Konferenční liga - 4. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Randers : Jablonec - 4. listopadu 2021   18:45

Randers
Randers
46' Hammershöy-Mistrati (Kamara) • 53' V. Kubista(vl.)
2:2
(0:0)
Jablonec
Jablonec
73' Čvančara   • 83' Kratochvíl  (Hübschman)
Randers
Carlgren – Kallesöe, Piesinger, Marxen (C), Kopplin – Tibbling (72. Lauenborg), Johnsen, Hammershöy-Mistrati (78. Egho), Kehinde – Kamara (72. J. Ankersen), Odey.
Grinfeeld – Hassan, Jarkoni (všichni Izrael).
AutoC Park Randers
4 071 diváků
Jablonec
Hanuš – Libor Holík, V. Kubista, Zelený, Krob – Pleštil (87. Vaníček), Považanec (90+2. Surzyn), Hübschman (C), Kratochvíl, Malínský (90+2. Smejkal) – Doležal (63. Čvančara).

Ode mne to je pro dnešek vše, přeji hezký večer.
Dnešní bod se Jablonci náramně hodí a může se ukázat klíčovým. Svěřenci Petra Rady se totiž drží na druhém místě skupiny D a situaci mají plně ve svých rukách. V příštím duelu je doma čeká vedoucí Alkmaar, který dneska přehrál Kluž 2:0. Randers budou hrát znovu na svém stadionu, kam přijede zatím poslední Kluž.
Je doválčeno! I druhé vzájemné utkání Randers s Jabloncem končí nerozhodně 2:2. Dnes ale bylo opepřené ještě pořádnou dávkou emocí.

Po bezbrankovém prvním poločase přišel událostmi nabitý druhý. Domácí měli výborný start a Severočeši nemohli najít protizbraň. Po gólu Mistratiho a vlastní trefě Kubisty také Randers vedli 2:0. Zlom přišel, když na hřiště nastoupil Tomáš Čvančara.

