Konferenční liga -  ONLINE PŘENOS -  Slavia : Feyenoord - 14. dubna 2022   21:00

Slavia
Slavia
14' Traoré
1:3
(1:1)
Feyenoord
Feyenoord
2' Dessers   • 59' Dessers   • 78' Sinisterra  (Hendrix)
Slavia
Mandous – Bah, Ousou (77. Ševčík), Kačaraba, Oscar – Traoré (89. Tecl), Talovierov – Schranz (77. Plavšić), Lingr (82. Samek), Olayinka (C) – Sor.
Aytekin – Dietz, Schaal – Schlager (všichni GER)
Eden Aréna, Praha-Vršovice
Feyenoord
Marciano – Geertruida (83. Holmgren Pedersen), Trauner, Senesi, Malacia – Toornstra (C) (55. Walemark), Aursnes, Kökçü – Nelson (67. Hendrix), Dessers, Sinisterra (83. Linssen).

Z mé strany je to pro dnešní večer vše, loučím se s vámi a brzy zase na počtenou.
Držení míče: 54 % : 46 %.
Střely na branku: 4:6. Střely mimo: 9:4. Rohy: 7:4. Ofsajdy: 2:3. Fauly: 9:13.
Je konec. Slavia předvedla jeden ze svých letošních nejhorších výkonů v pohárové Evropě, Feyenoord zejména vzhledem k dvěma obřím chybám domácích hráčů zvítězil v Edenu 3:1 a postoupil do semifinále Evropské konferenční ligy.
90+4'
90+4'
Střela z volného přímého kopu zamířila jen do míst, kde byl nachystaný Mandous, jenž míč chytil, jak se říká, do teplých.
90+4'
Kačaraba skluzem podrazil Kökçüa, jenž běžel sám na Mandouse. Ukrajinský stoper po právu dostal červenou kartu.
90+3'
Tecl dostal dlouhou přihrávku do běhu, jenže Senesiho nepřesprintoval, Rotterdamští se brání bez problémů.
90+2'
Oscar hledal balonem na křídlo Sora, který ale nebyl u míče včas. Marciano bude rozehrávat.
90+1'
Nastavují se čtyři minuty.
90'
Sor se pokusil o nemožné – najít průnikovou přihrávkou přes tři obránce rozeběhnutého Tecla. Co mělo být nemožné nemožným zůstalo, beci Feyenoordu pas bez větších obtíží zachytili.
89'
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Ibrahim Benjamin Traoré, přichází Stanislav Tecl.
88'
Plavšić našel dalším centrem Traorého, který ze zajímavé pozice hlavičkoval hodně mimo.
87'
Olayinka se protlačil k centru Oscara, zhruba z penalty hlavičkoval jen hodně mimo.
86'
Kačaraba se odhodlal ke střele z první z hranice vápna, balon zamířil vysoko nad.
85'
Roh byl protečován na zadní tyč, kde však nikdo ze slávistů nebyl včas. Balon tak proletěl až do zámezí a Marciano bude vykopávat.
84'
Plavšić na levém křídle vybojoval roh pro Slavii.
83'
Střídání v týmu Feyenoord Rotterdam: ze hřiště odchází Lutsharel Geertruida, přichází Marcus Holmgren Pedersen.
Střídání v týmu Feyenoord Rotterdam: ze hřiště odchází Luis Sinisterra, přichází Bryan Linssen.
82'
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Ondřej Lingr, přichází Daniel Samek.
81'
Dessers mohl přidat čtvrtý gól svého celku, když upaloval sám na bránu, Mandous se tentokrát zaskvěl, když jeho střelu po zemi reflexivně vykopl.
80'
Žlutou kartu dostává Ibrahim Benjamin Traoré (SK Slavia Praha).
79'
Sešívaní kombinují na polovině soupeře a číhají na svou šanci utkání zdramatizovat.
78'
Feyenoord právě vstřelil branku!
