Konferenční liga -  ONLINE PŘENOS -  Marseille : Basilej - 10. března 2022   21:00

Marseille
Marseille
19' Milik  • 68' Milik
2:1
(1:0)
Basilej
Basilej
79' S. Esposito  (Burger)
Marseille
Mandanda (C) – Rongier, Saliba, Ćaleta-Car, Kolašinac (78. Peres) – Kamara, Gerson – Guendouzi, Payet (78. Harít) – Milik, Ünder.
Peljto – Lazić, Beljo (BIH)
Stade Vélodrome, Marseille
Basilej
Lindner – T. Tavares, Pelmard, Frei (C), Katterbach – Xhaka (71. Burger), Kasami – Ndoye, S. Esposito, Millar (70. Fernandes) – Čalov (70. Males).

Fotbalisté Marseille potvrdili roli favorita a na domácím hřišti porazili Basilej 2:1.

Vzhledem k průběhu střetnutí ale budou domácí spíše zklamaní, náskok mohl být daleko větší. V prvním poločase skóroval pouze Arkadiusz Milik, jenž proměnil pokutový kop. Ve druhém nejprve Basilej zachránil od druhé inkasované branky Tavares, jenž zblokoval hned dvě slibné střely soupeřů, načež v 68. minutě podruhé uspěl Arkadiusz Milik, tomu nedělalo žádný problém poslat do sítě gólmanem vyraženou střelu Rongiera. Ačkoli Basilej tahala za výrazně kratší konec provazu, tak zvládla snížit, když z ojedinělé akce skóroval křižnou střelou Sebastiano Esposito. Hosté dokonce mohli i vyrovnat po nedorozumění mezi Rongierem a Mandandou, gólman však zabral a z brankové čáry míč vytáhl do bezpečí. Závěr znovu patřil domácím, fanoušci však čekali na třetí úspěch svých oblíbenců marně.

