovu zpětnou přihrávku snadno do sítě trestuhodně nepokrytý ALBERT GUĐMUNDSSON.
51'
Žlutou kartu dostává Martin Nešpor (FK Jablonec). Zezadu zbytečně zajel do Chatzidiakose.
51'
Domácí fotbalisté vracejí míč Severočechům.
50'
Miloš Kratochvíl zakopává míč, když si všiml, že na hřišti leží otřesený Dominik Pleštil. Ten po chvilce vstává z trávníku po svých.
47'
Domácí začali dost zostra a dvakrát během minuty si počínali nedovoleně.
46'
Jablonec o přestávce vystřídal: na hrotu se místo Tomáše Čvančary bude ve druhé půli bít Martin Nešpor.
46'
V prvním poločase v Alkmaaru branka nepadla. Jablonec je překvapivě aktivnějším i fotbalovějším mužstvem, domácí jsou téměř neškodní a jen dlouhé minuty kombinují pod tlakem vysoko napadajících Čechů na vlastní půlce. Škoda jen nepřesných zakončení hostů, v jejichž řadách jsou vidět hlavně Pilař s Čvančarou.

Statistiky první půle:
Držení míče 59% – 41%, střely na bránu 0:1, střely mimo 1:6, rohy 2:1, ofsajdy 2:0, fauly 5:4.
45+1'
45+1'
Nastavuje se jedna minuta.
45'
Druhý roh Alkmaaru rozehrál Dani de Wit a rovnou si naběhl do šestnáctky na hlavičku, kterou posílá o zem jen k fotbalistům Jablonce.
45'
Konečně měl práci také Jan Hanuš, který zmenšil úhel Guðmundssonovi a vyrazil jeho střílený centr zblízka na roh.
43'
Jesper Karlsson centroval do šestnáctky, kde se po dvou hlavičkách dostal k míči Guðmundsson, jemuž do střely včas vložil nohu Miloš Kratochvíl.
41'
Vojtěch Kubista dobře zakřižoval de Wita a Jablonečtí budou vhazovat.
40'
Teď je velká škoda, že Václav Pilař při rychlé kličce v nadějné pozici uklouzl a ztratil míč, který se odráží smolně za paty z druhé vlny nabíhajícímu Miloši Kratochvílovi.
39'
Slovinský rozhodčí Obrenovič důrazně domlouvá Chatzidiakosovi a Čvančarovi po vzájemné potyčce.
37'
Stadiónem se ozývá pískot po další laciné ztrátě domácích uprostřed hřiště.
36'
Z rohu Jablonec nezahrozil, ale zůstává u míče. Desátý tým české ligy je zatím jasně lepším kolektivem na trávníku.
35'
Pleštil krásně našel ve vápně Kroba, který si narazil s Kratochvílem a z dobré pozice nastřelil jen japonského obránce Sugawaru.
32'
S trestným kopem si zformovaná obrana červenobílých poradila hladce.
31'
Jukinari Sugawara nedokázal zastavit pronikajícího Václava Pilaře jinak než faulem.
30'
Dani de Wit zbytečně nakopl míč do sítě dvě vteřiny po odpískaném ofsajdu, v němž se ocitl Karlsson.
29'
Midtsjøho kolmici si jablonečtí obránci pohlídali a propouštějí míč k brankáři Hanušovi, který je jinak téměř bez práce.
28'
Čvančarova hlavička doprostřed brány po centru Libora Holíka nevyvedla Vindahla z klidu.
27'
Jablonečtí si dlouhou kombinací na jeden dotek pohráli se soupeřem, škoda že po trojúhelníku s Krobem a Houskou přetáhl Pilař centr.
26'
Houska přihrává volnému Považancovi, který pálí z 20 metrů vysoko nad.
25'
Guðmundsson vyvezl míč pro Karlssona, který vtipnou patičkou nalevo uvolnil Wijndala. Kapitán Alkmaaru však zaběhl s míčem na kopačce za čáru.
24'
Jablonecká akce končí útočným faulem Čvančary na Wijndala za půlící čarou.
22'
Fredrik Midtsjø utekl po pravém křídle, ale jeho přízemní centr mířil na jablonecké kopačky.
21'
Alkmaar je zatím úplně jalový, když se dostane k míči, hned ho nepřesnou přihrávkou odevzdá.
19'
Po secvičeném signálu pálí z 23 metrů vysoko nad břevno Jaroslav Zelený.
18'
Teď byl naopak v docela nebezpečné vzdálenosti před velkým vápnem podražen právě Václav Pilař, který si naváděl míč kolem Pantelise Chatzidiakose.
16'
Žlutou kartu dostává Václav Pilař (FK Jablonec) za skluz zezadu na útočné polovině hřiště.
15'
Libor Holík si píchl míč mezi Karlssona a de Wita, ale předkopl si ho příliš a odkopávat se bude od brány Alkmaaru.
14'
Wijndal dostal kolmici od Chatzidiakose, ovšem centr se mu nepovedl a končí v zámezí.
11'
Centr Libora Holíka prodlužoval hlavou Tomáš Čvančara na levou stranu, odkud vrací míč do ohně Pilař. Na malém vápně zůstal ležet v šestnáctce Čvančara, kterého vzali do svěráku brankář Vindahl s Chatzidiakosem. Na plochu míří lékař, ale rozhodčí nepíská.
10'
První rohový kop nizozemského celku žádné nebezpečí pro jabloneckou bránu neznamenal.
8'
Alkmaar dosud nevystřelil, zato Jablonec vyslal už třetí pokus během tří minut. Bohužel opět nepřesný, zpoza šestnáctky v podání Václava Pilaře.
6'
Pilařův centr posunul Čvančara hlavou opět vedle tyče.
5'
První vyloženou šanci měl hostující Čvančara! Na hrudi si zpracoval dlouhý balon mezi obránci a křížnou střelou jen o centimetry minul zadní tyč.
3'
Jablonečtí fotbalisté vyrukovali na soupeře s vysunutým presinkem, Alkmaar se zatím nemůže prokombinovat z vlastní půlky hřiště.
1'
Domácí fotbalisté nastoupili v červených dresech a bílých trenýrkách, Jablonec pro dnešní zápas oblékl černé sady.