LUIS SINISTERRA se prohnal po levém křídle kolem svých strážců, dostal míč za obranu a Mandouse propálil střelou na bližší tyč. Je nejspíše rozhodnuto.
77'
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Aiham Ousou, přichází Petr Ševčík.
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Ivan Schranz, přichází Srdjan Plavšić.
75'
Dessersova rána z ostrého úhlu byla sražena přesně do náruče Mandouse. Ten tak může rozehrávat.
74'
Talovierov zahnal Schranze až příliš, domácí křídelník nestihl míč na hrací ploše.
73'
Z rohu sešívaní neudeřili, Schranz následně vybil soupeřovy bloky a červenobílí budou pokračovat autovým vhazováním.
72'
Oscar otřel balon o záda Geertruidy, chystá se rohový kop.
71'
Balon vyplaval před vápnem hostů příhodně pro Talovierova. Ten z druhého dotyku vypálil mimo.
70'
Kačaraba míč napálil z poloviny hřiště vysoko na Tribunu Sever.
69'
Kökçü sestřelil Traorého ve středovém kruhu, píská se proti výběru Arne Slota.
68'
Míč drží domácí, kteří se ale jen velmi pomalu posouvají směrem kupředu.
67'
Střídání v týmu Feyenoord Rotterdam: ze hřiště odchází Reiss Nelson, přichází Jorrit Hendrix.
67'
Sešívaní se ubránili a ihned se pokusili vyslat kupředu Sora. Blíže k balonu měl ale Marciano, jenž rozehrává.
66'
Na pravém křídle byl faulován Walemark. Chystá se volný přímý kop hostů.
65'
Po rohu se balon odrazil před vápno, odkud z první vypálil nad Traoré.
64'
Červenobílí se trochu krkolomně dostali až do vápna Feyenoordu, kde vybojovali roh.
62'
Další výrazně složitější rozehrávku gólman Slavie zvládl, domácí operují před pokutovým územím svého soka.
61'
Hosté jsou rázem při chuti a kombinují na polovině sešívaných.
59'
Další obří chyba s fatálním následkem. Brankář Mandous chtěl nahrát spoluhráči po své pravé ruce, nikým neatakován ale kopl do země, balon takřka netrefil, a tak nabídl tutovku CYRIELOVI DESSERSOVI, který Mandouse jednoduše obešel a míč poslal do prázdné svatyně sešívaných. Tohle se na této úrovni zkrátka nesmí stát.
59'
Ousou chyboval a hosté se vydali do hodně nebezpečného brejku. Velikou šanci hráči Feyenoordu zazdili, když si nahráli do ofsajdu.
58'
Malacia odehrál míč ve skluzu před rozeběhnutým Traorém, čímž zabrzdil rychlý brejk Vršovických. Červenobílí pokračují autovým vhazováním.
57'
Pokračuje se ve hře na polovině Slavie, hosté budou vhazovat.
56'
K hlavičce se na přední tyči prodral Trauner, jenž zacílil jen vysoko nad.
55'
Střídání v týmu Feyenoord Rotterdam: ze hřiště odchází Jens Toornstra, přichází Patrik Walemark.
54'
Další roh Slavie se hodně nepovedl, Bah doslova po zemi nahrál od rohového praporku soupeři. O chvíli později vybojovali rohový kop také rotterdamští fotbalisté.
53'
Míč se po souboji zhruba na penaltě odrazil mezi tři tyče, balon ale padal jen doprostřed, a tak Marciano míč pouze jednoduše přizvedl na další roh.
52'
Bahův centr z pravé strany obrana hostujícího celku srazila na rohový kop.
51'
Oscar tentokrát dokázal uhlídat Nelsona, kterému míč na pravém křídle utekl do autu.
50'
Pohledná kombinace hostů vyústila v povedený oblouček za obranu, který měl nalézt Desserse, Mandous výborně přečetl hru, vystartoval z brány a u míče byl jako první.
49'
Nelson dokázal na pravém křídle obejít Oscara, jeho následný střílený centr přesný nebyl.