Odveta je na programu za týden ve Švýcarsku. Po prvním zápasu zůstává větším favoritem na postup Marseille, nicméně Basilej určitě bude chtít využít domácího prostředí minimálně k vyrovnání celkového skóre.
Držení míče: 68 % : 32 %.
Střely na branku: 4:2. Střely mimo: 9:3. Rohy: 5:2. Ofsajdy: 0:3. Fauly: 11:9.
90+3'
90+3'
Cengiz Ünder střílel z volného přímého kopu na stranu gólmana. Heinz Lindner reagoval poměrně pozdě, ale to jej nemrzelo, protože míč prosvištěl vedle pravé tyčky.
90+2'
V samotném závěru ještě inkasoval kartónek žluté barvy Darian Males. Zezadu zajel do Haríta s jasným cílem zastavit brejk. Může být rád, že vyvázl jen se žlutou kartou, protože zákrok byl skutečně ostrý a snaha hrát balón nulová.
90+1'
Po faulu Dujeho Ćalety-Cara kopal Sebastiano Esposito zajímavý volný přímý kop kousek za šestnáctkou. Míč sice zvedl dostatečně vysoko přes zeď, ale i nad břevno.
90'
Hlavní rozhodčí nastavuje nad rámec základní hrací doby dvě minuty.
89'
Do brejku prchal Tomás Tavares, Dan Ndoye na něj načasoval nahrávku ideálně. Útočícího beka Basileje zradilo zpracování, čímž byla celá akce pozdržena a pas na Malese mezi dva protihráče taktéž nebyl vůbec dobrým řešením.
88'
William Saliba přecenil rychlostní schopnosti Arkadiusze Milika. Polský útočník zabojoval, ale kulatý nesmysl dostihl až za postranní čárou.
87'
Vysoké napadání soupeře nadělalo Marseille nemalé potíže. Dokonce takové, že Luan Peres raději hrál až k brankáři, ačkoli stál kousek od půlicí čáry.
86'
O zajímavé situace není nouze. Basilej cítí šanci, je si vědoma, že soupeř není v ideálním rozpoložení. Nyní je to ale švýcarský celek, který brání.
85'
Domácím fanouškům pořádně zatrnulo. Valentin Rongier po nákopu netušil, že Mandanda vyběhl z brány a hlavou nasměroval míč na její střed. Zkušený francouzský gólman musel pořádně zabrat, aby odmítl vlastní gól, levou rukou míč vyrážel z brankové čáry.
84'
Tomás Tavares chtěl hrát směrem dopředu, leč neměl na koho. Ještě před střetem tělo na tělo ovšem naposledy zkontroloval hru a dozadu nahrál Katterbachovi.
83'
Průnik pro změnu pravou stranou vyzkoušel Cengiz Ünder. Už se zdálo, že uspěje, když mu pod nohy zajel Fabian Frei a i s balónem doputoval až za postranní čáru.
82'
Aktuálně útočí domácí. Jmenovitě Amín Harít, který plný sil proběhl kolem Kasamiho, aby vzápětí nasměroval centr od levé lajny do rukavic gólmana.
81'
Wouter Burger s vykoledoval žlutou kartu. Při presinku tvrdě dohrál Gersona, Brazilci zezadu bolestivě přišlápl pravý kotník.
81'
Rozběhla se závěrečná desetiminutovka základní hrací doby a o zápletku je postaráno. Hosté jsou zničehonic zpátky na kontakt a psychická výhoda je na jejich straně.
79'
Basilej právě vstřelila branku!
Rána z čistého nebe, Basilej snižuje! Burger vymyslel parádní pas za obranu, jejímž adresátem byl SEBASTIANO ESPOSITO. Devatenáctiletý Ital si pohlídal ofsajdovou past, solidně zvládl i zpracování a křižnou střelou z pravé strany prostřelil marně se natahujícího Mandandu.
78'
Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Sead Kolašinac, přichází Luan Peres.
78'
Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Dimitri Payet, přichází Amín Harít.
77'
Po ztrátě Gersona vystartoval do brejku Wouter Burger. Podpořil jej jediný spoluhráč, na nějž navíc namířil nepřesnou nahrávku, Malesovi projel míč za patami.
76'
Matteo Guendouzi neriskoval a hrál malou domů Mandandovi. Nikým neatakovaný gólman v klidu kulatý nesmysl zpracoval a hru přenesl doprava na Salibu.
75'
Z uctivé vzdálenosti vyzkoušel štěstí Sead Kolašinac. Heinz Lindner mohl zůstat ledově klidným, práci za něj odvedl blokující Andy Pelmard.
74'
Dávno po odehrání balónu Rongiera nepříjemně dohrál Pajtim Kasami, protihráči stoupl na pravou nohu. Domácí fotbalista se posadil na trávník, rozhodčí odpískal faul.
73'
Další útok hostů skončil zdviženým praporkem pomezního rozhodčího. Sebastiano Esposito přihrával Darianu Malesovi až v době, kdy stál za posledním obráncem.
72'
Nicméně Marseille pracuje velmi dobře nejen do ofenzivy, ale i do defenzivy. William Saliba do poslední chvíle vystál Burgera, aby nakonec vystihl jeho kličku na střed hřiště.