Jablonečtí možná až nečekaným způsobem ožili a šli si na vyrovnáním, na které po brankách Čvančary a Kratochvíla skutečně dosáhli. A to jim ještě rozhodčí odepřel jasný pokutový kop. V závěru se navíc pořádně zajiskřilo, Odey s Kubistou šli předčasně pod sprchy, žádný z týmů už nicméně skóre nedokázal naklonit ve svůj prospěch.
90+6'
90+5'
Neuvěřitelný boj v Randers! Centr Frederika Lauenborga odvrátili Severočeši s vypětím všech sil, pak ještě Marvin Egho v souboji trefil brankáře Jana Hanuše, který si pravděpodobně odnesl pořádný šrám.
90+3'
Pořádně vyhrocený závěr přináší vyloučení i jablonecké straně. Vojtěch Kubista (JBL) už měl žlutou kartu, ale prakticky se obětoval pro tým, když zatáhl za záchrannou brzdu a fauloval pronikajícího Lauenborga. Je z toho druhá žlutá a zároveň červená karta.
90+2'
Střídání v týmu FK Jablonec: ze hřiště odchází Tomáš Malínský, přichází Tomáš Smejkal.
90+2'
Dánský celek zahrozil i v oslabení. Frederik Lauenborg mohl střílet z hranice pokutového území, jenže pokus se mu vůbec nevydařil a míč zamířil daleko mimo tři tyče.
90+2'
Střídání v týmu FK Jablonec: ze hřiště odchází Jakub Považanec, přichází Michal Surzyn.
90+1'
Tak pozor, Stephen Odey (RND) inkasuje přímou červenou kartu! Loktem se totiž ohnal po krku za ním stojícího Jana Kroba. Jablonec bude dohrávat v početní převaze.
90+1'
Nad rámec řádného hracího času se nastavují tři minuty!
90'
Ze standardní situace domácí nic nevytěžili. Jeden z hráčů Randers totiž v pokutovém území doslova sroloval Kratochvíla.
89'
Vojtěch Kubista (JAB) vzal přes nohy Odeyho a je druhým žlutě trestaným hráčem Severočechů.
88'
Antonín Vaníček se hned chtěl uvést ve velkém stylu. Björn Kopplin ho ale dobře odstavil a klička jabloneckého záložníka nikam nevedla.
87'
Střídání v týmu FK Jablonec: ze hřiště odchází Dominik Pleštil, přichází Antonín Vaníček.
87'
Po jednoduchém zákroku Jana Hanuše rozhodčí raději přerušuje hru, aby se z předchozího střetu mohl otřepat Libor Holík.
86'
Libor Holík míč na hrací ploše nezachytil, domácí budou vhazovat na obranné polovině. Na hráčích Randers je trošku znát i frustrace z vývoje událostí.
85'
Jablonečtí si dokonce dělají zálusk na obrat ve skóre a znovu okupují útočnou polovinu. Na lavičce náhradníků se navíc dává do pohybu další útočník Torfiq Ali-Abubakar. Uvidíme, zda se podívá na hřiště.
83'
Jablonec právě vstřelil branku!
Je vyrovnáno! Tomáš Hübschman dloubl míč za obranu Randers, jehož hráči situaci zřejmě trošku podcenili. Za zády všech se pak objevil MILOŠ KRATOCHVÍL, který výborně obešel brankáře a nasměroval balon do prázdné brány.
82'
Jablonec pokračuje ve zlepšeném výkonu a tlačí. Uvidíme, zda to bude stačit na vytvoření ještě nějaké brankové příležitosti. Hrát se ještě bude – i s nastavením – něco okolo deseti minut.
81'
Randers zahrávalo rohový kop, balon chvíli poskakoval před jabloneckou brankou. Vše končí odpískaným faulem domácího týmu.
80'
Opakované záběry ale prokázaly, že se penalta spíše měla kopat! Erik Marxen totiž rozhodně neměl ruku u těla. Škoda pro Jablonec, že na zápasech Evropské konferenční ligy není přítomný VAR.
79'
Po střele Miloše Kratochvíla si Jablonečtí nahlas říkali o penaltu za ruku, Tomáš Čvančara (JAB) vidí žlutou kartu za nesportovní chování.
78'
Střídání v týmu Randers FC: ze hřiště odchází Vito Hammershöy-Mistrati, přichází Marvin Egho.
76'
Přes rohy by pro Jablonec mohla vést cesta! Tentokrát hlavičkoval Jaroslav Zelený, který míč poslal do malého vápna. Tam se hosté z velké tlačenice neprosadili.
75'
Jakub Považanec prudkou přihrávkou našel prsa Čvančary. Jablonecký útočník se míč snažil zkrotit, bohužel pro zelenobílé neúspěšně. Patrik Carlgren vyběhl z brány a zažehnal nebezpečí.
74'
Tosin Kehinde se hned snažil svému týmu vrátit bezpečnější náskok, nicméně v pokutovém území se až k zakončení neprokličkoval.