48'
Sešívaní o míč přišli, Talovierov záhy zamezil průnikové přihrávce, která měla nalézt rozeběhnutého Nelsona.
47'
Po několika soubojích ve středu hřiště skončil na trávníku Talovierov, faul se nepíská, ale Slavia bude vhazovat.
46'
Červenobílí začali druhý poločas aktivně. Lingr hledal Olayinku pasem za obranu, míč skončil až u Marciana.
46'
Jedno fotbalové klišé říká, že fotbal je hra chyb a nejinak je tomu dnes. Chybovaly obě obrany a útočné řady obou celků obě velké chyby dokázaly potrestat. Stav po první půli v Edenu je tak nerozhodný 1:1.
45+1'
45+1'
Vršovičtí se v závěru první půle pokusili zahrozit z několika centrovaných balonů, úspěšní nebyli. První půle skončí nerozhodně.
45+1'
Nastavuje se jedna minuta.
45'
Balon se po centru od rohového praporku odrazil na přední tyč, kde z bezprostřední blízkosti pálil z voleje Nelson, který ale tutovku zazdil, neboť míč vůbec neusměrnil mezi tři tyče.
44'
Dessers se obtočil kolem svého strážce a upaloval sám na Mandouse, brankář Slavie svůj celek podržel, když tutovku soupeře dokázal lapit. Nebezpečí však přetrvávalo a nakonec celá situace vyústila v hraniční obranný zákrok v pokutovém území Pražanů. Hlavní sudí naštěstí pro domácí celek ukázal jen na roh.
43'
Po několika vzdušných soubojích se míč dostal k Sorovi, který ale vyběhl ze zjevného ofsajdu.
42'
Další útoční faul fotbalistů Feyenoordu. Mandous si chystá míč a dá se očekávat dlouhý nákop.
41'
Dessers se nebezpečně rozeběhl středem hřiště, Geertruida nedokázal forvarda nizozemského týmu najít přesnou přihrávkou.
40'
Centr mířil na vzdálenější tyč, kde měli převahu hosté, kteří míč odvrátili do bezpečí. Kökçü o chvíli později dostal žlutou kartu, nejspíše za vhození druhého balonu do hřiště, aby domácí nemohli ihned rozehrávat aut.
39'
Olayinka byl volný na pravém křídle, kam také dostal dlouhý míč od Ousoua. Kökçü přispěchal pozdě, a tak musel nigerijské křídlo ve službách Slavie faulovat. Chystá se standardní situace.
38'
Talovierov chyboval ve středu hřiště, když vůbec nezasáhl ve skluzu míč. Vypomoci obraně Slavie přispěchal Olayinka, který dokázal odzbrojit Desserse.
37'
Dessers dvakrát přibrzdil rozehrávajícího Ousoua. Píská se faul prvně jmenovaného, domácí budou pokračovat ve hře na vlastní půli.
36'
Toornstra na polovině Slavie přišel o balon a záhy fauloval, rozehrávat bude Kačaraba.
35'
Bah zkusil překvapit všechny střelou z voleje z ostrého úhlu. Nešlo o úplně nepovedený pokus, míč ale skončil mimo.
34'
Hosté rozvíjeli poměrně zajímavou akci na levé straně, Malacia kličkoval s míčem ve vápně Pražanů, jenže upadl a píská se jeho hra rukou.
33'
Hosté rozehráli nakrátko, záhy centr přece jenom přišel. Pas vzduchem nenadělal domácí obraně žádné potíže.
32'
Dessersův centr z pravého křídla byl sražen na rohový kop.
31'
Viděli jsme několik ostrých soubojů na polovině Feyenoordu, hlavní sudí neposoudil žádný z nich jako za hranou pravidel, rotterdamští fotbalisté budou vhazovat.
30'
Kökçü se pokusil překvapit Mandouse obdobně, jako v první zápase zaskočil Koláře, tentokrát jeho zajímavý dalekonosný pokus skončil o kus mimo.
