Konferenční liga - 4. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Union Berlin : Feyenoord - 4. listopadu 2021   21:00

Union Berlin
41' Trimmel (Puchacz)
1:2
(1:1)
Feyenoord
Feyenoord
15' Sinisterra   • 72' Dessers
Luthe – Trimmel (C), Jaeckel (77. Voglsammer), Knoche, Friedrich, Puchacz (83. Giesselmann) – Öztunali (83. Teuchert), R. Khedira (77. Prömel), Haraguči – Becker (59. Awoniyi), Behrens.
Stefanski – Obukowicz, Myrmus (POL)
Olympijský stadion, Berlín
Feyenoord
Bijlow – Geertruida, Trauner, Senesi (83. R. Hendriks), Malacia – Aursnes, Kökçü, Til – Toornstra (C) (74. Holmgren Pedersen), Linssen (64. Dessers), Sinisterra.

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.
Červené karty: 2 – 0.
Feyenoord měl na hřišti Unionu od 15. minuty navrch díky dorážce Sinisterry. Trimmel před pauzou srovnal, jenže dvacet minut před koncem domácí barvy potopil brankář Luthe, který daroval vítězný gól střídajícímu Dessersovi. Koncovka jinak vyrovnané partie byla hodně vyhecovaná. Během pár vteřin šli do sprch Trimmel s Teuchertem a v devíti už Berlíňané s nepříznivým stavem nic neudělali.
90+5'
90+4'
Robin Knoche ustál důležitý souboj a Union se minutu před koncem ještě jednou pokusí o útok. S vhazováním u střídaček pospíchá Giesselmann.
90+3'
Pár chvil po skvělém výběhu Lutheho mohl definitivně rozhodnout Cyriel Dessers. Odpoutal se od stoperů, ale ve finále přestřelil ze svého pohledu levou tyč.
90+2'
Pískot z tribun nahradilo masivní fandění. Z dlouhého vhazování Giesselmanna však domácí nic nevytěžili. Stejně tak z jeho následného centru.
90'
Hektický závěr se protáhne o pětiminutové nastavení!
89'
I v devíti se Union hnal za vyrovnáním. Behrens prodloužil nákop na Voglsammera, ale ten se zády brance mezi tyče netrefil.
88'
Urs Fischer nevěří vlastním očím! Po Trimmelovi se úplně zbytečně nechal vyloučit také nedávno střídající Teuchert. Na zádech se nohou ohnal po Malaciovi.
87'
Strašná klukovina od Trimmela! Autor jediného domácího gólu si po předchozí potyčce nezkrotil své nervy a za další nesportovní chování vyfasoval druhou žlutou kartu.
87'
Orkun Kökçü se dostal do menšího konfliktu s Prömelem. Uklidnit ho přišel nejprve Friedrich a poté i rozhodčí Stefanski.
86'
Berlíňané zopakovali nevynucenou chybu Feyenoordu a rovněž nechtěně vystrnadili balon z hrací plochy. Bijlow nebude spěchat s odkopem.
85'
Marvin Friedrich si mistrovsky poradil na zadní čáře. Union mí míč k dispozici, byť zatím jen hluboko na vlastní polovině.
84'
Arne Slot mohl být spokojen s tím, jak jeho svěřenci rohový kop ubránili. Míč se rychle dostal na půlku. Malá domů se tentokrát nekonala.
83'
Střídání v týmu 1. FC Union Berlín: ze hřiště odchází Tymoteusz Puchacz, přichází Niko Giesselmann.
83'
Střídání v týmu 1. FC Union Berlín: ze hřiště odchází Levin Öztunali, přichází Cedric Teuchert.
83'
Střídání v týmu Feyenoord Rotterdam: ze hřiště odchází Marcos Senesi, přichází Ramon Hendriks.
82'
Důrazný Awoniyi vnesl do pokutového území Feyenoordu menší zmatky. Ty chtěl z dálky propálit Haraguči, ale míč byl ztečován na roh.
80'
Lutsharel Geertruida rychlostně nestačil čerstvému Voglsammerovi. Ten i přes stále méně výhodný úhel střílel zleva na zadní tyč, ovšem Bijlow se k ní přesunul s časovou rezervou.