71'
Basilej okamžitě pochopila, že porážka o dva góly už není tak příznivá. Po rozehrávce hráči tohoto celku směřují do útoku s jasným cílem alespoň snížit.
71'
Střídání v týmu FC Basilej: ze hřiště odchází Taulant Xhaka, přichází Wouter Burger.
70'
Střídání v týmu FC Basilej: ze hřiště odchází Liam Millar, přichází Joelson Fernandes.
70'
Střídání v týmu FC Basilej: ze hřiště odchází Fjodor Čalov, přichází Darian Males.
68'
Marseille právě vstřelilo branku!
Sampaoliho družina se dočkala, kýžený druhý gól je na světě! Příliš dlouho ustupovala dvojice Pelmard, Tavares před Rongierem. Ten pálil už z vnitra vápna, byť slabě a nepřesně. Lindner ovšem balón neudržel a umožnil dorážku ARKADIUSZOVI MILIKOVI, na něj už čekal snadný úkol.
67'
Ne, konstruktivně to hráčům švýcarského mužstva nejde. Liam Millar zkusil narážečku s Kasamim, ale úmysl protihráčů přečetl Boubacar Kamara a hrací předmět získal do vlastní moci.
66'
Před Taulantem Xhakou se po zisku míče otevřel střed hřiště, ale středopolař si nevěřil. Raději nahrál k pravé lajně Katterbachovi, čímž celou akci zbrzdil.
65'
Fotbalisté v bílých dresech dominují na balónu a chtějí navýšit vedení, to je zjevné. Hosté naopak dělají všechno pro to, aby prohráli jen o jeden gól.
64'
Dimitri Payet sběhl k levé lajně, kam obdržel vysoký pas od Gersona. Nelehké zpracování zvládl, ale selhal při centru, míč napálil do prvního protihráče.
63'
A zase ten Guendouzi. Pronikl do vápna pravou stranu, načež zkusil střílný centr na zadní tyč. Tomás Tavares neměl přehled o situaci, takže ačkoli kolem něj nikdo nebyl, tak šel do skluzu a kulatý nesmysl odpálil mimo hrací plochu.
62'
Arkadiusze Milika dělily od druhé trefy centimetry. Po přihrávce do pokutového území pálil z prvního doteku, přízemní ránu nasměroval do levé tyče.
61'
Hodina z utkání je minulostí, do konce zbývá třicet minut. Marseille nadále vede nejtěsnějším možným rozdílem, Basilej statečně odolává přetrvávajícímu náporu konkurenta.
60'
Matteo Guendouzi je hodně vidět. Tentokráte na sebe neupozornil v nejlepším světle, střílený centr di vnitra šestnáctky srazil do bezpečí Xhaka.
59'
Olympique měl možnost navýšit náskok z rohového kopu. Balón si našel Valentin Rongier, jenže místo hlavou zakončoval pravou rukou, což pozornosti rozhodčího neuniklo.
58'
Tomás Tavares drží Basilej v odstupu jediného gólu! Nejprve zastavil střelu Milika, aby následně zastoupil bezmocného brankáře Lindnera i při dorážce Gersona!
57'
Hru opět kontrolují domácí. Jmenovitě Sead Kolašinac, jenž proběhl mezi dvěma rozestoupivšími protihráči, ale pak zkazil průnikovou nahrávku na Milika.
56'
Znenadání mohlo přijít vyrovnání. Fjoror Čalov lehce tečoval centr Katterbacha a Mandanda lehce vyděšený sledoval, jak míč letí vedle pravé tyče.
55'
Duje Ćaleta-Car tělem odstavil Esposita a ještě přenesl hru k pravé lajně na Gersona. Tomu polovysoký centr nevyšel, míč nasměroval do rukavic gólmana.
54'
Hosté zkouší kombinovat, ale ve většině případů dělají zbytečné chyby. Jako teď Tomás Tavares, který zkusil mezi dvěma protihráči najít Čalova, ale pas zachytil Kamara.
53'
Za obranu Basileje zůstal úplně volný Cengiz Ünder. Zvedl hlavu a přihrál pod sebe z druhé vlny akci doplňujícímu Guendouzimu, jenž z malého vápna trestuhodně přestřelil.
52'
Proti dlouhému výkopu Liama Millara vystartoval z brankové čáry Steve Mandanda. Ve vzduchu nedal Freiovi šanci, balón sebral s velkým přehledem.
51'
V těžké situaci si Fjodor Čalov poradil na jedničku. Udržel na zádech Kamaru a počkal si na faul z jeho strany, ten skutečně přišel.
50'
Dnes podruhé chtěl pokutový kop vybojovat Matteo Guendouzi. Píšťalka arbitra zůstala v tomto případě němá, Fabian Frei hrál tělem.
49'
Tentokráte Dimitri Payet nevymýšlel žádné složitosti, prostě vypálil z dvaceti metrů. Balónu dal velkou výšku, padat začal příliš pozdě.
48'
Začínáme tam, kde jsem v prvním poločase skončili, a sice tlakem Marseille. Narážečka mezi Payetem a Ünderem těsně nevyšla, špičkou kopačky zamezil úspěšnému pasu Xhaka.
47'
Ani jeden z trenérů neudělal o poločasové přestávce žádnou změnu v sestavě. Oba celky tak pokračují v původním rozložení.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 22:02.
