Konferenční liga - 3. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Feyenoord : Union Berlin - 21. října 2021   18:45

Feyenoord
Feyenoord
11' Džahánbachš (Til) • 29' Linssen  • 76' Sinisterra (Linssen)
3:1
(2:1)
Union Berlin
35' Awoniyi  (Trimmel)
Feyenoord
Bijlow – Holmgren Pedersen, Trauner, Geertruida, Malacia – Toornstra (C), Kökçü (83. Aursnes), Til – Džahánbachš (83. Nelson), Sinisterra – Linssen (83. Dessers).
Marciano, Jansen – Nelson, Aursnes, J. C. Teixeira, Bannis, R. Hendriks, Dessers.
Kruašvili – Varamišvili, Pipia (GEO)
De Kuip, Rotterdam
Luthe – Jaeckel, Knoche, Baumgartl (78. Voglsammer) – Trimmel (C), Möhwald (78. Teuchert), R. Khedira, Prömel, Puchacz (78. Giesselmann) – Awoniyi (66. Behrens), M. Kruse (66. Becker).
Rönnow, Stein – Ryerson, Öztunali, Voglsammer, Behrens, Giesselmann, Haraguči, Becker, Dehl, Teuchert.

Tímto vám děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek večera!
Feyenoord se tak upevňuje na prvním místě tabulky, zatímco Union padá po prohře Slavie až na poslední místo.
Rozhodčí fouká do píšťalky a ukončuje atraktivní utkání, v němž Feyenoord slaví zasloužené vítězství 3:1! Rotterdam byl fotbalově kvalitnější než jeho berlínský soupeř, ale oba týmy předvedly pěknou podívanou.
90+4'
90+4'
Feyenoord z rohu nezahrozil, zdá se, že už bude konec utkání.
90+3'
Feyenoord navíc dohrává i zbývající desítky vteřin kolem berlínského vápna, snaží se pálit, ale houževnatí obránci Unionu zasahují – rohový kop.
90+2'
Neskutečný závěr domácích! Nejprve Dessers trefil z úhlu levou tyč, následně obránce vytáhl střelu na brankové čáře a do třetice zasáhl Luthe!
90+1'
Obrovská šance Rotterdamu! Hlavičku po rohu Luthe skvěle pokryl, načež domácí hráč z dorážky minul.
90'
Feyenoord navíc zakončuje základní hrací dobu tlakem kolem vápna – rohový kop.
90'
Vzápětí Andreas Voglsammer (UNB) přidržel u postranní čáry soupeře, za což je potrestán žlutým napomenutím.
89'
Domácí si v případě nouze pomáhají obranným faulem, leč bez karetního trestu.
88'
Oba týmy se přetahují o míč převážně ve středu hřiště, což pochopitelně vyhovuje domácímu týmu.
86'
Feyenoord kombinoval kolem vápna bez zakončení, načež na hřišti houstne atmosféra. Unionu se však nedaří obsadit domácí vápno.
84'
Míč je převážně na polovině domácího mužstva, které se brání tlaku hostů. Berlínu už ale příliš času nezbývá.
83'
Střídání v týmu Feyenoord Rotterdam: ze hřiště odchází Orkun Kökçü, přichází Fredrik Aursnes.
Střídání v týmu Feyenoord Rotterdam: ze hřiště odchází Bryan Linssen, přichází Cyriel Dessers.
Střídání v týmu Feyenoord Rotterdam: ze hřiště odchází Alírezá Džahánbachš, přichází Reiss Nelson.
82'
Útočné tažení Beckera po pravé straně končí prudkým centrem za brankovou čáru – odkop od branky.
81'
Berlínští nesklápí hlavy, snaží se držet míč a otevřít defenzivu Feyenoordu, ale ofenzivní kombinace se jim příliš nedaří.
79'
Z přímého kopu však žádné ohrožení nevzešlo a míč opouští hrací plochu – odkop od branky.
78'
Střídání v týmu 1. FC Union Berlín: ze hřiště odchází Tymoteusz Puchacz, přichází Niko Giesselmann.
Střídání v týmu 1. FC Union Berlín: ze hřiště odchází Timo Baumgartl, přichází Andreas Voglsammer.
Střídání v týmu 1. FC Union Berlín: ze hřiště odchází Kevin Möhwald, přichází Cedric Teuchert.
78'
Ztráty míče přináší také fauly. Jeden z nich zavinil Rani Khedira (UNB) – žlutá karta.
77'
Německý klub už to bude mít těžké, protože bude muset otevřít obranu, kam můžou fyzicky skvěle připravení hráči Feyenoordu útočit.
76'
Feyenoord právě vstřelil branku!
Když už se zdálo, že Union tlak ustojí, přišla na levé straně ztráta, po které se míč dostal do vápna, a přestože Luthe vyrazil střílený centr, LUIS SINISTERRA doklepl míč do sítě. Asistence: Brian Linssen.
75'
Feyenoord už drží míč na útočné polovině a snaží se znovu otevřít hostující defenzivu – zatím marně.
74'
Nehraje se, protože ve vápně zůstává ležet jeden z domácích hráčů, který potřebuje vyšetření po souboji s útočníkem.