79'
V sektoru pro příznivce Feyenoordu to pořádně zahučelo. Marcus Pedersen se v takřka beznadějném útoku dostal do koncovky a políbil vnější boční síť.
78'
Berlíňané po zbytečně inkasovaném gólu vypadli z role. Jen těžko hledají ztracenou půdu pod nohama. Navíc se jim začíná krátit čas na vyrovnání.
77'
Střídání v týmu 1. FC Union Berlín: ze hřiště odchází Rani Khedira, přichází Grischa Prömel.
77'
Střídání v týmu 1. FC Union Berlín: ze hřiště odchází Paul Jaeckel, přichází Andreas Voglsammer.
76'
Luthe si aspoň částečně koupil odpustek za předchozí hrubku! Po rohu Kökçüa se natáhl k levé tyči a zneškodnil nebezpečný volej Gernota Traunera.
75'
Puchacz a Friedrich zkazili rutinní aut. Hosté zadarmo dostali rohový kop, jenž se bude moci opakovat.
74'
Střídání v týmu Feyenoord Rotterdam: ze hřiště odchází Jens Toornstra, přichází Marcus Holmgren Pedersen.
72'
Feyenoord právě vstřelil branku!
Puchacz se stal obětí Tilova faulu. Standardní situace se však Unionu nepovedla a za pár vteřin zničehonic kapituloval na 1:2! Jednu z největších minel v životě udělal Andreas Luthe. Po malé domů od Puchacze ztratil stabilitu při zasekávačce a s ní také balón. CYRIEL DESSERS číhal nedaleko a pohodlně vrátil Feyenoordu vedení.
71'
Awoniy ve středovém kruhu zatlačil na protihráče a vybojoval balon pro Behrense, jenž mu ho v protiútoku vracel zpátky. Skvěle se do celé akce vložil bránící Senesi.
70'
Taiwo Awoniy spáchal další delikt. Šlápl na achilovku Geertruidovi. Sudí Stefanski byl shovívavý a druhou žlutou domácímu útočníkovi neudělil.
69'
Luthe dobře přečetl hru. Vyběhl ven z brány a odhlavičkoval balón z míst, kam se blížila hrozba v podobě Desserse.
68'
O slovo se přihlásil méně nápadný Jens Toornstra. Před vápnem si rychle přehodil balon na pravačku, ale technickou střelou bránu přestřelil.
67'
Přes hodinu se nežlutilo a teď se tak děje už potřetí během několika desítek sekund. Za atak na Malaciu je napomenut Christopher Trimmel.
66'
Na žluté tresty je stav vyrovnán. Taiwo Awoniy při dopadu nechtěně přišlápl nohu Traunera, jenž se v daný okamžik nacházel za jeho zády.
66'
Přetěžká hlavička z letu dozadu od Raniho Khediry měla jen malou šanci na úspěch. Bijlow utlumí domácí tlak odkopem od brány.
65'
Už je to docela dlouhodobý nápor Unionu, který může vygradovat dalším rohovým kopem Christophera Trimmela.
64'
Střídání v týmu Feyenoord Rotterdam: ze hřiště odchází Bryan Linssen, přichází Cyriel Dessers.
63'
Trochu nechtěná souhra dvou krajních beků. Trimmel asi nechtěl z voleje přihrávat. Míč letěl na jeho polského kolegu Puchacze, kterému zakončení rovněž nesedlo.
62'
Daniel Stefanski poprvé vytahuje žlutou kartu. Nelíbilo se mi Geertruiodovo nedovelené bránění Puchacze.
61'
Samotný roh za moc nestál. Po autu Trimmela domácí přenesli hru zpátky doleva, jenže u Puchacze to celé skončilo.
60'
Tymoteusz Puchacz zabojoval o ztracený míč a velkou měrou pomohl získat rohový kop. Šlo o sražený centr Levina Öztunaliho.
59'
Střídání v týmu 1. FC Union Berlín: ze hřiště odchází Sheraldo Becker, přichází Taiwo Awoniyi.
59'
Bránění rohu už proběhlo ve větším klidu. Na druhé straně rozkmital nohy Becker, ale nepovedl se mu ani jeden ze dvou centrů.