První poločas zápasu mezi Marseille a Basilejí přinesl jediný gól, o který se postaralo favorizované domácí mužstvo. Po faulu Pelmarda na Guendouziho nařídil rozhodčí pokutový kop, který v 19. minutě s velkým klidem proměnil Arkadiusz Milik dloubáčkem do středu brány. Domácí byli po většinu času aktivnější a vést mohli klidně i vyšším rozdílem, avšak Ünder orazítkoval pravou tyč a Guendouziho pokus zase před brankovou čárou vykopával Frei. Hosté spoléhají především na rychlé brejky, i venkovní prohra o jeden gól by pro ně nejspíše byla přijatelným výsledkem.
45+2'
45+1'
Ofenzivu podpořil Gerson. Nákop na středopolaře namířil Matteo Guendouzi, jenže míči dal malou výšku, na prsa jej pak bez potíží zpracoval obránce Tomás Tavares.
45'
Hlavní rozhodčí nastavuje nad rámec prvního poločasu jednu minutu.
44'
Pajtim Kasami překvapil rychlou rozehrávkou přímého kopu na Fjodora Čalova. Rus hrál pod tlakem naslepo z pravé strany pod sebe, kde žádný spoluhráč nebyl.
43'
První žlutou kartu střetnutí vyfasoval Dimitri Payet. Na polovině hřiště šel do skluzu proti Katterbachovi zbytečně příliš pozdě, sám musel vědět, že nemá šanci míč trefit. A skutečně zasáhl jen nohy protivníka.
42'
Sebastiano Esposito nedal v hlavičkovém souboji Payetovi šanci. Na rozdíl od protihráče vyskočil včas, navíc ještě zachoval klid a sklepl hrací předmět pro Kasamiho.
41'
Poměrně často hraje s míčem Steve Mandanda. Nyní si zakřičel na Salibu a balónu se dočkal, s ledovým klidem pak přenesl hru doleva na Kamaru.
40'
Náběh dobrý, nicméně nahrávku pokulhávala. Dimitri Payet přesto Cengizu Ünderovi poděkovat, byť za dobře myšleným pasem natahoval nohu marně.
39'
Dlouho si Basilej balónu neužila. Boubacar Kamara obral Kasamiho a hned otočil hru na útočnou polovinu, kde francouzský tým pokračuje v konstruktivní rozehrávce.
38'
Valentin Rongier si narazil s Kolašinacem a zkusil vypálit z poměrně velkého úhlu. Rána mu vůbec nevyšla, Lindner mohl zůstat klidný.
37'
V ofsajdu se nechal nachytat Cengiz Ünder. Signalizací dal najevo, že od Gersona očekával nahrávku daleko dříve, střední záložník ho ovšem nezpozoroval včas.
36'
Pohybem si o míč za obranu řekl Arkadiusz Milik. Payet jej našel ideálně, přesto si Polák musí na svůj druhý gól v utkání počkat, jelikož trefil vyběhnuvšího brankáře.
35'
Středopolař Matteo Guendouzi nevymýšlel nic složitého a pod tlakem hrál z poloviny hřiště malou domů. Steve Mandanda zvládl zpracování, načež balón odkopl na útočnou polovinu.
34'
Akce celku ze Švýcarska ještě pokračovala. Střílený centr Esposita od levé lajny Saliba smolně tečoval k Millarovi a pak mohl protihráči poděkovat, že rozvlnil jenom boční síť.
33'
Proti vysokému centru vystartoval Steve Mandanda. Výšku míče podcenil a nedoskočil na něj. Měl štěstí, že měl za zády pouze spoluhráče Ćaletu-Cara.
32'
Nejprve Boubacar Kamara balón špatně zpracoval, aby vzápětí fauloval napadajícího Katterbacha. Hosté mají zničehonic standardku od pravé lajny.
31'
Po delší době má Basilej příležitost po delší dobu kombinovat. Avšak pouze na obranné polovině, Frei dokonce zapojil do hry i gólmana Lindnera.
30'
Marseille má herně navrch, o tom není pochyb. Boubacar Kamara měl spoustu času a využil jej k nahrávce kousek za šestnáctku na Rongiera, jehož ránu zblokoval Tavares vedle levé tyče.
29'
Druhý gól měl na kopačce Matteo Guendouzi. A ne jednou! Zleva obdržel ideální nahrávku do nohy a rázem stál ve velké příležitosti. Napoprvé trefil jen protihráče, nicméně měl i druhou příležitost a poměrně slabé zakončení přeskočilo padajícímu Lindnernovi přes levou nohu. Gólman ale ve finále smutnit nemusel, protože za něj kousek před brankovou čárou zakročil Andy Pelmard!
28'
Zkušeně si pod tlakem poradil Gerson. Dal tělo před Taulanta Xhaku a počkal si na kontakt s protihráčem. K němu došlo a rozhodčí odpískal volný přímý kop pro Marseille.
27'
Guendouzimu nákop nevyšel ideálně. Určitě měl směřovat za defenzivní řadu, jenže Milik dostal míč ještě před Katterbacha, na nějž následně nenašel recept.
26'
Olympique nikam nespěchá. Dimitri Payet určitě mohl centrovat do šestnáctky švýcarského mužstva, leč vsadil na jistotu a hrál směrem dozadu na Salibu.
