Konferenční liga -  ONLINE PŘENOS -  Rapid Vídeň : Arnhem - 17. února 2022   18:45

Rapid Vídeň
Rapid Vídeň
1' Druijf (Ljubicic) • 16' Grüll
2:1
(2:0)
Arnhem
Arnhem
74' Openda
Rapid Vídeň
Gartler – Stojković, Aiwu, Moormann (61. Wimmer), J. Auer – Kitagawa (69. Arase), Grahovać (C) (83. Querfeld), Ljubicic – Druijf (68. Petrovič), Demir (62. Fountas), Grüll.
Rumšas (LTU) – Radius (LTU), Sužiedélis (LTU)
Ernst-Happel-Stadion, Vídeň
Arnhem
Houwen – Oroz, Doekhi (C), Rasmussen, Wittek – Tronstad – Dasa, Gboho (55. Frederiksen), Domgjoni – Openda, Grbic (86. Buitink).

Díky za pozornost a u dalších online přenosů z fotbalu se budu těšit opět na shledanou.
Držení míče: 36 % : 64 %.
Střely na branku: 2:5. Střely mimo: 8:10. Rohy: 0:3. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 17:16.
Zápas je u konce. Hostům se povedlo ve druhém poločase vsítit kontaktní branku, ale to bylo z jejich strany vše. Domácí své vedení udrželi a do odvety tak mají lepší pozici. Sledovali jsme útočný fotbal, se šancemi na obou stranách. Domácí ale šli za vítězstvím více a i když ztratili lepší náskok, nakonec těsné vedení uhájili.
90+8'
90+7'
Openda ještě napřáhl ke střele, ale balon se otřel jen o nohu jednoho z domácích beků. Dá se očekávat, že sudí za chvíli zápas ukončí.
90+5'
Zápas se asi už jen dohrává, domácí mají míč a snaží se své vedení udržet. Hosté mají ještě snahu o vyrovnání, ale obrana Rapidu je proti.
90+3'
Witek to zkusil po zemi, míč se ale zakutálel jen vedle tyče domácí branky.
90+1'
Žlutou kartu dostává Marco Grüll (SK Rapid Vídeň).
90'
Nastavovat se bude ještě sedm minut navíc.
89'
Žlutou kartu dostává Loïs Openda (SBV Vitesse Arnhem).
88'
V akci byli domácí, ale nedokázali se prosadit před hostující brankou. Arnhem otáčí bleskově hru opačným směrem.
86'
Střídání v týmu SBV Vitesse Arnhem: ze hřiště odchází Adrian Grbic, přichází Thomas Buitink.
85'
Domácí brankář Gartler dostává žlutou kartu za to, že směrem k hlavnímu sudímu zřejmě něco ostřejšího řekl.
83'
Střídání v týmu SK Rapid Vídeň: ze hřiště odchází Srdjan Grahovać, přichází Leopold Querfeld.
83'
Další dobrá akce Opendy, který si seběhl do vápna, jeho střela ale šla jen mimo tři tyče.
82'
Tronstad se napřáhl levačkou a jeho pumelice se zastavila na obraně domácích. Ti po chvilce otočili hru před bránu Arnhemu.
80'
Jdeme do poslední desetiminutovky zápasu, domácí mají stále náskok, ale už jen o jednu branku. Hosté se ještě pokusí o vyrovnání.
78'
Fountas minul branku o kousek po dobrém zakončení uvnitř velkého vápna.
76'
Hosté více ožili a opět se natlačili před branku domácích, ale obrana zasáhla včas a pomohla svému brankáři.
74'
Arnhem právě vstřelil branku!
Nyní se to hostům povedlo a už prohrávají pouze o gól. LOÏS OPENDA prosprintoval od středu až k velkému vápnu, odkud sám zakončil přesně mířenou střelou k tyči – 2:1.
71'
Nikolai Baden Frederiksen se dostal k zajímavému zakončení, ale branku soupeře minul. Hosté se tak opět nedostali na kontaktní branku.
69'
Střídání v týmu SK Rapid Vídeň: ze hřiště odchází Koja Kitagawa, přichází Kelvin Arase.
68'
Střídání v týmu SK Rapid Vídeň: ze hřiště odchází Ferdy Druijf, přichází Dejan Petrovič.
67'
Gartler čelil nebezpečné akci, ale dostal míč k sobě a následně poté ho odkopl od své branky, a to hodně daleko.
65'
A hned po něm ji dostává také domácí Stojković. Ten už ale jednu měl, a tak následuje předčasný odchod pod sprchy.
64'
Další žlutá karta, za nepříjemný faul ji nyní získal Oroz.
62'
Střídání v týmu SK Rapid Vídeň: ze hřiště odchází Yusuf Demir, přichází Taxiarchis Fountas.
61'
Střídání v týmu SK Rapid Vídeň: ze hřiště odchází Martin Moormann, přichází Kevin Wimmer.
59'
Doeghi fauloval soupeře a ten se skácel k zemi. Sudí vytahuje další žlutou kartu.
58'
Koja Kitagawa na druhé straně vyslal dobrou střelu z úhlu, ta se ale stočila nad břevno Houwenovy branky.
57'
Domácí byli hodně aktivní a založili další akci, po které následovala střela, která však mířila vysoko nad. Odkop od hostující brány.
55'
Střídání v týmu SBV Vitesse Arnhem: ze hřiště odchází Yann Gboho, přichází Nikolai Baden Frederiksen.
53'
Ferdy Druijf napálil z pravé strany míč hodně prudce, ten končí na brankáři hostů.
53'
Marco Grüll napřáhl levačkou, ale balon poslal jen nad bránu hostujícího celku. Následuje odkop od ní, který provede Jeroen Houwen.
52'
Gribic napřáhl pravačkou a balon proletěl až k ležícímu Gartlerovi, který se po něm natahoval. Nakonec proskočil jen ke vzdálenější tyči.
50'
Maximilian Wittek sice dorážel míč a ten skončil v síti, ovšem bylo to z ofsajdu a gól tak pochopitelně platit nemůže, hraje se dál.
49'