73'
TOMÁŠ ČVANČARA krátce po příchodu na hřiště ukázal, jak je pro Jablonec důležitý! Našel si totiž rohový kop Jana Kroba a razantní hlavičkou o zem zadělal na zápletku. Tahle akce hodně připomínala druhý Čvančarův gól z předchozího vzájemného duelu.
72'
Střídání v týmu Randers FC: ze hřiště odchází Simon Tibbling, přichází Frederik Lauenborg.
Střídání v týmu Randers FC: ze hřiště odchází Alhaji Kamara, přichází Jakob Ankersen.
70'
Do konce řádné hrací doby zbývá dvacet minut, Jablonec stále ztrácí dva góly. V posledních minutách se už však aspoň začíná dostávat k náporu.
69'
Tomáš Čvančara si dobře dělal prostor uvnitř pokutového území a dostal se i ke střele, kterou zblokoval Erik Marxen.
68'
Libor Holík si za pokutovým územím navedl míč na levačku a zkusil to zdálky. Zajímavá střela prolétla nedaleko okolo horního růžku brány Randers!
67'
Stephen Odey byl v jasném ofsajdu, proto už sám před Hanušem nemohl zakončovat. Jabloneckého gólmana alespoň na efekt obehrál a míč přece jenom poslal do brány.
66'
Rohový kop Randers ubránilo a hned se vydalo vpřed. Stephen Odey už pálil uvnitř šestnáctky, kde trefil bránícího hráče.
65'
Libor Holík to udělal velmi dobře a vybojoval pro Jablonecké roh. To vše za výborné podpory hostujících fanoušků, kteří jsou i přes velkou početní nevýhodu a špatně se vyvíjející skóre hodně slyšet.
65'
Tomáš Hübschman rozehrál jabloneckou akci doleva, při kombinaci míč skončil až v zámezí. U míče budou znovu domácí.
63'
Střídání v týmu FK Jablonec: ze hřiště odchází Martin Doležal, přichází Tomáš Čvančara.
62'
Tomáš Malínský hezky prostrčil míč mezi nohama bránícího hráče a Dominik Pleštil se s trochou štěstí mohl dostat do šance. S Malínským se ale bohužel navzájem nepochopili.
61'
Martinu Doležalovi se dnes zatím nedaří. Míč mu v pokutovém území odskočil od kopačky a Randers mohou založit další útočnou akci.
60'
Libor Holík zkusil ukončit jablonecké ofenzivní trápení dělovkou z hodně velké dálky. Míč zamířil vysoko nad horní tyč branky Patrika Carlgrena.
59'
Domácí celek drží míč na svých kopačkách a nechává jablonecké hráče běhat naprázdno.
58'
Vito Hammershöy-Mistrati centroval z levého křídla jen do území Jana Hanuše, který nezaváhal. Druhý poločas se zatím hraje víceméně na jednu branku, tudy pro Jablonec cesta k bodům nepovede.
57'
Mikkel Kallesöe se naplno hnal za dlouhou přihrávkou a jen těsně ji nestihl na hrací ploše. Míč z jeho kopačky nicméně i tak zamířil do jabloneckého držení.
56'
Vojtěch Kubista si na obranné polovině vyšlápl na Kehindeho a poslal ho k zemi. Situace se obejde jen s varováním rozhodčího, i když by si domácí přáli kartu.
55'
Mikkel Kallesöe znovu zajímavě centroval do vápna a Stephen Odey neměl daleko z dalšímu zakončení. Libor Holík před ní míč hlavou lehce lízl, což bylo zásadní.
53'
Randers právě vstřelili branku!
Jablonci se vstup do druhé půle vůbec nedaří a ztrácí už 0:2. Tosin Kehinde z pravé strany poslal nadýchaný centr do pokutového území a VOJTĚCH KUBISTA si míč v souboji s Kamarou poslal hlavou do vlastní brány.
51'
Randers se ubránilo a ještě se snažilo vyrazit do brejku, ten však Jablonečtí uhasili hned v zárodku.
50'
Martin Doležal vrazil do Kallesöa a píská se faul ve prospěch Jablonce. Standardku z blízkosti středového kruhu rozehrál Jan Krob na Vojtěcha Kubistu, který získal rohový kop.
49'
Miloš Kratochvíl držel míč až zbytečně dlouho a v tísni už nedokázal přihrát. Jablonecký záložník si ještě říkal o odpískání faulu, ale nebyl vyslyšen.
48'
Míč se odrazil do šestnáctky k Stephenu Odeymu, který byl ale nečekanou šancí možná až zaskočený a zbrkle vystřelil daleko mimo tři tyče.
46'