25'
Už to vypadalo, že Matteo Guendouzi poběží volnějším středem až do vápna konkurenta. Avšak zabojoval Fabian Frei, kapitán Basileje čistým skluzem odpálil protihráči míč z pod kopaček.
24'
S těžkým zpracováním si Boubacar Kamara poradil na jedničku. Totéž nelze říct o kličce Kasamimu, hostující hráč ji vystihl a míč uzmul pro sebe.
23'
Cengiz Ünder levou lajnou utekl osobnímu strážci v podobě Katterbacha. Posléze odcentroval do vnitra pokutového území, kde Milika přehlavičkoval Andy Pelmard.
22'
Domácí už zase mají situaci pevně pod kontrolou. Kombinují kolem poloviny hřiště, důležitý první gól je podle všeho uklidnil a zvýšil jim sebevědomí.
21'
Steve Mandanda vyběhl mimo pokutové území, aby vypomohl pod tlakem hrajícímu Kamarovi. Vzápětí spoluhráčům nadělal problémy, jelikož nahrál jen k soupeři Espositovi, ten štěstí z velké dálky pokusit neodvážil.
19'
Tak to byla velká paráda. ARKADIUSZ MILIK prokázal chladnou hlavu, neboť si ve vypjatém momentu troufl na penaltu à la panenka. Uspěl, protože Lindner s tímto řešením vůbec nepočítal a spadl po své levici.
18'
Ještě probíhá ošetřování faulovaného Guendouziho. Poprvé jsou v akci zdravotníci, francouzský středopolař naštěstí nemá v obličeje krvavý šrám.
17'
Hosté v modrých dresech protestují, ale zbytečně. O faulu není pochyb, zvláště poté, co si Pelmard do protihráče naskočil.
16'
Bude se kopat penalta! Nejprve si málem vstřelil vlastní gól Čalov, když po rohu soupeře nasměroval míč do vlastní brány, ale Heinz Lindner vytáhl skvělý zákrok. Za balónem posléze běžel Guendouzi, proti němuž vyskočil Pelmard a trefil jej nepříjemně do obličeje. Arbitr Peljto celou situaci dobře viděl a okamžitě ukázal na bílý bod.
15'
K pravé lajně dostal nahrávku Sead Kolašinac. Z kroku přenesl na Kamaru, který jako vítr proběhl kolem Esposita a nahrával pod sebe do vápna Payetovi, před Francouzem zakročil Katterbach.
14'
Fjodora Čalova zastavil zdvižený praporek pomezního rozhodčího. Ruský útočník si nenačasoval náběh ideálně, v době pasu Millara skutečně byl za posledním obráncem.
13'
Až kapitán Fabian Frei volil dlouhý nákop za obranu. Jeho adresátem byl Pajtim Kasami, s nímž se výborně stáhl William Saliba a hlavou odvrátil bezprostřední nebezpečí.
12'
Stále sledujeme trpělivou rozehrávku Basileje, jejímž cílem je spíše eliminovat tlak soupeře, nežli aby hráči tohoto celku sami skórovali. O tom napovídá i fakt, že stále hrají na své půli.
11'
Další zakončení z kopačky Dimitriho Payeta nebezpečné nebylo. Dobrou práci odvedl bránící Noah Katterbach, který střelu zblokoval.
10'
Basilej podle očekávání zkouší hru uklidnit, zatím úspěšně. Kombinuje na vlastní polovině, s presujícím Ünderem zatím nemá větší starosti.
9'
A další velká příležitost Marseille. Na přetažený centr zprava si zaběhl Dimitri Payet, jenž vypálil z voleje levačkou. Lindner jen sledoval, jak balón končí v boční síti.
8'
Mohlo udeřit na druhé straně! K pravé lajně obdržel míč Cengiz Ünder, k němuž nedostoupil žádný z protihráčů. Turecký reprezentant si navedl hrací předmět na střed, aby následně vypálil na zadní tyč, právě branková konstrukce Lindnera zachránila od inkasování gólu!
7'
Další rozehrávka domácích měla k ideálu hodně daleko. Duje Ćaleta-Car poslal balón přímo do nohy Čalovovi, jehož ovšem minela soka viditelně zaskočila, volný prostor u levé tyče brány minul.
6'
Boubacar Kamara volil pod tlakem malou domů na Mandandu. Zkušený brankář si poradil na jedničku, z první hrál na volného Salibu.
5'
Matteo Guendouzi chtě napravit své zaváhání, když si naběhl do pokutového území na centr Payeta. Místo hlavou však trefil balón pravým ramenem, ten pak proletěl vedle pravé tyče.
4'
Po ztrátě Guendouziho vystartoval do protiútoku Liam Millar. Pěknou kličkou obelstil Gersona, pak ale z dvaceti metrů vypálil nad horní tyč.
3'
Favoritem je bezesporu celek z Francie. Ten od prvních vteřin střetnutí kombinuje na útočné polovině a hledá cestu do pokutového území soupeře.
2'
Domácí vstoupili do utkání v tradičních bílých dresech. Fotbalisté Basileje pro dnešní ligové střetnutí oblékli dresy barvy modré.
1'