72'
Na konci dvaasedmdesáté minuty se hosté dostali po brejku k vápnu, odkud Becker nebezpečně vypálil, ale Bijlow kryje!
71'
Aby toho nebylo málo, mohli domácí odskočit na rozdíl tří gólů! Přímočarý útok po pravé straně skončil centrem, který Til ve vápně usměrnil mimo branku – škoda pro domácí.
70'
Union se snaží prosadit po zemi i vzduchem, jenže defenziva Feyenoordu je pevná a soupeře nepouští do zakončení.
69'
Útočný faul Berlína na útočné polovině vrací míč do moci hráčů Feyenoordu.
68'
Union si krátce po střídání vybojoval rohový kop, po němž se dostal k hlavičce, ale ta letí jen mimo brankovou konstrukci.
66'
Střídání v týmu 1. FC Union Berlín: ze hřiště odchází Max Kruse, přichází Sheraldo Becker.
66'
Střídání v týmu 1. FC Union Berlín: ze hřiště odchází Taiwo Awoniyi, přichází Kevin Behrens.
65'
Hra je poněkud rozkouskovaná, ale chystají se střídání, která by ji mohla oživit.
64'
Union se nevzdává, ale proti dobře bránícímu soupeři to má velmi těžké.
63'
Atraktivní utkání pokračuje, hra se přelévá ze strany na stranu, přesto jsme se v posledních minutách výraznější šance nedočkali.
62'
Brejková situace však nevyšla ani domácímu mužstvu. Union následně rozehrává na vlastní polovině.
61'
Union se po získání míče pokoušel zaútočit, ale jeho brejk končí už v zárodku taktickým faulem.
60'
Útočný faul na polovině hřiště sudí nepřehlédl, tudíž jsou na míči hráči Feyenoordu.
59'
Centrovaný míč našel jeden z hostujících hráčů, jehož hlavička však letí jen vedle levé tyče.
58'
Union vzápětí zahrozil centrovaným míčem, který však letí mimo. Němci se ale rychle vrátili zpátky na polovinu soupeře a vybojovali si faul.
57'
Kökçü se pokusil obstřelit zeď, což mu vyšlo, ale Lutheho nenachytal!
56'
Rychlý brejk hosté zvládli, ale následně si při kombinaci domácích pomohli faulem před šestnáctkou – nebezpečný přímý kop!
55'
Útok Unionu po levé straně končí přetaženým centrem, po němž hosté nezahrozili a musí se rychle vracet!
54'
Feyenoord nebezpečně obléhal vápno soupeře, ale Luthe nakonec zasahovat nemusel, protože kombinace domácích končí mimo.
53'
V úvodu druhého poločasu je k vidění dost nepřesností a ztrát. Trimmel se na útočné polovině dožadoval odpískání faulu, leč marně.
52'
Feyenoord se přece jen dostal k zakončení, ale míč letí vysoko nad hostující branku. Útočí pro změnu Union.
51'
Míč se přestěhoval na polovinu hostů, kde kombinují domácí hráči, ale zatím bez centrů či zakončení.
49'
Knoche byl už podruhé nejistý, když ne příliš dobře vracel míč svému brankáři. Na štěstí pro hosty byl Luthe u míče včas a skluz Linssena byl marný.
48'
Centr z pravé strany hráči v červenobílých dresech úspěšně odvrátili. Union se však udržel na míči a nadále kombinuje.
47'
Feyenoord se ne a ne dostat s míčem na útočnou polovinu, což vyústilo v jeho ztrátu. Na tahu je pro změnu Union!
46'
Úvodní ofenzivní akci druhé půle obstarali domácí, ale jejich centrovaný míč berlínská defenziva úspěšně odvrací.
46'
V Rotterdamu sledujeme velmi atraktivní utkání, v němž šli domácí zaslouženě do vedení a náskok dokonce navýšili, jenže Union nesložil zbraně a Awoinyiho hlavičkou z rohu snížil. Uvidíme, zda si utkání udrží tempo i ve druhé části a Berlínští s výsledkem něco udělají!
45+2'
45+1'
Zdá se, že už v první půli nic víc neuvidíme, protože míč míří do autu.
45'
Rozhodčí nastavuje jednu minutu, oba týmy se střídají v držení míče ve středu hrací plochy.
44'
Obrovská šance Feyenoordu! Nejprve neuspěl z levé strany Sinisterra, načež prudkou střelu Toornstry z druhé vlny Luthe skvěle vykopl!
43'
Centrovaný míč Berlínští úspěšně odvrací, načež si poradili také s druhým rohem v krátkém sledu.
42'
Feyenoord se nastěhoval před šestnáctku hostů, a přestože Union ustál centr do šestnáctky, musí se bránit rohovému kopu.
40'
Atraktivní utkání pokračuje na obě strany, zatím však na další výraznější šanci čekáme.
39'
Feyenoord však úspěšně zvládá i defenzivní úkoly a přenáší hru znovu na polovinu soupeře.
37'
Union slaví a je při chuti! Útočnou kombinací dostává domácí pod nepříjemný tlak.
