Konferenční liga -  ONLINE PŘENOS -  Gent : PAOK - 17. března 2022   21:00

Gent
Gent
40' Depoitre (Samoise)
1:2
(1:1)
PAOK
PAOK
20' Murg   • 77' D. Augusto  (Vieirinha)
Gent
Roef – Okumu, Ngadeu, Torunarigha, Castro-Montes (85. Hanche-Olsen) – Kums, Owusu – Samoise (85. Fortuna), Odjidja-Ofoe /C/ (82. Hjulsager), Tísúdálí (82. Bezus) – Depoitre.
Bolat, Jochmans – Operi, Lemajić, Fortuna, Godeau, Cissé.
Siebert – Seidel, Foltyn (GER)
Ghelamco Arena, Gent
12 824 diváků
PAOK
Paschalakis – Lyratzis, Ingason, Crespo (46. Mihaj), Vieira /C/ – Tsingaras, Schwab (85. Mitriță) – Murg (70. Taylor), Augusto, Biseswar (58. Pereira) – Akpom (85. Čolak).
Talichmanidis, Živković – Soares, Koulierakis, Koutsias, Tsaousis.

Držení míče: 57 % : 43 %.
Střely na branku: 7:3. Střely mimo: 8:4. Rohy: 8:3. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 18:11.
Fotbalisté soluňského PAOK potvrdili vítězství z domácí půdy i v Belgii a k velké radosti svého početného kotle porážejí domácí Gent 2:1. Belgický celek měl sice většinu času více ze hry, v koncovce však byli efektivnější hosté, kteří tak dál drží důležité patnácté místo v pořadí zemí.
90+6'
90+6'
Nevypadá to, že by si Řekové chtěli pohoršit koeficient v boji o patnáctou příčku v pořadí zemí. Paschalakis sebral Hjulsagerovi z hlavy další centrovaný míč.
90+4'
Paschalakis skokem po pravici vychytal Hjuslagera, který se dostal k míči po souboji na velkém vápně. Vyražený míč pak odkopává do bezpečí Ingason.
90+3'
Soluňský brankář si poradil se střelou střídajícího Bezuse.
90+1'
Náběh Douglase Augusta měl počátek v ofsajdovém postavení.
90+1'
Nastavuje se šest minut. Gent potřebuje vstřelit dvě branky, aby dostal zápas do prodloužení.
90'
Průnik střídajícího Taylora zastavuje nedovoleně Fortuna.
88'
Ingason rozehrává přímý kop na jistotu.
86'
Žlutou kartu dostává po pár vteřinách na trávníku Antonio Čolak (PAOK Soluň) za překážení v rozehrávce.
85'
Stejný počet změn přichystal také KAA Gent: hřiště opouštějí Alessio Castro-Montes a Matisse Samoise, přicházejí Andreas Hanche-Olsen a Núrio Fortuna.
85'
Dvojí střídání v týmu PAOK Soluň: ze hřiště odcházejí Stefan Schwab a Chuba Akpom, které nahradili Alexandru Mitriță a Antonio Čolak.
84'
K Vieirovi se míč po rohovém kopu vrací, ale ani druhý pokus neprošel.
84'
Hostující fotbalisté zapresovali před velkým vápnem. Akpom vybídl zpětnou přihrávkou Augusta, jehož střelu srazil Okumu bokem na roh.
82'
Dvojnásobné sřídání v mužstvu KAA Gent: ze hřiště odcházejí Táriq Tísúdálí a Vadis Odjidja-Ofoe, přicházejí Roman Bezus a Andrew Hjulsager.
82'
Paschalakis si stahuje centrovaný míč, který mu ale vypadl z rukavic a před Samoisem ho zalehává až napodruhé.
80'
Hosté mají momentálně dvougólový náskok a zatáhli se do betonově pevné obrany.
79'
Dnešní utkání sleduje 12 824 diváků.
77'
PAOK právě vstřelil branku!
Trestný kop Adelina Vieiry šikovně tečoval šajtlí pod tělo domácího brankáře DOUGLAS AUGUSTO.
76'
Africký souboj před šestnáctkou Gentu končí faulem bránícího Okumua na Akpoma.
73'
Exekuce se však Sidcleymu Pereirovi nevydařila. Domácí uháněli do brejku, který musel uhasit odvážným výběhem daleko za velké vápno brankář Paschalakis.
73'
Krátký roh pro Soluň po faulu Samoise na Akpoma.
72'
Německý rozhodčí Siebert nezbaštil Samoisův ochotný pád v šestnáctce po letmém kontaktu s protihráčem.
71'
Žlutou kartu dostává Elisha Owusu (KAA Gent) za faul na Augusta uprostřed hřiště.
70'
Střídání v týmu PAOK Soluň: ze hřiště odchází Thomas Murg, přichází Lucas Taylor.
69'
S ovázanou hlavou opouští Adelino Vieira hrací plochu, cestou ke střídačkám si něco vysvětluje s pískajícími diváky. Hra po několika minutách přerušení pokračuje a PAOK je zatím v oslabení.
66'
Odjidja-Ofoe napnul síť, ovšem stalo se až po odpískání a branka neplatí.
66'
Před bránou leží otřesený Vieira a rozhodčí rychle přivolává zdravotníky z lavičky PAOKu.
66'
Trestný kop Gentu však neprošel přehuštěným prostorem uprostřed pokutového území.
65'
Chuba Akpom si nechal míč odskočit od hrudi, takže se mezi něj a balon dostal Elisha Owusu, kterého hostující hráč stáhl rukama k zemi.
63'
Platonický tlak Gentu podpořil Ngadeu výpadem do středu obrany, narazil si s Odjidjou-Ofoem a prostrčil míč na Depoitrea, který však nadějnou akci zhatil faulem na brankáře.
60'
Teď pro změnu domácí kapitán zaběhl s míčem na noze za postranní čáru a nemůže pokračovat ve svém průniku.
58'
Vadis Odjidja-Ofoe není úplně srozuměn s odpískaným útočným faulem při dobíhání míče v šestnáctce soupeře.
58'