První gól je na světě, domácí se hned po startu druhé půle ujímají vedení. Alhaji Kamara obdržel průnikovou přihrávku do pokutového území a přesně mířenou přihrávkou pod sebe našel VITA HAMMERSHÖY-MISTRATIHO, který zblízka propálil Jana Hanuše!
46'
Druhý poločas začne přibližně v 19:47.
V souběžně hraném utkání vede Alkmaar nad Kluží 1:0, což je stav, který by v honbě za druhým místem Jablonci i Randers vyhovoval. O to klíčovější zřejmě bude právě výsledek dnešního vzájemného zápasu.
V prvním poločase se skóre neměnilo, i když k tomu několikrát nebylo daleko. Aktivnější bylo Randers, které mělo zásluhou Kamary zatím největší šanci utkání. Útočník ze Sierra Leone však z malého vápna branku netrefil. Po sérii chyb v jablonecké šestnáctce poté úspěšně zachránil svůj tým na čáře Zelený. Uvidíme, zda Jablonec ve druhé části přidá na obrátkách.
45+1'
45'
Ze standardní situace po ošklivém zákroku Kamary nic nebylo a zdá se, že se do kabin bude odcházet na nerozhodného skóre.
44'
Alhaji Kamara teď hodně ošklivě došlápl na nohu Dominika Pleštila, který se v bolestech svíjí na hřišti. Domácí fanoušci na něj pískají, ale tady Pleštil určitě nic nepřihrává. Doufejme, že bude moci v zápase pokračovat, protože zákrok to opravdu nebyl hezký.
43'
Stephen Odey to zkusil velmi hezkou technickou střelou pravou nohou. Z okraje pokutového území přestřelil branku jen o kousek.
42'
Randers by svoji územní převahu rádo proměnilo v gól ještě před odchodem do kabin. Blízko k tomu byl Tosin Kehinde, který obdržel přesnou přihrávku do uličky. Jan Hanuš proti němu skvěle vyběhl a pokus o lob zlikvidoval!
41'
Simon Piesinger se rozhodl urychlit domácí postup do ofenzivy dlouhým míčem na Simona Tibblinga. Ten ho ale nedokázal zachytit rovnou ze vzduchu a po odskoku na mokrém terénu balon zamířil do autu.
40'
Miloš Kratochvíl se po balonu natahoval marně, Randers budou vhazovat na své obranné polovině. Český tým by se potřeboval déle udržet na míči.
38'
Simon Tibbling si navedl míč na pravou nohu a střelu z hranice vápna lehce otřel o Libora Holíka. Dánský tým poté rozehrál roh nakrátko, což k úspěchu nevedlo.
37'
Standardku zahrál Jan Krob velmi dobře a před bránou Randers bylo veselo. Tomáš Hübschman na balon jen těsně nedosáhl, o střelu se pak ještě pokoušel Dominik Pleštil. Domácí měli co dělat, aby skrumáž ustáli.
36'
Mikkel Kallesöe (RND) teď přitlačil na pilu a poslal zezadu k zemi Dominika Pleštila. Rozhodčí mu hned ukazuje žlutý kartonek.
35'
Jablonec po delší době navštívil útočnou polovinu, avšak v rohu hřiště toho moc nevymyslel.
34'
Vito Hammershöy-Mistrati dobře odcentroval od levého rohového praporku a byla z toho velká šance. Jan Hanuš totiž neúspěšně vystoupil z branky a míč od zad Libora Holíka mířil do nehlídané sítě. Na brankové čáře ovšem výborně zasáhl Jaroslav Zelený!
33'
Vojtěch Kubista obral o balon Odeyho, ale bude se zahrávat rohový kop.
32'
Tosin Kehinde nevyslal centr úplně podle svých představ. Míč zamířil až na hranu pokutového území, kde se domácí k žádnému ohrožení brány nedostali.
31'
Jakub Považanec nevěděl, na koho vhodit aut. Nakonec tedy míč poslal až do šestnáctky, kde ho ještě prodloužil Miloš Kratochvíl. Pak už suverénně zakročil brankář Carlgren.
30'
Lasse Berg Johnsen tak dlouho zpracovával Miloše Kratochvíla, až rozhodčí zadul do píšťalky. Po zákroku ve středu hřiště rozehrávají Severočeši.
29'
Mikkel Kallesöe pokazil přihrávku u pravé postranní čáry a míče se mohou znovu chopit hosté. Stále platí, že je zápas oboustranně plný nepřesností.
28'
Před Jakubem Považancem se otevřel velký prostor, čehož se slovenský středopolař pokusil využít. Po pravé straně míč dotáhl až do pozice, odkud už mohl centrovat. Žádného ze spoluhráčů se mu najít nepodařilo.
27'
Tomáš Malínský už se znovu rozebíhal. Obránci ale tentokrát pomohl gólman Patrik Carlgren, který vyběhl daleko z pokutového území a volný míč odehrál do bezpečí.