35'
Union Berlin právě vstřelil branku!
Německý klub snižuje na rozdíl jediné trefy! První centr domácí obrana odvrátila, přesto se míč vrátil a TAIWO AWONIYI prokázal kvality kanonýra! Asistence: Christopher Trimmel.
34'
Union už musí hrát do plných. Zablokovaná střela z pravé strany míří za brankovou čáru – rohový kop.
33'
Na tahu byl pro změnu Feyenoord, jehož brejk po levé straně zakončil Toornstra dalekonosnou střelou vedle branky!
32'
Berlínští se dostali až k vápnu, a přestože narazili, pokračují v ofenzivní kombinaci.
31'
Marný útok Unionu po pravé straně defenziva Feyenoordu zastavuje, přesto se hosté udrželi na míči a útočí!
29'
Obránce Unionu byl tentokrát vidět na druhé straně, ale ne tak, jak by si přál, protože na hranici vápna špatně vyhodnotil skákající míč, nechal se snadno přetlačit BRIANEM LINSSENEM a ten uklidil míč do sítě.
28'
Zakroucený míč si našel Knoche, jehož hlavička však letí jen vedle domácí branky.
27'
Union Berlín si vytvořil zajímavý brejk, který končí obranným faulem před velkým vápnem – přímý kop.
26'
Sinisterra se na levé straně šikovně uvolnil a našel ve vápně svého kolegu, který však hlavičkuje jen vedle levé tyče.
26'
Do berlínského vápna létají centry z obou stran, leč bez střeleckého zakončení. Union se zatím brání.
25'
Bundesligový mančaft se nakonec do zakončení nedostal, naopak se dopustil útočného faulu a rozehrává Feyenoord.
23'
Centrovaný míč z pravé strany jen proskákal za brankovou čáru. Na tahu je Union Berlín, který rozehrává od své branky.
22'
Aktivita Feyenoordu pokračuje i nadále, převaha domácích je výrazná a hosté se marně dostávají do hry.
20'
Feyenoord se snaží dobýt hostující šestnáctku, ale zatím se mu to nedaří podle jeho představ.
18'
Domácí jsou stále více na míči, tlačí se do útoku, zatímco Union trpělivě napadá a kopíruje pohyb domácích hráčů.
16'
Feyenoordu však nevyšel první pokus, načež neuspěl ani napodruhé – defenziva Unionu se úspěšně brání.
15'
Nátlak domácích zatím výraznější šance nepřináší, ale znamená alespoň rohový kop pro celek z Rotterdamu.
13'
Už pokračujeme ve hře. Feyenoord je při chuti a tlačí se do útoku za dalším vstřeleným gólem.
11'
Zajímavý brejk Feyenoordu znamená vedoucí gól. Útok po levé straně mohl ve vápně zakončit Til, jenže střela mu nesedla, přesto se míč šťastně odrazil na malé vápno, kam si naběhl ALIREZA DŽAHÁNBACHŠ a doklepl ho do sítě. Asistence: Guus Til.
10'
Rohový kop domácí mužstvo ustálo a může se vydat do útoku.
9'
Awoniyi se tlačil do vápna, kde byl hodně důrazně zastaven bránícím hráčem, jenže penalta se k údivu hostů nepíská! Rohový kop.
8'
Neuspěli a musí znovu kombinovat na své vlastní polovině, kde je PAOK dobře napadá.
7'
Nátlak Feyenoordu vyústil ve faul ve středu hřiště, po němž domácí rozehrávají.
6'
Feyenoord zatím trápí nepřesnost ve finální kombinaci, přesto jsou domácí více na míči.
4'
Zajímavá kombinace Unionu skončila střelou Trimmela z hranice vápna, kterou však zastavuje bránící hráč.
3'
Ofenzivní kombinace Feyenoordu úspěchem neskončila, naopak byl Linssen přištižen v ofsajdovém postavení.
2'
Z autového vhazování u levé postranní čáry žádné nebezpečí nevzešlo, Němci nepříjemný úvod ustáli.
1'
Úvodní akce Unionu byla zastavena červeno-bílým týmem, který tak může zareagovat po levé straně.
1'
Feyenoord bude v utkání mírným favoritem. Nejen, že suverénním výkonem zvládl poslední utkání proti Slavii a se čtyřmi body vede tabulku, ale je také evropsky zkušenější. V domácí soutěži mu to však trošku drhne, jelikož naposledy jen remizoval s Waalwijkem 2:2 a před tím nezvládl šlágr na půdě Vitesse, odkud odjel bez bodů.

Velkou formu naopak vykazuje Union Berlín, který neprohrál už čtyři soutěžní zápasy v řadě včetně vítězného duelu proti Haifě. O víkendu si navíc na domácí půdě vyšlápl na účastníka Ligy mistrů z Wolfsburgu, kterého zdolal 2:0.
Zdravím všechny fanoušky fotbalu a také spoustu slávistů. Evropská konferenční liga totiž od 18:45 nenabízí jen souboj sešívaných v Izraeli, ale také druhé utkání jejich skupiny mezi Feyenoordem a Unionem.