Střídání v týmu PAOK Soluň: ze hřiště odchází Diego Biseswar, přichází Sidcley Pereira.
55'
Po sérii hlaviček si našel míč v pokutovém území Soluně domácí Torunarigha a švihl ho překvapivě přes hlavu. Paschalakis ovšem skákavý míč snadno sbírá do rukavic.
53'
Příval útoků pokračuje: Depoitre vyskočil na malém vápně na centr z pravého křídla a hlavičkuje nad břevno.
53'
Alexandros Paschalakis vyráží tvrdou střelu Odjidji-Ofoea zpoza šestnáctky.
51'
Douglas Augusto se srazil se Samoisem a hněvivým gestem odmítl pomocnou ruku domácího hráče při vstávání z trávníku.
50'
Po rohovém kopu si Paschalakis bezpečně pokryl Okumuovu hlavičku.
49'
Chuba Akpom přetlačil v běžeckém souboji exslávistu Ngadeua a tváří v tvář brankáři vystřelil křížně metr vedle pravé tyče.
47'
V dobré pozici na rohu malého vápna nezkrotil míč Samoise a zakončuje daleko mimo.
46'
PAOK Soluň nastupuje s jednou změnou: místo zřejmě zraněného střelce vedoucí branky Josého Crespa přichází do hry Enea Mihaj.
46'
Statistiky první půle:
Držení míče 63% – 37%, střely na bránu 2:2, střely mimo 6:2, rohy 5:2, ofsajdy 1:0, fauly 6:5.
Gent vstoupil do zápasu před bouřlivou kulisou s chutí, ve 20. minutě však inkasoval z první vážnější situace před svou bránou z kopačky Josého Crespa. Naději domácím vrátil přesnou hlavičkou Laurent Depoitre, k vynucení prodloužení však potřebuje Gent uštědřit ještě jeden zásah.
45+1'
45'
Nastavuje se jedna minuta.
44'
Owusu nemohl stihnout prudkou křížnou přihrávku ve hřišti.
43'
Soluňský kapitán Adelino Vieira vyslal nepřesný střelecký pokus.
41'
Belgičané by rádi vyrovnali nejen dnešní zápas, ale především dvojzápas. Castro-Montes rozehrál roh, ale bez úspěchu.
40'
Gent právě vstřelil branku!
Samoisův centr umístil hlavičkou z výskoku pěkně k tyči LAURENT DEPOITRE. Plachtící Paschalakis si na míč jen lehce sáhl.
40'
Akce ovšem ještě pokračovala, Lyratzis zatarasil cestu Kumsovi a odkopává.
39'
Sverrir Ingason výtečně vystihl narážečku Gentu v šestnáctce.
36'
Tisúdálí zkoušel po rychlém náběhu za obranu obstřelit z úhlu vybíhajícího Paschalakise, v časové tísni však trefuje jen reklamní panel za bránou.
34'
Další roh Gentu přetáhl Castro-Montes na Torunarighu, který hlavičkoval v záklonu do brankáře.
32'
Žlutou kartu dostává Vadis Odjidja-Ofoe (KAA Gent).
31'
Z protiútoku se domácí marně dožadovali ruky. Přetažený centr vyhlavičkoval Crespo na zadní tyči trochu kostrbatě na Murga, od jehož těla se míč odráží na roh.
30'
Rohový kop Soluně rozehrál Vieira slibně, jenže hlavička Leftherise Lyratzise postrádala přesnost.
29'
Depoitre hlavičkoval do stehna hostujícího Ingasona, odražený míč lapil ještě uvnitř hřiště Paschalakis.
28'
A Alexandros Paschalakis (PAOK Soluň) si za zdržování hry vykoledoval dost brzkou žlutou kartu.
28'
Douglas Augusto se omlouvá spoluhráčům za nepřesný pas do zámezí. Paschalakis rozhodně nespěchá s odkopem a domácí diváci pískají.
27'
Sven Kums si příliš váhavě chystal střelu zpoza šestnáctky a trefuje jen svého strážce.
24'
Gent se snaží vrátit k aktivní hře z úvodní desetiminutovky, nedokáže se však dostat na dostřel.
21'
Výsledek není příliš příznivý pro český fotbal. Právě Řecko totiž drží klíčovou patnáctou příčku v pořadí zemí, na kterou se Česko potřebuje dotáhnout, aby mohlo znovu posílat do pohárů pět mužstev.
20'
Z druhého rohu v řadě hosté udeřili. V závaru před bránou pálil do brankáře Akpom, další zblokovaný pokus si však našel JOSÉ CRESPO a zblízka zvedl míč pod břevno.
19'
Murg si exekuci zopakuje z protější strany.
18'
Druhý tým řecké ligy vystrčil rohy z obranné ulity a vybojoval rohový kop.
15'
Alessio Castro-Montes se přes Crespa nedostal k míči ve hřišti. Kope se od brány PAOKu.
13'
Samoise stačil nákop Castra-Montese jen posunout hlavou v záklonu za sebe do zámezí.
12'
Řecký klub poprvé zahrozil. Biseswar přihrál podél velkého vápna Douglasi Augustovi, který si chvíli hledal prostor ke střele a nakonec jeho levačka posílá míč půl metru nad břevno.
10'
Po rohu přestřelil soluňskou bránu Laurent Depoitre.
9'
Kroucený pas do šestnáctky lízl bránící Ingason hlavou a Gent získává rohový kop.
8'
A znovu aktivně hrající Tisúdálí, ale ani tentokrát neměl po centru Matisse Samoise seřízená mířidla.
6'
Táriq Tísúdálí vnikl do soluňské šestnáctky a technickou placírkou přes obránce střílí těsně vedle vzdálenější tyče.
4'
Crespo se stihl vrátit a odehrát míč před rozběhnutým Castrem-Montesem.
2'
Belgický klub získal rychle rohový kop, centr Castra-Montese sice neprošel, ale domácí zůstávají na míči.
1'
Gent hraje v modrých dresech, Soluň v bílých.