58'
Andreas Luthe má u Puchacze nějakou dobrou večeři! Polský obránce vyrobil minelu v rozehrávce z citlivého prostoru. Zkušený gólman si s šancí Linssena ale poradil.
57'
Christopher Trimmel šel na kolena a hrudí přemístil Aursensův centr z pravého křídla do dlaní Andrease Lutheho.
56'
Poslední úsek hry se nese v naprosto poklidném duchu. Je v něm docela dost nepřesností a včasných zásahů obran.
55'
Menší obléhání domácí brány skončilo krachem v podobě zpackaného centru. Luthe rozehrává nakrátko s obránci.
54'
SInisterra obdržel těžký balon na hlavu. Sklepnutí se mu nepovedlo, jenže k dokonalosti měla daleko i protiakce Öztunaliho.
53'
Linssen u postranní čáry narazil do Haragučiho. Nepískalo se, nicméně hosté mohou pokračovat vhazováním Geertruidy.
52'
Feyenoord je krátce po změně stran pasivnějším mužstvem. Ke změně může přispět faul Khediry, který mu ulehčí přechod na útočnou polovinu.
51'
Urs Fischer ještě vyčkává s použitím své největší ofenzivní zbraně. I tak se dá čekat, že se rozcvičující Awoniyi do hry dostane.
50'
Becker si udělal místo na centr zleva, jenže Bijlow i v tomto případě zafungoval jako magnet, který přilákal míč k sobě.
49'
Nejlepší povrch není ani v blízkosti obou branek. Nyní se s ním musel vypořádat Bijlow, když ho zase trefil do náruče Kevin Behrens.
48'
Stav hrací plochy se v dešti zhoršuje. Nejhorší to mají asi pomezní rozhodčí, který se vyloženě pohybují jen v bahně.
47'
Puchazův balón hosté neodvraceli úplně přesvědčivě. Haraguči si v rychlosti připravil ránu levačkou, ale trefil ten prostor, kde Bijlow zrovna stál.
46'
Žluté karty: 0 – 0.
Feyenoord na mokrém berlínském hřišti skóroval jako první. V patnácté minutě dorazil Linssenovu střelu do tyče Luis Sinisterra. K dalšímu úseku přistoupili hosté dost konzervativně. Víceméně si jen přihrávali na své polovině a brnkali na nervy fanoušků Unionu. Ti přesto měli jeden důvod k radosti, při sérii standardek srovnal na současný stav 1:1 Christopher Trimmel.
45+1'
45+1'
Gólem povzbuzený Christopher Trimmel ani tento roh nikomu nepůjčil, nicméně balon přistál na hlavě jeho krajana Traunera.
45'
Několikátá ztráta hostů ještě před půlící čarou. Budou se muset znovu bránit rohovému kopu, na který Senesi srazil střelu Beckera.
44'
Něco podobného předvedl na druhé straně také Rani Khedira. Dobře si před ním pokrýval balon Sinisterra.
43'
Feyenoord ukázal aktivnější přístup k presinku. Trauner to ale přehnal s důrazem a Stefanski pískal faul na Haragučiho.
41'
Union Berlin právě vstřelil branku!
Několikaminutový zámek končí vyrovnávající trefou! Gernot Trauner zlikvidoval dva centry z obou krajů, jenže o chvilku později už bezmocně přihlížel povedené střele z delší vzdálenosti. Jako správný kapitán zavelel ke skórování CHRISTOPHER TRIMMEL.
41'
Kökçü se provinil proti pravidlům, jenže z hostujícího pohledu vyřešil Bijlow nařízenou standardku tím, že si přivlastnil Trimmelův centr.
40'
Po rohovém kopu se z dvaceti metrů do střely levačkou opřel Levin Öztunali. Bijlow může mluvit o štěstí, že projektil letěl přesně k němu na střed brány.
39'
Domácí se zmocnili míče na útočné polovině. Haraguči nahrával do křídla. Puchacz prvním dotykem hledal Behrense, ale ten zakončil jen do bloku jménem Senesi.
38'
Ani Öztunaliho ambiciózní pokus z velké dálky neměl s ohrožením Bijlowovy branky moc společného. Stejně tak se neujal Haragučiho centr.