Olympique Marseille: Mandanda (C) – Rongier, Saliba, Ćaleta-Car, Kolašinac – Kamara, Gerson – Guendouzi, Payet – Milik, Ünder.
Náhradníci: Ngapandouetnbu, Pau López – Bakambu, Balerdi, de la Fuente, B. Dieng, Álvaro González, Harít, Lirola, Peres.
Trenér: Jorge Sampaoli

FC Basilej: Lindner – T. Tavares, Pelmard, Frei (C), Katterbach – Xhaka, Kasami – Ndoye, S. Esposito, Millar – Čalov.
Náhradníci: Gebhardt, Nikolić – Burger, Djiga, Fernandes, Chipperfield, López, Males, Palacios, Hajdari.
Trenér: Guille Abascal

Rozhodčí: Peljto – Lazić, Beljo (BIH).
FC Basilej

Mužstvo Basileje mělo už od začátku sezóny jisté, že začne svou cestu evropskými poháry ve 2. předkole Evropské konferenční ligy. Postupně se probilo do základní skupiny přes albánské Partizani, maďarský Újpest a švédský tým Hammarby. Následně byl celek ze Švýcarska nalosován do skupiny H ke Karabachu, Omonii a Kajratu Almaty, v níž potvrdil roli největšího favorita a opanoval ji s náskokem tří bodů na Karabach. Jako vítěz své skupiny měla Basilej v 1. kole play-off volný los.

Zatím to vypadá, že i příští rok si Basilej zahraje "jenom" v Evropské konferenční lize. Z třetího místa švýcarské ligy totiž ztrácí na vedoucí Curych propastných patnáct bodů a ze Švýcarska jde z důvodu nízkého koeficientu jen vítěz do předkola Ligy mistrů, do Evropské ligy nikdo a druhý a třetí celek právě do EKL. Střelecké produktivitě Basileje vévodí Liam Millar s osmi góly, autor čtrnácti ligových gólů Arthur Cabral odešel v zimním přestupovém období do italské Fiorentiny.
Olympique Marseille

Klub z Francie začal letošní evropskou pouť v Evropské lize. V základní skupiny E se ovšem nedařilo podle představ, Olympique v šesti zápasech nasbíral pouze sedm bodů a obsadil třetí příčku za Galatsarayem a Laziem, takže spadl o úroveň níž do Evropské konferenční ligy. V 1. kole play-off si Marseille hravě poradilo s ázerbájdžánským Karabachem, které vyřadilo po vítězstvích 3:1 a 3:0.

Pokud se podíváme na domácí scénu, tak Marseille je v lize po 27 kolech na třetí pozici, živí tedy naději minimálně na předkolo Ligy mistrů. Každopádně nic nemá jisté, protože náskok na pátý Štrasburk čítá pouhé tři body, čtvrté Rennes je o jediný bod zpět. V poháru již svěřenci kouče Sampaoliho nepokračují, v rámci osmifinále prohráli na stadiónu Nice vysoko 1:4. Nejlepším střelcem týmu je Dimitri Payet s jedenácti góly.
Všem fanynkám a fanouškům fotbalu přeju krásný čtvrteční večer. Vítám vás při sledování osmifinále Evropské konferenční ligy, u zápasu mezi Marseille a Basilejí.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.