Po nepřesném zakončení vídeňských hráčů následoval odkop od branky Jeroena Houwena a do akce mohou jít hráči Arhnemu.
47'
Hosté na začátku druhého poločasu zahrávali volný přímý kop, ale branku soupeře neohrozili.
46'
Střely na branku: 2 – 0
První poločas je minulostí. V něm se lépe dařilo domácímu týmu, který si brzy vypracoval dvoubrankový náskok. Zatím tak mají hráči Rapidu Vídeň velmi dobrou pozici pro odvetu. Ale ještě je tu dalších pětačtyřicet minut hry a nějaký nastavený čas, takže hosté ještě mohou se zápasem něco udělat. Každopádně nás ještě čeká zajímavá druhá půle, která začne přibližně v 19:48.
45+3'
45+2'
Hosté se dostali do šance, kterou ale brankář domácích zastavil. Následuje tak jenom odkop od jeho brány.
45+1'
Nastavovat se budou ještě dvě minuty navíc.
45'
Až nyní to zkusil Doekhi, který centroval míč do pokutového území, tam ale nebyl nikdo, kdo by ho mezi tři tyče usměrnil. Nicméně hosté vybojovali aspoň rohový kop.
44'
Hosté jsou na polovině soupeře, kombinují, ale domácí je nepouštějí k ohrožení svého brankáře.
42'
Žlutou kartu dostává Filip Stojković (SK Rapid Vídeň).
40'
Jdeme do poslední desetiminutovky prvního poločasu, domácí mají stále dvoubrankový náskok.
38'
Hosté trochu zrychlili hru, ale nevedlo to k nebezpečné akci. Stále jsou však u míče a ještě to zkoušejí.
37'
Demir dostává žlutou kartu za podražení. Kartami se to v tomto utkání jenom hemží.
36'
Faul domácích a u míče jsou tedy hosté. Ze své poloviny zahrávají volný kop a pokusí se pak dostat na polovinu Vídně.
34'
Domácí fanoušci jsou samozřejmě zatím hodně spokojení, jejich tým vede o dva góly. Neustále své hráče povzbuzují a svými hlasivkami je ženou dopředu.
32'
Náznak akce hostů, Maximilian Wittek ale dobře míč z pravé strany nezpracoval a ten končí v moci obrany Rapidu Vídeň.
30'
Toni Domgjoni pravačkou poslal pěkný lob, který se stočil až do brankoviště Rapidu, kde měl ale otevřenou náruč Paul Gartler a bezpečně pak balon kryje.
29'
Emanuel Aiwu poslal nečistě k zemi soupeře a sudí tasí další žlutou kartu. Hosté zahrají volný kop.
28'
Po střele Marca Grülla se hostující brankář ve své brance pořádně protáhl a balon vyboxoval mimo ohrožení svého zařízení.
27'
Autové vhazování pro domácí Rapid, který se po chvilce přesouvá opět na polovinu Vitesse Arnhem.
26'
Martin Moormann se po odhlavičkování míče ocitl otřesen na zemi. Ale vypadá to, že je v pořádku a pokračuje ve hře.
25'
Nakonec se jim to povedlo, ale střela z rohu velkého vápna skončila daleko u protější tyče.
24'
Hosté drží delší dobu balon na svých kopačkách, znovu se nemohou dostat skrze zhuštěnou obranu Rapidu blíže brance Paula Gartlera.
23'
Jonas Auer zahrával volný přímý kop po faulu na svou osobu, ale nic z toho nebylo. Domácí hráči tentokráte hostující branku vůbec neohrozili.
21'
U míče po faulu Grülla jsou hosté, nemohou se však z vlastní poloviny dostat na polovinu Rapidu. Domácí hráči střed hřiště velmi dobře střeží.
20'
Ljubicic vyslal do úniku znovu Ferdyho Druijfa, jenž natáhl svou pravačku, ale branku Arnhemu minul.
18'
Hosté se okamžitě natlačili na území domácích, ale na kontaktní branku se po své střele nedostali.
16'
Rapid právě vstřelil branku!
A domácí vedou už 2:0 MARCO GRÜLL předvedl parádní individuální akci, po levé straně obešel jednoho hráče hostů, poté našel ideální střeleckou pozici ve vápně, kde vyslal střelu mezi nohama hráče před ním a balon umístil k tyči. Gólman Arnhemu tak byl bez šance.
14'
Nepřesná střela hostů znamená pouze odkop míče od branky Gartlera.
12'
Domácí zahrávali nebezpečný volný přímý kop, z pravé strany pak míč nasměroval k brance soupeře Ljubicic, u levé tyče ho tečoval Ferdy Druijf, ale jen mimo tři tyče.
8'
Grahovać přidržel protihráče a sudí mu za to uděluje žlutou kartu.
8'
Openda napřáhl pravačkou na hraně velkého vápna a jeho pokus pak zamířil jen na hlavičku obránce Rapidu, který dostal míč k sobě a posílá ho opačným směrem.
6'
Dlouhý nákop domácích končí mimo a u balonu jsou opět hosté a už se tlačí před soupeřovu branku.
5'
Tronstad to přehnal s tvrdostí a podrazil soupeře, dostává tak vůbec první žlutou kartu tohoto zápasu.
4'
Ale narodila se naopak šance na druhé straně, Srdjan Grahovać hlavičkoval ze střední vzdálenosti a o kousek břevno branky Arnhemu minul.
3'
Domácí hráči se dostali do další akce, ale míč po ní skončil v zámezí. Autové vhazování tak zahráli hosté a otáčejí hru na polovinu Vídně.
1'
Tak to je pro domácí úvod jako hrom. Už v první minutě šel Rapid do rychlého protiútoku a na levé straně posadil míč Ljubicic na hlavu FERDYHO DRUIJFA, který se poté nemýlil a rozvlnil síť za zády hostujícího brankáře – 1:0. Asistence: Robert Ljubicic.
1'