37'
Z velké kaluže u praporku kopal Trimmel. Zadáci v tmavém se zvládli ubránit bez jakékoliv dramatické vložky.
36'
Christopher Trimmel měl trochu volnější pole působnosti na pravé straně. Stáhnout se musel Sinisterra a odrazil pokus o centr na rohový kop.
35'
Kökçü použil pravou dolní končetinu k rozehrávce rohového kopu. Centr od něj nebyl špatný, ale hlavička Traunera byla pro Lutheho snadnou záležitostí.
34'
Když už hosté konečně prošli středem hřiště, tak si Guus Tal dal balon daleko od nohy a Jaeckel mu ho odpálil do zámezí.
33'
Prostřednictvím Khedirova faulu se Orkun Kökçü dostal ke standardní situaci. Rozehrál ale nakrátko a hosté se zase vrátili o dobrých šedesát metrů.
32'
Puchaczův nízký balón byl obráncovou kopačkou katapultován vysoko do vzduchu, až si jej sebral třiadvacetiletý gólman Feyenoordu.
31'
Držení míče: 31 % – 69 %.
30'
Trochu zbrkle vyřešený protiútok ze strany Haragučiho. Zpoza vápna mířil ze svého pohledu k levé tyči. Možná by ji i trefil, kdyby Bijlow nezasahoval.
29'
Přenesení hry na levou stranu bylo pro kolumbijského křídelníka Sinisterru nechytatelné, tudíž vhazuje Trimmel.
28'
Hlouběji na vlastní polovině to Union zavřel a nizozemský celek skoro dobrovolně zacouval až k Bijlowovi. Diváci reagují pískotem.
27'
I přes nepříznivý stav to Behrens s Beckerem s napadáním rozhodně nepřehání. Zas a znovu pobíhá míč mezi Traunerem a Senesin.
26'
Hosté se snaží proklestit cestu přes zahuštěný pravý kraj. Pomoct může opakované vhazování Geertruidy.
25'
Malacia i Aursnes hráli jenom dozadu. Senesi chtěl přechod zjednodušit, ale byl to od něj mizerný nákop.
24'
Útočný faul Linssena nic moc neovlivnil, protože útočník Feyenoordu by se k onomu centru přes Trimmela stejně nedostal.
23'
Khedira srovnal se zemí Aursense. Standardku kopal turecký záložník Kökçü, jenže ani on balon nedoručil žádnému ze spoluhráčů.
22'
Lutsharel Geertruida pelášil po pravé straně, ale technicky náročný centr přistál jen u stopera Paula Jaeckela.
21'
Rotterdamští opětovně využívají minimálního presinku k cirkulaci balonu mezi jednotlivými členy obranné řady.
20'
Behrens byl nastartovaný na levém křídle. Míč nabízel pod sebe k Puchaczovi a vypadalo to, že Bijlow pomohl tvrdé střele z ostrého úhlu na roh. Sudí však nařizují odkop od brány.
19'
Kevin Behrens pěkně sklepnul míč hrudí před Haragučiho. Japonec bez váhání střílel zpoza vápna nepřesně.
18'
Jeden ze dvou Rakušanů na hrací ploše objevil hlavu Behrense, ovšem zásah brankáře Bijlowa zapotřebí nebyl.
17'
Před Unionem je exekuce rohového kopu. Podle všeho se jí ujme s osmadvacítkou hrající Christopher Trimmel.
15'
Hosté pohnuli s bezbrankovým stavem! Na základě Geertruidovy přihrávky střílel Bran Linssen do tyče. Na odražený míč nejlépe zareagoval LUIS SINISTERRA a zleva ho pohodlně dorazil do sítě.
14'
Sheraldo Becker neměl jak převzít neúplně dokonalý nákop do pokutového území. Hosté zase začínají od Bijlowa.
13'
Na olympijském stadionu panuje vynikající atmosféra. Dělí se o ni i několik tisíc příznivců z Nizozemska. Na svém vlastním stadionu by Union tolik diváků hostit nemohl.
12'
Za další minutu se nic nezměnilo. O něco odvážnějšího se pokoušel až Kökçü, nicméně přihrávka zkompletována nebyla.