29'
Ousou fauloval unikajícího Sinisterru. Hráči se stěhují před Mandouse a chystá se volný přímý kop hostů.
28'
Sor byl faulován ve středu hřiště, slávisté tak zůstanou u balonu.
27'
Toornstra se rozeběhl po pravém křídle, kam dostal příliš dlouhý pas. Mandous bude vykopávat.
26'
Sor posunul do šance Olayinku, který byl hodně tísněn, podle čehož také jeho zakončení vypadalo. Nigerijský křídelník následně přepadl přes Marciana a domácí fanoušci i hráči si přáli penaltu, hlavní sudí dle mého názoru správně jejich přání nevyslyšel.
25'
Balon propadl na zadní tyč, kde se o obtížný volej pokusil Sor, míč skončil vysoko nad.
24'
Schranz byl na pravé straně odzbrojen, Slavia ale bude kopat roh.
23'
Trauner bojoval o míč na levém křídle marně. Sešívaní si v obraně poradili a míč doskákal až do autu.
22'
Píská se faul ve středu hřiště, rozehrávat budou hosté.
21'
Sinisterra si řekl pohybem o přihrávku na křídlo a záhy se zastavil, přihrávka na křídlo však skutečně následovala, a tak se míč dokutálel až do autu.
20'
Také centr od rohového praporku mířil na přední tyč, kde kraloval Olayinka.
19'
Na přední tyči výborně zapracoval Lingr, který střílený centr odvrátil na roh.
18'
Dessers centroval z levé strany, nabíhajícího Toornstru najít nedokázal. O chvíli později se píská slávistický faul a chystá se volný přímý kop.
17'
Domácí zariskovali při rozehrávce, přišli o míč a trestat mohl Kökçü. Jeho rána z dálky zamířila hodně mimo.
16'
Hosté vybojovali míč, sledujeme jejich kombinaci na vlastní polovině hřiště.
15'
Sor chystal další nebezpečí na pravém křídle, sešívaného útočníka včas zakřižoval Trauner, který míč odehrál na aut.
14'
Slavia právě vstřelila branku!
Je vyrovnáno! Fatální chyba obrany vedla ke gólu také na druhé straně hřiště. Kökçü chtěl poslat malou domů, což se mu ale hrubě nevyvedlo, naopak pouze vysunul do úniku IBRAHIMU TRAORÉHO, který si balon posunul do strany podél brankáře a jednoduše zakončil do prázdné brány.
13'
Proti Lingrově ráně z hranice vápna vystoupili hned dva obránci nizozemského týmu, kterým se podařilo střelu zablokovat.
12'
Marcianův výkop měl nalézt Desserse, ten ale číhal na balon doslova za obranou sešívaných a píská se tak ofsajd.
11'
Olayinka zahnal Baha a ten v následném souboji u rohového praporku soupeře o míč přišel, kombinují hosté.
10'
Další centrovaný míč propadl až na zadní tyč k Oscarovi. Ten se dostal do obtížného zakončení, které lapil Marciano, jak se říká, do teplých.
9'
Bah vyslal nebezpečný centr na vzdálenější tyč z pravého křídla, před Olayinkou obrana nizozemského celku včas poslala míč do bezpečí.
8'
Lingr se tentokrát ocitl v palebné pozici, když k němu doputoval přízemní pas od rohového praporku, jeho střela byla zablokována.
7'
Lingr si naběhl na pravou stranu, kam také dostal přihrávku, jeho následný pas po zemi do šestnáctky byl sražen na roh.
6'
Míč získali slávisté, kteří se ihned vydali kupředu, sledujeme jejich kombinaci před vápnem soupeře.
5'
S míčem hrají hostující fotbalisté, kteří kombinují kolem poloviny hřiště a čekají na chybu v defenzivě Slavie.
3'
Další aut hostů si Pražané pohlídat dokázali, míč doskákal až do rukavic Mandouse.