AZ Alkmaar: Vindahl – Sugawara, Chatzidiakos, Indi, Wijndal (C) – Midtsjø, de Wit, Clasie – Gudmunðsson, Pavlidis, Karlsson.
Náhradníci: Verhulst, Reus – Abúchlál, Koopmeiners, Witry, Evjen, Duin, Letschert, Tábúní, Reijnders, Oosting, Beukema.

FK Jablonec: Hanuš – Holík, Kubista, Zelený, Krob – Pleštil, Houska, Považanec (C), Kratochvíl, Pilař – Čvančara.
Náhradníci: Vajner, Hrubý – Vaníček, Hübschman, Malínský, Smejkal, Surzyn, Nešpor, Haitl.

Rozhodčí: Obrenovič – Praprotnik, Kordež (SLO).
FK Jablonec je podobně jako jeho soupeř v neutěšené situaci v lize, po porážce v podještědském derby s Libercem klesl v ligové tabulce na desátou příčku.
Naopak do Konferenční ligy vstoupili svěřenci Petra Rady po drtivém vítězství v dvojzápase s Žilinou úspěšně a gólem Václava Pilaře porazili doma Kluž 1:0. Do Nizozemska však vyrazili bez zraněného klíčového útočníka Doležala.
S Alkmaarem se utkali Jablonečtí již před deseti lety, tehdy prohráli v Nizozemsku s Lafatou, Pitákem, Kovaříkem či Kopicem v sestavě 0:2 a po domácí remíze 1:1 vypadli ze 3. předkola Evropské ligy.

Nejlepší střelci:
4 – Čvančara, Pilař, 2 – Kratochvíl.
AZ Alkmaar prohrál v nizozemské lize čtyři z pěti úvodních kol, ale druhé vítězství v neděli stálo za to – Go Ahead Eagles z Deventeru rozdrtil 5:0 a poskočil na dvanáctou příčku. I ta je po stříbru a bronzu z posledních sezón daleko za očekáváním.
Stejně jako o kolo dříve Jablonec vypadl i Alkmaar z bojů o Evropskou ligu s Celticem Glasgow (0:2 a 2:1) a musí se spokojit s nejnižší z trojice soutěží. Základní skupinu rozehrál remízou 2:2 na hřišti dánského Randers, kde dvakrát neudržel vedení po gólech Clasieho a Pavlidise.

3 – Karlsson, 2 – Pavlidis, de Wit, Abúchlál, Reijnders.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:45.