11'
Feyenoord si dává načas s přípravnou fází. Trauner opakovaně půjčuje balón brankáři Justinu Bijlowovi.
10'
Ani velká vzdálenost od branky nezabránila Toornstrovi vystřelit. Kluzký balón však Luthemu starosti nenadělal.
9'
Kevin Behrens byl na levém kraji v ofsajdu. Jen o pár chvil dříve se stal obětí faulu Gernota Traunera.
8'
Na promáčeném trávníku došlo k nedovolenému zákroku Öztunaliho. Sám faulovaný Kökçü z rozehrané standardky nevytěžil zhola nic.
7'
Marcos Senesi hodně podcenil prodloužený míč ze středového kruhu. Jako poslední obránce pustil do šance Beckera a hasit ji musel vysoko chytající Bijlow.
6'
Luis Sinisterra běžel za dlouhým nákopem bez šance získat míč. Mnohem blíže to k němu měl Andreas Luthe.
5'
Lepší začátek nizozemského týmu upevnil i jeden rohový kop, z něhož vznikla nepřesná koncovka Bryana Linssena.
4'
Orkun Kökçü protančil do střelecké pozice, ale Luthe měl situaci v pravém dolním rohu brány pod kontrolou. K dorážce nepustil Toornstru.
3'
Především u Andrease Lutheho registrujeme zhoršenou viditelnost. Zkušenému brankáři teď ve výkonu práce ale nepřekážela, po Knocheho prvním faulu u něj moc rušno nebylo.
2'
Zahajovací výkop si vzali na starost hosté, kteří nastupují v šedočerných, zatímco domácí v kompletně červených dresech.
1'
Kvůli použité pyrotechnice se hřiště zahalilo do mlžného oparu. A vzhledem k povětrnostním podmínkám asi bude chvíli trvat, než se kouř zvedne. Začátek se o nějakou dobu odkládá.

1. FC Union Berlín: Luthe – Trimmel (C), Jaeckel, Knoche, Friedrich, Puchacz – Öztunali, R. Khedira, Haraguči – Becker, Behrens.
Náhradníci: Rönnow, Stein – Awoniyi, Baumgartl, Dehl, Giesselmann, Möhwald, Prömel, Ryerson, Schneider, Teuchert, Voglsammer.

Feyenoord Rotterdam: Bijlow – Geertruida, Trauner, Senesi, Malacia – Aursnes, Kökçü, Til – Toornstra (C), Linssen, Sinisterra.
Náhradníci: Jansen, Marciano – Bannis, Dessers, Diemers, R. Hendriks, Nelson, Holmgren Pedersen, J. C. Teixeira.

Rozhodčí: Stefanski – Obukowicz, Myrmus (POL).
1. zápas

21.10.2021
Feyenoord – Union 3:1
Branky:
11. Džahánbachš, 29. Linssen, 76. Sinisterra – 35. Awoniyi.
Feyenoord Rotterdam

Zástupce nizozemského fotbalu je na dobré cestě k přímému postupu do vyřazovací fáze. Jako jediný ve skupině E ještě nepoznal příchuť porážky. Napoprvé Feyenoord remizoval 0:0 v Haifě, nicméně pak zdolal 2:1 pražskou Slavii a před dvěma týdny porazil v poměru 3:1 Union, se kterým si to dnes rozdá znovu. Rotterdamští mají na čele tabulky tříbodový náskok na druhou Haifu.
1. FC Union Berlín

První mezinárodní představení Unionu po více než dvaceti letech začalo prohrou 1:3 v pražském Edenu. Na druhý pokus už Berlíňané, kteří musí hrát domácí zápasy EKL na stadionu Herthy, zdolali 3:0 Haifu. Na půdě Feyenoordu ale prohráli 1:3 a usadili se na posledním čtvrtém místě skupiny E, kde ztrácí pouhý bod na druhou příčku. kvůli zranění si dnes nezahraje zkušený útočník Kruse.
Všem fotbalovým příznivcům přeji příjemné chvíle při sledování textového přenosu ze zápasu čtvrtého hracího kola Evropské konferenční ligy. Od jednadvaceti hodin se můžeme těšit na konfrontaci mezi Unionem Berlín a Feyenoordem Rotterdam!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.