2'
Chyba slávistů při bránění má ten nejhorší možný následek, Feyenoord jde již ve druhé minutě do vedení. Malacia poslal aut z vlastní poloviny za obranu sešívaných, Ousou balon stačil jen tečovat, navíc jeho spoluhráči nevěnovali příliš pozornost CYRIELU DESSERSOVI, který si za Pražany zaběhl, počkal si, až k němu doputuje skákavý balon z autu a postupoval sám na Mandouse, kterého propálil přízemní střelou k zadní tyči.
1'
První šance domácích přišla velice rychle! Sor se vřítil do pokutového území zprava a pohotově vypálil na bližší tyč, Marciano byl pozorný a pokus sešívaného rychlíka vyrazil.
1'
Zápas začal, Bah hlavou prodlužoval míč na lajnu, kam si sbíhal Schranz, jenž se k balonu neprobil.
1'

SK Slavia Praha: Mandous – Bah, Ousou, Kačaraba, Oscar – Traoré, Talovierov – Schranz, Lingr, Olayinka (C) – Sor.
Náhradníci: O. Kolář, Sirotník – D. Beránek, Kúdela, M. Pudil, Madsen, Plavšić, Samek, Ševčík, Trédl, Biegon, Tecl.
Trenér: Jindřich Trpišovský

Feyenoord Rotterdam: Marciano – Geertruida, Trauner, Senesi, Malacia – Toornstra (C), Aursnes, Kökçü – Nelson, Dessers, Sinisterra.
Náhradníci: Cojocaru, Jansen – Hendrix, Holmgren Pedersen, R. Hendriks, Džahánbachš, Linssen, Valk, Benita, Walemark.
Trenér: Arne Slot

Rozhodčí: Aytekin – Dietz, Schaal – Schlager (všichni GER).
Feyenoord Rotterdam
Fotbalisté nizozemského celku měli po většinu utkání úvodní duel pod kontrolou, přesto z něj neodešli jako vítězové, což kousali hodně těžko. Také hráči z přístavního města si o víkendu zastříleli, když zvítězili v Almelu na hřišti tamního Heracla 4:1 a upevnili si tak pozici na třetí příčce nizozemské ligy. Stejně jako v úvodním duelu čtvrtfinále se budou muset hosté obejít bez své brankářské jedničky, Bijlow je dlouhodobě zraněný. Feyenoord ani v jednom ze tří dosavadních letošních duelů se Slavií neprohrál. Dokáže v této sérii pokračovat a postoupit mezi čtyři nejlepší? Sledujte utkání s námi, zápas startuje ve 21 hodin.
SK Slavia Praha
Sešívaní byli po šestigólové remíze v Rotterdamu spokojenějším celkem i proto, že srovnali prakticky v poslední vteřině. Svěřencům trenéra Trpišovského se dařilo i o víkendu, kdy porazili Pardubice jednoznačně 4:0 a po zaváhání Plzně se vyhoupli zpět do čela české nejvyšší soutěže. Největším problémem posledních dní je pro Vršovické vysoký počet absencí. Na soupisce pro Evropskou konferenční ligu nejsou Fila, Hovorka, Hromada, Jurásek, Kovář či Provod, zranění do hry nepustí Bořila, Masopusta ani Krmenčíka, nejistý je zdravotní stav Holeše, Samka či Sora. Jak se domácí s těmito problémy poperou?
Dobrý den, ještě jednou vítejte už u čtvrtého vzájemného střetnutí v letošní sezoně mezi pražskou Slavií a Feyenoordem. Všechny tři předchozí duely náramně bavily, tak doufejme, že ani ten dnešní nebude výjimkou.

Úvodní zápas čtvrtfinále nabídl fotbal ve vysokém tempu, který vyústil v přestřelku s konečným skóre 3:3. Je tak zřejmé, že kdo dnes vyhraje v Edenu, postoupí do semifinále. Pravidlo týkající se gólů na hřišti soupeře bylo před touto sezonou zrušeno, a tak jakákoliv remíza pošle zápas do prodloužení.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.