SK Rapid Vídeň: Gartler – Stojković, Aiwu, Moormann, J. Auer – Kitagawa, Grahovać (C), Ljubicic – Druijf, Demir, Grüll.
Náhradníci: Hedl, Strebinger – Arase, Fountas, Knasmüllner, Oswald, Petrovič, Querfeld, Schobesberger, Velimirovic, Wimmer, Zimmermann.

SBV Vitesse Arnhem: Houwen – Oroz, Doekhi (C), Rasmussen, Wittek – Tronstad – Dasa, Gboho, Domgjoni – Openda, Grbic.
Náhradníci: Schubert, Verstappen – Frederiksen, Buitink, Hájek, Huisman, Manhoef, Vroegh, Yapi.

Rozhodčí: Rumšas (LTU) – Radius (LTU), Sužiedélis (LTU).
SBV Vitesse Arnhem

Hosté z Vitesse Arnhem naopak Evropskou konferenční ligu hráli i na podzim. Ve skupinové fázi skončili na druhém místě a vybojovali tak play-off. Hráčům Arnhemu se v nizozemské lize celkem daří, v tabulce jsou na šestém místě s šestatřiceti body a jsou tedy znovu na pozicích, které zaručují pro příští ročník evropské poháry. Do Vídně odjeli hosté s cílem urvat zde co nejlepší výsledek pro následnou odvetu, která se pak bude hrát za týden na půdě Vitesse.
SK Rapid Vídeň

Fotbalisté vídeňského Rapidu hráli v Evropské lize, ve které se ve skupinové fázi umístili na třetím místě, takže na play-off Evropské ligy mohli zapomenout, ale dostali možnost v podobě vyřazovacích bojů v Evropské konferenční lize, kde se budou chtít dostat co nejdále. Rapidu se nepovedl vstup do jarní fáze. Nejprve padl 1:2 v rakouském poháru s Hartbergem, v lize pak zahájili jaro prohrou 1:2 se Salcburkem. Dnes by si tedy rádi spravili chuť a konečně zapsali úspěch.
Hezký čtvrteční večer přeji všem příznivcům fotbalu. Odstartovaly vyřazovací boje nejen v Lize mistrů, Evropské lize, ale také v Evropské Konferenční lize. My se v tomto utkání zaměříme na první duel mezi týmy SK Rapid Vídeň a SBV Vitesse Arnhem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:45.