25'
Jaroslav Zelený tělem výborně odtlačil Mikkela Kallesöa, odkopávat se bude pro změnu od svatyně Jana Hanuše.
24'
Tečovaný centr Libora Holíka si v klidu pohlídal Patrik Carlgren, od jehož branky se bude rozehrávat.
23'
Tomáš Malínský to udělal pěkně. Z levé strany se dostal až do šestnáctky a hezkou zasekávačkou se zbavil svého strážce. Škoda pro Jablonec, že následný přízemní centr zamířil Martinu Doležalovi na paty.
22'
Severočeši po přečkané gólové šanci trošku zvýšili obrátky a zmáčkli soupeře před pokutovým územím. Domácí se osvobodili jen zásluhou odkopu míče na tribunu.
20'
Obrovská příležitost Randers! Björn Kopplin povedeným centrem z levého křídla našel ke vzdálenější tyči nabíhajícího Alhajiho Kamaru, který ve skluzu minul poloodkrytou bránu.
19'
Jablonec se dostával do zajímavého protiútoku. Táhl jej Dominik Pleštil, který si v pokutovém území vybral Miloše Kratochvíla, kterému nevyšlo zpracování.
18'
Kamara přenechal na hranici vápna míč na střelu Kehindemu, jehož pokus byl sražen Kubistou. Erik Marxen rozehrál roh, který Jan Hanuš bez potíží vyboxoval.
17'
Tomáš Malínský byl tvrdě zasažen u postranní čáry, i když byl souboj spíše nezaviněný. Simon Piesinger (RND) každopádně za nebezpečnou hru inkasuje žluté napomenutí. Z jablonecké standardky poté nic nebylo.
16'
Dánský tým trošku zvyšuje svůj optický tlak. Alhaji Kamara se ale za míčem hnal s až příliš velkou vervou a fauloval bránícího Zeleného.
15'
Domácí celek drží míč na obranné polovině a nikam se s ním aktuálně nežene.
14'
Björn Kopplin z levé strany centroval do vápna a jeho nabídku hlavou lízl Tosin Kehinde. Nepřesnou tečí nicméně Jana Hanuše nikterak nevystrašil.
13'
Jaroslav Zelený dělal co mohl, ale nepovedenou Krobovu přihrávku už na hřišti nezastihl. Randers víceméně zdarma získávají míč na útočné půlce.
12'
Randers se v dosavadním průběhu utkání snaží o něco více tvořit hru, jenže Jablonci v tomto ohledu zatím vychází sázka na zhuštěnější střed pole. Domácí mají problém se prokombinovat na útočnou polovinu.
10'
Dominik Pleštil protáhl míč středem a pak ho posunul do uličky, kam mířil Martin Doležal. Škoda pro Jablonec, že přihrávka nebyla o něco přesnější.
9'
Stephen Odey si zabíhal za hostující defenzivu, kde ho jeden ze spoluhráčů zkoušel oslovit vysokým obloučkem. Možná i vinou těžkého terénu Nígérijec míč nestihl.
8'
Nehraje se v rukavičkách. Alhaji Kamara v souboji doslova odpadl od Vojtěcha Kubisty, píská se nedovolený zákrok jabloneckého stopera na útočné polovině.
7'
A pořádně zahrozili i Jablonečtí. Jan Krob po hezké souhře centroval z levého křídla a ve velké šanci se zjevil Martin Doležal, jemuž hlavička ke smůle českého týmu vůbec nesedla a zamířila daleko mimo!
6'
Stephen Odey se výborně uvolnil a z hranice vápna nebezpečně střílel po zemi. Míč se sklouzl na mokrém terénu a Jan Hanuš ho vyrazil jen před sebe. Alhaji Kamara pak protlačil balon za čáru, jenže už byl v jasném ofsajdu a branka neplatí.
5'
Simon Tibbling si zpracoval míč a centroval do šestnáctky. Dobře postavená byl Tomáš Hübschman, který hlavou odehrál balon do bezpečí.
4'
Teď už však musel jeden z brankářů poprvé zasahovat. Tomáš Malínský nacentroval z levé strany do pokutového území a míč hlavou trkl Martin Doležal, jehož pokus Patrik Carlgren bez větších potíží přizvedl nad bránu. Po rohu hlavičkoval Jaroslav Zelený, který domácí branku neohrozil.
3'
Björn Kopplin si hledal místo na levé postranní čáře, nakopnutý míč na něj byl ale moc dlouhý. Úvodní minuty jsou oboustranně spíše oťukávací.
1'
V porovnání s dva týdny starým vzájemným duelem najdeme více změn v sestavě dnes domácích Randers. Ti znovu nastupují v rozestavení 4-4-2 a zajímavé je, že v základní jedenáctce najdeme pouze trojici Dánů!