KAA Gent: Roef – Okumu, Ngadeu, Torunarigha, Castro-Montes – Kums, Owusu – Samoise, Odjidja-Ofoe (C), Tísúdálí – Depoitre.
Náhradníci: Bolat, Jochmans – Operi, Bezus, Lemajić, Hjulsager, Hanche-Olsen, Fortuna, Godeau, Cissé.
Trenér: Vanhaezebrouck.

PAOK Soluň: Paschalakis – Lyratzis, Ingason, Crespo, Vieira (C) – Tsingaras, Schwab – Murg, Augusto, Biseswar – Akpom.
Náhradníci: Talichmanidis, Živković – Mihaj, Taylor, Pereira, Mitriță, Čolak, Soares, Koulierakis, Koutsias, Tsaousis.
Trenér: Lucescu

Rozhodčí: Siebert – Seidel, Foltyn (GER).
V prvním vzájemném utkání těchto soupeřů vůbec zvítězila Soluň doma 1:0 gólem slovinského kanonýra Jasmina Kurtiće.
PAOK Soluň
Klub z řecké části Makedonie je celkem bezpečně druhý s výrazným mankem na vedoucí Pireus, ale také pohodlným náskokem na třetí AEK Atény. Také PAOK startoval v základní skupině Konferenční ligy a postup vydřel až v závěrečném kole s gibraltarským Lincolnem. V předkole play-off zvítězil nad dánským Midtjyllandem až na penalty.

Střelci: 18 – Kurtić, 10 – Akpom, 6 – Živković.
KAA Gent
V belgické lize se Gentu dlouho nedařilo, v závěru ale chytil výbornou formu, zvítězil šestkrát v řadě a mohutně se dotahuje na čtveřici, která postoupí do skupiny o titul. Tři kola před koncem základní části je Gent pátý jen o bod za Antverpami. Navíc postoupil výhrou 3:0 v Bruggách i do finále Belgického poháru proti Anderlechtu.
V Konferenční lize skončilo letos pět ze sedmi utkání výsledkem 1:0 a v žádném nepadly více než dva góly.

Střelci: 20 – Tissoudali, 10 – Depoitre, 7 – de Sart.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.