V útoku Randers se představí hodně nebezpečné africké duo – Alhaji Kamara ze Sierra Leone a Nigérijec Stephen Odey, který je zároveň nejproduktivnějším hráčem mužstva.
V jablonecké sestavě najdeme jedno velké překvapení. Trenér Petr Rada se rozhodl nechat na střídačce nejlepšího klubového střelce Tomáše Čvančaru. Na hrotu útoku bude sám válčit Martin Doležal.

Severočeši dnes přecházejí do defenzivnějšího rozestavení 4-5-1 s velezkušeným Tomášem Hübschmanem ve středové linii. Kvůli žlutým kartám nemůže nastoupit Václav Pilař, jehož místo na hřišti zaujme Tomáš Malínský.

Randers FC: Carlgren – Kallesöe, Piesinger, Marxen, Kopplin – Tibbling, Johnsen, Hammershöy-Mistrati, Kehinde – Kamara, Odey.
Náhradníci: Dakir, Söndergaard – J. Ankersen, Brock-Madsen, F. Bundgaard, O. Bundgaard, Egho, Klysner, Lauenborg, Lauridsen, Onovo, Brund.

FK Jablonec: Hanuš – Libor Holík, V. Kubista, Zelený, Krob – Pleštil, Považanec, Hübschman, Kratochvíl, Malínský – Doležal.
Náhradníci: Vajner, Ježek – Vaníček, Štěpánek, Čvančara, Smejkal, Surzyn, Nešpor, Haitl, Ali-Abubakar.

Rozhodčí: Grinfeeld – Hassan, Jarkoni (všichni Izrael).
FK JABLONEC

Severočechům patří ve skupině D druhá pozice s náskokem jednoho bodu na třetí Randers. Také oni si tedy reálně mohou dělat zálusk na jarní play-off. První polovina základní skupiny byla pro Jablonec možná trochu lehčí. Jediné venkovní utkání odehrál v Alkmaaru, kde sice nebodoval, ale v domácím prostředí získal v soubojích s Kluží a Randers solidní čtyři body. Klidně jich navíc mohlo být i šest. Stále platí, že se svěřenci Petra Rady nebývale trápí v české lize, kde jsou až třináctí a šest zápasů čekají na výhru. Předvedou se v Evropě znovu v lepším světle?
RANDERS FC

Dánský celek má po třech odehraných kolech poměrně velkou šanci na postup ze skupiny, přestože zatím ani jednou nevyhrál. Všechna jeho utkání totiž doposud skončila nerozhodně a zatím se zdá, že bude právě s Jabloncem bojovat a postupovou druhou příčku. Randers se na čtvrteční zápas naladilo ligovou porážkou 1:3 s vedoucím Midtjyllandem, se kterým nicméně odehrálo naprosto rovnocennou partii. V domácí soutěži jim patří solidní čtvrté místo, které jim dává naději zabojovat o účast v pohárové Evropě i pro příští rok.
Zdravím všechny fotbalové fanoušky u sledování veledůležitého utkání v rámci základní skupiny Evropské konferenční ligy. Jablonec se představí na půdě Randers!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:45.